بازی خطرناک نتانیاهو و بن سلمان برای فرار از بحران/ پیام مهم حزب الله لبنان به اسرائیل/ احتمال شروع یک جنگ تمام عیار وجود دارد

گروه جهان الف،   3970914180 ۹ نظر، ۵ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازی خطرناک نتانیاهو و بن سلمان برای فرار از بحران/ پیام مهم حزب الله لبنان به اسرائیل/ احتمال شروع یک جنگ تمام عیار وجود دارد

آنچه در شمال فلسطین می‌گذرد عملیات سپر شمال نیست، بلکه «سپر نتانیاهو» است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دنبال این است با علم کردن یک بحران، از بحران‌های مالی، قضایی و انتخاباتی به سلامت عبور کند. در این راستا به‌نظر می‌رسد هدف حمله به زیرساخت‌های لبنان و به ادعای نتانیاهو انبارهای موشکی حزب‌الله است.

به گزارش الف، ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با سفر نخست‌وزیر این رژیم به بروکسل برای دیدار با وزیر امور خارجه امریکا راهی مرزهای شمالی فلسطین اشغالی شد تا به‌زعم بنیامین نتانیاهو با تونل‌هایی که مقاومت اسلامی لبنان برای دسترسی به شهرک‌های منطقه جلیل در عمق زمین حفاری کرده بود مقابله کرده و آنها را منهدم کند. تقریبا از شش ماه مشخص بود رژیم صهیونیستی دنبال ماجراجویی‌های تازه در لبنان است، دلیل آن نیز افزایش پروازهای پهپادی و جاسوس‌های این رژیم در جنوب لبنان و همچنین موضع‌گیری مقامات آن، به ویژه شخص نتانیاهو در این مورد بود. در اینکه مقاومت اسلامی لبنان برای مقابله با دشمن صهیونیستی که به هیچ قاعده اخلاقی در هر جنگ و درگیری پایبند نیست باید آمادگی لازم را داشته باشد، شکی نیست، اما در این مساله که چرا در این شرایط نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خود را وارد این بازی خطرناک کرده، خود سوالی است که باید به آن پاسخ داد.

در آخرین درگیری میان مقاومت اسلامی فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی در غزه، درخواست عجیب و غریب رژیم صهیونیستی از مصر برای دخالت در این موضوع و پذیرش آتش‌بس نشان داد که آنها طرح‌های دیگری در سر دارند و غزه اولویت نخست آنها نیست. این برای نخستین بار تقریبا بود که مقاومت با شلیک سنگین و پرحجم موشک‌، خمپاره و راکت‌های خود رژیم صهیونیستی را وادار به پذیرش آتش‌بس کرده بود، اما این برای کسانی که شناخت کاملی از رفتار و روحیات صهیونیست‌ها دارند، اندکی عجیب بود، چرا که به‌نظر می‌رسید فردی کینه‌توز مانند نتانیاهو در شرایط عادی به هیچ عنوان حاضر به پذیرش چنین امری نیست و اینکه او خود درخواست آتش‌بس را داده به یک مساله مهمتر باز می‌گشت. نتانیاهو که برنامه بزرگ‌تری در سر داشت نمی‌خواست با افزایش تنش‌ها در باریکه غزه که معمولا جز دردسر برای ده‌ها شهرک صهیونیست‌نشین اطراف آن دستاورد خاصی ندارد، ارتش را درگیر کند.

از تابستان سال گذشته ارتش عبری رزمایش‌های مختلفی را در بلندهای الجلیل در شمال فلسطین اشغالی برگزار کرد. نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی تلاش کردند تا با کمک گرفتن از جاسوس‌های خود در جنوب لبنان ردی از این تونل‌ها را پیدا کند. اما در طول ده‌ها کیلومتر مرز مشترک میان لبنان و فلسطین اشغالی پیدا کردن یک تعداد مشخصی تونل واقعا کار سختی است و نخست‌وزیر این رژیم زودتر از آن چیزی که انتظارش می‌رفت دست به انتشار خبر کشف و انهدام صرفا یک تونل زد!! این مساله البته به شرایط داخلی نتانیاهو و مسائل و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، باز می‌گردد. به گفته برخی از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، آنچه در شمال فلسطین می‌گذرد عملیات سپر شمال نیست، بلکه «سپر نتانیاهو» است، به باور آنها نخست‌وزیر این رژیم دنبال این است که با علم کردن یک بحران، از بحران‌های مالی، قضایی و انتخاباتی به سلامت عبور کند.

نتانیاهو پس از خروج لیبرمن از کابینه‌اش عملا با خطر سقوط دولت مواجه است و انتظار می‌رود که به زودی در سرزمین‌های اشغالی انتخاب پیش از موعد برگزار شود، احزاب مخالفت نتانیاهو تقریبا همه برای زمین زدن او هم‌پیمان هستند، افکار عمومی داخلی نیز به دلیل مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی و همچنین ماجراجویی‌های او که هر آن امکان دارد یک جنگ دامنه‌دار را به آنها تحمیل کنند، از او راضی نیستند. چند روز پیش هم بود که دستور قضایی برای رسیدگی به مسائل مالی نتانیاهو و همسرش صادر شد و این‌ها همه دست به دست هم داده تا او به فکر فرار به جلو باشد، این فرار به جلو خطرات احتمالی بسیاری داشته و دارد و همه خوب می‌دانند که هر گونه اشتباه محاسباتی در مرز با لبنان می‌تواند جرقه یک جنگ تمام عیار باشد. به همین دلیل نیز نتانیاهو برای آنکه این عملیات شکست خورده نباشد به یک تلاش دیپلماتیک گسترده دست زد.

در این راستا شبکه ۱۰ رژیم صهیونیستی گزارش داد، وزارت خارجه این رژیم به سفرای اسرائیل در سراسر جهان ابلاغ کرده به مقامات کشورهایی که هستند توضیح دهند که عملیات ارتش اسرائیل در مرزهای شمالی علیه تونل‌های حزب الله لبنان است که اسرائیل را تهدید می‌کنند و قصد تنش نظامی ندارد! از سوی دیگر صهیونیست‌ها چند روز است که به عینه مشاهده کرده‌اند رزمندگان مقاومت در آمادگی 100درصدی برای مقابله با ورود یک وجبی به خاک لبنان هستند و این بیشتر باعث وحشت آنها شده است. به‌نظر می‌رسد که تونل‌ها بهانه‌ای برای یک عملیات گسترده‌تر باشد و آن نیز چیزی جز حمله به زیرساخت‌های لبنان و به ادعای نتانیاهو انبارهای موشکی حزب‌الله نیست.

آنچه در شمال فلسطین اشغالی می‌گذرد تار مویی با شروع یک جنگ تمام عیار فاصله دارد و نتانیاهو با این اقدامات دیپلماتیک می‌خواهد بگوید که شروع‌کننده جنگ نبوده است!! در این مورد کافی است به موضع‌گیری عضو شورای سیاسی حزب‌الله در مورد اقدامات این رژیم نگاه کنیم. به گفته حسن حب‌الله: «اسرائیل می‌داند دوره‌ای که حمله می‌کرده و ابتکار عمل و انجام حملات در اختیارش بود، گذشته است و مقاومت امروز می‌تواند با هرگونه حملات اسرائیل مقابله کرده و خسارت‌هایی را به این رژیم وارد کند. مقاومت می‌تواند رژیم اشغال‌گر را مانند جنگ غزه، جنگ لبنان و جنگ‌های پیش از آن هدف قرار دهد. رژیم اشغال‌گر پس از جنگ 33 روزه جرات نمی‌کند علیه مقاومت دست به اقدامات خصمانه بزند زیرا می‌داند مقاومت قادر است آنها را مورد هدف قرار دهد. مقاومت زنجیره تکامل یافته‌ای است و نمی‌توان مقاومت غزه و لبنان را جدا کرد، دشمن یکی است و مقاومت هم هر چند در جبهه‌های مختلف باشد یکی است. غیر ممکن است که حزب‌الله به رژیم اشغال‌گر اجازه دهد، جبهه‌ای از جبهه‌های مقاومت را مورد حمله قرار دهد.»

این پیام بسیار پرمعنا است، نخست آنکه توسط عضو شورای سیاسی حزب‌الله صادر شده است، دیگر آنکه هشدار می‌دهد که ممکن است اقدامات رژیم صهیونیستی منجر به جنگ شود، اما این‌بار او حمله نمی‌کند! سوم مقاومت می‌تواند عمق سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دهد، چهارم اگر نتانیاهو فکر کرده که در غزه آتش‌بس برقرار شده و در صورت حمله به لبنان مقاومت فلسطین ساکت می‌نشیند سخت در اشتباه است، هر حمله‌ای می‌تواند زنجیره محور مقاومت را به حرکت در بیاورد و این شامل سوریه نیز می‌شود، این تصمیمی است که فرماندهی محور گرفته و بدون شک عملیاتی خواهد شد.

در طول روزهای گذشته رژیم صهیونیستی جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای سنگینی را علیه مقاومت اسلامی، دولت و مردم لبنان به راه انداخته است، هدف از این حمله همه‌جانبه همان سیاست «فرار رو به‌جلوی» نتانیاهو است تا بتواند تبعات هر یک از اقداماتش را بر دوش دولت لبنان انداخته و از آن فرار کند. در سرزمین‌های اشغالی اما برای آنکه صهیونیست‌ها دچار ترس و وحشت احتمالی نشوند به رسانه‌ها و به ویژه مسوولان ارشد دستور داده شده که در این مورد حرّافی نکنند اما این دستور صرفا به این منظور است که نتانیاهو از زیر فشار مخالفانش که می‌گویند «سپر شمال» با اهداف سیاسی همراه است، فرار کند.

با این اوصاف به‌نظر می‌رسد که اگر جنگی علیه لبنان شروع شود، بیش از همه ولیعهد آدمکش سعودی از آن استقبال خواهد کرد، او دنبال راه فراری است تا شاید ماجرای کشتن خاشقچی به فراموشی سپرده شود. اینکه صهیونیست‌ها چگونه می‌خواهند بقیه تونل‌ها را پیدا کنند باید منتظر ماند و مشاهده کرد. اما مقاومت با هوشیاری کامل مسائل را زیر نظر دارد. هر رفتار اشتباهی می‌تواند جرقه یک جنگ سخت باشد که آخرش هم معلوم نیست، چه خواهد شد.

*کانال اخبار سوریه

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۶۴۵۶۰۰۷:۴۳:۰۰ ۱۳۹۷/۹/۱۵
جنگ تنها گزینه عبور از بحران برای رژیم‌های خودکامه است
ناشناس۶۶۴۵۷۱۰۸:۰۵:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۱۵
در کل احتمال بروز جنگ که زیاده خود ما هم احتمالا وارد جنگ بشیم و به هر حال از جنگ و شهادت هم نباید هراس داشت و باید بر اصول وعقاید و آرمانها تا اخرین قطره خون ایستاد
ناشناس۶۶۴۶۰۴۰۸:۵۳:۰۳ ۱۳۹۷/۹/۱۵
به ما چه
ناشناس۶۶۴۶۶۹۱۰:۰۶:۱۵ ۱۳۹۷/۹/۱۵
اصل مطلب ایا حزب الله تونل زده یا ناتانیاهو دروغ گفته
ناشناس۶۶۴۶۷۰۱۰:۰۶:۱۶ ۱۳۹۷/۹/۱۵
حزب الله تنها نیست.
ناشناس۶۶۵۰۶۵۱۶:۰۷:۱۳ ۱۳۹۷/۹/۱۵
عوامل صهیونیست و سعودی چه حضور پر تعدادی در الف دارن
نجیب۶۶۴۷۸۲۱۱:۵۳:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۵
ان شاالله که جنگ شروع بشه چرا که هر جنگی برابر با خاتمه موجودیت رژیم کودک کش صهیونیستی است.
ناشناس۶۶۴۹۱۴۱۳:۳۶:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۵
خدا کنه جنگ بشه و کار را یکسره بشه یا پیروزی یا نابودی
ناشناس۶۶۵۱۷۰۱۸:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۱۵
درود بر حزب ا................

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 6. مظلومی که داستان ندارد

 7. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 8. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 11. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 14. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 15. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 18. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 19. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 20. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 21. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 22. دلار ۴۲۰۰ تومانی و کی بود کی بود من نبودم!  

 23. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 24. لیدرهای یک شبکه مبتذل در شیراز دستگیر شدند

 25. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 5. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 16. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 17. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. حرف های یک مهندس برق مملکت

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 25. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

پربحث‌های امروز

 1. مظلومی که داستان ندارد

 2. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 3. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 4. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

 5. بیدار بمان آقای فوکویاما

 6. آغاز «پنجمین شنبه سیاه» فرانسه؛ مردم به خیابان‌ها آمدند + عکس

 7. سناتور آمریکایی: اگر سعودی‌ها نفت نفروشند از گرسنگی خواهند مُرد

 8. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 9. تازه‌ترین فرافکنی‌های نیکی هیلی علیه ایران

 10. قول نمایندگان پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی

 11. مقام خودخوانده طالبان در افغانستان کشته شد

 12. ترکیه: برای عملیات جدید در سوریه با روسیه و آمریکا هماهنگ می‌کنیم

 13. نشست مشترک اتحادیه‌اروپا با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

 14. کویت مذاکره برای میزبانی از پایگاه نظامی انگلیس را تکذیب کرد

 15. لیندسی‌گراهام، پاشنه آشیل سعودی‌ها را آشکار کرد

 16. بن سلمان آمریکایی‌ها را با حرکت دست به چالش طلبید  

 17. آنکارا بر ادامه عملیات‌هایش در شمال عراق تاکید کرد

 18. درخواست شبه نظامیان کرد از دمشق در برابر ترکیه

 19. کابل امروز آلوده‌ترین شهر جهان بود!

 20. وزیر خارجه قطر: شورای همکاری شورایی بی‌دندان است

 21. ترامپ وزیر کشور آمریکا را اخراج کرد

 22. واکنش اتحادیه عرب به اقدام استرالیا درباره قدس

 23. ظریف و همتای قطری روند روابط دوجانبه و تحولات منطقه را بررسی کردند  

 24. از بزرگترین بحران انسانی قرن حاضر چه می‌دانید  

 25. گردهمایی گروهک تروریستی منافقین در اروپا و آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 2. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 3. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 4. مجلس نمایندگان آمریکا، میانمار را به "نسل کشی" علیه روهینگیا متهم کرد

 5. اردوغان: قاتل خاشقجی را می‌شناسم

 6. هنیه: صفحه جدیدی از درگیری با اسرائیل را آغشته به خون گشوده‌ایم

 7. گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

 8. روسیه 12 بلوک نیروگاه هسته ای در هند می سازد

 9. انفجار از درون؛ آیا این اتفاق به دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز سرایت خواهد کرد؟

 10. الحوثی: فرزندان خاشقجی بخواهند، جسد پدرشان را جست‌وجو می‌کنیم

 11. شورای امنیت درباره حزب‌الله نشست برگزار می‌کند

 12. غزه آماده مشارکت در سی‌وهشتمین جمعه راهپیمایی بازگشت

 13. بن سلمان درصدد دیدار با نتانیاهو و ترامپ

 14. چهارشنبه انتشار جزئیات توافق اروپا برای برگزیت

 15. درصورت خروج آمریکا از پیمان موشکی روسیه به آن پایبند نمی ماند

 16. هند و روسیه از پایگاه های نظامی یکدیگر استفاده می کنند

 17. چین به دانشمندان خود در سفر به آمریکا هشدار داد

 18. روسیه وچین تصمیم شورای امنیت برای ارسال کمک به مخالفان سوری را وتو کردند

 19. افزایش فروش نفت عربستان به چین

 20. استقبال حزب‌الله از عملیات‌های شهادت‌طلبانه در قدس و رام‌الله

 21. طرح عدم اعتماد به دولت مکرون رای نیاورد

 22. اسد: بازسازی اقتصاد سوریه 250 تا 400 میلیارد دلار هزینه دارد

 23. اتحادیه اروپا تحریم ها علیه روسیه را برای 6ماه دیگر تمدید کرد

 24. آمریکا دو پایگاه جدید در شمال سوریه احداث کرد

 25. تغییرات در حلقه نزدیکان به ولیعهد سعودی

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 3. مظلومی که داستان ندارد

 4. رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران/ آیا اس پی وی کارآمد خواهد بود؟

 5. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 6. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 7. سفیر روسیه در ایران: اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

 8. ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

 9. میامی هرالد: اعزام ناوگروه ایران به ونزوئلا "مادر همه تحریکات" خواهد بود

 10. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 11. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 12. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 13. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 14. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 15. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 16. سقوط یک قبیله!

 17. موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

 18. ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

 19. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 20. ترامپ: معترضان فرانسوی شعار می‌دهند ترامپ را می‌خواهیم!

 21. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 22. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 23. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 24. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

 25. بیدار بمان آقای فوکویاما

آخرین عناوین