هراس تل آویو از واکنش حزب الله

گروه جهان الف،   3970915180 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عملیات خصمانه «سپر شمال» رژیم صهیونیستی در جبهه شمالی درحالی کلید خورده که مقامات تل آویو نتوانسته‌اند بر هراس خود از واکنش احتمالی حزب الله لبنان به این عملیات، سرپوش بگذارند.

به گزارش مهر، به نظر می رسد که اقدامات خصمانه صهیونیست ها علیه مقاومت چه در غزه و چه در لبنان پایانی ندارد و مقامات این رژیم با وجود متحمل شدن شکست های سنگین، باز هم قصد ندارند از ماجراجویی های احمقانه ای که نتیجه‌اش کاملا واضح و روشن است، دست بکشند.

در همین ارتباط، اخیرا رژیم صهیونیستی با طرح یک ادعای تازه علیه حزب الله لبنان، ماجراجویی جدیدی را در محور شمالی اراضی اشغالی در مرز با لبنان، کلید زده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز عملیاتی گسترده تحت عنوان «سپر شمال» به منظور کشف تونل‌های ادعایی حزب الله در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی خبر داده است. این عملیات به تازگی آغاز شده و ارتش رژیم صهیونیستی شمار زیادی از تجهیزات نظامی و نیروهای خود را در مرزهای شمالی مستقر و این منطقه را، منطقه بسته نظامی اعلام کرده است.

در همین حال، روزنامه یدیعوت احرونوت تاکید کرد که به وزرای کابینه امنیتی دولت رژیم صهیونیستی ابلاغ شده ست که به هیچ وجه در مورد این عملیات در رسانه‌ها اظهارنظر نکنند. این عملیات که تحت عنوان «سپر شمال» انجام می شود، درحالی است که با مخالفانی نیز در اراضی اشغالی مواجه است. از «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی می توان به عنوان یکی از مخالفان برجسته این عملیات یاد کرد. وی در این خصوص گفته که در حال حاضر باید متوجه خطر غزه بود و نه لبنان.

نگرانی صهیونیسم از واکنش مقاومت لبنان

واقعیت آن است که رژیم صهیونیستی پس از شکست سنگین در برابر گروه های مقاومت اسلامی در اراضی اشغالی فلسطین، تحت هیچ شرایطی، در حال حاضر آمادگی پذیرش شکستی سنگین‌تر از حزب الله لبنان در جبهه شمالی را ندارد. مقامات سیاسی صهیونیسم و فرماندهان نظامی این رژیم به خوبی به این واقعیت واقف هستند و البته شماری از آن ها نیز بر آن صحه گذاشته اند.

درهمین راستا، زمزمه های نگرانی فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی از هرگونه واکنش احتمالی حزب الله لبنان به عملیات «سپر شمال» تل آویو، از گوشه و کنار به گوش می رسد. به عنوان نمونه «آموس یدلین» رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی فاش کرد که این رژیم نگران واکنش حزب الله به عملیات «سپر شمال» در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی است. این فرمانده سابق رژیم صهیونیستی افزود: این نگرانی وجود دارد که حزب الله عملیات «سپر شمال» را یک اقدام خصمانه علیه لبنان بداند و بخواهد به آن واکنش نشان دهد.

واکنش حزب الله لبنان به تحرکات بی ثبات کننده تل آویو

نگرانی صهیونیست ها از هرگونه واکنش احتمالی حزب الله لبنان زمانی بیشتر شد که یکی از اعضای بلندپایه این گروه سخنانی را درخصوص عملیات «سپر شمال» بیان کرد. «حسن حب الله» عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان در این خصوص تاکید کرد که مقاومت در آمادگی کامل قرار دارد و هرگونه تحرک دشمن صهیونیستی در تمامی جبهه‌ها را تحت نظر دارد.

وی گفت: رژیم صهیونیستی خوب می‌داند دورانی که حمله می‌کرد و زمام امور را در دست داشت، بسر آمده است و مقاومت امروز قادر است در برابر هرگونه تجاوز این رژیم بایستد و ضربات سختی به آن وارد کند، همانگونه که در تجاوز اخیر علیه غزه در اواسط ماه نوامبر گذشته، جنگ ۳۳ روزه و جنگ‌های قبل از آن شاهد بودیم.

حب الله افزود که دشمن صهیونیستی پس از جنگ ۳۳ روزه دیگر جرات نکرد دست به حمله علیه مقاومت بزند، زیرا دریافته است که مقاومت قادر است به این رژیم ضربه وارد کند. وی اظهار داشت که مقاومت یک زنجیره پیوسته است و نمی‌توان مقاومت در غزه و لبنان را هم از جدا کرد، زیرا دشمن یکی است و مقاومت هم یکی است، هرچند نبرد با این دشمن در جبهه‌های مختلف انجام می‌گیرد. حسن حب الله خاطرنشان کرد که حزب الله هرگز اجازه نمی‌دهد دشمن صهیونیستی علیه یکی از جبهه‌های مقاومت دست به تجاوز بزند و تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده فرماندهان میدانی است.

این واکنش پس از آن اتخاذ شد که یکی از فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی به نام «یوسی کوپرواسر» در سخنانی تهدیدآمیز علیه حزب الله اعلام کرد که صهیونیست ها باید برای درگیری نظامی با این گروه آماده باشند. در هر صورت، به نظر می رسد که مقامات رژیم صهیونیستی پیام حزب الله لبنان که از زبان «حسن حب الله» اعلام شد را دریافت کرده باشند و دست به اقدامی که به مثابه یک خودکشی سیاسی است، نزنند.

تلاش برای باج‌خواهی از سران حزب الله

شاید یکی از علل و عوامل مهم آغاز عملیات خصمانه «سپر شمال» توسط رژیم صهیونیستی در مرزهای با لبنان، مطرح شدن زمزمه های بازگشایی جبهه جولان توسط نیروهای مقاومت سوری و با حضور قدرتمندانه حزب الله باشد. صهیونیست ها در طول سال هایی که از اشغالی بلندی های استراتژیک جولان می گذرد بارها نشان داده اند که با چنگ و دندان حاضرند از منطقه تحت اشغال خود محافظت کنند و آن را از دست ندهند. لذا انتشار گزارش های متعدد از آمادگی حزب الله برای بازگشایی جبهه جولان جهت آزادسازی آن، موج عظیمی از ترس و وحشت را بر صفوف صهیونیستها حاکم کرده است.

به همین دلیل، رژیم صهیونیستی با آغاز عملیات تجاوزکارانه سپر شمال در مرزهای با لبنان در واقع به دنبال باج خواهی از سران مقاومت و در راس آنها سید حسن نصرالله است تا بدین ترتیب، حزب الله از ورود به عملیات قریب الوقوع آزادسازی جولان صرف نظر کند. این درحالی است که صهیونیست ها بازهم اشتباه راهبردی فاحشی را مرتکب شدند و در طول سالیان گذشته به این واقعیت پی نبردند که مقاومت تحت هیچ شرایط اهل باج دهی به دشمن صهیونیستی نیست؛ کما اینکه هیچگاه چنین اقدامی نکرده است. بنابراین، واضح است که معادله «جولان در برابر محور شمالی» به جایی نخواهد رسید.

نا آرام کردن جبهه شمالی با چاشنی آشوب سیاسی بین المللی

باتوجه به وضعیت حال حاضر رژیم صهیونیستی، همانطور که پیشتر نیز گفته شد این رژیم آمادگی ورود به نبردی دیگر با مقاومت و پذیرش شکستی سخت تر از گذشته را ندارد. لذا بسیار بعید به نظر می رسد که مقامات رژیم صهیونیستی حداقل در برهه کنونی قصد ورود به نبرد مستقیم با حزب الله لبنان را داشته باشند.

برهمین اساس، به نظر می رسد که نا آرام کردن جبهه شمالی هدف اصلی و اساسی صهیونیسم از عملیات تجاوزکارانه «سپر شمال» باشد. در واقع، رژیم صهیونیستی با انجام این عملیات و طرح ادعاهای مضحک همچون کشف تونل های عریض و طویل متعلق به حزب الله، به نوعی قصد دارد اوضاع جبهه شمالی را متشنج سازد.

از سوی دیگر، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با متشنج ساختن اوضاع جبهه شمالی، به دنبال آن است که یک آشوب سیاسی بین المللی را علیه حزب الله لبنان به راه بیندازد تا به زعم خود با یک تیر، دو هدف را نشانه رفته باشد؛ اول اینکه افکار عمومی خیلی زود شکست مفتضحانه تل آویو در برابر مقاومت در غزه را فراموش کنند و دوم آنکه بحران های داخلی او در اراضی اشغالی ازجمله ناکارآمدی نظامی ـ امنیتی و همچنین دست داشتن در پرونده های فساد مالی، از کانون توجهات منطقه ای و فرامنطقه ای خارج شود.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 2. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 3. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 4. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 5. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 6. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 7. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 8. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 9. دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک

 10. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 11. پیشنهاد نمایندگان به خودروسازها درباره قیمت خودرو

 12. شهردار تهران با تاکسی به محل کارش رفت  

 13. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 14. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 15. وزیر صنعت: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته‌اند

 16. فوت چند دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه/ بازداشت مدیر و مربی آموزشی + تصاویر

 17. توضیح دژپسند در گفت‌وگو با الف در مورد عذرخواهی از نماینده سراوان

 18. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 19. رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم

 20. ظریف: نتانیاهو ایران را به نابودی با سلاح اتمی تهدید می‌کند

 21. ایرانی‌ها خانه‌هایشان در گرجستان را به حراج گذاشتند

 22. مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

 23. شروط نمایندگان اصفهان برای پس گرفتن استعفا

 24. گزافه‌گویی برایان هوک علیه ایران در گفتوگو با صدای آمریکا

 25. خرازی: اروپا تعهداتش را اجرا نکند متضرر می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 2. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 3. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 4. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 5. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 6. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 7. تصمیم جدید نمایندگان مستعفی استان اصفهان

 8. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 9. محسن رضایی: فشارهای اقتصادی آخرین تست دشمن است/ جمهوری اسلامی متعلق به ملت است

 10. ادعای نتانیاهو: جاسوسان اسراییلی به صورت عادی به ایران می‌روند!

 11. احمد توکلی خطاب به وزیر اقتصاد: جلوی خصوصی سازی خسارت بار آلومینیوم المهدی را بگیرید

 12. پاسخ جالب ظریف به سوال مجری درباره دخالت ایران در منطقه   

 13. «سردار مریم» تنها زن سردار ایرانی + عکس

 14. شکاف بین اصلاح طلبان بخاطر واعظی و لاریجانی/ حاشیه ماجرای دامادها/ کنایه جلیلی به روحانی و ظریف/ وقتی ناطق نوری آیت الله می شود

 15. سقوط قیمت‌ها به خودرو رسید/ قیمت خودروهای داخلی در بازار + جدول

 16. آملی لاریجانی: بی‌تدبیری‌ها موجب افزایش نرخ ارز شد/ نرخ ارز سیر نزولی دارد، اما برخی همچنان گرانفروشی می‌کنند/ دست اخلال گران اقتصادی را قطع خواهیم کرد

 17. واکنش محمود صادقی به خبر انتصاب داماد روحانی  

 18. جانبازان ۵۰ درصد از ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها مستثنی شدند

 19. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 20. سلیمی‌نمین: آمریکا برای ایران در سال۹۸ برنامه‌ریزی کرده است/ مشکلات ارزی و اقتصادی قابل تدبیر است/ فریب وعده و وعیدهای دشمنان را نخورید

 21. احضار وزیر صنعت به فراکسیون امید بابت انتصاب‌های اخیر/ اگر نمایندگان مجلس واقعا نماینده ملت باشند، استیضاح وزیر صنعت را باید در برنامه قرار دهند

 22. ارز 4200 تومانی  از کجا آمد؟

 23. «روحانی» و «احمد خاتمی» نسبت به انتصاب دامادهایشان اعلام برائت کنند  

 24. هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان در انتخابات بعدی رای ندارند/ دولت روحانی به دنبال "لیبرالیسم کاذب" است

 25. وزیرصنعت: افزایش تولید، مشکلات خودرو را حل می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 4. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 5. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 6. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 7. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 8. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 9. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 10. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 11. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 12. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 13. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 14. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 15. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 16. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 17. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 18. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 19. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 20. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 21. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 22. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 23. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 24. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 25. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

پربحث‌های امروز

 1. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 2. مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

 3. گزافه‌گویی برایان هوک علیه ایران در گفتوگو با صدای آمریکا

 4. خرازی: اروپا تعهداتش را اجرا نکند متضرر می‌شود

 5. اعتراض جلیقه زردها و پیمان آب و هوایی پاریس/ سیاست‌های انقباضی و نارضایتی‌های مشترک در اروپا

 6. لاریجانی: تصور کاهش ورود کالا به بنادر با تحریم ساده‌انگارانه است

 7. نیکی هیلی: پذیرش طرح صلح ترامپ از سوی اعراب، بیانگر اهمیت مسئله فلسطین است

 8. قاضی فدرال به مشاور سابق ترامپ: شما کشورتان را فروختید

 9. سفر چندباره رئیس موساد به عربستان سعودی

 10. «بنیاد خیریه» ترامپ منحل می‌شود

 11. تعویق تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بدلیل اختلاف با سازمان ملل

 12. ظریف: غرب راهکار سیاسی تحت رهبری سوری‌ها را پذیرفته است

 13. بیانیه مشترک وزرای خارجه ایران، روسیه و جمهوری ترکیه

 14. سفر هیات رژیم صهیونیستی به قاهره

 15. «نیویورک تایمز» کشتار شیعیان نیجریه‌ای را تایید کرد

 16. عقب‌نشینی داووس در برابر روسیه

 17. رئیس جمهور چین: به دنبال هژمونی در نظام بین الملل نیستیم

 18. کابینه عراق باز هم تکمیل نشد

 19. یک گام به جلو برای تشکیل کابینه عادل عبدالمهدی

 20. موگرینی: بدون برجام مذاکره با ایران درباره برنامه موشکی‌اش سخت‌تر است

 21. پوتین: آمریکا مدت‌ها پیش INF را نقض کرده بود

 22. عکسی دیدنی از امروز لواسان  

 23. رکورد مرگ با سلاح گرم در آمریکا

 24. ترافیک دیپلماتیک در جاده منتهی به دمشق!

 25. هشدار پلیس فرانسه به دولت مکرون

پربحث‌های دیروز

 1. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 2. ادعای نتانیاهو: جاسوسان اسراییلی به صورت عادی به ایران می‌روند!

 3. پاسخ جالب ظریف به سوال مجری درباره دخالت ایران در منطقه   

 4. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 5. ترامپ: پاریس در حال سوختن/ جهان بیرون در حال انفجار است!

 6. گاردین: کشورها در اجرای توافق پاریس تجدیدنظر کنند/ پیروزی معترضان و شکست توافق پاریس در گام نخست

 7. یک شهرک نشین صهیونیست جوان فلسطینی را با خودرو زیر گرفت

 8. ولید المعلم: اولویت ما آزادسازی ادلب است

 9. شرط آمدن عبدالمهدی به پارلمان برای تکمیل کابینه

 10. شریک اروپایی عربستان در فاجعه انسانی یمن

 11. آیا اوکراین در پی حمله به روسیه است؟

 12. سازمان ملل: آتش‌بس در الحدیده ساعت ۲۴ آغاز می‌شود

 13. نتیجه نشست لاریجانی با مجمع نمایندگان استان اصفهان

 14. ایران در کویت سفیر جدید معرفی کرد

 15. روسیه ادعاهای اسرائیل را رد کرد

 16. سفر ظریف به سوییس برای شرکت در نشست مشورتی ژنو

 17. عقب‌نشینی وزیر خارجه ترکیه از اظهاراتش درباره همکاری با بشار اسد

 18. سفیر ایران خواستار بازنگری در توافق روادید با گرجستان شد

 19. شریک ایرانی-آمریکایی مشاور سابق ترامپ به تلاش برای استرداد «گولن» متهم شدند

 20. واکنش پاکستان به گفتگوهای نمایندگان طالبان و آمریکا

 21. فیسبوک به مسدود کردن 24 ساعته صفحه پسر نتانیاهو بسنده کرد

 22. دیدار وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه

 23. نتانیاهو: در حال ساخت موشک‌هایی هستیم که به هر جایی می‌رسد

 24. آمریکا: اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه را رد نمی‌کنیم

 25. بازی سازش از پکن و مسکو تا تهران

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 3. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 4. مظلومی که داستان ندارد

 5. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 6. رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران/ آیا اس پی وی کارآمد خواهد بود؟

 7. برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

 8. ادعای نتانیاهو: جاسوسان اسراییلی به صورت عادی به ایران می‌روند!

 9. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 10. پاسخ جالب ظریف به سوال مجری درباره دخالت ایران در منطقه   

 11. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 12. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 13. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 14. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 15. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 16. سقوط یک قبیله!

 17. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 18. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 19. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

 20. آغاز «پنجمین شنبه سیاه» فرانسه؛ مردم به خیابان‌ها آمدند + عکس

 21. مجمع عمومی سازمان ملل ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

 22. بیدار بمان آقای فوکویاما

 23. گزافه‌گویی برایان هوک علیه ایران در گفتوگو با صدای آمریکا

 24. خرازی: اروپا تعهداتش را اجرا نکند متضرر می‌شود

 25. ترامپ: پاریس در حال سوختن/ جهان بیرون در حال انفجار است!

آخرین عناوین