پرونده آخرین روز زندگی نازنین‌زهرای مینودشتی

گروه اجتماعی الف،   3970815028 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
پرونده آخرین روز زندگی نازنین‌زهرای مینودشتی

پرونده مرگ نازنین زهرای 7 ساله مینودشتی که با دل‌درد به بیمارستان مراجعه کرده بود اما به خانه بازنگشت، هنوز باز است و علوم پزشکی گلستان منتظر اظهارنظر دستگاه‌های مسئول است.

به گزارش ایسنا، پدر و مادر نازنین‌زهرا جریان بیماری دخترشان و اقدامات درمانی که برایش انجام دادند را این‌گونه برای خبرنگار ایسنا روایت کردند:

« نازنین زهرا حدود 30 دقیقه بامداد دوشنبه 30 مهر با دل درد شدید از خواب بیدار شد، سریع او را به بیمارستان مینودشت بردیم. در بیمارستان پس از انجام آزمایش‌های مختلف، دل درد نازنین زهرا توسط دکتر اورژانس آپاندیسیت تشخیص داده شد.

دکتر اورژانس برای اطمینان و ادامه مراحل معاینه و معالجه، ما را به پزشک اطفال حاضر در یکی از بیمارستان‌های گنبد ارجاع داد. اما وقتی به بیمارستان رسیدیم به جای پزشک اطفال، بازهم پزشک اورژانس نازنین زهرا را معاینه کرد. اما این پزشک دلیل  بیماری نازنین‌زهرا را سرماخوردگی اعلام کرد و درد ناف دخترم را رشد تخمدان تشخیص داد. 

وقتی ما از بیمارستان گنبد برگشتیم نازنین زهرا هم‌چنان بی‌قراری می‌کرد. صبح که شد نزد پزشک متخصص اطفال رفتیم و به محض این‌که وضعیت دخترمان را دید گفت به احتمال بسیار قوی آپاندیسیت است و باید فورا جراحی شود. بعد هم به ما گفت شما سریع خودتان را به بیمارستان برسانید، من خودم با بیمارستان، اتاق عمل و پزشک جراح هماهنگ می‌کنم.

وقتی دوباره به بیمارستان مینودشت رفتیم دکتر جراح گویا می‌خواست جایی برود و به ما گفت که باید از بچه سونوگرافی و سی تی اسکن بگیرید و به محض این‌که جواب‌ها آماده شد با من تماس بگیرید تا خودم را به بیمارستان برسانم.

ما باید در گنبد سی تی اسکن می‌گرفتیم. برای ساعت 16:30 وقت گرفته بودیم اما با کمی تاخیر رسیدیم زیرا در آمبولانس داروی مخصوص سی تی اسکن را برای تزریق به نازنین زهرا همراه نداشتند و مجبور شدند بار دیگر بابت آوردن دارو به مینودشت برگردند. حتی بعد از آن‌که جواب سی تی اسکن هم آماده شد باز هم با تاخیر به بیمارستان مینودشت برگشتیم، زیرا می‌خواستند یک بیمار دیگر را هم به همراه نازنین زهرا با همان آمبولانس به بیمارستان بیاورند که کمی طول کشید.

وقتی به بیمارستان مینودشت برگشتیم هر چه با پزشک جراح تماس گرفتیم جواب نداد. بعد از مدتی که جواب داد، گفت عکس‌های سی تی اسکن را برایش تلگرام کنیم و بعد از آن هم گفت تا یک ساعت دیگر می‌آید و هم‌چنین گفته بود اتاق عمل را آماده کنند.

دکتر بعد از ساعتی که وعده داده بود به بیمارستان برگشت و این‌بار گفت که این بیمارستان علاوه بر نداشتن امکانات، اتاق بعد از عمل جراحی ویژه کودکان را هم ندارد، بعد هم از ما پرسید  "برای درمان فرزندتان در بیمارستان غیردولتی مشکل مالی ندارید؟" که ما گفتیم برای نجات دخترمان هزینه می‌کنیم، یکی از بیمارستان‌های خصوصی گنبد را پیشنهاد کرد و گفت که در این منطقه من فقط همانجا را قبول دارم.

دخترمان در این زمان و با گذشت حدود 11 الی 12 ساعت از دستور پزشک اطفال برای جراحی بدون فوت وقت،  باز هم حالش خوب بود و حرف می‌زد و به خاطر تشنگی از ما آب می‌خواست.

تا این‌که در نهایت ساعت 21:30 دخترم را در یکی از بیمارستان‌های خصوصی گنبد پذیرش کردند و با وجود این‌که می‌خواست ما در کنارش بمانیم برای انتقال به اتاق عمل از ما جدایش کردند و یک ساعت و نیم بعد خبر فوت دخترمان را به ما دادند. گفتند نازنین زهرا تب داشته و داروی بیهوشی به او نساخته و باعث ایست قلبی اش شده و حتی به جراحی هم نرسیده است.

بعد از فوت دخترمان هم در ابتدا تمایل نداشتیم به پیکر نازنین زهرا قبل از تدفین، در پزشکی قانونی تیغی خورده شود. بعد از تدفین هم در پزشکی قانونی گنبد گفتند که اگر شکایت کنیم پیکر دخترمان را نبش قبر خواهند کرد و چون به این موضوع حساس بودیم از پیگیری ماجرا صرف نظر کردیم. اما بعد از مدتی با تحقیقاتی که انجام دادیم به ما گفتند نبش قبر به همین سادگی‌ها هم نیست و از این رو بابت پیگیری قضایی خیال‌مان راحت شد.»

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به پرونده نازنین‌زهرا اظهار کرد: با وجود این‌که اولیای متوفا شکایتی نداشتند، دانشگاه علوم پزشکی استان اقدامات موثر و به موقع در رابطه با این موضوع داشته است. پزشک در این جریان قصور، خطا و تقصیری داشته که این موارد در سامانه مربوطه ثبت و به وزرات بهداشت و درمان گزارش شده است.

دکتر علیرضا خواجه میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: همه پزشکان از جمله پزشک جراح مورد بحث اقدامات شایسته، ارزنده و خوبی انجام داده‌اند اما آن اقدامات مثبت باعث نمی‌شود که ما بخواهیم از خطای محرزی که پزشک داشته، چشم‌پوشی کنیم.

وی در خصوص حضور نداشتن پزشک متخصص اطفال در ساعات بامدادی در بیمارستان گنبد، بیان کرد: ساعت مراجعه خانواده نازنین‌زهرا حسینی به بیمارستان گنبد ساعت 3:30  بامداد بوده که در آن ساعت پزشک متخصص در بیمارستان حضور ندارد. معمولا در همه بیمارستان‌ها پزشک کشیک در اورژانس حضور دارد. پزشک کشیک باید بیمار را ببیند و بر اساس مشاهدات و معاینات بالینی تصمیم بگیرد بیمار را تحت نظر قرار داده، یا بستری کند و با آنکال تماس بگیرد که در اینجا آنکال همان پزشک متخصص اطفال یا جراح است.

خواجه میرزایی ضمن بیان این‌که  خطا، اهمال کاری و قصور از دیدگاه بررسی‌های ما متفاوت هستند، گفت: در این باره پزشک بیمارستان دولتی گنبد هم سهل‌انگاری کرده است. در جلسات ما  پزشک اورژانس بیمارستان مینودشت، پزشک کشیک بیمارستان گنبد و هم‌چنین بیمارستان خصوصی گنبد که مرگ کودک در آنجا اتفاق افتاده است درگیر این ماجرا هستند و باید پاسخگوی عملکرد، اهمال کاری یا خطایی که انجام داده‌اند، باشند.

خواجه میرزایی در پاسخ به این سوالات که تشخیص نهایی بیماری کودک آپاندیسیت بوده یا خیر و هم‌چنین چه زمانی باید نازنین زهرا مورد عمل جراحی قرار می‌گرفته است، توضیح داد: هنوز کاملا مشخص نیست اما در واقع کودک به صورت مادرزادی فتق دیافراگ داشته که باعث شده تمام محتویات کلون در داخل قفسه سینه‌اش ریخته شود. در رابطه با زمان جراحی هم هر کدام از بیماری‌هایی که تشخیص داده می‌شد بیمار به دلیل آن‌که در وضعیت حاد شکمی بود باید در همان ابتدا مورد عمل جراحی  قرار می‌گرفت.

وی در رابطه با امکانات بیمارستان مینودشت نیز تصریح کرد: بیمارستان مینودشت یکی از بیمارستان‌هایی است که امکانات و تجهیزات مناسبی دارد و در رابطه با نبودن «ان آی سیو»، بسته به فضا و محیط ، هر بیمارستان تجهیزات خود را دارد. اگر کسی ادعایی کند که بیمارستان مینودشت امکاناتی لازم را ندارد اصلا درست نیست.

خواجه میرزایی اضافه کرد: دکتر جراح نازنین زهرا همان روزی که کودک فوت می‌کند حوالی ساعت 15:30 در همان بیمارستان مینودشت جراحی داشته است، پس اگر آنجا بیماری را جراحی کرده حتما بیمارستان امکانات مورد نیاز را داشت.

وی در رابطه با چگونگی نحوه رسیدگی به این موضوع و نگاه علوم پزشکی گلستان به این ماجرا، به ایسنا گفت: در نحوه رسیدگی، یک بخش مربوط به ماست که نتایج آن اعلام خواهد شد؛ بخش دیگر مربوط به مراجع قضایی است که فرایند معرفی به دادسرا، تعزیرات و نظام پزشکی را انجام می‌دهد.

خواجه میرزایی در ادامه تاکید کرد: هر گونه سهل انگاری، قصور و یا کوتاهی در این مسئله صورت گرفته باشد، از پرستار و آمبولانس گرفته تا  پزشک، قطعا از طرف دانشگاه نه تنها لاپوشانی نخواهد شد بلکه با عوامل خطاکار برخورد صورت خواهد شد و فرآیندهایی که در جهت پیشیگری از تکرار این خطاها وجود دارد، طی خواهد شد.

وی عملکرد علوم پزشکی استان گلستان در رسیدگی به این موضوع را مثبت ارزیابی کرد و افزود: از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تا معاون درمان و مسئولین علوم پزشکی در این رابطه به موقع تشکیل تیم داده و با برگزاری جلسات متعدد، به پیگیری ابعاد این ماجرا پرداختند. این تیم که توسط رئیس علوم پزشکی گلستان تشکیل شده و متشکل از پزشک فوق تخصص، دو پزشک متخصص و چندتن از مدیران شبکه تا رئیس بیمارستان است، اقدامات لحظه به لحظه را پیگیری کرده‌اند.  

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۴۳۳۰۰۹:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۵
خلاصه پرونده مقصر نازنین زهرا که بی موقع دل درد گرفته . پرونده مختومه اعلام میشود
یار۶۲۴۳۸۳۰۹:۴۳:۲۷ ۱۳۹۷/۸/۱۵
یک بچه فوت کرده حالا اسمش را بذارید اهمال ، قصور، خطا. چیزی عوض نمیشه . یک خانواده داغدار شده . آخرش هم جراح مربوطه برای مدتی از جراحی منع می شود و همه چیز تمام. این وسط خانواده نازنین زهرا می ماند و یک دنیا حسرت و آه. تا کی می خواهید با این حماقتها جان مردم را به خطر بیاندازید و شانه خالی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سید۶۲۴۶۱۴۱۱:۲۰:۲۲ ۱۳۹۷/۸/۱۵
بهمین سادگی

پربحث‌های اخیر

 1. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 2. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 3. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 4. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 5. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 6. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 7. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 8. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 9. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 10. پراید ارزان شد

 11. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

 12. در ماجرای پیش‌فروش پراید، چه کسی مقصر است؟

 13. دلیل افزایش قیمت دلار از نظر محسن رضایی  

 14. ۳۳ درصد مردان دهه شصت ازدواج نکرده‌اند + اینفوگرافیک  

 15. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 16. جهانگیری: مردم به دلیل خشکسالی‌های مستمر سختی فراوانی را متحمل شدند

 17. دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر

 18. سردار صفوی: پاکستانی ها بدانند که دولت و حکومت سعودی پایدار نیست

 19. برخورد تند جلیقه زردها با یک یهودی  

 20. انتشار جزییات اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

 21. حقوق‌های زیر دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند

 22. آخرین قیمت دلار و طلا/ سکه ۴ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان شد

 23. بازگشت رویایی ذوب آهنی ها با منصوریان در قطر/ حذف الغرافه باوجود گلزنی طارمی

 24. پیشنهاد اردوغان برای نگه داشتن داعشی‌های خارجی در سوریه

 25. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

پربحث‌های دیروز

 1. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 4. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 7. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 8. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 9. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 10. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 11. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 12. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 13. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 14. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 15. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 16. همه خدعه‌های اروپا

 17. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 18. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 19. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 20. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 21. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 22. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 23. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 24. پراید ارزان شد

 25. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. شاخ‌های محجبه یا وضعیت فکاهی ضد حجاب؟

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 10. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 11. تا کی بجای ازدواج، به جوان بگوئیم: دوغ بخور؟

 12. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 13. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 14. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 15. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 16. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 17. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 18. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. دنا ۱۵ میلیون تومان گران شد/ عبور پراید ۱۱۱ از ۴۳ میلیون تومان + جدول قیمت‌ها

 22. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 23. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 24. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 25. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

پربحث‌های اخیر

 1. دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر

 2. انتشار جزییات اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

 3. شرکت به‌پرداخت ملت؛ حامی استعدادهای ایرانی

 4. تصویری که علی دایی برای اثبات عملی شدن قولش منتشر کرد

 5. نزدیکی زمین به دوره سرمایشی/ ۴۰درصد افراد در آمریکا طرح مساله تغییر اقلیم را توطئه می دانند

 6. وزیر دادگستری: مردم از دعواهای سیاسی خسته شده‌اند

 7. رئیس پلیس تهران درباره آشوب‌های پاسداران: درگیری را ابتدا دراویش شروع کردند و نیروهای ما را مظلومانه به شهادت رساندند/ دراویش بودند که از چوب و کوکتل مولوتوف استفاده کردند

 8. وضعیت آیت‌الله مومن بحرانی شد

 9. تغییرات به قوه قضاییه رسید

 10. جعل کارت ملی برای تهیه گوشت

 11. مدارس کلات و قوچان فردا تعطیل شدند

 12. فیلم/ دوربین مخفی عامل انتحاری در تهران!  

 13. حضور آیت الله عیسی قاسم در حرم امام خمینی(ره)

 14. انعقاد ۱۷ پروژه مشترک بین دانشگاه های ایران و اتریش

 15. فعالیت اورژانس اجتماعی در تمامی شهرهای بالای 50 هزار نفر

 16. فرزند شهید امنیت در آغوش سردار سلیمانی/ آرزوی ویژه شهید مدافع وطن

 17. روش‌های سوء استفاده کلاهبرداران از سایت‌های دیوار و شیپور

 18. دستورات نوروزی شهردار تهران

 19. مرزبانان ربوده شده مرز میرجاوه سالم هستند

 20. کنترل نامحسوس پلیس در مراکز خرید

پربحث‌های دیروز

 1. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 2. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 3. مراسمی ناهنجار به نام جشن طلاق

 4. دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر

 5. انتشار جزییات اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

 6. شرکت به‌پرداخت ملت؛ حامی استعدادهای ایرانی

 7. ۲۰ دلال ارزی در تهران بازداشت شدند

 8. تصویری که علی دایی برای اثبات عملی شدن قولش منتشر کرد

 9. نزدیکی زمین به دوره سرمایشی/ ۴۰درصد افراد در آمریکا طرح مساله تغییر اقلیم را توطئه می دانند

 10. وزیر دادگستری: مردم از دعواهای سیاسی خسته شده‌اند

 11. رئیس پلیس تهران درباره آشوب‌های پاسداران: درگیری را ابتدا دراویش شروع کردند و نیروهای ما را مظلومانه به شهادت رساندند/ دراویش بودند که از چوب و کوکتل مولوتوف استفاده کردند

 12. وضعیت آیت‌الله مومن بحرانی شد

 13. تغییرات به قوه قضاییه رسید

 14. میزان عیدی مددجویان بهزیستی اعلام شد

 15. جعل کارت ملی برای تهیه گوشت

 16. مدارس کلات و قوچان فردا تعطیل شدند

 17. فیلم/ دوربین مخفی عامل انتحاری در تهران!  

 18. حضور آیت الله عیسی قاسم در حرم امام خمینی(ره)

 19. انعقاد ۱۷ پروژه مشترک بین دانشگاه های ایران و اتریش

 20. فعالیت اورژانس اجتماعی در تمامی شهرهای بالای 50 هزار نفر

 21. فرزند شهید امنیت در آغوش سردار سلیمانی/ آرزوی ویژه شهید مدافع وطن

 22. روش‌های سوء استفاده کلاهبرداران از سایت‌های دیوار و شیپور

 23. دستورات نوروزی شهردار تهران

 24. مرزبانان ربوده شده مرز میرجاوه سالم هستند

 25. کنترل نامحسوس پلیس در مراکز خرید

پربحث‌های هفته

 1. احمد توکلی در نامه‌ای به دادستان تهران: نگذارید حق و عدالت در برابر صاحبان قدرت ذلیل شود/ درخواست دیده‌بان شفافیت و عدالت برای مجازات مسببان اصلی مشکلات ارزی و تاراج دهندگان اموال مردم

 2. این مرد دخترتان را باحجاب می‌‌کند

 3. من مائده، صدای من را از ایران می‌شنوید

 4. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 5. واکنش محسن هاشمی به اظهارات محمدباقر قالیباف

 6. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 7. شهردار تهران: بخاطر کمبود وسائل حمل و نقل عمومی شرمنده مردم هستم

 8. هدف برخی رسانه‌ها از انتشار فیلم‌درگیری پلیس و مردم چیست؟

 9. اجرای حرکات موزون دختران برای خوش آمدگویی به خانم معاون!

 10. اتخاذ رویکرد تحولی، اولویت اصلی دستگاه قضایی در دوره جدید

 11. چرا صفحات با محتوای رقص در اینستاگرام در حال افزایش است؟

 12. رای پرونده بانک سرمایه صادر شد/ هر سه متهم پرونده با تامین وثیقه تعیین شده آزاد هستند

 13. مراسمی ناهنجار به نام جشن طلاق

 14. انتقاد آیت‌الله سبحانی از فرهنگ غلط ‌تک‌ فرزندی

 15. آیت‌الله آملی لاریجانی: تعطیلی کارخانه‌ها و بیکاری کارگران بزرگترین خطا در عرصه اقتصاد کشور است

 16. وزیر علوم خبر داد: تحریم دو دانشگاه ایران از سوی کشورهای خارجی

 17. خبرخوش برای دارندگان سهام عدالت/تاریخ واریز سود اعلام شد

 18. «دختران مجرد» بیمه می‌شوند

 19. دست رد «حناچی» به سینه شورای شهر

 20. وزیر بهداشت: نیازمند هیچ کشوری در جهان در نظام سلامت نیستیم

 21. دفاع عضو شورای شهر از حقوق ۱۳ میلیونی و مزایای ۱۴۰ میلیون تومانی شهردار تهران!

 22. نخستین تصاویر از شهدای حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان  

 23. محکومیت عضو شورای شهر تهران با شکایت قالیباف + حکم

 24. انتشار جزییات اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری

 25. رییس سازمان بسیج: ۹۵ درصد جمعیت کشور از نظر مصرف مواد مخدر پاک هستند

آخرین عناوین