راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

گروه اقتصادی الف،   3970918019 ۴۱ نظر، ۹ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی تورم و افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

شکور پورحسین، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد، در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان اینکه ارزش پول ملی طی چند ماه گذشته به یک سوم کاهش یافته است، اظهار داشت: اگر دولت حقوق کارمندان را 30 درصد هم افزایش دهد، با توجه به نوسانات موجود در بازار، کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد.

وی افزود: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

عضو ناظر مجلس در شورایعالی کار گفت: در بسیاری از کشورها به دلیل وجود ثبات اقتصادی و تورم پایین شاید هر چند سال یکبار حقوق کارمندان افزایش یابد، بنابراین دولت هم باید تلاش کند تا تورم را کاهش داده و با ایجاد ثبات در بازار جلوی آسیب پذیری اقشار کم درآمد را بگیرد.

پورحسین تصریح کرد: با توجه به افزایش روزانه قیمت‌ها اگر دولت هر ماه هم حقوق کارمندان را افزایش دهد، کفاف زندگی آنها را نخواهد داد. لذا دولت باید راهکارهای دیگری از جمله ایجاد ثبات اقتصادی، کنترل تورم، جلوگیری از افزایش قیمت کالاها به ویژه کالا‌های اساسی و همچنین کمک‌های غیر نقدی را برای جلوگیری از آسیب‌پذیری دهک‌های پایین جامعه اجرا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش 500 هزار تومانی حقوق کارگران را مطرح می‌کنند، گفت: دولت معمولا براساس شاخص‌های مختلف از جمله نواسانات اقتصادی و بر اساس ظرفیت‌هایی که دارد حقوق کارمندان را تعیین می‌کند و صرفا یک مبلغ معین ملاک نیست.

نماینده مردم پارسآباد در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق کارمندان مناسب است، اظهار داشت: این میزان افزایش مناسب است و به عقیده بنده با توجه به بالا رفتن روزانه قیمت‌ها، این حداقل افزایش حقوق کارمندان است که دولت می‌تواند در سال آینده اعمال کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۷۵۱۷۰۶:۵۸:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
آقای پورحسین! ۲۰ درصد افزایش کافی است؟!!! چقدر حقوق و درآمد ماهانه داری؟ خانه ات کجاست؟
محمد قاسمی۶۶۷۶۵۳۰۹:۳۰:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مشخصه متن خبرو نخوندی
ناشناس۶۶۷۸۰۰۱۱:۰۲:۲۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
آقای پور حسین گفته اند که افزایش 20 الی 25 درصد مناسب است به نظر شما متناسب با تورم هست؟
بهرام۶۶۸۸۹۱۱۹:۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
تورم 200درصد اضافه حقوق 25 درصد !!!!!!!!!!!!!!!بعضی از نمایندگان نفس شان از جای بسیار گرم بر میاید و از چند جا حقوق میگیرند اولین اش وزارت نفت است زنگنه اکثر نمایندگان را با ماهی 20میلیون خریده است واقعا جای تاسف است وکسی هم نیست برسی کند
ناشناس۶۶۷۹۲۲۱۲:۱۰:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اکثر اینا که شفاف نمیگن چقدر درآمد دارند ولی سرانه مجلس حدود دو میلیارد تومان است یا 60 برابر سرانه حقوق معلمان به همین خاطر اطلاعات مجلس در سامانه حقوق ثبت نکردن!!! به قول مولی حضرت علی علیه السلام اگر مسلمان دق کند روا است
ناشناس۶۶۷۵۳۷۰۷:۴۳:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
سلام پیشنهاد عالی است . اما دولت ومجلس ما از بی عرضه ترین ها در طول مدت تاریخ انقلابند وتوان و عرضه همچین کار یرو ندارند.
امیر حامد۶۶۷۷۹۸۱۱:۰۲:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
افزایش دستمزد و در نتیجه تورم چیزی عاید قشر حقوق بگیر نمیکند بلکه به زیان آنهاست. باید بانک مرکزی جلوی تورم بی منطق و انتشار پول و شبه پول بدون پشتوانه را بگیرد.
ناشناس۶۶۷۵۳۸۰۷:۴۶:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
جناب آقای پورحسین با تدابیر دولت مدبر اکثر اقشار جامعه دیگر در قالب قشر آسیب پذیر و کم در آمد قرار گرفتند و یکی از محسنات دولت روحانی اینکه تمام تلاش خود را در هم سطح کردن جامعه و بردن همه به زیر خط فقر میباشد و در این مسیر بغیر از چند درصد اندک انصافا دولت با عدالت رفتار میکند .
ناشناس۶۶۸۱۵۷۱۳:۱۳:۰۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
بنای این بدبختی رو دولت احمدی نژاد با توزیع مستقیم پول و پخش یارانه گذاشت
ناشناس۶۶۷۵۴۲۰۷:۴۹:۰۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اولش گفته 30 درصد هم کمه بعد گفته 20 تا 25 درصد مناسبه. میگه باید قیمت ها ثابت باشه!
ناشناس۶۶۷۵۵۴۰۸:۰۶:۴۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
"... عضو ناظر مجلس در شورایعالی کار گفت: در بسیاری از کشورها به دلیل وجود ثبات اقتصادی و تورم پایین شاید هر چند سال یکبار حقوق کارمندان افزایش یابد، بنابراین دولت هم باید تلاش کند تا تورم را کاهش داده و با ایجاد ثبات در بازار جلوی آسیب پذیری اقشار کم درآمد را بگیرد." این هم از نماینده مجلس. جناب! فعلا تورم بالا ایجاد شده و در پی آن، باید حقوق متناسب با آن و دقیقا مطابق قانون افزایش یابد. در تعیین میزان افزایش سال بعد باید اینگونه محاسبه شود که ابتدا حقوق مناسب و متناسب سال 97 محاسبه شود (چون در 97 هم تورم بالا ایجاد شد در حالی که قبلا حقوق کارکنان در بهمن 96 تعیین شده بود) و بر مبنای آن و تورم سال 98، حقوق سال آینده تعیین شود. به عبارتی، همانطور که برای سال 97، درصد افزایش را در دوره زمانی آذر و دی 96 تعیین کردند، الان نیز میزان افزایش برای سال 98 را با مقایسه قیمتها با آن دوره، تعیین کنند. نه با پیش‌بینی قیمتها برای سال 98 و مقایسه آن با آذر و دی 97 ! چشم، بعد از این جبران عادلانه؛ دولت تلاش کند تورم را کاهش دهد و بر مبنای آن، در سالهای بعدی (1399 و 1400 و ...) میزان افزایش حقوق را متناسب با تورم کم، افزایش دهد. اینگونه نیست که حالا که قیمتها دو الی سه برابر شده و دولت هم ارز را به سه برابر می فروشد، دولت قول بدهد که از این به بعد تورم کمتر شود و حقوق نیز نیاز به افزایش کمی داشته باشد! تورم یعنی افزایش! یعنی مقدارش چه کم باشد و چه زیاد، تورم یعنی افزایش قیمتها. و طبق قانون باید حقوق نیز متناسب با آن افزایش یابد.
ناشناس۶۶۷۵۵۵۰۸:۰۷:۲۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این نماینده راه کاری ارائه نکرده است. این پیشنهادها در دستور کار دولت بود ولی دولت هم خوب میداند نه زورش میرسد و نه چهار چوب مشخصی برای پیشنهادها دارد. اگر داشت تا حالا اجرا میکرد که کار به این جا نکشد. این سر در گمی نماینده ها معضلی برای ملت شده است.
ناشناس۶۶۷۵۶۰۰۸:۱۱:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
فقط زورشان به کارمند و کارگر میرسد
رضا۶۶۷۵۸۱۰۸:۳۰:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
باز جای شکرش باقی که یک نفر فهمید با افزایش حقوق از طریق چاپ پول بدون پشتوانه به جایی نخواهیم رسید و هر قدر افزایش حقوق از این طریق بیشتر باشد فلاکت حال مردم بیشتر خواهد شد.
ناشناس۶۶۷۷۴۳۱۰:۳۶:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۱۸
احسنت ، واقعا آزموده را آزمودن خطاست، از زمان دولت سازندگی حقوق ها هر سال اضافه شده ولی جز گرانی عایدی نداشته است ، دولتمردان ما راه حل دیگری ندارند.
پرویز۶۶۷۵۸۷۰۸:۳۵:۳۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
کاملا حرف درستیه شما همین کشورهای همسایه رو نگاه کنید سالهاست که ارزش پولشون حفظ شده مثلا یک ریال عربستان همون ارزش سال های گذشته را داره
ناشناس۶۶۷۷۵۹۱۰:۴۶:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
دقیقا سال 1960 هر دلار چهار ونیم ریال عربستان بوده که الان شده سه و هفت دهم .
ناشناس۶۶۷۶۳۰۰۹:۰۹:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مجموعه سیاستهای خارجی و منطقه ای، ناکارآمدی نظام بانکی، عدم برنامه ریزی برای تولید محصولات با استاندارجهانی برای صادرت، عدم برنامه ریزی برای جذب گردشگر بدلیل رفتار های ضد گردشگری تریبون داران و اقتدار گرایان، خام فروشی نفت و در راس همه اینها، دولتی که قدرتی ندارد. من تعجب میکنم که این نماینده چگونه نمیداند دلایل عدم ثبات اقتصادی کشور چیست و دولت را نصیحت میکند؟
سلام۶۶۷۶۳۱۰۹:۱۰:۱۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این آقا انگار تو ایران زندگی نمیکنه .کدام دولت تا حالا تونسته جلوی رشد قیمت ها رو بگیره ؟ جناب نماینده ماهی 20 میلیون میگیری بعد میایی طرح میدی حقوق رو افزایش ندن .
ناشناس۶۶۷۶۹۷۱۰:۰۰:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
طرح بدن بجای افزایش حقوق نماینده ها اینکارو کنن.یا کاهشش بدن بهتره
ممباقر۶۶۹۱۴۳۲۱:۵۹:۴۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
افزایش حقوق خودش تورم زاست. نماینده حرف درستی زده . در تمام حکومتها، از مهمترین وظایف دولت حفظ ارزش پول ملی است نه افزایش حقوق بر اساس تورم که کلاه بوقی گشاد سر مردم گذاشتنه. دولت فقط در قبال کارمند خودش مسئوله و اگر به بخش خصوصی هم زورکی بقبولونه، به کاسب و تولید کننده چی میده. ؟ پس ناچارا دست اونو باز میذاره و تورم را از همین طریق وارد جامعه میکنه.
محمود۶۶۷۶۹۶۰۹:۵۸:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۸
چند تا دولت همین وعده ها رو دادند حالا نوبت شماست...چندساله کارمندان را باخبرخوش افزایش حقوق سرکار گذاشتید...وجدان هم خوب چیزیه..
ناشناس۶۶۷۷۲۰۱۰:۲۳:۳۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
مردم همیشه قربانی هستند وقتی صادرات قیمت پسته 40 هزار تومانی را 200 هزار تومان میکند و 500 درصد افزایش می یابد و واردات خشکبار وآجیل هم ممنوع میشود فقط مردم ضرر میکنند ؟ چرا مسئولین و دولت هیچ وقت بفکر رفاه و آسایش مردم نیستند وبا بهانه های واهی مثل تحریم و .... مردم را از دین ونظام گریزان میکنند .
ناشناس۶۶۷۷۴۵۱۰:۳۷:۰۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
معنی سخنان گهر بار ایشان این است : بزک نمیر بهار می آد اقتصادی که در طول 40 سال وضعش درست نشده است صبر کنید با بهبود آن وضعیت شما هم بهتر شود !! چند سال صبر کنیم چهل سال دیگر ؟
ناشناس۶۶۷۷۵۱۱۰:۴۲:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
همش دروغه کدوم ثبات دلار 4200 دادن که کالاهای اساسی ثابت بمونه - برنج خارجی با دلار 4200 دو برابر شده مرغ دو برابر، شیر و لبنیات دو برابر ولی مثلا برای نهاده ها دلار 4200 تخصیص داده شد!!! میشه بگید کدومش ثابت موند همان افزایش حقوق به حقیقت نزدیک تر است تا وعده های توخالی و دروغ شما نمایندگان مجلس و دولت
ناشناس۶۶۷۷۶۹۱۰:۵۱:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
خود دولت گرانی و تورم ایجاد می کنه برای کسری بودجه اش حالا باز خودش برخورد کنه با گرانی ؟؟؟
قنبر۶۶۷۸۴۶۱۱:۲۶:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این آقایون از هرنظر تکمیل هستند به همه چیز رسیدن مشکل معیشتی ندارند فقط اظهار نظر میکنند بااین وضعیت مردم که به سختی دارند زندگی میکنند مخصوصا جوانان کشور
ناشناس۶۶۷۸۴۹۱۱:۲۷:۰۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
حداقل افزایش باید ۵۰/باشد چون گوشت سی هزارتومنی شده هشتاد هزار تومن برنج هفت هزارتومنی شده شانزده هزار تومن وووووووتورم بالای ۸۰/است.
سرو۶۶۷۸۷۲۱۱:۴۳:۱۶ ۱۳۹۷/۹/۱۸
چرا اصلا به روی خودتون نمی ارین کار گرای نیشکر هفت تپه و......در چه وضعیتی هستن؟
دلیران تنگستان۶۶۷۸۷۳۱۱:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما را به همان میز و صندلی که می پرستید افزایش حقوقتان را نخواستیم اگر یک جو غیرت دارید جلوی افزایش قیمتها را بگیرید!
ناشناس۶۶۷۸۸۲۱۱:۴۶:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۸
این مسئولین ما چرا از آخر به اول قضایا را می بینند و تحلیل می کنند ؟! اگر تورم و از هم گسیختگی اقتصادی نبود الان احتیاج به افزایش حقوق نبود ، نمیشه به مردم بگیم برید از گشنگی بمیرید .
بردیا۶۶۷۸۹۶۱۱:۵۵:۳۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
اگر پلکانی نباشد و در نهایت برای من که با 20 سال سابقه 2/5میلیون تومان می گیرم 9 درصد افزایش محاسبه می شود.
ناشناس۶۶۸۲۸۷۱۳:۵۸:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۸
افزایش پلکانی باید برای حقوقهای نجومی بالای 15یا 20 ملیونی باشد ونه کارمندهای با سابقه و متخصص کشور با حقوقهای 5 یا 6 تومانی.
علی۶۶۸۱۴۱۱۳:۰۷:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
همین مورد وبرای حقوق خودش انجام دهند
ناشناس۶۶۸۱۶۷۱۳:۱۶:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۸
بهترین راهکار پرداخت حقوق بر مبنای نرخ دلار و همسان سازی آن با کشورهای همسایه خلیج فارس است
ناشناس۶۶۸۶۳۹۱۶:۴۲:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
راهکار مناسب افزایش بی رویه حقوق نیست البته چون دولت ارز را سه برابر کرد نه مردم و قیمت ها نزدیک به 2 برابر افزایش یافت لذا انصاف حکم می کند حقوق حداقل 100 افزایش یابد برای 98 و در طول 1398 دولت تثبیت قیمت ها را مبنای کارش قرار دهد و سال 99 حفقط 10 در صد افزایش دهد و الا افسار قیمت ها از دست دولت خرج شده که خود دولت عامل اصلی این افسار گسیختگی هاست
ناشناس۶۶۸۶۴۵۱۶:۴۷:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۱۸
خلایق هر چه لایق !
ناشناس۶۶۸۹۰۳۱۹:۲۰:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۸
نماینده فهمیده باید در کنار افزایش حقوق حتما باید جلوی گرانی گرفته شود تا بتوان گذراند زندگی بله اگر شما در مجلس فقط حرف بزنید و اقدامی نکنید همینطور قیمت ها را می برند بالا و شما هم هر چی این دولتی های بی تدبیر بیان کنند و اقدام کنند شما هم تایید می کنید شما بفرماید تورم به این سنگینی ایجاد شد و پدر مردم در اورد ه چکار کردید ........
عبدالله۶۶۹۱۳۱۲۱:۵۱:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۸
شما اول از همه بیایید حقوق همین امسال را سر جایش قرار دهید بعد نسبت به اضافه شدن حقوق سال آینده صحبت کنید اگر امروز حقوقها را چهار برابر کنید حقوق بگیران توان زندگی فروردین ماه امسال را پیدا میکنند
ناشناس۶۶۹۱۶۴۲۲:۱۹:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۸
زهی خیال باطل
ناشناس۶۶۹۲۷۹۰۰:۲۳:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۹
مشخصه اکثریت مخاطبان شما و حقوق بگیران دولت هستند زیاد دیدم کارمندان مدام سر شان توی گوشی

پربحث‌های اخیر

 1. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 2. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 3. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 4. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 5. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 8. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 9. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 10. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 11. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 12. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 13. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 14. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 15. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 16. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 17. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 18. عرضه گوشت سگ در مشهد تکذیب شد

 19. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 20. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 21. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 22. معاون برون مرزی صداوسیما: آمریکا می‌خواهد فشار روانی روی مرضیه هاشمی وارد کند

 23. «رزمایش قطع اینترنت» لغو شد  

 24. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 25. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 2. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 3. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 4. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 5. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 6. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 7. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 8. پاسخ وزارت نفت به مطالبه مردمی درباره مدیران پروازی/ فراخوان دیده‌بان: مدیران پروازی را معرفی کنید

 9. آغاز مذاکرات دستمزد ۹۸ از هفته آینده

 10. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 11. فروش بلیت‌های سیستمی به صورت چارتری ممنوع شد

 12. موضوع افزایش قیمت بنزین در کمیسیون انرژی مطرح نیست

 13. پاسخ سازمان برنامه و بودجه کشوربه برخی خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی

 14. دهقان خبرداد: قاچاق ۱۷۰۰ کانتینر ظروف کریستال از طریق کارت‌های اجاره‌ای توسط آقای ه.الف+ عکس

 15. داستان رزمایش قطع اینترنت از زبان آذری جهرمی

 16. زنگنه: چاه اکتشافی آبادان به نفت رسیده است/ درباره میزان تولید نفت حرف نمی‌زنم

 17. یورش تشدید شده غول های خودروسازی جهان به کارگران

 18. معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو

 19. با ۱۰ میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟

 20. آلمان با تحریم ماهان ایر کنوانسیون شیکاگو را نقض کرد

 21. از نظر سوئیفت تحریم‌های آمریکا مهم‌تر است یا استانداردهای FATF؟

 22. از پیام رسان‌های داخلی ناامید نشده‌ایم/ هیچ شبکه اجتماعی ارجحیت ترافیک ندارد

 23. رشد محدود شاخص بورس در آخرین روز هفته

 24. قیمت امروز سکه و دلار در بازار+ جدول

 25. خروج ۶۶ هزار و ۷۰۰ نفر از دولت

پربحث‌های دیروز

 1. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 2. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 3. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 4. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 5. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 6. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 7. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 8. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 9. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 10. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 11. نسل جدید کابینت روشویی ها

 12. جزئیات تغییرات تورم یکساله ۱۰دهک جامعه/افزایش فاصله تورمی دهک‌ها

 13. پاسخ وزارت نفت به مطالبه مردمی درباره مدیران پروازی/ فراخوان دیده‌بان: مدیران پروازی را معرفی کنید

 14. آغاز مذاکرات دستمزد ۹۸ از هفته آینده

 15. عیدی ۹۷ چقدر است؟

 16. فروش بلیت‌های سیستمی به صورت چارتری ممنوع شد

 17. موضوع افزایش قیمت بنزین در کمیسیون انرژی مطرح نیست

 18. پاسخ سازمان برنامه و بودجه کشوربه برخی خبرهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی

 19. دهقان خبرداد: قاچاق ۱۷۰۰ کانتینر ظروف کریستال از طریق کارت‌های اجاره‌ای توسط آقای ه.الف+ عکس

 20. داستان رزمایش قطع اینترنت از زبان آذری جهرمی

 21. زنگنه: چاه اکتشافی آبادان به نفت رسیده است/ درباره میزان تولید نفت حرف نمی‌زنم

 22. معاملات عجیب ژیان در بازار خودرو

 23. با ۱۰ میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟

 24. آلمان با تحریم ماهان ایر کنوانسیون شیکاگو را نقض کرد

 25. از نظر سوئیفت تحریم‌های آمریکا مهم‌تر است یا استانداردهای FATF؟

پربحث‌های هفته

 1. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 2. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 3. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 4. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 5. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 6. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 7. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 8. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 9. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 14. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 15. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 16. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 17. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 18. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 19. فشار معیشتی خانوار افزایش یافت، دولت اقدام کند، منتظر نماند/ میزان خط فقر چقدر است؟

 20. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 21. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 22. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 23. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 24. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 25. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

آخرین عناوین