عابدینی: از تاج خواهش می کنم برود!

گروه ورزشی الف،   3970823036
عابدینی: از تاج خواهش می کنم برود!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه فیفا نمی‌تواند فوتبال ایران را با اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان تعلیق کند، گفت: از مهدی تاج خواهش می‌کنم از فدراسیون برود.

امیر عابدینی، از تلاش مسئولان فدراسیون فوتبال برای دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان انتقاد کرد و از مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال خواست از سمتش کنار برود. وی همچنین با اشاره به تهدید رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر احتمال تعلیق فدراسیون ایران، گفت: آقای شیخ سلمان درباره «قانون مادر» کشورمان اشتباه فرموده اند!

مشروح گفتگوی امیر عابدینی  با مهر که بخشی از آن به عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا اختصاص داشت، در ادامه می آید:

* به عنوان فردی که سابقه مدیریت در باشگاه پرسپولیس را هم دارید، فکر می کنید علت نتیجه نگرفتن این تیم در فینال آسیا چه بود؟

- امیر عابدینی: ابتدا می خواهم بگویم شکل جدید برگزاری این مسابقات که یک تیم از  غرب و یک تیم از شرق آسیا به فینال می رسند، یک فرصت طلایی برای کشورهای غرب آسیا است. قهرمانی در لیگ قهرمانان با این شکل از برگزاری بازی ها دور از دسترس نیست و باید طوری برنامه ریزی کنیم که به این هدف برسیم. پرسپولیس اگر شرایط خوبی داشت می توانست قهرمانی را در تهران رقم بزند. از یک سو پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم بود و آن اتفاقات برایش رخ داد که به دلیل عدم مدیریت بود. از نظر بضاعت هم که با تیم های شرق آسیا قابل مقایسه نیستیم. کاشیما با تیم دوم خود قبل از بازی با پرسپولیس در لیگ ژاپن پیروز می شود ولی ما باید التماس کنیم تا سه مسابقه پرسپولیس عقب بیافتد و یا وقتی اردوی تیم ملی شروع می شود، شیرازه تیم از هم می پاشد.

* عملکرد خود بازیکنان را چطور دیدید؟

- هم بازیکنان و هم کادر فنی تمام توان خود را گذاشتند. شاگردان برانکو تا جایی که می شد جنگیدند. البته جو ۱۰۰ هزار نفری و فشار برای قهرمانی و حضور افرادی مثل معاون اول یا وزرا در فشار روی تیم موثر بود. بعضی وزرا انگار تازه یادشان افتاده بود روی جو عمومی قرار بگیرند و حتی سر میز شام و ناهار بازیکنان حاضر شوند. آنقدر جو سنگین شده بود که بعضی از بازیکنان به خاطر این فشار مسئولیتشان را در زمین فراموش کرده بودند. ما تشنه هنجارسازی هستیم ولی خودمان با این کارها ناهنجاری تولید می کنیم. چرا باید این رفتارها و اقدامات را بزرگنمایی کنیم. پرسپولیس در چند مسابقه در بازی برگشت توانست نتیجه را عوض کند چون جو سنگینی ایجاد نشده بود. دست و پای بازیکن با جو سنگین می لرزد. به شما قول می دهم پرسپولیس یا هر تیم ایرانی دیگر اگر جو آرام و بدون تنش باشد، اینبار قهرمان آسیا شود.

* قبول دارید اگر وزیر به عنوان مثال در اردوی پرسپولیس حاضر نمی شد یا معاون اول رئیس جمهور به ورزشگاه نمی رفت به عدم حمایت از نماینده ایران متهم می شدند؟

- حمایت که حضور این افراد در اردو یا ورزشگاه نیست. مگر وقتی دولت حمایت می خواهد، مردم به هیات دولت می روند و آنجا می نشینند!؟ اگر دنبال حمایت هستند لطف کنند مسئله مالیات را طوری حل کنند که به ورزش لطمه نخورد. اگر دنبال حمایت هستند بعد از ۴۰ سال خودشان استادیوم آزادی را درست کنند نه اینکه با فشار کنفدراسیون فوتبال آسیا و تا آخرین روز، با نگرانی دنبال بازسازی ورزشگاه باشند. دست کارگران، تکنسین ها و مهندسان درد نکند نه کسانی که در این چند سال می توانستند ۱۵ میلیارد تومان هزینه کنند ولی این کار را نکردند. دولت این کارها را نکرد چون ۶۰ درصد افراد این دولت همیشه هستند. متاسفانه این اتفاقات دولتی به فدراسیون فوتبال هم سرایت کرده است.

* منظورتان چیست؟

- مثلا مدیران فدراسیون فوتبال برای احداث یک ساختمان، دو بار مراسم کلنگ زنی برگزار می کنند و عکس آن ساختمان را نصب می کنند. بعد کسی هم نمی پرسد که چرا قبل از آن مزایده برگزار نکردند. چرا به افکار عمومی توضیح ندادند مثلا نقشه و طرح ساختمان را چه کسی طراحی کرده است. اصلا بودجه تاسیس این ساختمان قرار است از کجا بیاید. منظورم ساختمان اداری فدراسیون فوتبال در کمپ تیم های ملی است. اینها نمایشی بود که جلوی رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا دادند تا بگویند که ما هم هستیم و به نوعی قانون منع به کارگیری بازنشستگان را دور بزنند.

* شما در گذشته در مجمع فدراسیون فوتبال هم عضو بودید. آیا این فدراسیون یک نهاد دولتی است یا غیر دولتی؟ آیا مسئولان فدراسیون فوتبال شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند؟

- اصطلاحا به قوانینی که در مجلس تصویب و تایید شد، قوانین «مادر» می گویند. فیفا یا کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی تواند در این قوانین دخالت کند. فیفا فقط می تواند در بخش قوانین فوتبالی پیگیر باشد نه قوانین بخش عمومی کشورها.

* پس از نظر شما مسئولان فدراسیون فوتبال باید از سمت خود کنار بروند در حالی که فیفا و AFC تاکید دارند این کار خلاف اساسنامه است؟

- می خواهم به سئوالتان اینطور جواب بدهم. آیا اگر فیفا تصویب کند که رئیس فدراسیون فوتبال می تواند چراغ قرمز را رد کند، باید اجازه بدهیم این اتفاق بیافتد!؟ اگر فیفا تصویب کند که رئیس فدراسیون فوتبال نباید مالیات بدهد، باید این قانون را قبول کنیم؟ اگر اینطور بود که کمیته اخلاق فیفا به اتهام فساد، اعضای زیادی از این نهاد را نمی گرفت. مگر می شود قوانین کشور در همه جا عملی و اجرا شود ولی فدراسیون فوتبال یک جزیره جدا باشد؟ در بخش دولتی و عمومی اگر یک قانون در کشوری مصوب شود، همه باید به آن تن بدهند. از فدراسیون فوتبال یک سئوال دارم. آیا باشگاهداری دولتی، قانونی و طبق قوانین فیفا است؟ چرا صدای فیفا در این بخش در نمی آید؟

* با این حال به نظر می رسد مهدی تاج و اعضای هیات رئیسه قصد کنار رفتن از سمت های خود را ندارند.

- امیر حاج رضایی که همیشه جزو محترم‌ترین مربیان و کارشناسان فوتبال ایران بوده است، توصیه جالبی داشت و گفت از مهدی تاج خواهش می کنم فدراسیون فوتبال را رها کند و برود. من هم همین توصیه را به تاج دارم. این زیباترین حرف برای رئیس فدراسیون فوتبال است.

* شما در حالی الان مدافع قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون فوتبال هستید که چند دوره قبل در مجمع فدراسیون، مقابل همین قانون و در حمایت از علی کفاشیان ایستادید و در نهایت هم کفاشیان رئیس فدراسیون باقی ماند.

- آن موقع این تبصره وجود داشت که اگر دولت منع به کارگیری بازنشستگان را تصویب کرد، بازنشستگان می توانستند با مجوز بمانند. همان زمان هم علی کفاشیان را آدم لایقی می دانستم و حتی انتقادهایم را به او داشتم ولی تلاش کردیم که در سمتش بماند.

* در صورت اجرایی شدن قانون، فدراسیون فوتبال به مشکل می خورد چون تعداد زیادی از اعضای هیات رئیسه بایند بروند؟

- بله باید بخشی از هیات رئیسه هم بروند. ولی گویا آقایان در وزارت ورزش هم قانون را خوب مطالعه نکرده اند! من چند سال است که در فوتبال نیستم ولی به شما می گویم بند ۲ ماده ۳۸ اساسنامه فدراسیون فوتبال با صراحت می گوید اگر رئیس به هر دلیلی کنار برود، باید نایب رئیس جایش را بگیرد. اگر هم نایب رئیس نتوانست، یکی از اعضای هیات رئیسه موظف است سرپرست شود. شنیدم جناب وزیر گفته است از بیرون سرپرستی برای فدراسیون تعیین می کنیم. گویا ایشان قانون را نمی داند. فیفا اگر هم تهدیدی داشته باشد، روی این بخش هاست. در حال حاضر هدایت ممبینی، محمود شیعی و لیلی صوفی زاده سه عضو هیات رئیسه هستند که بازنشسته نیستند. باید سرپرستی فدراسیون فوتبال را بعد از اجرای قانون به یکی از این سه نفر بدهند و بقیه بازنشسته ها خداحافظی کنند. بعد از آن مجمع فوق العاده تشکیل می شود و رئیس را انتخاب می کند.

* شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه با اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری تهدید کرده است در صورت دخالت دولت، فدراسین فوتبال ایران تعلیق می شود. آیا از این بابت نگرانی وجود ندارد؟

- آقای شیخ سلمان اشتباه فرموده اند! فوتبال برای اجرای قانون «مادر» تعلیق نمی شود. متاسفانه این مسئله دکان دو نبشی است که بعضی ها می خواهند از آن سوء استفاده کنند.

* به عنوان سئوال پایانی. وزیر ورزش مجددا بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس را مطرح کرده است. چقدر این بحث می تواند جدی باشد؟

- هرکسی به اواخر دوره اش نزدیک می شود، بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس را پیش می کشد. ان شاءالله که موفق باشند.

عناوین مرتبط

۲۵ آذر ۱۳۹۷ترین‌های هفته پانزدهم لیگ برتر/ قطبی و پرسپولیس در جمع بهترین‌ها
۲۵ آذر ۱۳۹۷اشتباه داوران فوتبال، سهوی یا فساد سیستماتیک؟!/ VAR در فوتبال ایران رویا یا واقعیت؟
۲۴ آذر ۱۳۹۷هدیه ویژه تاج و فدراسیون به کی‌روش + عکس
۲۴ آذر ۱۳۹۷عالیشاه: برانکو برگ برنده پرسپولیس است/ اینستاگرام زندگی فوتبالیست‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد
۲۱ آذر ۱۳۹۷۳۰ دلال فوتبال به قوه قضاییه احضار شدند
۲۱ آذر ۱۳۹۷پیام تاج به گرشاسبی بعد از جدایی از پرسپولیس
۱۹ آذر ۱۳۹۷قلعه‌نویی: یک نفر با رانت آمد و پدر استقلال را درآورد/ فغانی شده قلدر فوتبال/ جمع کنید این دکان و کاسبی را
۱۸ آذر ۱۳۹۷مجوز موقت تاج برای حضور در فدراسیون فوتبال صادر شد
۱۸ آذر ۱۳۹۷کفاشیان: استعفا چاره کار نیست
۱۸ آذر ۱۳۹۷دایی: ژاپن و ایران شانس اول قهرمانی در جام ملت‌ها هستند
۱۸ آذر ۱۳۹۷حسین کعبی: پول قلیان و چای آقایانی که در ابتدای فصل آمدند در یک ماه ۵ میلیون بود
۱۸ آذر ۱۳۹۷جوسازی یک دختر علیه ستاره‌های فوتبال

پربحث‌های امروز

 1. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 4. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. بازار آجیل شب یلدا   

 7. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 8. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 9. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 10. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 11. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 12. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 13. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 14. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 15. خوب بد زشت سخنان ظریف

 16. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 17. FATF بخشی از ساختار وزارت خزانه‌داری آمریکاست

 18. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 19. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 20. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 21. سفره کارگران چیده می‌شود

 22. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 23. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 24. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 25. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 6. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 14. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 15. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 20. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 21. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 22. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 23. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 24. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 25. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 8. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 9. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 10. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 11. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 12. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 13. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 14. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 15. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 16. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 22. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 23. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 24. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 25. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

پربحث‌های اخیر

 1. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

 2. اشتباه داوران فوتبال، سهوی یا فساد سیستماتیک؟!/ VAR در فوتبال ایران رویا یا واقعیت؟

 3. اولین خرید استقلال در نیم‌فصل قطعی شد

 4. نیومایر هم از استقلال جدا شد

 5. چک تسویه حساب با مهدی ترابی تحویل شد

 6. بشار رسن حاضر به تمدید قرارداد با پرسپولیس نشد

 7. شاگردان کی روش فردا در قطر تمرین می کنند

 8. مهدوی‌کیا: برانکو غرور را به پرسپولیس برگرداند/ همه انتظار قهرمانی از تیم ملی دارند

 9. احتمال منتفی شدن حضور ترابی در پرسپولیس

 10. زمان اعلام لیست نهایی تیم ملی فوتبال اعلام شد

 11. ترین‌های هفته پانزدهم لیگ برتر/ قطبی و پرسپولیس در جمع بهترین‌ها

 12. بی‌توجهی وزارت ورزش به بی‌قانونی در ۲ فدراسیون

 13. مهاجم استقلال از آبی پوشان جدا شد

 14. گلزنی رونالدو در شب تاریخ‌سازی یوونتوس

 15. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

 16. نیم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال به روایت آمار/ پیشتازی سپاهان در اعداد و ارقام و پرسپولیس صدرنشین بازی‌های خانگی

 17. لیورپول - منچستریونایتد؛ بزرگترین نبرد «همیشه و هنوز» لیگ برتر جزیره

پربحث‌های دیروز

 1. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 2. پروین: با هر قیمتی توان خرید پرسپولیس را داریم/ 2 پیشکسوت باید در هیات مدیره باشد

 3. نتایج کامل و جدول لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل اول

 4. هدیه ویژه تاج و فدراسیون به کی‌روش + عکس

 5. واکنش مربی تیم ملی بعد از ترک بازی پرسپولیس/ تهدید پیروانی به بیان اظهاراتش علیه برانکو

 6. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 7. توصیه فرشاد پیوس به برانکو درمورد بازگشت طارمی و احمدزاده

 8. شکست خانگی حریف پرسپولیس دقیقه 6+90

 9. قضاوت فغانی و کمک داوران ایرانی در یک فینال+ تصاویر

 10. لوکا با توپ طلا به برنابئو آمد+ عکس  

 11. جام باشگاه‌‌های جهان غلبه حریف استقلال بر نماینده تونس

 12. پیروزی اتلتیکو مادرید با درخشش ستاره فرانسوی

 13. نامه نگاری فدراسیون فوتبال با فیفا برای استفاده از سیستم VAR

 14. پسر مقابل پدر؛فوتبال به سبک هندی+کارتون  

 15. برتری نماینده آسیا در جام باشگاه های جهان

 16. مربی سپاهان: قهرمانی راحت به دست نیامد /نظری در مورد داوری ندارم

 17. بوستانی به قلعه‌نویی باج نداد/سپاهان با تساوی قهرمان نیم فصل شد

 18. خسرو حیدری: قبل از بازی‌ ۲ گل از رقبا عقب هستیم

 19. بیانیه کمیته اخلاق به خاطر پرچم ژاپن

 20. برانکو لیست بازیکنان مازادش را تحویل داد

 21. تحقیق و تفحص از سرخابی‌ها به کجا رسید؟

 22. عالیشاه: برانکو برگ برنده پرسپولیس است/ اینستاگرام زندگی فوتبالیست‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد

 23. رونالدو دادگاهی می‌شود

 24. تعویق بازی‌های بزرگ لیگ فرانسه بخاطر جلیقه‌زردها

 25. سرنوشت قهرمانی نیم‌فصل در دست سپاهانی‌ها

پربحث‌های هفته

 1. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 2. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 3. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 4. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

 5. پروین: با هر قیمتی توان خرید پرسپولیس را داریم/ 2 پیشکسوت باید در هیات مدیره باشد

 6. گرشاسبی از ایران رفت

 7. اشتباه داوران فوتبال، سهوی یا فساد سیستماتیک؟!/ VAR در فوتبال ایران رویا یا واقعیت؟

 8. نتایج کامل و جدول لیگ برتر فوتبال ایران در پایان نیم فصل اول

 9. هدیه ویژه تاج و فدراسیون به کی‌روش + عکس

 10. مدیرعامل سپاهان: هدف برانکو این بود که داور به نفع بگیرد/ داوری‌ها به سود پرسپولیس است

 11. سپاهانی‌ها هم پرچم ژاپن به ورزشگاه بردند  

 12. تساوی ال‌کلاسیکوی ایران در بازی بسیار جذاب و پُربرخورد/ زور ژنرال و پروفسور به هم نرسید+ فیلم

 13. اولین خرید استقلال در نیم‌فصل قطعی شد

 14. نیومایر هم از استقلال جدا شد

 15. واکنش مربی تیم ملی بعد از ترک بازی پرسپولیس/ تهدید پیروانی به بیان اظهاراتش علیه برانکو

 16. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 17. نوری: استقلال بازی‌ساز ندارد/ نویمایر ۲ گل را خراب کرد!

 18. ایرج دانایی‌فر درگذشت

 19. کنایه فردوسی پور به دعوت شدن احمدزاده به تیم ملی/ ماجرای قتل 2 هوادار پرسپولیس

 20. رضائیان: مقابل پرسپولیس دست خالی میدان را ترک نمی‌کنیم/ بازیکنی از پارس جنوبی جدا نمی‌شود

 21. رضا جباری: سپاهان مقابل پرسپولیس به بن بست تاکتیکی خورد

 22. فیلم/ جزئیات درگیری و اخراج کمال کامیابی‌نیا و کی روش  

 23. دایی: ژاپن و ایران شانس اول قهرمانی در جام ملت‌ها هستند

 24. احمدزاده: در بد شرایطی پرسپولیس را تنها گذاشتیم/ برمی‌گردم و همه چیز را جبران می‌کنم

 25. چک تسویه حساب با مهدی ترابی تحویل شد

آخرین عناوین