اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

گروه سیاسی الف،   3970918130 ۲۴ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

جبهه پایداری باز هم سهم‌خواهی می‌کند؟

عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر اصولگرا درباره حضور اصولگرایان در انتخابات مجلس به «شرق» می‌گوید: «اگر اصولگرایان بر بسیاری از ضعف‌های گذشته فائق آیند، شرایط پذیرفته‌شدن آنها در جامعه شرایط بهتری است، به‌ویژه اینکه بتوانند از این شرایط استفاده و درست عمل کنند. البته باید گفت که در گذشته جبهه پایداری فراتر از سهم‌خواهی رفته بود و به‌نوعی یک نوع تمامیت‌خواهی را دنبال می‌کرد.

یعنی این‌‌گونه نبود که در چارچوب اصولگرایان عمل کند و یک سهم را دریافت کند؛ بلکه یک نگاه تمامیت‌خواهی وجود داشت که همین امر موجب ضربه‌زدن به اصولگرایان شد؛ اما درحال‌حاضر صحنه تغییر کرده است؛ یعنی جبهه پایداری موقعیت گذشته خود را ندارد. فقط جبهه پایداری در اینجا مطرح نیست. نیروهایی که در طیف اصولگرایان گردهم می‌آیند، می‌توانند این‌گونه به مسائل نگاه کنند که به یکدیگر در انتخاب افرادی که دارای صلاحیت هستند، کمک کنند. چه به این افراد تعلق حزبی داشته باشند و چه تعلق نداشته باشند. در واقع نگاه مبتنی بر ‌گرایش به تشکیلات سیاسی خود را حاکم نکنند؛ بلکه نمایندگانی که از احزاب طیف اصولگرا معرفی می‌شوند، با یکدیگر در انتخاب شخصیت‌های توانمند، صادق، سالم و دارای برنامه همفکری کنند. این یک دیدگاه است. دیدگاه دیگر نیز این است که درحال‌حاضر که هر حزبی یک یا دو نماینده دارد، داشتن نماینده برای انتخاب‌کردن، یک ابزار قدرتی است برای اینکه نیروهای حزبی خود را وارد فهرست کنند.»

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا هم درباره جبهه پایداری به خبرآنلاین گفت: «رفتارهای این جریان نه تنها آورده ای نداشته بلکه هزینه هایی به جریان اصولگرایی تحمیل کرده است زیرا طیف مخالف یعنی جریان اصلاح طلبی همواره با بزرگنمایی تصمیمات آنها تلاش کردند چهره اصولگرایان را برای افکار عمومی با جبهه پایداری ترسیم کند، در حالیکه بسیاری از طیف های اصولگراها در بسیاری مواقع مواضع پایداری را قبول ندارند.»

ناصر ایمانی: جبهه پایداری برای اصولگرایان فقط هزینه داشته است

ایمانی گفته است: «اعتقاد دارم جریان اصلاح طلبی تمایل دارد که طیف پایداری باقی مانده و رادیکال تر شود تا با بزرگنمایی رفتار آنها به جریان اصولگرایی ضربه بزند.»

ایمانی به نکته مهمی اشاره کرده است. رفتار سیاسی جبهه پایداری برای عموم اهالی سیاست، مقبول نیست چون معمولا با تندروی همراه است. اما اصلاح‌طلبان به فعالیت جبهه پایداری نیازمندند تا بتوانند با بزرگنمایی رسانه‌ای، عملکرد آنها را به کل اصولگرایان تعمیم دهند و سبد رای خود را از حاکمیت همه اصولگرایان بترسانند.

***

آیت الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

حجت‌الاسلام محسن غرویان از مدرسین حوزه علمیه قم یادداشتی با تیتر بالا در روزنامه آرمان منتشر کرده است. غرویان نوشته است: «مرحوم آیت‌ا... هاشمی جایگاهی در انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پیدا کردند که تبدیل به «معیار» شدند. هر فردی که علیه ایشان سخن گفت و درصدد تخریب شخصیت وی برآمد، منفور ملت شد. اکنون هم بدین منوال است. یعنی به محض آن که کسی علیه آیت‌ا... هاشمی سخنی می‌گوید، مطلبی می‌نگارد و یا اتهام‌افکنی می‌کند، در دل مردم جایگاهش بسیار تنزل پیدا می‌کند. این امر نشان می‌دهد که شخصیت مرحوم هاشمی، معیار ارزیابی افراد است.»

متاسفانه جناب غرویان فردی کارآزموده در سیاست نیستند و فقط از روی ارادت زیادی که به مرحوم هاشمی دارند، قلم‌فرسایی می‌کنند. باید از ایشان پرسید اگر هرکس علیه آن مرحوم سخن می‌گفت منفور ملت می‌شد چرا همان مردم در چند انتخابات به آن مرحوم رای ندادند و به افرادی که به علیهش سخن می‌گفتند رای دادند؟ حتی اگر احمدی‌نژاد را هم لحاظ نکنیم، علاقمندان سیاست به خاطر دارند مردم در انتخابات مجلس ششم به مرحوم هاشمی اقبال مناسبی نشان ندادند. در آن زمان آیا مردم «معیار» خود را فراموش کرده بودند؟

به‌علاوه آموزه‌های اسلامی به ما آموخته است افراد را با حق بسنجیم؛ نه‌اینکه حق را با افراد. یعنی افراد نباید «معیار» باشند بلکه معیار ما باید «حق» باشد و افراد هم با «حق» سنجیده شوند. به‌همین جهت، سخنان جناب غرویان مقبول نیست و از یک روحانی بیانش بعید بود.

***

توضیح کدخدایی درباره شکایت از یک نماینده

چند روز پیش، خبر شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی، نماینده مجلس منتشر شد. ظاهرا موضوع شکایت، یکی از توییت‌های صادقی بوده است که در آن صادقی مدعی شده بود برخی افراد برای تایید صلاحیت به نمایندگان شورای نگهبان پول پرداخت می‌کنند. عباسعلی کدخدایی در یادداشتی درباره این شکایت نوشت: «آقای صادقی نماینده هستند و حقوقدان. اصل اول در این‌گونه امور حسن نیت است. ولو اینکه ایشان آن جلسه را فراموش کرده‌اند، آیا بعد از حدود سه سال نباید این مدارک را به شورای نگهبان ارسال می‌کردند؟

اعلام عمومی آن هم در پاسخ دبیر محترم شورای نگهبان، این ابهام را در بر دارد که هدف از رسانه‌ای کردن، حل مسئله نیست و شاید اهداف دیگری را در پی دارد؟

سوال بعدی از یک نماینده حقوقدان این است که آیا اگر کسی با تخلفی روبرو می‌شود نباید به نهادهای نظارتی اعلام کند؟ با چه مجوزی چند سال این پیگیری را به تاخیر انداخته‌اند؟ آیا می‌توان اعلام تخلف را بنا به تشخیص شخصی به تعویق افکند!؟»

تردید در حسن نیت یک ادعا

***

چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟

غلامحسین کرباسچی در پاسخ به سوالی درباره سخنان اخیر رئیس‌جمهور به جماران گفت: نمی‌دانم که رئیس‌جمهور چه می‌خواهد بگوید که بیان آن را به صلاح نمی‌داند. لابد حرف‌هایی هست؛ منتها اگر قرار باشد مسائل اثرات مخرب داشته باشند، همین سخنی که رئیس‌جمهور در این‌باره می‌زند، اثرات مخربش بیشتر از آن حرف‌هایی است که صلاح نیست مطرح شوند.

بیان چنین حرفی در کشور، مشابه حرف آقای احمدی‌نژاد است که می‌گفت من لیستی در جیب دارم، ولی هیچ‌گاه آن لیست از جیبش درنیامد. بالاخره این طور مبهم حرف‌زدن‌ها، بسیاری از مسائل و روابط را زیر سوال می‌برد. به هر حال، حتماً آقای رئیس‌جمهور مصلحتی در بیان چنین حرفی دیده، ولی من فکر می‌کنم؛ بازگو کردن مسائل مهم تاثیر چندانی روی مصلحت جامعه ندارد.

کسی توقع ندارد هر مساله‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، تبلیغاتی یا علنی شود و مسائل طبقه‌بندی شده در همه جای دنیا وجود دارند. اما اگر مصلحتی در این باشد که حرفی را در طبقه‌بندی نگه‌دارند، این مساله عبارت«حرف‌هایی هست که نمی‌توانم بگویم» را نیز شامل می‌شود. به نظر می‌رسد بیان چنین حرفی، خلاف مصلحتی است که رئیس‌جمهور در نظر دارد. همانطور که اگر کسی بگوید لیستی در جیبش دارد، آن لیست می‌تواند همه افراد مطرح در مجموعه‌های اداری و حکومتی کشور را زیر سوال برد، رئیس جمهور نیز اگر واقعاً قرار نیست حرفی بزند، نباید خود این جمله را به زبان آورد.»

***

آخرین وضعیت پرونده احمد عراقچی

محسنی اژه‌ای، در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پرونده سیف و احمد عراقچی گفت: «پرونده عراقچی هنوز تعیین وقت نشده است، درباره دو‌ پرونده دیگر هم هنوز کیفرخواست نخورده، درباره خود پرونده سیف هم هنوز پرونده و‌ رسیدگی های آن به اتمام نرسیده و کیفرخواست نخورده است. نوع اتهام عراقچی به گونه ای است که در دادگاه های ویژه مورد بررسی قرار میگیرد، البته هنوز تعیین وقت نشده چون ۹ متهم غیر از ایشان وجود دارد.»

حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد

***

اولین حضور رئیسی در سیاست پس از انتخابات

سید ابارهیم رئیسی به‌مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی تهران حاضر و پاسخگوی سوالات دانشجویان شد. این نشست، اولین حضور رئیسی در فضای سیاسی کشور پس از انتخابات سال گذشته است. رئیسی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسیده بود «فکر می کنید اگر رییس جمهور می شدید، وضع کشور بهتر از این بود؟» خاطرنشان کرد: خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار 5هزار تومان شود.

رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ صحبت درباره اعدام‌های سال ۶۷

رئیسی اظهار داشت: افتخار من آنست که با جریان نفاق، فساد و چپاول مبارزه کرده ام، اما تعجب نسبت به کسانی است که مدعی حقوقدانی هستند، اما بین دادستانی و قاضی فرقی نمی گذارند‌.

***

حجاریان؛ بدعهدی موجر و مستاجر

سعید حجاریان، فعال اصلاح طلب و تئوریسین جریان دوم خرداد، اخیرا در مصاحبه‌ای مکتوب، نکاتی مطرح کرده که واقعا عجیب است.

تئوریسین جریانی که معتقد به مسئولیت سیاسی، اجتماعی و اخلاقی سیاستمداران است، آن‌چنان شانه از مسئولیت اش خالی کرده که گویی اصلا مسئولیتی نبوده است.

سعید حجاریان در مصاحبه ابراز داشته که ما هیچ گاه با روحانی«عقدی به صورت ائتلاف نبسته بودیم» و با گفتن این جمله، کاملاً از مسئولیت دولتی که جریان متبوع او به مردم تحمیل کرد، شانه خالی کرده است. مگر شما نبودید که 
می گفتید«حاضریم دندانه های کلید آقای روحانی باشیم»؟ مگر شما در هر مقطعی از پروژه برجام، از لوزان تا وین و مقاطع دیگر تمام عیار از روحانی حمایت نکردید؟

مگر هم وندانتان در مشارکت منحله، پیش از 96 نگفتند گزینه ما دوباره روحانی است؟ مگر قرار نبود تا 1400با روحانی بمانید و به عقب برنگردید؟ یادتان رفته است؟

عناوین مرتبط

۱ اسفند ۱۳۹۷امر به معروف از نگاه آیت‌الله جنتی/ توصیه اصلاح‌طلبانه به حسن خمینی/ ذوالنوری: با چه کسی حرف زده ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟
۳۰ بهمن ۱۳۹۷شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟
۲۹ بهمن ۱۳۹۷حدیث نقش‌بسته در دیدار امروز رهبر انقلاب/پاسخ شریعتمداری درباره دلیل وجود دستگاه آی‌مک در دفتر کیهان/حاشیه‌های عجیب امروز مجلس
۲۸ بهمن ۱۳۹۷مطرح شدن استیضاح روحانی در مجلس/ گمانه‌زنی درباره جانشین رئیسی در تولیت آستان قدس/ اطلاعات جدید از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان
۲۷ بهمن ۱۳۹۷شک و شبهه درباره مدرک تحصیلی دو وزیر/ دلیل دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران/فعال اصلاح طلب: رفتار صمیمانه از دولت ندیدیم
۲۴ بهمن ۱۳۹۷حمله انتحاری تروریست‌های تکفیری به اتوبوس حامل نیروهای سپاه/ روزنامه اصلاح‌طلب: موسوی خوئینی‌ها در سفارت آمریکا به دنبال سند علیه شهید بهشتی بود
۲۳ بهمن ۱۳۹۷سوال رئیسی از دولت/ ادامه تشکیک علی مطهری درباره دو نامه امام/ نقد عماد افروغ به عملکرد چهار دهه گذشته مسئولان

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۹۰۵۶۲۰:۵۹:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
خدا رو شکر که آقای رئیسی رئیس جمهور نشد وگرنه خروج ترامپ از برجام و همه ندانم بکاری ها و خرابکاری های دولت یازدهم به گردن ایشان می افتاد .
ناشناس۶۶۹۱۹۸۲۲:۵۳:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
هنوزم بعد از دکتر احمدی نژاد رئیسی و دکتر قالیباف مقصرن!!!!!!!!! البته به خیال حسن روحانی و دوستانش!!!!!!!!!
ناشناس۶۶۹۲۶۳۰۰:۰۵:۰۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
همین الانش دارن میگن تقصیر ریسییه! دلار 1000 تومنی و بزن و برقصشونم یادشون رفته! دلار 20000 هزار تومنی آخه؟؟؟؟؟!!! خاتمی، لیست امید ، روحانی تدبیر و امید؛ !!!!!!!!
ناشناس۶۶۹۲۸۹۰۰:۳۰:۳۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
حکمت خدا را برم...
ناشناس۶۶۹۴۰۶۰۵:۳۵:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۹
در واقع داری میگی فرقی می کرد کی رئیس جمهور بشه هر کی میشد وضع همین بود
ناشناس۶۶۹۴۸۸۰۸:۳۷:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
آقا جان ما نه اصولگرا میخواهیم نه اصلاح طلب فقط و فقط ایرانی وطن پرست و گوش به فرمان رهبر
سامان۶۶۹۵۱۶۰۸:۵۳:۴۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
رییسی 2سال سکوت کرد و فقط یک جمله از خود دفاع کرد چه جنجالی کردند
ناشناس۶۶۹۶۲۵۱۰:۰۸:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خدا بهتون رحم کرد من رئیس جمهور نشدم وگرنه همین دلار 11 تومنی الان 40 هزار تومن بود
ناشناس۶۶۹۰۸۹۲۱:۱۹:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اول انقلاب بزرگ‌ترین نقطه ضعف یک مسئول اعزام فرزندانش به خارج حتی برای تحصیل بود ولی امروز دولتمردان گویا در این کار با یکدیگر مسابقه گذاشته‌اند. اگر مشکلی هست به‌خاطر فراموشی ارزش‌های انقلاب است.
ناشناس۶۷۰۴۸۴۱۷:۵۸:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۱۹
پس اونهایی که مسئول حفظ این ارزشها هستند و همه جا هستند و همیشه هم طلبکار هستند و میلیاردی به جیب می زنند، چکاره اند؟ کجان؟
ناشناس۶۶۹۰۹۳۲۱:۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
در اطراف قبور مطهر امام‌زادگان تهران مثل پونک، برخی افرادی که دارای باغچه و باغ هستند آن را به قبرهای 3 طبقه تبدیل و با قیمت‌های 300 تا 400 میلیون تومانی به متقاضیان می‌فروشند. چرا اوقاف اقدامی نمی‌کند؟
از سار کاشان۶۶۹۱۰۸۲۱:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
الان قدر هاشمی را بیشتر می دانیم ایکاش از اول می دانستیم
هرگز تکرار نمیکنم۶۶۹۵۵۲۰۹:۱۹:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
با این منطق چون روحانی موردحمایت هاشمی بود قدر روحانی را هم بدانیم؟؟!
ناشناس۶۶۹۶۰۴۰۹:۵۸:۲۰ ۱۳۹۷/۹/۱۹
پدر همه بدبختی های این مملکت از این طرف است. کی میخواهید از خواب بیدار بشوید.
ناشناس۶۶۹۶۰۸۰۹:۵۹:۲۳ ۱۳۹۷/۹/۱۹
دولت روحانی کپی برابر با اصل دولت هاشمی است تورم 50 درصدی و چندین برابر شدن قیمت دلار و مسکن و بنزین دستاورد 8 سال دولت مرحوم هاشمی بود.
ناشناس۶۶۹۱۲۲۲۱:۴۴:۰۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این سوال رو شما باید جواب بدین آقای کرباسچی ؛ شما حامی آقای روحانی بودین ؛ ضمنا" هر جا کم میارین از احمدی نژاد مایه نزارین لطفا" ، بهتره خودتون رو اصلاح کنید
ناشناس۶۶۹۴۱۵۰۶:۴۴:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۱۹
تا باشد هم روحانی احمدی نژاد نمی شود او همیشه حرفهایش را مقتدرانه می زند نه اینکه یکی به نغل بزنه یکی به میخ امید ملت
ناشناس۶۶۹۴۲۷۰۷:۳۴:۳۹ ۱۳۹۷/۹/۱۹
چه 5 سال چه ده سال همه میفهمند بهترین روش اداره کشور روشی بوده که احمدی نژاد داشته حالا یک عده با سیاست بازی روشی متفاوت به کار میگیرند و نتیجه بر عکس میگیرد موضوع دیگری است
حسین۶۶۹۴۶۵۰۸:۱۴:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۱۹
"چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟" چه سوالیست کرباسچی می پرسد. البته از ایشان که معلوم الحال است انتاظری جز این نیست که درک نکند. روحانی تازه فهمیده احمدی نژاد درست حرف می زده هر چند در برخی موارد به خصوص 2 سال آخر که اصلاحطلبان احساس نزدیکی بیشتری کرد اشکالاتش بیشتر شد ولی نمی توان از کارهای بسیار خوب که همین حال نیز دولت 12 بر روی آن زیرساختها مانور می دهد وگرنه که دولت 11 و 12 کاری نکرده اند که بخواهند برایش افتخار کنند
ناشناس۶۶۹۵۰۷۰۸:۵۰:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۱۹
این اون روحانی نبود که مردم بهش رای دادند.
ناشناس۶۶۹۶۳۷۱۰:۱۰:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۹
روحانی خودش اصولگرای معتدل بود و هیج وقت اصلاح طلب نبود کابینه ای که داره و حرفایی که میزنه هم اصولگرایی است از دید من اصلاح طلبها هم چیزی نیستند ولی باید انصاف داد که کابینه روحانی اصلاح طلب نیست که بشه از اصلاح طلبها طلبکار شد کابینه ایشون اصولگراها هستند اما اصلاح طلبها الان مسول هستند چون به اسم اصلاح طللبی از مردم رای جمع کردند.
جواد۶۶۹۵۲۳۰۸:۵۸:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۱۹
هاشمی اگر میزان افراد بود پس این روحانی چیه معرفی کرد کشور را از مغول خرابتر کرد؟
ناشناس۶۶۹۵۵۶۰۹:۲۹:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۹
خدا به ما رحم کرد که رئیسی نشد با روحانی و کارگزاران وضع اینه دو جناح هستند که هیچکدم کارنامه ای ندارن کارگزار از پایداری بدتر دو تاشون از اصلاح طلب بدتر سه تاشون از اصولگرا بدتر
ناشناس۶۶۹۷۴۴۱۱:۰۸:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۹
واقعا این حرف ایمانی؛ که اصلاح طلبان برای کوبیدن مدیریت انقلابی اشتباهات و تندروی های پایداری ها نیازمند هستن رو باید با طلا نوشت

پربحث‌های امروز

 1. پراید و سمند و ... مثقالی چند؟!

 2. لاریجانی: آیت‌الله «مومن» یار باوفای امام(ره) و رهبر انقلاب بود

 3. کلاهبرداری ۳۳۰ میلیون تومانی از ۴۰ زوج جوان

 4. دریادار خانزادی: برخی از کشتی‌های آمریکایی درخواست کمک کردند و به آنها کمک کردیم/ نسل جدید «هواناو» سال آینده می‌آید

 5. فناورانه از پوست خود محافظت کنید

 6. علل و درمان‌ خارش پیشانی

 7. آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور

 8. آیا دزدی ۲ میلیارد دلاری آمریکا از ایران بر می‌گردد؟

 9. پیشنهاد نجومی تاجر اماراتی‌ به رونالدو!

 10. تلاش مرد معتاد برای اخاذی میلیاردی از جراح

 11. بهروز نعمتی: جلسات مجلس برای بررسی بودجه سه شیفته می‌شود

 12. ماجرای راهزنی مسلحانه ۲۰۰ هزار یورویی + عکس

 13. هفتمین روز بررسی بودجه ۹۸ در مجلس آغاز شد

 14. توزیع اسکناس‎‌های نو آغاز شد

 15. قیمت خودروهای خارجی در بازار  

 16. محمدحسین لطیفی: «هفت» اسپانسر گردن‌کلفت برای دستمزد میلیاردی ندارد

 17. حرکت عجیب مهاجم الهلال + تصاویر

 18. از این دیوانه نترسید!

 19. دفاع رئیس آمریکایی FATF از عربستان/گروه ویژه اقدام مالی نهاد تخصصی است یا ابزار سیاسی؟

 20. ترامپ: برخی نظامیان آمریکا در سوریه می مانند/ وتوی قطعنامه کنگره

 21. ماجرای دختر سه ساله‌‎ای که زنده سوزانده شد  

 22. رئیس مرکز مالی قطر: خود را با شرایط تحریم وفق داده ایم

 23. پاسخ رهبر انقلاب به این سوال که چرا جنگ هشت سال طول کشید؟

 24. معمای ارز ۴۲۰۰ تومانی

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. چرا ترامپ به سرنگونی مادورو اصرار دارد؟

 2. رئیس دانشگاه خوارزمی: مسئولان شیر نفت را ببندند؛ چرا بفروشیم؟/ به جوانان بها دهیم، مشکلات را حل خواهند کرد/ قطعا نظام آموزشی کشور باید اصلاح شود

 3. حقوق کارگران ایرانی جزو کمترین حقوق کارگران دنیاست

 4. بیشترین لطمه را کدام دولت به آرمان‌های انقلاب زد؟/ بانی اوضاع نابسامان اقتصادی هر دو قوه‌ هستند/ فمینیست‌ها حتی به بارداری زنان هم معترضند/ مجوزی به خودروسازان برای تعیین قیمت دل‌بخواهی

 5. حقوق ۱۲ میلیونی معاونین شهردار تهران

 6. خوان گوایدو نخستین حکم "ریاست جمهوری‌اش" را امضا کرد

 7. ظریف: ترامپ از غافلگیری خوشش می‌آید و ما همینطور با وی رفتار خواهیم کرد/ اینستکس تنها پیش شرطی برای اجرای وعده‌های اروپاست

 8. پیش‌بینی وزیر اقتصاد: تورم حداکثر ۲۷.۸ و رشد اقتصادی منفی ۲.۵ درصد برای سال جاری

 9. فرصت 48 ساعته دانشجویان برای تشریح ابعاد حضور بازرسان هسته‌ای در کاشان

 10. احتمال تولید لادا در ایران

 11. دلیل دهان‌کجی بازار به پیش‌فروش خودرو

 12. هدیه سردار سلیمانی به شطرنج‌باز نوجوان  

 13. آیت الله نعیم آبادی: بانک‌ها رمق مردم را گرفته‌اند

 14. FATF تعلیق ایران از لیست سیاه را 4 ماه دیگر تمدید کرد

 15. تاثیر FATFبر نرخ ارز/اکشن‌پلن دسترسی‌های ضدتحریمی را ازبین می‌برد

 16. مرغ ۲ هزار تومان ارزان شد

 17. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از طرح استیضاح رئیس جمهور و فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ تا افزایش نرخ دلار و نمره ۲۰ روحانی به کابینه/ ظریف پاسخ علی کریمی را داد+ تصاویر و فیلم‌های منتخب

 18. یدالله ثمره درگذشت

 19. اثر منفی تلاطم بازار خودرو بر سکون قیمت مسکن

 20. آیت‌الله جنتی: آمریکا و رژیم صهونیستی روبه افول هستند/با وجود فشارهای اقتصادی زیر بار ذلت نمی‌رویم

 21. مراسم سالگرد درگذشت مرحوم محمد توکلی  

 22. سخنگوی ارتش پاکستان: اسلام آباد به حمله هند واکنش نشان خواهد داد/ کشورهای منطقه با پاکستان شوخی نکنند

 23. علم الهدی: مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می‌کنند؟

 24. نوبخت: بسته های حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی بین ۱۶ میلیون خانوار توزیع شد

 25. ممنوعیت معامله طلا وجواهر در فضای مجازی/طلای دست دوم و قسطی نخرید

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 10. وقتی روحانی در آشفته بازار اقتصادی به دولت نمره ۲۰ می‌دهد + فیلم

 11. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 12. چرا نرخ دلار بالا رفت؛ آینده قیمت آن چه می‌شود؟/ آقای رییس جمهور، کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش قاچاق شد

 13. روحانی نمره دولت را 19.5 می‌داند اما ارقام چیز دیگری می‌گویند/ کارنامه دولت به روایت اسناد

 14. مردم چه نمره‌ای به دولت می‌دهند؟

 15. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 16. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 17. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 18. چرا ترامپ به سرنگونی مادورو اصرار دارد؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 22. رئیس دانشگاه خوارزمی: مسئولان شیر نفت را ببندند؛ چرا بفروشیم؟/ به جوانان بها دهیم، مشکلات را حل خواهند کرد/ قطعا نظام آموزشی کشور باید اصلاح شود

 23. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 24. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 25. هر کارگر می تواند ۲۰۰ کیلو گوشت بخرد  

پربحث‌های اخیر

 1. بیشترین لطمه را کدام دولت به آرمان‌های انقلاب زد؟/ بانی اوضاع نابسامان اقتصادی هر دو قوه‌ هستند/ فمینیست‌ها حتی به بارداری زنان هم معترضند/ مجوزی به خودروسازان برای تعیین قیمت دل‌بخواهی

 2. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از طرح استیضاح رئیس جمهور و فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ تا افزایش نرخ دلار و نمره ۲۰ روحانی به کابینه/ ظریف پاسخ علی کریمی را داد+ تصاویر و فیلم‌های منتخب

 3. لاریجانی: آیت‌الله «مومن» یار باوفای امام(ره) و رهبر انقلاب بود

 4. دریادار خانزادی: برخی از کشتی‌های آمریکایی درخواست کمک کردند و به آنها کمک کردیم/ نسل جدید «هواناو» سال آینده می‌آید

 5. آیا دزدی ۲ میلیارد دلاری آمریکا از ایران بر می‌گردد؟

 6. بهروز نعمتی: جلسات مجلس برای بررسی بودجه سه شیفته می‌شود

 7. هفتمین روز بررسی بودجه ۹۸ در مجلس آغاز شد

 8. از این دیوانه نترسید!

 9. پاسخ رهبر انقلاب به این سوال که چرا جنگ هشت سال طول کشید؟

 10. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 11. نجفی توانا: عدم مبارزه با فساد علاوه بر اقتصاد به کل جامعه آسیب می‌رساند

 12. توئیتی که بعیدی‌نژاد درباره مهلت FATF به ایران منتشر کرد

 13. توصیه رهبر انقلاب به دبیرکل پایداری پس از حادثه 22 بهمن قم/ماجرای دیدار با یکی از سران فتنه در نیویورک

 14. رحیم‌پور ازغدی: غرب‌زده‌ها می‌گویند ایرادی ندارد دختر دبستانی رابطه جنسی داشته باشد!

 15. آیت‌الله جنتی: مرحوم آیت‌الله مومن خنثی‌کننده نقشه دشمنان بود

پربحث‌های دیروز

 1. بیشترین لطمه را کدام دولت به آرمان‌های انقلاب زد؟/ بانی اوضاع نابسامان اقتصادی هر دو قوه‌ هستند/ فمینیست‌ها حتی به بارداری زنان هم معترضند/ مجوزی به خودروسازان برای تعیین قیمت دل‌بخواهی

 2. فرصت 48 ساعته دانشجویان برای تشریح ابعاد حضور بازرسان هسته‌ای در کاشان

 3. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از طرح استیضاح رئیس جمهور و فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ تا افزایش نرخ دلار و نمره ۲۰ روحانی به کابینه/ ظریف پاسخ علی کریمی را داد+ تصاویر و فیلم‌های منتخب

 4. آیت‌الله جنتی: آمریکا و رژیم صهونیستی روبه افول هستند/با وجود فشارهای اقتصادی زیر بار ذلت نمی‌رویم

 5. اولین حضور زیردریایی فاتح و ناوشکن سهند در رزمایش «ولایت۹۷»  

 6. توئیتی که بعیدی‌نژاد درباره مهلت FATF به ایران منتشر کرد

 7. توصیه رهبر انقلاب به دبیرکل پایداری پس از حادثه 22 بهمن قم/ماجرای دیدار با یکی از سران فتنه در نیویورک

 8. رحیم‌پور ازغدی: غرب‌زده‌ها می‌گویند ایرادی ندارد دختر دبستانی رابطه جنسی داشته باشد!

 9. آیت‌الله جنتی: مرحوم آیت‌الله مومن خنثی‌کننده نقشه دشمنان بود

 10. بازدید رئیس کمیسیون امنیت ملی از مرزبانان در میان برف

 11. ابوترابی‌فرد: پاکستان رفتار گذشته‌اش را اصلاح کند/نمایندگان مجلس چند قدم می‌توانند از عیوب بودجه بکاهند؟

 12. نقوی حسینی: زنگنه و وزارت نفت اراده‌ و تحرکی برای دور زدن تحریم و عبور از بحران‌‌ها ندارد

 13. نقوی حسینی: زنگنه و وزارت نفت اراده‌ و تحرکی برای دور زدن تحریم و عبور از بحران‌‌ها ندارد

 14. خاطره رهبر انقلاب از مبارزین مارکسیست در زندان‌های پهلوی

 15. آیت‌الله صدیقی: روحیه مردم همان روحیه سال ۵۷ است

 16. با اعلام رمز یازهرا(ص)رزمایش دریایی «ولایت۹۷» با رژه یگان‌های نداجا آغاز شد

 17. آیا مدارک تحصیلی وزرای تازه به دولت رسیده، شبهه دارد؟

 18. پیکر آیت الله محمد مومن فردا تشییع می شود

 19. آیا وقت انتقام خون شهدای زاهدان فرا رسیده است؟

 20. انتقاد ایران از سکوت برخی از دولت‌های منطقه در برابر تجاوزات رژیم صهیونسیتی

 21. کمیسیون امنیت ملی مجلس رحمانی فضلی فراخواند

 22. آخرین وضعیت تفحص مجلس از وزارت امور خارجه

 23. دهه پنجم انقلاب آغاز فروپاشی آمریکاست

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 4. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 5. وقتی روحانی در آشفته بازار اقتصادی به دولت نمره ۲۰ می‌دهد + فیلم

 6. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 7. مردم چه نمره‌ای به دولت می‌دهند؟

 8. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 9. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 10. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 11. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 12. مطرح شدن استیضاح روحانی در مجلس/ گمانه‌زنی درباره جانشین رئیسی در تولیت آستان قدس/ اطلاعات جدید از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

 13. علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی

 14.  پاکستان یا سوراخ موش؟! 

 15. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 16. واعظی: روحانی در کار مصمم است؛ چرا باید استعفا بدهد/ وی آمده که مشکلات را حل کند/ تلاش می‌کنیم تا قیمت دلار پایین بیاید

 17. رائفی پور: طوری به برجام عمل کردیم که در خواب هم نمی‌دیدند/ تزریق روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان نقدینگی توسط بانک‌ها

 18. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 19. درخواست ائمه جمعه خوزستان از آیت‌الله جزایری برای تجدیدنظر در تصمیم خود

 20. حقایقی از شاه‌مهره نفوذی‌ها در پست مهم دولتی/ از رقص با زنان نیمه‌برهنه تا تحرکات مشکوک تحت نظر «موساد» + تصاویر

 21. شک و شبهه درباره مدرک تحصیلی دو وزیر/ دلیل دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران/فعال اصلاح طلب: رفتار صمیمانه از دولت ندیدیم

 22. واکنش ظریف به انتقاد علی کریمی

 23. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 24. بیشترین لطمه را کدام دولت به آرمان‌های انقلاب زد؟/ بانی اوضاع نابسامان اقتصادی هر دو قوه‌ هستند/ فمینیست‌ها حتی به بارداری زنان هم معترضند/ مجوزی به خودروسازان برای تعیین قیمت دل‌بخواهی

 25. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

آخرین عناوین