ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

سید جعفر قنادباشی،   3970917036 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل
آمریکایی‌ها سال‌هاست که به دنبال قرار دادن نام گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در لیست گروه‌های تروریستی هستند. حمله ماه گذشته صهیونیست‌ها به خان یونس و پاسخ دندان‌شکن حماس به آن‌ها که به کشته شدن یکی از فرماندهان بلندپایه اسرائیل منجر شد و شلیک حدود ۵۰۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی که کابینه نتانیاهو را در آستانه فروپاشی قرار داد، آن‌قدر برای واشنگتن سنگین بود که «نیکی هیلی»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل قطعنامه‌ای را برای محکوم کردن شلیک موشک‌های حماس، مقاومت مردم فلسطین و متهم کردن مقاومت به تروریسم به‌منظور تشدید فشار بر فلسطینی‌ها به سازمان ملل برد.
 
مجمع عمومی سازمان ملل با قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه حماس مخالفت کرد، این حرکت به‌اصطلاح دیپلماتیک را عقیم گذاشت و مهر «باطل شد» دیگری بر توطئه‌های ضدفلسطینی نظام سلطه کوبید. رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا در حالی اتفاق افتاد که هیلی پیش‌ازاین نشست، کشورهای مخالف قطعنامه را تهدید کرده و گفته بود رای منفی به این پیش‌نویس برای آن‌ها دارای پیامد و تبعاتی خواهد بود.

این اولین بار نیست که آمریکا در ایجاد فشار و محدودیت بر دفاع مشروع ملت فلسطین و مقاومت در صحنه‌های بین‌المللی ناکام مانده و رسوا شده است. سازمان ملل در آذرماه سال گذشته با اکثریت آرا، قطعنامه‌ای در محکومیت تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور در سرزمین‌های اشغالی از تل‌آویو به بیت‌المقدس تصویب کرد که طی آن ۱۲۸ کشور به آن رای مثبت داده بودند. نکاتی پیرامون این رویداد بسیار مهم و تاریخی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
 
۱- کنگره و کاخ سفید پس از قرار دادن حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های به‌اصطلاح تروریستی، تقلای بسیاری کردند تا حماس و دیگر گروه‌های مقاومت را به این لیست اضافه کنند. واکنش مجمع عمومی به قطعنامه اخیر آمریکا، سند محکمی است که ثابت می‌کند اکثر کشورهای دنیا، مقاومت مردم فلسطین را «مشروع» و «قانونی» می‌دانند و با هرگونه ارعاب و تحریم آن‌ها مخالف‌اند.
 
۲- تمام اعضای اتحادیه اروپا در رای‌دهی به این قطعنامه، مشارکت فعال داشتند و همه آن‌ها به آن رای مثبت دادند! اروپایی‌ها همیشه خود را مخالف شهرک‌سازی‌ها نشان داده و حتی در قاره سبز تحریم‌هایی علیه صهیونیست‌ها به خاطر همین موضوع اعمال‌شده است اما در بزنگاهی که باید از مقاومت مشروع و قانونی آن‌ها در برابر اشغالگران حمایت می‌کردند، پشت سر کاخ سفید قرار گرفتند. نگاهی به مواضع اروپا در پسابرجام نیز موید این واقعیت است. تروئیکای اروپا تنها در مقام سخن و صدور بیانیه از سیاست‌های ضدایرانی آمریکا انتقاد می‌کرد اما در جایی که باید مخالفت جدی و عملی خود را نشان می‌داد و با تحریم‌های غیرقانونی مقابله می‌کرد، سکوت اختیار کرده و حرف‌های صد من یک غاز تحویل دادند.

تاریخ گویای این واقعیت است که کشورهای اروپایی که داعیه‌دار تمدن و حقوق بشر هستند، خود حامی و مدافع سرسخت صهیونیست‌ها بوده‌اند و پس‌از انگلیس که نطفه ناپاک آن‌ها را در این منطقه قرار داد، همیشه در صف اول حمایت از آن‌ها قرار داشته‌اند.
 
در این میان شاید این شبهه به وجود آید که پس فلسفه برخی تحریم‌های ضداسرائیلی در اروپا چیست؟ اول اینکه این تحریم‌ها از جانب دولت‌ها نبوده، بلکه از طرف جنبش‌هایی بوده است که به‌طور خودجوش شکل‌گرفته‌اند و حامیان آن‌ها چهره‌های دانشگاهی، اعضای اتحادیه‌های کارگری و احزاب سیاسی هستند.
 
نکته بعدی، اینکه اروپا با وضع قوانین بسیار سرسختانه برای مجازات فعالیت‌های ضدصهیونیستی از قبیل قوانین تنبیهی در ارتباط با انتقاد یا تحقیق از چندوچون ماجرای هولوکاست، در زمین اسرائیل بازی کرده و نقش بسیار برجسته‌ای در حمایت از کیان اشغالگران داشته است. بنابراین، سیاست‌های کلان اروپا در خصوص آرمان قدس، ذره‌ای از اهداف آمریکایی انحراف ندارد و ازاین‌رو نباید فریب ژست‌های روشنفکرانه آن‌ها در دفاع از حقوق مسلم و اولیه انسان‌ها را خورد.
 
۳-هر تصمیم آمریکا در مخالفت، تهدید و تحریم مقاومت فلسطین قطعاً بی‌ارتباط با کلید زدن توطئه شکست‌خورده «معامله قرن» نیست و این حرکت نیز در همین راستا قابل واکاوی است. بعضی گمانه‌ها حاکی از آن است که ترامپ بنا دارد پیش از آغاز سال میلادی جدید، اجرای این طرح را رسماً اعلام کند و بر این اساس، آمریکا قصد داشت با اخذ نظر مثبت کشورهای جهان برای تحریم حماس، یکی از مهم‌ترین موانع کلید خوردن معامله قرن را از پیش پای خود بردارد. در این خصوص یک احتمال دیگر نیز وجود دارد.
 
واشنگتن پیش‌بینی این شکست را با توجه به مخالفت قاطبه کشورهای جهان با انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس اشغالی مدنظر داشت و بر این مبنا قصد دارد در گام بعدی، زمینه پشتیبانی بیشتر و کمک‌های مالی هنگفت‌تر به اسرائیل را فراهم کند، چراکه دریافته است با جمیع جهات ذکرشده – از مقاومت مثال‌زدنی حماس و مردم فلسطین تا هواداری اکثر کشورهای جهان از آن‌ها – شانسی برای موفقیت معامله قرن وجود ندارد. این نکته بسیار مهمی است که حتی مسئولین صهیونیست نیز به آن اذعان دارند
 
در اواخر ماه گذشته، «آیلت شاکد»، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی با اذعان به بی‌فایده بودن هرگونه مصالحه با فلسطینی‌ها تاکید کرد که اختلافات اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بسیار بزرگ است و افزود: «باور ندارم که توافقی قابل دست‌یابی باشد. من به ترامپ می‌گویم: وقتت را تلف نکن.» شاکد در خصوص آتش‌بس غزه نیز پیش‌بینی کرد که چندماهی بیشتر دوام نداشته باشد و تصریح نمود که پس‌ازآن «چاره‌ای جز جنگ با حماس با همه ابزارهای موجود نیست.» «گیلعاد اردان»، وزیر امور راهبردی کابینه صهیونیست‌ها هم پیش از اظهارات خانم وزیر مدعی شده بود که «اسرائیل از هر زمانی به کنترل بخشی از نوار غزه یا تمام آن نزدیک‌تر است.»

با این حساب و از منظری دیگر، باید گفت که آمریکایی‌ها می‌دانستند این قطعنامه رای نمی‌آورد و برای اینکه جوابی در پاسخ به جامعه جهانی در خصوص حمایت از سبعیت صهیونیست‌ها در کشتار مردم فلسطین داشته باشند، این نمایش دیپلماتیک را به روی صحنه بردند. به این مفهوم که در جنگ بعدی اسرائیل با حماس وقتی واشنگتن برای حمایت از توحش اشغالگران مورد سرزنش بین‌المللی قرار گیرد، به‌احتمال‌زیاد مدعی خواهد شد که ما می‌خواستیم از طریق قطعنامه محکومیت حماس، مانع جنگ و خونریزی شویم اما جامعه جهانی باید بداند که صلح و ثبات در منطقه از هر چیزی مهم‌تر است و ما برای تامین ثبات غرب آسیا و دفع گروه‌های تروریستی، وظیفه‌داریم به اسرائیل کمک کنیم! اگر این اتفاق بیفتد، جنگ آتی به‌طور حتم، به نبردی سرنوشت‌ساز تبدیل خواهد شد که دودمان صهیونیست‌ها را به باد خواهد داد، چون اقتدار و قدرت بسیار بالای حماس در جنگ اخیر دو روزه در برابر فناورهای فشل نظامی اشغالگران به اثبات رسید.

برخلاف آنچه ممکن است در نگاه اول به نظر آید، گسترده‌تر شدن چتر حمایتی آمریکا از رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به معنای تقویت امنیت اشغالگران نیست، بلکه به‌عکس، حاکی از ضعف مفرط اسرائیل است. اگر صهیونیست‌ها را به بیماری تشبیه کنیم که نفس‌های آخر خود را می‌کشد، آیا می‌توان نتیجه گرفت که رسیدگی مضاعف به وی، به معنای قدرت بخشی در حالت عادی است؟! پاسخ روشن است. صهیونیست‌ها از توان تهاجمی خود سال‌هاست که فاصله گرفته‌اند، به زیر صفر رفته‌اند و آمریکا و اروپا تلاش می‌کنند که تل‌آویو را با تنفس مصنوعی حداقل به بالای صفر برسانند درحالی‌که روند نابودی و زوال اسرائیل مدت‌هاست آغازشده و در آینده‌ای نه‌چندان دور به وقوع خواهد پیوست.
 
 
منبع: حمایت

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امیر۶۶۶۲۷۷۰۸:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
نصر من الله و فتح قریب و بشر الصابرین
ناشناس۶۶۶۴۳۲۱۰:۵۱:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اینا که منفی دادن مخالف آیه ی قرآن هستن؟
ناشناس۶۶۶۶۱۵۱۲:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
خیر مخالف آیه نیستم مخالف استفاده ابزار دین و قران در سیاست
سهیل۶۶۶۶۵۲۱۲:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
دعوا نکنین اسراییل غاصب دشمن میهن همه ماست قرآن هم جنس این افراطیهای آدمکش را معرفی کرد پس اختلافی نیست
ناشناس۶۶۶۷۲۳۱۳:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ابزار سیاست در دین چطور مخالف اونم هستی یا نه مزدور
ناشناس۶۶۶۸۲۴۱۴:۳۸:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۷
شما که منفی دادی یعنی قبول نداری که مسلمان ها بر حق هستن و اسرائیل باطله .
ناشناس۶۶۷۱۰۸۱۸:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۷
میگن تو اسرائیل خاور گیر نمیاد. همه اسباب اثاثیه رو بار زدن دارن میرن
ناشناس۶۶۶۳۷۷۱۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۷
حالا این باعث میشه دلار بیاد پایین؟
ناشناس۶۶۶۷۱۸۱۳:۴۸:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
پس معلومه دارین نابود می شید مزدوران صهیون
ناشناس۶۶۶۳۹۵۱۰:۲۲:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
نابودی اسراییل ارامش را به منطقه برمیگرداند.
ناشناس۶۶۶۴۳۹۱۰:۵۴:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
چرا؟
ناشناس۶۶۶۴۸۸۱۱:۲۱:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۷
به جای فکر برای نابودی یک دیگه به ابادانی کشور خودتون فکر کنید
ناشناس۶۶۶۷۲۰۱۳:۴۹:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اول باید غده سرطانی نابود شه تا بهبودی حاصل شود
ناشناس۶۶۶۸۲۰۱۴:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
آبادی ایران و کشورهای منطقه در گرو نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است .
ناشناس۶۶۷۱۶۶۱۹:۱۰:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ما به نابودی اونا فکر نمی کنیم اگه به اونا فرصت بدین چیزی از شما باقی نمی گذارند همه جنگ های منطقه رو اونا شروع کردن نه ما

پربحث‌های امروز

 1. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 2. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 3. فردوسی‌پور و صداوسیما در چالش شفافیت؛ چند سوال درباره درآمدهای برنامه ۹۰

 4. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 5. كبيری كه صغير شد

 6. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 7. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 8. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 9. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 10. یوکیا آمانو درگذشت

 11. صحبت‌های عجیب نماینده تربت جام در مجلس   

 12. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 13. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم بی برای نخست وزیر جدید انگلیس

 14. دولت مدیون صداوسیماست/ضرورت اصلاح دستور رئیس جمهور درباره بودجه

 15. مشروح آخرین جلسه محاکمه شهردار اسبق/ نجفی: مقصرم و امیدوارم مورد رحمت الهی قرار بگیرم

 16. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 17. کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو به لطف تحریم‌ها

 18. پسر میترا استاد راز دکمه‌های پیراهن محل قتل را فاش کرد

 19. نظر پورازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

 20. وکیل نجفی: موکلم به قتل شبه‌عمد اعتراف کرده نه عمد

 21. جزئیات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران

 22. فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو/ سرکوب صنعت دارو توسط مافیا

 23. روسیه درخصوص حادثه نفتکش ها حق را به ایران داد

 24. سوالات قاضی دادگاه از نجفی درباره ادعاهای وکیلش

 25. فروش اعتباری ۳ محصول ایران‌خودرو از اول مرداد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 3. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 4. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 5. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 6. تلافی‌که تعارف ندارد!

 7. تظاهرات گسترده مخالفان پوتین در مسکو   

 8. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 9. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟ + عکس

 10. زندگی در باستی هیلز لواسان جرم است؟

 11. اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری

 12. مرگ مسعود رجوی تایید شد + عکس

 13. وزیر اقتصاد: زورم نمی‌رسد پوری‌حسینی را بردارم  

 14. محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

 15. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 16. کوچ آهسته از تلگرام به واتس اپ

 17. عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛  بگوید کار نمی‌کنم

 18. معاون دادستان: فیلترینگ به جای جنبه مردمی، جنبه حاکمیتی دارد/ جدیدترین فیلترشکن‌ها در دست کودکان است

 19. وعده «وزیر صنعت» برای کاهش چشمگیر قیمت کالاهای وارداتی

 20. افزایش قیمت سکه در بازار / آخرین قیمت دلار + جدول

 21. تخلفات جدید معاون وزیرآموزش و پرورش+ اسناد

 22. صالحی: نیروگاه بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشکه نفت صرفه‌جویی می‌کند

 23. هیجان خطرناک در اتوبان‌های تبریز  

 24. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 25. گمانه‌زنی درباره یک عکس ظریف در ونزوئلا

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 5. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 6. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 7. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 8. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 9. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 10. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 11. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 12. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 13. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 14. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 15. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 16. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 17. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 18. توانا بود هرکه با ما بود!

 19. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 20. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 21. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 22. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 23. چرا قیمت دلار در اوج خصومت غرب با ایران پایین آمد؟

 24. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 25. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 2. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 3. یوکیا آمانو درگذشت

 4. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم بی برای نخست وزیر جدید انگلیس

 5. ظریف: نمی‌توان تنگه هرمز را برای ایران ناامن کرد و برای دیگران امن

 6. روسیه درخصوص حادثه نفتکش ها حق را به ایران داد

 7. واکنش عربستان به توقیف نفتکش متخلف انگلیسی توسط ایران

 8. پاناما تایید کرد: کشتی توقیف شده توسط سپاه در حال قاچاق سوخت بوده است

 9. واکنش پوتین به خبر درگذشت آمانو

 10. رایزنی بولتون با ژاپن درباره ایران

 11. شاهزاده سعودی: به زودی شراب هم حلال می‌شود!

 12. تائید اقدام ایران در توقیف نفتکش ریاح

 13. ادعای بولتون درباره دخالت ایران در ونزوئلا

 14. نخست‌وزیر ژاپن: قصد دارم با روحانی دیدار کنم

 15. روسیه: خدمه نفتکش انگلیسی در سلامت کامل هستند

 16. رایزنی انگلیس با آلمان و فرانسه درباره نفتکش توقیف‌ شده

 17. پدافند هوایی سوریه اهداف متخاصم را رهگیری کرد

 18. ترامپ: ۴ زن نماینده کنگره باید از آمریکا عذرخواهی کنند

 19. نشست اضطراری کابینه انگلیس در روز دوشنبه درباره توقیف نفتکش

 20. راهبردی پرمخاطره در لندن

 21. رهگیری موشک‌های اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه در حما

 22. بلومبرگ: تعداد افرادی که به آمریکایی بودن خود افتخار می‌کنند کاهش یافته است

 23. وزیر دارایی انگلیس: معلوم نیست تحریمی باشد که بتوانیم علیه ایران اعمال کنیم

 24. جنوب عربستان توسط ارتش یمن موشک باران شد

 25. کوشنر برای پیشبرد معامله قرن به منطقه سفر می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 3. انتشار مکالمات رادیویی عملیات توقیف نفتکش انگلیسی از سوی بی‌بی‌سی

 4. اولین تصاویر از داخل نفتکش متخلف؛ پرچم ایران بر فراز کشتی انگلیسی  

 5. ظریف: نمی‌توان تنگه هرمز را برای ایران ناامن کرد و برای دیگران امن

 6. واکنش عمان به توقیف نفتکش انگلیس

 7. واکنش عربستان به توقیف نفتکش متخلف انگلیسی توسط ایران

 8. جزئیات جلسه نمایندگان کنگره و ترامپ پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی

 9. نشریه انگلیسی: بولتون لندن را فریب داد

 10. پاناما تایید کرد: کشتی توقیف شده توسط سپاه در حال قاچاق سوخت بوده است

 11. افراد دو تابعیتی از کاندیداتوری در انتخابات مجلس منع شدند

 12. حشد شعبی عراق: حمله به پایگاه ما احتمالا کار آمریکا یا اسرائیل است

 13. تنش میان سئول و توکیو؛ زخم‌های کهنه‌ای که دوباره سر باز کرده‌اند

 14. اعترافات «جک استراو»؛ ایرانی‌ها حق دارند از «روباه استعماگر» خشمگین باشند

 15. سؤال از ظریف در رابطه با صحبت با نمایندگان کنگره آمریکا

 16. آلمان: کانال‌های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌داریم

 17. وزیر دارایی انگلیس: معلوم نیست تحریمی باشد که بتوانیم علیه ایران اعمال کنیم

 18. جنوب عربستان توسط ارتش یمن موشک باران شد

 19. کوشنر برای پیشبرد معامله قرن به منطقه سفر می‌کند

 20. فیلمی از عرشه نفتکش توقیف شده انگلیسی در بندرعباس  

 21. عقب‌نشینی بی‌سابقه آمریکا از منطقه‌ای در عراق

 22. اهداف پشت پرده حضور نظامی آمریکا در عربستان

 23. لاریجانی: مالک تامین اجتماعی کارگران هستند، نه دولت

 24. آبه: با تهران روابط دوستانه داریم

 25. اخبار تأیید نشده از درگذشت رئیس جمهور ترکمنستان

پربحث‌های هفته

 1. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 2. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 3. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 4. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 5. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 6. ادعای یک مقام پنتاگون: «طرح عبور آزاد و باز» در تنگه هرمز به زودی عملیاتی می‌شود

 7. سیاست های ترامپ در برابر ایران کاملا شکست خورده است

 8. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 9. واکنش یک‌کلمه‌ای ظریف به ادعای سرنگونی پهپاد ایرانی

 10. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 11. ظریف: بالاخره نفتمان را خواهیم فروخت اما شرافتمان را هرگز!

 12. سپاه: ادعاي ساقط كردن پهباد ايراني دروغ است، بزودي اثبات مي كنيم

 13. دلایل توقیف نفتکش انگلیسی مشخص شد

 14. توضیح پنتاگون درباره سرنگونی یک پهپاد در تنگه هرمز

 15. جزئیاتی از طرح فرانسه برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا

 16. واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

 17. رویترز خبر داد: صدور ویزا برای ظریف با دستور پمپئو

 18. وزیر خارجه انگلیس: تلاش می‌کنیم از طریق دیپلماسی نفتکش‌مان را آزاد کنیم

 19. حمل و نقل دریایی انگلیس خواستار بازگشت سریع نفتکش این کشور شد

 20. واکنش آمریکا به توقیف کشتی قاچاقچیان سوخت توسط ایران

 21. عربستان: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 22. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 23. عقب‌نشینی خفت‌بار سعودی‌ها

 24. انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ  

 25. تصویب طرحی در آمریکا برای مصادره دارایی‌های ایران

آخرین عناوین