راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

گروه اقتصادی الف،   3970918019 ۴۱ نظر، ۹ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی تورم و افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

شکور پورحسین، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد، در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان اینکه ارزش پول ملی طی چند ماه گذشته به یک سوم کاهش یافته است، اظهار داشت: اگر دولت حقوق کارمندان را 30 درصد هم افزایش دهد، با توجه به نوسانات موجود در بازار، کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

وی افزود: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

عضو ناظر مجلس در شورایعالی کار گفت: در بسیاری از کشورها به دلیل وجود ثبات اقتصادی و تورم پایین شاید هر چند سال یکبار حقوق کارمندان افزایش یابد، بنابراین دولت هم باید تلاش کند تا تورم را کاهش داده و با ایجاد ثبات در بازار جلوی آسیب پذیری اقشار کم درآمد را بگیرد.

پورحسین تصریح کرد: با توجه به افزایش روزانه قیمت‌ها اگر دولت هر ماه هم حقوق کارمندان را افزایش دهد، کفاف زندگی آنها را نخواهد داد. لذا دولت باید راهکارهای دیگری از جمله ایجاد ثبات اقتصادی، کنترل تورم، جلوگیری از افزایش قیمت کالاها به ویژه کالا‌های اساسی و همچنین کمک‌های غیر نقدی را برای جلوگیری از آسیب‌پذیری دهک‌های پایین جامعه اجرا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش 500 هزار تومانی حقوق کارگران را مطرح می‌کنند، گفت: دولت معمولا براساس شاخص‌های مختلف از جمله نواسانات اقتصادی و بر اساس ظرفیت‌هایی که دارد حقوق کارمندان را تعیین می‌کند و صرفا یک مبلغ معین ملاک نیست.

نماینده مردم پارسآباد در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق کارمندان مناسب است، اظهار داشت: این میزان افزایش مناسب است و به عقیده بنده با توجه به بالا رفتن روزانه قیمت‌ها، این حداقل افزایش حقوق کارمندان است که دولت می‌تواند در سال آینده اعمال کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۷۵۱۷۰۶:۵۸:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
آقای پورحسین! ۲۰ درصد افزایش کافی است؟!!! چقدر حقوق و درآمد ماهانه داری؟ خانه ات کجاست؟
محمد قاسمی۶۶۷۶۵۳۰۹:۳۰:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مشخصه متن خبرو نخوندی
ناشناس۶۶۷۸۰۰۱۱:۰۲:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
آقای پور حسین گفته اند که افزایش 20 الی 25 درصد مناسب است به نظر شما متناسب با تورم هست؟
بهرام۶۶۸۸۹۱۱۹:۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
تورم 200درصد اضافه حقوق 25 درصد !!!!!!!!!!!!!!!بعضی از نمایندگان نفس شان از جای بسیار گرم بر میاید و از چند جا حقوق میگیرند اولین اش وزارت نفت است زنگنه اکثر نمایندگان را با ماهی 20میلیون خریده است واقعا جای تاسف است وکسی هم نیست برسی کند
ناشناس۶۶۷۹۲۲۱۲:۱۰:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اکثر اینا که شفاف نمیگن چقدر درآمد دارند ولی سرانه مجلس حدود دو میلیارد تومان است یا 60 برابر سرانه حقوق معلمان به همین خاطر اطلاعات مجلس در سامانه حقوق ثبت نکردن!!! به قول مولی حضرت علی علیه السلام اگر مسلمان دق کند روا است
ناشناس۶۶۷۵۳۷۰۷:۴۳:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
سلام پیشنهاد عالی است . اما دولت ومجلس ما از بی عرضه ترین ها در طول مدت تاریخ انقلابند وتوان و عرضه همچین کار یرو ندارند.
امیر حامد۶۶۷۷۹۸۱۱:۰۲:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
افزایش دستمزد و در نتیجه تورم چیزی عاید قشر حقوق بگیر نمیکند بلکه به زیان آنهاست. باید بانک مرکزی جلوی تورم بی منطق و انتشار پول و شبه پول بدون پشتوانه را بگیرد.
ناشناس۶۶۷۵۳۸۰۷:۴۶:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
جناب آقای پورحسین با تدابیر دولت مدبر اکثر اقشار جامعه دیگر در قالب قشر آسیب پذیر و کم در آمد قرار گرفتند و یکی از محسنات دولت روحانی اینکه تمام تلاش خود را در هم سطح کردن جامعه و بردن همه به زیر خط فقر میباشد و در این مسیر بغیر از چند درصد اندک انصافا دولت با عدالت رفتار میکند .
ناشناس۶۶۸۱۵۷۱۳:۱۳:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
بنای این بدبختی رو دولت احمدی نژاد با توزیع مستقیم پول و پخش یارانه گذاشت
ناشناس۶۶۷۵۴۲۰۷:۴۹:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اولش گفته 30 درصد هم کمه بعد گفته 20 تا 25 درصد مناسبه. میگه باید قیمت ها ثابت باشه!
ناشناس۶۶۷۵۵۴۰۸:۰۶:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
"... عضو ناظر مجلس در شورایعالی کار گفت: در بسیاری از کشورها به دلیل وجود ثبات اقتصادی و تورم پایین شاید هر چند سال یکبار حقوق کارمندان افزایش یابد، بنابراین دولت هم باید تلاش کند تا تورم را کاهش داده و با ایجاد ثبات در بازار جلوی آسیب پذیری اقشار کم درآمد را بگیرد." این هم از نماینده مجلس. جناب! فعلا تورم بالا ایجاد شده و در پی آن، باید حقوق متناسب با آن و دقیقا مطابق قانون افزایش یابد. در تعیین میزان افزایش سال بعد باید اینگونه محاسبه شود که ابتدا حقوق مناسب و متناسب سال 97 محاسبه شود (چون در 97 هم تورم بالا ایجاد شد در حالی که قبلا حقوق کارکنان در بهمن 96 تعیین شده بود) و بر مبنای آن و تورم سال 98، حقوق سال آینده تعیین شود. به عبارتی، همانطور که برای سال 97، درصد افزایش را در دوره زمانی آذر و دی 96 تعیین کردند، الان نیز میزان افزایش برای سال 98 را با مقایسه قیمتها با آن دوره، تعیین کنند. نه با پیش‌بینی قیمتها برای سال 98 و مقایسه آن با آذر و دی 97 ! چشم، بعد از این جبران عادلانه؛ دولت تلاش کند تورم را کاهش دهد و بر مبنای آن، در سالهای بعدی (1399 و 1400 و ...) میزان افزایش حقوق را متناسب با تورم کم، افزایش دهد. اینگونه نیست که حالا که قیمتها دو الی سه برابر شده و دولت هم ارز را به سه برابر می فروشد، دولت قول بدهد که از این به بعد تورم کمتر شود و حقوق نیز نیاز به افزایش کمی داشته باشد! تورم یعنی افزایش! یعنی مقدارش چه کم باشد و چه زیاد، تورم یعنی افزایش قیمتها. و طبق قانون باید حقوق نیز متناسب با آن افزایش یابد.
ناشناس۶۶۷۵۵۵۰۸:۰۷:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این نماینده راه کاری ارائه نکرده است. این پیشنهادها در دستور کار دولت بود ولی دولت هم خوب میداند نه زورش میرسد و نه چهار چوب مشخصی برای پیشنهادها دارد. اگر داشت تا حالا اجرا میکرد که کار به این جا نکشد. این سر در گمی نماینده ها معضلی برای ملت شده است.
ناشناس۶۶۷۵۶۰۰۸:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
فقط زورشان به کارمند و کارگر میرسد
رضا۶۶۷۵۸۱۰۸:۳۰:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
باز جای شکرش باقی که یک نفر فهمید با افزایش حقوق از طریق چاپ پول بدون پشتوانه به جایی نخواهیم رسید و هر قدر افزایش حقوق از این طریق بیشتر باشد فلاکت حال مردم بیشتر خواهد شد.
ناشناس۶۶۷۷۴۳۱۰:۳۶:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۱۸
احسنت ، واقعا آزموده را آزمودن خطاست، از زمان دولت سازندگی حقوق ها هر سال اضافه شده ولی جز گرانی عایدی نداشته است ، دولتمردان ما راه حل دیگری ندارند.
پرویز۶۶۷۵۸۷۰۸:۳۵:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
کاملا حرف درستیه شما همین کشورهای همسایه رو نگاه کنید سالهاست که ارزش پولشون حفظ شده مثلا یک ریال عربستان همون ارزش سال های گذشته را داره
ناشناس۶۶۷۷۵۹۱۰:۴۶:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
دقیقا سال 1960 هر دلار چهار ونیم ریال عربستان بوده که الان شده سه و هفت دهم .
ناشناس۶۶۷۶۳۰۰۹:۰۹:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مجموعه سیاستهای خارجی و منطقه ای، ناکارآمدی نظام بانکی، عدم برنامه ریزی برای تولید محصولات با استاندارجهانی برای صادرت، عدم برنامه ریزی برای جذب گردشگر بدلیل رفتار های ضد گردشگری تریبون داران و اقتدار گرایان، خام فروشی نفت و در راس همه اینها، دولتی که قدرتی ندارد. من تعجب میکنم که این نماینده چگونه نمیداند دلایل عدم ثبات اقتصادی کشور چیست و دولت را نصیحت میکند؟
سلام۶۶۷۶۳۱۰۹:۱۰:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این آقا انگار تو ایران زندگی نمیکنه .کدام دولت تا حالا تونسته جلوی رشد قیمت ها رو بگیره ؟ جناب نماینده ماهی 20 میلیون میگیری بعد میایی طرح میدی حقوق رو افزایش ندن .
ناشناس۶۶۷۶۹۷۱۰:۰۰:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
طرح بدن بجای افزایش حقوق نماینده ها اینکارو کنن.یا کاهشش بدن بهتره
ممباقر۶۶۹۱۴۳۲۱:۵۹:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
افزایش حقوق خودش تورم زاست. نماینده حرف درستی زده . در تمام حکومتها، از مهمترین وظایف دولت حفظ ارزش پول ملی است نه افزایش حقوق بر اساس تورم که کلاه بوقی گشاد سر مردم گذاشتنه. دولت فقط در قبال کارمند خودش مسئوله و اگر به بخش خصوصی هم زورکی بقبولونه، به کاسب و تولید کننده چی میده. ؟ پس ناچارا دست اونو باز میذاره و تورم را از همین طریق وارد جامعه میکنه.
محمود۶۶۷۶۹۶۰۹:۵۸:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
چند تا دولت همین وعده ها رو دادند حالا نوبت شماست...چندساله کارمندان را باخبرخوش افزایش حقوق سرکار گذاشتید...وجدان هم خوب چیزیه..
ناشناس۶۶۷۷۲۰۱۰:۲۳:۳۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مردم همیشه قربانی هستند وقتی صادرات قیمت پسته 40 هزار تومانی را 200 هزار تومان میکند و 500 درصد افزایش می یابد و واردات خشکبار وآجیل هم ممنوع میشود فقط مردم ضرر میکنند ؟ چرا مسئولین و دولت هیچ وقت بفکر رفاه و آسایش مردم نیستند وبا بهانه های واهی مثل تحریم و .... مردم را از دین ونظام گریزان میکنند .
ناشناس۶۶۷۷۴۵۱۰:۳۷:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
معنی سخنان گهر بار ایشان این است : بزک نمیر بهار می آد اقتصادی که در طول 40 سال وضعش درست نشده است صبر کنید با بهبود آن وضعیت شما هم بهتر شود !! چند سال صبر کنیم چهل سال دیگر ؟
ناشناس۶۶۷۷۵۱۱۰:۴۲:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
همش دروغه کدوم ثبات دلار 4200 دادن که کالاهای اساسی ثابت بمونه - برنج خارجی با دلار 4200 دو برابر شده مرغ دو برابر، شیر و لبنیات دو برابر ولی مثلا برای نهاده ها دلار 4200 تخصیص داده شد!!! میشه بگید کدومش ثابت موند همان افزایش حقوق به حقیقت نزدیک تر است تا وعده های توخالی و دروغ شما نمایندگان مجلس و دولت
ناشناس۶۶۷۷۶۹۱۰:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
خود دولت گرانی و تورم ایجاد می کنه برای کسری بودجه اش حالا باز خودش برخورد کنه با گرانی ؟؟؟
قنبر۶۶۷۸۴۶۱۱:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این آقایون از هرنظر تکمیل هستند به همه چیز رسیدن مشکل معیشتی ندارند فقط اظهار نظر میکنند بااین وضعیت مردم که به سختی دارند زندگی میکنند مخصوصا جوانان کشور
ناشناس۶۶۷۸۴۹۱۱:۲۷:۰۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
حداقل افزایش باید ۵۰/باشد چون گوشت سی هزارتومنی شده هشتاد هزار تومن برنج هفت هزارتومنی شده شانزده هزار تومن وووووووتورم بالای ۸۰/است.
سرو۶۶۷۸۷۲۱۱:۴۳:۱۶ ۱۳۹۷/۹/۱۸
چرا اصلا به روی خودتون نمی ارین کار گرای نیشکر هفت تپه و......در چه وضعیتی هستن؟
دلیران تنگستان۶۶۷۸۷۳۱۱:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما را به همان میز و صندلی که می پرستید افزایش حقوقتان را نخواستیم اگر یک جو غیرت دارید جلوی افزایش قیمتها را بگیرید!
ناشناس۶۶۷۸۸۲۱۱:۴۶:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این مسئولین ما چرا از آخر به اول قضایا را می بینند و تحلیل می کنند ؟! اگر تورم و از هم گسیختگی اقتصادی نبود الان احتیاج به افزایش حقوق نبود ، نمیشه به مردم بگیم برید از گشنگی بمیرید .
بردیا۶۶۷۸۹۶۱۱:۵۵:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اگر پلکانی نباشد و در نهایت برای من که با 20 سال سابقه 2/5میلیون تومان می گیرم 9 درصد افزایش محاسبه می شود.
ناشناس۶۶۸۲۸۷۱۳:۵۸:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
افزایش پلکانی باید برای حقوقهای نجومی بالای 15یا 20 ملیونی باشد ونه کارمندهای با سابقه و متخصص کشور با حقوقهای 5 یا 6 تومانی.
علی۶۶۸۱۴۱۱۳:۰۷:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
همین مورد وبرای حقوق خودش انجام دهند
ناشناس۶۶۸۱۶۷۱۳:۱۶:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
بهترین راهکار پرداخت حقوق بر مبنای نرخ دلار و همسان سازی آن با کشورهای همسایه خلیج فارس است
ناشناس۶۶۸۶۳۹۱۶:۴۲:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
راهکار مناسب افزایش بی رویه حقوق نیست البته چون دولت ارز را سه برابر کرد نه مردم و قیمت ها نزدیک به 2 برابر افزایش یافت لذا انصاف حکم می کند حقوق حداقل 100 افزایش یابد برای 98 و در طول 1398 دولت تثبیت قیمت ها را مبنای کارش قرار دهد و سال 99 حفقط 10 در صد افزایش دهد و الا افسار قیمت ها از دست دولت خرج شده که خود دولت عامل اصلی این افسار گسیختگی هاست
ناشناس۶۶۸۶۴۵۱۶:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
خلایق هر چه لایق !
ناشناس۶۶۸۹۰۳۱۹:۲۰:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
نماینده فهمیده باید در کنار افزایش حقوق حتما باید جلوی گرانی گرفته شود تا بتوان گذراند زندگی بله اگر شما در مجلس فقط حرف بزنید و اقدامی نکنید همینطور قیمت ها را می برند بالا و شما هم هر چی این دولتی های بی تدبیر بیان کنند و اقدام کنند شما هم تایید می کنید شما بفرماید تورم به این سنگینی ایجاد شد و پدر مردم در اورد ه چکار کردید ........
عبدالله۶۶۹۱۳۱۲۱:۵۱:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما اول از همه بیایید حقوق همین امسال را سر جایش قرار دهید بعد نسبت به اضافه شدن حقوق سال آینده صحبت کنید اگر امروز حقوقها را چهار برابر کنید حقوق بگیران توان زندگی فروردین ماه امسال را پیدا میکنند
ناشناس۶۶۹۱۶۴۲۲:۱۹:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
زهی خیال باطل
ناشناس۶۶۹۲۷۹۰۰:۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۹
مشخصه اکثریت مخاطبان شما و حقوق بگیران دولت هستند زیاد دیدم کارمندان مدام سر شان توی گوشی

پربحث‌های امروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. انتقاد سخنگوی وزارت خارجه چین از اقدام تحریک آمیز واشنگتن

 17. حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود

 18. دفاع پامپئو از سیاست‌های ترامپ علیه ایران علی‌رغم حملات دموکرات‌ها

 19. احساس شرم کارگردان اتریشی از سیاست‌های خصمانه علیه ایران

 20. بیمار مرگ مغزی جان 4 نفر را نجات داد

 21. امام جمعه اصفهان: قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند

 22. مسیر دریایی هندوستان- قشم افتتاح شد

 23. رای‌گیری برای انتخاب اعضای پارلمان اروپا آغاز شد

 24. نماینده مجلس: افزایش حقوق کارمندان شفاف سازی شود

 25. ارتش سوریه درباره آغاز نبرد بزرگ هشدار داد

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 3. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 4. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 5. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 6. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 9. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 11. فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!  

 12. مادر تهرانی به زندگی خود و پسرش پایان داد

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 15. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 16. خطر محرومیت از میزبانی و پاداش‌های فیفا در انتظار فوتبال ایران/ "با این شرایط فقط باید جام رمضان را برگزار کنیم!"

 17. مطالباتی فراتر از اینستکس

 18. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 19. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 20. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 21. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 22. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 23. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 24. ورود گردشگران به ابیانه بدون راهنمای محلی ممنوع شد + عکس

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 7. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 10. صدای خاموش تجرد قطعی

 11. افشاگری دختری که همراه مهدی قائدی در ارابه مرگ بود/ خانم «ل» سکوت خود را شکست!

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. کشف اسکلت ۲۰۰۰ ساله شاهزاده ایرانی  

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. اظهارات عجیب استاندار خوزستان درباره کمک رسانی در سیل  

 21. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 24. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 25. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

پربحث‌های امروز

 1. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 2. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 3. آمار برآوردهای غلط در مورد خسارات در سیل اخیر

 4. مسیر دریایی هندوستان- قشم افتتاح شد

 5. نماینده مجلس: افزایش حقوق کارمندان شفاف سازی شود

 6. ظریف ازمسیر دریایی بین بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی بازدید کرد

 7. نماینده مجلس: مـردم مایلند واردات خـودرو آزاد شود

 8. چرا طلا از چشم هندی‌ها افتاد؟

 9. مهم‌ترین اولویت اوپک پلاس چیست؟

 10. رهاسازی بازار خودرو پایان می یابد؟

 11. ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

 12. اختیارات و تصمیمات اقتصادی که معطل اجراست

 13. تغییر فاز مسکن از تابستان؟

 14. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 15. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 16. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

 17. چرا نباید یارانه نقدی داد؟

 18. آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

 19. برترین کشورهای جهان برای کارکنان خارجی

 20. نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم!

 21. موقعیت جدید معامله‌گران دلار

 22. تورم ۲۰ تا ۱۳۶ درصدی کالا و خوارکی‌ها

 23. برق پرمصرف‌ها را می‌گیرد!

 24. معاون بازرگانی مستعفی معاون بازرگانی روحانی می‌شود؟!

 25. نماینده مجلس: تمام سلطان‌ها در حوزه واردات ایجاد شدند‌

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 2. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 3. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 4. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 5. میزان تسهیلات پرداختی ۷ بانک به شرکت‌های زیرمجموعه+ جدول

 6. قیمت سکه در بازار به ۴میلیون و ۸۱۷هزار تومان رسید + جدول

 7. ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و سال سوم فرار از شفافیت/ توپ سامانه اعلام حقوق مدیران در زمین وزارت اقتصاد/ کوتاهی مجلس در مقابل شانه خالی کردن دولت از اجرای قانون

 8. پنهان ماندن اطلاعات شفاف و کامل ارزهای تخصیصی و برنگشته از دید نهادهای نظارتی/ توهم طبقه بندی اطلاعات/ نارضایتی دیوان محاسبات از بانک مرکزی

 9. سود سهام عدالت "فوت‌شدگان" چه می‌شود؟

 10. ۵ مصوبه ستاد تنظیم بازار برای واردات گوشت

 11. خجسته: حقوق‌ها افزایش نیابد سوال و استیضاح را کلید می‌زنیم

 12. کاهش قیمت تخم مرغ/ صادرات آزاد شد

 13. میرکاظمی: دور زدن تحریم‌های نفتی کاملاً امکان‌پذیر است

 14. تعهد ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی برای سیل‌زدگان

 15. افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی کشور

 16. بسیج مسکن ۲۰ هزار سیل زده را می سازد/ تا آخر کنار مردم هستیم

 17. تشریح بسته سياستی نحوه برگشت ارز صادراتی/ ۶۰ درصد ارز پتروشیمی‌ها برگشت

 18. مخالفت مجلس با هر نوع سهمیه‌بندی سوخت

 19. قول سازمان اداری و استخدامی درباره حقوق دانشجو معلمان

 20. قرارداد احداث واحد تصفيه نفت كوره پالايشگاه اصفهان امضاء‌ شد 

 21. صدور انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی، جهت تسهیل مبادلات اقتصادی و تجاری در بانک‌پاسارگاد

 22. با ۲۰۰ میلیون تومان کجا می‌توان‌ خانه‌ خرید؟  

 23. راهکار ویژه ابر آروان، ضامن امنیت بانک‌ها و سرویس‌های مالی

 24. جدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای سواری

 25. قیمت نفت کاهش یافت

پربحث‌های هفته

 1. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 2. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 3. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 4. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

 5. آدرس را اشتباه نرویم!

 6. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

 7. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 8. گرانی و بازار مسکن/ وام‌هایی که دیگر کارایی ندارد!

 9. ارز ۴۲۰۰ تومانی را تمام کنید!

 10. افزایش شدید اجاره بها به نحو عجیبی آغاز شده است

 11. رونق تولید از مسیر فناوری اطلاعات

 12. رئیس کل بانک مرکزی : مردم دربازار ارز سرمایه گذاری نکنند/ کاهش۲هزارتومانی دلار

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. دریافت ۸میلیون دلار ارز دولتی توسط یک خیریه/ تحقیق و تفحص از ارز ۴۲۰۰تومانی

 15. بازار مسکن یا تونل وحشت؟!

 16. خجسته: ما توانستیم «ریگی» را از هواپیما به زمین بیاوریم چگونه نمی‌توانیم اخلالگران بازار را دستگیر کنیم

 17. وزیر راه: با افزایش تولید مسکن، قیمت آن را کاهش می‌دهیم

 18. چرا خصوصی‌سازی در ایران شکست خورد؟/ از واگذاری‌های پشت‌پرده در دولت هاشمی تا حراج بی برنامه

 19. احتمال تغییر ساعت کاری ادارات

 20. واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است

 21. شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد

 22. قرار جلب پوری حسینی به دادرسی صادر شد

 23. باز هم گرانی خودرو، باز هم سکوت سازمان حمایت/ انفعال در برابر خودروسازان تا کی ادامه دارد!؟

 24. واردات غذای سگ و گربه به کشور ۵ برابر شد+ سند

 25. کاهش ۹ میلیونی قیمت پراید در بازار

آخرین عناوین