سایپا: مشتریانی که ساندرو ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند پراید و تیبا را به‌جای خودروی ثبت‌نامی تحویل بگیرند یکی بخر، دو تا ببر به سبک سایپا!

گروه اقتصادی الف،   3970821005 ۷ نظر، ۳ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

قدیم‌تر هــا بازاری هــا و دستفروش‌ها برای بردن هوش از سر مشتری‌ها و کشاندن‌شان به فروشگاه خود فریاد می‌زدند «یکی بخر، دوتا ببر». حالا ظاهراً اوضاع تغییر کرده است.

روزنامه جوان نوشت: قدیم‌تر هــا بازاری هــا و دستفروش‌ها برای بردن هوش از سر مشتری‌ها و کشاندن‌شان به فروشگاه خود فریاد می‌زدند «یکی بخر، دوتا ببر». حالا ظاهراً اوضاع تغییر کرده است. در اتفاقی نادر در جهان سایپا، این خودرو ساز محبوب (!)، نه از سر تبلیغ بلکه از سر زور (!) و نه برای جذب مشتری بلکه برای پوشاندن بی‌تدبیری‌ها و کم‌کاری‌های خود و انداختن خودروی با کیفیت (!) پراید و تیبا، به مشتری بخشنامه صادر کرده است که خریدار‌ها بایستی قید خودروی ساندرویی را که ۹ ماه پیش ثبت‌نام کرده‌اند بزنند و «پراید» و «تیبا» به خانه ببرند!

هرچند ماجرا‌های خودروسازان داخلی دیگر تکراری شده و خریداران این خودرو‌ها می‌دانند هر چه زمان ثبت‌نام به آن‌ها وعده داده می‌شود، هیچ حسابی پایش نیست، اما این بار بی‌وفایی سایپا در تحویل خودرو‌های ساندرو و تندر به حدی رسیده که موجب نارضایتی بیش از پیش مردم شده است. بخشنامه جدید سایپا با زبان بی‌زبانی به مشتریان ساندرو و تندر اعلام می‌کند، ساندرو‌های پیش‌فروش شده را باید در خواب ببینید، اما تا دل‌تان بخواهد «پراید» موجود است!

بخشنامه سایپا به مشتریان: به‌جای ساندرو پراید و تیبا بگیرید

سایپا در بخشنامه‌ای عجیب خطاب به نمایندگی‌ها اعلام کرده: «مشتریانی که ساندرو و تندر۹۰ ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند محصولات خانواده پراید یا تیبا را به‌جای خودروی ثبت‌نامی خود تحویل بگیرند.»

در این بخشنامه خطاب به نمایندگی‌های فروش آمده: «احتراماً ضمن پوزش از مشتریان به‌جهت تاخیر پیش‌آمده در ایفای تعهدات انواع محصولات رنو شرکت پارس خودرو به‌اطلاع می‌رساند مشتریان محترم می‌توانند در صورت تمایل نسبت به انتخاب یکی از دو روش پیشنهادی زیر اقدام کنند.
 
پیشنهاد اول برای مشتریانی که قصد تبدیل خودرو دارند: «جایگزینی تعهدات رنو با محصولات X. ۱۰۰ (سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۵۱) و X. ۲۰۰ (تیبا، تیبا ۲، ساینا) با سود مشارکت و تاخیر به‌میزان ۲۷ درصد طبق قرارداد به یکی از روش‌های ذیل:
 
الف) تعهدات انواع ساندرو و استپ‌وی به دو دستگاه خودرو یک دستگاه X. ۱۰۰ و یک دستگاه X. ۲۰۰ که یک دستگاه با موعد تحویل بهمن ۹۷ به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنوی مشتری و یک دستگاه با زمان تحویل آذر ۹۸ به‌قیمت روز شرکت.
 
ب) تعهدات تندر به یک دستگاه خودرو X. ۱۰۰ (سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۵۱) و X. ۲۰۰ (تیبا، تیبا ۲، ساینا) با موعد تحویل بهمن ۹۷ به بعد با قیمت زمان تحویل محصول رنوی مشتری.»

البته سایپا پیشنهاد دومی را نیز برای مشتریان مطرح کرده و آن هم انصراف از ثبت نام این خودرو است!

یکی از مشتریان ساندرو: اگر پراید می‌خواستم چند ماه پیش آن را می‌خریدم!

مشتری‌مداری و ارائه خدمات مناسب بدیهی‌ترین موضوعاتی است که باید یک واحد تولیدی آن را در نظر داشته باشد. تمام شرکت‌ها و کارخانجات دنیا در تلاشند با تقویت سیاست‌های خود توجه مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند و سهم بیشتری از بازار را داشته باشند. متاسفانه صنعت خودرو در کشور ما کمابیش انحصاری است و شرکت‌های انگشت‌شماری در امر تولید و مونتاژ خودرو فعالیت دارند، بنابراین مردم باید همین شرکت‌ها را با تمام کم و کاستی‌های‌شان بپذیرند و شرکت‌های خودروساز نیز با سوءاستفاده از این مسئله در بازار جولان می‌دهند.

آقای روان‌بد که یکی از متقاضیان خرید ساندرواستپ‌وی اتوماتیک است با دیدن بخشنامه جدید سایپا شوکه شده و در این باره می‌گوید: «اسفندماه سال گذشته و قبل از گرانی‌های پیش آمده ۲۷ میلیون تومان به حساب سایپا واریز کردم و قرار شد که آبان ماه امسال برایمان دعوتنامه ارسال شود. حالا حدود ۹ ماه است که منتظر مانده‌ام و به جای دعوتنامه، بخشنامه‌ای از سایپا را در رسانه‌ها دیدم که بی‌تعهدی این خودروساز در قبال مشتریان را نشان می‌دهد.»

او ادامه می‌دهد: «اگر من و دیگر متقاضیان ساندرو به پراید احتیاج داشتیم، همان اسفند سال گذشته با پول‌مان و به‌صورت نقدی پراید می‌خریدیم و این چند ماه را منتظر خودروی ساندرو نمی‌ماندیم. نمی‌دانم که مسئولان سایپا چه فکری با خودشان کرده‌اند که چنین بخشنامه‌ای را در نظر گرفته‌اند و اسم آن را هم گذاشته‌اند پیشنهاد برای مشتریان!»

در دنیا چیزی به اسم پیش‌فروش خودرو وجود ندارد!

علی خاکساری، کارشناس صنعت خودرو درباره بخشنامه جدید ساپیا می‌گوید: «نمایندگان سایپا می‌گویند که مردم را مجبور نمی‌کنیم تا به جای ساندرو، پراید ببرند و ما فقط به آن‌ها پیشنهاد داده‌ایم! اما مگر مردم راه دیگری دارند؟ وقتی این شرکت خودروسازی اعلام می‌کند که ساندرو برای تحویل ندارد و بعد از آن دو پیشنهاد انصراف یا تحویل پراید را برای مشتریان بخشنامه می‌کند، در واقع آن‌ها را مجبور به انتخاب خودرویی غیر از خودروی انتخابی‌شان کرده است.»

او اظهار می‌دارد: «تا زمانی که ما از این انحصار ایران خودرو و سایپا بیرون نرویم مسائل این‌چنینی تکرار و حتی بدتر هم خواهد شد. راهکار این است که دولت و مجلس مبنای کارشان را حمایت از مصرف‌کننده قرار دهند و از خودروسازان حمایت نکنند. اگر حمایت دولت از مصرف‌کننده باشد در نتیجه از تولید‌کننده هم حمایت می‌شود. اما برعکس این اتفاق منجر به له شدن مصرف‌کننده می‌شود.»

خاکساری با انتقاد از پیش فروش اینترنتی خودرو در کشور می‌گوید: «در دنیا چیزی به اسم پیش‌فروش خودرو وجود ندارد و در هیچ جای دنیا از مردم پول نمی‌گیرند تا چندین ماه بعد خودرویی به دلخواه تولیدکننده را به مصرف‌کننده تحمیل کنند. در واقع «پیش‌فروش اینترنتی خودرو» سیستمی است که ایران خودرو و سایپا با حمایت سازمان حمایت از مصرف‌کننده، وزارت صنایع و دیگر افراد خاص پیاده و حق مردم را تضییع می‌کنند. در حالی که دیگر خودروسازان سراسر دنیا ابتدا خودرو را تحویل می‌دهند و سپس پول آن را اقساطی می‌گیرند.»

خودروسازان تحریم را بهانه می‌کنند

این کارشناس صنعت خودرو با بیان این موضوع که تا زمانی که حمایت از مصرف‌کننده اساس برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری قرار نگیرد، کشورمان در هیچ صنعتی از جمله خودرو به حد مطلوبی نخواهد رسید، می‌گوید: «اجحاف همه‌جانبه هم به لحاظ اقتصادی و شخصیتی در حق مردم ایران است که بابت خودرویی که هنوز ساخته نشده و هیچ چیز آن مشخص نیست پول می‌گیرند و در هر زمانی و با هر قیمتی که دوست داشتند آن را می‌فروشند! البته اگر هم نتوانستند خودروی پیش فروش شده را تحویل دهند با پیشنهادات عجیب و غریب، خودرو‌های موجود در انبارهایشان را می‌فروشند.»

علی خاکساری اظهار می‌دارد: «سایپا با این ترفند‌ها پراید را به مردم تحمیل می‌کند. بعد با افتخار می‌گویند که پراید همچنان پرفروش است و مردم آن را می‌خرند! در صورتی که با انحصار به وجود آمده مردم چاره‌ای به جز خرید پراید ندارند.»

این کارشناس خودرو می‌گوید: «ما در زمینه خودرو هیچ زمانی تحریم نبودیم، نیستیم و نخواهیم بود. چون خودرو یک کالای استراتژیک نیست، اما خودروسازان و قطعه‌سازان کشور اصرار دارند که به سیاسیون بگویند که تحریم هستیم و با این بهانه‌ها امتیازاتی را از آن‌ها بگیرند. این در حالی است که با این رفتار خودروسازان، مردم تحت فشار قرار می‌گیرند، محیط زیست از بین می‌رود و اقتصاد کشور نابود می‌شود.»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۳۱۳۸۶۰۲:۵۸:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۲۱
تحریم ها بی اثر ! رنو هم از ایران رفت
ناشناس۶۳۱۴۷۵۰۸:۳۰:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۲۱
لعنت خدا بر ظالمین و گرانفروشان و کم فروشان.خدایا جفای این دو خودرساز به مردم رو در این همین دنیا نشانمان بده به حق محمد و آل محمد (ص) . این دو کارخانه ورشکست بشن و مدیران ظالمشون به خاک سیاه بنشینن
ناشناس۶۳۱۷۰۲۱۱:۰۸:۱۳ ۱۳۹۷/۸/۲۱
همچین میگیم این دو خودرو ساز که انگاری خودروساز خصوصی اند . عزیز برادر نگو خودرو ساز بگو دولت .
مختار۶۳۱۵۸۹۰۹:۴۸:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۲۱
وقتی دولت سهامدار اصلی این دو شرکت خودرو است و دو سال پیش به مردم وام داد تا خودروهای لگنی این دو شرکت را بخرند تا جلوی ورشکستگی آنها را بگیرد، شما چه انتظاری دارید؟
ناشناس۶۳۱۶۸۹۱۱:۰۴:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۲۱
سکوت بهترین گزینه برای این روزهای ایران عزیزه !! حیف که دست یه عده خدانترس افتاده
مهرداد۶۳۱۷۵۰۱۱:۳۸:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۲۱
این شرکت خودرو ساز غلط میکند ماشین را پیش پروش کند و سپس بر اساس قردادی که میبندد در تاریخ معین ماشین تحویل ندهد بعد منتظر بماند ماشین را گران کند و انوقت به قیمت روز بخواهد ماشین را تحویل دهد . پس حقوق قانونی مصرف کننده در این روش خودروساز ها کجاست . سازمان حمایت چه جواب قانع کننده ای بر مشتریان دارد . حال که خودرو سازها خواهان ازاد شدن از قیمت گذاری هستند عیبی ندارد دولت حقوق گمرکی و عوارض واردات ماشین کاملا حذف کند .ببینیم در رقابت کی حاضر از این دو شرکت لگن بخرد. ماشین دست دوم خارجی شرف دارد بر لگن های داخلی
ناشناس۶۳۲۰۷۴۱۴:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۲۱
این گرگ سالهاست به گله آشناست....

پربحث‌های امروز

 1. روحانی نمره دولت را 19.5 می‌داند اما ارقام چیز دیگری می‌گویند/ کارنامه دولت به روایت اسناد

 2. مردم چه نمره‌ای به دولت می‌دهند؟

 3. چطور افشاگری انقلابی کنیم؟

 4. مریم کاویانی با کدام چهره سیاسی ازدواج کرد؟+ عکس

 5. سربازان و افسران آمریکایی چقدر حقوق می‌گیرند؟

 6. تعلل اروپا، دوباره سیاست نگاه به شرق و سفر مهم مقامات ایران به چین/ آیا روابط تهران و پکن گسترش می‌یابد؟

 7. راز و رمز پخت آبگوشت خوشمزه

 8. مواد غذایی که نباید ۲ بار گرم شوند

 9. پژمان فر: تکذیب نامه رئیس جمهور توسط آقای واعظی باعث شگفتی است

 10. صعود بورس‌های جهانی به قله چهار ماهه

 11. توزیع گوشت به صورت هدفمند/ مشکل تامین نهاده‌های دامی برطرف شد

 12. قتل مرد 50 ساله در ساوه

 13. گروگان ۲۱ ساله از چنگال آدم ربایان رهایی یافت

 14. ساخت مجسمه اعتراضی ترامپ این‌بار در ایتالیا+ عکس

 15. از یک حساب کاربری جی‌میل، چند آدرس پست الکترونیک بسازید!

 16. برجام و دورخیز انتخاباتی دموکرات پیر

 17. ثروتمندان آسوده بخوابند!

 18. چگونه قند خون را کنترل کنیم؟

 19. واکنش تند یک نماینده مجلس نسبت به سخنان واعظی/ باید عذرخواهی کنند

 20. شایعه‌ای درباره عابربانک‌ها

 21. مصوبه مجلس درباره معافیت مالیاتی برخی مشاغل+جزئیات

 22. وکیل سابق ترامپ در کنگره شهادت می‌دهد

 23. اخذ «حق‌سرویس» در رستوران‌ها قانونی است؟

 24. نظر آمریکایی‌ها درباره اعلام حالت فوق العاده ملی

 25. نرخ رسمی ارز هم گران شد

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی روحانی در آشفته بازار اقتصادی به دولت نمره ۲۰ می‌دهد + فیلم

 2. چرا نرخ دلار بالا رفت؛ آینده قیمت آن چه می‌شود؟/ آقای رییس جمهور، کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش قاچاق شد

 3. وعده دوباره ارزانی خودرو از زبان وزیر صنعت/ رحمانی: اکثر قیمت‌ها مورد تایید نیست

 4. واعظی: روحانی در کار مصمم است؛ چرا باید استعفا بدهد/ وی آمده که مشکلات را حل کند/ تلاش می‌کنیم تا قیمت دلار پایین بیاید

 5. رائفی پور: طوری به برجام عمل کردیم که در خواب هم نمی‌دیدند/ تزریق روزانه ۱۰۰۰ میلیارد تومان نقدینگی توسط بانک‌ها

 6. آیا جهانگیری آلزایمر گرفته است؟  

 7. واکنش عسگراولادی به جوابیه بانک مرکزی: دلار ۴۲۰۰ بزرگ‌ترین فساد بود/ بانک مرکزی بی‌شفاف‌ترین است

 8. حقایقی از شاه‌مهره نفوذی‌ها در پست مهم دولتی/ از رقص با زنان نیمه‌برهنه تا تحرکات مشکوک تحت نظر «موساد» + تصاویر

 9. جهانگیری: نشد یکبار خصوصی‌سازی شود و کسی نگوید فساد شده است!

 10. پارسایی: بازار خودرو ساماندهی نشود وزیر صنعت استیضاح می‌شود

 11. آیت‌الله جنتی: حضور نیروی انقلابی باعث آبادانی کشور می‌شود/ کارمندان یاد بگیرند جلوی فساد رئیس خود بایستند

 12. حسین فریدون مقابل میز محاکمه   

 13. وزیر کار: دستمزد کارگران باید افزایش معقولی داشته باشد/ توان خود را به کار گرفتیم که جامعه کارگری صدمه نبیند

 14. سفر‌های قالیباف به لندن، کانادا و عراق  

 15. فردا؛ جلسه فوری دولت برای کنترل قاچاق دام و کالا‌های اساسی

 16. رانت دپوی ۱۷ هزار تن گوشت به چه کسانی رسید؟

 17. سید محمد صدر: انتشار جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام به شفافیت و اعتمادسازی کمک می‌کند

 18. روحانی: هیچ تردیدی به پیروزی اراده ملت ایران در برابر آمریکا نداریم/ همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسئولیت کنند

 19. احتمال اعلام صلح در دیدار ترامپ و کیم قوت گرفت

 20. آیا آمریکا در حال انتقال داعش به اطراف ایران برای انجام عملیات تروریستی است؟

 21. حادثه‌ای تلخ و دردناک برای دو کودک در یک دندانپزشکی   

 22. ضرورت آرایش جنگی در بودجه ۹۸

 23. نقوی حسینی: روحانی از پاسخگویی فرار می‌کند/ آقایان علاقه زیادی هم به غرب دارند

 24. معمای قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادر

 25. جاسازی ماهرانه تریاک در بار توت‌فرنگی + تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 10. وقتی روحانی در آشفته بازار اقتصادی به دولت نمره ۲۰ می‌دهد + فیلم

 11. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 12. چرا نرخ دلار بالا رفت؛ آینده قیمت آن چه می‌شود؟/ آقای رییس جمهور، کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش قاچاق شد

 13. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 14. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 15. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 16. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 17. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 18. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 19. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 20. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 21. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 22. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 23. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

 24. توطئه جدید اسرائیل علیه موشک های ایرانی

 25. تصاویری جانسوز از استقبال خانواده شهدا از پیکر شهدای حادثه تروریستی  

پربحث‌های امروز

 1. روحانی نمره دولت را 19.5 می‌داند اما ارقام چیز دیگری می‌گویند/ کارنامه دولت به روایت اسناد

 2. صعود بورس‌های جهانی به قله چهار ماهه

 3. توزیع گوشت به صورت هدفمند/ مشکل تامین نهاده‌های دامی برطرف شد

 4. ثروتمندان آسوده بخوابند!

 5. شایعه‌ای درباره عابربانک‌ها

 6. مصوبه مجلس درباره معافیت مالیاتی برخی مشاغل+جزئیات

 7. اخذ «حق‌سرویس» در رستوران‌ها قانونی است؟

 8. نرخ رسمی ارز هم گران شد

 9. تعیین مجازات برای صادرکنندگانی که ارز صادراتشان را به کشور بازنمی‌گردانند

 10. قیمت سکه و طلا در بازار امروز

 11. تقدیر از بانک پارسیان در پشتیبانی مالی برتر طرح‌های اشتغال زای برکت

 12. در بازار ارز و سکه چه می‌گذرد/ صرافان قیمت‌های پرت می‌دهند

 13. قانون مالیات بر ارزش افزوده تا سال ۹۸ تمدید شد

 14. ترمز طلا کشیده شد

 15. چرا نرخ دلار بالا رفت؟/ رئیس کل بانک مرکزی پاسخ داد

 16. اتحاد نفتی عربستان و روسیه در ایستگاه آخر؟

 17. آقای جهانگیری! واقعیت را نمی‌توانید تغییر دهید/ به جای متهم کردن منتقدان، شفاف سازی کنید

 18. نظر وزیر راه و شهرسازی درباره سقف تسهیلات مسکن

 19. نرخ تورم در بهمن ماه اعلام شد

 20. معاون وزیر جهاد: سیلوها پر از گندم و انبارها پر از آرد است/شکایت از شایعه پراکنان

 21. قیمت آپارتمان‌های نوساز تا 15 سال ساخت

 22. سلیمی: وزیر صنعت کمتر درباره بازار خودرو شعار درمانی کند

 23. دعوت از وزیر اقتصاد برای پاسخگویی درباره عملکرد سازمان خصوصی سازی

 24. ترافیک اجاره‌نشین‌ها در پی کاهش قدرت خرید

 25. قیمت انواع خودروهای وارداتی در بازار

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نرخ دلار بالا رفت؛ آینده قیمت آن چه می‌شود؟/ آقای رییس جمهور، کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش قاچاق شد

 2. وعده دوباره ارزانی خودرو از زبان وزیر صنعت/ رحمانی: اکثر قیمت‌ها مورد تایید نیست

 3. آیا جهانگیری آلزایمر گرفته است؟  

 4. واکنش عسگراولادی به جوابیه بانک مرکزی: دلار ۴۲۰۰ بزرگ‌ترین فساد بود/ بانک مرکزی بی‌شفاف‌ترین است

 5. جهانگیری: نشد یکبار خصوصی‌سازی شود و کسی نگوید فساد شده است!

 6. پارسایی: بازار خودرو ساماندهی نشود وزیر صنعت استیضاح می‌شود

 7. وزیر کار: دستمزد کارگران باید افزایش معقولی داشته باشد/ توان خود را به کار گرفتیم که جامعه کارگری صدمه نبیند

 8. فردا؛ جلسه فوری دولت برای کنترل قاچاق دام و کالا‌های اساسی

 9. رانت دپوی ۱۷ هزار تن گوشت به چه کسانی رسید؟

 10. ضرورت آرایش جنگی در بودجه ۹۸

 11. یک پژوهشگر بانکی: شفاف سازی تراکنش‌های بانکی نیازمند اراده سیاسی است/ امکان اخذ مالیات از ثروتمندان براساس حساب‌ بانکی

 12. وزیر کشاروزی گفت قیمت گوشت در عراق چوب می‌خورد

 13. نامه ۲۶ نماینده مجلس به وزیر اقتصاد برای عزل پوری حسینی

 14. آیا حباب قیمت گوشت در شب عید می‌ترکد؟

 15. ورود بازار املاک به عصر یخبندان/ بازار مسکن در چه وضعیتی به سر می برد؟

 16. مسکن ۲.۹درصد گران شد/ رشد ۳۹درصدی معاملات در بهمن

 17. سکه از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشت

 18. محمود حجتی: سن دام‌های وارداتی باید کمتر از ۱۸ ماه باشد

 19. پیغامی: کسری بودجه ناشی از بی‌انضباطی مالی دولت است/ خاندوزی: هزینه زیادی به مردم تحمیل می‌شود/ چرا هر سال بدهی دولت افزایش می‌یابد؟

 20. کمیسیون تلفیق با هیچکدام از پیشنهادها در زمینه قیمت بنزین موافقت نکرده است

 21. آغاز پرداخت "عیدی" مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

 22. وزیر راه: قیمت بلیط اتوبوس‌های بین شهری در نوروز افزایش می‌یابد

 23. نرخ دلار به ۱۳ هزار تومان نزدیک شد

 24. تورم بهمن به 23.5 درصد افزایش یافت/ تورم نقطه به نقطه ۴۲.۳ درصد

 25. قیمت امروز خودرو در بازار + جدول

پربحث‌های هفته

 1. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 2. چرا نرخ دلار بالا رفت؛ آینده قیمت آن چه می‌شود؟/ آقای رییس جمهور، کاهش ارزش پول ملی باعث افزایش قاچاق شد

 3. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 4. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 7. جزئیات فروش فوری ایران‌خودرو از فردا/ تحویل همه خودروها تا پایان سال

 8. پراید ۴۷ میلیون تومان شد + جدول آخرین قیمت خودروها

 9. روحانی نمره دولت را 19.5 می‌داند اما ارقام چیز دیگری می‌گویند/ کارنامه دولت به روایت اسناد

 10. وعده دوباره ارزانی خودرو از زبان وزیر صنعت/ رحمانی: اکثر قیمت‌ها مورد تایید نیست

 11. پولشویی، ابزاری برای تحریم بانک مرکزی توسط آمریکا/ نقش پالرمو چیست؟

 12. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 13. نوبخت: تصویب نشدن FATF واردات و مبادلات ارزی کشور را سخت‌تر می‌کند

 14. آیا جهانگیری آلزایمر گرفته است؟  

 15. واکنش عسگراولادی به جوابیه بانک مرکزی: دلار ۴۲۰۰ بزرگ‌ترین فساد بود/ بانک مرکزی بی‌شفاف‌ترین است

 16. رئیس دفتر رئیس‌جمهور: ‌با تحریم، بلکه مقاوم‌تر خواهیم شد

 17. رئیس اتاق مشترک ایران و چین: صادرات کشور قفل شد

 18. فرمانده نیروی دریایی سپاه: باورم شد مافیایی پشت ماجرای کشتی‌های چینی وجود دارد

 19. چشم‌انداز کاهش نرخ ارز طی هفته‌های آینده

 20. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 21. سکه ۴ میلیون و ۴۰۳ هزار تومان شد/ دلار ۱۲۶۰۰ تومان

 22. بهروز نعمتی: قیمت ارز بیش از ۸ تا ۹ هزار تومان نیست

 23. توکلی خطاب به دژپسند: حقایق تلخ درباره خصوصی‌سازی تحت مدیریت پوری‌حسینی بسیار است/ نحوه قیمت‌گذاری‌‌ها به تاراج بیشتر شبیه است تا فروش/ شرکتی تنها با پرداخت ۱۰میلیون تومان صاحب هپکو شد

 24. جهانگیری: نشد یکبار خصوصی‌سازی شود و کسی نگوید فساد شده است!

 25. پارسایی: بازار خودرو ساماندهی نشود وزیر صنعت استیضاح می‌شود

آخرین عناوین