فرمانده مرزبانی کشور: مرزبانی نیازمند تجهیزات پیشرفته است/روا نیست علیه مرزبانی مصاحبه کرد

گروه سیاسی الف،   3970918170

فرمانده مرزبانی کشور گفت: مرزبانی نیازمند تجهیزات پیشرفته است که در حوزه دریا نیازمند نیروهای دریابانی به شناورهای پیشرفته گشت زنی و ماموریت های دریایی سخت است.

به گزارش مهر، سردار قاسم رضایی ظهر یکشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بزرگان می‌فرمایند که امنیت از مرزها آغاز می‌شود، بیان داشت: اگر مبادی ورودی و خروجی در مرز را کنترل نکنیم به اهدافی که مشخص کرده ایم نخواهیم رسید.

وی و با اشاره به اینکه امیدواریم در زمان باقیمانده از برنامه ششم توسعه تجهیزات مورد نیاز مرزبانی کشور تامین شود، عنوان کرد: تجهیزات و تاسیسات جزو الزامات مورد نیاز سربازان به‌واقع گمنام مرزبانی است که باید این تجهیزات تامین شود. در حوزه دریا، باید از شناورهای سریع و پرقدرت بهره بگیریم که این شناورها گران قیمت است اما امیدواریم تجهیز مرزبانی مورد توجه جدی قرار بگیرد.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: مرز تعریف و قانون و مقرراتی دارد، اگر مرزنشینان و کسانی که می‌خواهند تردد کنند به این قوانین و مقررات مرزی آشنا نباشند هم ما را دچار مشکل می‌کنند هم خودشان دچار مشکل می‌شوند.

سردار رضایی ادامه داد: ضرورت دارد که دستگاه‌های ذی‌ربط مردم را به قوانین و مقررات مرزی آشنا کنند، تا جرمی اتفاق نیفتد. بالاخره قانون این‌گونه وضع شده که هرگونه تردد غیرمجاز در مرز جرم بوده و کسی که مرتکب این عمل شود مجرم شناخته می‌شود، برای اینکه این اتفاق نیفتد نیاز است که آموزش‌های همگانی توسط دستگاه‌های مرتبط مثل آموزش‌وپرورش، دستگاه‌های تبلیغاتی و صداوسیما صورت بگیرد، این نیز از مطالبات جدی ماست که می‌تواند اقدامی ایجابی باشد؛ قطعاً اگر اقدام ایجابی ضعیف باشد خودبه‌خود اقدام سلبی را تحمیل می‌کند و ما خوش نداریم چنین اقدامی صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: در شمال غرب، غرب و برخی از مرزهای کشور موضوع کوله بر عنوان می‌شود، کوله بر نه‌تنها هیچ‌گاه مورد برخورد ما نیست بلکه موردحمایت ما نیز هست، ما مرزنشینان را موردحمایت قرار می‌دهیم؛ مرزنشینان عضوی از مرزبانی و بخشی از توان ما هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه به‌اشتباه تعابیر و تفاسیر متفاوتی از کوله بر گفته می‌شود، خاطرنشان کرد: تعریف کوله بر این است که افراد مشخصی می‌توانند در یک زمان و مکان معین، کالای معینی را جابجا کنند؛ این‌که فردی بخواهد در ساعات نیمه‌شب و در ارتفاعات و دره‌ها تردد کند کوله بر است؟ آیا فردی که با خود سلاح حمل می‌کند کوله بر است؟ آیا همراه داشتن کالاهای غیرفرهنگی کوله بری است؟ آیا مقابله‌به‌مثل و تیراندازی به ماموران و مجروح و شهید کردن آنان کوله بری است؟

سردار رضایی تصریح کرد: ما مجری قانون هستیم، چرا فردی که تکیه‌بر کرسی قانون زده و قانون را وضع کرده، خودش غیر این را در مصاحبه‌هایش تفسیر می‌کند؟ این انصاف نیست. اگر کسی خلاف قانون مصاحبه و اقدام به تشویش افکار عمومی ‌کند نباید به آن رسیدگی کرد؟ نماینده‌ای که در نطق پیش از دستور خود در مجلس اعلام می‌کند کوله بران کشته می‌شوند، می‌تواند پاسخ دهد که کدام کوله بر؟ آیا فردی که مخل امنیت کشور است کوله بر است؟ کسی که نیمه‌شب مسلح است و با خود مهمات و آرپی‌جی دارد کوله بر است؟ اگر ما مجری قانون نباشیم چه کسی پاسخگوی آن خواهد بود؟

وی خاطرنشان کرد: قانون قوانین مرزبانی را وضع کرده و مشخص کرده کدام منطق منطقه قرمز است و رفت‌وآمد در آن بدون اطلاع مرزبانی خلاف و جرم است، آیا رواست که به فردی که در زمان و مکان غیرمجاز تردد می‌کند، با خود جنس و سلاح می‌آورد، تیراندازی می‌کند، مرزبانان را شهید می‌کند، بگویند کوله بر؟

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: این نماینده مجلس باید به مردم و مسئولین پاسخ دهد که چرا و با چه اهداف سیاسی این موضوع را مطرح می‌کند؟ مسئولین ذی‌ربط باید از این فرد سوال کنند، به چه عنوان مجرم را کوله بر جلوه داده و چه هدفی را دنبال می‌کند؟ آیا می‌خواهد تشویش افکار عمومی داشته باشد؟ چه هدف شخصی و حزبی ایجاب کرده از این گفت‌وگوها و اظهارنظرهای خلاف قانون داشته باشد؟ این فرد باید پاسخگو باشد!

سردار رضایی اضافه کرد: آیا رواست علیه مرزبانی که شب و روز نداشته، دغدغه و استرس دارد و تمام تهدیدها را می‌پذیرد این نوع مصاحبه‌هایی صورت بگیرد؟ کسی که خود را نماینده مردم جلوه می‌دهد و در جایی که قانون‌گذاری است خلاف قانون حرف می‌زند باید پاسخگو باشد.

وی خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های مرتبط انتظار داریم به این اظهارنظرها پاسخ دهند؛ چرا عملکرد خوب و موثر و قانونی مرزبانی را زیر سوال می برند؟ چرا اعلام می‌کنند فردی که تروریست است و کشته شده، کوله بر بوده است؟ امیدوارم کسانی که مسئولیتی در نظام دارند در راستای قانون به وظیفه خود عمل کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه هماهنگی‌هایی با سازمان برنامه‌وبودجه داشتیم و نشستی را ۶ ماه است با مرکز پژوهش‌های مجلس دنبال می‌کنیم، افزود: بازدیدهایی انجام شده، بالاخره در مرز با جایگاهی که دارد باید اقدامات موثری انجام شود، امیدواریم در آینده‌ای نزدیک که با مرکز پژوهش‌ها نشست خواهیم داشت بتوانیم بخشی از برنامه‌های خود را در بودجه ۹۸ بیاوریم که حرکتی نسبت به انسداد و اشرافیت مرزها دنبال کنیم.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: مرزبانی منتظر نمانده اقداماتی صورت بگیرد و در ساخت موانع، جاده‌سازی‌ها و ابنیه‌ها در مرز، ایجاد پاسگاه‌های مرزی و در مقابله با قاچاق که از هدف‌گذاری‌های جدی ما در بحث کاری است کشفیات و اقدامات خیلی خوبی را در سال گذشته داشته است.

وی با بیان اینکه در ۸ ماهه سال ۹۷ صرفاً در حوزه مرزهای شرقی (پاکستان و افغانستان) از ورود بیش از ۴۲ تن مواد مخدر جلوگیری کرده‌ایم، عنوان کرد: عمدتاً عملیات مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر مسلحانه است و عمدتاً گروه‌های اشرار مسلح هستند و مجبور به درگیری با آن‌ها می‌شویم، در کنار این کشفیات دستگیری‌هایی از قاچاقچیان مسلح را نیز داریم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه امسال در حوزه برخی کالاها بیش از ۷ برابر کشفیات داشته‌ایم به‌خصوص در استان هرمزگان، بیان کرد: در استان هرمزگان بیش از ۱۰تن مواد مخدر کشف شده ، مقابله جدی برای مواد مخدر ورود شده و مقدار قابل‌توجهی نیز در دریا کشف شده که هدف کشورهای دیگری ازجمله کشورهای حوزه خلیج‌فارس بوده است.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسیر قاچاق مواد مخدر از کشور مبدا به سمت دریا آمده است، نیاز است همه کشورهای حوزه خلیج‌فارس ورود کنند، ما به‌تنهایی قادر به مقابله با مواد مخدر در آب‌های خلیج‌فارس نخواهیم بود و لازم است کشورهای حوزه خلیج‌فارس با ما همکاری کنند تا این موضوع مدیریت شود.

وی با بیان اینکه در حوزه قاچاق کالا در هرمزگان اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار کرد: درزمینهٔ خروج کالاهای هدف مثل احشام اقدامات خوبی انجام شده، اما همچنان مشکلاتی در رسیدگی به این موضوعات داریم، اقدامات میدانی به‌خوبی انجام می‌شود اما متاسفانه درزمینهٔ مدیریت رسیدگی و کمتر کردن زمینه‌های قاچاق هنوز مشکل داریم.

فرمانده مرزبانی ناجا ابراز کرد: امسال در حوزه سوخت در هرمزگان بیش از ۳ و نیم برابر و بالغ‌بر سه و نیم میلیون لیتر کشفیات داشته‌ایم، درزمینهٔ شیلات نیز بیش از دو و نیم برابر کشفیات داشته‌ایم.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 2. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 3. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 4. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 5. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 8. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 9. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 10. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 11. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 12. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 13. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 14. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 15. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 16. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 17. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 18. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 19. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 20. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 21. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 22. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 23. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 24. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 25. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 2. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 3. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 4. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 5. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 6. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 7. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 8. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 9. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 10. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 11. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 12. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 13. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 14. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 15. با برجام چه باید کرد؟

 16. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 17. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 18. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 19. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

 20. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 21. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 22. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 23. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 24. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 25. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین