آیت‌الله علم الهدی: امروز شیعه یعنی با تمام فتنه‌های اقتصادی، رسانه‌ای، داخلی و سیاسی مقابله کردن

گروه سیاسی الف،   3970817062 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: شیعه یعنی امروز پای ولایت ایستادن و با تمام فتنه‌های اقتصادی، رسانه‌ای، داخلی و سیاسی مقابله کردن.

به گزارش فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم الهدی صبح امروز در ویژه‌برنامه سوگواری و عزاداری سالروز شهادت امام رضا(ع) که با حضور پرشور هزاران عزادار در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد؛ گفت: ارزشمندترین عرض ارادت‌ها به ساحت مقدس امام هشتم این اقامه عزاداری‌هاست.

وی بابیان اینکه امیدواریم عرض ارادت‌ها به‌ویژه آن بخشی از برادران و خواهرانی که با پای پیاده به آستان مقدس ملائک پاسبان رضوی مشرف شدند، موردتوجه خاصه امام رئوف قرار گیرد افزود: در یکی از فقرات زیارت مقدسه جامعه کبیره که به محضر امام هشتم عرضه می‌داریم، به این جمله می‌رسیم که به ساحت مقدس ولایت اهل‌البیت عرض می‌کنیم که ذات مقدس پروردگار شمارا از فتنه‌ها امنیت بخشیده و از آلودگی‌ها پاک‌کرده است.

امام‌جمعه مشهد با اشاره به اینکه در زیارت جامعه کبیره، کلمه فتنه مترادف رجس و پلیدی تعبیر شده است ابراز داشت: نه جریان فتنه می‌تواند امام را ابزار و سوژه خودش قرار دهد و نه جریان فتنه می‌تواند بر امام مسلط شود.

وی با تاکید بر این‌که در زیارت جامعه کبیره که تعبیر معصوم(ع) از مقام اهل‌البیت است کلمه فتنه مترادف رجس و پلیدی و آلودگی واقع‌شده است بیان داشت: مقام مقدس اهل‌البیت(ع) که برحسب ابلاغ الهی در آیه تطهیر، یک مقام پاک و مقدس ذاتی از هر آلودگی است مرادف همان تطهیر و پاکیزگی ذاتی از هر آلودگی عصمت و امنیت امام معصوم(ع) در برابر فتنه‌هاست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بابیان این‌که امام نه سوژه فتنه قرار می‌گیرد و نه اینکه فتنه می‌تواند مسلط بر امام شود گفت: نه جریان فتنه می‌تواند امام(ع) ابزار و سوژه خودش قرار دهد و نه جریان فتنه می‌تواند بر امام مسلط شود، بنابراین فتنه بزرگ‌ترین شری است که در پهنه زندگانی اجتماعی سیاسی امت واقع می‌شود.

وی با اشاره به این‌که ذات مقدس پروردگار در دو آیه از قرآن ماهیت فتنه را تصدیق می‌کند افزود: خداوند متعال در آیه 119 سوره مبارکه بقره که امر به کشتار منافقین و کفار می‌دهد، می‌فرماید هر جا مشرکین را مشاهده کردید با آن‌ها مقابله و جنگ کنید و در پاسخ به این‌که ممکن است به ذهن بیاید می‌فرماید آنچه مسئله کشتار و براندازی شرک و مشرکین به‌عنوان آدمکشی ناهنجار است فتنه‌ای است که مشرکین انجام می‌دهند که جلو رشد دین، مذهب و اصلاح جامعه را می‌گیرند خیلی بدتر است از آن اثری که آدمکشی می‌گذارد.

آیت‌الله علم الهدی ادامه داد: در آیه 217 همین سوره خداوند می‌فرماید ای پیغمبر به مردم بگویید که آدمکشی در ماه‌های حرام سنگین‌تر و بزرگ‌تر، از کشتار در ماه غیر حرام است به همین جهت در چهار ماه سال باید کشتار نکنند چراکه کشتار و جنگ در ماه حرام مانع از شدن از راه خدا، موجب کفر به خداوند و براندازی دین از سطح جامعه و کشتار بزرگ‌تری است که امنیت جان را در تمام مدت سال از یک جامعه و مردم می‌گیرد.

وی بابیان این‌که کشتار در ماه حرام بزرگ‌تر از کشتار در ماه غیر حرام سال است اظهار داشت: با توجه به این‌که جنگ و کشتار در ماه‌های حرام امنیت قطعی جامعه را برهم می‌زند خداوند می‌فرماید قتل و کشتار، بزرگ‌ترین کشتارهاست بنابراین فتنه از آن کشتار بزرگ‌تر و بدتر است.

امام‌جمعه مشهد با تاکید بر این‌که فتنه ماهیت جامعه را بر هم می‌زند یادآور شد: خرابی، ناامنی و مشکلاتی که یک جنگ در جامعه ایجاد می‌کند برای مردم قابل‌درک است و از آن غافلگیر نمی‌شوند و در راستا نیز درصدد دفاع از مال، جان، مکتب و دین برمی‌آیند و این در حالی است که همان خرابی جنگ و مضرات آن را فتنه ایجاد می‌کند اما مردم را غافلگیر می‌کند و مردم درصدد دفاع برنمی‌آیند و با سلسله زیان‌ها و مضراتی که قبلاً پیش‌بینی نکرده بودند روبرو می‌شوند.

وی بابیان این‌که ماهیت جوامع و واقعیت اجتماعات را فتنه‌ها بر هم زده است افزود: از روزی که پیغمبر اکرم مبعوث به رسالت شدند و مردم را به سمت توحید و یگانگی خدا دعوت کردند جبهه‌هایی که در مقابل پیغمبر تشکیل شد از جنگ بدر و احد تا جنگ با امپراتوری‌های بزرگ دنیا در همه این جبهه‌ها و جنگ‌ها پیغمبر و اسلام پیروز و دشمن شکست‌خورده است.

آیت‌الله علم الهدی ادامه داد: از زمانی که پیامبر اسلام از دنیا رحلت کردند تا به امروز آنچه را که اسلام را ویران، دین را براندازی کرد، آنچه جامعه توحیدی اسلامی را بر هم زد، آنچه موجب شد تا جریانات و جنایات‌های بیدادگرایانه غیرانسانی بنی‌امیه و بنی‌عباس بر سرنوشت مسلمانان حاکم شود، همه آن معلول و محصول فتنه‌ها بوده است که آدمکش‌ها و بی‌رحم‌ها و جنایتکاران را بر سرنوشت اسلام و مسلمین در طول تاریخ مسلط کرد.

وی بابیان اینکه در طول تاریخ بعد از رحلت پیامبر آنچه موجب حاکم شدن طاغوت بر مسلمانان شده، فتنه بوده است یادآور شد: فتنه‌ها منجر به حادثه کربلا، شهادت امام حسن(ع) و امام رضا(ع) شد و اگر ائمه معصومین در مقابل فتنه‌ها ایمن بودند پس چرا فتنه‌ها این مظالم شدید را بر ائمه ایجاد کرد؟ و این مظالم تحمیل فتنه نبود بلکه تقابل با فتنه بود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان داشت: این شهادت‌ها به این دلیل بود که فتنه بر آن‌ها اثر نکرد و اگر فتنه در آن‌ها اثر می‌گذاشت این مظالم بر ائمه وارد نمی‌شد و این دفاع در مقابل فتنه و اثر نگذاشتن بر مقام امامت باعث شد که به شهادت‌ها و مصائب منتهی شود.

وی با اشاره به اینکه مامون نسبت به امام هشتم دو فتنه انجام داد ابراز داشت: یک فتنه براندازی امامت و هضم امامت در خلافت بود و درواقع اولین هدف مامون از دعوت امام رضا (ع) به حکومت براندازی امامت بود و در فتنه دوم مامون سعی داشت شیعیان را منحرف کند و جریان شیعه را به‌عنوان یک جریان حامی ولایت ولی زنده از بین ببرد.

آیت‌الله علم الهدی تاکید کرد: امروز در جریان انقلاب ما و در مسئله راهبری قطعی خود در انقلاب بهترین راه تحلیل جریان‌های سیره ائمه معصومین و اهل‌بیت است و با سیره امام رضا(ع) به‌خوبی می‌توانیم بفهمیم که در کشور ما چه خبر است و بلا از کجا بر سر ما می‌آید.

وی گفت: امروز استکبار جهانی در مقابله نظامی با ما ناامید بوده و به این خاطر که قدرت مقابله نظامی با ما ندارد به فتنه‌ها رو آورده و این فتنه نیز از بیرون نمی‌آید بلکه این فتنه‌ها از داخل است.

امام‌جمعه مشهد بابیان اینکه عده‌ای به اسم دفاع از فاطمه الزهرا(س) و امیرالمومنین(ع) به دنبال این هستند که مردم را به هزار و 400 سال قبل بازگردانند اظهار داشت: تا زمانی که ولایت را در جامعه خود حاکم نکنیم ولی‌عصر ظهور نمی‌کنند و قصد دارند که مردم به ولایت اساطیری برگردند.

علم الهدی با اشاره به اینکه شیعه یعنی امروز پای ولایت ایستادن و با تمام فتنه‌های اقتصادی، رسانه‌ای، داخلی و سیاسی مقابله کردن ابراز داشت: مظلومیت و شهادت امام رضا (ع) از تمام شهادت‌ها سنگین‌تر است به این دلیل که شهادت امام رضا(ع) یک سال و نیم طول کشید.

عناوین مرتبط

۱۹ آبان ۱۳۹۷آیت‌الله علم‌الهدی: انقلابی بودن باید در تمام رفتارهای شبانه روز ما وجود داشته باشد
۱۱ آبان ۱۳۹۷ علم الهدی: آمریکا می‌خواهد از 13 آبان این جنگ اقتصادی راه بیندازد
۱۲ مهر ۱۳۹۷ آیت‌الله علم‌الهدی: باید فکر حاکم بر دانشگاه، ارزشی باشد
۱۲ مهر ۱۳۹۷آیت‌الله ‌علم‌الهدی‌: دانشگاه جای تربیت نیست/محیط دانشگاه باید محل برخورد فکر و اندیشه باشد
۶ مهر ۱۳۹۷امام جمعه مشهد: کاهش ارزش پول ملی برای مسئولان عادی شده
۵ مهر ۱۳۹۷آیت‌الله علم‌الهدی: جبهه استکبار جهانی تمام توان خود را در عرصه اقتصادی علیه ایران به‌کار گرفته است
۳۰ شهریور ۱۳۹۷آیت الله علم‌الهدی: حمایت رهبری از دولت و مجلس به معنای تایید سوتدبیرها نیست/ رئیس اف‌ای‌تی‌اف، وزیر خزانه‌داری امریکا است
۲۳ شهریور ۱۳۹۷علم‌الهدی: بازار سوم ارز برای دزدیدن و بردن مال مملکت است/ در سبد هزینه خانواده طلا چه جایگاهی دارد؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۷سوگند نمایندگی چه شد؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۷نوشتن تلخ‌کامی‌های خود به پای رهبری
۱۳ شهریور ۱۳۹۷پاسخی به ادعای کذب کروبی : واقعیت ماجرای «توقیت» چه بود؟
۶ شهریور ۱۳۹۷گفتگو با آیت‌الله علم‌الهدی: مخالفتم با "بازار کنسرت" است/ ضدهنر نیستم و فیلم می‌بینم/ در شبانه‌روز ۲ ساعت بیشتر نمی‌خوابم/ اجازه نمی‌دهم با هویت مشهد بازی کنند

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۶۷۶۱۱۲:۰۴:۰۳ ۱۳۹۷/۸/۱۷
البته مصداق فتنه هم باید امام معرفی کند والا میشه تیغ به دست مست زنگی یا کلیسا ی قرون وسطی

پربحث‌های امروز

 1. چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم

 2. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 3. نظام انتخاباتی مطلوب برای انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 4. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 5. دیگر دلیلی برای پرداخت یارانه‌ به افراد پردرآمد وجود ندارد

 6. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 7. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 8. مراسم تشییع مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی امروز برگزار می‌شود

 9. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 10. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

 11. بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ ابلاغ شد + متن

 12. چرا بیکاری یک استان ۸ و استان همجوارش ۲۰ درصد است

 13. برای اطلاع از تعداد سیم کارت هایتان استعلام بگیرید

 14. نماز میت غیابی برای خاشقجی در استانبول

 15. لیگ برتر فوتبال بانوان به تعویق افتاد

 16. احیای دریاچه ارومیه با شکست مواجه شده؟

 17. رئیس‌جمهور عراق شنبه به تهران می‌آید

 18. لیبرمن: قدرت حماس ظرف یک سال در حد حزب‌الله می‌شود

 19. فایل صوتی دوم درباره قتل خاشقجی پیدا شد

 20. خانه‌های جدید ساخته شده در کرمانشاه مقاوم‌اند

 21. حمله شیمیایی سال 2017 ادلب سوریه تایید شد

 22. پیش‌بینی روند بازار مسکن سخت شد

 23. اتحادیه اروپا آماده منتفی شدن بریگزیت و ماندن انگلیس است

 24. کره جنوبی در مورد کنار گذاشتن نفت ایران جدی است؟

 25. چرا سامان قدوس در بازی با ترینیدادوتوباگو غایب بود؟

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 9. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 10. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 11. همدردی ایران با مردم آمریکا

 12. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 13. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 14. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 15. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 16. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 17. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 18. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 19. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 20. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 21. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 22. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 23. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 24. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 25. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 3. همدردی ایران با مردم آمریکا

 4. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 5. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 6. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 7. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 8. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 9. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 10. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 11. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 12. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 13. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 14. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 15. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 16. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین