بهشتی‌پور در گفتگو با الف: مشکلات را نباید به تحریم‌ها ربط داد و ناامید کردن مردم در این شرایط درست نیست/ اروپایی‌ها به دنبال بهانه جویی هستند؛ نباید بنشینیم و منتظر اقدام آنها باشیم

گروه سیاسی الف،   3970812044 ۲۶ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
مشکلات را نباید به تحریم‌ها ربط داد و ناامید کردن مردم در این شرایط درست نیست/ اروپایی‌ها به دنبال بهانه جویی هستند؛ نباید بنشینیم و منتظر اقدام آنها باشیم

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اروپا وقت چندان ندارد و ایران هم نمی‌تواند منتظر آنها بماند و باید هرچه سریع‌تر ساز و کارهای خود را نهایی کرده و اجرایی کنند، گفت: نباید بنشینیم و منتظر اقدام آنها باشیم و نباید همه مشکلات را هم به تحریم‌ها ربط داد و باید با کشورهایی از جمله چین و روسیه برای جبران آثار تحریم‌ها رایزنی کنیم.

به گزارش الف، آمریکا روز گذشته روز گذشته از بازگشت «تمام تحریم‌های نفتی و بانکی ایران» که براساس برجام لغو شده بود، خبرداد. مقام‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دیروز در مراسمی در جمع خبرنگاران بازگشت تمامی تحریم‌ها علیه ایران که به موجب توافق هسته‌ای برجام رفع شده بودند را اعلام کردند. این تحریم‌ها که از روز دوشنبه اجرایی می‌شوند، بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی ایران را هدف قرار می‌دهند و دومین بسته تحریم‌هایی هستند که بعد از خروج آمریکا از برجام علیه  ایران احیا می‌شوند. 

آمریکا پس از خروج از برجام (در اردیبهشت امسال) اقدام به بازگشت تحریم‌ها کرد که در مرحله نخست در مرداد ماه و مرحله دوم آن نیز روز ۱۳ آبان (دوشنبه هفته جاری) اجرایی خواهد کرد. اروپایی‌ها که خود را را پایبند به برجام عنوان کردند قرار شد منافع ایران از برجام را با ارائه بسته پیشنهادی خود جبران کنند اما تا امروز وقت کشی کردند.

حسن روحانی رئیس ‌جمهور کشورمان نیز روز پنجشنبه در یادداشتی که در نشریه فایننشال تایمز منتشر شد، با بیان اینکه رفتار دولت آمریکا ثبات بین‌المللی را به خطر می‌اندازد از اروپا خواست تا در برابر یک‌جانبه‌گرایی واشنگتن با ایران همکاری کند و عنوان کرد: پس از خروج آمریکا از برجام، ما با طرف‌های باقی‌مانده در این توافق، مذاکرات سازنده‌ای را داشتیم. حمایت آن‌ها ارزشمند بوده است، اما این مهم است که طرف‌های اروپایی، چین و روسیه بسته نهایی پیشنهادی خود را برای جبران و تسکین تاثیر تحریم‌های جدید و یک‌جانبه آمریکا پیش از آنکه اعمال شوند را ارائه و اجرا کنند و شرط نجات توافق تاریخی برجام را در بهره‌مندی مردم ایران از منافع آن است.

حسن بهشتی پور، کارشناس مسایل هسته‌ای در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد سرانجام مذاکره با اروپایی ها و برجام گفت: قرار بود اروپایی‌ها بسته پیشنهادی خود را تا قبل از ۱۳ آبان به ایران ارائه دهند که هنوز چنین موضوعی تحقق نیافته است و ما همچنان منتظر هستیم تا ببنیم چنین کاری را انجام خواهند یا خیر.

وی افزود: همان‌طور‌که می‌دانید آمریکا گروه اقدام علیه ایران را تشکیل داده و این گروه تمام فعالیت‌های ایران و ارتباط با اروپا را رصد و مانیتور می‌کنند. ایران و اروپا در نشست های قبلی خود گفته‌اند نمی‌خواهند طوری عمل کنند که آمریکایی‌ها از بسته پیشنهادی و راه‌حل‌هایی که به دنبال دور زدن تحریم‌ها است، آگاه شود، لذا اروپا بسته پیشنهادی خود را ارائه کرده، اما معطل سازوکار اجرایی آن است تا ۱۳ آبان آن‌ را اجرایی کند.

بهشتی پور خاطرنشان کرد: اروپا باید در این چند روز باقی مانده از فرصتی که ایران به آن داده است، استفاده کرده و وعده‌های خود را عملیاتی کند و تنها به حرف بسنده نکند.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی در مورد اینکه اروپایی ها در حال وقت کشی هستند، گفت: بنده معتقدم هنوز باید امید داشت و البته این امید نباید به معنای اعتماد کردن به غربی‌ها باشد، اما ناامید کردن مردم در این شرایط اقتصادی جامعه هم درست نیست و نباید در داخل کشور بنشینیم و منتظر اقدام اروپایی‌ها باشیم، این اشتباه است.

وی ادامه داد: باید نظام بانکی خود را اصلاح کرده و اقداماتی را برای حل مشکلات انجام دهیم و باید مشکلات تولید را مرتفع کنیم؛ نباید تنها منتظر غربی‌ها باشیم و نباید همه مشکلات را هم به تحریم ها ربط داد و در حال حاضر باید با کشورهایی از جمله چین و روسیه برای جبران آثار تحریم‌ها رایزنی کنیم که چنین اقداماتی را نیز در حال انجام است.

این کارشناس مسائل بین الملل به اتهام زنی غرب علیه ایران در دانمارک اشاره کرد و گفت: غربی‌ها (اروپایی‌ها) به دنبال بهانه جویی هستند تا از  انجام تعهدات خود سر باز زنند، اما نکته ای که وجود دارد این است که مسئله دانمارک و موضوع هسته‌ای با یکدیگر متفاوت است و نباید این دو را به هم ربط داد و اتحادیه اروپا نباید تحت تاثیر کشورهای دیگر قرار گیرد.

بهشتی پور با تاکید بر اینکه نباید به اروپایی‌ها خوشبین بود، گفت: شواهد نشان می‌دهد که اروپایی ها نمی‌خواهند بازار اقتصاد ایران را از دست بدهند و سوی دیگر به دلیل مسائل امنیتی نمی‌خواهند زیر توافق هسته‌ای بزنند، اما اروپا برای اینکه بخواهند در مقابل آمریکا هم بایستد، قطعا سازوکارهایی را تععین خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اروپا وقت چندان ندارد و ایران هم نمی‌تواند خیلی منتظر آنها بماند، لذا باید هرچه سریع‌تر ساز و کارهای خود را نهایی کرده و اجرایی کنند و از اتهام زنی‌ها و بهانه جویی‌ها علیه ایران دست بردارند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۶۱۹۰۹۲۰۹:۰۹:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اروپا که کاری نکرد باید به عقب برگردیم
آینده نگر حقگو۶۱۹۹۱۵۱۵:۴۸:۵۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
به نظر من 99% مشکلات حال حاضر مربوط به تحریم هاست . اینقدر مشکلات رو گردن مدیریت ها نندازیم ؛ مدیریت امروز همان مدیریت 3 سال پیش است پس چرا رب گوجه فرنگی امروز 6 برابر 3 سال پیش شده ؟ بنده خداها تا اوضاع بدتر از این نشده برید مذاکره کنید و الا رب میشه قوطی 85000 تومن
ناشناس۶۲۰۸۶۸۰۸:۴۱:۰۴ ۱۳۹۷/۸/۱۳
برای شروع مذاکره چطوره بروی و پای ترامپ را ماچ کنی و ازش معذرت بخواهی
ناشناس۶۱۹۱۰۳۰۹:۱۲:۵۳ ۱۳۹۷/۸/۱۲
واقعا همش نشستیم بقیه برای ما تصمیم بگیرن و کاری کنن بابا به قول این کارشناس یه خورده خودمون برای خودمون کاری کنیم
امیر۶۱۹۱۳۴۰۹:۲۳:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
مثلا چه کاری می تونستیم بکنیم که نکردیم ؟؟/ کاسبای تحریم چی می شن ؟؟
ناشناس۶۱۹۲۲۱۱۰:۰۴:۵۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اختصاص 1000 یورو برای سفر تفریحی بستن سایت ثبت سفارش خودرو و ایجاد نوسانات شدید در بازار خودرو 5 سال دست روی دست گذاشتن در بخش مسکن و عدم پاسخ به نیاز مسکن و افتضاح در مسکن پرداخت حقوق نجومی، وام های نجومی ، ... .... و هزاران کار بی فایده و عجیب دیگر .... منظورتان اگر از این دست کارها بود اگر انجام نمی دادید بهتر بود
لر۶۱۹۲۲۲۱۰:۰۵:۲۱ ۱۳۹۷/۸/۱۲
تا امثال شما را داریم به دشمن بیرونی نیازی نیست عجب برجامی چه گلابی هایی داد بهبه
ناشناس۶۱۹۳۶۴۱۱:۳۹:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دو ماه قبل از برجام: خر آمریکا از پل گذشت برمیگردد به ریش شما میخندد
ناشناس۶۱۹۴۱۰۱۱:۵۵:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۱۲
کاسبای تحریم رو ول کن ، خودتو بچسب . میگم با این هوشی که تو داری یکوقت ندزدنت
ناشناس۶۱۹۱۸۴۰۹:۴۷:۳۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
ظریف جون ول کن اینو
ناشناس۶۱۹۳۶۳۱۱:۳۹:۴۵ ۱۳۹۷/۸/۱۲
خجالت هم خوب چیزیه
ناشناس۶۱۹۵۵۱۱۲:۵۰:۴۳ ۱۳۹۷/۸/۱۲
این آقای کارشناس خودش از مدافعان سرسخت برجام بود اما حالا میگه مشکلات را نباید به تحریم ها ربط داد.
ناشناس۶۱۹۱۱۴۰۹:۱۶:۰۹ ۱۳۹۷/۸/۱۲
آقا ، کلا وظیفه این دولت همین بود که جلوی فروپاشی تحریمها رو بگیره و بعد با دزدی مسئولین و فساد سیستم ، کاری کنه مردم ناامید و مستاصل بشن ، تا بتونه هرجور که دوست داره به امریکا و انگلیس و ... باج بده
ناشناس۶۱۹۴۵۹۱۲:۱۳:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
به جای باج دان به امریکا و اینگلیس داریم به هند، چین، روسیه ترکیه کشورهای افریقایی و زیر پونیزی کره شمالی و امسال آنها باج می دهیم. نفت می دیم پولشو نمی دن برامون نگه می دارن برای نگهداشتنش هم دستمزد می گیرن کجای این کار عزت است. فقط بلدین شعار بدین
ناشناس۶۱۹۸۲۶۱۵:۰۳:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۲
عجب . من که دارم میگم دولت فقط باج میده ! نکنه فارسی بلد نیستی بخونی ؟
ناشناس۶۱۹۸۴۰۱۵:۱۰:۵۰ ۱۳۹۷/۸/۱۲
به این سیاست میگن لجبازی بچه گانه
ناشناس۶۱۹۲۹۷۱۰:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۸/۱۲
به به !!! راه حل ایشون رو : بریم سراغ روسیه و چین !!!
ناشناس۶۱۹۳۸۶۱۱:۴۷:۰۰ ۱۳۹۷/۸/۱۲
جناب بهشتی پور جنابعالی شما مدافع برجام بودید . از آن که خیری ندیدیم . فردا هم 13 آبان و ترامپ هم تحریمهای ثانویه را اعلام کرده به نظرتان تا کی باید منتظر بود! آیا وقت عذرخواهی فرا نرسیده است
ناشناس۶۱۹۵۵۵۱۲:۵۱:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریم ها مربوط نیست .
ناشناس۶۱۹۹۱۷۱۵:۵۰:۰۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
حقوق و مزایای روحانی باید مثل حقوق سایر مردم شود
ناشناس۶۲۰۱۲۰۱۷:۴۵:۵۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
عربستان برای 2030 اقتصاد بدون نفت را هدفگذاری کرده و ما درگیر نون و آب یومیه شدیم ترکیه بزرگترین فرودگاه جهانو افتتاح کرد. قطر بزرگترین خطوط هواپیمایی جهان رو داره و امارت هم در میان مدت از بیابان به بهشت تبدیل شده. ما هنوز درگیر نون و آب و شعاریم
ناشناس۶۲۰۱۴۰۱۷:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۸/۱۲
دوره بابک زنجانی ها شروع شد ...
جوان۶۲۰۲۹۴۱۹:۳۶:۳۶ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اقا دیگه خسته شدیم...به ولله پول نون نداریم. تا کی باید دروغ بشنویم.به فریاد ملت ضعیف برسید تا دیر نشده به ولله پول نون نداریم.
ناشناس۶۲۰۴۴۸۲۱:۱۴:۲۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
اینکه آمریکا جنایت کرده علیه ایران درسته اما آیا ما اشتباه نکردیم؟ اشغال سفارت چه سودی برای ما داشت بجز اینکه تندروها تونستن رقیباشون رو کنار بزنن؟
ناشناس۶۲۰۴۹۴۲۱:۴۵:۳۴ ۱۳۹۷/۸/۱۲
مردم از دولتمردان نا امید شده اند چون امید واری بیهوده بوده وهر روز بیش از پیش غرق می شویم
ناشناس۶۲۰۸۹۹۰۹:۰۲:۳۹ ۱۳۹۷/۸/۱۳
ما همیشه وبخصوص در شرایط فعلی تمامی حرکات را درداخل وخارج مرزها باید بدقت رصد کنیم و عمل نابجائی انجام ندهیم.فقط وفقط روی اقدامات خودمان حساب باز کنیم. خارجی ها چتکه میاندازند. اما فعالیت دیپلوماتیک را هم داشته باشیم.

پربحث‌های امروز

 1. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 2. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 3. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 6. ساختمان های خالی دانشگاه آزاد را به کسب و کارها بدهید، نه دانشجویان پولی

 7. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 8. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 9. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 10. واکنش سازمان بازرسی به افزایش ناگهانی قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو: اگر مجوزی نداشته باشند، اقدام می‌کنیم!

 11. همتی اعلام کرد: آغاز واردات نفت از ایران توسط ژاپن از امروز/ بازار ارز و صرافی‌ها خلوت است؛ بانک مرکزی جور تقاضای ارز را هم می‌کشد

 12. پرواز هواپیماهای ماهان ایر به آلمان ممنوع شد

 13. مردم خواهان اجباری شدن نصب کارتخوان در مطب‌ها شدند/ درآمد یک پزشک یک میلیون تومان است!

 14. موگرینی: در نشست ورشو حضور نخواهم داشت

 15. راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم

 16. روحانی در واکنش به گزارش تخلف دارویی: ان‌شاءالله که صحت ندارد

 17. نظرسنجی AFC بین بیرانوند و دروازه‌بان عربستان + لینک

 18. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 19. خط فقر در تهران ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است

 20. افشای لیست موسسات فرهنگی که کمک دریافت کرده‌اند  

 21. پوری حسینی: به من نگفته‌اند ممنوع‌الخروجم

 22. پست اینستاگرامی کی‌روش پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال عمان

 23. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 24. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 25. سکه ۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان شد/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان

پربحث‌های دیروز

 1. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 2. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 3. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 4. «یک» بدعت خطرناک در لایحه بودجه/ مورادی که در بودجه مورد توجه نیست/ سرنوشت بودجه عمرانی و استان‌ها چیست؟

 5. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 6. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 7. بی‌قانونی سایپا در افزایش قیمت محصولات/ تخلف قیمت هر محصول چقدر است؟+ جدول

 8. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 9. مدیرعامل سایپا تغییر کرد

 10. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 11. تعطیلی دولت آمریکا یکماهه شد/ صف غذای رایگان در بزرگترین اقتصاد دنیا+ تصاویر

 12. واکنش رحمانی به تغییر مدیرعامل سایپا/ اگر پراید صرفه ندارد محصول دیگری تولید کنند

 13. جزئیات طرح نمایندگان برای اختصاص سهمیه بنزین به ازای هر ایرانی

 14. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 15. ۴۸ درصد مردم آمریکا در مرز خط فقر زندگی می‌کنند

 16. پورابراهیمی: خودروسازان در ظاهر خصوصی سازی شده‌اند / وزیر صنعت هم پاسخگو نیست

 17. عروس داعشی که روزگار خانواده همسرش را سیاه کرد+ تصاویر

 18. اصلاح نظام بانکی و دست‌های پشت پرده؛ چه کسی می‌تواند انجام دهد؟/ آقای روحانی‌ ‌ترمز بانک‌ها را می‌کشد!

 19. طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام وصول شد

 20. حکم قطعی پرونده ۵ صراف صادر شد + جزئیات

 21. پوری‌حسینی با دستور بازپرس ممنوع‌الخروج شد

 22. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 23. کنفرانس ضد ایرانی ورشو؛ شکستی دیگر که ترامپ می‌خورد

 24. معصومه ابتکار در BRT  

 25. سرقت مسلحانه در رشت  

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 4. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 16. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 17. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 20. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 21. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 25. امام جمعه اسالم؛ تلگرام را رفع فیلتر کنید

پربحث‌های امروز

 1. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 2. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 3. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 4. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 5. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 6. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 7. جزئیات دستگیری اسماعیل بخشی؛ وی از صبح روز گذشته متواری شده بود

 8. چرا بازرگان نتوانست با انقلاب همراه باشد؟

 9. ۴۰ سال پس از پیش‌بینی درست کارتر

 10. صورت دارایی خاندان پهلوی به نقل از خبرگزاری آمریکایی

 11. وقتی هشتگ سازی بی بی سی به نفع جمهوری اسلامی تمام شد!

 12. آصفی: شکست نشست ضد ایرانی لهستان حتمی است/ آمریکا با اجرای شو ورشو چه می‌خواهد؟/ مردم با اصل نظام مشکل ندارند؛ اما...

 13. گوشمالی شاه اردن توسط شهید نواب صفوی  

 14. توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!

 15. کرباسچی به خانه بازگشت/ اجرای حکم محکومیت پس از تایید در دیوان عالی

 16. گزارشی از بلاتکلیفی اروپا بعد از برجام با ایران  

 17. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 18. رئیس قوه قضاییه: دادستان کل کشور اقدامات قانونی برای آزادی مرضیه هاشمی انجام دهد/ استفاده ابزاری آمریکا و غرب از حقوق بشر

 19. علت محکومیت غلامحسین کرباسچی چیست؟

 20. شمخانی: ایران برای تقویت بنیه دفاعی سوریه به دمشق رفت/ مذاکره با آمریکا بی‌فایده است

 21. درخواست نماینده مجلس از "روحانی" درباره شفاف‌سازی بودجه دولت

 22. کرباسچی به اوین منتقل شد

 23. راهکار جهانگیری برای عبور از مشکلات

 24. اعلام عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ + جدول

 25. واکنش سخنگوی وزارت خارجه خبر احضار کاردار ایران در آلمان

پربحث‌های دیروز

 1. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 2. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 3. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 4. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 5. گام‌هایی که برای تولید تانک در ایران برداشته شد+ عکس و فیلم

 6. دادگاه بعدی مرضیه هاشمی چهارشنبه آینده برگزار می‌شود

 7. با نهادهای موازی چه کنیم؟/ سهمیه‌ بنزین برای هر فرد در دستور کار مجلس/ فائزه هاشمی و مطالبه حقوق زنان در گفت‌وگو با بهاره رهنما!

 8. چرا فتنه ۸۸ عامل وضع مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی شد؟+ جدول

 9. سردار نقدی: هیچ بن‌بستی در کشور ‌نداریم

 10. خرازی: انقلاب تا یمن بینش و آگاهی به مردم داده است/ صفارهرندی: آمریکا هربدلی زدشکست خورد

 11. روسای قوا برای کمک به اشخاص چقدر بودجه می‌گیرند؟

 12. دهباشی: دولت فعلی بی‌جنبه است/ از نوشتن نطق روحانی پشیمان شدم

 13. صالحی در واکنش به اظهارات بولتون: مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند؟

 14. حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد  

 15. سرلشکر باقری: دشمن می خواهد رویکرد انقلابی جامعه ما را تغییر دهد

 16. «حاج قاسم» چگونه قدرت نظامی ایران را چند برابر کرد + عکس و فیلم

 17. فلاحت‌پیشه: مخالفان حق شرط‌های صیانتی قوی برای «CFT» ایجاد کردند/ از مخالفان تشکر می‌کنم

 18. انتقاد لاریجانی از برخورد غیرقانونی با خبرنگار پرس‌تی‌وی: آمریکا حقوق بشر را برای دیگران می‌سراید

 19. طرف تعمد دارد در جهل بماند اما نقد کند...  

 20. نقوی‌حسینی: اجلاس ضد ایرانی لهستان پروژه شکست خورده آمریکاست

 21. لایحه CFT به مجمع تشخیص مصلحت رفت + جزئیات

 22. هیات وزیران تایید نهایی لایحه الحاق به کنوانسیون «پالرمو» را ضروری دانست

 23. بعیدی نژاد: زاغری در دوران بازداشتش ۲۰۱ بار با دخترش ملاقات کرد

 24. آیت‌الله علم‌الهدی: تلاش دشمن قرار دادن مردم مقابل ولایت است

 25. تجمع دانشجویان مقابل سفارت سوئیس در تهران

پربحث‌های هفته

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 5. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 6. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 7. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 8. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 9. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 10. جدال دیپلماتیک ایران و آمریکا در عراق/ معنای سفر ظریف و پمپئو به بغداد چیست؟

 11. از خلع لباس تا خلع اعتماد

 12. روحانی: کشور در شرایط سخت قرار دارد/ نمی توان مشکلات را صفر کرد

 13. عارف: اگر مصمم باشیم تحریم‌ها اثری نخواهد داشت

 14. اختلاف هاشمی و رهبری درباره مشارکت مردم در انتخابات/ پاسخ داماد روحانی به اصلاح‌طلبان/ تغییر شرایط حصر موسوی و کروبی

 15. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 16. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 17. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 18. واکنش روزنامه شرق به افشاگری موسوی خویینی‌ها درباره هاشمی رفسنجانی؛ شما هم رادیکال بودید!

 19. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 20. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 21. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 22. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 23. روحانی: ملّت قدرشناس ایران در ۲۲ بهمن پاسخ قاطعی به دشمنان خواهد داد

 24. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 25. سفرهای ظریف و تغییر نگاه در دستگاه دیپلماسی/ همزیستی با همسایگان؛ خوب یا بد؟

آخرین عناوین