پایان لشگرکشی برای تغییر قانون و حفظ یک نفر/ دوباره آزمون انتخاب شهردار/ یک توصیه به اعضای شورا

گروه اجتماعی الف،   3970813187 ۱۷ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
پایان لشگرکشی برای تغییر قانون و حفظ یک نفر/ دوباره آزمون انتخاب شهردار/ یک توصیه به اعضای شورا

با رای دیروز کمیسیون های شورا و اجتماعی عملاً آخرین امیدها برای ماندن محمدعلی افشانی در کرسی شهرداری تهران به پایان رسید. حال نوبت شورای شهر تهران است برای بار سوم شهردار تهران را انتخاب کند. این در حالی است که تهران تا کنون دو سرپرست نیز داشته است.

به گزارش الف، ظاهراً ماراتن عجیب و غریب برای حفظ افشانی در بهشت به پایان رسید. حالا شورای شهر تهران و اصلاح طلبان باید به فکر انتخاب گزینه جدید باشند. دیروز در آخرین تلاش برای حفظ شهردار فعلی تهران در منصبش، دو کمیسیون شورا و اجتماعی به بررسی استفساریه ای برای استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان پرداختند و هر دو کمیسیون آن را رد کردند. این در حالی است که فوریت این طرح هم قبلاً در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده بود اما بلافاصله در دستور کار دو کمیسیون مجلس قرار گرفته بود.

بنا به گفته های رئیس کمیسیون اجتماعی، بررسی استفساریه مربوط به مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این کمیسیون با 17 مخالف از 20 نماینده رد شد.

در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی نیز که به عنوان کمیسیون فرعی اقدام به بررسی طرح کرده بود این استفساریه سرانجامی به جز مخالفت نداشت و نمایندگان این کمیسیون، شهردار تهران را هم ردیف معاونان رئیس‌جمهور ندانستند. بنابراین افشانی تا 26 آبان فرصت دارد در شهرداری تهران باقی بماند.

اما در این مدت تلاش های سنگین و عجیبی و غریبی از طرف اصلاح طلبان و برخی اعضای شورای شهر تهران جهت حفظ افشانی در منصب شهرداری با وجود تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان صورت گرفت. اقداماتی که اگر قرار بر گفتن باشد حدیث مفصلی خواهد شد. اما به صورت اجمالی و خلاصه برای توصیف تلاش های شبانه روزی برای حفظ افشانی می توان به توییت دیروز محمود صادقی، عضو فراکسیون امید و از اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. در این باره صادقی در توییتر نوشت: از ظهر امروز{منظور دیروز و پیش از بررسی استفساریه در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی} شاهد صحنه‌های عجیب و زننده‌ای در راهروهای مجلس هستیم؛ نوعی لشگرکشی خویشاوندی و قومیتی برای لابی با نمایندگان جهت استثنای شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان!

البته نماینده تهران تلاش های صورت گرفته را صرفاً به لشگرکشی قومیتی و خویشاوندی تقلیل داده و گرنه هر فردی که اخبار هفته های اخیر را در حد ناچیزی  مطالعه کرده باشد نقش پررنگ برخی اعضای فراکسیون امید را نمی تواند ندیده باشد که سردمدار هدایت حفظ شهردار تهران بودند.

این در حالی است که به گفته سید فرید موسوی، نماینده تهران در اردیبهشت ماه و هنگام انتخاب افشانی برای شهرداری تهران به شوراهای شهر گفته شده بود که از انتخاب افراد بازنشسته اجتناب شود.

دوباره شورای شهر تهران و انتخاب شهردار

به نظر می رسد با اتفاقی که دیروز در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی رخ داد اعضای شورای شهر تهران چاره ای جز انتخاب دوباره شهردار ندارند. چنان چه حجت نظری، عضو جوان شورای شهر تهران و هم حزب محمدعلی افشانی یعنی حزب اعتماد ملی به این موضوع اشاره می کند. نظری در توییتر در این باره نوشت: استفساریه قانون منع بکارگیری بازنشستگان مورد موافقت نمایندگان کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی قرار نگرفت. هرچند معتقدم این مصوبه کاهش بخشی دیگر از اختیارات محدود شوراهاست، اما همواره مطیع قانون هستم و به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر به رای نمایندگان مجلس احترام می‌نهم.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر هم با اشاره به رای منفی کمیسیون اجتماعی مجلس به استفساریه استثناء شدن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گفت: با توجه به رای منفی ... کمیسیون اجتماعی مجلس به استفساریه، شورای شهر طبق زمان‌بندی‌ای که قبلا اعلام کرده بود، روز سه‌شنبه (۱۵ آبان) فرآیند انتخاب شهردار را از سر خواهد گرفت. وی افزود: سه‌شنبه، ۱۵ آبان در صحن علنی از لیست بلندی که تهیه شده است، رای‌گیری می‌شود و ۵ گزینه تصدی پست شهرداری تهران معرفی خواهند شد تا جهت ارائه برنامه در صحن شورا حضور پیدا کنند.

بنا به گزارش رسانه ها لیست اولیه ای که توسط اعضای شورای شهر تهران تهیه شده مبتنی بر این افراد است: محسن هاشمی، علی اوسط هاشمی، سید کامل تقوی نژاد، الهه کولایی، سمیع الله حسینی مکارم، علی مقدس زاده، علی ربیعی، مناف هاشمی، سید محسن پورسیدآقایی، معصومه ابتکار، حجت الله میرزایی، رضا اردکانیان، عباس آخوندی، مصطفی سلیمی، نصرالله جهانگرد، شهیندخت مولاوردی، مصطفی موسوی لاری، ایرج معزی، مصطفی سالاری، جواد امام، حمید امامی، غلامرضا انصاری، رسول کشت پور، ابراهیم شیخ، صادق خرازی، محمد ابراهیم انصاری لاری، پیروز حناچی، محمدرضا واعظ‌مهدوی، محمودرضا خواجه نصیر و علی اصغر احمدی.

البته با توجه به صف بندی های سیاسی در شورای شهر احتمال اینکه دوباره رقابت های جناحی موجب شود سرپرست برای شهر تهران انتخاب شود وجود دارد.

در این بین یکی از گزینه هایی که برخی از اعضای شورا( بیشتر طرفداران حزب اتحاد ملت) بدنبال واگذاری کرسی شهرداری به آن هستند عباس آخوندی است. وزیری که بعد از پنج سال وزارت از دولت کناره گیری کرد اما متاسفانه طبق عادت برخی مسئولان به جای پاسخگویی درباره عملکرد ضعیف خود، این روزها در قالب چهره ای طلبکار جلوه گر شده است. وزیر سابقی که اتفاقاً این روزها درباره مسائل و افراد مختلف هم اظهارنظر می کند اما در دوران وزارتش کمترین تحمل را نسبت به ارزیابی و نقد داشت.

بیشتر بخوانید:

آیا آخوندی گزینه مناسبی برای شهرداری تهران است؟/ ۱۶۷نماینده مجلس از کدام عملکرد وزیر مستعفی تقدیر کردند!

از این رو باید گفت شورای شهر تهران بعد از انتخاب دو سرپرست و دو شهردار در معرضی آزمونی مهم قرار گرفته است. بدون شک شورای شهر زمانی در انتخاب گزینه مناسب برای شهرداری تهران موفق خواهد بود که چهره ای پاسخگو، معقول، منطقی و متخصص در حوزه شهری که دارای مقبولیت و توانایی رایزنی با نهادهای مختلف باشد انتخاب کند. اگر غیر از این باشد به احتمال قریب به یقین می باید مدتی دیگر به فکر انتخاب گزینه دیگری باشند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۲۷۳۶۰۹:۰۹:۵۷ ۱۳۹۷/۸/۱۴
تو اوج مشکلات معیشتی ، لیست امید بسیج شده تو مجلس برای تصویب قانون بقای افشانی !!
ناشناس۶۲۳۴۷۷۱۶:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
این اوضاع غم انگیز ، تنها بخشی از نتیجه ی رای بدون مطالعه است. ____________ در ۳ سال آتی ، خیلی بیشتر از اینها از این جماعت خواهیم دید.
ناشناس۶۲۳۸۸۲۲۰:۵۳:۳۷ ۱۳۹۷/۸/۱۴
این همه لشکر در شورای شهر به عشق شهرت همراه با غارت امده
ناشناس۶۲۲۷۴۱۰۹:۱۵:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
کاش نمایندگان مجلس ، همیشه برای دفاع از قانون و مردم و کشور به این شکل موضع گیری نمایند نه فقط به وقت مصلحت.
حميد۶۲۲۷۴۳۰۹:۱۶:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
سلام شورای شهر از طرف مردم انتخاب میشند پس شهردار بصورت غیر مستقیم توسط مردم انتخاب میشه اگر دمکراسی رو قبول داشته باشید این قانون نباید شامل شهردارها کل کشور بشود
ناشناس۶۲۲۸۰۷۱۰:۱۰:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
چه شواری کارنکنی.
ناشناس۶۲۲۸۶۱۱۰:۴۲:۱۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
این قضیه مانند مرام شوالیه هااست که می گویند همه برای یکی و‌یکی برای همه که یکی برای همه برای آقایان چکش زن مهم تر است
ناشناس۶۲۲۹۱۱۱۱:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
بده خدا افشانی ، هنوز نتونسته بار خودش را ببنده ، برای همین برای ادامه کار ، تلاش میکنه.
ناشناس۶۲۲۹۹۱۱۱:۲۵:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۴
ترا به خدا سر شهردارشدن با هم دعوا نکنید . یادتون باشه هر که مسئولیتش بیشتر باشه در پیشگاه خدا جوابگو تر خواهد بود . از طرفی شما که با هم فرقی ندارید یک نفر انتخاب کنید با هم تقسیم کنید مردم را هم الاف نکنید .
ناشناس۶۲۳۱۱۲۱۲:۰۶:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
بخورو بخواب کارتونه خدا نگهدارتونه
م۶۲۳۱۶۶۱۲:۳۶:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
واقعا حیف این استعداد درخشان بود از شهرداری برود مملکت به بن بست انسان های بزرگ رسیده است کمی از سابقه این استعداد قرن برای مردم بنویسید؟؟؟؟
حمید۶۲۳۴۸۵۱۶:۱۶:۱۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
لازم نیست کسی بنویسه سوابق مدیریتی طولانی مدت و موفق ایشون و‌می تونید تو اینترنت سرچ کنید چرا بی دلیل سیاه نمایی می کنید
ناشناس۶۲۳۳۰۹۱۴:۰۵:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۴
شهرداران باید از این قانون مستثنی شوند چون برای انتخاب شدن آرای اهالی یک شهر البته مع الواسطه نیاز است. اما نباید شامل شهردارهای مناطق شود که انتصابی هستند.
ناشناس۶۲۳۵۰۰۱۶:۲۶:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
محمود صادقی با این توییت میخواد بگه که مخالف استثنا شدن شهردار بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بابا این ها که میگی همه هم حزبی ها و هم کیش های شماهستند
سید۶۲۳۷۵۱۱۹:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اتفاقا چون شهرداران کار اجرایی سنگین دارن نباید بازنشسته باشند
ناشناس۶۲۳۸۹۱۲۱:۰۲:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
شورای شهرباید از سیاسی بازیها بیرون برود و تک تک اعضایش هدفشان خدمت به مردم باشد .
محمد۶۲۴۱۸۶۰۶:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اقای افشانی اگر مناف شخصی یا گروهی نداشت اینقدر خودش وابسته به کرسی شهرداری نمی کرد خیلی زودتر این پست را رها می کرد برای آیندگان مثال زدنی خواهد شد

پربحث‌های امروز

 1. چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم

 2. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 3. نظام انتخاباتی مطلوب برای انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 4. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 5. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 6. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 7. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 8. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

 9. کره جنوبی در مورد کنار گذاشتن نفت ایران جدی است؟

 10. چرا سامان قدوس در بازی با ترینیدادوتوباگو غایب بود؟

 11. کابینه نتانیاهو سقوط کرد

 12. آمریکا اروپا را تهدید کرد

 13. مایک پنس: پیشرفت بزرگی در مساله کره شمالی به دست آمده

 14. اخبار ضد و نقیض درباره وخامت حال رئیس‌جمهوری مستعفی یمن

 15. عمار حکیم: آمریکا به دنبال شکستن اراده جمهوری اسلامی است

 16. حضور ناو هواپیمابر آمریکا در آبهای مدیترانه

 17. عرضه نفت خام در بورس ادامه دارد

 18. برف و باران در 16 استان کشور

 19. حال این روزهای صرافی‌ها

 20. کردهای سوریه در دیرالزور به دنبال ابوبکر بغدادی

 21. برای جولیان آسانژ در آمریکا کیفرخواست محرمانه صادر شده

 22. ۸ توصیه برای افزایش طول عمر دوربین عکاسی

 23. اینترنت پُرسرعت جان صدها پرنده را در هلند گرفت+ فیلم

 24. ترزا می احتمال استعفایش را رد کرد

 25. مرگ سالانه ده‌ها هزار آفریقایی به دلیل مصرف داروهای تقلبی

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 9. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 10. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 11. همدردی ایران با مردم آمریکا

 12. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 13. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 14. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 15. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 16. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 17. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 18. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 19. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 20. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 21. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 22. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 23. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 24. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 25. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 2. پلیس کودک‌آزاری در یکی از پارک‌های تهران را تکذیب کرد

 3. اولین واکنش شریعتمداری به درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

 4. لاریجانی درگذشت نوربخش و معاونش را تسلیت گفت

 5. کودک‌آزار شوشتری دستگیر شد

 6. فیلم/ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی لحظاتی قبل از مرگ

 7. آیت‌الله مکارم شیرازی: آسیب‌های فضای مجازی در کشور غوغا می‌کند

 8. قاضی سراج: علت این عجله و فشار را نمی‌دانم!

 9. مه شدید و ترافیک روان در هراز و فیروزکوه

 10. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 11. مشهد در سوگ شهادت امام عسکری(ع) سیاهپوش شد

 12. ترافیک نیمه سنگین در هراز و فیروزکوه/ لغزندگی محورها بسیار زیاد است

 13. علم الهدی: استکبار با تمام قدرت خود در پی نابودی اسلام است

 14. اختلال در روند صدور معاینه فنی خودروها در تهران

 15. تداوم بارش باران در کشور

 16. فرار شهردار منتخب تهران از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران

 17. هفته ای یک پرونده تجاوز جنسی در مازندران ثبت می شود

 18. فتوای 3 مرجع تقلید در باره احضار روح

 19. دادگستری استان تهران: اقدام دستگاه قضا در مقابله با مفسدان اخلاقی امید را به جامعه بازمی‌گرداند

 20. زندگی عجیب مردی که زن و بچه و زندگی‌اش را فدای قناری کرد

 21. سخنگوی شورای شهر تهران: مواردی که درباره حناچی عنوان می‌شود به دوره هابیل و قابیل برمی‌گردد

 22. اعمال زیبایی نامتعارف در ایران بیشتر از دنیا

 23. ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس

 24. چرایی مقاومت برخی‌ در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 25. زمان افتتاح خط تولید جدید داروهای ضد سرطان

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 3. فاتحه تهران را بخوانیم

 4. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 5. واکنش آخوندی به انتخاب شهردار تهران

 6. «فشن‌شو گربه‌ها» در پایتخت + عکس

 7. جنازه «سلطان سکه» پس از اعدام  

 8. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 9. آخرین گفت‌وگوی وحید مظلومین؛ گرانترین سیگار ایران را می‌کشم/ نمی‌توانید من را گوشه رینگ ببرید

 10. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 11. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 12. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 13. اسامی عجیب غریب در شناسنامه‌های ایرانی+ اسامی و عکس

 14. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 15. پرونده وحید مظلومین؛ از سکه‌هایی که پوشش بود تا دلارهایی که به خارج از کشور منتقل شد

 16. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 17. خیز وزیر پرحاشیه برای رفتن به بهشت

 18. افشانی: تا ۱۵ آذر در شهرداری تهران می‌مانم

 19. توضیحات پلیس درباره ماجرای نیمه برهنه‌شدن یک زن در یاسوج

 20. پشت پرده انتخاب شهردار تهران کیست؟

 21. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 22. مانتوی متفاوت خانم معلم خلاق روستای سلخ قشم+ عکس

 23. محسن هاشمی: رد صلاحیت آخوندی و حناچی کذب است

 24. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 25. "رئیسی" در کتاب فروشی‌های خیابان انقلاب  

آخرین عناوین