آقای مسئول؛ کارمندان به بسته حمایتی محتاج ترند یا کارگران؟

گروه اقتصادی الف،   3970912011 ۲۰ نظر، ۶ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

در شرایطی که دستمزد کارگران فقط ۲۸.۳۳ درصد از هزینه ماهیانه کارگران را پوشش می دهد و هدف بسته حمایتی دولت، حمایت غذایی از اقشار ضعیف جامعه است، چرا کارگران در صف آخر دریافت بسته حمایتی هستند؟

به گزارش تسنیم ، 27 آبان ماه هیئت وزیران به‌پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه را تصویب کرد که بر اساس این مصوبه، پرداخت یارانه جبرانی به بازنشستگان دولتی پیش از این آغاز شد و کارمندان دولت هم از دیروز 11 آذر این بسته را دریافت می کنند ولی کارگران که به لحاظ معیشتی در شرایط سخت تری هستند، در صف آخر دریافت بسته هستند و هنوز زمان قطعی برای تحویل یارانه جبرانی به آنها اعلام نشده است.

در حال حاضر دستمزد کارگران فقط 28.33 درصد از هزینه ماهیانه کارگران را پوشش می دهد. به عبارتی در حال حاضر دستمزد ماهیانه کارگران 72درصد نسبت به معیشت فاصله دارد. در حالی که هدف دولت از اجرای طرح  حمایت از اقشار ضعیف جامعه است، اما در چنین طرحی چرا کارگران آخرین لیست دریافت بسته هستند؟ مگر جز این است هدف از اجرای این طرح حمایت  غذایی است؟ آیا شرایط کارمندان سخت تر از شرایط کارگران است؟ در شراطی که دستمزد کارگران تنها 28 درصد هزینه های آنها را پاسخ می دهد، چرا تا کنون بسته حمایتی دولت را دریافت نکرده اند؟ 

بر اساس «دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه»، سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز شد برای پرداخت کمک جبرانی به‌میزان 200 هزار تومان به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و کارکنان شرکتی دستگاه‌های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می‌کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و همچنین مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی و شرکتی، کمتر از 3 میلیون تومان است، از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق و مزایای کارکنان مشمول، اقدام کند.

خانوارهای تحت پوشش و پشت‌نوبتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق واریز مبلغ به حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی از این سبد حمایتی بهره‌مند می‌شوند. همچنین خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار مشمول سبد حمایت غذایی می‌شوند.

خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از 3 میلیون تومان از جمله گروه‌های کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان و رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کارهای خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، دریافت کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه‌های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند.

سایر خانوارهای کم‌درآمد ماهانه کمتر از 3 میلیون تومان، درخواست آنها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، به‌درخواست کتبی اشخاص، پس از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه‌های مذکور، به حساب‌های بانکی مربوط رسیدگی کند.

سهم ریالی سبد حمایت غذایی در مرحله اول برای هر خانوار یک‌نفره حدود 150 هزار تومان و برای یک خانوار دونفره 200 هزار تومان و برای یک خانوار سه‌نفره حدود 250 هزار تومان و برای یک خانوار چهارنفره 300 هزار تومان و برای یک خانوار 5نفره و بیشتر 350 هزار تومان خواهد بود.

*کارگران، رانندگان و بازنشستگان هم بسته حمایتی دولت را دریافت می‌کنند

معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه هفته پیش در گفت وگویی با اشاره به اینکه توزیع بسته‌های حمایتی کارکنان دولت با حقوق ماهانه کمتر از 3 میلیون هفته آینده آغاز می‌شود گفت: کارگران،رانندگان و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی اقشار دیگری هستند که بسته حمایتی دریافت می کنند.

 احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه اجتماعی درباره توزیع بسته حمایتی دولت و نحوه توزیع آن گفت:دولت در آبان ماه سال جاری با تنظیم آیین نامه ای دستگاه ها را موظف کرد در فاصله زمانی مختلف و به نوبت به گروه و قشرهای مردم بسته های حمایتی ارائه دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در اولین مرحله خود به 3 میلیون و یکصد هزار خانواده بسته های حمایتی ارائه کرده است؛ افزود: این گروه که شامل مددجویان حمایتی هستند و 20 آبان نیز مبلغ مورد نظر به صورت غیر نقدی پرداخت شده، می توانند با مراجعه فروشگاه های مخصوص کالاهای خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.

میدری اضافه کرد: گروه چهارم شامل کارگران، رانندگان و اقشار و بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است و در آخر، اقشار با درآمد کمتر از سه میلیون تومان که جزو هیچکدام از گروه های فوق نیستند این بسته های حمایتی را دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: اگر اقشاری باشند که درآمد کمتر از سه میلیون تومان دارند اما پس از مرحله آخر، تحت پوشش قرار نگرفته باشند می توانند به کمیته امداد و سازمان بهزیستی مراجعه و در آن جا فرمی را تکمیل کنند.

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سعی می کنیم بسته های حمایتی برای خرید از فروشگاه ها باشد، گفت: مبلغ بسته با توجه به بُعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان متغیّر است.

وی افزود: اعتبار دولت برای بسته های حمایتی مرحله نخست، 9 هزار میلیارد تومان است و برآورد ما این است که در هر مرحله 3 تا 3 هزار و پانصد میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. در حال بررسی این موضوع هستیم که بسته های کالای حمایتی را در دهه فجر توزیع کنیم. 

آنطور که میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار اعلام کرد بعد از کارمندان ؛ کارگران، رانندگان و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی اقشار دیگری هستند که بسته حمایتی دریافت می‌کنند..

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۵۹۸۰۶۰۷:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۱۲
من ۱۰ سال سابقه کار داشتم ولی الان بیکارم, چرا به من نباید بسته غذایی تعلق بگیرد؟؟ سرپرست خانوار هم هستم. دو فرزند هم دارم. دولت باید با کد ملی افراد ببیند چه کسی بیمه ندارد و بیکار است, تا مشمول این بسته کمکی گردد.
ناشناس۶۶۰۱۴۹۱۱:۲۳:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
کارگر بیچاره چی؟؟ اگه تو این مشکلات رو داری کارگرها که نمیشه مشکلاتشون رو اینجا ردیف کرد.
ناشناس۶۶۰۲۲۳۱۱:۵۱:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۲
احسنت. من هم مهندس عمران از دانشگاه علم و صنعت هستم. با ۱۵ سال سابقه کار, بدلیل تعدیل نیرو بیکار شدم. دولت باید ساز و کاری برای بیکاران پیدا کند و منابعش را برای بیکاران سوق دهد نه کارمندان!!!!
Yadin۶۵۹۸۰۹۰۷:۳۸:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۲
متاسفانه هیچ دولتی تاکنون بفکر قشر کارگر نبوده در حالیکه بازدهی بیشتری نسبت به سایر شاغلین دارند.و همیشه یا حقوقشان کفاف نمیده،یا با تاخیر زیاد حقوق می‌گیرند.
ناشناس۶۵۹۹۵۷۱۰:۰۴:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
من جمله شمارو اصلاح می کنم اینها کلا جز خودشون به فکر هیچکس نیستند کارمندو کارگرهم نداره
مهمان۶۵۹۸۳۵۰۸:۲۵:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۲
با سلام و احترام صددرصد موافقم چرا این مملکت کارگران حداقل بگیر را اولویت نمی دهدو دولتی ها که به غیر از حقوق حکم کارگزینی اضافه کار + رفاهی+ کارانه و یا تعاریف دیگر دریافتی دارند باید اول دیده شده و اولین گروههای دریافتی باشند. تا حالا شما مدیران با حقوق ماهیانه 700-800 یا حداکثر 1800 زندگی گذرانیده اید بدانید بر کارگرانی که در هیچ جا دیده نمی شوند حتی سهام عدالت هم به این عزیزان تعلق نگرفت .
کارمند وزارت کار۶۵۹۸۴۳۰۸:۳۶:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۲
حقوق بیشتر کارکنان وزارت کار در استانها در حد حداقل های قانون کاره!!
ناشناس۶۵۹۸۴۸۰۸:۴۶:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
واقعا شرم آوره بعد از عمری کارکردن حالا بریم کمیته امداد .(مرحله آخر، تحت پوشش قرار نگرفته باشند می توانند به کمیته امداد و سازمان بهزیستی مراجعه و در آن جا فرمی را تکمیل کنند.)
مجمع کارمندان اصلاح طلب۶۵۹۸۵۳۰۸:۵۱:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۱۲
به تمامی کارگران و کارمندان (دریافتی زیر 5 میلیون تومان ) باید سبد حمایتی پرداخت شود.
ناشناس۶۶۰۰۴۲۱۰:۵۳:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
آقا این 5 میلیون ملاک سال پیش بود. الان با این تورم باید بگین زیر 10 میلیون!!!
ناشناس۶۵۹۸۵۴۰۸:۵۳:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۲
سازمان تامین اجتماعی منابعش متعلق به کارگران است و منافعش متعلق به دولتها و کارمندانشان! بخورید و بیاشامید، کارگر صدا ندارد! این درحالیست که هرکارمند در هرسازمانی، قطعا دسترسیهای برای دریافت رشوه و شیرینی و زیرمیزی هم دارد که درامدش افزوده میشود اما کارگر دستش به کجا میرسد؟
ناشناس۶۵۹۸۹۱۰۹:۲۱:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۲
300 هزار تومن؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۶۵۹۹۴۶۰۹:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
دمت گرم بسیار عالی اشاره کردی قشر کارگر واقعا تو این مملکت هیچ جایگاهی نداره و همیشه حقش ضایع شده
یک کارمند۶۵۹۹۶۹۱۰:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
به عنوان یک کارمند به همه کارگران حق میدهم و با آنها همدردی می کنم و من این بسته را به افراد نیازمند هدیه خواهم کرد.
ناشناس۶۵۹۹۷۶۱۰:۲۴:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۱۲
کارگران از زن صیغه ای دولتند کارمندان از زن عقدی دولتند
ناشناس۶۵۹۹۷۸۱۰:۲۴:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
اینها سیاست های استعماری است کارمندان بیشتر هستند واغلب با سواد تر هستند پس می توانند در انتخابات موثر تر باشند دولت چکار دارد که قشر کارگر و مستضعف دارند بخورند یا نه انها به فکر خودشان هستند
ناشناس۶۶۰۰۳۱۱۰:۴۸:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۱۲
اینکه اکثر مردم مشمول این مبلغ ناچیز شوند نشان فقر بیش از ۸۵ درصد مردم است و برای دولت ها شرم آور ولی باید غیرتی باشد .
مهدی۶۶۰۰۷۸۱۱:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
تکلیف حقوق های نجومی نمایندگان مجلس چی شد؟ سر مردم رو با 200 هزارتومان گرم می کنید. رانت خواری آقایون هزار فامیل چی شد؟ شبکه 3 رو فامیل های کی اشغال کرد؟ ژن های خوب هنوز هم سر پست های مخصوص هستند؟ مردم بمیرن هم مهم نسیت. مهم نیست. ..
ناشناس۶۶۰۲۶۲۱۲:۰۴:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
البته این موضع گیری علیه کارمندها خیلی بیمنطقه خیلی ازکارمندها هم هستن که کمتر از کارگرها دریافت میکنن باز کارگرها یک صنفی دارن که اعتصاب کنن کارخونه ها بخوابن کارمندها که حرف بزنن اخراجشون میکنن فامیل های خودشونو استخدام میکنن
تبریزی۶۶۰۴۸۴۱۴:۰۰:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۲
بین کارمندها فقط معلم ها هستن که از کارگرها کمتر می گیرن. هیچ کارمندی وضعش به بدی معلم ها نیست.

پربحث‌های امروز

 1. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 2. پیام روحانی درباره سیل اخیر: تسلیت به خانواده قربانیان بویژه در شیراز/ دستور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع حادثه شیراز

 3. اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین «مهمان من» راه‌اندازی شد

 4. رقبای ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا/ پیروز نهایی چه کسی خواهد بود؟

 5. روحانی: قدم اول تخلیه آب از شهرها است/تشکر از ارتش، سپاه و وزیر کشور

 6. سیل در ایران/ تهران در وضعیت هشدار/ جاری‌شدن دوباره سیلاب در شیراز/ سطح آب کارون بالا آمده است

 7. تهران در وضعیت هشدار

 8. می‌توانیم گوشت را کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مردم برسانیم

 9. تعطیلی ۴۸ ساعته واحدهای صنفی در شمال تهران

 10. یگان‌های ارتش در دروازه قرآن شیراز مستقر شدند/ همه امکانات نزاجا در شیراز آماده کمک‌رسانی هستند

 11. چرا حوادث جاده‌ای برای مسئولانمان عادی شده است؟

 12. دستور پیگیری رئیس قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی استان‌های سیل زده

 13. نوبخت و نمکی به شیراز سفر کردند

 14. آثار تاریخی شیراز پس از سیل + تصاویر

 15. امدادرسانی نفربرهای ارتش به مردم سیل‌زده  

 16. چرا ترامپ بازنده قضیه جولان خواهد بود؟

 17. انتقال پیکر ۱۸ هم‌وطن جان باخته در حادثه سیل شیراز به پزشکی قانونی + اسامی

 18. بالا آمدن سطح آب کارون  

 19. آمادگی هلال‌احمر و آتش‌نشانی تهران برای امدادرسانی در صورت بروز سیلاب

 20. آخرین اخبار سیلاب در خوزستان/ از تعطیلی ادارات در ایذه تا خالی کردن 3 روستا در اندیمشک

 21. اعزام نفربرهای ارتش به منطقه سعدیه شیراز/ اسکان بیش از ۱۱۰۰ نفر از مردم در مراکز ارتش

 22. خیال "محال" در حوادث طبیعی

 23. سیلاب دوباره به شیراز رسید  

 24. پیام رهبر انقلاب در پی حادثه سیل در شیراز

 25. مسدود شدن دروازه قرآن تا اطلاع ثانوی/انسداد انشعابات میدان ابوالکلام، چهل مقام و بلوار دلشگا

پربحث‌های دیروز

 1. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 2. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 3. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 4. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 5. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 6. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 7. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 8. جهانگیری: مردم ۷۲ ساعت همکاری کنند/ وضعیت همه سدهای کشور مطلوب است

 9. با آغاز پنجمین سال حمله عربستان؛ یمنی‌ها چگونه مقابل سعودی‌ها ایستادند؟

 10. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 11. حضور امام جمعه سابق خرمشهر در میان سیل زدگان خرمشهر + تصویر

 12. سیل گلستان و سیل شایعات + تصاویر

 13. پول کثیف در سینما چه می‌کند؟

 14. نفربرهای آبی-خاکی نیروی زمینی ارتش به کمک سیل‌زدگان آمد  

 15. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 16. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 17. خسارات سیل در شیراز

 18. رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

 19. دولت درگیر زدوبند سیاسی است/مطالبات مردم توسط اصلاح‌طلبان محقق نشد

 20. طغیان رودخانه الوند در سرپل ذهاب  

 21. سران عرب با تصمیم ترامپ در مورد جولان موافق هستند

 22. هشدار هواشناسی: احتمال وقوع سیل در ۱۲ استان کشور

 23. برادرم شهید شد! +تصاویر

 24. زندگی ایلیاتی قرقیزها در وان ترکیه  

 25. گرانی سال ۹۷ کدام خوردنی‌ها را از مردم گرفت؟

پربحث‌های هفته

 1. رئیس‌جمهور در قشم، مردم در سیل

 2. رئیس جمهور بجای دستور تلفنی در مناطق سیل زده حضور یابد

 3. درنگی بر برنامه‌ی نود و حذف عادل فردوسی‌پور

 4. نظر شما درباره این عکس چیست؟  

 5. علی ربیعی: هرکس غیر روحانی رئیس‌جمهور بود، شرایط بدتری داشتیم

 6. واکنش کاربران توییتر به ماجرای عادل فردوسی پور/ از حذف سلبریتی سالاری تا کج سلیقگی و ذبح فرزند/ باید قدر سرمایه‌ها را بدانیم/ چرا یک برنامه تلویزیونی باید کانون قدرت فرد خاصی شود؟

 7. استاندار گلستان برکنار شد/دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح/خطر درکمین گلستان،سدبندها پرشدند/ آق‌قلا زیر آب رفت

 8. استاندار سابق گلستان: سرباز نظام هستم و به دستورات دولت عمل می‌کنم

 9. برایان هوک: کارمان با ایران تازه شروع شده!

 10. سیل در ایران/ سیلاب به شیراز و لرستان هم رسید/ احتمال سیلابی‌شدن رودخانه‌های استان تهران/ بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد

 11. روایت محسن رضایی از «انفجار امید» در آق‌قلا  

 12. توضیح وزیر کشور در مورد سفر خارجی استاندار گلستان/ از یک ماه پیش درخواست داده بودند  

 13. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 14. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود برد/ تکمیلی: شمار کشته‌ها به ۱۸ تن رسید/ اسامی مصدومان و کشته‌شدگان

 15. احمدی نژاد: اصلاح طلبان بر سر ریاست جمهوری علی لاریجانی معامله سیاسی کرده‌اند

 16. جهانگیری: مدیری که نمی تواند از خود بگذرد نباید مسئولیت قبول کند

 17. مسئولیت پذیرش اینس‌تکس و FATF با کدام نهاد است؟

 18. سیل به دروازه قرآن شیراز رسید  

 19. استاندار گلستان: برای درمان جراحات ناشی از بمب شیمیایی به خارج رفته بودم

 20. واعظ آشتیانی: اصلاح‌طلبان با دست پس می‌زنند و با پا پیش می‌کشند و در شرایط اقتصادی به وجود آمده شریک دولت هستند/ مردم به دنبال افرادی هستند که حافظ منافع ملی و انقلابی باشند

 21. درباره سال رونق تولید

 22. ظهره‌وند در گفتگو با الف: دولتمردان متوجه شدند که نگاه به غرب به کشور لطمه می‌زند/ چرا از ظرفیت ایران در منطقه استفاده نمی‌کنیم؟/ درسی که امضای جان کری و اوباما به برخی از سیاسیون داد

 23. رئیس‌جمهور قشم را به مقصد تهران ترک کرد

 24. نقوی‌حسینی در گفتگو با الف: متاسفانه برخی از نمایندگان در مجلس حافظ منافع دولت هستند نه مردم/ مجلس در سال گذشته موثر عمل نکرد و وظیفه خود را انجام نداد/ ویژگی یک نماینده خوب چیست؟

 25. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

پربحث‌های هفته

 1. مخفی کاری دولت در واگذاری جزیره کیش به چینی ها؟/ سکوت مدیران ارشد

 2. درباره سال رونق تولید

 3. پاسخ به سه سوال درباره رابطه رونق تولید و معیشت مردم

 4. کنایه جناب‌خان به روحانی  

 5. آقای همتی گرانی دلار کار خودتان است؟/دغدغه من رفاه مردم است

 6. گرانی های ۹۷ چه غذاهایی را به سفره مردم آورد؟

 7. یک میلیون و 516 هزار تومان تعیین شد/ افزایش حق مسکن، بن و سنوات

 8. اول سفره مردم را تامین کنید بعد فکر صادرات باشید!

 9. تورم سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد/ تورم نقطه‌به‌نقطه اسفند ۴۷.۵ درصد شد

 10. دلار جهانگیری و بازار ارز در سال۹۷

 11. مخالفان FATF آرامش مردم در شب عید را برهم می‌زنند یا موافقان FATF؟

 12. یک کارگر در سال ۹۸ چقدر دریافت می کند؟

 13. افق تورمی در سال 98/تورم سال آینده به 36 درصد می رسد

 14. شکستن رکورد تاریخی مصرف بنزین در ایران

 15. بازار آجیل و شیرینی در واپسین روز اسفند/حباب ۲۰ درصدی قیمت پسته به قوت خود باقی است

 16. چرا نمی گذارند گوشت ارزان شود؟/قیمت واقعی زیر 70 تومن  

 17. قیمت‌ مصوب و نجومی ۲۴ قلم میوه‌ شب عید اعلام شد+جدول

 18. چرا پیاز در نوروز گران شد؟

 19. سنگین‌ترین سقوط ارزش حقوق کارگران در سال ۹۷ رقم خورد+نمودار

 20. از چین تا آلمان؛ کدام کشورها مشتری اجناس ایرانی هستند؟

 21. تقصیر صادرات است که مایحتاج مردم گران شد!

 22. کاهش قیمت گوشت در راه است/ قیمت هر کیلو دام زنده

 23. همتی: اگر مردم ارز نخرند به سرعت ارزان می‌شود

 24. فراوانی در بازار میوه با قیمت‌های عجیب و غریب

 25. مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

آخرین عناوین