از آخرین تحولات مربوط به FATF در مجلس و سازوکار مالی ویژه اتحادیه اروپا

گروه سیاسی الف،   3970918016

اخبار و تحولات مربوط به اقدامات خصمانه‌ آمریکا علیه ایران، آخرین تحولات در حوزه‌ سازوکار مالی ویژه اتحادیه اروپا همچنین آخرین تحولات مربوط به FATF در مجلس در بسته خبری این هفته آمده است.

 فارس نوشت: در گزارش این هفته، به اظهارات رئیس‌جمهور در مورد تحریم‌های آمریکا، اخبار و تحولات مربوط به اقدامات خصمانه‌ آمریکا علیه ایران، آخرین تحولات در حوزه‌ سازوکار مالی ویژه اتحادیه اروپا و دیگر اخبار حوزه برجام و تحریم پرداخته خواهد شد. همچنین آخرین تحولات مربوط به FATF در مجلس شورای اسلامی نیز  در بسته خبری این هفته آمده است. اخبار مربوط به سیاست‌های اقتصادی و ارزی نیز شامل دستورالعمل بانک مرکزی به منظور جلوگیری از سوء استفاده دلالان ارز و ابلاغ  دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی های مجاز  توسط بانک مرکزی می شود.

*تحریم، برجام و مذاکرات

رئیس جمهور: آمریکا بداند نفت‌مان را می‌فروشیم و آنها قادر نیستند و نمی‌توانند جلوی فروش نفت ایران را بگیرند.

حسن روحانی، رئیس جمهور روز سه شنبه در جمع مردم شاهرود در مورد تحریم‌های آمریکا اظهار داشت: «آمریکا خواست و اعلام کرد که ایران را از صادرات نفت محروم و از تبادل تجاری با دنیا باز داشته و ایران را در منطقه و جهان منزوی و به اهدافی که در منطقه دارد، دست خواهد یافت اما ملت بزرگ ایران در تمام  این صحنه‌ها ثابت کرده و خواهد کرد که پیروزی نهایی این نبرد است».

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آمریکا بداند نفت‌مان را می‌فروشیم و آنها قادر نیستند و نمی‌توانند جلوی فروش نفت ایران را بگیرند، گفت: «اگر آمریکا بخواهد روزی جلوی فروش نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نمی‌شود». روحانی با بیان اینکه آمریکا به دنبال تضعیف رابطه ایران با دیگر کشورهای جهان است، گفت: «امروز بیشتر و بهتر از هر زمان دیگر رابطه ما با همسایگان‌مان در غرب، شرق، شمال و جنوب کشور است و ما با همه دوستان‌مان روابطی صمیمی داریم و خواهیم داشت و آمریکا قادر نیست رابطه ما را با ملت‌هایی که در طول قرن‌ها دوستان عزیزمان بودند، برهم بزند». رئیس جمهور ادامه داد: «آمریکا قادر نیست، روابط تجاری ما با منطقه و جهان را قطع کند و باید بداند در سراسر این سرزمین، ملت ایران روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خود را با کشورهای منطقه و جهان حفظ خواهد کرد». 

*غرب با راه‌انداختن جریان رسانه‌ای و دیپلماتیک، تلاش کرد مسئله‌ موشکی ایران را به شورای امنیت ببرد

روز جمعه 9 آذر ماه، برایان هوک، نماینده‌ی ویژه آمریکا در امور ایران که ماموریت هماهنگی کمپین فشار سیاسی و دیپلماتیک به ایران را دارد، در ادامه‌ نشست‌های رسانه‌ای قبلی خود، این‌بار در حضور خبرنگاران و نمایندگان کشورهای کره‌ی جنوبی، ژاپن، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا، بحرین، امارات، یمن، افغانستان و رژیم جعلی صهیونیستی، با راه انداختن نمایش رسانه‌ای از ماکت موشک‌های ایران اقدام به عملیات دیپلماتیک و رسانه‌ای علیه کشورمان نمود.

به دنبال نمایش رسانه‌ای و سیاسی برایان هوک، 10 آذر ماه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ایران ادعا نمود آزمایش موشکی ایران نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است چرا که ایران موشک بالستیک میان بردی را آزمایش نموده که قابلیت حمل سلاح هسته‌ای دارد. 

همراه با آمریکا، در 13 آذر ماه نمایندگان فرانسه و انگلیس در سازمان ملل درخواست کردند که جلسات مشورتی شورای امنیت سازمان ملل در رابطه با آزمایش‌های موشکی ایران برقرار شود. 

جلسه مشورتی شورای امنیت به درخواست آمریکا، انگلیس و فرانسه با موضوع آزمایش موشکی ایران تشکیل شد و نمایندگان روسیه در این جلسه تاکید کردند که به جای تهدید و تحریم، دو طرف باید به سمت گفت‌وگوهای کامل و همراه با احترام متقابل آورند. دیپلمات روس شرکت کننده در جلسه گفت: «ما معتقد نیستیم که ایران با انجام آزمایشات موشکی، قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت را نقض نکرده است. برای اینکه این سند خواستار توقف آزمایشات موشکی در ایران شده بود و آنها را ممنوع اعلام نکرده،  آنطور که شرکای غربی ما ادعا می کنند.»

این دیپلمات روس گفت: «انگلیس و فرانسه خواستار برگزاری نشست شورای امنیت به خاطر اخبار منتشره درباره آزمایش موشک‌های بالستیک در ایران شدند، در حالی که هیچ دلیل و مدرکی برای نقض قطعنامه شورای امنیت از سوی مقامات تهران ارائه نکردند.» 

در پاسخ به مانور سیاسی و رسانه‌ای غرب، سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: «تست موشک‌ها و توان دفاعی جمهوری اسلامی برای دفاع و در راستای بازدارندگی کشور ما است و این کار ادامه پیدا خواهد کرد». اظهارت سردار شکارچی بازتاب فراوانی در رسانه‌های جهانی داشت.

ظریف در واکنش به تحرکات اروپا و آمریکا در خصوص آزمایش موشکی ایران گفت: «خود آمریکایی‌ها هم اعتراف کردند هم در دولت گذشته و هم در این دولت که نه برجام و نه قطعنامه 2231 فعالیت موشکی ایران را ممنوع نمی‌کند». ظریف با اشاره به اینکه آمریکا ناقض تعهداتش در قطعنامه شورای امنیت و خود برجام است، خاطرنشان کرد: «آمریکایی ها ناچارند برای اینکه پوششی برای نقض های خود دست و پا کنند ادعاهایی کنند اما همانطور که دیدیم دیروز شورای امنیت حاضر نشد این ادعاهای بیجا را بررسی کند». ظریف همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در قبال کشورهایی که با سیاست های آمریکا همراهی می کنند از سوی جمهوری اسلامی تجدید نظری صورت خواهد گرفت یا نه؟ گفت: ما هیچگاه هیچ کشوری را مجبور نکردیم که بر خلاف منافع خود اقدامی کند، کشورها منافعی دارند اما منفعت بزرگتری همه کشورها دارند و آن اینکه قوانین بین المللی را دستخوش یک ادعا یا یک فشار از سوی یکی از قدرت ها قرار ندهند، این تصمیمی است که کشورها باید بگیرند. 

جهانگیری، معاون اول دولت نیز در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری کیودو درباره برنامه موشکی ایران و اتهامات آمریکا تبیین کرد: «ملت ایران تجربه تلخی از جنگ هشت ساله‌ با صدام دارد. در آن جنگ اکثر شهرها از جمله تهران پایتخت ما، مرتب با موشک هایی که از طرف رژیم عراق شلیک می شد، مورد حمله قرار می‌گرفت و ما به هر جای دنیا مراجعه می‌کردیم که بتوانیم حتی یک موشک بگیریم تا مقابله یا حداقل تهدید به مقابله کنیم، هیچ کس به ما موشک نمی داد. بنابراین ما برای دفاع از ملت خودمان به سمت ساخت موشک رفتیم و این موشک ها صرفاً یک سلاح دفاعی و بازدارنده هستند. از هیچ کس نیز برای تعیین بُرد موشکهایمان اجازه نمی‌گیریم، با هر چیزی که احساس می‌کنیم تهدید علیه ما است، مقابله خواهیم کرد و متناسب با نیاز دفاعی کشورمان موشک می سازیم».  

*تصویب طرح جدید برای تحریم ایران در کنگره آمریکا

گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا طرحی را با هدف مقابله با حضور ایران در عراق به تصویب رساندند. این طرح که تحت عنوان قانون جلوگیری از بی‌ثبات‌سازی عراق 2018 به تصویب رسید، در رابطه با ایرانی‌هایی که صلح و ثبات عراق یا دولت عراق را تهدید می‌کنند، تحریم اعمال می نماید.

 برایان هوک: با اروپا بر سر توافق مکمل برجام به توافق رسیده بودم

برایان هوک، نماینده‌‌ی ویژه آمریکا در امور ایران در تاریخ 13 آذرماه در کنفرانس خبری وزارت امور خارجه آمریکا با اذعان به اینکه آمریکا و اروپا بر سر مسائل موشکی، منطقه‌ای و رژیم بازرسی قوی‌تر در بهار سال کنونی به توافق رسیده بودند، گفت: «در طی مذاکرات به دنبال توافق تکمیلی برای در نظر گرفتن سه نقص برجام که رئیس جمهور مشخص کرده بود- یعنی رژیم بازرسی قوی‌تر، موشک‌های بالستیک و لغو بندهای غروب برجام بودیم. این سه محور مورد توجه بود. رئیس جمهور هم‌چنین خواسته بود در صورتی که کمک کننده باشد، محور مسئله‌ی منطقه‌ای و دیگر تهدیدها را در نظر بگیریم که ما در مورد این تهدیدها صحبت کردیم. ما نصف روز را در مورد بخش هسته‌ای و بقیه روز را در مورد تهدیدهای غیر هسته‌ای بحث کردیم. و این چیزی است که مدت‌هاست گفته‌ایم: ارزیابی ما در مورد تهدیدهای ایران یکسان است. یک اختلاف عقیده در مورد توافق هسته‌ای وجود دارد... ما نتوانستیم بر سر بند غروب برجام به توافق برسیم و برای همین از برجام خارج شدیم».

*پمپئو: آمریکا به دنبال تشکیل نظم جدید لیبرال برای توقف روسیه، چین و ایران است

پمپئو، وزیر امور خارجه‌ی آمریکا در نشست با دیپلمات‌ها اعلام نمود که رئیس جمهور آمریکا نظم جهانی لیبرال جدیدی را شکل خواهد داد که در آن واشنگتن توافق‌های بین‌المللی را با توجه به موثر بودن در توقف بازیگران بدی مانند روسیه، چین و ایران تقویت و یا برهم بزند.

SPV در مرحله‌ی تکمیلی قرار دارد

وزیر امور خارجه در خصوص تصمیمات جدید اتحادیه اروپا برای برجام گفت: «هفته گذشته که در ژنو بودیم و دوستانی که در بروکسل بودند خبر این است که توافق های نهایی انجام شده و در آینده نزدیک شاهد ثبت SPV خواهیم بود، البته با توجه به اینکه امریکایی ها به محض اطلاع پیدا کردن از هر تحولی تلاش می کنند با فشار مانع آن شوند، اروپایی ها می خواهند این مرحله را در حالت محرمانه دنبال کنند تا به نتیجه برسند لذا این حرکت را خود آنها ادامه خواهند داد تا زمان مورد نظر اعلام کنند».

علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی نیز در این خصوص گفت: «اروپایی ها مدتی است متعهد شده اند تا برای جبران خلا به وجود آمده در برجام، مکانیسمی را ایجاد کنند تا بهره مندی ایران از شرایط اقتصادی برجام محقق بشود. یکی از طرحهای آنها مطرح کردن spv بوده است که این پیشنهاد به گفته مقامات اروپایی در حال نهایی شدن است».

*سفیر اتریش در ایران: تحریم‌های آمریکا نقل و انتقالات با بانک های ایرانی را دشوار کرده است

سفیر اتریش در ایران با بیان اینکه اروپا به دنبال تسهیل ارتباطات بانکی با ایران است، گفت:« نقل و انتقالات مالی در حال حاضر بزرگترین معضل ماست و کشورهای اروپایی به صورت فشرده به دنبال رفع این مشکل هستند، البته استثناهای بشردوستانه برای دارو و غذا در این حوزه وجود دارد» . شولتس بیان کرد: «در این ‌هفته با بانک‌های ایرانی مذاکراتی داشتیم که نقل و انتقالات مالی را ایجاد کنیم، البته فائق آمدن بر چالشی که تحریم‌های آمریکا ایجاد کرده مشکل است زیرا نقل و انتقالات مالی میان ایران و سایر دولت‌ها بر خلاف و بر ضد تحریم هایی است که آمریکا اعمال کرده و این امر کار نقل و انتقالات را دشوار کرده است» . وی گفت: «قطع به یقین بخش نقل و انتقال ارز سخت‌ترین بخش کار است، ولی همانگونه که مطلع هستید اروپا شدیدا به دنبال برقراری یک کانال مطمئن در این خصوص است که در این راستا باید اقدامات لازم پیگیری شود، امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم نتایج ملموس این اقدامات را به طرف ایرانی منتقل کنیم».

*ایران و هند توافق تهاتر کالا با نفت امضا کردند

رویترز به نقل از یک منبع  آگاه در بخش صنعت در دهلی نو خبر داد که ایران و هند در 2 نوامبر توافق کردند که پرداخت پول صادرات ایران به هند بر اساس مکانیسم روپیه باشد و 50 در صد آن از طریق واردات کالا صورت بگیرد. طبق این اظهارات بانک دولتی UCO هند قرار است کم‌تر از 10 روز دیگر اجرای مکانیسم روپیه را اعلام نماید.

*جهانگیری: امیدواریم ژاپن در آینده با روش‌های خاص خریدار اصلی نفت ایران باشد

جهانگیری در مصاحبه با خبرگزاری کیودو ژاپن در مورد رابطه تجاری اقتصادی ایران و ژاپن  تاکید کرد: «ما به روابط اقتصادی پایدار با ژاپن، چه در زمینه فروش نفت و چه در سایر زمینه‌ها، فکر می‌کنیم. به محاسبات فعلی توجه زیادی نداریم. شرایط آینده دو کشور در دو منطقه مهم برای ما بسیار پراهمیت و تعیین‌کننده است. دولت ژاپن معمولاً در چنین موقعیت‌هایی روش‌های خاص خود را برای عبور از فشارهای آمریکا به‌کارگرفته است و ما امیدار هستیم که در آینده نیز از روش‌های خاص خود استفاده کند و بتوانند خریدار اصلی نفت ایران باشد. ما آمادگی داریم با دولت ژاپن و کمپانی‌های ژاپنی مذاکره کنیم و راه‌های جدیدی بیابیم که بتوانیم از طریق آن راه‌ها، مبادلات تجاری بین دو کشور را بدون دخالت آمریکا ادامه دهیم».

*مدیر مالی شرکت هواوی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران بازداشت شد

به گزارش نیویورک تایمز، خانم وانزو مدیر مالی شرکت هواویی چین و هم‌چنین دختر موسس شرکت هواوی، توسط پلیس کانادا به درخواست آمریکا بازداشت شد. بازداشت مدیر ارشد یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری ارتباطات چین در حال صورت گرفت که چین و آمریکا بر سر جنگ تجاری تازه به توافق صلح رسیده بودند. 

*تحولات مربوط به گروه ویژه اقدام مالی (FATF)

لاریجانی: سازوکار مالی اروپا زیاد ربطی به تصویب FATF ندارد

رئیس مجلس در نشست خبری  اظهار کرد: «به من گفتند که سازوکار مالی اروپا تقریبا نهایی شده است.سازوکار مالی اروپا زیاد ربطی به تصویب FATF ندارد. اما بانک های اروپایی این شرط را گذاشتند و گفته اند باید FATF توسط ایران پذیرفته شود تا مبادلات بانکی انجام شود. به رفراندوم گذاشتن FATF کار سختی است چون این مسائل ظرافت های فنی و حقوقی دارد.یکی از لوایح FATF تصویب شد و شورای نگهبان هم موافق کرده و ابلاغ هم شده است .»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند. بر اساس حق شرطهای 7گانه که مجلس در مصوبه روز چهارشنبه هفته گذشته، مورخ 14 آذر، ملاحظه نموده است، دولت موظف است ۶ ماه پس از تودیع سند الحاق این کنوانسیون نزد امین اسناد، وضعیت تعامل با گروه ویژه اقدام مالی به ویژه مساله‌ خارج شدن قطعی ایران از لیست دول غیر همکار را ارزیابی کرده و در صورت تعلل و عدم اقدام اعضای این گروه، عضویت در کنوانسیون را مورد تجدید نظر قرار دهد. مجلس همچنین در حق شرط دوم خود آورده است: ایران « تایید مجدد حق تعیین سرنوشت همه مردمان با توجه ویژه به مردمان تحت سلطه؛ استعماری و هر نوع سلطه بیگانه و یا اشغال خارجی» را مورد تاکید قرار می‌دهد. شورای عالی امنیت ملی ایران مصادیق افراد، گروهها و سازمانهای تروریستی مندرج در جزء ب بند ۱ ماده ۲ کنوانسیون را تعیین نموده و جهت اجرا به مراجع قانونی کشور ابلاغ خواهد کرد. مفاد ماده ۶ کنوانسیون نمی‌تواند این حق مصرح در مقدمه کنوانسیون را محدود کند. 

*تحولات اقتصادی و ارزی

دستورالعمل بانک مرکزی به منظور جلوگیری از سوء استفاده دلالان ارز

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در راستای تمهیدات لازم به منظور برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور از  صادرکنندگانی که به موجب دستورالعمل صادره مجاز به برگشت و فروش ارز حاصل از صادرات به صورت اسکناس یا حواله به نرخ بازار شده‌اند خواست ارز حاصل از صادرات خود را در بانک ها و صرافی های مجاز عرضه کنند و در این خصوص تمام بانک‌ها، صرافی‌های بانکی و سایر صرافی‌های مجاز، آماده خرید ارز صادراتی آنها هستند.

 بانک مرکزی دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی های مجاز را ابلاغ کرد

بانک مرکزی به منظور تسهیل بازگشت ارز از حاصل صادرات به چرخه اقتصاد کشور، «دستورالعمل خرید و فروش ارز در شبکه صرافی های مجاز» را به تمام شرکت‌های صرافی دارای مجوز معتبر از بانک مرکزی ابلاغ کرد. به موجب این دستورالعمل، صرافی‌های مجاز معتبر می‌توانند ارز حاصل از صادرات را تا سقف یک میلیون یورو یا معادل آن به سایر ارزها با ثبت در "سامانه نظارت ارز (سنا)" به صورت اسکناس یا حواله به نرخ بازار خریداری کنند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 2. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 3. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سونوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 4. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 5. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 6. روایت راننده اسنپی که یک نفر را نجات داد

 7. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 8. فواید روغن زیتون، بنفشه و زنبق برای بدن

 9. یارانه نقدی برای قیمت‌های سال ۸۹ است/ بانک مرکزی گرفتار دلالانی است که ارز مملکت را به باد می‌دهند

 10. چه کسی شهیدان بهشتی و رجایی را غسل داد؟

 11. فواید صبح زود بیدار شدن و سحرخیز بودن را بشناسید

 12. آغاز جلسه علنی مجلس/ اصلاح لایحه CFT در دستور کار نمایندگان

 13. محاکمه مادر به اتهام قتل دختر شیرخواره

 14. انقلاب در روستاها چه کرد؟

 15. ترامپ از بازرس پرونده «تبانی با روسیه» تشکر کرد

 16. بغداد و اربیل برای همراه شدن با تحریم‌های ضدایرانی آمریکا تحت فشارند

 17. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 18. ۹ ابهام مهم درباره منابع نفت و گاز و هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه

 19. تیتر جالب روزنامه اماراتی برای دیدار ایران - عمان

 20. یاسوج و سی‌سخت لرزیدند

 21. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 22. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. کوه اژد‌ها کجاست؟

 25. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 6. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 7. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 8. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 9. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 10. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 11. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 12. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 13. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 14. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 15. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 16. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 17. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 18. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 19. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 20. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 21. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 22. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

 23. سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام/ زیاد توییت کردن نشانه فقدان پشتوانه سیاسی است

 24. غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب

 25. نقدی بر یک آمار قابل تامل از حوزه فرهنگی کشور

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 16. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 17. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 18. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 19. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 20. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 21. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. آن‌گاه که مرگ فرا رسد...  

پربحث‌های اخیر

 1. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 2. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 3. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 4. بیم ها و امیدهای SPV

 5. سرلشکر رحیم صفوی درگذشت احمد فضائلی را تسلیت گفت

 6. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 7. آغاز جلسه علنی مجلس/ اصلاح لایحه CFT در دستور کار نمایندگان

 8. انقلاب در روستاها چه کرد؟

 9. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 10. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 11. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 12. ۳۰ دی ۱۳۵۷؛ شروط امام برای ملاقات با رئیس شورای سلطنت+ عکس

 13. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 14. حاجی دلیگانی: راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

 15. اطلاعیه‌ وزارت کشور: دخالتی در تعیین محل اقامت اجباری محکومین نداریم

 16. جهانگیری: ایران خواهان روابط صمیمانه و دوستانه با همه کشور‌های همسایه است

 17. نوباوه: برخورد آمریکا با یک خبرنگار، نشانه موفقیت آرمان ماست

 18. تعطیلی بحث برانگیز ادارات دولتی در یک شهرستان

 19. نماینده مجلس: بعضی‌ها با استانی کردن انتخابات به دنبال حذف رقبای انتخاباتی‌شان هستند

 20. مراسم تشییع پیکر سردار احمد فضائلی صبح فردا برگزار می‌شود

 21. قاسمی: هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی ونزوئلا غیرسازنده است

 22. تشکیل بیش از 100 پرونده زمین خواری در کمیسیون اصل 90 مجلس

 23. شورای عالی انقلاب فرهنگی نهادی فراقوه ای است

 24. عطریانفر: جهانگیری به اندازه دولت یازدهم اختیارات دارد

پربحث‌های دیروز

 1. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 2. حضور رئیسی در جایگاه سران قوا در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 3. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 4. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 5. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 6. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 7. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 8. سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام/ زیاد توییت کردن نشانه فقدان پشتوانه سیاسی است

 9. غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب

 10. آیت‌الله نوری همدانی: کنوانسیون پالرمو برای کشور مفید نیست/ ما نمی‌توانیم سکوت کنیم

 11. سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

 12. واکنش مهدی چمران به اظهارات اخیر موسوی خوئینی‌ها علیه شهید چمران و امام موسی صدر

 13. مجید توکلی مجرم امنیتی در جلسه شورای شهر چه می‌کند!

 14. توضیحات رئیسی درباره وضعیت شرکت‌های زیان‌ده آستان قدس  

 15. ناگفته‌های میرسلیم از آخرین جلسه با مرحوم هاشمی در روز آخر حیات/ نامزدی جهانگیری ظاهرسازی بود

 16. آشنا: برجام نه ورسای است نه ویتنام

 17. بیم ها و امیدهای SPV

 18. سرلشکر رحیم صفوی درگذشت احمد فضائلی را تسلیت گفت

 19. احمد توکلی: برای بررسی «پالرمو» جلسه فوق‌العاده تشکیل خواهد شد

 20. حاجی دلیگانی: راه ورود مستضعفان به مجلس را نبندید

 21. اطلاعیه‌ وزارت کشور: دخالتی در تعیین محل اقامت اجباری محکومین نداریم

 22. جهانگیری: ایران خواهان روابط صمیمانه و دوستانه با همه کشور‌های همسایه است

 23. نوباوه: برخورد آمریکا با یک خبرنگار، نشانه موفقیت آرمان ماست

 24. تعطیلی بحث برانگیز ادارات دولتی در یک شهرستان

 25. نماینده مجلس: بعضی‌ها با استانی کردن انتخابات به دنبال حذف رقبای انتخاباتی‌شان هستند

پربحث‌های هفته

 1. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 2. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 3. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 4. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 5. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 6. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 7. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 10. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 11. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 12. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 13. مفتح در نشست خبری: رشد ۲۰ درصدی حقوق و دستمزد‌ها در بودجه ۹۸

 14. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 17. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 18. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 19. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

 20. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 21. چالش اصلاح‌طلبان با روحانی و فرصت طلبی برای انتخابات۹۸ و ۱۴۰۰

 22. افشاگری بی‌سابقه موسوی‌خویینی‌ها/رهبری به‌دنبال مشارکت بیشتر ولی هاشمی به‌دنبال مهندسی انتخابات بود

 23. چرا ظریف باید بماند؟

 24. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 25. ۴ وزیر و ۴۱ مشاور

آخرین عناوین