ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

سید جعفر قنادباشی،   3970917036 ۱۵ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل
آمریکایی‌ها سال‌هاست که به دنبال قرار دادن نام گروه‌های مقاومت فلسطینی و لبنانی در لیست گروه‌های تروریستی هستند. حمله ماه گذشته صهیونیست‌ها به خان یونس و پاسخ دندان‌شکن حماس به آن‌ها که به کشته شدن یکی از فرماندهان بلندپایه اسرائیل منجر شد و شلیک حدود ۵۰۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی که کابینه نتانیاهو را در آستانه فروپاشی قرار داد، آن‌قدر برای واشنگتن سنگین بود که «نیکی هیلی»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل قطعنامه‌ای را برای محکوم کردن شلیک موشک‌های حماس، مقاومت مردم فلسطین و متهم کردن مقاومت به تروریسم به‌منظور تشدید فشار بر فلسطینی‌ها به سازمان ملل برد.
 
مجمع عمومی سازمان ملل با قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه حماس مخالفت کرد، این حرکت به‌اصطلاح دیپلماتیک را عقیم گذاشت و مهر «باطل شد» دیگری بر توطئه‌های ضدفلسطینی نظام سلطه کوبید. رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا در حالی اتفاق افتاد که هیلی پیش‌ازاین نشست، کشورهای مخالف قطعنامه را تهدید کرده و گفته بود رای منفی به این پیش‌نویس برای آن‌ها دارای پیامد و تبعاتی خواهد بود.

این اولین بار نیست که آمریکا در ایجاد فشار و محدودیت بر دفاع مشروع ملت فلسطین و مقاومت در صحنه‌های بین‌المللی ناکام مانده و رسوا شده است. سازمان ملل در آذرماه سال گذشته با اکثریت آرا، قطعنامه‌ای در محکومیت تصمیم آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور در سرزمین‌های اشغالی از تل‌آویو به بیت‌المقدس تصویب کرد که طی آن ۱۲۸ کشور به آن رای مثبت داده بودند. نکاتی پیرامون این رویداد بسیار مهم و تاریخی وجود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.
 
۱- کنگره و کاخ سفید پس از قرار دادن حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های به‌اصطلاح تروریستی، تقلای بسیاری کردند تا حماس و دیگر گروه‌های مقاومت را به این لیست اضافه کنند. واکنش مجمع عمومی به قطعنامه اخیر آمریکا، سند محکمی است که ثابت می‌کند اکثر کشورهای دنیا، مقاومت مردم فلسطین را «مشروع» و «قانونی» می‌دانند و با هرگونه ارعاب و تحریم آن‌ها مخالف‌اند.
 
۲- تمام اعضای اتحادیه اروپا در رای‌دهی به این قطعنامه، مشارکت فعال داشتند و همه آن‌ها به آن رای مثبت دادند! اروپایی‌ها همیشه خود را مخالف شهرک‌سازی‌ها نشان داده و حتی در قاره سبز تحریم‌هایی علیه صهیونیست‌ها به خاطر همین موضوع اعمال‌شده است اما در بزنگاهی که باید از مقاومت مشروع و قانونی آن‌ها در برابر اشغالگران حمایت می‌کردند، پشت سر کاخ سفید قرار گرفتند. نگاهی به مواضع اروپا در پسابرجام نیز موید این واقعیت است. تروئیکای اروپا تنها در مقام سخن و صدور بیانیه از سیاست‌های ضدایرانی آمریکا انتقاد می‌کرد اما در جایی که باید مخالفت جدی و عملی خود را نشان می‌داد و با تحریم‌های غیرقانونی مقابله می‌کرد، سکوت اختیار کرده و حرف‌های صد من یک غاز تحویل دادند.

تاریخ گویای این واقعیت است که کشورهای اروپایی که داعیه‌دار تمدن و حقوق بشر هستند، خود حامی و مدافع سرسخت صهیونیست‌ها بوده‌اند و پس‌از انگلیس که نطفه ناپاک آن‌ها را در این منطقه قرار داد، همیشه در صف اول حمایت از آن‌ها قرار داشته‌اند.
 
در این میان شاید این شبهه به وجود آید که پس فلسفه برخی تحریم‌های ضداسرائیلی در اروپا چیست؟ اول اینکه این تحریم‌ها از جانب دولت‌ها نبوده، بلکه از طرف جنبش‌هایی بوده است که به‌طور خودجوش شکل‌گرفته‌اند و حامیان آن‌ها چهره‌های دانشگاهی، اعضای اتحادیه‌های کارگری و احزاب سیاسی هستند.
 
نکته بعدی، اینکه اروپا با وضع قوانین بسیار سرسختانه برای مجازات فعالیت‌های ضدصهیونیستی از قبیل قوانین تنبیهی در ارتباط با انتقاد یا تحقیق از چندوچون ماجرای هولوکاست، در زمین اسرائیل بازی کرده و نقش بسیار برجسته‌ای در حمایت از کیان اشغالگران داشته است. بنابراین، سیاست‌های کلان اروپا در خصوص آرمان قدس، ذره‌ای از اهداف آمریکایی انحراف ندارد و ازاین‌رو نباید فریب ژست‌های روشنفکرانه آن‌ها در دفاع از حقوق مسلم و اولیه انسان‌ها را خورد.
 
۳-هر تصمیم آمریکا در مخالفت، تهدید و تحریم مقاومت فلسطین قطعاً بی‌ارتباط با کلید زدن توطئه شکست‌خورده «معامله قرن» نیست و این حرکت نیز در همین راستا قابل واکاوی است. بعضی گمانه‌ها حاکی از آن است که ترامپ بنا دارد پیش از آغاز سال میلادی جدید، اجرای این طرح را رسماً اعلام کند و بر این اساس، آمریکا قصد داشت با اخذ نظر مثبت کشورهای جهان برای تحریم حماس، یکی از مهم‌ترین موانع کلید خوردن معامله قرن را از پیش پای خود بردارد. در این خصوص یک احتمال دیگر نیز وجود دارد.
 
واشنگتن پیش‌بینی این شکست را با توجه به مخالفت قاطبه کشورهای جهان با انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس اشغالی مدنظر داشت و بر این مبنا قصد دارد در گام بعدی، زمینه پشتیبانی بیشتر و کمک‌های مالی هنگفت‌تر به اسرائیل را فراهم کند، چراکه دریافته است با جمیع جهات ذکرشده – از مقاومت مثال‌زدنی حماس و مردم فلسطین تا هواداری اکثر کشورهای جهان از آن‌ها – شانسی برای موفقیت معامله قرن وجود ندارد. این نکته بسیار مهمی است که حتی مسئولین صهیونیست نیز به آن اذعان دارند
 
در اواخر ماه گذشته، «آیلت شاکد»، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی با اذعان به بی‌فایده بودن هرگونه مصالحه با فلسطینی‌ها تاکید کرد که اختلافات اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بسیار بزرگ است و افزود: «باور ندارم که توافقی قابل دست‌یابی باشد. من به ترامپ می‌گویم: وقتت را تلف نکن.» شاکد در خصوص آتش‌بس غزه نیز پیش‌بینی کرد که چندماهی بیشتر دوام نداشته باشد و تصریح نمود که پس‌ازآن «چاره‌ای جز جنگ با حماس با همه ابزارهای موجود نیست.» «گیلعاد اردان»، وزیر امور راهبردی کابینه صهیونیست‌ها هم پیش از اظهارات خانم وزیر مدعی شده بود که «اسرائیل از هر زمانی به کنترل بخشی از نوار غزه یا تمام آن نزدیک‌تر است.»

با این حساب و از منظری دیگر، باید گفت که آمریکایی‌ها می‌دانستند این قطعنامه رای نمی‌آورد و برای اینکه جوابی در پاسخ به جامعه جهانی در خصوص حمایت از سبعیت صهیونیست‌ها در کشتار مردم فلسطین داشته باشند، این نمایش دیپلماتیک را به روی صحنه بردند. به این مفهوم که در جنگ بعدی اسرائیل با حماس وقتی واشنگتن برای حمایت از توحش اشغالگران مورد سرزنش بین‌المللی قرار گیرد، به‌احتمال‌زیاد مدعی خواهد شد که ما می‌خواستیم از طریق قطعنامه محکومیت حماس، مانع جنگ و خونریزی شویم اما جامعه جهانی باید بداند که صلح و ثبات در منطقه از هر چیزی مهم‌تر است و ما برای تامین ثبات غرب آسیا و دفع گروه‌های تروریستی، وظیفه‌داریم به اسرائیل کمک کنیم! اگر این اتفاق بیفتد، جنگ آتی به‌طور حتم، به نبردی سرنوشت‌ساز تبدیل خواهد شد که دودمان صهیونیست‌ها را به باد خواهد داد، چون اقتدار و قدرت بسیار بالای حماس در جنگ اخیر دو روزه در برابر فناورهای فشل نظامی اشغالگران به اثبات رسید.

برخلاف آنچه ممکن است در نگاه اول به نظر آید، گسترده‌تر شدن چتر حمایتی آمریکا از رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به معنای تقویت امنیت اشغالگران نیست، بلکه به‌عکس، حاکی از ضعف مفرط اسرائیل است. اگر صهیونیست‌ها را به بیماری تشبیه کنیم که نفس‌های آخر خود را می‌کشد، آیا می‌توان نتیجه گرفت که رسیدگی مضاعف به وی، به معنای قدرت بخشی در حالت عادی است؟! پاسخ روشن است. صهیونیست‌ها از توان تهاجمی خود سال‌هاست که فاصله گرفته‌اند، به زیر صفر رفته‌اند و آمریکا و اروپا تلاش می‌کنند که تل‌آویو را با تنفس مصنوعی حداقل به بالای صفر برسانند درحالی‌که روند نابودی و زوال اسرائیل مدت‌هاست آغازشده و در آینده‌ای نه‌چندان دور به وقوع خواهد پیوست.
 
 
منبع: حمایت

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امیر۶۶۶۲۷۷۰۸:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
نصر من الله و فتح قریب و بشر الصابرین
ناشناس۶۶۶۴۳۲۱۰:۵۱:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اینا که منفی دادن مخالف آیه ی قرآن هستن؟
ناشناس۶۶۶۶۱۵۱۲:۳۸:۴۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
خیر مخالف آیه نیستم مخالف استفاده ابزار دین و قران در سیاست
سهیل۶۶۶۶۵۲۱۲:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۹/۱۷
دعوا نکنین اسراییل غاصب دشمن میهن همه ماست قرآن هم جنس این افراطیهای آدمکش را معرفی کرد پس اختلافی نیست
ناشناس۶۶۶۷۲۳۱۳:۵۰:۲۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ابزار سیاست در دین چطور مخالف اونم هستی یا نه مزدور
ناشناس۶۶۶۸۲۴۱۴:۳۸:۳۵ ۱۳۹۷/۹/۱۷
شما که منفی دادی یعنی قبول نداری که مسلمان ها بر حق هستن و اسرائیل باطله .
ناشناس۶۶۷۱۰۸۱۸:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۹/۱۷
میگن تو اسرائیل خاور گیر نمیاد. همه اسباب اثاثیه رو بار زدن دارن میرن
ناشناس۶۶۶۳۷۷۱۰:۱۲:۱۰ ۱۳۹۷/۹/۱۷
حالا این باعث میشه دلار بیاد پایین؟
ناشناس۶۶۶۷۱۸۱۳:۴۸:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
پس معلومه دارین نابود می شید مزدوران صهیون
ناشناس۶۶۶۳۹۵۱۰:۲۲:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
نابودی اسراییل ارامش را به منطقه برمیگرداند.
ناشناس۶۶۶۴۳۹۱۰:۵۴:۴۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
چرا؟
ناشناس۶۶۶۴۸۸۱۱:۲۱:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۷
به جای فکر برای نابودی یک دیگه به ابادانی کشور خودتون فکر کنید
ناشناس۶۶۶۷۲۰۱۳:۴۹:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۷
اول باید غده سرطانی نابود شه تا بهبودی حاصل شود
ناشناس۶۶۶۸۲۰۱۴:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۹/۱۷
آبادی ایران و کشورهای منطقه در گرو نابودی رژیم جعلی صهیونیستی است .
ناشناس۶۶۷۱۶۶۱۹:۱۰:۵۴ ۱۳۹۷/۹/۱۷
ما به نابودی اونا فکر نمی کنیم اگه به اونا فرصت بدین چیزی از شما باقی نمی گذارند همه جنگ های منطقه رو اونا شروع کردن نه ما

پربحث‌های امروز

 1. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 2. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 3. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 4. رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

 5. روحانی: قدم اول تخلیه آب از شهرها است/تشکر از ارتش، سپاه و وزیر کشور

 6. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 7. تهران در وضعیت هشدار

 8. می‌توانیم گوشت را کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مردم برسانیم

 9. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 10. یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند/ همه امکانات نزاجا در شیراز آماده کمک‌رسانی هستند

 11. چرا حوادث جاده‌ای برای مسئولانمان عادی شده است؟

 12. دستور پیگیری رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی استان‌های سیل زده

 13. نوبخت و نمکی به شیراز سفر کردند

 14. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 15. امدادرسانی نفربرهای ارتش به مردم سیل‌زده  

 16. چرا ترامپ بازنده قضیه جولان خواهد بود؟

 17. انتقال پیکر ۱۸ هم‌وطن جان باخته در حادثه سیل شیراز به پزشکی قانونی + اسامی

 18. بالا آمدن سطح آب کارون  

 19. آمادگی هلال‌احمر و آتش‌نشانی تهران برای امدادرسانی در صورت بروز سیلاب

 20. آخرین اخبار سیلاب در خوزستان/ از تعطیلی ادارات در ایذه تا خالی کردن 3 روستا در اندیمشک

 21. اعزام نفربرهای ارتش به منطقه سعدیه شیراز/ اسکان بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم در مراکز ارتش

 22. خیال "محال" در حوادث طبیعی

 23. سیلاب دوباره به شیراز رسید  

 24. پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

 25. مسدود شدن دروازه قرآن تا اطلاع ثانوی/انسداد انشعابات میدان ابوالکلام، چهل مقام و بلوار دلشگا

پربحث‌های دیروز

 1. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 2. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 3. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 4. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 5. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 6. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 7. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 8. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 9. با آغاز پنجمین سال حمله عربستان؛ یمنی‌ها چگونه مقابل سعودی‌ها ایستادند؟

 10. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 11. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 12. سیل گلستان و سیل شایعات + تصاویر

 13. پول کثیف در سینما چه می‌کند؟

 14. نفربرهای آبی-خاکی نیروی زمینی ارتش به کمک سیل‌زدگان آمد  

 15. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 16. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 17. خسارات سیل در شیراز

 18. رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

 19. دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

 20. طغیان رودخانه الوند در سرپل ذهاب  

 21. سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند

 22. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 23. برادرم شهید شد! +تصاویر

 24. زندگی ایلیاتی قرقیزها در وان ترکیه  

 25. گرانی سال ۹۷ کدام خوردنی‌ها را از مردم گرفت؟

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور در قشم، مردم در سیل

 2. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 3. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. علی ربیعی: هرکس غیر روحانی رئیس‌جمهور بود، شرایط بدتری داشتیم

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. استاندار گلستان برکنار شد/دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح/خطر درکمین گلستان،سدبندها پرشدند/ آق‌قلا زیر آب رفت

 8. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 9. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 10. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 11. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 12. توضیح وزیر کشور در مورد سفر خارجی استاندار گلستان/ از یک ماه پیش درخواست داده بودند  

 13. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 14. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 15. احمدی نژاد: اصلاح طلبان بر سر ریاست جمهوری علی لاریجانی معامله سیاسی کرده‌اند

 16. جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

 17. مسئولیت پذیرش اینس‌تکس و FATF با کدام نهاد است؟

 18. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 19. استاندار گلستان: برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی به خارج رفته بودم

 20. واعظ آشتیانی: اصلاح‌طلبان با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند و در شرایط اقتصادی به وجود آمده شریک دولت هستند/ مردم به دنبال افرادی هستند که حافظ منافع ملی و انقلابی باشند

 21. درباره سال رونق تولید

 22. ظهره‌وند در گفتگو با الف: دولتمردان متوجه شدند که نگاه به غرب به کشور لطمه می‌زند/ چرا از ظرفیت ایران در منطقه استفاده نمی‌کنیم؟/ درسی که امضای جان کری و اوباما به برخی از سیاسیون داد

 23. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 24. نقوی‌حسینی در گفتگو با الف: متاسفانه برخی از نمایندگان در مجلس حافظ منافع دولت هستند نه مردم/ مجلس در سال گذشته موثر عمل نکرد و وظیفه خود را انجام نداد/ ویژگی یک نماینده خوب چیست؟

 25. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 2. چشم انداز تقابل بین ایران و آمریکا در سال 98 /آیا همه گزینه‌ها روی میز است؟

 3. با آغاز پنجمین سال حمله عربستان؛ یمنی‌ها چگونه مقابل سعودی‌ها ایستادند؟

 4. چاپلوسی به سبک مقامات آمریکایی/ ترامپ مامور خداست!

 5. تکرار ادعاهای ترامپ درباره ایران در پیام نوروزی

 6. رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

 7. اظهارات تامل برانگیز پامپئو: فشار حداکثری علیه ایران ادامه دارد

 8. اظهارات مداخله‌جویانه وزیر خارجه فرانسه در دفاع از یک مجرم محکوم‌شده در ایران

 9. سفیر روسیه: به اینستکس خوشبین نیستم

 10. نامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا: پیروز شویم به برجام بازمی گردیم

 11. سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند

 12. نومحافظه‌کاران دولت ترامپ درباره ایران چگونه فکر می کنند؟

 13. حمله موشکی به تل‌آویو/ حداقل ۶ صهیونیست زخمی شدند

 14. برایان هوک: معافیتی برای تحریم‌های ایران صادر نمی‌کنیم

 15. رییس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد

 16. واکنش برایان هوک به اظهارات اخیر روحانی

 17. پیام «داعش» به مسئولان جمهوری اسلامی ایران!

 18. چرا ترامپ بازنده قضیه جولان خواهد بود؟

 19. پمپئو از بن سلمان بابت یمن تشکر کرد

 20. وزیر خارجه آمریکا نوروز را به ایرانیان تبریک گفت

 21. نماینده مسلمان آمریکا نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت

 22. ترامپ می‌خواهد با یک پیام توئیتری نقشه منطقه را ترسیم کند

 23. ادعای فاکس نیوز درباره توسعه دفاع موشکی ایران به کمک آلمان

 24. مسن‌ترین رییس‌جمهور زنده آمریکا

 25. نخست وزیر کانادا نوروز را تبریک گفت

آخرین عناوین