آقای مسئول؛ کارمندان به بسته حمایتی محتاج ترند یا کارگران؟

گروه اقتصادی الف،   3970912011 ۲۰ نظر، ۶ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

در شرایطی که دستمزد کارگران فقط ۲۸.۳۳ درصد از هزینه ماهیانه کارگران را پوشش می دهد و هدف بسته حمایتی دولت، حمایت غذایی از اقشار ضعیف جامعه است، چرا کارگران در صف آخر دریافت بسته حمایتی هستند؟

به گزارش تسنیم ، 27 آبان ماه هیئت وزیران به‌پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه را تصویب کرد که بر اساس این مصوبه، پرداخت یارانه جبرانی به بازنشستگان دولتی پیش از این آغاز شد و کارمندان دولت هم از دیروز 11 آذر این بسته را دریافت می کنند ولی کارگران که به لحاظ معیشتی در شرایط سخت تری هستند، در صف آخر دریافت بسته هستند و هنوز زمان قطعی برای تحویل یارانه جبرانی به آنها اعلام نشده است.

در حال حاضر دستمزد کارگران فقط 28.33 درصد از هزینه ماهیانه کارگران را پوشش می دهد. به عبارتی در حال حاضر دستمزد ماهیانه کارگران 72درصد نسبت به معیشت فاصله دارد. در حالی که هدف دولت از اجرای طرح  حمایت از اقشار ضعیف جامعه است، اما در چنین طرحی چرا کارگران آخرین لیست دریافت بسته هستند؟ مگر جز این است هدف از اجرای این طرح حمایت  غذایی است؟ آیا شرایط کارمندان سخت تر از شرایط کارگران است؟ در شراطی که دستمزد کارگران تنها 28 درصد هزینه های آنها را پاسخ می دهد، چرا تا کنون بسته حمایتی دولت را دریافت نکرده اند؟ 

بر اساس «دستورالعمل بسته پرداخت کمک جبرانی و حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه»، سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز شد برای پرداخت کمک جبرانی به‌میزان 200 هزار تومان به کارکنان رسمی و پیمانی کشوری و لشگری، کارکنان قراردادی و کارکنان شرکتی دستگاه‌های اجرایی که از محل منابع بودجه عمومی، حقوق دریافت می‌کنند و جمع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و همچنین مبلغ ماهیانه قرارداد منعقده برای کارکنان قراردادی و شرکتی، کمتر از 3 میلیون تومان است، از طریق حساب‌های بانکی متصل به حقوق و مزایای کارکنان مشمول، اقدام کند.

خانوارهای تحت پوشش و پشت‌نوبتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور از طریق واریز مبلغ به حساب‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی از این سبد حمایتی بهره‌مند می‌شوند. همچنین خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق حساب متصل به مستمری سرپرست خانوار مشمول سبد حمایت غذایی می‌شوند.

خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از 3 میلیون تومان از جمله گروه‌های کارگران ساختمانی، قالی‌بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش‌فرمایان و رانندگان بین‌شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کارهای خانگی، کارگران کارگاه‌های متفرقه، عشایر و روستاییان، دریافت کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه‌های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌شوند.

سایر خانوارهای کم‌درآمد ماهانه کمتر از 3 میلیون تومان، درخواست آنها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور، به‌درخواست کتبی اشخاص، پس از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه‌های مذکور، به حساب‌های بانکی مربوط رسیدگی کند.

سهم ریالی سبد حمایت غذایی در مرحله اول برای هر خانوار یک‌نفره حدود 150 هزار تومان و برای یک خانوار دونفره 200 هزار تومان و برای یک خانوار سه‌نفره حدود 250 هزار تومان و برای یک خانوار چهارنفره 300 هزار تومان و برای یک خانوار 5نفره و بیشتر 350 هزار تومان خواهد بود.

*کارگران، رانندگان و بازنشستگان هم بسته حمایتی دولت را دریافت می‌کنند

معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه هفته پیش در گفت وگویی با اشاره به اینکه توزیع بسته‌های حمایتی کارکنان دولت با حقوق ماهانه کمتر از 3 میلیون هفته آینده آغاز می‌شود گفت: کارگران،رانندگان و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی اقشار دیگری هستند که بسته حمایتی دریافت می کنند.

 احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه اجتماعی درباره توزیع بسته حمایتی دولت و نحوه توزیع آن گفت:دولت در آبان ماه سال جاری با تنظیم آیین نامه ای دستگاه ها را موظف کرد در فاصله زمانی مختلف و به نوبت به گروه و قشرهای مردم بسته های حمایتی ارائه دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در اولین مرحله خود به 3 میلیون و یکصد هزار خانواده بسته های حمایتی ارائه کرده است؛ افزود: این گروه که شامل مددجویان حمایتی هستند و 20 آبان نیز مبلغ مورد نظر به صورت غیر نقدی پرداخت شده، می توانند با مراجعه فروشگاه های مخصوص کالاهای خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.

میدری اضافه کرد: گروه چهارم شامل کارگران، رانندگان و اقشار و بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است و در آخر، اقشار با درآمد کمتر از سه میلیون تومان که جزو هیچکدام از گروه های فوق نیستند این بسته های حمایتی را دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: اگر اقشاری باشند که درآمد کمتر از سه میلیون تومان دارند اما پس از مرحله آخر، تحت پوشش قرار نگرفته باشند می توانند به کمیته امداد و سازمان بهزیستی مراجعه و در آن جا فرمی را تکمیل کنند.

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سعی می کنیم بسته های حمایتی برای خرید از فروشگاه ها باشد، گفت: مبلغ بسته با توجه به بُعد خانوار از 100 تا 300 هزار تومان متغیّر است.

وی افزود: اعتبار دولت برای بسته های حمایتی مرحله نخست، 9 هزار میلیارد تومان است و برآورد ما این است که در هر مرحله 3 تا 3 هزار و پانصد میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. در حال بررسی این موضوع هستیم که بسته های کالای حمایتی را در دهه فجر توزیع کنیم. 

آنطور که میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار اعلام کرد بعد از کارمندان ؛ کارگران، رانندگان و بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی اقشار دیگری هستند که بسته حمایتی دریافت می‌کنند..

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۵۹۸۰۶۰۷:۳۵:۴۶ ۱۳۹۷/۹/۱۲
من ۱۰ سال سابقه کار داشتم ولی الان بیکارم, چرا به من نباید بسته غذایی تعلق بگیرد؟؟ سرپرست خانوار هم هستم. دو فرزند هم دارم. دولت باید با کد ملی افراد ببیند چه کسی بیمه ندارد و بیکار است, تا مشمول این بسته کمکی گردد.
ناشناس۶۶۰۱۴۹۱۱:۲۳:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
کارگر بیچاره چی؟؟ اگه تو این مشکلات رو داری کارگرها که نمیشه مشکلاتشون رو اینجا ردیف کرد.
ناشناس۶۶۰۲۲۳۱۱:۵۱:۲۹ ۱۳۹۷/۹/۱۲
احسنت. من هم مهندس عمران از دانشگاه علم و صنعت هستم. با ۱۵ سال سابقه کار, بدلیل تعدیل نیرو بیکار شدم. دولت باید ساز و کاری برای بیکاران پیدا کند و منابعش را برای بیکاران سوق دهد نه کارمندان!!!!
Yadin۶۵۹۸۰۹۰۷:۳۸:۵۱ ۱۳۹۷/۹/۱۲
متاسفانه هیچ دولتی تاکنون بفکر قشر کارگر نبوده در حالیکه بازدهی بیشتری نسبت به سایر شاغلین دارند.و همیشه یا حقوقشان کفاف نمیده،یا با تاخیر زیاد حقوق می‌گیرند.
ناشناس۶۵۹۹۵۷۱۰:۰۴:۱۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
من جمله شمارو اصلاح می کنم اینها کلا جز خودشون به فکر هیچکس نیستند کارمندو کارگرهم نداره
مهمان۶۵۹۸۳۵۰۸:۲۵:۱۹ ۱۳۹۷/۹/۱۲
با سلام و احترام صددرصد موافقم چرا این مملکت کارگران حداقل بگیر را اولویت نمی دهدو دولتی ها که به غیر از حقوق حکم کارگزینی اضافه کار + رفاهی+ کارانه و یا تعاریف دیگر دریافتی دارند باید اول دیده شده و اولین گروههای دریافتی باشند. تا حالا شما مدیران با حقوق ماهیانه 700-800 یا حداکثر 1800 زندگی گذرانیده اید بدانید بر کارگرانی که در هیچ جا دیده نمی شوند حتی سهام عدالت هم به این عزیزان تعلق نگرفت .
کارمند وزارت کار۶۵۹۸۴۳۰۸:۳۶:۳۳ ۱۳۹۷/۹/۱۲
حقوق بیشتر کارکنان وزارت کار در استانها در حد حداقل های قانون کاره!!
ناشناس۶۵۹۸۴۸۰۸:۴۶:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
واقعا شرم آوره بعد از عمری کارکردن حالا بریم کمیته امداد .(مرحله آخر، تحت پوشش قرار نگرفته باشند می توانند به کمیته امداد و سازمان بهزیستی مراجعه و در آن جا فرمی را تکمیل کنند.)
مجمع کارمندان اصلاح طلب۶۵۹۸۵۳۰۸:۵۱:۵۵ ۱۳۹۷/۹/۱۲
به تمامی کارگران و کارمندان (دریافتی زیر 5 میلیون تومان ) باید سبد حمایتی پرداخت شود.
ناشناس۶۶۰۰۴۲۱۰:۵۳:۳۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
آقا این 5 میلیون ملاک سال پیش بود. الان با این تورم باید بگین زیر 10 میلیون!!!
ناشناس۶۵۹۸۵۴۰۸:۵۳:۱۴ ۱۳۹۷/۹/۱۲
سازمان تامین اجتماعی منابعش متعلق به کارگران است و منافعش متعلق به دولتها و کارمندانشان! بخورید و بیاشامید، کارگر صدا ندارد! این درحالیست که هرکارمند در هرسازمانی، قطعا دسترسیهای برای دریافت رشوه و شیرینی و زیرمیزی هم دارد که درامدش افزوده میشود اما کارگر دستش به کجا میرسد؟
ناشناس۶۵۹۸۹۱۰۹:۲۱:۵۳ ۱۳۹۷/۹/۱۲
300 هزار تومن؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۶۵۹۹۴۶۰۹:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
دمت گرم بسیار عالی اشاره کردی قشر کارگر واقعا تو این مملکت هیچ جایگاهی نداره و همیشه حقش ضایع شده
یک کارمند۶۵۹۹۶۹۱۰:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
به عنوان یک کارمند به همه کارگران حق میدهم و با آنها همدردی می کنم و من این بسته را به افراد نیازمند هدیه خواهم کرد.
ناشناس۶۵۹۹۷۶۱۰:۲۴:۳۱ ۱۳۹۷/۹/۱۲
کارگران از زن صیغه ای دولتند کارمندان از زن عقدی دولتند
ناشناس۶۵۹۹۷۸۱۰:۲۴:۴۸ ۱۳۹۷/۹/۱۲
اینها سیاست های استعماری است کارمندان بیشتر هستند واغلب با سواد تر هستند پس می توانند در انتخابات موثر تر باشند دولت چکار دارد که قشر کارگر و مستضعف دارند بخورند یا نه انها به فکر خودشان هستند
ناشناس۶۶۰۰۳۱۱۰:۴۸:۲۵ ۱۳۹۷/۹/۱۲
اینکه اکثر مردم مشمول این مبلغ ناچیز شوند نشان فقر بیش از ۸۵ درصد مردم است و برای دولت ها شرم آور ولی باید غیرتی باشد .
مهدی۶۶۰۰۷۸۱۱:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
تکلیف حقوق های نجومی نمایندگان مجلس چی شد؟ سر مردم رو با 200 هزارتومان گرم می کنید. رانت خواری آقایون هزار فامیل چی شد؟ شبکه 3 رو فامیل های کی اشغال کرد؟ ژن های خوب هنوز هم سر پست های مخصوص هستند؟ مردم بمیرن هم مهم نسیت. مهم نیست. ..
ناشناس۶۶۰۲۶۲۱۲:۰۴:۴۲ ۱۳۹۷/۹/۱۲
البته این موضع گیری علیه کارمندها خیلی بیمنطقه خیلی ازکارمندها هم هستن که کمتر از کارگرها دریافت میکنن باز کارگرها یک صنفی دارن که اعتصاب کنن کارخونه ها بخوابن کارمندها که حرف بزنن اخراجشون میکنن فامیل های خودشونو استخدام میکنن
تبریزی۶۶۰۴۸۴۱۴:۰۰:۳۰ ۱۳۹۷/۹/۱۲
بین کارمندها فقط معلم ها هستن که از کارگرها کمتر می گیرن. هیچ کارمندی وضعش به بدی معلم ها نیست.

پربحث‌های امروز

 1. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 2. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 3. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 4. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 5. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 6. جنگ یمن چه تاثیری بر آینده جهان خواهد داشت

 7. زمان حال را غنیمت بشمار  

 8. بیرانوند مغلوب دروازه‌بان عربستان شد + عکس

 9. ظریف: به شما اطمینان می‌دهم آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود!   

 10. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 11. دریافت عوارض در تونل‌های شهری تهران منتفی شد

 12. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 13. چرا موسوی خوئینی‌ها علیه هاشمی سخن گفت؟

 14. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 15. لابی سنگین برای لغو مالیات پزشکان

 16. نتانیاهو: ایران قدرتمندترین نیروی اسلامی است

 17. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 18. چرا کرباسچی دیروز چند ساعت بازداشت و سپس آزاد شد؟

 19. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 20. ۳عامل موثر در موشک پرانی‌های نتانیاهو

 21. خدا یک صبری به نمایندگان بدهد با این هیئت رئیسه!

 22. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

 23. فاجعه ای به اسم خصوصی‌سازی/ وقتی بازرس ارزیاب و کارشناس قیمت‌گذاری همگی همان خریدار بوده‌اند!

 24. زن شکاک شوهرش را آتش زد

 25. ماجرای تلخ خواب ابدی زوج جوان و فرزند ۱۳ ساله

پربحث‌های دیروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 8. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 12. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 13. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 16. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 17. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 18. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 23. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 24. رانندگی خوب مردم و کسری بودجه دولت!

 25. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 8. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 11. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 12. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 13. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 16. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 24. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 25. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش 60 هزار تومانی حق مسکن کارگران/مذاکرات مزد 98 از هفته آینده آغاز می شود

 2. کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده

 3. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 4. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 5. پوری‌حسینی: ممنوع‌الخروجی برای من مجازات نیست

 6. چرا گوشت گوسفندی حکم طلا را پیدا کرده؟

 7. افزایش ۶۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

 8. پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده

 9. تصدی‌گری دولت در صنعت خودرو خاتمه می‌یابد

 10. فاجعه ای به اسم خصوصی‌سازی/ وقتی بازرس ارزیاب و کارشناس قیمت‌گذاری همگی همان خریدار بوده‌اند!

 11. سهم حقوق کارمندان و بازنشستگان از بودجه ۹۸ + جدول

 12. دژپسند: خصوصی‌سازی باید آسیب‌شناسی شود

 13. نرخ جدید بنزین هواپیما اعلام شد

 14. جدیدترین قیمت FOB بنزین و فرآورده‌های نفتی اصلی + جدول

 15. افتتاح کارخانه ۲.۵ میلیون تنی گندله سازی بوتیای ایرانیان

 16. رشد ۶ درصدی شاخص بورس در دیماه امسال

 17. کارگران ساعتی و پاره‌وقت چقدر عیدی می‌گیرند؟

 18. آخرین قیمت نفت در بازار جهانی

 19. چرا پزشکان مثل دیگران مالیات نمی دهند؟

 20. بنز CLA۴۵ فول ۲۰۱۶ را بشناسید

 21. پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد

 22. قابل توجه کارگرانی که سبد کالا نگرفتند

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 24. فقدان راهکار برای اشتغال مولد و تثبیت آن در لایحه بودجه ۹۸

 25. ساماندهی تراکنش‌های بانکی تیری بر پیکر سوداگران

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 2. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 5. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 6. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 7. تورم قیمت مصرف‌کننده ۳۹.۶ درصد شد

 8. خصوصی‌سازی یا مین‌گذاری در اقتصاد و جامعه ایرانی/ دولت نگاه به واگذاری‌‌ها را تغییر دهد؛ آب در هاون نکوبد

 9. افزایش بهای سکه و ارز + جدول

 10. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

 11. ۱۱ هزار شعبه بانکی تعطیل می‌شوند؟

 12. مجلس با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کرد

 13. تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

 14. سومین محموله نفت خام در بورس انرژی همچنان بدون مشتری

 15. وزیر راه و شهرسازی: شورای مسکن در استانها احیاء شد

 16. جلسه ویژه بررسی وضعیت ارز با حضور «همتی، دژپسند و رحمانی» در مجلس

 17. حرکت نخستین محموله نفتی ایران به مقصد ژاپن

 18. رزرو بهترین هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت

 19. سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد

 20. بازار کار ایران،سال آینده چه کسانی را سر کار می گذارد؟

 21. مهلت یک ماهه قاضی‌پور به وزارت نیرو

 22. پای نظافت چی، معتاد و کارتن خواب در اختلاس های بانک سرمایه   

 23. آغاز ثبت نام مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری

 24. قطع جریان آب انتقالی از سرشاخه‌های دز به قم

 25. انسداد کارت بانکی مهاجران بدون اطلاع قبلی

پربحث‌های هفته

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 6. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 7. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 14. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 15. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 16. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 17. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 18. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 19. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 20. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 21. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 22. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 23. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 24. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 25. مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟

آخرین عناوین