شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟

گروه سیاسی الف،   3970813121 ۹ نظر، ۲ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟

احمد شیرزاد، سیاستمدار اصلاح‌طلب گفت‌وگویی با روزنامه آفتاب یزد داشته است. شیرزاد در بخشی از این گفت‌وگو می‌گوید: «چه در انتخاب وزرا، چه در انتخاب شهردار و ... محدودیت‌های وحشتناکی وجود دارد. در برخی استان‌ها حتی اگر همه شرایط برای یک مدیر فراهم باشد ، باز هم برای حضور آن فرد از برخی از آقایان یا نهادها اجازه ویژه گرفته می‌شود یعنی شرایطی بدتر از برخی نظارت‌ها در این زمینه وجود دارد. همین الان نیز چنین مسائلی در بالاترین حد از مدیریت وجود دارد. حتی یک وزیر برای انتخاب معاونانش باید کسانی را راضی نگه دارد که خیلی عجیب است. بعد از دوران احمدی‌نژاد انتخاب مدیران با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو شد. این محدودیت‌ها درباره همه مدیران است، شهردار نیز از همین دسته است. این درست که شهردار تهران در شورای شهری تماما اصلاح طلب انتخاب می‌شود، اما اتفاقی که برای نجفی شهردارسابق رخ داد، یک پیام جدی به شورای شهر بود که شما هر شهرداری که می‌خواهید را نمی توانید انتخاب کنید، این بدین معناست که دست شورای شهر در انتخاب شهردار باز نیست. الان هم شنیدم کسانی که برای انتخاب شهردار آتی نامشان آمده از قبل هماهنگی‌هایی با برخی نهادها کرده‌اند.این یک واقعیت است که وجود دارد. بنابراین نباید در مسائل شهردار، شورای شهر تهران را مقصر دانست....

به هر حال شورای شهر در انتخاب شهردار نیز وظایفش را انجام داد، اما در ارتباط با نجفی دیدیم که چه شد و در آن اتفاقات شورا نقش نداشت، در ارتباط با افشانی نیز شورا بی‌تقصیر است. ناگهان قانونی با عنوان منع به کارگیری بازنشستگان تصویب شد که پیش از این شورا از آن اطلاع نداشت.»

به‌نظر می‌رسد آقای شیرزاد در هفته اخیر رسانه‌ها را پیگیری نکرده‌اند. در این مدت همسر دوم آقای نجفی با مصاحبه و انتشار عکس، از ازدواج دوم آقای نجفی در اردیبهشت ۹۷ خبر داد. با انتشار این خبر، علت اصلی استعفای آقای نجفی بر همگان مشخص شد.

درباره آقای افشانی و قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان باید گفته‌های سیدفرید موسوی نماینده اصلاح‌طلب تهران را یادآور شد. موسوی در مصاحبه با رسانه‌ها گفت که در زمان بررسی گزینه‌های شهرداری تهران، شورای شهر را در جریان بررسی این قانون قرار داده و به آن‌ها هشدار داده که فردی بازنشسته را به شهرداری انتخاب نکنند.

توجه به این نکات، روشن می‌سازد که شورای شهر تهران حتما مقصر است.

از طرف دیگر اگر حقیقتا تا این اندازه اختیار ندارند، شرافت اقتضا می‌کند استعفا دهند و عطای «قدرت بدون اختیار» را به لقای آن ببخشند.

متاسفانه یکی از عادت‌های بدی که در کشور ما رایج است همین اظهار عدم اختیار بعد از بروز ناکارآمدی است. در کشور ما افرادی که در دوره‌ای مسئولیتی داشته‌اند بعد از ناکارآمدی در انجام مسئولیت، مدام از این دم می‌زنند که «اختیار نداشتیم» و «برخی نهادها نمی‌گذارند»

سوال اینجاست که اگر برخی نهادها نمی‌گذارند و اختیار ندارید چرا برای کسب قدرت این‌همه تلاش می‌کنید؟ و چرا بعد از آگاهی از عدم اختیار، در قدرت باقی ماندید؟

طبیعتا پاسخ قانع‌کننده‌ای برای این سوالات ندارند و این‌گونه اظهارات، فقط برای توجیه ناکارآمدی است.

***

شورای نگهبان لایحه CFT را رد کرد

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان از ایرادات آن شورا به لایحه CFT و بازگشت لایحه به مجلس خبر داد.

شورای نگهبان به لایحه الحاق به CFT ایراد گرفت

شورای نگهبان و CFT؛ مهمترین لایحه ‌FATF چگونه تعیین تکلیف می‌شود؟

طبیعتا این لایحه به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارجاع می‌شود و در صورت اصرار آن کمیسیون و صحن مجلس، این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت می‌رود. باید منتظر باشیم و ببینیم عاقبت این لایحه در نظام قانون‌گذاری کشور چه می‌شود.

***

مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد

مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور چند هفته پیش با انتشار مقاله‌ای در روزنامه دنیای اقتصاد از نظرات خویش در برابر انتقادات اقتصاددانان نهادگرا دفاع کرد. غلامحسین حسن‌تاش، کارشناس اقتصاد انرژی، یادداشتی درباره مدعیات نیلی در روزنامه شرق منتشر کرد.

حسن‌تاش در بخشی از این یادداشت می‌نویسد: «جناب دکتر نیلی در قسمت پایانی و جمع‌بندی، اقتصاددانان نهادگرا را بدون ارائه هیچ مستندی به نظراتی متهم کرده‌اند که اغلب هیچ ارتباطی با آنها ندارد و شاید دوستان دیگری به آن بپردازند، اما اشاره بسیار جالب و درعین‌حال حیرت‌آوری دارند به اینکه سیاست‌مداران شیفته نظرات نهادگراها یا به تعبیر ایشان مدعیان نهادگرایی هستند. آنچه تاریخ 30‌ساله گذشته و دوران بعد از جنگ به‌وضوح نشان می‌دهد، دقیقا عکس آن چیزی است که ایشان فرموده‌اند.

در این 30 سال کسانی که نگاه علوم دقیقه و نگاه مهندسی و مکانیکی به اقتصاد نداشته‌اند، روزبه‌روز بیشتر طرد و منزوی شده‌اند و در دوره‌ انزوای سیاسی و انزوای از تاثیرگذاری بر سیستم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری اقتصادی، از نعمت واگذاری پروژه‌های مطالعاتی بزرگ و جذاب نیز برخوردار نبوده‌اند! شواهد نشان می‌دهد مدیرانی که کشش تحلیل‌های پیچیده را ندارند و به‌ویژه مدیران مهندس، شیفته ساده‌سازی اقتصاد و برقراری روابط مکانیکی و اهرمی و ساده‌انگارانه میان پدیده‌های مرتبط با انسان و جامعه بوده‌اند،  بنابراین همواره کلاسیک‌ها و نئوکلاسیک‌ها را در صدر نشانده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

شیفتگان ساده‌سازی اقتصاد

***

احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟

ناصر ایمانی فعال سیاسی اصولگرا چند روز پیش در مصاحبه‌ای از خطر بازتولید احمدی‌نژاد سخن گفته بود. ایمانی گفته بود: «واقعیت این است که اگر مردم مجموعا از شرایط یک دولت ناراضی باشند معلوم نیست که چه فردی در انتخابات بعدی از صندوق آرا بیرون بیاید. ممکن است فردی کاندیدا شود که با یک حرکت هیجانی بتواند آرا مردم را جذب کند که به هیچ وجه به نفع کشور نیست بنابراین امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد... برای حفظ انسجام باید همراهی بیشتری بین دولت و اصلاح طلبان وجود داشته باشد تا در انتخابات ریاست جمهوری آینده شاهد این اتفاق نباشیم.»

ناصر ایمانی :شاهد جنگ اصلاح طلبان هستیم/امکان بازتولید احمدی نژاد وجود دارد

علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در همین‌زمینه یادداشتی در روزنامه آرمان منتشر کرد. تاجرنیا در بخشی از این یادداشت نوشته است: « امروز یکی از پرچالش‌ترین بحث‌ها، مساله کارآمدی است. اگر بخشی از اصلاح‌طلبان به دولت انتقاد می‌کنند، این انتقادات عمدتا در جهت پویا شدن و موفقیت دولت است. رسالت جریان‌ها و اشخاص سیاسی این است که اگر می‌بینند در جایی و در بخشی نقصی وجود دارد، ضمن تذکر، در رفع آن نقایص هم کوشا باشند. بنابراین می‌توان با طیف عقلانی اصولگرایان مبنی بر امکان ظهور فردی مانند رئیس دولت‌های نهم و دهم همراه بود، اما علت را بیشتر در ناکارآمدی دولت باید جست‌وجو کرد که می‌تواند زمینه شعارهای پوپولیستی یک احمدی‌نژاد دیگر را فراهم آورد... باید توجه داشت که در شرایط فعلی کشور، الزاما افکار عمومی از نیروهای سیاسی تبعیت نمی‌کنند و متاسفانه شکاف بین ملت و دولت از یک سو و مردم و جریانات سیاسی از طرف دیگر عمیق شده و باید همه جناح‌های سیاسی کشور به سمت اعتمادسازی حرکت کنند که این اعتمادسازی هم از درون کارآمدی دولت بیرون خواهد آمد. بنابراین همه باید به کارآمدی و موفقیت دولت روحانی کمک کنند تا همه از منافع این کارآمدی بهره‌مند شوند.»

تاکید ایشان بر کارآمدی دولت بسیار پسندیده است به‌شرط آنکه اصلاح‌طلبان تلاش نکنند با حمله به دولت و جدا کردن خود از آن از ناکارآمدی دولت برای انتخابات آینده برای خود بهره‌برداری کنند؛ از این نمد برای ایشان کلاهی بافته نخواهد شد.

***

آخوندی، مرد همیشه در صحنه

عباس آخوندی حتی پس از استعفا از وزارت راه دوست دارد در صحنه حاضر باشد. اکبر ترکان دیروز در گفت‌وگویی با ایلنا درباره آخوندی گفته بود: «نظرات آقای آخوندی در اقتصاد کلان بر مبنای اقتصاد آزاد و رقابت کامل است در حالی که جامعه ما شرایط رقابت کامل ندارد. اگر همه چیز را به بازار بسپاریم و فکر کنیم که دست نامرئی قیمت بازارها را می‌تواند متعادل کند این تفکر و اقدامات مبنی بر آن، موجب از دست رفتن اقشار ضعیف کشور می‌شود.»

اکبر ترکان: نظریه‌های آخوندی به نابودی اقشار ضعیف منجر می‌شد

اظهار نظر ترکان با واکنش آخوندی مواجه شد. آخوندی در کانال تلگرامش نوشت: «دوستی اخیرا گفته‌است: اگر همه چیز را به بازار بسپاریم و فکر کنیم که دست نامرئی قیمت بازارها را می‌تواند متعادل کند این تفکر و اقدامات مبنی بر آن، موجب از دست رفتن اقشار ضعیف کشور می‌شود. البته این سخن جدید نیست و هر روزه از سوی کسان زیادی برای توجیه سیاست‌های صدها بار شکست‌خورده در توزیع بی‌حاصل منابع عمومی بیان می‌شود. کسان دیگری نیز کمی آن طرف‌تر همین سخنان را البته با هدف جنگ مقدس با لیبرالیزم بیان می‌کنند. رسانه و ضدرسانه زنجیره‌ای نیز این ماموریت بزرگ را لحظه‌ای از یاد نمی‌برند و مرتب به با بوق و کرنا به آن می‌پردازند. چه ارتباطی بین این دو وجه وجود دارد؟ البته مرحوم والد فرموده‌اند که هیچ ارتباطی نیست!»

پاسخ آخوندی به ترکان با حمله به سیاست‌ اقتصادی دولت

عجیب است که فردی پس از پنج سال وزارت، به‌جای پاسخگویی درباره عملکرد ضعیفش اینچنین با زبان‌درازی از همگان طلبکار باشد. چندماه پیش یک سازمان مردم‌نهاد به‌دلیل اهمال در انجام یکی از وظایف از آخوندی شکایت کرده بود، اگر قوه قضائیه در این چند ماه به این شکایت رسیدگی می‌کرد امروز آخوندی سودای شهرداری تهران در سرش نمی‌بود و چنین حرف‌هایی نمی‌زد.

بد نیست یک نفر به این بزرگوار بفهماند در کشورهای لیبرال که قبله شماست مسئولان باید پاسخگوی عملکرد خویش در برابر افکار عمومی باشند و اگر کوتاهی کرده باشند محاکمه می‌شوند نه‌اینکه اینگونه طلبکار باشند.

***

قانون جدید مطبوعات در راه مجلس

«حسین انتظامی» دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روزنامه ایران در  یادداشتی با عنوان «لایحه جدید قانون مطبوعات و خبر گزاری ها در راه مجلس» منتشر کرد. انتظامی در این یادداشت خبر از نهایی شدن لایحه قانون جدید مطبوعات داده است. 

لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری‌ها در راه مجلس

اگر این لایحه باعث شود اندکی دست مطبوعات برای بررسی موضوعات و کمک به مبارزه با مفاسد باز شود حقیقتا به صلاح کشور خواهد بود.

عناوین مرتبط

۲۲ آبان ۱۳۹۷رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی
۲۱ آبان ۱۳۹۷آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT
۲۰ آبان ۱۳۹۷پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد
۱۹ آبان ۱۳۹۷قطار انقلاب؛ آیا کسی پیاده می‌شود؟/ انتخابات ۸۸، اصلاح‌طلبان و ادعای تقلب بدون سند/ واکنش ها به پخش یک فیلم تاریخی درباره جنگ جهانی دوم
۱۵ آبان ۱۳۹۷مخاطب سخنان کنایه آمیز محسن هاشمی/ چرخش گفتمانی دولت/ جهانگیری و دو راهی انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری/ واعظی از دولت می رود؟
۱۴ آبان ۱۳۹۷انتقاد تکراری اصلاح طلبان از روحانی و کابینه/ حرف حساب نماینده مجلس ششم/ غلبه نگاه سیاسی در برخورد با سی اف تی
۱۲ آبان ۱۳۹۷اختیارات دولت کم است؟ پاسخ کرباسچی به صفایی فراهانی/ کلاف سر در گم شهرداری تهران؛ تهرانی‌ها چه گناهی کرده‌اند؟/ ۱۳ آبان و ناکامی آمریکا در تحریم ایران
۹ آبان ۱۳۹۷ رفتار دوگانه در قبال مرجعیت/ روایت روزنامه اصلاح طلب از نقشه لاریجانی برای انتخابات/ پیش بینی جدایی جهانگیری از دولت/ اقدام جدید برای حفظ افشانی در شهرداری
۶ آبان ۱۳۹۷رای اعتماد شبانه به وزرا و چند پرسش بی‌پاسخ/ نظارت استصوابی؛ بزرگترین مشکل کشور؟/ هم‌صدایی احمدی نژاد و آخوندی در اقتصاد
۵ آبان ۱۳۹۷حمله افشانی به مهاجرانی / ادامه بحث‌ها درباره نظارت مجمع تشخیص / تقدیر ۱۶۷ نماینده مجلس از کارنامه عباس آخوندی!
۲ آبان ۱۳۹۷افشانی بالاخره از شهرداری می‌رود؟ / نظرات هیئت نظارت مجمع تشخیص قانونی است؟ / حمایت معاون قوه قضائیه از حضور محترمانه بانوان در ورزشگاه‌ها
۱ آبان ۱۳۹۷حمله اصلاح طلبان به حلقه مشورتی رئیس جمهور/ نفع مردم از سفرهای خارجی نمایندگان مجلس؟/ انتقاد زیباکلام از روحانی/ لابی های عجیب و غریب به نفع آقای شهردار

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۲۲۵۶۲۰:۴۱:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۳
احمد شیرزاد: در انتخاب شهردار محدودیت وجود دارد و دست شوراها باز نیست!!! بازم همون بهانه های همیشگی اصلاح طلبکاران.. بله ! پدر خوانده های بیرونی تون دست شورا رو بسته
مرتضی@۶۲۲۳۶۳۲۲:۱۹:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
واقعا ایقد ترس بعضی مسوولین از دوباره برگشتن احمدی نژاد چیه ؟؟ شماها که میگین هیچکی اونو عددی حساب نمیکنه؟؟پس چرا نگرانید وااقعا ؟؟؟
ناشناس۶۲۲۴۳۳۲۳:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۳
دولت آنچنان بلایی بر سر اقتصاد و معیشت مردم آورده که حتی همه بدنبال کفش کهنه دکتر احمدی نژاد می گردند .
میراث مسموم احمدی نژاد!۶۲۲۵۰۳۰۰:۵۸:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۱۴
احمدی نژاد عدم اهمیت به قانون را در فرهنگ و مدیران نهادینه کرد و هرچه واحد نظارتی بود را ازبین برد و خساراتی که زد غیرقابل جبران است متاسفانه هر دولتی هم که بیاد نمیتواند هزینه آوار برداری را بدهد و توی این گرداب هولناک غرق میشود.
ناشناس۶۲۲۵۷۳۰۵:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
حرف منطقیه
ناشناس۶۲۲۵۳۶۰۲:۵۵:۳۳ ۱۳۹۷/۸/۱۴
اسلاحتلبان صلاحیت سیاسی ندارن
ناشناس۶۲۲۶۰۱۰۶:۵۰:۳۸ ۱۳۹۷/۸/۱۴
گندی که مدعیان اصااح طلب و اشراف گرهای ایران زدنندخودشان هم آزار می دهد باید از احمدی نزاد وسایه انها هم بترسند
ناشناس۶۲۲۶۴۸۰۸:۰۳:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۴
آخوندی برای خدمت آماده است . فقط کافی بهش خبر بدین
ناشناس۶۲۳۱۵۶۱۲:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۸/۱۴
باز تولید احمدی نژاد؟!!!!! ایشون اگه نگران منافع ملی هستندبهتره که نگران باز تولید روحانی باشی چون ضربه ای که این بابا زد عمرا احمدی نژاد نزد. احتمالا نگرانی این جناب از باز تولید احمدی نژاد بیشتر نگرانی از منافع شخصیشون هستند تا منافع ملی

پربحث‌های اخیر

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 3. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 4. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 5. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 6. واکنش آخوندی به انتخاب شهردار تهران

 7. تاملی بر یک مصاحبه

 8. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 9. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 10. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 11. فریبی که دختر مدرسه‌ای از شاگرد مغازه لوازم‌التحریری خورد

 12. نامه جمعی از کارشناسان خطاب به ظریف/ نگرانی درباره سوء استفاده دشمنان ایران

 13. اسامی عجیب غریب در شناسنامه‌های ایرانی+ اسامی و عکس

 14. قاسمی خطاب به اروپا: هوشیار باشید

 15. روحانی: چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد

 16. طرح نمایندگان برای سوال از ظریف درباره ادعای پولشویی گسترده

 17. تهران رکورد بارش باران را زد/ پایتخت پربارش‌تر از رشت + جدول

 18. ظریف: تحریم نمی‌تواند سیاست ایران را تغییر دهد/ آماده‌نبودن اروپایی‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای

 19. انتظار کارگران از جلسه «ترمیم دستمزد»/ افزایش حقوق حق کارگران است

 20. وزیر دفاع: تا حدود زیادی از مشکلات اقتصادی عبور کرده‌ایم

 21. نوباوه: اظهارات ظریف خصمانه و علیه منافع ملی است

 22. فرار یکی از عوامل قتل خاشقچی به عربستان

 23. جهانگیری: تلاش آمریکا برای ایجاد موج اعتراضات در میان مردم بی‌نتیجه ماند

 24. آیا SPV بدون اجرای کامل دستورات FATF اجرایی نیست؟

 25. سوال معنادار پسر کروبی: باید مشخص شود عملکرد پدرم باعث رییس جمهور شدن احمدی نژاد شد یا خاتمی؟

پربحث‌های دیروز

 1. سوت و کف به افتخار ظریف

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 4. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 5. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 6. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 7. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 8. واکنش آخوندی به انتخاب شهردار تهران

 9. رها شدن صدها تن گوجه‌فرنگی در اطراف زنجان  

 10. تاملی بر یک مصاحبه

 11. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 12. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 13. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 14. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 15. صندوقی که برای خریداران خودرو ۵۰ میلیون تومان آب خورد+ سند

 16. مانتوی متفاوت خانم معلم خلاق روستای سلخ قشم+ عکس

 17. فریبی که دختر مدرسه‌ای از شاگرد مغازه لوازم‌التحریری خورد

 18. رضا رحمانی: هر کسی که مسئولیت می‌پذیرد باید پاسخگو باشد/ باید همه چیز را به مردم بگوییم

 19. راهکارهای جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی/ دولت فعلا نمی‌خواهد قیمت ارز به نرخ واقعی برسد

 20. نجیبی: آخوندی با زندگی اشرافی‌اش نمی‌تواند دغدغه عدالت و مستضعفین را داشته باشد

 21. نامه جمعی از کارشناسان خطاب به ظریف/ نگرانی درباره سوء استفاده دشمنان ایران

 22. اسامی عجیب غریب در شناسنامه‌های ایرانی+ اسامی و عکس

 23. قاسمی خطاب به اروپا: هوشیار باشید

 24. روحانی: چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد

 25. طرح نمایندگان برای سوال از ظریف درباره ادعای پولشویی گسترده

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. آیا قدرت خرید مردم، ۵۰ سال قبل، بیش از امروز بود؟

 3.  «مهندسی»، مرحوم است یا مقتول؟!

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. مقایسه قیمت بنزین در ایران و کشورهای همسایه/چه باید کرد؟

 6. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 7. ۵ نوامبر هم تمام شد و.../ بلند شدن ققنوس از خاکستر و همت آقای روحانی

 8. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 9. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 10. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 11. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 12. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 13. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 14. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 15. فاتحه تهران را بخوانیم

 16. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 17. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 18. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 19. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 20. نتایج اولیه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا: حزب دموکرات‌ اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفت/ جمهوری خواهان اکثریت سنا را حفظ کردند

 21. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 22. آقایان! عذرخواهی کنید

 23. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 24. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 25. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

پربحث‌های اخیر

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 3. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 4. تاملی بر یک مصاحبه

 5. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 6. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 7. نامه جمعی از کارشناسان خطاب به ظریف/ نگرانی درباره سوء استفاده دشمنان ایران

 8. قاسمی خطاب به اروپا: هوشیار باشید

 9. طرح نمایندگان برای سوال از ظریف درباره ادعای پولشویی گسترده

 10. ظریف: تحریم نمی‌تواند سیاست ایران را تغییر دهد/ آماده‌نبودن اروپایی‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای

 11. وزیر دفاع: تا حدود زیادی از مشکلات اقتصادی عبور کرده‌ایم

 12. نوباوه: اظهارات ظریف خصمانه و علیه منافع ملی است

 13. جهانگیری: تلاش آمریکا برای ایجاد موج اعتراضات در میان مردم بی‌نتیجه ماند

 14. آیا SPV بدون اجرای کامل دستورات FATF اجرایی نیست؟

 15. سوال معنادار پسر کروبی: باید مشخص شود عملکرد پدرم باعث رییس جمهور شدن احمدی نژاد شد یا خاتمی؟

 16. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 17. پنج گزینه شهرداری مشهد مشخص شدند

 18. ویدیویی که گروه تروریستی جیش‌العدل از مرزبانان کشورمان منتشر کرد  

 19. درخواست‌های رهبری از اعضای سپاه

 20. تاملی بر مصاحبه ظریف

 21. واکنش محمود صادقی به اظهارات جنجالی ظریف

 22. رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی

 23. وزیر دفاع: به تهدیدات فضایی پاسخ پشیمان کننده می‌دهیم

 24. شکوائیه ۱۰ بندی نمایندگان از آخوندی

 25. کریمی‌قدوسی: اظهارات ظریف مورد استناد و استقبال آمریکا و سازمان‌های غربی قرار گرفته است

پربحث‌های دیروز

 1. سوت و کف به افتخار ظریف

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 4. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 5. تاملی بر یک مصاحبه

 6. اینترنشنال سعودی و جریانی که به اوباما نامه نوشت

 7. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 8. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

 9. نجیبی: آخوندی با زندگی اشرافی‌اش نمی‌تواند دغدغه عدالت و مستضعفین را داشته باشد

 10. نامه جمعی از کارشناسان خطاب به ظریف/ نگرانی درباره سوء استفاده دشمنان ایران

 11. قاسمی خطاب به اروپا: هوشیار باشید

 12. طرح نمایندگان برای سوال از ظریف درباره ادعای پولشویی گسترده

 13. ظریف: تحریم نمی‌تواند سیاست ایران را تغییر دهد/ آماده‌نبودن اروپایی‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای

 14. وزیر دفاع: تا حدود زیادی از مشکلات اقتصادی عبور کرده‌ایم

 15. نوباوه: اظهارات ظریف خصمانه و علیه منافع ملی است

 16. جهانگیری: تلاش آمریکا برای ایجاد موج اعتراضات در میان مردم بی‌نتیجه ماند

 17. آیا SPV بدون اجرای کامل دستورات FATF اجرایی نیست؟

 18. سوال معنادار پسر کروبی: باید مشخص شود عملکرد پدرم باعث رییس جمهور شدن احمدی نژاد شد یا خاتمی؟

 19. طرح «خاورمیانه بزرگ»؛ سناریوی شوم تجزیه ایران و کشورهای منطقه

 20. آیا بزرگان اصلاحات آخوندی را بهشتی می‌کنند؟

 21. پنج گزینه شهرداری مشهد مشخص شدند

 22. ویدیویی که گروه تروریستی جیش‌العدل از مرزبانان کشورمان منتشر کرد  

 23. درخواست‌های رهبری از اعضای سپاه

 24. تاملی بر مصاحبه ظریف

 25. واکنش محمود صادقی به اظهارات جنجالی ظریف

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 4. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 5. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 6. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 7. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 8. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 9. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. آقایان! عذرخواهی کنید

 12. افول قدرت آمریکا و انزوای جهانی

 13. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 14. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 15. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 16. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 17. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 18. حجت‌الاسلام صدیقی: مردم از کاهش منزلت پول ملی ناراضی‌اند/ آمریکا در دیپلماسی عمومی هم شکست خورده است

 19. احمد توکلی: موضوع CFT حل می‌شود

 20. خواننده «آمریکا آمریکا» در آمریکا زندگی می‌کند؟ + تصاویر

 21. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 22. قطار انقلاب؛ آیا کسی پیاده می‌شود؟/ انتخابات ۸۸، اصلاح‌طلبان و ادعای تقلب بدون سند/ واکنش ها به پخش یک فیلم تاریخی درباره جنگ جهانی دوم

 23. حکم اعدام سلطان سکه به‌زودی اجرا می‌شود

 24. آیا ابتدای پایان اصلاح‌طلبان نزدیک است؟

 25. زاکانی: لاریجانی در مکتب امام می‌لنگد/ جریان انقلابی باید از خواب بیدار شود

آخرین عناوین