شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟

گروه سیاسی الف،   3970813121 ۹ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟

احمد شیرزاد، سیاستمدار اصلاح‌طلب گفت‌وگویی با روزنامه آفتاب یزد داشته است. شیرزاد در بخشی از این گفت‌وگو می‌گوید: «چه در انتخاب وزرا، چه در انتخاب شهردار و ... محدودیت‌های وحشتناکی وجود دارد. در برخی استان‌ها حتی اگر همه شرایط برای یک مدیر فراهم باشد ، باز هم برای حضور آن فرد از برخی از آقایان یا نهادها اجازه ویژه گرفته می‌شود یعنی شرایطی بدتر از برخی نظارت‌ها در این زمینه وجود دارد. همین الان نیز چنین مسائلی در بالاترین حد از مدیریت وجود دارد. حتی یک وزیر برای انتخاب معاونانش باید کسانی را راضی نگه دارد که خیلی عجیب است. بعد از دوران احمدی‌نژاد انتخاب مدیران با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو شد. این محدودیت‌ها درباره همه مدیران است، شهردار نیز از همین دسته است. این درست که شهردار تهران در شورای شهری تماما اصلاح طلب انتخاب می‌شود، اما اتفاقی که برای نجفی شهردارسابق رخ داد، یک پیام جدی به شورای شهر بود که شما هر شهرداری که می‌خواهید را نمی توانید انتخاب کنید، این بدین معناست که دست شورای شهر در انتخاب شهردار باز نیست. الان هم شنیدم کسانی که برای انتخاب شهردار آتی نامشان آمده از قبل هماهنگی‌هایی با برخی نهادها کرده‌اند.این یک واقعیت است که وجود دارد. بنابراین نباید در مسائل شهردار، شورای شهر تهران را مقصر دانست....

به هر حال شورای شهر در انتخاب شهردار نیز وظایفش را انجام داد، اما در ارتباط با نجفی دیدیم که چه شد و در آن اتفاقات شورا نقش نداشت، در ارتباط با افشانی نیز شورا بی‌تقصیر است. ناگهان قانونی با عنوان منع به کارگیری بازنشستگان تصویب شد که پیش از این شورا از آن اطلاع نداشت.»

به‌نظر می‌رسد آقای شیرزاد در هفته اخیر رسانه‌ها را پیگیری نکرده‌اند. در این مدت همسر دوم آقای نجفی با مصاحبه و انتشار عکس، از ازدواج دوم آقای نجفی در اردیبهشت ۹۷ خبر داد. با انتشار این خبر، علت اصلی استعفای آقای نجفی بر همگان مشخص شد.

درباره آقای افشانی و قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باید گفته‌های سیدفرید موسوی نماینده اصلاح‌طلب تهران را یادآور شد. موسوی در مصاحبه با رسانه‌ها گفت که در زمان بررسی گزینه‌های شهرداری تهران، شورای شهر را در جریان بررسی این قانون قرار داده و به آن‌ها هشدار داده که فردی بازنشسته را به شهرداری انتخاب نکنند.

توجه به این نکات، روشن می‌سازد که شورای شهر تهران حتما مقصر است.

از طرف دیگر اگر حقیقتا تا این اندازه اختیار ندارند، شرافت اقتضا می‌کند استعفا دهند و عطای «قدرت بدون اختیار» را به لقای آن ببخشند.

متاسفانه یکی از عادت‌های بدی که در کشور ما رایج است همین اظهار عدم اختیار بعد از بروز ناکارآمدی است. در کشور ما افرادی که در دوره‌ای مسئولیتی داشته‌اند بعد از ناکارآمدی در انجام مسئولیت، مدام از این دم می‌زنند که «اختیار نداشتیم» و «برخی نهادها نمی‌گذارند»

سوال اینجاست که اگر برخی نهادها نمی‌گذارند و اختیار ندارید چرا برای کسب قدرت این‌همه تلاش می‌کنید؟ و چرا بعد از آگاهی از عدم اختیار، در قدرت باقی ماندید؟

طبیعتا پاسخ قانع‌کننده‌ای برای این سوالات ندارند و این‌گونه اظهارات، فقط برای توجیه ناکارآمدی است.

***

شورای نگهبان لایحه CFT را رد کرد

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان از ایرادات آن شورا به لایحه CFT و بازگشت لایحه به مجلس خبر داد.

شورای نگهبان به لایحه الحاق به CFT ایراد گرفت

شورای نگهبان و CFT؛ مهمترین لایحه ‌FATF چگونه تعیین تکلیف می‌شود؟

طبیعتا این لایحه به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارجاع می‌شود و در صورت اصرار آن کمیسیون و صحن مجلس، این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت می‌رود. باید منتظر باشیم و ببینیم عاقبت این لایحه در نظام قانون‌گذاری کشور چه می‌شود.

***

مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد

مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور چند هفته پیش با انتشار مقاله‌ای در روزنامه دنیای اقتصاد از نظرات خویش در برابر انتقادات اقتصاددانان نهادگرا دفاع کرد. غلامحسین حسن‌تاش، کارشناس اقتصاد انرژی، یادداشتی درباره مدعیات نیلی در روزنامه شرق منتشر کرد.

حسن‌تاش در بخشی از این یادداشت می‌نویسد: «جناب دکتر نیلی در قسمت پایانی و جمع‌بندی، اقتصاددانان نهادگرا را بدون ارائه هیچ مستندی به نظراتی متهم کرده‌اند که اغلب هیچ ارتباطی با آنها ندارد و شاید دوستان دیگری به آن بپردازند، اما اشاره بسیار جالب و درعین‌حال حیرت‌آوری دارند به اینکه سیاست‌مداران شیفته نظرات نهادگراها یا به تعبیر ایشان مدعیان نهادگرایی هستند. آنچه تاریخ 30‌ساله گذشته و دوران بعد از جنگ به‌وضوح نشان می‌دهد، دقیقا عکس آن چیزی است که ایشان فرموده‌اند.

در این 30 سال کسانی که نگاه علوم دقیقه و نگاه مهندسی و مکانیکی به اقتصاد نداشته‌اند، روزبه‌روز بیشتر طرد و منزوی شده‌اند و در دوره‌ انزوای سیاسی و انزوای از تاثیرگذاری بر سیستم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری اقتصادی، از نعمت واگذاری پروژه‌های مطالعاتی بزرگ و جذاب نیز برخوردار نبوده‌اند! شواهد نشان می‌دهد مدیرانی که کشش تحلیل‌های پیچیده را ندارند و به‌ویژه مدیران مهندس، شیفته ساده‌سازی اقتصاد و برقراری روابط مکانیکی و اهرمی و ساده‌انگارانه میان پدیده‌های مرتبط با انسان و جامعه بوده‌اند،  بنابراین همواره کلاسیک‌ها و نئوکلاسیک‌ها را در صدر نشانده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

شیفتگان ساده‌سازی اقتصاد

***

احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا چند روز پیش در مصاحبه‌ای از خطر بازتولید احمدی‌نژاد سخن گفته بود. ایمانی گفته بود: «واقعیت این است که اگر مردم مجموعا از شرایط یک دولت ناراضی باشند معلوم نیست که چه فردی در انتخابات بعدی از صندوق آرا بیرون بیاید. ممکن است فردی کاندیدا شود که با یک حرکت هیجانی بتواند آرا مردم را جذب کند که به هیچ وجه به نفع کشور نیست بنابراین امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد... برای حفظ انسجام باید همراهی بیشتری بین دولت و اصلاح طلبان وجود داشته باشد تا در انتخابات ریاست جمهوری آینده شاهد این اتفاق نباشیم.»

ناصر ایمانی :شاهد جنگ اصلاح طلبان هستیم/امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد

علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در همین‌زمینه یادداشتی در روزنامه آرمان منتشر کرد. تاجرنیا در بخشی از این یادداشت نوشته است: « امروز یکی از پرچالش‌ترین بحث‌ها، مساله کارآمدی است. اگر بخشی از اصلاح‌طلبان به دولت انتقاد می‌کنند، این انتقادات عمدتا در جهت پویا شدن و موفقیت دولت است. رسالت جریان‌ها و اشخاص سیاسی این است که اگر می‌بینند در جایی و در بخشی نقصی وجود دارد، ضمن تذکر، در رفع آن نقایص هم کوشا باشند. بنابراین می‌توان با طیف عقلانی اصولگرایان مبنی بر امکان ظهور فردی مانند رئیس دولت‌های نهم و دهم همراه بود، اما علت را بیشتر در ناکارآمدی دولت باید جست‌وجو کرد که می‌تواند زمینه شعارهای پوپولیستی یک احمدی‌نژاد دیگر را فراهم آورد... باید توجه داشت که در شرایط فعلی کشور، الزاما افکار عمومی از نیروهای سیاسی تبعیت نمی‌کنند و متاسفانه شکاف بین ملت و دولت از یک سو و مردم و جریانات سیاسی از طرف دیگر عمیق شده و باید همه جناح‌های سیاسی کشور به سمت اعتمادسازی حرکت کنند که این اعتمادسازی هم از درون کارآمدی دولت بیرون خواهد آمد. بنابراین همه باید به کارآمدی و موفقیت دولت روحانی کمک کنند تا همه از منافع این کارآمدی بهره‌مند شوند.»

تاکید ایشان بر کارآمدی دولت بسیار پسندیده است به‌شرط آنکه اصلاح‌طلبان تلاش نکنند با حمله به دولت و جدا کردن خود از آن از ناکارآمدی دولت برای انتخابات آینده برای خود بهره‌برداری کنند؛ از این نمد برای ایشان کلاهی بافته نخواهد شد.

***

آخوندی، مرد همیشه در صحنه

عباس آخوندی حتی پس از استعفا از وزارت راه دوست دارد در صحنه حاضر باشد. اکبر ترکان دیروز در گفت‌وگویی با ایلنا درباره آخوندی گفته بود: «نظرات آقای آخوندی در اقتصاد کلان بر مبنای اقتصاد آزاد و رقابت کامل است در حالی که جامعه ما شرایط رقابت کامل ندارد. اگر همه چیز را به بازار بسپاریم و فکر کنیم که دست نامرئی قیمت بازارها را می‌تواند متعادل کند این تفکر و اقدامات مبنی بر آن، موجب از دست رفتن اقشار ضعیف کشور می‌شود.»

اکبر ترکان: نظریه‌های آخوندی به نابودی اقشار ضعیف منجر می‌شد

اظهار نظر ترکان با واکنش آخوندی مواجه شد. آخوندی در کانال تلگرامش نوشت: «دوستی اخیرا گفته‌است: اگر همه چیز را به بازار بسپاریم و فکر کنیم که دست نامرئی قیمت بازارها را می‌تواند متعادل کند این تفکر و اقدامات مبنی بر آن، موجب از دست رفتن اقشار ضعیف کشور می‌شود. البته این سخن جدید نیست و هر روزه از سوی کسان زیادی برای توجیه سیاست‌های صدها بار شکست‌خورده در توزیع بی‌حاصل منابع عمومی بیان می‌شود. کسان دیگری نیز کمی آن طرف‌تر همین سخنان را البته با هدف جنگ مقدس با لیبرالیزم بیان می‌کنند. رسانه و ضدرسانه زنجیره‌ای نیز این ماموریت بزرگ را لحظه‌ای از یاد نمی‌برند و مرتب به با بوق و کرنا به آن می‌پردازند. چه ارتباطی بین این دو وجه وجود دارد؟ البته مرحوم والد فرموده‌اند که هیچ ارتباطی نیست!»

پاسخ آخوندی به ترکان با حمله به سیاست‌ اقتصادی دولت

عجیب است که فردی پس از پنج سال وزارت، به‌جای پاسخگویی درباره عملکرد ضعیفش اینچنین با زبان‌درازی از همگان طلبکار باشد. چندماه پیش یک سازمان مردم‌نهاد به‌دلیل اهمال در انجام یکی از وظایف از آخوندی شکایت کرده بود، اگر قوه قضائیه در این چند ماه به این شکایت رسیدگی می‌کرد امروز آخوندی سودای شهرداری تهران در سرش نمی‌بود و چنین حرف‌هایی نمی‌زد.

بد نیست یک نفر به این بزرگوار بفهماند در کشورهای لیبرال که قبله شماست مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خویش در برابر افکار عمومی باشند و اگر کوتاهی کرده باشند محاکمه می‌شوند نه‌اینکه اینگونه طلبکار باشند.

***

قانون جدید مطبوعات در راه مجلس

«حسین انتظامی» دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزنامه ایران در  یادداشتی با عنوان «لایحه جدید قانون مطبوعات و خبر گزاری ها در راه مجلس» منتشر کرد. انتظامی در این یادداشت خبر از نهایی شدن لایحه قانون جدید مطبوعات داده است. 

لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری‌ها در راه مجلس

اگر این لایحه باعث شود اندکی دست مطبوعات برای بررسی موضوعات و کمک به مبارزه با مفاسد باز شود حقیقتا به صلاح کشور خواهد بود.

عناوین مرتبط

۱ بهمن ۱۳۹۷توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!
۳۰ دی ۱۳۹۷با نهادهای موازی چه کنیم؟/ سهمیه‌ بنزین برای هر فرد در دستور کار مجلس/ فائزه هاشمی و مطالبه حقوق زنان در گفت‌وگو با بهاره رهنما!
۲۹ دی ۱۳۹۷در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است
۲۶ دی ۱۳۹۷مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان
۲۵ دی ۱۳۹۷چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم
۲۴ دی ۱۳۹۷اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی
۲۳ دی ۱۳۹۷اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۲۲۵۶۲۰:۴۱:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۳
احمد شیرزاد: در انتخاب شهردار محدودیت وجود دارد و دست شوراها باز نیست!!! بازم همون بهانه های همیشگی اصلاح طلبکاران.. بله ! پدر خوانده های بیرونی تون دست شورا رو بسته
مرتضی@۶۲۲۳۶۳۲۲:۱۹:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
واقعا ایقد ترس بعضی مسوولین از دوباره برگشتن احمدی نژاد چیه ؟؟ شماها که میگین هیچکی اونو عددی حساب نمیکنه؟؟پس چرا نگرانید وااقعا ؟؟؟
ناشناس۶۲۲۴۳۳۲۳:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۳
دولت آنچنان بلایی بر سر اقتصاد و معیشت مردم آورده که حتی همه بدنبال کفش کهنه دکتر احمدی نژاد می گردند .
میراث مسموم احمدی نژاد!۶۲۲۵۰۳۰۰:۵۸:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
احمدی نژاد عدم اهمیت به قانون را در فرهنگ و مدیران نهادینه کرد و هرچه واحد نظارتی بود را ازبین برد و خساراتی که زد غیرقابل جبران است متاسفانه هر دولتی هم که بیاد نمیتواند هزینه آوار برداری را بدهد و توی این گرداب هولناک غرق میشود.
ناشناس۶۲۲۵۷۳۰۵:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
حرف منطقیه
ناشناس۶۲۲۵۳۶۰۲:۵۵:۳۳ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اسلاحتلبان صلاحیت سیاسی ندارن
ناشناس۶۲۲۶۰۱۰۶:۵۰:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۱۴
گندی که مدعیان اصااح طلب و اشراف گرهای ایران زدنندخودشان هم آزار می دهد باید از احمدی نزاد وسایه انها هم بترسند
ناشناس۶۲۲۶۴۸۰۸:۰۳:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آخوندی برای خدمت آماده است . فقط کافی بهش خبر بدین
ناشناس۶۲۳۱۵۶۱۲:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
باز تولید احمدی نژاد؟!!!!! ایشون اگه نگران منافع ملی هستندبهتره که نگران باز تولید روحانی باشی چون ضربه ای که این بابا زد عمرا احمدی نژاد نزد. احتمالا نگرانی این جناب از باز تولید احمدی نژاد بیشتر نگرانی از منافع شخصیشون هستند تا منافع ملی

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 8. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 12. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 13. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 16. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 17. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 18. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

 23. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 24. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 25. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 5. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 6. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 7. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 8. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 9. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 10. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 11. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 12. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 13. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 14. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 15. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 16. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 17. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 18. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 19. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 20. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 21. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 22. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 23. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 24. معصومه ابتکار در BRT  

 25. سرقت مسلحانه در رشت  

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 2. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 5. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 6. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 7. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 8. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 9. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 10. صورت دارایی خاندان پهلوی به نقل از خبرگزاری آمریکایی

 11. وقتی هشتگ سازی بی بی سی به نفع جمهوری اسلامی تمام شد!

 12. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

 13. گوشمالی شاه اردن توسط شهید نواب صفوی  

 14. توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!

 15. کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

 16. گزارشی از بلاتکلیفی اروپا بعد از برجام با ایران  

 17. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 18. رئیس قوه قضاییه: دادستان کل کشور اقدامات قانونی برای آزادی مرضیه هاشمی انجام دهد/ استفاده ابزاری آمریکا و غرب از حقوق بشر

 19. علت محکومیت غلامحسین کرباسچی چیست؟

 20. شمخانی: ایران برای تقویت بنیه دفاعی سوریه به دمشق رفت/ مذاکره با آمریکا بی‌فایده است

 21. درخواست نماینده مجلس از "روحانی" درباره شفاف‌سازی بودجه دولت

 22. کرباسچی به اوین منتقل شد

 23. راهکار جهانگیری برای عبور از مشکلات

 24. اعلام عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ + جدول

 25. واکنش سخنگوی وزارت خارجه خبر احضار کاردار ایران در آلمان

پربحث‌های دیروز

 1. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 2. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 3. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 4. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 5. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 6. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 7. با نهادهای موازی چه کنیم؟/ سهمیه‌ بنزین برای هر فرد در دستور کار مجلس/ فائزه هاشمی و مطالبه حقوق زنان در گفت‌وگو با بهاره رهنما!

 8. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 9. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

 10. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 11. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 12. دهباشی: دولت فعلی بی‌جنبه است/ از نوشتن نطق روحانی پشیمان شدم

 13. صالحی در واکنش به اظهارات بولتون: مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند؟

 14. حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد  

 15. سرلشکر باقری: دشمن می خواهد رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد

 16. «حاج قاسم» چگونه قدرت نظامی ایران را چند برابر کرد + عکس و فیلم

 17. فلاحت‌پیشه: مخالفان حق شرط‌های صیانتی قوی برای «CFT» ایجاد کردند/ از مخالفان تشکر می‌کنم

 18. انتقاد لاریجانی از برخورد غیرقانونی با خبرنگار پرس‌تی‌وی: آمریکا حقوق بشر را برای دیگران می‌سراید

 19. طرف تعمد دارد در جهل بماند اما نقد کند...  

 20. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 21. لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت رفت + جزئیات

 22. هیات وزیران تایید نهایی لایحه الحاق به کنوانسیون «پالرمو» را ضروری دانست

 23. بعیدی نژاد: زاغری در دوران بازداشتش ۲۰۱ بار با دخترش ملاقات کرد

 24. آیت‌الله علم‌الهدی: تلاش دشمن قرار دادن مردم مقابل ولایت است

 25. تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوئیس در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 8. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 9. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 10. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 11. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 12. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 13. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 14. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 15. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 16. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 17. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 18. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 19. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 20. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 21. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 22. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 23. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 24. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 25. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

آخرین عناوین