فلاحت پیشه: اگر با دنیا کار نکنیم امورات‌مان پیش نخواهد رفت

گروه سیاسی الف،   3970918218 ۰ نظر، ۳ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ دیوانه نیست بلکه به دنبال منابع کشور خود است، گفت: سیاست من در سیاست خارجی تنش‌زدایی و جلوگیری از گسترش بحران با امریکاست.

به گزارش ایسنا، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در تریبون آزاد دانشگاه اراک که به مناسبت روز دانشجو و با محوریت مطالبه‌گری دانشجویان با حضور سید علی آقازاده استاندار مرکزی و سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، توسط انجمن اسلامی این دانشگاه ترتیب داده شد، در ابتدای سخنان خود در خصوص وضعیت فعلی کشور و مباحث مرتبط با برجام و FATF بیان کرد: امروز کشور در دوران برجام پساترامپ به سر می‌برد که در واقع دوران خاصی است.

وی با بیان اینکه در ایران چهل سال است که انقلاب شده است و در این سال‌ها آمریکا همواره تلاش کرده است که ایران را مجدد به قلمرو خود باز گرداند، افزود: در همه این سال‌ها سیاست‌هایی اعمال شده است که بخشی مورد پذیرش و بخشی مورد نقد است، اما سرانجام به برجام رسیدیم، مذاکره کردیم و ایران تعدیل و تاخیر در برنامه‌های هسته‌ای خود را پذیرفت.

فلاحت‌پیشه تصریح کرد: براساس امضای برجام از هزار و 248 مورد تحریم، 915 تحریم برداشته شد و مقرر بود باقی تحریم‌ها نیز طبق زمانبندی در هشت سال آینده برداشته شود، اما با انتخاب ترامپ فضای متفاوتی ایجاد شد و راهبردها را عوض کرد. من اعتقاد ندارم که ترامپ دیوانه است بلکه در راستای منافع ملی خود عمل می کند و اعتقاد دارد که براساس برجام امتیازهای بسیار به ایران داده شده است.

وی با اشاره به عقاید ترامپ مبنی بر اینکه در برجام از آمریکا استفاده شد، اما با امضای آن ایران 70 میلیارد دلار قرارداد با اروپا امضا کرد، گفت: در بحث FATF چالش هایی مطرح است که تعدادی موافق و تعدادی مخالف هستند، مخالفان معتقدند که ما در برجام به آمریکا اعتماد کردیم که پس از آن بدعهدی کرد و موافقان نیز اذعان دارند که FATF با برجام که امتیاز بدهیم و امتیاز بگیریم متفاوت است و تاکنون تنها ایران و کره شمالی به عضویت FATF در نیامده‌اند.رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از FATF به عنوان فیفای بانک‌ها نام برد.

وی در خصوص شفافیت که مورد سوال دانشجویان بود، عنوان کرد: من طرح شفافیت را به مجلس نیاوردم که امروز بخواهم در قبال آن پاسخگو باشم و باید از مطرح کنندگان این طرح که آن را مطرح کردند اما به آن رای ندادند سوال شود، من روزی 11 مصاحبه در مجلس با رسانه‌ها دارم و مواضع خود را اعلام می‌کنم و امروز باید از 170 امضا کننده‌ این طرح که تنها 80 نفر آنها به طرح رای دادند و مابقی هم جزو ساکتین هستند پرسش شود، متاسفانه برخی از دوستان با طرح مسائل مربوط به شفافیت سعی دارند دکانی برای خود درست کنند.

وی بیان کرد: شفافیت در دنیای امروز به موضوعی فراملی تبدیل شده است و با رفتار ما امروز به عنوان آبروی ملی مطرح است، افرادی امروز صحبت از فقر مردم می‌کنند که حتی تلاش دارند که کشور 1.5 میلیون بشکه نفت خود را نتواند بفروشد و متاسفانه حرف مفت در مملکت ما زیاد است و تریبون مفت به دست گرفته‌اند.

فلاحت‌پیشه خود را نماینده‌ مردمی که شب گرسنه می‌خوابند و بیکار می‌شوند، دانست و گفت: ما خواهان مراودات بین‌المللی هستیم، چرا از شفافیت می‌ترسید، اقتصاد ما هجدهمین اقتصاد جهان است و قطعا اگر با دنیا کار نکنیم امورات ما پیش نخواهد رفت.

وی در خصوص پولشویی که توسط یکی از دانشجویان سوال شد، تصریح کرد: گردش مالی مواد مخدر در کشور 199 هزار میلیارد تومان معادل 5 تا 6 برابر اعتبارات عمرانی کشور است و اگر این پولشویی نیست پس چیست؟ مگر می‌شود خرده‌فروشان چنین کاری‌ کنند، حتما مافیایی در جریان است. پول قاچاق سوخت در مرزهای کشور نه به جیب ملت می‌رود و نه به جیب دولت بلکه تنها به جیب افراد معدودی می‌رود، امتیاز سوآپ نفت تنها باید در اختیار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به عنوان نماینده دولت باشد، اما امروز این امتیاز در اختیار یک آقای دیگری هم هست و مجلس وظیفه دارد قانونی بنویسد که شفاف سازی کند.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد میزان درآمد نمایندگان مجلس و حضور در دانشگاه‌ها به دلیل نزدیکی به انتخابات و کسب رای اظهار کرد: من استاد دانشگاه علامه طباطبایی هستم و ماهانه 5 میلیون و 800 هزار تومان از دانشگاه دریافتی دارم، اما توهین است که حضور در دانشگاه را به جهت دریافت رای بیان کنید. من نان عقل و تخصص خود را می‌خورم و باید حرمت‌ها حفظ شود.

وی با بیان اینکه دانشجویان باید مطالعات خود را افزایش دهند، تاکید کرد: من به دکتر روحانی رای ندادم و حتی هر چهار دوره حضور در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مجلس در انتخابات حاضر شدم و با رای مردم شهرم بالا آمدم، اما متاسفانه شما به من توهین می‌کنید. هدف ما روشنگری است ماهیت دانشگاه این است که فکر کنیم همیشه بخشی از حقیقت آن طرف میز قرار دارد و نباید بر بنیادهای اختلافی دیوار کشید.

فلاحت‌پیشه گفت: من حامی مردم هستم و در مصاحبه‌های خود با رسانه‌ها مواضع خود را بیان می‌کنم، برجام مورد امضای کل نظام قرار گرفت و ترامپ آن را بهم زد، اگر برجام بد بود چرا امروز همه نگران هستید، امروز تحریم‌ها برگشته است، کشورها به هواپیماهای ما سوخت نمی‌دهند، کارگران نمی‌توانند کار کنند، اما سیاست من در سیاست خارجی تنش‌زدایی است چراکه دشمنان ما برای ناموس ایران و تضییع کشور نقشه کشیده‌اند.

وی در ادامه در پاسخ پرسشی در خصوص وضعیت کولبران غرب کشور عنوان کرد: در ازای هر یک میلیارد تومان حاصل از قاچاق کالا برای قاچاقچیان بزرگ تنها 9 میلیون تومان به کولبران داده می‌شود به همین دلیل به جهت حمایت از کولبران و جلوگیری از سوءاستفاده قاچاقچیان فراکسیون حمایت از کولبران تشکیل شده است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت اضافه کرد: طی 6 ماهی که رئیس کمیسیون هستم تاکنون هیچ سفر خارجی نرفته‌ام و حتی 4 سفر خارجی برنامه‌ریزی شده را کنسل کردم، اما تقریبا تمامی مرزهای کشور را سفر کرده‌ام و سه‌شنبه نیز به چابهار سفر می‌کنم و اعتقاد دارم که باید از پتانسیل 15 کشور مرزی خود و 25 کشور همجوار به همراه روسیه، چین و ... استفاده کرد.

وی با بیان اینکه امروزه صادرات غیرنفتی کشور از صادرات نفتی بیشتر شده است، افزود: میزان مبادلات ایران با عراق 5 برابر میزان مبادلات غیرنفتی با 28 کشور عضو اتحادیه اروپاست ولی تاکنون دیده نشده است، اگر هنوز جاده‌های مرزی کشور خاکی است و سربازان و مرزداران در مناطق بدون آب و برق خدمت می‌کنند به دلیل بی توجهی‌هاست چراکه افراد بیشتر به فکر ماموریت‌های لوکس به کشورهای لوکس هستند در حالی که بهره‌وری در همین مناطق مرزی است.

فلاحت‌پیشه بیان کرد: شرایط امروز ایران با دنیا متفاوت از قبل از برجام است، بنا بر تقابل نیست، اما در گذشته 7 قطع‌نامه ذیل ماده 41 فصل 7 منشور ملل متحد علیه ایران وجود داشت و طبق آن کشورهای دنیا موظف بودند هر سه ماه یک بار بلاهایی که سر ایران می‌آورند را گزارش دهند، اما امروز تنها بخشی از کشورهای مرتبط با آمریکا باید به خزانه‌داری این کشور گزارش دهند و تلاش بر این است که وارد فضای تنش‌زایی نشویم، سیاست ما جلوگیری از گسترش بحران است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به اروپایی‌ها گفته‌ایم که اگر ایران نبود امروز داعش به مرزهای شما رسیده بود و با این زبان مذاکرات را پیش می‌بریم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 2. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 3. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 4. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 5. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 8. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 9. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 10. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 11. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 12. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 13. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 14. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 15. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 16. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 17. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 18. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 19. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 20. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 21. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 22. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 23. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 24. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 25. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 3. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 4. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 5. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 6. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 7. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 11. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 12. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 13. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 14. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 15. با برجام چه باید کرد؟

 16. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 17. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 18. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 19. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 20. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 21. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 22. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 23. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 24. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 25. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین