اختیارات دولت کم است؟ پاسخ کرباسچی به صفایی فراهانی/ کلاف سر در گم شهرداری تهران؛ تهرانی‌ها چه گناهی کرده‌اند؟/ ۱۳ آبان و ناکامی آمریکا در تحریم ایران

گروه سیاسی الف،   3970812154 ۱۶ نظر، ۴ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
اختیارات دولت کم است؟ پاسخ کرباسچی به صفایی فراهانی/ کلاف سر در گم شهرداری تهران؛ تهرانی‌ها چه گناهی کرده‌اند؟/ ۱۳ آبان و ناکامی آمریکا در تحریم ایران

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

کلاف سر در گم شهرداری تهران؛ تهرانی‌ها چه گناهی کرده‌اند؟

ماجرای افشانی و شهرداری تهران همچنان ادامه دارد. جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی در نامه‌ای به محسن هاشمی اسامی ۱۲ نفر از داوطلبان شهرداری را که تا سه سال آینده بازنشسته نمی‌شوند اعلام کرده است.

اسامی ۱۲ کاندیدای غیربازنشسته برای تصدی سمت شهرداری تهران اعلام شد

از طرف دیگر، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران از توقف فرایند انتخاب شهردار تهران تا تعیین تکلیف طرح استفساریه در مجلس خبر داد!

فرایند انتخاب شهردار تهران به تعویق افتاد

یکی از نمایندگان مجلس از لابی شورای شهر با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس برای مستثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان خبر داد.

لابی شورای شهر برای تصویب استفساریه شهردار تهران

روزنامه صبح‌نو از ضیافت شام در منطقه ۲۲ تهران خبر داده است و نوشته است: «شنیده‌ها حکایت از آن است که مدیران موسسه همشهری و هم‌استانی افشانی در شهرداری تهران در رستوران آبشار منطقه‌۲۲ با محوریت رییس‌دفتر بازنشسته شهردار بازنشسته تهران گردهم آمدند تا تلاش‌ها برای قانع کردن نمایندگان مجلس برای مستثنا کردن افشانی از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را جدی‌تر از پیش پی بگیرند. پیش‌تر و در اقدامی بی‌سابقه، بررسی طرح استفساریه مستثنا شدن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که قرار است به مستثنا شدن شهرداران کلانشهرها تغییر یابد، علاوه بر آنکه یکشنبه در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار می‌گیرد، در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها هم قرار خواهد گرفت.

رییس دفتر بازنشسته شهردار بازنشسته تهران برآن است تا با کارگیری و هماهنگی میان همراهان شهردار تهران در شهرداری و مجلس، دوفوریت طرح مذکور را به صحن ببرد تا پیش از موعد قانونی بتوانند افشانی را در بهشت حفظ کنند. گفته می‌شود آقای محمدعلی وکیلی که پیشتر به نام روزنامه ابتکار برای دخترش طرح ترافیک خبرنگاری گرفت و همچنین خانم فریده اولادقباد، نماینده تهران در مجلس از فعالان مستثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند.»

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با ایلنا پیش‌بینی کرد این استفساریه در کمیسیون اجتماعی رد خواهد شد. سلمان خدادادی در خصوص فرستادن استفساریه برای ماندن شهردار تهران به کمیسیون اجتماعی گفت: این استفساریه بار دیگر و طبق آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی به کمیسیون اجتماعی فرستاده شده است و ما هم در کمیسیون بر اساس قانون باید آن را بررسی کنیم؛ اما این به معنی تائید و صحت  این موضوع نیست و به احتمال زیاد هم رد خواهد شد.

روزنامه سازندگی محسن هاشمی را تنها گزینه اصلاح‌طلبان برای رهایی از باتلاق شورای شهر و شهرداری تهران دانست.

روزنامه سازندگی نوشت:

«محسن هاشمی به نسبت دیگران جوانتر است، فن سالار است و نه چپ است و نه راست و می‌تواند به نقطه تفاهم حاکمیت و دولت و اصلاحات بدل شود. محسن هاشمی از بدنه شهرداری است و گرچه برخی مفهوم آقازادگی را به انحراف کشیده‌اند اما او فقط به فرزند آقای هاشمی بودن کفایت نکرده و در کف شهرداری بر قابلیت‌های خود افزوده است. از لحاظ سیاسی نیز در این یک سال به تعبیر خودش کار سیاسی را به خوبی آموخته است و تعامل با جناح‌های درون جبهه اصلاحات را فراگرفته است؛ تا جایی که بارها از نحوه ریاست او بر شورا از سوی بزرگان جبهه اصلاحات تقدیر شده است و یقینا در مقام شهردار نیز این تجربه را تعمیق خواهد کرد. رای بالای مردم تهران به او، که با فاصله قابل ملاحظه از فرد دوم رخ داد، نشانه اعتبار شخصی محسن هاشمی هم هست؛ گرچه هرگز این تبختر او را فرا نگرفت که برابر شورای شهر تهران ندای جداسری سر دهد و این تعهد تشکیلاتی را نسبت به حزب خویش، به عنوان رئیس شورای مرکزی هم انجام داده است بدون آنکه هویت کارگزارانی، هویت اصلا حطلبی و هویت اعتدالگرایی را در تعارض قرار دهد.»

شهرداری تهران به باتلاق اصلاح‌طلبان بدل شده است

روزنامه آفتاب یزد در مطلبی از تلاش برای بقای افشانی در شهرداری تهران حمایت کرده و نوشته است: «اگر شورا، مجددا مجبور به انتخاب فردی به غیر از افشانی شود و حضور شهردار جدید در آینده باعث تغییرات چندین و چند باره در مدیریت‌های عالی و میانی شهرداری تهران شود، تا زمان ثبات در خانه بهشت، دوره شورای پنجم به پایان خواهد رسید و این به معنای شکست این شورا مانند شورای اول شهر تهران خواهد بود... منطق نشان می‌دهد که شهرداری تهران باید در آرامش و ثبات کارش را انجام دهد. از همین رو اگر تفسیر قانون در گیرودار سیاست نیفتد و حقوقدانان و وکلای مردم در زمینه استفساریه اخیر پارلمان پیشقدم شوند و با تصویب فوریتش در راه ابقای افشانی در شهرداری همت کنند، می‌توان بیشتر به آینده تهران امیدوار بود. در این بین نباید از نقش کلیدی فراکسیون امید در این زمینه هم غافل شد.»

روزنامه ایران هم در مطلبی تلاش کرده است لزوم ثبات مدیریت در شهرداری را نشان دهد و از اینکه شهردار تهران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شده است انتقاد کرد. البته ناگفته پیداست دغدغه‌های حزبی و سیاه‌نمایی از شهرداری دوره قالیباف، چاشنی حمایت‌های روزنامه‌های اصلاح‌طلب از افشانی است.

عبدالله ناصری، سیاستمدار اصلاح‌طلب در یادداشتی در روزنامه شرق همین خط رسانه‌ای را پی گرفته و از استفساریه مجلس حمایت کرده است.

اما واقعیت ماجرا این است که تلاش اصلاح‌طلبان برای بقای افشانی تلاشی برای حفظ حیثیت اصلاح‌طلبان است، چون اگر افشانی بنا به قانون مجبور شود شهرداری را ترک کند، تهران در عرض ۱۵ ماه دو شهردار به خود دیده و با آنها خداحافظی کرده است. این روزها مشخص شده است نجفی همسر دومش را به شهرداری ترجیح داد و استعفا داد و افشانی هم علی‌رغم اطلاع از طرح مجلس به شهرداری تهران انتخاب شد. این تغییرات پی‌درپی از نظر افکار عمومی موجه نیست و طبیعتا تاثیر منفی خود را بر عملکرد شهرداری خواهد گذاشت. 

از طرفی دیگر اختلافات درون‌گروهی اصلاح‌طلبان در این ماجرا بی‌تاثیر نیست و شهرداری تهران با پست‌های مدیریتی زیاد مورد طمع گروه‌های مختلف سیاسی است. به‌همین جهت حزب کارگزاران سازندگی تلاش زیادی برای شهردارشدن محسن هاشمی دارد. افشانی از اعضای حزب اعتماد ملی است و طبیعتا الیاس حضرتی که اکنون عملا همه‌کاره حزب اعتماد ملی است و بقیه اعضای اعتماد ملی نمی‌خواهند شهرداری تهران را از دست دهند. به‌همین جهت همه تلاششان را برای بقای افشانی به‌کار بسته‌اند.

و در میانه تلاش‌ و لابی‌های اصلاح‌طلبان برای بقای افشانی و چشم‌انداز مبهم آینده مدیریت شهری، شهر تهران و شهروندان آن، حیران مانده‌اند و بلاتکلیف.

***

۱۳ آبان و ناکامی آمریکا در تحریم ایران

۲ روز مانده به اجرای تحریم‌های ۱۳ آبان علیه ایران، آمریکا در یک عقب‌نشینی آشکار ۸ کشور را از تحریم‌های جدید معاف کرد تا رسما سیاست «به صفر رساندن فروش نفت ایران» شکست بخورد.

روزنامه خراسان نوشت: 

روز گذشته در آستانه اعلام بازگشت تحریم ها، آمریکا ناچار شد به هشت کشور معافیت بدهد تا کماکان به خرید نفت از ایران ادامه دهند. این درحالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، تاکنون بارها تاکید کرده بودند که در آبان فروش نفت ایران را به صفر خواهند رساند. با این حال شواهد و گزارش رسانه های بین المللی نشان می دهد که آمریکا در این خواسته شکست خورده است. این شکست در سه عرصه رخ داده است:
 
اول این که ایران با تغییر روش های فروش نفت و روی آوردن به تاکتیک های جدید همچنان مقادیر چشمگیری نفت راهی بازار می‌کند تا جایی که حتی آمارها نشان می دهد که برخلاف آن چه پیشتر گفته می شد که میزان روزانه فروش نفت ایران با کاهش 50 درصدی به حدود 1.2 میلیون بشکه رسیده است اما این میزان حدود دومیلیون بشکه است...
 
دوم این که آمریکا و متحد اصلی اش در منطقه یعنی عربستان سعودی در پرکردن نفت ایران در بازار موفق نبوده اند. 
 
سوم هم این که همین کاهش نسبی عرضه نفت به بازار از سوی ایران یکی از عوامل افزایش قیمت نفت در ماه های اخیر بوده به نحوی که عملا افزایش قیمت، کاهش عرضه نفت از سوی ایران را در بودجه کشورمان جبران کرده است.
این شرایط باعث شده تا آمریکا به هشت کشور معافیت تحریمی مشروط بدهد. هشت کشوری که عملا خریداران اصلی و بزرگ نفت ایران هستند و حدود 70 درصد نفت ایران را می خرند که شکست بزرگی برای آمریکا در تحریم نفت ایران است.»
 
داوود هرمیداس‌باوند در روزنامه آرمان نوشت: «عقب نشینی کنونی آمریکا از وضع تحریم برای کشورهایی که نفت ایران را می‌خرند چند علت دارد. نخست اینکه این تحریم‌ها به طور اتوماتیک قیمت نفت را بالا خواهد برد و همه کشورهایی که وارد کننده نفت هستند متضرر می‌شوند...
 
از طرف دیگر اروپایی‌ها قبلا گفته‌اند که به برجام پایبند هستند، درهر شرایطی یک سوم نفت ایران را خواهند خرید و به شرکت‌های کوچک‌تر نیز برای سرمایه‌گذاری در ایران توصیه می‌کنند، اما شرکت‌های بزرگ اروپایی قبل از 13 آبان شروع به عقب‌نشینی کردند. حتی برای ایجاد نهاد سرمایه‌گذاری در ارتباط با ایران که ربطی با آمریکا نداشته باشد نیز همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نظر مساعدی نداشتند. لذا اینطور نیست که اروپایی‌ها کاملا طرف ایران باشند...»
 
روزنامه وطن امروز نوشت: «اصلی‌ترین دلیل معافیتی که آمریکا برای برخی کشورهای آسیایی خریدار نفت‌خام ایران در نظر گرفته است شکست برنامه‌های قبلی برای جایگزینی نفت ایران و خریدن وقت برای یافتن و تجهیز کردن جایگزین‌های نفت ایران در بازار جهانی است. آن طور که مشخص است روسیه، عربستان سعودی و خود آمریکا می‌خواهند نقش ایران را در بازار ایفا کنند اما به دلیل اینکه این موضوع بسیار زمانبر است آمریکا اجازه داده است برخی کشورها با این تبصره که اولا خرید نفت خود را از ایران کم کنند، به خرید خود ادامه دهند.»
***
اختیارات دولت کم است؟ پاسخ کرباسچی به صفایی فراهانی
محسن صفایی فراهانی، سیاستمدار اصلاح‌طلب در گفت‌وگویی تفصیلی با روزنامه اعتماد درباره وضعیت مدیریتی کشور صحبت کرده است. صفایی فراهانی در بخشی از این مصاحبه گفته است: «من بارها گفته‌ام عملکرد دولت جای انتقاد زیاد دارد و خود من هم انتقاد زیادی به آن دارم اما آنچه در کشور ما اتفاق می‌افتد ناشی از فقط عملکرد قوه مجریه نیست، قوه مجریه در کشور کمتر از ۲۰ درصد اختیارات دارد و بدیهی است که در همین حد می‌توان از او انتظار داشت.»
 
صفایی فراهانی در ادامه مصاحبه یک بار دیگر با تاکید بر این گزاره اصرار می‌کند که «قوه مجریه بیشتر از ۲۰ درصد اختیار ندارد»
 
دست تقدیر، شرایط را طوری رقم زده است که پاسخ این حرف غلط در همان صفحه از قلم غلامحسین کرباسچی صادر شده است. غلامحسین کرباسچی به‌عنوان یک سیاستمدار اصلاح‌طلب برای همگان آشناست. امروز کرباسچی در روزنامه اعتماد مقاله‌ای با عنوان «اختیارات ریاست‌جمهوری» نوشته است. 
 
کرباسچی در این مقاله استدلال می‌کند اختیارات ریاست‌جمهوری کم نیست و اگر هم کم باشد هیچ رئیس‌جمهوری بعد از انتخاب‌شدن حق ندارد از اختیار کم خود گلایه کند؛ چون قبل از ریاست‌جمهوری از همه چیز مطلع بوده است.
 
کرباسچی نوشته است: «قوانین ما در حوزه اختیارات قوه مجریه در طول سه دهه گذشته هیچگاه تیغ تغییر و تحول شامل حالش نشده و افرادی که می‌خواهند پا در رقابت‌های ریاست‌جمهوری بگذارند از آن بی‌اطلاع نبودند و می‌دانستند اگر همه قدرت روسای دولت با این شرح و تفسیر ۲۰ درصد یا ۸۰ درصد است باید بر اساس آن صحبت کنند و بر اساس آن قول و قرار بگذارند. روی سخن در این نوشته با کسانی که در این زمینه وقتی به چون و چرای دولت حسن روحانی می‌رسیم به توجیه میزان اختیارات از قدرت متوسل می‌شوند.»

عناوین مرتبط

۲۳ آبان ۱۳۹۷۶ میلیارد بودجه معاونتی که وجود ندارد/ آخوندی گزینه لاریجانی برای شهرداری بود؟/ توصیه‌های افروغ به سیاستمداران
۲۲ آبان ۱۳۹۷رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی
۲۱ آبان ۱۳۹۷آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT
۲۰ آبان ۱۳۹۷پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد
۱۹ آبان ۱۳۹۷قطار انقلاب؛ آیا کسی پیاده می‌شود؟/ انتخابات ۸۸، اصلاح‌طلبان و ادعای تقلب بدون سند/ واکنش ها به پخش یک فیلم تاریخی درباره جنگ جهانی دوم
۱۵ آبان ۱۳۹۷مخاطب سخنان کنایه آمیز محسن هاشمی/ چرخش گفتمانی دولت/ جهانگیری و دو راهی انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری/ واعظی از دولت می رود؟
۱۴ آبان ۱۳۹۷انتقاد تکراری اصلاح طلبان از روحانی و کابینه/ حرف حساب نماینده مجلس ششم/ غلبه نگاه سیاسی در برخورد با سی اف تی
۱۳ آبان ۱۳۹۷شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟
۹ آبان ۱۳۹۷ رفتار دوگانه در قبال مرجعیت/ روایت روزنامه اصلاح طلب از نقشه لاریجانی برای انتخابات/ پیش بینی جدایی جهانگیری از دولت/ اقدام جدید برای حفظ افشانی در شهرداری
۶ آبان ۱۳۹۷رای اعتماد شبانه به وزرا و چند پرسش بی‌پاسخ/ نظارت استصوابی؛ بزرگترین مشکل کشور؟/ هم‌صدایی احمدی نژاد و آخوندی در اقتصاد
۵ آبان ۱۳۹۷حمله افشانی به مهاجرانی / ادامه بحث‌ها درباره نظارت مجمع تشخیص / تقدیر ۱۶۷ نماینده مجلس از کارنامه عباس آخوندی!
۲ آبان ۱۳۹۷افشانی بالاخره از شهرداری می‌رود؟ / نظرات هیئت نظارت مجمع تشخیص قانونی است؟ / حمایت معاون قوه قضائیه از حضور محترمانه بانوان در ورزشگاه‌ها

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۲۰۲۴۴۱۹:۰۶:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دولت لیست ارزی رو منتشر نکرده چرا ؟!
ناشناس۶۲۰۵۶۹۲۳:۰۱:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
کاسبان ارز
کرجی۶۲۰۲۴۶۱۹:۰۷:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
روحانی اختیاراتش چند برابر تمام دولتهای قبل هست مشکل حال و عرضه کار است حکایت رقص بد عروس و‌ بهانه کجی زمینه ولی در پررویی لنگه ندارد این دولت و الا همان دور اول استعفا میداد
ناشناس۶۲۰۲۴۷۱۹:۰۷:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
همه بودجه ها و وزارت نفت دست دولته ، اختیار کمه؟
ناشناس۶۲۰۶۰۰۲۳:۲۰:۰۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
در این مملکت معلوم نیست هر مسئولی چقدر اختیار دارد و در مورد چه چیزهایی پاسخگو باید باشد!
ناشناس۶۲۰۸۸۰۰۸:۵۱:۳۵ ۱۳۹۷/۸/۱۳
ای جان!! قانونا معلومه! یکم زحمت میخواد بخونی! اگه بحثت کوچه خیابونیه بله معلوم نیست و به قولی اسب تو اسبه
ناشناس۶۲۰۲۵۲۱۹:۱۰:۱۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
موقع امضای برجام ، ان را فتح الفتوح و حاصل دیپلماسی خودشون می دونستند و کلی لقب امیر کبیر و مصدق به هم می دادن..حالا که تو زرد در امده میگن تصمیم نظام و رهبری بود!!! بعید نیست کلا بگن اصلا تقصیر احمدی نژاد بود..
ناشناس۶۲۰۳۴۵۲۰:۰۴:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
گناه تهرانی ها چه بود؟ سوالی فرافکنانه با جواب بدیهی: " تَکرار"
ناشناس۶۲۰۵۰۹۲۲:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اگر پست و مسئولیت در این دولت آب و نان ندارد پس چرا بعضی‌ها برای ماندن در قدرت دست و پا می‌زنند. شهردار فعلی تهران چرا خود را کنار نمی‌کشد؟
ناشناس۶۲۰۵۱۰۲۲:۰۱:۵۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
تشکر و قدردانی گروهی از نمایندگان مجلس از آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حالی است که ایشان مسکن مهر را مزخرف دانسته و قدمی برای مسکن‌دار شدن افراد خانه به دوش برنداشت. چنین نمایندگانی مطمئن باشند دود این فراموش کردن مردم و توجه محض به جناح‌بازی به چشم خودشان خواهد رفت.
محسن۶۲۰۵۵۴۲۲:۵۳:۱۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
واقعا بیشرمانه ترین حرفی که شنیدم نسبت دادن برجام به رهبری است.خدارو شکر من کر نبودم و سخنان رهبری را در مورد برجام بارها و بارها شنیدم.نمی دانم امثال علی مطهری و دیگران با چه رویی این حرف را میزنند.خدایا ایران را نجات بده.آمین
معلم۶۲۰۷۳۰۰۳:۵۴:۴۷ ۱۳۹۷/۸/۱۳
مقام معظم رهبر ی موضع خود را به روشنی اعلام فرمودند و نیاز به تفسیر ندارد.
ناشناس۶۲۰۷۶۵۰۷:۱۰:۴۱ ۱۳۹۷/۸/۱۳
یعنی بجز "افشانی" کسی نیست شهرداری رو بچرخونه
ناشناس۶۲۰۸۰۳۰۷:۳۹:۴۹ ۱۳۹۷/۸/۱۳
اصلحطلبان تا بیرون از گود هستند میگن ما رو انتخاب کنید تا مشکلات رو حل کنیم همینکه به ریاست رسیدند میگن نمیزارن کار کنیم اختیاراتمان محدود است در حالی سعید لیلاز فعال اصلاحطلب گفت اگه این اختیاراتی که رهبری به ۳قوه داده به چوب داده بودن تا الان کاری کرده بود.
ناشناس۶۲۰۸۵۳۰۸:۳۰:۲۰ ۱۳۹۷/۸/۱۳
گناه تهرانیها انتخاب افراد نا لایق در مجلس، دولت و شورای شهر است. بچشید نتیجه این انتخاب ها را. نوش جانتان. ظلم این انتخابهای نادرست شما در حق مردم ایران قابل بخشش نیست.
ناشناس۶۲۰۸۶۴۰۸:۳۶:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۳
آخوندی آماده خدمت به خلق الله است . فقط کافی یک تعارف بزنند. مسکن اجتمایی می سازد. مترو می سازد. جاده و اتوبان می سازد. همه کار هم بلد است

پربحث‌های اخیر

 1. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 2. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از لزوم پاسخگویی اصلاح‌طلبان درباره عملکرد دولت و عذرخواهی بابت ادعای تقلب در سال ۸۸ تا اعدام سلطان سکه و انتخاب شهردار تهران

 3. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 4. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 5. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 6. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 7. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 8. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 9. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 10. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 11. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

 12. پلیس کودک‌آزاری در یکی از پارک‌های تهران را تکذیب کرد

 13. پیمان معادی کنار رایان رینولدز ستاره سینمای هالیوود

 14. اولین واکنش شریعتمداری به درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

 15. صحبت‌های نورافکن درباره بازگشت به استقلال

 16. لاریجانی درگذشت نوربخش و معاونش را تسلیت گفت

 17. رئیس جمهور عراق شنبه به ایران سفر می‌کند

 18. کودک‌آزار شوشتری دستگیر شد

 19. اتفاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا به بازی تیم ملی کشید/درگیری کروز با یک خبرنگار

 20. سنای آمریکا به قطعنامه «قطع فروش سلاح به بحرین» رای نداد

 21. سردار سلامی: دورریز غذای ایرانی‌ها‌ 50 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند/ طرح صفر کردن صادرات نفت ایران شکست خورد

 22. فیلم/ نوربخش و تاج‌الدین در محل حادثه علائم حیاتی نداشتند  

 23. کاخ سفید استرداد «فتح‌الله گولن» را بررسی می‌کند

 24. عفو بین‌الملل: تحقیقات عربستان سعودی در مورد قتل خاشقچی فاقد اعتبار است

 25. هشدار آمریکا به بانک‌ها و شرکت‌های اروپایی درباره مبادله با ایران

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. همدردی ایران با مردم آمریکا

 3. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 4. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 5. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 6. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 7. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 8. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 9. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 10. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 11. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 12. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 13. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 14. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 15. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 16. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین