انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

گروه سیاسی الف،   3970827157 ۱۴ نظر، ۶ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

دولت سخنگو ندارد چون سخنی ندارد

غلامحسین کرباسچی درباره خالی بودن جایگاه سخنگویی دولت به اعتماد آنلاین گفت: « خب این یعنی اینکه دولت سخنی ندارد که بگوید به خاطر همین سخنگو ندارد. اگر سخنی برای گفتن داشته باشد حتما سخنگوی خود را پیدا می‌کند... رابطه مردم با دولتشان قطع است. وقتی که کسی نیست تا حرف دولت را بزند، مردم هم حرف دولت را نمی‌‌فهمند و دیگران می‌آیند و هرگونه که می‌خواهند وضعیت را تفسیر می‌کنند.»

عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح‌طلب در همین زمینه به انتخاب گفت: «در همان چند سالی که آقای نوبخت سخنگوی دولت بودند، نیز اتفاق خاصی در این حوزه رخ نداد و اکنون که دولت سخنگو ندارد نیز تغییری مشاهده نمی کنیم. در واقع تفاوتی بین زمان سخنگویی آقای نوبخت و نبود ایشان دیده نمی شود... بر این باورم که آقای روحانی بعد از برجام برنامه ای برای تعیین اولویت های دولت خود و رده بندی های کاری و ساماندهی امور نداشت.»

عبدالله ناصری: افکار عمومی و پاسخگویی، دغدغه روحانی نیست

اصرار دولت بر عدم پاسخگویی به افکار عمومی عجیب است. در دولت اول روحانی هم بسیاری از خیرخواهان به دولت گوشزد می‌کردند که باید رابطه‌اش با مردم و افکار عمومی را اصلاح کند اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه از سوی دولت مشاهده نشده است.

***

قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

روزنامه اعتماد در گزارشی با سرهم کردن چند خبر و تحلیل مدعی شده است محمدباقر قالیباف شهردار اسبق تهران در تدارک فعالیت برای انتخابات مجلس است و علاقمند است ریاست مجلس یازدهم را به دست آورد. 

شواهد روزنامه اعتماد، سفرهای استانی قالیباف و حضور رسمی او در توییتر است. اعتماد در ادامه به مصاحبه حسن بیادی استناد می‌کند و از آن به «پاس گل یاران قالیباف» تعبیر می‌کند. در مصاحبه فوق‌الذکر حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی از همسویی تشکل متبوع خود با جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد ه است.

روزنامه اعتماد در اینجا دچار اشتباه شده است. حزب نزدیک به قالیباف،‌ «جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی» است و این تشکل هیچ ارتباطی با «جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت» به دبیرکلی شهاب‌الدین صدر ندارد و این خبر به‌هیچ‌وجه تاییدی بر تحلیل اعتماد نیست.

البته قالیباف به‌عنوان یک کنشگر مهم سیاست طبیعتا برای حضور افراد همفکرش در مجلس برنامه‌ریزی می‌کند اما از این مطلب، تمایل او به ریاست مجلس برداشت نمی‌شود.

***

انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی

دیروز آخرین روز حضور افشانی در شهرداری تهران بود. در کمال تعجب، امروز خبر انتصاب سرپرست سازمان ورزش شهرداری توسط افشانی در آخرین ساعات شب گذشته منتشر شد.

آخرین امضای افشانی در وقت اضافه + سند

این انتصابات با هیچ منطقی سازگار نیست و باعث اعتراض اعضای شورای شهر هم شده است. حقیقتا چه اضطراری باعث صدور حکم در آخرین ساعات شب شده است؟ به‌نظر می‌رسد نهادهای نظارتی بایستی به این انتصابات ورود کنند و مانع تضییع احتمالی حقوق شهروندان تهران شوند.

***

اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست

سعید حجاریان از تئوریسین‌های اصلاح‌طلبان در گفت‌وگویی با ایسنا به وضعیت کنونی اصلاح‌طلبان پرداخته است. حجاریان گفت: «اصلاح‌طلبان سال ۹۲ در مخمصه گرفتار شده بودند. از یک سو، رد صلاحیت کاندیدای واقعی‌شان از پیش مشخص بود، از سوی دیگر، آقای هاشمی که رای بالایی داشت و گزینه مناسبی به حساب می‌آمد، رد صلاحیت شد! لذا فرصت بسیار کمی برای تصمیم‌گیری وجود داشت...
آقای عارف هم در مقایسه با آقای روحانی این توان را نداشت که سیاست خارجی ما را رو به راه کند زیرا روحانی از مدت‌ها قبل در زمینه مذاکرات فعال بود و تیم داشت و امید می‌رفت بتواند سر این مشکل را به بالین نهد. لذا تنها گزینه اصلاح‌طلبان در آن سال، جناب روحانی بود که انتخاب شد.»

پرسشی که با خواندن این سطور به ذهن افراد می‌رسد این است که کاندیدای واقعی اصلاح‌طلبان در سال ۹۲ چه کسی بود که رد صلاحیتش مشخص بود؟ در حالی‌که آقای عارف به‌عنوان یک سیاستمدار شناسنامه‌دار اصلاح‌طلب در آن سال کاندیدا بود. چه اینکه در چند سطر بعد حجاریان از او یاد می‌کند و با این دلیل بچه‌گانه که توان روبه‌راه کردن سیاست خارجی را نداشت از نام او گذر می‌کند.

با این دلایل نمی‌شود از نام عارف گذر کرد و حمایت از روحانی را توجیه کرد. عارف می‌توانست با گماردن یک تیم کاربلد مسئله هسته‌ای را مدیریت کند. 

حجاریان در ادامه صحبت‌های جالب دیگری مطرح کرده است: « ما اگر می‌دانستیم از جانب نیروهای تمامت‌خواه این همه سنگ پیش پای روحانی خواهد افتاد و از آن سو، دولت دست راستی مانند ترامپ بر سر کار خواهد آمد، شاید بهتر بود اساساً عطای انتخابات را به لقایش می‌بخشیدیم و سرنوشت اصلاحات را به دولت روحانی گره نمی‌زدیم.

نه اینکه بخواهم، تنزه‌طلبی کنم اما خود دولت روحانی هم استعداد و ظرفیت کافی برای مقابله با معضلات داخلی نداشت . بنابراین ما به لحاظ اخلاقی هم نمی‌توانستیم وظیفه‌ای در قبال وی داشته باشیم.»

چرا آقای حجاریان و دوستان اصلاح‌طلبشان مدام از سنگ‌اندازی گروه‌های تمامیت‌خواه به‌عنوان دلیل ناکامی دولت اسم می‌برند و باز هم در هر انتخاباتی با تمام توان به دنبال کسب قدرت هستند؟ مگرمی‌توان سرنوشت کشور را به انتخابات آمریکا گره زد که ایشان مدعی این مسئله هستند؟

مشخص نیست چرا برخی اصلاح‌طلبان همیشه از پذیرش مسئولیت، شانه خالی می‌کنند و ناکارآمدیشان را به گردن عوامل دیگر می‌اندازند؛ یک روز گروه‌های تمامیت‌خواه را عامل ناکامی می‌دانند و روزی دیگر نظارت استصوابی را. و اکنون هم پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا را دلیل وضع کنونی بیان می‌کنند.

اصلاح‌طلبان باید یاد بگیرند مسئولیت انتخاب غلطشان را بپذیرند.

در ارتباط با همین موضوع در روزنامه اعتماد سه فعال اصلاح‌طلب یادداشت‌هایی نوشته‌اند و مطالبات اصلاح‌طلبان به روحانی را یاد‌آوری کرده‌اند.

عبدالله ناصری نوشته است: «به یک نکته باید توجه کنیم که آقای رییس‌جمهوری که امروز از امید و تزریق آن به جامعه صحبت می‌کند چه تناسبی با آنچه در زمان انتخابات مطرح می‌کرد دارد؟! شاید این یک ایراد جدی به آقای روحانی باشد که ایشان در کارزار انتخاباتی خود میزان توقعات اجتماعی را بالا برد؛ البته این را هم باید اذعان کرد که اگر غیر از این رفتار می‌کرد قطعا رای بالایی نمی‌آورد بنابراین چون انتخابات 96 شبیه به یک رفراندوم بود آقای روحانی نیاز داشت این صحبت‌ها را مطرح کند. با گذشت بیش از یک سال از انتخابات دولت باید در جهت تحقق مطالبات و شعارهای انتخاباتی قدم برمی‌داشت.» 

محمدرضا خباز، فعال اصلاح‌طلب و استاندار کنونی سمنان نوشته است: «برخی مردم نظرشان این است که حقوق شهروندی آن طور که باید و شاید محقق نشده است لذا باید تلاش کنیم این حقوق به طور تمام و کمال اجرا شود.

عده‌ای دیگر معتقدند در کشور نشاط نیست و در همین راستا برخی جلو کنسرت‌ها را می‌گیرند و بر طبل نمی‌شود، می‌کوبند. طبیعی است باید مقابل این شیوه ایستاد. اینجاست که بار دیگر باید تاکید کنیم ما نمی‌توانیم برای همه نارضایتی‌ها یک نسخه بپیچیم. بنابراین اصل ماجرا این است که وقتی شرایط اقتصادی مناسبی نداریم باید راه‌های دیگری را برای افزایش میزان رضایتمندی در مردم پیگیری کنیم. »

محمد کیانوش‌راد هم نوشته است: «در پایان باید به این نکته اشاره کنم که صرف‌نظر از برخی انتقادات که به دولت روحانی وارد است اما برخورد منصفانه و واقع‌بینانه با دولت ایشان، آن است که بدانیم اگر شرایط و امکانات در اختیار روحانی بود بسیاری از وعده‌هایی که در ایام تبلیغات انتخابات مطرح کرد را به سمت اجرا پیش می‌برد. خصوصا نسل جوان ما باید بداند که در کشور دولت در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی نقش همه کاره ایفا نمی‌کند. آقای روحانی یا هر کاندیدای دیگری در مقام ریاست‌جمهوری در هنگام انتخابات ایده‌آل‌‌ها و دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کند و اما در زمان اجرا به تناسب اختیارات گام برمی‌دارد. باید بدانیم در شرایطی که به لحاظ مدیریتی دولت حتی قانونگذاری و کنترل و نظارت بر بخش مهمی از اقتصاد کشور را ندارد یا در حوزه‌های فرهنگی با دخالت‌های گوناگونی روبه‌روست باید سطح واقعی انتظارات را بر مبنای توانایی‌های واقعی میزان کرد.»

باز هم مشاهده می‌کنیم که کیانوش‌راد از کمبود اختیارات دولت گلایه کرده است. مگر روحانی پس از چهار سال، ریاست‌جمهوری نمی‌دانست چقدر اختیارات دارد؟ و مهم‌تر از همه اینکه مگر اصلاح‌طلبان کارنامه چهارساله روحانی را ندیده بودند که بعد از چهار سال باز هم از او حمایت کردند؟

کارنامه چهارساله روحانی مشخص بود. اینکه او تمایل چندانی به پیگیری دغدغه‌های اصلاح‌طلبان هم ندارد واضح بود. عل‌رغم این مسئله چرا اصلاح‌طلبان باز هم با تمام توان از روحانی حمایت کردند؟ ایشان هم حدود اختیارات رئیس‌جمهور را می‌دانستند، هم روحیه و شخصیت روحانی را می‌شناختند و هم به سنگ‌اندازی نیروهای تمامیت‌خواه-به زعم خودشان- علم داشتند. با این‌همه چرا باز هم تمام و کمال از روحانی حمایت کردند؟

اصلاح‌طلبان حق ندارند حالا که ضعف روحانی برای همه عیان شده است از بار مسئولیت، شانه خالی کنند. ایشان باید پاسخگوی انتخاب غلطشان و عملکرد ناکارآمد دولت، مجلس و شورای شهر مورد حمایتشان باشند.

عناوین مرتبط

۲۴ آذر ۱۳۹۷داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست
۲۱ آذر ۱۳۹۷فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی
۷ آذر ۱۳۹۷علی لاریجانی از ریاست مجلس بازمی‌ماند؟/ اصلاح‌طلبان هم باید در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشند/ استیضاح ظریف یا پاس گل به دولت

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۴۱۰۲۵۲۰:۵۸:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۲۷
دکتر قالیباف شایسته ریاست جمهوری است و تنها ایشان می تواند کشتی به گل نشسته اقتصاد ایران را به ساحل آرامش برساند.
ناشناس۶۴۱۰۸۴۲۱:۴۵:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۲۷
نه بابا؟
ناشناس۶۴۱۱۳۰۲۲:۲۱:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۲۷
دکتر قالیباف و دکتر احمدی نژاد در شرایط فعلی گزینه بسیار مناسبی هستند.
ناشناس۶۴۱۲۰۸۲۳:۵۲:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۲۷
آره خدایی در مورد محمود هم همینو می گفتین، خدایی محمود حداقل پاکدست تر از دکتر جدیدتون بود
ناشناس۶۴۱۲۸۹۰۳:۲۲:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۲۸
مواظب باش کشتی نره ته اب !
ناشناس۶۴۱۳۵۴۰۷:۳۹:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۲۸
فقط احمدی نژاد
ناشناس۶۴۱۴۸۸۰۹:۱۷:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۲۸
تمام تراکم تهران رو فروخت چنین آدمی چه صلاحیتی برای رییس جمهور شدن داره؟
ناشناس۶۴۱۵۴۱۰۹:۴۹:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۲۸
ساحل نجات سهمیه بگیران
مونا۶۴۱۶۶۷۱۰:۵۳:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۲۸
از حق نگذریم فقط ایشون می توانند چون جز قویترین مدیران اجرایی کشور هستند هم سوابق کاری شون مشخصه
ناشناس۶۴۱۰۸۲۲۱:۴۵:۰۸ ۱۳۹۷/۸/۲۷
«جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی» «جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت» شما فرقی می بینید؟ برای ماهم توضیح دهید.
dayani۶۴۱۰۹۶۲۱:۵۳:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۲۷
چرا فکر می شود که هرکسی که در مورد موفق بوده ، شایسته است در پستهای دیگر هم سکان دار باشد؟
پبروز۶۴۱۱۱۷۲۲:۰۵:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۲۷
چون دست اصلاحات رو شده فقط ماندم چرا به این طیف بی عرضه و‌ ناامید ساز مجال و قدرت داده میشود؟ بی عرضه های رانت ساز
ناشناس۶۴۱۱۴۸۲۲:۴۴:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۲۷
قالیبافو تو ده راه نمیدادن سراغ خونه کدخدا رو میگرفت
استاد۶۴۱۲۷۱۰۲:۱۱:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۲۸
وقتی در شرایط تحریم سیاست نظام حفظ ذخایر ارزی و صرفه جویی است با ولخرجی که نمی توان مملکت را اداره کرد.

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 3. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 4. بازار آجیل شب یلدا   

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 7. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 8. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 9. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 10. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 11. خوب بد زشت سخنان ظریف

 12. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 13. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 14. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 15. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 16. سفره کارگران چیده می‌شود

 17. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 18. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 19. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 20. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

 21. 92 درصد از بیمه شدگان کمتر از 3 میلیون تومان درآمد دارند

 22. واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!

 23. پیش بینی زمان مرگ تنها با یک آزمایش خون

 24. نوبخت: لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم می‌شود

 25. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 6. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 14. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 15. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 20. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 21. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 22. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 23. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 24. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 25. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 9. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 10. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 11. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 12. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 13. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 14. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 15. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 16. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 22. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 23. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 24. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 25. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 3. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 4. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 5. خوب بد زشت سخنان ظریف

 6. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 7. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 8. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

 9. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 10. جلسه غیرعلنی تمام شد؛ آغاز جلسه علنی مجلس

 11. ابزار‌های نظارتی مجلس کارآمدتر می‌شود

 12. مواد منفجره حادثه چابهار چگونه به کشور وارد شد؟

 13. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 14. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 15. اعلام وصول ۵ سوال از ظریف

 16. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 17. اقدامات دولت در مبارزه با پولشویی

 18. فرمانده ارتش: تدابیر رهبر انقلاب قطب‌نمایی برای پیشرفت است

 19. مطهری و صادقی کجاء مجلس نشسته‌اند؟  

 20. نعمتی: بودجه ۹۸ باید واقعی بسته شود/ ارائه بودجه به مجلس طی ۱۰ روز آینده

 21. صحبت‌های لاریجانی درباره استعفای نمایندگان اصفهان

 22. اسامی ۲۱ نماینده تاخیرکننده آغاز جلسه علنی مجلس

 23. آغاز جلسه غیرعلنی مجلس با موضوع لایحه بودجه ۹۸

 24. عضو کمیسیون فرهنگی: طرح سازش به درد ملت ایران نمی‌خورد

 25. عکسی از امام خمینی (ره) که رسانه‌ها را به اشتباه انداخت!

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. مظلومی که داستان ندارد

 5. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 6. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 7. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 10. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 11. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 12. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 13. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 14. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 15. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 16. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 17. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 18. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 19. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 20. جنجال ضدانقلاب روی عکس آیت‌الله کاشانی + تصاویر

 21. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 22. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 23. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 24. دیدار نمایندگان مستعفی با امام جمعه موقت اصفهان

 25. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 7. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 8. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 11. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 12. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 13. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 14. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 15. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 16. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 17. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 18. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 19. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 20. مظلومی که داستان ندارد

 21. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 22. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 23. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 24. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 25. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

آخرین عناوین