جهانگیری:دولت جمهوری اسلامی ایران دولتی پولدار است/ از چالش بین‌المللی عبور می‌کنیم

گروه اقتصادی الف،   3970812183 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
جهانگیری:دولت جمهوری اسلامی ایران دولتی پولدار است/ از چالش بین‌المللی عبور می‌کنیم

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به میزان بدهی خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران گفت: ما دولتی هستیم که در شرایط فعلی بدهی خارجی‌مان بسیار اندک است، همچنین دارایی‌های دولت بسیار زیاد است و به نوعی دولتی پولدار هستیم.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور عصر شنبه در مراسم معارفه وزیر اقتصاد و امور دارایی با اشاره به در پیش بودن سالروز استکبار ستیزی اظهار کرد: 13 آبان به جهت تاریخی روز مهمی برای مردم ایران است. در تاریخ نهضت انقلاب اسلامی درسال‌های مختلفی در این روز اتفاقات مهمی رخ داده است که نهایتا در سال 58 این روز با تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار نام گرفت.

وی همچنین به اعلام زمان اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها و ترامپ به دلایلی تصمیم به بازگشت تحریم‌ها در این روز گرفته‌اند. آن‌ها در ارتباط با ملت ایران کارنامه بسیار سیاهی دارند به ویژه در حرکت مردمی که از انقلاب اسلامی آغاز شد مشاهده می‌کنیم که هر کجا که دست بگذاریم آمریکایی‌ها با دشمنی خاصی حضور داشته‌اند و در همه آنها نیز از ملت ایران سیلی خورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود هدف آمریکا از اعمال تحریم‌های جدید ملت ایران نیست بلکه دولت است حرف دروغی است؛ آنها مکررا به این موضوع پرداخته‌اند و سعی دارند از نظر رسانه‌ای و روانی فضا را در دست بگیرند اما نیت آنها مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه به بیان تاریخچه‌ای از مذاکرات هسته‌ای ایران با آمریکا پرداخت و اظهار کرد: در مذاکرات هسته‌ای چه از دوره دکتر خاتمی که بیش از 10 سال مذاکرات به طول انجامید و چه در دوره جدید که 18 ماه مذاکرات انجام شد، گاهی اوقات با مقامات آمریکایی در مذاکرات نفس گیر به یک تفاهم رسیدیم اما آن‌ها اصرار داشتند که به دنیا القا کنند، ایرانیان قابل اعتماد نیستند. این در حالیست که همه دنیا بعد از توافق‌های انجام شده و بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این نتیجه رسیدند که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است.

وی با اشاره به اعلام خروج رئیس جمهوری آمریکا از برجام طی چند ماه بعد از روی کار آمدنش خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری آمریکا بعد از روی کار آمدن گفت که برجام بدترین قراردادی است که تاکنون آمریکایی‌ها بسته‌اند و با نهایت پررویی از آن کنار رفت؛ آن‌ها بعد از خروج از برجام دو هدف اصلی را دستور کار خود قرار دادند؛ نخستین هدف آن‌ها، هدف روانی بود که بر اساس آن تلاش کردند تا شرایط روانی جامعه را تحت تاثیر قرار دهند و شاید بتوان گفت که در این زمینه نیز تا حدودی موفق شدند اما پیدا بود مردم با آگاهی که دارند ظرف مدتی کوتاه متوجه می‌شوند که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها چقدر در این فشار روانی نقش دارند.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه نمی‌خواهم به برخی مسائل و فشارهای روانی که از سوی آمریکایی‌ها و هم پیمانان او اعمال می‌شود اشاره کنم اما مطمئنم خود غربی‌ها در این باره خواهند گفت، به قتل روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در ترکیه اشاره و اظهار کرد: حتی از ماجرای خبرنگار منتقد سعودی بیرون خواهد آمد که چه اتفاقاتی پشت این داستان بوده که حتی برخی از آنها مرتبط با ایران بوده است؛ چه پول‌هایی که داده شده بود تا در رسانه‌ها اقداماتی علیه ایران انجام شود؛ در این زمینه اخیرا چشمه‌هایی از این موضوع توسط رسانه‌های انگلیس و غربی آشکار شده و منتظر آشکار شدن ابعاد دیگر این موضوع هستیم.

جهانگیری ادامه داد: برخی رسانه‌ها در دنیا به ظاهر مستقل نام گرفته‌اند اما فضا را علیه ملت ایران سازمان دهی کرده‌اند.

وی دومین هدف آمریکایی‌ها بعد از خروج از برجام را موضوع اقتصاد و به تعبیر آنها جنگ اقتصادی عنوان کرد و گفت: در این زمینه ایران در دنیا نشان داد که در مقابل یک جانبه گرایی آمریکا مقابله می‌کند و امروز مشاهده می‌کنیم که آمریکا در دنیا در این موضوع تنها مانده است؛ امروز جمهوری اسلامی ایران هم به جهت سیاسی موقعیت برتری یافته است و هم به جهت اخلاقی نشان داده که کشوری قابل اعتماد است و دنیا می‌تواند با او توافق کند. همچنین ایران اثبات کرده که آمریکا کشوری غیرقابل اعتماد است.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هدف اصلی از جنگ اقتصادی، فشار بر ملت ایران است خاطرنشان کرد:‌ در صحبت‌هایی که در دو سه روز گذشته از سوی وزیر خارجه و همچنین مسئول شورای امنیت آمریکا مطرح شد مشاهده کردیم که آنها به زور اصرار داشتند تا بگویند به دنبال وارد کردن فشار بر ملت ایران نیستند؛ این در حالیست که در همین چند ماه قبل مواردی وجود داشته که ما پول و امکانات لازم برای واردات داروهایی مورد نیاز خود را داشته‌ایم اما آمریکایی‌ها با روش‌های خود و به بهانه‌های مختلف در این کار اخلال وارد کرده‌اند. البته ما به لطف خدا کارهای خود را انجام داده‌ایم.

وی همچنین با بیان اینکه این یک واقعیت است که سرنوشت دولت، نظام و ایران به هم گره خورده است اظهار کرد: آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که می‌خواهند به دولت ایران فشار وارد کنند. در این شرایط امروز در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که در داخل هر کس به ایران فکر می‌کند باید برای برون رفت از چالش‌ها به کمک دولت بیاید.

جهانگیری گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل جنگ اقتصادی که آمریکایی‌ها به راه انداخته‌اند ساز و کارهایی ایجاد کرده است که در اولین گام مقام معظم رهبری شورای عالی سران سه قوه را با اختیاراتی ویژه تاسیس کردند و بنابراین شد که هر تصمیمی که برای پیشبرد کار کشور لازم است بدون توجه به سایر مقررات و با اختیار کامل از سوی این شورا تصویب و اجرا شود. همچنین ستاد مقابله با تحریم‌های اقتصادی نیز با اختیاراتی ویژه در شورای عالی امنیت ملی تصویب شد و در جلسات آن درباره راهکارهای مقابله با تحریم‌ها تصمیم گیری می‌شود.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به شکست سیاست آمریکا در به صفر رساندن فروش و صادرات نفت ایران خاطرنشان کرد: یک نمونه برجسته‌ای از تحریم‌های آمریکا که بعد از اردیبهشت ماه امسال مطرح شد، آن بود که آنها اعلام کردند به دنبال توقف فروش نفت ایران هستند. در این زمینه هم رئیس جمهوری و هم وزیر خارجه آمریکا گفت‌ که فروش نفت ایران را به صفر خواهد رساند. در پی این اعلام برخی کشورها که مشتری نفت ما بودند طی یکی دو ماه قبل میزان خرید نفت خود را به صفر رساندند.

جهانگیری گفت: آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند که جمهوری اسلامی ایران موقعیتی دارد و نفت این کشور نیز شرایطی دارد که نمی‌توانند آن را از فضای بین‌الملل حذف کنند؛ جمهوری اسلامی ایران به اندازه مورد نیاز خود طی ماه‌های گذشت نفت فروخته، این در حالیست که آمریکایی‌ها اخیرا اسامی هشت کشوررا به عنوان کشورهایی که مجوز خرید نفت ایران را دارند اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه این موضوع یک شکست برای آمریکا محسوب می‌شود، افزود: اتفاق اخیر حاصل تلاش های مجموعه مدیران وزارت نفت است و نمونه‌ای از این است که اگر مدیران ما با انگیزه باشند می‌توانیم از سایر موانع پیش روی کشور نیز عبور کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه صحبت‌های خود به بیان برخی وظایف وزارت اقتصاد و امور دارایی پرداخت و خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد مهمترین وزارتخانه اقتصادی کشور است که به تنهایی چهار، پنج وزارتخانه را در خود جای داده است و هر کدام از سازمان‌های آن به اندازه وزارتخانه‌های دیگر گسترده و تعیین کننده هستند.

جهانگیری تاکید کرد: امروز مسئولیت دولت در ارتباط با مسائل اقتصادی مورد توجه مردم بیش از مواقع دیگر است و همه مدیران در سطوح مختلف باید احساس کنند که در مقطعی مسئولیت دارند که مسائل اقتصادی کشور شاخص موفقیت ملت ایران در یک چالش بین‌المللی است؛ اگر امروز در اداره اقتصاد موفق عمل کنیم، به معنای آن است که ملت ایران از یک چالش بین‌المللی موفق خارج شده است. لازمه این کار آن است که همه به صحنه بیاییم.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم با موفقیت از دوره‌های سخت فعلی عبور کنیم، ادامه داد: بهترین صاحبنظران اقتصادی در کشور حضور دارند که می‌توانند به دولت کمک کنند و وظیفه ما مسئولان استفاده از نظرات این افراد برای به خوبی عبور دادن ملت ایران از پیچ گردنه‌های سخت است.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه دولت و رئیس جمهوری مصمم است که از این دوره سخت به خوبی عبور کند، به بیان برخی اولویت‌های پیش روی کشور در مقطع فعلی پرداخت و گفت: اصلی ترین مسئله کشور در مقطع فعلی وحدت و انسجام داخلی است، تحقق این امر وظیفه همه قوا، دستگاه‌ها و جریانات سیاسی است و همه باید متحد باشند و بدانند که این اتحاد نقش تاثیرگذاری در برون رفت از چالش‌ها دارد.

جهانگیری همچنین به برخی اولویت‌های وزارت اقتصاد و دارایی اشاره کرد و ارتقاء و بهبود فضای کسب و کار، توانمندسازی و استفاده از توان بخش خصوصی، گفت‌وگو با بخش خصوصی، توسعه بازار اولیه و بازار سرمایه و جلوگیری از فرار مالیاتی و گسترش پایه مالیاتی را از جمله این اولویت‌ها برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی واقعی نباید دچار معضلاتی از جمله آلودگی به رانت شود خاطرنشان کرد: باید به بخش خصوصی اطمینان دهیم که از آنها دفاع می‌کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری درباره وظایف سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه واگذاری مجموعه‌ها کار بسیار دشواری است، گفت: همه کسانی که فشار می‌آوردند که دولت خصوصی سازی انجام دهد، حداقل در دوره فعلی بلافاصله بعد از انجام واگذاری‌ها اعتراض کردند که واگذاری‌ها کار درستی نبوده است. این در حالیست که به نظر می‌آید این افراد انتظار داشتند که مزایده به گونه‌ای برگزار شود تا حتما کسانی که آنها می‌خواستند پیروز شوند.

جهانگیری همچنین با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه در شرایط فعلی جذب سرمایه خارجی اقدامی صحیح نیست اظهار کرد: امروز اتفاقا ما به سرمایه‌های خارجی نیاز داریم. در این زمینه جاذبه‌های خوبی ایجاد شده تا بخش خصوصی و سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور به کمک داخل بیایند. در این موضوع همچنین یک مصوبه نیز در شورای عالی اقتصادی سران قوا به تصویب رسیده که بر اساس آن هر کسی 250 هزار دلار در ایران سرمایه گذاری کند پنج سال اقامت این کشور را اخذ خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه توسعه بازار اولیه و بازار سرمایه، شرکت‌های بسیاری متعلق به نیروهای مسلح، بانک‌ها، صندوق‌های بازنشستگی و دولت وجود دارند که زمان واگذاری آنها فرا رسیده‌ است خاطرنشان کرد: ما دولتی هستیم که در شرایط فعلی بدهی‌مان بسیار اندک است. در مقابل دارایی‌های دولت بسیار زیاد است و به نوعی دولتی پولدار هستیم که از وظایف وزارت اقتصاد این است که دارایی‌های دولت را مدیریت کند.

اسحاق جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تقدیر از اقدامات انجام شده از سوی طیب نیا، کرباسیان و اکرمی در دوران حضور خود در وزارت اقتصاد در سمت‌های وزیر و سرپرست اظهار کرد: مدیران مهمترین سرمایه ارزشمند کشور هستند که باید قدر آنها را بدانیم؛ گاهی اوقات مدیران مورد جفا قرار می‌گیرند. این در حالیست که جفا به مدیران خدوم جفا به کشور است. باید همواره قدردان مدیران خدوم کشور باشیم.

وی همچنین با اشاره به آغاز به کار فرهاد دژپسند در وزارت اقتصاد، گفت: دژپسند از چهره‌های شناخته‌ شده‌ای برای مسئولان اقتصادی کشور است. او در دولت‌های قبل کارنامه خوبی دارد و در دولت یازدهم نیز در بخش برنامه ریزی بودجه که بخش دشواری بود حضور داشت و به خوبی وظایف خود را انجام داد. امیدوارم در وزارت اقتصاد موفق باشد. همچنین از همه مدیران این وزارتخانه انتظار دارم که وزیر خود را کمک کنند تا بتواند برنامه‌هایش را به خوبی اجرا نماید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۰۲۷۴۱۹:۲۴:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اقا چقدر تو حرف میزنی...یعنی هر روز یک سخنرانی...کی میخواین کار هم بکنین
ناشناس۶۲۰۴۳۰۲۱:۰۴:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
محاکمه ح.ف و م.ج و احمد عراقچی چه شد
محسن۶۲۰۴۸۵۲۱:۳۷:۱۵ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دمت گرم (: اینا که همش حرف میزنند.کی کار میکنن پس؟؟!!
ناشناس۶۲۰۷۶۰۰۷:۰۱:۱۸ ۱۳۹۷/۸/۱۳
و همه حرفها و وعده هاش دررررررروغ!!!
ناشناس۶۲۰۹۴۲۰۹:۳۶:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۳
البته راست میگه . دولت ایران پولداره . ولی تمام این پول در اختیار مسئولین و بچه ها و فک و فامیل و دوست و آشنا و رفقاشونه ، و سهم مردم فقط بدبختیه
ناشناس۶۲۰۴۲۰۲۰:۵۹:۰۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
از لقمان حکیم نقل است که بهترین و بدترین عضو بدن انسان (( زبان )) اوست ، و بدترین زبان بین زبانهای بد ، زبان کسانی است که هزاران هزار بار گویند و اما یک بار عمل نکنند .
مصطفي۶۲۰۴۶۵۲۱:۲۴:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۱۲
بدون تعارف و خجالت بگویم منهم بعنوان یکی از طرفداران بریده شما و جناب روحانی عرض میکنم خیلی از ماها ، دیگه امیدی به اینکه شماها بتوانید کار مثبتی انجام بدهید ، نداریم منافع شخصی و گروهی شماها ، خواسته و ناخواسته ، دانسته و ندانسته ، با منافع مردم هزاران کیلومتر فاصله گرفته
ناشناس۶۲۰۴۹۱۲۱:۴۴:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
میشه بفرمایید به کجا عبور خواهیم کرد؟؟
سامان۶۲۰۵۳۳۲۲:۲۵:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
در اینکه دولت پولدار هست حرفی نیست اما به قیمت فقیر کردن و بی ارزش کردن سرمایه و پس انداز و درآمد 98% مردم. این پولها هم به جیب همون 2% میره و بقیه باید لنگ بپوشن و نون خشک بخورن و ایستاده تحمل کنند.
ناشناس۶۲۰۵۳۸۲۲:۳۷:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
واقعا همه تون زدین به سیم آخر . بله ایران سرزمین غنی می باشد ولی شما ها باعث شددین مردم به این روز بیفتند .
ناشناس۶۲۰۵۵۲۲۲:۵۲:۳۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دروغ نگفته دولت پولدار است ولی مردم مستضعف!!!
ناشناس۶۲۰۵۵۸۲۲:۵۵:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۲
مردمش چی ایا مردمش هم پول دارن البته قطعا مدیران دولتیش هم پولدارن
ناشناس۶۲۰۶۲۳۲۳:۴۱:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دیده بودین پدر پولدار باشه اما بچه هاش از گشنگی تلف بشن؟ ایناش ! دولت تدبیر و امید!
محمدرضا۶۲۰۷۱۰۰۲:۳۸:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
خدا زیادش کنه!!!! فعلا که ملت ایران ملتی فقیر است!!!! خوش به حال دولت و مسئولین!!!
ناشناس۶۲۰۷۳۸۰۵:۳۵:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
بله آقای پولدار و دولت پولدار. پولدارید البته با برداشتن از جیب مردم بیچاره ایران!
ناشناس۶۲۰۷۵۱۰۶:۳۶:۴۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
دولت 4 درصدی خوب معلومه پولداره. اما مردمش فقیرن.
ناشناس۶۲۰۷۷۳۰۷:۱۹:۵۲ ۱۳۹۷/۸/۱۳
بله اما مردم فقیرند
ناشناس۶۲۰۷۹۵۰۷:۳۵:۲۳ ۱۳۹۷/۸/۱۳
الحق که درست گفتن, دولت ما دولتی پولدار است. فکر نمیکنم هیچ دولتی در دنیا وزرایی با این ثروت داشته باشد
ناشناس۶۲۰۸۱۸۰۷:۵۹:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۳
خزانه خالی .... دولت پولدار ...... وزیران میلیاردر ... اختلاسگران بزرگ .... مردم فقیر ......
ناشناس۶۲۰۸۴۹۰۸:۲۸:۲۹ ۱۳۹۷/۸/۱۳
نمی دونم چه اصراریه که شما حرف های عجیب و غریب و غیر قابل هضم بزنید!!
بهنام۶۲۰۸۵۴۰۸:۳۰:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
بله دولت پولدار هست اما برای پترو شیمی ها فولادی ها و بنگاه های شبه دولتی که وزیران و مشاوران دولت در آن رئیس و عضو هئیت رئیسه هستن. اما برای مردم این دولت پولدار یک کدو تنبلی بیش نیست.
ناشناس۶۲۰۸۶۵۰۸:۳۹:۳۳ ۱۳۹۷/۸/۱۳
اگر صحبتهای رییس این آقا را با صحبتهایی که تا الآن کردند کنار هم بگذاری یک طنز زیبا ازش در می آید اینها فکر می کنند هرچه بگند مردم یادشون میره
ناشناس۶۲۰۹۰۷۰۹:۰۶:۵۵ ۱۳۹۷/۸/۱۳
کارمندان و معلمان فقیر، اما مدیران و وزیران پولدار و نجومی بگیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پربحث‌های امروز

 1. چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم

 2. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 3. نظام انتخاباتی مطلوب برای انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی

 4. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 5. دیگر دلیلی برای پرداخت یارانه‌ به افراد پردرآمد وجود ندارد

 6. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 7. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 8. مراسم تشییع مدیرعامل و معاون سازمان تامین اجتماعی امروز برگزار می‌شود

 9. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 10. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

 11. بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ ابلاغ شد + متن

 12. چرا بیکاری یک استان ۸ و استان همجوارش ۲۰ درصد است

 13. برای اطلاع از تعداد سیم کارت هایتان استعلام بگیرید

 14. واکنش کره جنوبی به آزمایش یک سلاح جدید در کره شمالی

 15. برای ترمیم ورزشگاه آزادی ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است

 16. آبه و پوتین نسبت به حل مناقشات منطقه ای توافق کردند

 17. «نوبخت» در حزب اعتدال و توسعه ابقا شد

 18. اکبر میثاقیان سرمربی تیم فوتبال خونه‌به‌خونه شد

 19. رنو فرانسه از پیدا کردن بازار جایگزین ایران عاجز ماند

 20. پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی حقوق کارگران در سال ۹۸

 21. سعد حریری از موضع عربستان درباره خاشاقچی حمایت کرد

 22. رئیسی: وارد کردن مردم در عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی گره‌گشاه است

 23. ۵ استان ایران نیاز به خون دارند

 24. کره شمالی شهروند آمریکایی را دیپورت می‌کند

 25. پایان جنگ تجاری آمریکا و چین بعید است

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 9. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 10. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 11. همدردی ایران با مردم آمریکا

 12. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 13. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 14. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 15. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 16. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 17. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 18. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 19. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 20. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 21. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 22. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 23. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 24. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 25. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های امروز

 1. چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم

 2. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 3. دیگر دلیلی برای پرداخت یارانه‌ به افراد پردرآمد وجود ندارد

 4. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 5. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 6. بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ ابلاغ شد + متن

 7. چرا بیکاری یک استان ۸ و استان همجوارش ۲۰ درصد است

 8. برای اطلاع از تعداد سیم کارت هایتان استعلام بگیرید

 9. واکنش کره جنوبی به آزمایش یک سلاح جدید در کره شمالی

 10. رنو فرانسه از پیدا کردن بازار جایگزین ایران عاجز ماند

 11. پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی حقوق کارگران در سال ۹۸

 12. پایان جنگ تجاری آمریکا و چین بعید است

 13. گزارش IMF از ۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌

 14. پیش‌بینی روند بازار مسکن سخت شد

 15. کره جنوبی در مورد کنار گذاشتن نفت ایران جدی است؟

 16. عرضه نفت خام در بورس ادامه دارد

 17. برف و باران در 16 استان کشور

 18. حال این روزهای صرافی‌ها

 19. طلای جهانی گران‌تر شد

 20. قیمت نفت بازهم افزایش یافت

 21. راه روسیه از اوپک جدا می‌شود؟

 22. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

 23. اختلاس 500 میلیون تومانی یک مسئول در مانه و سملقان

 24. کره جنوبی در مورد کنار گذاشتن نفت ایران جدی است؟

 25. گزارش IMF از ۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌/ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار

پربحث‌های دیروز

 1. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 2. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 3. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 4. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 5. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 6. قیمت نفت با احتمال کاهش عرضه در بازار افزایش یافت

 7. مذاکرات اوپک برای کاهش تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت

 8. ایران ۶۰ هزار تن برنج از هند خریداری می‌کند

 9. شرکت رکورددار تاخیر‌های پروازی مهرماه

 10. دلار باید این تهدید را جدی بگیرد!

 11. آیا ارزهای دیجیتال رسمی می شوند؟

 12. جزئیات بیکاری در ۳۱ استان در ۸ سال گذشته

 13. استرس نفتی در بورس تهران

 14. شکست مرز روانی دلار و سکه

 15. آیا ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟

 16. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 17. قیمت نفت با ابهامات تحریم‌های ایران وفق می‌یابد

 18. توکلی: امسال بیشتر بر قاچاق، گمرک و بانک تمرکز می‌کنیم/ واکنش نسبت به اعدام سلطان سکه

 19. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 20. قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

 21. قیمت ها در بازار خودرو آرام است، جز این چند مورد

 22. نباید از طیب‌نیا انتطار معجزه داشت/ بانک مرکزی بدهی خود از سیستم بانکی را طلب کند

 23. دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

 24. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 2. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 3. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 4. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 5. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 6. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 7. اسامی نهادهای معاف از مالیات اعلام شد

 8. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 9. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 10. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 11. سقوط قیمت دلار به مرز ۱۲ هزار تومان

 12. جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا ۳۰۰ هزار تومان/ گوشت و مرغ و برنج در سبد

 13. روسیه: فروش سوخو به ایران منوط به صدور مجوز آمریکاست/ چین گزینه قطعی برای خرید هواپیما نیست

 14. بازار شیر تو شیر قیمت شیر/ قیمت‌ها روزانه بالا می‌رود!

 15. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 16. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 17. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 18. وزیر اقتصاد: در مقابله با تحریم‌ها کارکشته شده‌ایم

 19. اقامت در ایران برای خارجی‌ها «مفت» شده است/ قیمت اتاق هتل ۳ستاره ایرانی اندازه همبرگر اروپایی!؟

 20. بانک مرکزی: سوئیفت نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد /خللی در مبادلات ارزی ایجاد نمی شود

 21. تصاویر منتشر شده از لحظاتی قبل از اعدام سلطان سکه  

 22. پولشویی در ایران؛ واقعیت چیست؟

 23. چرا دیپلماسی نفتی آمریکا شکست خورد؟/ ۳ شرط اصلی را برای معافیت از تحریم

 24. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 25. افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

آخرین عناوین