ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

سید جعفر قنادباشی،   3970917036 ۱۵ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل
آمریکایی‌ها سال‌هاست که به دنبال قرار دادن نام گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در لیست گروه‌های تروریستی هستند. حمله ماه گذشته صهیونیست‌ها به خان یونس و پاسخ دندان‌شکن حماس به آن‌ها که به کشته شدن یکی از فرماندهان بلندپایه اسرائیل منجر شد و شلیک حدود ۵۰۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی که کابینه نتانیاهو را در آستانه فروپاشی قرار داد، آن‌قدر برای واشنگتن سنگین بود که «نیکی هیلی»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل قطعنامه‌ای را برای محکوم کردن شلیک موشک‌های حماس، مقاومت مردم فلسطین و متهم کردن مقاومت به تروریسم به‌منظور تشدید فشار بر فلسطینی‌ها به سازمان ملل برد.
 
مجمع عمومی سازمان ملل با قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه حماس مخالفت کرد، این حرکت به‌اصطلاح دیپلماتیک را عقیم گذاشت و مهر «باطل شد» دیگری بر توطئه‌های ضدفلسطینی نظام سلطه کوبید. رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا در حالی اتفاق افتاد که هیلی پیش‌ازاین نشست، کشورهای مخالف قطعنامه را تهدید کرده و گفته بود رای منفی به این پیش‌نویس برای آن‌ها دارای پیامد و تبعاتی خواهد بود.

این اولین بار نیست که آمریکا در ایجاد فشار و محدودیت بر دفاع مشروع ملت فلسطین و مقاومت در صحنه‌های بین‌المللی ناکام مانده و رسوا شده است. سازمان ملل در آذرماه سال گذشته با اکثریت آرا، قطعنامه‌ای در محکومیت تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور در سرزمین‌های اشغالی از تل‌آویو به بیت‌المقدس تصویب کرد که طی آن ۱۲۸ کشور به آن رای مثبت داده بودند. نکاتی پیرامون این رویداد بسیار مهم و تاریخی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
 
۱- کنگره و کاخ سفید پس از قرار دادن حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های به‌اصطلاح تروریستی، تقلای بسیاری کردند تا حماس و دیگر گروه‌های مقاومت را به این لیست اضافه کنند. واکنش مجمع عمومی به قطعنامه اخیر آمریکا، سند محکمی است که ثابت می‌کند اکثر کشورهای دنیا، مقاومت مردم فلسطین را «مشروع» و «قانونی» می‌دانند و با هرگونه ارعاب و تحریم آن‌ها مخالف‌اند.
 
۲- تمام اعضای اتحادیه اروپا در رای‌دهی به این قطعنامه، مشارکت فعال داشتند و همه آن‌ها به آن رای مثبت دادند! اروپایی‌ها همیشه خود را مخالف شهرک‌سازی‌ها نشان داده و حتی در قاره سبز تحریم‌هایی علیه صهیونیست‌ها به خاطر همین موضوع اعمال‌شده است اما در بزنگاهی که باید از مقاومت مشروع و قانونی آن‌ها در برابر اشغالگران حمایت می‌کردند، پشت سر کاخ سفید قرار گرفتند. نگاهی به مواضع اروپا در پسابرجام نیز موید این واقعیت است. تروئیکای اروپا تنها در مقام سخن و صدور بیانیه از سیاست‌های ضدایرانی آمریکا انتقاد می‌کرد اما در جایی که باید مخالفت جدی و عملی خود را نشان می‌داد و با تحریم‌های غیرقانونی مقابله می‌کرد، سکوت اختیار کرده و حرف‌های صد من یک غاز تحویل دادند.

تاریخ گویای این واقعیت است که کشورهای اروپایی که داعیه‌دار تمدن و حقوق بشر هستند، خود حامی و مدافع سرسخت صهیونیست‌ها بوده‌اند و پس‌از انگلیس که نطفه ناپاک آن‌ها را در این منطقه قرار داد، همیشه در صف اول حمایت از آن‌ها قرار داشته‌اند.
 
در این میان شاید این شبهه به وجود آید که پس فلسفه برخی تحریم‌های ضداسرائیلی در اروپا چیست؟ اول اینکه این تحریم‌ها از جانب دولت‌ها نبوده، بلکه از طرف جنبش‌هایی بوده است که به‌طور خودجوش شکل‌گرفته‌اند و حامیان آن‌ها چهره‌های دانشگاهی، اعضای اتحادیه‌های کارگری و احزاب سیاسی هستند.
 
نکته بعدی، اینکه اروپا با وضع قوانین بسیار سرسختانه برای مجازات فعالیت‌های ضدصهیونیستی از قبیل قوانین تنبیهی در ارتباط با انتقاد یا تحقیق از چندوچون ماجرای هولوکاست، در زمین اسرائیل بازی کرده و نقش بسیار برجسته‌ای در حمایت از کیان اشغالگران داشته است. بنابراین، سیاست‌های کلان اروپا در خصوص آرمان قدس، ذره‌ای از اهداف آمریکایی انحراف ندارد و ازاین‌رو نباید فریب ژست‌های روشنفکرانه آن‌ها در دفاع از حقوق مسلم و اولیه انسان‌ها را خورد.
 
۳-هر تصمیم آمریکا در مخالفت، تهدید و تحریم مقاومت فلسطین قطعاً بی‌ارتباط با کلید زدن توطئه شکست‌خورده «معامله قرن» نیست و این حرکت نیز در همین راستا قابل واکاوی است. بعضی گمانه‌ها حاکی از آن است که ترامپ بنا دارد پیش از آغاز سال میلادی جدید، اجرای این طرح را رسماً اعلام کند و بر این اساس، آمریکا قصد داشت با اخذ نظر مثبت کشورهای جهان برای تحریم حماس، یکی از مهم‌ترین موانع کلید خوردن معامله قرن را از پیش پای خود بردارد. در این خصوص یک احتمال دیگر نیز وجود دارد.
 
واشنگتن پیش‌بینی این شکست را با توجه به مخالفت قاطبه کشورهای جهان با انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس اشغالی مدنظر داشت و بر این مبنا قصد دارد در گام بعدی، زمینه پشتیبانی بیشتر و کمک‌های مالی هنگفت‌تر به اسرائیل را فراهم کند، چراکه دریافته است با جمیع جهات ذکرشده – از مقاومت مثال‌زدنی حماس و مردم فلسطین تا هواداری اکثر کشورهای جهان از آن‌ها – شانسی برای موفقیت معامله قرن وجود ندارد. این نکته بسیار مهمی است که حتی مسئولین صهیونیست نیز به آن اذعان دارند
 
در اواخر ماه گذشته، «آیلت شاکد»، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی با اذعان به بی‌فایده بودن هرگونه مصالحه با فلسطینی‌ها تاکید کرد که اختلافات اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بسیار بزرگ است و افزود: «باور ندارم که توافقی قابل دست‌یابی باشد. من به ترامپ می‌گویم: وقتت را تلف نکن.» شاکد در خصوص آتش‌بس غزه نیز پیش‌بینی کرد که چندماهی بیشتر دوام نداشته باشد و تصریح نمود که پس‌ازآن «چاره‌ای جز جنگ با حماس با همه ابزارهای موجود نیست.» «گیلعاد اردان»، وزیر امور راهبردی کابینه صهیونیست‌ها هم پیش از اظهارات خانم وزیر مدعی شده بود که «اسرائیل از هر زمانی به کنترل بخشی از نوار غزه یا تمام آن نزدیک‌تر است.»

با این حساب و از منظری دیگر، باید گفت که آمریکایی‌ها می‌دانستند این قطعنامه رای نمی‌آورد و برای اینکه جوابی در پاسخ به جامعه جهانی در خصوص حمایت از سبعیت صهیونیست‌ها در کشتار مردم فلسطین داشته باشند، این نمایش دیپلماتیک را به روی صحنه بردند. به این مفهوم که در جنگ بعدی اسرائیل با حماس وقتی واشنگتن برای حمایت از توحش اشغالگران مورد سرزنش بین‌المللی قرار گیرد، به‌احتمال‌زیاد مدعی خواهد شد که ما می‌خواستیم از طریق قطعنامه محکومیت حماس، مانع جنگ و خونریزی شویم اما جامعه جهانی باید بداند که صلح و ثبات در منطقه از هر چیزی مهم‌تر است و ما برای تامین ثبات غرب آسیا و دفع گروه‌های تروریستی، وظیفه‌داریم به اسرائیل کمک کنیم! اگر این اتفاق بیفتد، جنگ آتی به‌طور حتم، به نبردی سرنوشت‌ساز تبدیل خواهد شد که دودمان صهیونیست‌ها را به باد خواهد داد، چون اقتدار و قدرت بسیار بالای حماس در جنگ اخیر دو روزه در برابر فناورهای فشل نظامی اشغالگران به اثبات رسید.

برخلاف آنچه ممکن است در نگاه اول به نظر آید، گسترده‌تر شدن چتر حمایتی آمریکا از رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به معنای تقویت امنیت اشغالگران نیست، بلکه به‌عکس، حاکی از ضعف مفرط اسرائیل است. اگر صهیونیست‌ها را به بیماری تشبیه کنیم که نفس‌های آخر خود را می‌کشد، آیا می‌توان نتیجه گرفت که رسیدگی مضاعف به وی، به معنای قدرت بخشی در حالت عادی است؟! پاسخ روشن است. صهیونیست‌ها از توان تهاجمی خود سال‌هاست که فاصله گرفته‌اند، به زیر صفر رفته‌اند و آمریکا و اروپا تلاش می‌کنند که تل‌آویو را با تنفس مصنوعی حداقل به بالای صفر برسانند درحالی‌که روند نابودی و زوال اسرائیل مدت‌هاست آغازشده و در آینده‌ای نه‌چندان دور به وقوع خواهد پیوست.
 
 
منبع: حمایت

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امیر۶۶۶۲۷۷۰۸:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
نصر من الله و فتح قریب و بشر الصابرین
ناشناس۶۶۶۴۳۲۱۰:۵۱:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اینا که منفی دادن مخالف آیه ی قرآن هستن؟
ناشناس۶۶۶۶۱۵۱۲:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
خیر مخالف آیه نیستم مخالف استفاده ابزار دین و قران در سیاست
سهیل۶۶۶۶۵۲۱۲:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
دعوا نکنین اسراییل غاصب دشمن میهن همه ماست قرآن هم جنس این افراطیهای آدمکش را معرفی کرد پس اختلافی نیست
ناشناس۶۶۶۷۲۳۱۳:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ابزار سیاست در دین چطور مخالف اونم هستی یا نه مزدور
ناشناس۶۶۶۸۲۴۱۴:۳۸:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۷
شما که منفی دادی یعنی قبول نداری که مسلمان ها بر حق هستن و اسرائیل باطله .
ناشناس۶۶۷۱۰۸۱۸:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۷
میگن تو اسرائیل خاور گیر نمیاد. همه اسباب اثاثیه رو بار زدن دارن میرن
ناشناس۶۶۶۳۷۷۱۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۷
حالا این باعث میشه دلار بیاد پایین؟
ناشناس۶۶۶۷۱۸۱۳:۴۸:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
پس معلومه دارین نابود می شید مزدوران صهیون
ناشناس۶۶۶۳۹۵۱۰:۲۲:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
نابودی اسراییل ارامش را به منطقه برمیگرداند.
ناشناس۶۶۶۴۳۹۱۰:۵۴:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
چرا؟
ناشناس۶۶۶۴۸۸۱۱:۲۱:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۷
به جای فکر برای نابودی یک دیگه به ابادانی کشور خودتون فکر کنید
ناشناس۶۶۶۷۲۰۱۳:۴۹:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اول باید غده سرطانی نابود شه تا بهبودی حاصل شود
ناشناس۶۶۶۸۲۰۱۴:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
آبادی ایران و کشورهای منطقه در گرو نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است .
ناشناس۶۶۷۱۶۶۱۹:۱۰:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ما به نابودی اونا فکر نمی کنیم اگه به اونا فرصت بدین چیزی از شما باقی نمی گذارند همه جنگ های منطقه رو اونا شروع کردن نه ما

پربحث‌های امروز

 1. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 2. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 3. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 4. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 5. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 6. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 7. زمان حال را غنیمت بشمار  

 8. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 9. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 10. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 11. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 12. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 13. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 14. آزمون: منتقدانم بعدا شرمنده می‌شوند/ وقتی دایی را می‌زنند چرا کی‌روش را نزنند؟

 15. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 16. انتقاد امیر هاشمی‌مقدم از جواد خیابانی برای بازی با احساسات مردم

 17. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 18. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 19. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 20. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

 21. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 22. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 23. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 24. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 25. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 8. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 2. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 3. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 4. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 5. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 6. تازه‌ترین جزئیات از وضعیت خبرنگار پرس تی‌وی

 7. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 8. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 9. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 10. ایران هیچ پایگاه نظامی در عراق ندارد

 11. آیا جمهوری خواهان، ترامپ را دور می‌زنند؟

 12. کره‌شمالی یک مقر موشکی اعلام نشده دارد!

 13. اخبار ضد و نقیض در مورد کشته شدن پسر رهبر طالبان

 14. پیام تهدیدآمیز اخیر وزیر خارجه آمریکا در سفر به عراق چه بود؟

 15. بازی تکراری نتانیاهو در سوریه!

 16. صادرات نفت عربستان رکورد زد

 17. اردوغان فردا در روسیه

 18. سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

 19. ادعای وجود یک مقر موشکی اعلام‌نشده در کره شمالی

 20. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 21. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 22. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 23. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 24. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 25. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 3. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 4. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 5. عراقچی: اجازه ائتلاف سازی علیه منافعمان را به هیچ کشوری نمی‌دهیم

 6. حمله اسرائیل به سوریه پیامی برای ایران بود؟

 7. حمایت ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا

 8. بیانیه کاخ سفید درباره خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی توسط ترامپ

 9. ظریف: آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند

 10. شمخانی: اگر اروپا در پرداخت هزینه‌ حفظ برجام مردد است، معطلش نمی‌مانیم

 11. هشدار جدی پنتاگون؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا به شدت آسیب پذیرند

 12. طعنه ترامپ به پلوسی: خیابانهای سان فرانسیسکو را تمیز کنید؛ چندش‌آور است

 13. دومین جلسه دادگاه «مرضیه هاشمی» چهارشنبه تشکیل می‌شود

 14. آقای پمپئو تاریخ‌ کشورتان را بخوانید

 15. آلمان هواپیمایی ماهان را تحریم می‌کند

 16. رئیس‌جمهور سودان فردا به قطر می‌رود

 17. فرانسه سفیر ایتالیا را احضار کرد

 18. المرزوقی: امارات به دنبال از بین بردن دموکراسی در تونس است

 19. ترامپ: چوب جادویی پیدا کرده‌ام

 20. چاووش‌اوغلو: تنها ترکیه به آرامش و ثبات در سوریه می‌اندیشد

 21. برنی سندرز: ترامپ مردم آمریکا را بر مبنای جنسیت و رنگ پوست تقسیم بندی کرد

 22. کوربین: طرح «برگزیتِ» شکست سنگینی خورده است

 23. وعده جدید اردوغان درباره سوریه

 24. مقام اروپایی: فرانسه برای میزبانی از مکانیسم مالی اروپا و ایران آمادگی دارد

 25. حمایت پامپئو و بولتون از اقدام آلمان علیه ماهان‌ایر

پربحث‌های هفته

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 4. تکلیف ما و اروپای در حال گذار

 5. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 6. دونالد ترامپ و حنایی که دیگر رنگی ندارد/ آیا سال ۲۰۱۸ نقطه اوج سقوط آمریکا بود؟

 7. ترامپ: کاری که با ایران کردم، معجزه‌آسا بود

 8. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 9. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 10. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 11. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 12. از ملانی فرانکلین تا مرضیه هاشمی

 13. ترامپ به پرتاب ماهواره‌بر ایرانی واکنش نشان داد

 14. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 15. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 16. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 17. روسیه: مذاکره درباره برنامه موشکی ایران تحت فشار آمریکا نشدنی است

 18. ائتلاف شوم عربستان و امارات برای شکست قطر

 19. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 20. آمادگی افغانستان برای تامین نیاز کارخانجات ایران

 21. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 22. پاسخ سوریه به حملات هوایی اسرائیل در جنوب دمشق

 23. هایکو ماس تحریم هواپیمایی ماهان را برای امنیت آلمان ضروری خواند

 24. نتانیاهو: نیروی هوایی ما به سوریه حمله کرد

 25. ضرورت حمایت از موضع مستقل مالزی در برابر اسرائیل

آخرین عناوین