پایان لشگرکشی برای تغییر قانون و حفظ یک نفر/ دوباره آزمون انتخاب شهردار/ یک توصیه به اعضای شورا

گروه اجتماعی الف،   3970813187 ۱۷ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
پایان لشگرکشی برای تغییر قانون و حفظ یک نفر/ دوباره آزمون انتخاب شهردار/ یک توصیه به اعضای شورا

با رای دیروز کمیسیون های شورا و اجتماعی عملاً آخرین امیدها برای ماندن محمدعلی افشانی در کرسی شهرداری تهران به پایان رسید. حال نوبت شورای شهر تهران است برای بار سوم شهردار تهران را انتخاب کند. این در حالی است که تهران تا کنون دو سرپرست نیز داشته است.

به گزارش الف، ظاهراً ماراتن عجیب و غریب برای حفظ افشانی در بهشت به پایان رسید. حالا شورای شهر تهران و اصلاح طلبان باید به فکر انتخاب گزینه جدید باشند. دیروز در آخرین تلاش برای حفظ شهردار فعلی تهران در منصبش، دو کمیسیون شورا و اجتماعی به بررسی استفساریه ای برای استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان پرداختند و هر دو کمیسیون آن را رد کردند. این در حالی است که فوریت این طرح هم قبلاً در مجلس شورای اسلامی تصویب نشده بود اما بلافاصله در دستور کار دو کمیسیون مجلس قرار گرفته بود.

بنا به گفته های رئیس کمیسیون اجتماعی، بررسی استفساریه مربوط به مستثنی شدن شهرداران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در این کمیسیون با 17 مخالف از 20 نماینده رد شد.

در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی نیز که به عنوان کمیسیون فرعی اقدام به بررسی طرح کرده بود این استفساریه سرانجامی به جز مخالفت نداشت و نمایندگان این کمیسیون، شهردار تهران را هم ردیف معاونان رئیس‌جمهور ندانستند. بنابراین افشانی تا 26 آبان فرصت دارد در شهرداری تهران باقی بماند.

اما در این مدت تلاش های سنگین و عجیبی و غریبی از طرف اصلاح طلبان و برخی اعضای شورای شهر تهران جهت حفظ افشانی در منصب شهرداری با وجود تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان صورت گرفت. اقداماتی که اگر قرار بر گفتن باشد حدیث مفصلی خواهد شد. اما به صورت اجمالی و خلاصه برای توصیف تلاش های شبانه روزی برای حفظ افشانی می توان به توییت دیروز محمود صادقی، عضو فراکسیون امید و از اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. در این باره صادقی در توییتر نوشت: از ظهر امروز{منظور دیروز و پیش از بررسی استفساریه در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی} شاهد صحنه‌های عجیب و زننده‌ای در راهروهای مجلس هستیم؛ نوعی لشگرکشی خویشاوندی و قومیتی برای لابی با نمایندگان جهت استثنای شهردار تهران از قانون منع بکارگیری بازنشستگان!

البته نماینده تهران تلاش های صورت گرفته را صرفاً به لشگرکشی قومیتی و خویشاوندی تقلیل داده و گرنه هر فردی که اخبار هفته های اخیر را در حد ناچیزی  مطالعه کرده باشد نقش پررنگ برخی اعضای فراکسیون امید را نمی تواند ندیده باشد که سردمدار هدایت حفظ شهردار تهران بودند.

این در حالی است که به گفته سید فرید موسوی، نماینده تهران در اردیبهشت ماه و هنگام انتخاب افشانی برای شهرداری تهران به شوراهای شهر گفته شده بود که از انتخاب افراد بازنشسته اجتناب شود.

دوباره شورای شهر تهران و انتخاب شهردار

به نظر می رسد با اتفاقی که دیروز در کمیسیون های مجلس شورای اسلامی رخ داد اعضای شورای شهر تهران چاره ای جز انتخاب دوباره شهردار ندارند. چنان چه حجت نظری، عضو جوان شورای شهر تهران و هم حزب محمدعلی افشانی یعنی حزب اعتماد ملی به این موضوع اشاره می کند. نظری در توییتر در این باره نوشت: استفساریه قانون منع بکارگیری بازنشستگان مورد موافقت نمایندگان کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی قرار نگرفت. هرچند معتقدم این مصوبه کاهش بخشی دیگر از اختیارات محدود شوراهاست، اما همواره مطیع قانون هستم و به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر به رای نمایندگان مجلس احترام می‌نهم.

علی اعطا، سخنگوی شورای شهر هم با اشاره به رای منفی کمیسیون اجتماعی مجلس به استفساریه استثناء شدن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گفت: با توجه به رای منفی ... کمیسیون اجتماعی مجلس به استفساریه، شورای شهر طبق زمان‌بندی‌ای که قبلا اعلام کرده بود، روز سه‌شنبه (۱۵ آبان) فرآیند انتخاب شهردار را از سر خواهد گرفت. وی افزود: سه‌شنبه، ۱۵ آبان در صحن علنی از لیست بلندی که تهیه شده است، رای‌گیری می‌شود و ۵ گزینه تصدی پست شهرداری تهران معرفی خواهند شد تا جهت ارائه برنامه در صحن شورا حضور پیدا کنند.

بنا به گزارش رسانه ها لیست اولیه ای که توسط اعضای شورای شهر تهران تهیه شده مبتنی بر این افراد است: محسن هاشمی، علی اوسط هاشمی، سید کامل تقوی نژاد، الهه کولایی، سمیع الله حسینی مکارم، علی مقدس زاده، علی ربیعی، مناف هاشمی، سید محسن پورسیدآقایی، معصومه ابتکار، حجت الله میرزایی، رضا اردکانیان، عباس آخوندی، مصطفی سلیمی، نصرالله جهانگرد، شهیندخت مولاوردی، مصطفی موسوی لاری، ایرج معزی، مصطفی سالاری، جواد امام، حمید امامی، غلامرضا انصاری، رسول کشت پور، ابراهیم شیخ، صادق خرازی، محمد ابراهیم انصاری لاری، پیروز حناچی، محمدرضا واعظ‌مهدوی، محمودرضا خواجه نصیر و علی اصغر احمدی.

البته با توجه به صف بندی های سیاسی در شورای شهر احتمال اینکه دوباره رقابت های جناحی موجب شود سرپرست برای شهر تهران انتخاب شود وجود دارد.

در این بین یکی از گزینه هایی که برخی از اعضای شورا( بیشتر طرفداران حزب اتحاد ملت) بدنبال واگذاری کرسی شهرداری به آن هستند عباس آخوندی است. وزیری که بعد از پنج سال وزارت از دولت کناره گیری کرد اما متاسفانه طبق عادت برخی مسئولان به جای پاسخگویی درباره عملکرد ضعیف خود، این روزها در قالب چهره ای طلبکار جلوه گر شده است. وزیر سابقی که اتفاقاً این روزها درباره مسائل و افراد مختلف هم اظهارنظر می کند اما در دوران وزارتش کمترین تحمل را نسبت به ارزیابی و نقد داشت.

بیشتر بخوانید:

آیا آخوندی گزینه مناسبی برای شهرداری تهران است؟/ ۱۶۷نماینده مجلس از کدام عملکرد وزیر مستعفی تقدیر کردند!

از این رو باید گفت شورای شهر تهران بعد از انتخاب دو سرپرست و دو شهردار در معرضی آزمونی مهم قرار گرفته است. بدون شک شورای شهر زمانی در انتخاب گزینه مناسب برای شهرداری تهران موفق خواهد بود که چهره ای پاسخگو، معقول، منطقی و متخصص در حوزه شهری که دارای مقبولیت و توانایی رایزنی با نهادهای مختلف باشد انتخاب کند. اگر غیر از این باشد به احتمال قریب به یقین می باید مدتی دیگر به فکر انتخاب گزینه دیگری باشند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۲۷۳۶۰۹:۰۹:۵۷ ۱۳۹۷/۸/۱۴
تو اوج مشکلات معیشتی ، لیست امید بسیج شده تو مجلس برای تصویب قانون بقای افشانی !!
ناشناس۶۲۳۴۷۷۱۶:۰۸:۴۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
این اوضاع غم انگیز ، تنها بخشی از نتیجه ی رای بدون مطالعه است. ____________ در ۳ سال آتی ، خیلی بیشتر از اینها از این جماعت خواهیم دید.
ناشناس۶۲۳۸۸۲۲۰:۵۳:۳۷ ۱۳۹۷/۸/۱۴
این همه لشکر در شورای شهر به عشق شهرت همراه با غارت امده
ناشناس۶۲۲۷۴۱۰۹:۱۵:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
کاش نمایندگان مجلس ، همیشه برای دفاع از قانون و مردم و کشور به این شکل موضع گیری نمایند نه فقط به وقت مصلحت.
حميد۶۲۲۷۴۳۰۹:۱۶:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
سلام شورای شهر از طرف مردم انتخاب میشند پس شهردار بصورت غیر مستقیم توسط مردم انتخاب میشه اگر دمکراسی رو قبول داشته باشید این قانون نباید شامل شهردارها کل کشور بشود
ناشناس۶۲۲۸۰۷۱۰:۱۰:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
چه شواری کارنکنی.
ناشناس۶۲۲۸۶۱۱۰:۴۲:۱۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
این قضیه مانند مرام شوالیه هااست که می گویند همه برای یکی و‌یکی برای همه که یکی برای همه برای آقایان چکش زن مهم تر است
ناشناس۶۲۲۹۱۱۱۱:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
بده خدا افشانی ، هنوز نتونسته بار خودش را ببنده ، برای همین برای ادامه کار ، تلاش میکنه.
ناشناس۶۲۲۹۹۱۱۱:۲۵:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۴
ترا به خدا سر شهردارشدن با هم دعوا نکنید . یادتون باشه هر که مسئولیتش بیشتر باشه در پیشگاه خدا جوابگو تر خواهد بود . از طرفی شما که با هم فرقی ندارید یک نفر انتخاب کنید با هم تقسیم کنید مردم را هم الاف نکنید .
ناشناس۶۲۳۱۱۲۱۲:۰۶:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
بخورو بخواب کارتونه خدا نگهدارتونه
م۶۲۳۱۶۶۱۲:۳۶:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
واقعا حیف این استعداد درخشان بود از شهرداری برود مملکت به بن بست انسان های بزرگ رسیده است کمی از سابقه این استعداد قرن برای مردم بنویسید؟؟؟؟
حمید۶۲۳۴۸۵۱۶:۱۶:۱۶ ۱۳۹۷/۸/۱۴
لازم نیست کسی بنویسه سوابق مدیریتی طولانی مدت و موفق ایشون و‌می تونید تو اینترنت سرچ کنید چرا بی دلیل سیاه نمایی می کنید
ناشناس۶۲۳۳۰۹۱۴:۰۵:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۴
شهرداران باید از این قانون مستثنی شوند چون برای انتخاب شدن آرای اهالی یک شهر البته مع الواسطه نیاز است. اما نباید شامل شهردارهای مناطق شود که انتصابی هستند.
ناشناس۶۲۳۵۰۰۱۶:۲۶:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۴
محمود صادقی با این توییت میخواد بگه که مخالف استثنا شدن شهردار بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بابا این ها که میگی همه هم حزبی ها و هم کیش های شماهستند
سید۶۲۳۷۵۱۱۹:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اتفاقا چون شهرداران کار اجرایی سنگین دارن نباید بازنشسته باشند
ناشناس۶۲۳۸۹۱۲۱:۰۲:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
شورای شهرباید از سیاسی بازیها بیرون برود و تک تک اعضایش هدفشان خدمت به مردم باشد .
محمد۶۲۴۱۸۶۰۶:۵۸:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۱۵
اقای افشانی اگر مناف شخصی یا گروهی نداشت اینقدر خودش وابسته به کرسی شهرداری نمی کرد خیلی زودتر این پست را رها می کرد برای آیندگان مثال زدنی خواهد شد

پربحث‌های امروز

 1. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

 2. آخرین تصمیمات مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال ۹۸

 3. آشنایی با تیم عمان

 4. آخرین اخبار از پرونده واردات خودرو/ بازداشت ۱۰ دلال و ۴ کارمند وزارت صمت

 5. نقدینگی چطور هدایت می شود؟

 6. پلاسکو و عبرت های مدیریتی

 7. آخرین تمرین تیم ملی فوتبال ایران پیش از بازی مقابل عمان  

 8. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 9. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 10. سرقت مسلحانه در رشت  

 11. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 12. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 13. پایان عصر اپ‌های ۳۲ بیتی نزدیک است/ گوگل توسعه دهندگان اندروید را مجبور به ساخت نرم افزار‌های ۶۴ بیتی می‌کند!

 14. سریال آزمون‌های استخدامی؛ پایانی خوش برای اشتغال جوانان وجود دارد؟

 15. چرا کابوس قتل خاشقجی بن سلمان را رها نمی‌کند؟

 16. دولت برنامه گریز

 17. ۳۰ دی ۱۳۵۷؛ شروط امام برای ملاقات با رئیس شورای سلطنت+ عکس

 18. با بزرگترین هواپیمای جهان آشنا شوید  

 19. فرار از دست پلیس در شرایط سخت!  

 20. هزینه نیم میلیون دلاری سعودی‌ها برای فرار از تبعات قتل خاشقچی

 21. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 22. مهاجرانی: عمان گرسنه موفقیت است/ باید به تیم ملی آرامش بدهیم

 23. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 24. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 25. حمله جنگجویان خلیج‌ فارس به دریای عمان برای رسیدن به ساحل آرزو‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 2. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 3. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 4. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 5. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 6. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 7. تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای افشین پیروانی درباره کی‌روش

 8. اعترافات اسماعیل بخشی / گروه کمونیستی گام در هفت تپه چه می‌کرد؟  

 9. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 10. ترامپ به استعفا یا استیضاح نزدیک‌تر می‌شود

 11. نگذاریم «داعش» را بدزدند!

 12. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 13. توضیحات نماینده ماهشهر برای انتشار عکس سوار شدن بر ماشین برقی

 14. اولتیماتوم وزیر صنعت به خودروسازان

 15. عصبانیت مردم در مواجهه با آقازاده‌ها بخاطر چیست؟

 16. سعید جلیلی: می‌خواهند «آلزایمر سیاسی» را به ملت تحمیل کنند تا حافظه تاریخی‌اش از بین برود

 17. دستمزد ۲میلیاردی بازیگر در دولتی که سرمایه وزیرش ۱۰۰۰ میلیارد است، عجیب نیست!   

 18. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 19. خوش و بش احمدی‌نژاد و قالیباف در جلسه امروز مجمع تشخیص  

 20. حاجی‌بابایی: نرخ ارز هنوز حباب دارد

 21. سایه جنگ را توان دفاعی دور کرد نه برجام/ زیاد توییت کردن نشانه فقدان پشتوانه سیاسی است

 22. غایبان جشن ۴۰ سالگی انقلاب

 23. نقدی بر یک آمار قابل تامل از حوزه فرهنگی کشور

 24. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 25. واکنش کی‌روش به اتفاقات اخیر: حرف‌هایی در دهان من می‌گذارند تا ذهن مردم را گمراه کنند

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 4. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 5. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 6. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 10. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 13. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 14. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 15. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 16. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 17. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 18. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 19. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 20. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 21. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. آن‌گاه که مرگ فرا رسد...  

پربحث‌های اخیر

 1. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 2. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 3. مدارسی که فردا تعطیل است

 4. دادستان تهران: گرانی با گرانفروشی فرق دارد

 5. ۶۱۸ کیلوگرم هروئین پیش از ارسال به اروپا کشف و ضبط شد

 6. آخرین اخبار از پرونده واردات خودرو/ بازداشت ۱۰ دلال و ۴ کارمند وزارت صمت

 7. سریال آزمون‌های استخدامی؛ پایانی خوش برای اشتغال جوانان وجود دارد؟

 8. مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجویی تا 30 بهمن تمدید شد

 9. آیت الله سبحانی: کتب دانشگاهی نباید مخالف مفاهیم اسلام باشد

 10. روحانی درگذشت پدر شهیدان کریمی هویه را تسلیت گفت

 11. اول بهمن "ماه" می‌گیرد/شهرهایی که خسوف را می‌بینند

 12. بیمه شخص ثالث همچنان برای خودرو صادر خواهد شد

 13. عیادت نماینده رئیس جمهور از آیت الله مومن

 14. دعوت از داوطلبان امامت جمعه برای شرکت در آزمون

 15. صرف وقت کاربران ایرانی درشبکه‌های اجتماعی ۳۰ برابر مطالعه روزنامه

 16. مراحل تعویض دربهای ساختمانی با درب های ضد سرقت

 17. ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می‌شود

 18. جزئیات ماه گرفتگی دوشنبه

پربحث‌های دیروز

 1. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 2. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 3. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 4. پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد

 5. سرپرست وزارت بهداشت: قیمت دارو باید اصلاح شود

 6. فرمانده ناجا: دشمنان امسال را برای ایجاد آشوب‌ انتخاب کردند اما موفق نشدند

 7. راه‌اندازی ۶ کیلومتر از خط ۷ مترو تهران تا پایان امسال

 8. مدارسی که فردا تعطیل است

 9. دادستان تهران: گرانی با گرانفروشی فرق دارد

 10. ۶۱۸ کیلوگرم هروئین پیش از ارسال به اروپا کشف و ضبط شد

 11. معاون پژوهشی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی درگذشت

 12. مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجویی تا 30 بهمن تمدید شد

 13. آیت الله سبحانی: کتب دانشگاهی نباید مخالف مفاهیم اسلام باشد

 14. روحانی درگذشت پدر شهیدان کریمی هویه را تسلیت گفت

 15. اول بهمن "ماه" می‌گیرد/شهرهایی که خسوف را می‌بینند

 16. بیمه شخص ثالث همچنان برای خودرو صادر خواهد شد

 17. عیادت نماینده رئیس جمهور از آیت الله مومن

 18. دعوت از داوطلبان امامت جمعه برای شرکت در آزمون

 19. صرف وقت کاربران ایرانی درشبکه‌های اجتماعی ۳۰ برابر مطالعه روزنامه

 20. مراحل تعویض دربهای ساختمانی با درب های ضد سرقت

 21. ساختمانی فاخر به جای پلاسکو ساخته می‌شود

 22. جزئیات ماه گرفتگی دوشنبه

 23. ادامه بارش برف در برخی از محورهای کشور

 24. تجهیز پلیس به لباس دوربین‌دار منوط به تامین اعتبار

 25. زمان تحویل پلاسکو جدید به کسبه مشخص شد

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 3. واکنش نظام پزشکی به ۲ مصوبه مالیاتی پزشکان

 4. وام های غیرقانونی بانک سرمایه به حسین هدایتی، مدلل، هادی رضوی، گروه جهانبانی و ...

 5. دادستان کل: ادعای اسماعیل بخشی درباره شکنجه دروغ بوده است

 6. دادستان تهران: ۳ متهم گرانی کاغذ از کشور فرار کردند

 7. سرنوشت محموله گوشت هواپیمای سانحه دیده

 8. مقصر آقای پول است!

 9. کشورهایی که معابر و تونل‌های خود را پولی کردند

 10. آیت‌الله مکارم شیرازی: فضای مجازی برای همه تریبون درست کرده است

 11. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 12. بررسی موضوع حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله از زبان یک حقوقدان

 13. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 14. محسن هاشمی: شهرداری موظف به اخذ عوارض تردد خودروها در تونل‌های شهری است

 15. بررسی حقوقی واقعه حمله سگ به دختر ده ساله در لواسان/ مجازات صاحب سگ چیست؟

 16. آخرین وضعیت کنکور در گفتگوی الف با دبیر کارگروه آموزش دیده‌بان شفافیت و عدالت

 17. افزایش نشاط سربازان در دستور کار نیروهای مسلح

 18. اصفهان تا ۲۰۲۵ خالی از سکنه می‌شود؟

 19. وزیر دولت احمدی‌نژاد و رئیس سابق هیات مدیره بانک سرمایه سه‌شنبه محاکمه می‌شوند

 20. چه حکمی در انتظار پسر ۱۳ ساله متهم به قتل است؟

 21. توضیحات پورسیدآقایی درباره پولی شدن استفاده از تونل‌های تهران

 22. طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه

 23. پرونده بوی بد در تهران بدون اعلام نتیجه مختومه شد

 24. سرپرست وزارت بهداشت: قیمت دارو باید اصلاح شود

 25. امسال تهران فقط 17 روز هوای پاک داشته

آخرین عناوین