جهانگیری:دولت جمهوری اسلامی ایران دولتی پولدار است/ از چالش بین‌المللی عبور می‌کنیم

گروه اقتصادی الف،   3970812183 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری:دولت جمهوری اسلامی ایران دولتی پولدار است/ از چالش بین‌المللی عبور می‌کنیم

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به میزان بدهی خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران گفت: ما دولتی هستیم که در شرایط فعلی بدهی خارجی‌مان بسیار اندک است، همچنین دارایی‌های دولت بسیار زیاد است و به نوعی دولتی پولدار هستیم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر شنبه در مراسم معارفه وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به در پیش بودن سالروز استکبار ستیزی اظهار کرد: 13 آبان به جهت تاریخی روز مهمی برای مردم ایران است. در تاریخ نهضت انقلاب اسلامی درسال‌های مختلفی در این روز اتفاقات مهمی رخ داده است که نهایتا در سال 58 این روز با تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار نام گرفت.

وی همچنین به اعلام زمان اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها و ترامپ به دلایلی تصمیم به بازگشت تحریم‌ها در این روز گرفته‌اند. آن‌ها در ارتباط با ملت ایران کارنامه بسیار سیاهی دارند به ویژه در حرکت مردمی که از انقلاب اسلامی آغاز شد مشاهده می‌کنیم که هر کجا که دست بگذاریم آمریکایی‌ها با دشمنی خاصی حضور داشته‌اند و در همه آنها نیز از ملت ایران سیلی خورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود هدف آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید ملت ایران نیست بلکه دولت است حرف دروغی است؛ آنها مکررا به این موضوع پرداخته‌اند و سعی دارند از نظر رسانه‌ای و روانی فضا را در دست بگیرند اما نیت آنها مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه به بیان تاریخچه‌ای از مذاکرات هسته‌ای ایران با آمریکا پرداخت و اظهار کرد: در مذاکرات هسته‌ای چه از دوره دکتر خاتمی که بیش از 10 سال مذاکرات به طول انجامید و چه در دوره جدید که 18 ماه مذاکرات انجام شد، گاهی اوقات با مقامات آمریکایی در مذاکرات نفس گیر به یک تفاهم رسیدیم اما آن‌ها اصرار داشتند که به دنیا القا کنند، ایرانیان قابل اعتماد نیستند. این در حالیست که همه دنیا بعد از توافق‌های انجام شده و بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این نتیجه رسیدند که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است.

وی با اشاره به اعلام خروج رئیس جمهوری آمریکا از برجام طی چند ماه بعد از روی کار آمدنش خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری آمریکا بعد از روی کار آمدن گفت که برجام بدترین قراردادی است که تاکنون آمریکایی‌ها بسته‌اند و با نهایت پررویی از آن کنار رفت؛ آن‌ها بعد از خروج از برجام دو هدف اصلی را دستور کار خود قرار دادند؛ نخستین هدف آن‌ها، هدف روانی بود که بر اساس آن تلاش کردند تا شرایط روانی جامعه را تحت تاثیر قرار دهند و شاید بتوان گفت که در این زمینه نیز تا حدودی موفق شدند اما پیدا بود مردم با آگاهی که دارند ظرف مدتی کوتاه متوجه می‌شوند که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها چقدر در این فشار روانی نقش دارند.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه نمی‌خواهم به برخی مسائل و فشارهای روانی که از سوی آمریکایی‌ها و هم پیمانان او اعمال می‌شود اشاره کنم اما مطمئنم خود غربی‌ها در این باره خواهند گفت، به قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در ترکیه اشاره و اظهار کرد: حتی از ماجرای خبرنگار منتقد سعودی بیرون خواهد آمد که چه اتفاقاتی پشت این داستان بوده که حتی برخی از آنها مرتبط با ایران بوده است؛ چه پول‌هایی که داده شده بود تا در رسانه‌ها اقداماتی علیه ایران انجام شود؛ در این زمینه اخیرا چشمه‌هایی از این موضوع توسط رسانه‌های انگلیس و غربی آشکار شده و منتظر آشکار شدن ابعاد دیگر این موضوع هستیم.

جهانگیری ادامه داد: برخی رسانه‌ها در دنیا به ظاهر مستقل نام گرفته‌اند اما فضا را علیه ملت ایران سازمان دهی کرده‌اند.

وی دومین هدف آمریکایی‌ها بعد از خروج از برجام را موضوع اقتصاد و به تعبیر آنها جنگ اقتصادی عنوان کرد و گفت: در این زمینه ایران در دنیا نشان داد که در مقابل یک جانبه گرایی آمریکا مقابله می‌کند و امروز مشاهده می‌کنیم که آمریکا در دنیا در این موضوع تنها مانده است؛ امروز جمهوری اسلامی ایران هم به جهت سیاسی موقعیت برتری یافته است و هم به جهت اخلاقی نشان داده که کشوری قابل اعتماد است و دنیا می‌تواند با او توافق کند. همچنین ایران اثبات کرده که آمریکا کشوری غیرقابل اعتماد است.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هدف اصلی از جنگ اقتصادی، فشار بر ملت ایران است خاطرنشان کرد:‌ در صحبت‌هایی که در دو سه روز گذشته از سوی وزیر خارجه و همچنین مسئول شورای امنیت آمریکا مطرح شد مشاهده کردیم که آنها به زور اصرار داشتند تا بگویند به دنبال وارد کردن فشار بر ملت ایران نیستند؛ این در حالیست که در همین چند ماه قبل مواردی وجود داشته که ما پول و امکانات لازم برای واردات داروهایی مورد نیاز خود را داشته‌ایم اما آمریکایی‌ها با روش‌های خود و به بهانه‌های مختلف در این کار اخلال وارد کرده‌اند. البته ما به لطف خدا کارهای خود را انجام داده‌ایم.

وی همچنین با بیان اینکه این یک واقعیت است که سرنوشت دولت، نظام و ایران به هم گره خورده است اظهار کرد: آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که می‌خواهند به دولت ایران فشار وارد کنند. در این شرایط امروز در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که در داخل هر کس به ایران فکر می‌کند باید برای برون رفت از چالش‌ها به کمک دولت بیاید.

جهانگیری گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل جنگ اقتصادی که آمریکایی‌ها به راه انداخته‌اند ساز و کارهایی ایجاد کرده است که در اولین گام مقام معظم رهبری شورای عالی سران سه قوه را با اختیاراتی ویژه تاسیس کردند و بنابراین شد که هر تصمیمی که برای پیشبرد کار کشور لازم است بدون توجه به سایر مقررات و با اختیار کامل از سوی این شورا تصویب و اجرا شود. همچنین ستاد مقابله با تحریم‌های اقتصادی نیز با اختیاراتی ویژه در شورای عالی امنیت ملی تصویب شد و در جلسات آن درباره راهکارهای مقابله با تحریم‌ها تصمیم گیری می‌شود.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به شکست سیاست آمریکا در به صفر رساندن فروش و صادرات نفت ایران خاطرنشان کرد: یک نمونه برجسته‌ای از تحریم‌های آمریکا که بعد از اردیبهشت ماه امسال مطرح شد، آن بود که آنها اعلام کردند به دنبال توقف فروش نفت ایران هستند. در این زمینه هم رئیس جمهوری و هم وزیر خارجه آمریکا گفت‌ که فروش نفت ایران را به صفر خواهد رساند. در پی این اعلام برخی کشورها که مشتری نفت ما بودند طی یکی دو ماه قبل میزان خرید نفت خود را به صفر رساندند.

جهانگیری گفت: آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند که جمهوری اسلامی ایران موقعیتی دارد و نفت این کشور نیز شرایطی دارد که نمی‌توانند آن را از فضای بین‌الملل حذف کنند؛ جمهوری اسلامی ایران به اندازه مورد نیاز خود طی ماه‌های گذشت نفت فروخته، این در حالیست که آمریکایی‌ها اخیرا اسامی هشت کشوررا به عنوان کشورهایی که مجوز خرید نفت ایران را دارند اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه این موضوع یک شکست برای آمریکا محسوب می‌شود، افزود: اتفاق اخیر حاصل تلاش های مجموعه مدیران وزارت نفت است و نمونه‌ای از این است که اگر مدیران ما با انگیزه باشند می‌توانیم از سایر موانع پیش روی کشور نیز عبور کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه صحبت‌های خود به بیان برخی وظایف وزارت اقتصاد و امور دارایی پرداخت و خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد مهمترین وزارتخانه اقتصادی کشور است که به تنهایی چهار، پنج وزارتخانه را در خود جای داده است و هر کدام از سازمان‌های آن به اندازه وزارتخانه‌های دیگر گسترده و تعیین کننده هستند.

جهانگیری تاکید کرد: امروز مسئولیت دولت در ارتباط با مسائل اقتصادی مورد توجه مردم بیش از مواقع دیگر است و همه مدیران در سطوح مختلف باید احساس کنند که در مقطعی مسئولیت دارند که مسائل اقتصادی کشور شاخص موفقیت ملت ایران در یک چالش بین‌المللی است؛ اگر امروز در اداره اقتصاد موفق عمل کنیم، به معنای آن است که ملت ایران از یک چالش بین‌المللی موفق خارج شده است. لازمه این کار آن است که همه به صحنه بیاییم.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم با موفقیت از دوره‌های سخت فعلی عبور کنیم، ادامه داد: بهترین صاحبنظران اقتصادی در کشور حضور دارند که می‌توانند به دولت کمک کنند و وظیفه ما مسئولان استفاده از نظرات این افراد برای به خوبی عبور دادن ملت ایران از پیچ گردنه‌های سخت است.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه دولت و رئیس جمهوری مصمم است که از این دوره سخت به خوبی عبور کند، به بیان برخی اولویت‌های پیش روی کشور در مقطع فعلی پرداخت و گفت: اصلی ترین مسئله کشور در مقطع فعلی وحدت و انسجام داخلی است، تحقق این امر وظیفه همه قوا، دستگاه‌ها و جریانات سیاسی است و همه باید متحد باشند و بدانند که این اتحاد نقش تاثیرگذاری در برون رفت از چالش‌ها دارد.

جهانگیری همچنین به برخی اولویت‌های وزارت اقتصاد و دارایی اشاره کرد و ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار، توانمندسازی و استفاده از توان بخش خصوصی، گفت‌وگو با بخش خصوصی، توسعه بازار اولیه و بازار سرمایه و جلوگیری از فرار مالیاتی و گسترش پایه مالیاتی را از جمله این اولویت‌ها برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی واقعی نباید دچار معضلاتی از جمله آلودگی به رانت شود خاطرنشان کرد: باید به بخش خصوصی اطمینان دهیم که از آنها دفاع می‌کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری درباره وظایف سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه واگذاری مجموعه‌ها کار بسیار دشواری است، گفت: همه کسانی که فشار می‌آوردند که دولت خصوصی سازی انجام دهد، حداقل در دوره فعلی بلافاصله بعد از انجام واگذاری‌ها اعتراض کردند که واگذاری‌ها کار درستی نبوده است. این در حالیست که به نظر می‌آید این افراد انتظار داشتند که مزایده به گونه‌ای برگزار شود تا حتما کسانی که آنها می‌خواستند پیروز شوند.

جهانگیری همچنین با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه در شرایط فعلی جذب سرمایه خارجی اقدامی صحیح نیست اظهار کرد: امروز اتفاقا ما به سرمایه‌های خارجی نیاز داریم. در این زمینه جاذبه‌های خوبی ایجاد شده تا بخش خصوصی و سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور به کمک داخل بیایند. در این موضوع همچنین یک مصوبه نیز در شورای عالی اقتصادی سران قوا به تصویب رسیده که بر اساس آن هر کسی 250 هزار دلار در ایران سرمایه گذاری کند پنج سال اقامت این کشور را اخذ خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه توسعه بازار اولیه و بازار سرمایه، شرکت‌های بسیاری متعلق به نیروهای مسلح، بانک‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و دولت وجود دارند که زمان واگذاری آنها فرا رسیده‌ است خاطرنشان کرد: ما دولتی هستیم که در شرایط فعلی بدهی‌مان بسیار اندک است. در مقابل دارایی‌های دولت بسیار زیاد است و به نوعی دولتی پولدار هستیم که از وظایف وزارت اقتصاد این است که دارایی‌های دولت را مدیریت کند.

اسحاق جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تقدیر از اقدامات انجام شده از سوی طیب نیا، کرباسیان و اکرمی در دوران حضور خود در وزارت اقتصاد در سمت‌های وزیر و سرپرست اظهار کرد: مدیران مهمترین سرمایه ارزشمند کشور هستند که باید قدر آنها را بدانیم؛ گاهی اوقات مدیران مورد جفا قرار می‌گیرند. این در حالیست که جفا به مدیران خدوم جفا به کشور است. باید همواره قدردان مدیران خدوم کشور باشیم.

وی همچنین با اشاره به آغاز به کار فرهاد دژپسند در وزارت اقتصاد، گفت: دژپسند از چهره‌های شناخته‌ شده‌ای برای مسئولان اقتصادی کشور است. او در دولت‌های قبل کارنامه خوبی دارد و در دولت یازدهم نیز در بخش برنامه ریزی بودجه که بخش دشواری بود حضور داشت و به خوبی وظایف خود را انجام داد. امیدوارم در وزارت اقتصاد موفق باشد. همچنین از همه مدیران این وزارتخانه انتظار دارم که وزیر خود را کمک کنند تا بتواند برنامه‌هایش را به خوبی اجرا نماید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۰۲۷۴۱۹:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اقا چقدر تو حرف میزنی...یعنی هر روز یک سخنرانی...کی میخواین کار هم بکنین
ناشناس۶۲۰۴۳۰۲۱:۰۴:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
محاکمه ح.ف و م.ج و احمد عراقچی چه شد
محسن۶۲۰۴۸۵۲۱:۳۷:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دمت گرم (: اینا که همش حرف میزنند.کی کار میکنن پس؟؟!!
ناشناس۶۲۰۷۶۰۰۷:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۱۳
و همه حرفها و وعده هاش دررررررروغ!!!
ناشناس۶۲۰۹۴۲۰۹:۳۶:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۳
البته راست میگه . دولت ایران پولداره . ولی تمام این پول در اختیار مسئولین و بچه ها و فک و فامیل و دوست و آشنا و رفقاشونه ، و سهم مردم فقط بدبختیه
ناشناس۶۲۰۴۲۰۲۰:۵۹:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
از لقمان حکیم نقل است که بهترین و بدترین عضو بدن انسان (( زبان )) اوست ، و بدترین زبان بین زبانهای بد ، زبان کسانی است که هزاران هزار بار گویند و اما یک بار عمل نکنند .
مصطفي۶۲۰۴۶۵۲۱:۲۴:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۱۲
بدون تعارف و خجالت بگویم منهم بعنوان یکی از طرفداران بریده شما و جناب روحانی عرض میکنم خیلی از ماها ، دیگه امیدی به اینکه شماها بتوانید کار مثبتی انجام بدهید ، نداریم منافع شخصی و گروهی شماها ، خواسته و ناخواسته ، دانسته و ندانسته ، با منافع مردم هزاران کیلومتر فاصله گرفته
ناشناس۶۲۰۴۹۱۲۱:۴۴:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
میشه بفرمایید به کجا عبور خواهیم کرد؟؟
سامان۶۲۰۵۳۳۲۲:۲۵:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
در اینکه دولت پولدار هست حرفی نیست اما به قیمت فقیر کردن و بی ارزش کردن سرمایه و پس انداز و درآمد 98% مردم. این پولها هم به جیب همون 2% میره و بقیه باید لنگ بپوشن و نون خشک بخورن و ایستاده تحمل کنند.
ناشناس۶۲۰۵۳۸۲۲:۳۷:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
واقعا همه تون زدین به سیم آخر . بله ایران سرزمین غنی می باشد ولی شما ها باعث شددین مردم به این روز بیفتند .
ناشناس۶۲۰۵۵۲۲۲:۵۲:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دروغ نگفته دولت پولدار است ولی مردم مستضعف!!!
ناشناس۶۲۰۵۵۸۲۲:۵۵:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۲
مردمش چی ایا مردمش هم پول دارن البته قطعا مدیران دولتیش هم پولدارن
ناشناس۶۲۰۶۲۳۲۳:۴۱:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دیده بودین پدر پولدار باشه اما بچه هاش از گشنگی تلف بشن؟ ایناش ! دولت تدبیر و امید!
محمدرضا۶۲۰۷۱۰۰۲:۳۸:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
خدا زیادش کنه!!!! فعلا که ملت ایران ملتی فقیر است!!!! خوش به حال دولت و مسئولین!!!
ناشناس۶۲۰۷۳۸۰۵:۳۵:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
بله آقای پولدار و دولت پولدار. پولدارید البته با برداشتن از جیب مردم بیچاره ایران!
ناشناس۶۲۰۷۵۱۰۶:۳۶:۴۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
دولت 4 درصدی خوب معلومه پولداره. اما مردمش فقیرن.
ناشناس۶۲۰۷۷۳۰۷:۱۹:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۱۳
بله اما مردم فقیرند
ناشناس۶۲۰۷۹۵۰۷:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۱۳
الحق که درست گفتن, دولت ما دولتی پولدار است. فکر نمیکنم هیچ دولتی در دنیا وزرایی با این ثروت داشته باشد
ناشناس۶۲۰۸۱۸۰۷:۵۹:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۳
خزانه خالی .... دولت پولدار ...... وزیران میلیاردر ... اختلاسگران بزرگ .... مردم فقیر ......
ناشناس۶۲۰۸۴۹۰۸:۲۸:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۱۳
نمی دونم چه اصراریه که شما حرف های عجیب و غریب و غیر قابل هضم بزنید!!
بهنام۶۲۰۸۵۴۰۸:۳۰:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
بله دولت پولدار هست اما برای پترو شیمی ها فولادی ها و بنگاه های شبه دولتی که وزیران و مشاوران دولت در آن رئیس و عضو هئیت رئیسه هستن. اما برای مردم این دولت پولدار یک کدو تنبلی بیش نیست.
ناشناس۶۲۰۸۶۵۰۸:۳۹:۳۳ ۱۳۹۷/۸/۱۳
اگر صحبتهای رییس این آقا را با صحبتهایی که تا الآن کردند کنار هم بگذاری یک طنز زیبا ازش در می آید اینها فکر می کنند هرچه بگند مردم یادشون میره
ناشناس۶۲۰۹۰۷۰۹:۰۶:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۱۳
کارمندان و معلمان فقیر، اما مدیران و وزیران پولدار و نجومی بگیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 7. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 8. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 11. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 12. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 13. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 14. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 15. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

 16. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 17. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 18. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 19. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 20. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 21. صورت دارایی خاندان پهلوی به نقل از خبرگزاری آمریکایی

 22. محسنی اژه‌ای: مرتضوی در زندان است و در ایران و غیرایران به کاری مشغول نشده است

 23. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 24. وقتی هشتگ سازی بی بی سی به نفع جمهوری اسلامی تمام شد!

 25. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 5. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 6. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 7. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 8. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 9. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 10. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 11. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 12. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 13. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 14. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 15. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 16. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 17. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 18. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 19. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 20. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 21. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 22. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 23. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 24. معصومه ابتکار در BRT  

 25. سرقت مسلحانه در رشت  

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 4. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 5. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 10. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 15. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 16. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 17. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 18. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 19. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 20. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 21. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 22. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 23. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

 24. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 25. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

پربحث‌های امروز

 1. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 2. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 3. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 4. قیمت امروز دلار در بانک‌ها

 5. سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد

 6. تصمیمی درباره سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است

 7. جزییات نشست تعیین تکلیف وام‌گیرندگان حساب ذخیره ارزی

 8. برگزاری دومین نمایشگاه کار ایران با حمایت ویژه همراه اول

 9. سومین محموله نفت خام در بورس انرژی همچنان بدون مشتری

 10. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 11. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 12. وزیر راه و شهرسازی: شورای مسکن در استانها احیاء شد

 13. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

 14. ۱۱ هزار شعبه بانکی تعطیل می‌شوند؟

 15. جلسه ویژه بررسی وضعیت ارز با حضور «همتی، دژپسند و رحمانی» در مجلس

 16. حرکت نخستین محموله نفتی ایران به مقصد ژاپن

 17. نفت گران شد

 18. وعده «شریعتمداری» برای به‌کارگیری بیشتر زنان و جوانان

 19. مرکز فروش کاغذ دیواری و پوستر دیواری سه بعدی در تهران

 20. قیمت ارز مسافرتی امروز/ یورو ۱۳۵۱۷ تومان شد

 21. مجلس با کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو موافقت کرد

 22. مصوبه خودروهای در گمرک مانده اصلاح شد + سند

 23. تلاش دوباره برای بازگشت ارز صادراتی

 24. رزرو بهترین هتل های مشهد با مناسب ترین قیمت

 25. مدیرکل سازمان صنعت و معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری استعفا کرد

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 3. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 4. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 5. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 6. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 7. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 8. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 9. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 10. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 11. وزیر اقتصاد: پوری حسینی ممنوع‌الخروج نیست

 12. وزیر نفت: از مهرماه هیچ بنزینی وارد کشور نشده است/ اگر دو ساعت بنزین نباشد، مردم نمی‌توانند آن را تحمل کنند

 13. توضیحات سایپا در مورد اعلام قیمت جدید

 14. منطقی:زیرساخت‌های تولید هواپیمای 72 نفره در کشور فراهم است

 15. اطلاعیه سازمان تامین اجتماعی درباره سبد کالای بیمه‌شدگان بسته حمایتی

 16. پیش‌فروش خودرو بدون مجوز وزارت صمت غیرقانونی است

 17. بسته حمایتی: فرار از مسئولیت اجتماعی

 18. یارانه نقدی برای قیمت‌های سال ۸۹ است/ بانک مرکزی گرفتار دلالانی است که ارز مملکت را به باد می‌دهند

 19. وزیر کار: ۱۴ میلیون خانوار سبد حمایتی گرفتند

 20. امکان افزایش وام مسکن زوجین تا ۳۰۰ میلیون تومان

 21. آخرین تصمیمات مجلس برای تعیین تکلیف قیمت بنزین در سال ۹۸

 22. پرداخت سود ماه شمار به نفع چه کسانی است؟

 23. رسانه‌ها تلاش ۴۰ ساله ملت و دولت را نمایش دهند

 24. چرا بانک مرکزی در ایران مستقل نیست؟

 25. جزئیات ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه پنهان/ تدوین بسته اصلاح قیمت حامل‌ها

پربحث‌های هفته

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 3. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 6. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 7. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 8. فرمان قیمت در بازار خودرو و چند ابهام

 9. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 10. قیمت محصولات سایپا دوباره افزایش یافت

 11. نوبخت: درآمد برخی خانواده ها از محل یارانه هاست/به پرداخت یارانه ها افتخار می کنم

 12. مردم در تنگنا هستند

 13. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 14. نوبخت: در حوزه صادرات نفتی مشکل داریم

 15. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 16. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 17. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 18. خودروسازی؛ صنعتی که چرخش به نفع خریدار نمی‌چرخد/ چرا شفاف نیستند؟

 19. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 20. ۸۵ ‌درصد بودجه برای ۱۵ ‌درصد شاغلان

 21. ۳۰ نکته درباره بودجه ۹۸

 22. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 23. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 24. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 25. مهم‌ترین مصوبه مالیاتی کمیسیون تلفیق با لابی پزشکان حذف می‌شود؟

آخرین عناوین