جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

گروه سیاسی الف،   3970726108 ۲۷ نظر، ۶ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه گاهی یک تحلیل یا وعده غلط، برای جامعه بسیار مضر است، گفت: زمانی وعده هلو داده می‌شد اما بعد که به جایی نرسید، مردم را از لولو می‌ترسانند.

به گزارش فارس سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز(پنجشنبه ۲۶ مهر ماه) در پنجمین کنگره سراسری جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، گفت: دغدغه بسیاری از دوستداران انقلاب در چنین نشست‌هایی این است که آیا ما به وظیفه خود به درستی عمل می‌کنیم یا نه. وی با بیان اینکه به موقع انجام دادن وظیفه، بسیار مهم است اظهار داشت: ممکن است کار خوبی انجام دهیم، اما در زمان خودش دارای اولویت نباشد.

عضو شورای‌عالی امنیت ملی گفت: اگر جلساتی از این قبیل را یک اردو در نظر بگیریم، باید دید که بعد از آن، چه عملیاتی می‌خواهیم انجام دهیم؛ قرار نیست بعد از اردوی آماده‌سازی، همه به خانه‌های خود بروند و هرکس به کار خود مشغول شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: البته منظور از عملیات، شیشه شکستن نیست؛ بلکه همان کار تمیز فرهنگی است که رهبر انقلاب تصریح فرمودند.

وی با بیان اینکه باید دید خرمشهرهایی که رهبر انقلاب گفتند در پیش است، چه عرصه‌هایی است، افزود: نکته مهمی که رهبر انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان، تصریح داشتند، این  بود که نمی‌شود برای اداره کشور، ساختار موازی ایجاد کرد. جلیلی در ادامه به موضوع دولت سایه اشاره کرد و گفت: دولت سایه، نه حزب است و نه تشکیلات خاصی؛ به شخص خاصی هم تعلق ندارد؛ بلکه یک گفتمان است و هر جریان و گروهی می‌تواند کارکرد دولت سایه را داشته باشد.

وی، اصلاح خطا و گوشزد آن به دستگاه‌های اجرایی را یکی از محورهای دولت سایه دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر، به ما می‌گوید اگر در جایی خطایی مشاهده کردی، باید تذکر بدهی.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اینکه در زمان تصویب برجام، انتقادات خود را مطرح کردیم، بر همین اساس بود. آن زمان، برخی‌ها می‌گفتند مردم از برجام خوششان می‌آید و الان زمان مناسبی برای حرف زدن درباره آن نیست. اما ما می‌گفتیم باید جلوی خطا را گرفت.

جلیلی با بیان اینکه قبل از نهایی شدن برجام و زمانی که مذاکرات جریان داشت، طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور، ایرادات را گوشزد کردیم، تصریح کرد: باید هر کاری را در وقت خودش انجام داد. وی، عدم خوشبینی رهبر انقلاب در آغاز مذاکرات هسته‌ای را یادآور شد و گفت: امروز تقریباً همه به آن سخن رسیده‌اند، اما هزینه زیادی دادیم. چرا باید این هزینه داده می‌شد؟ برای اینکه امثال ما، کم کاری کردیم و کار لازم اقناعی را در افکار عمومی انجام ندادیم.

جلیلی، پشتیبانی از اقدامات صحیح دولت را یکی دیگر از محورهای دولت سایه عنوان کرد و گفت: محور مهم دیگر، این است که کارهای مغفول مانده را یادآور شویم و در فضای گفتمان عمومی جامعه مطرح کنیم. وی با بیان اینکه دولت سایه ملک طلق کسی نیست و همه می‌توانند در آن مشارکت کنند، گفت:  دولت سایه، به یک حرکت فراگیر و جدی نیاز دارد.

جلیلی ادامه داد: قرار نیست کسی در دولت سایه، محور شود و همه حول او بچرخند؛ بلکه همه می‌توانند در این عرصه از ناحیه خود کار کنند. هرکسی در حوزه تخصصی خود کار خوبی انجام داد، باید او را کمک کنیم و قرار نیست حتماً عضو تشکل ما باشد تا برویم او را کمک کنیم. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اینکه گفته می‌شود باید برای دولت سایه تشکیلات ایجاد کرد، گفت: این نکته را هم باید مدنظر قرار داد که هرکس، وسع و وظیفه‌‌ای دارد؛ خدا هم بیشتر از وسع ما، از ما انتظار ندارد. البته اگر یک کاری رو به جای اینکه تنهایی انجام دهیم، دونفری انجام دهیم، بهتر است، امّا تنها هم که باشیم، نباید دست روی دست بگذاریم و باید اقدام کنیم.

جلیلی، رهپویی انقلاب را تعبیر زیبایی توصیف کرد و گفت: این رهپویی، نباید منحصر به موضوع خاصی باشد؛ بلکه باید در همه عرصه‌های سیاست، اقتصاد، فرهنگ و... نشان داد که تفاوت نگاه انقلابی با غیر انقلابی چیست. وی با بیان اینکه تلاش دشمن این است که مردم را از رهپویی انقلاب باز دارد، اهمیت پرداختن به اقدامات دارای اولویت را مورد تاکید قرار داد و گفت: گاهی، چند بحث در جریان انقلاب مطرح می‌شود و سال‌ها همان بحث‌ها مطرح می‌شود. گاهی اوقات، سوالاتی که پرسیده می‌شود، همان سوالات چند سال قبل هستند؛ باید دید بحث روز چیست و مسئله‌های جدیدی که مشکل مردم هستند، کدام‌اند.

نماینده رهبر انقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی، تصریح کرد: باید در عدالت، شفافیت، فسادستیزی، مسائل اقتصادی و... حرف‌های روشنی مطرح کرد که بتوان بر مبنای آن‌ها مطالباتی را مطرح کرد.

جلیلی، مسئله باور عمومی جامعه نسبت به موضوعات مختلف را مهم دانست و گفت: این همان چیزی است که گفتمان غالب جامعه را می‌سازد. وی با بیان اینکه باید کمک کنیم تا افکار عمومی طبق همان چیزی شکل بگیرد که باور انقلاب است، تصریح کرد:  بدتر از تحریم‌هتی غلط، تحلیل‌های غلط و فلح‌کننده است.

جلیلی با بیان اینکه گاهی یک تحلیل غلط یا وعده غلط، برای جامعه بسیار مضر است، اظهار داشت:  یک زمانی وعده هلو داده می‌شد اما بعد که به جایی نرسید، مردم را از لولو می‌ترسانند. در حالی که هم آن وعده و هم این ترساندن، توهمی بیش نبود و نیست.

وی، به سه‌گانه اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و انقلابی‌هراسی اشاره کرد و گفت: در سطح دنیا، سعی دشمنان این است که با تشکیل گروهک‌هایی چون داعش، مردم جهان را از اسلام بترسانند. به منطقه که می‌رسند، سعی می‌کنند مردم را از ایران بترسانند و در داخل کشور، سعی می‌کنند مردم را از گفتمان انقلاب بترسانند.

جلیلی با بیان اینکه گاهی اوقات، فضایی در داخل کشور شکل می‌گیرد که ناشی از کم‌کاری امثال بنده است، اظهار داشت: باید واقعیت‌ها را به خوبی برای مردم ترسیم کرد.

وی با بیان اینکه در مصاف با آمریکا، و نه عروسک هایش، ایران در همه عرصه‌ها پیروز بوده، به خواسته‌های مختلف آمریکا ازجمله در موضوع سوریه، حضور در منطقه و حفظ صدام اشاره کرد و گفت: اگر این مسائل را به شکل اقناعی در جامعه مطرح نکنیم، دشمنان انقلاب، انقلاب‌هراسی را تبدیل به گفتمان غالب می‌کنند.

جلیلی ادامه داد: مبتنی بر همین موضوع، می‌بینیم که یک زمانی گفته می‌شود لبخند موثر است و حالا هم مردم را از اخم می‌ترسانند. همه این‌ها توهم است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جنگ اقتصادی هم اقتضائات خاص خودش را دارد، گفت: دشمن می‌گوید نفت ایران نباید به فروش برود. جالب است؛ به جای اینکه کشور فروشنده نفت، آن‌ها را تحریم کند، آن‌ها می‌خواهند با نخریدن نفت ما را تحریم کنند. نفتی که می‌توانیم با تبدیل آن به ارزش افزوده، با قیمت هزاران برابر، به فروش برسانیم.

جلیلی با بیان اینکه تنگه هرمز را باید به شکل اقتصادی بست، گفت: در همین زمینه طرحی که ماه‌ها روی آن کار شده است را آماده کردیم و به رهبر انقلاب و سران سه قوه ارائه دادیم.

وی به موضوع هدایت نقدینگی که مورد تاکید رهبر انقلاب قرار گرفته بود اشاره کرد و با بیان اینکهخ طبق آمارهای رسمی، روزانه هزار میلیارد تومان خلق نقدینگی می‌شود، گفت: باید این موضوع را به درستی تبیین کرد و باید پرسید، موضوعی که مورد تاکید رهبر انقلاب قرار گرفته، چه شد؟ در راستای هدایت نقدینگی، چه کاری انجام شد؟

جلیلی خاطرنشان کرد: در ماجرای توتال گفته می‌شد که به جذب سرمایه خارجی نیاز داریم و بعد مشخص شد که سرابی بیش نبوده است. آیا همین نقدینگی که وجود دارد را نمی‌توان به سمت انرژی هدایت کرد؟

وی با بیان اینکه گفته می‌شد مسکن مهر، پایه پولی کشور را خراب کرده است، چون خلق پوال کرده است، اظهار داشت: الان بیش از ۱۷ هزار میلیارد آن پول، برگشته است، چرا که مردم، قسط‌هایشان را پرداخت کرده‌اند؛ همچنین دو میلیون خانه ساخته شده است؛ خب دولت باید بگوید وقتی مسکن مهر را قبول ندارد، طرح جایگزین خود چیست.

جلیلی افزود: دوستان، طرح ویژه‌ای را در ارتباط با مسکن، آماده کرده‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پرداختن به مسائل کم‌اهمیت و فرعی را فتنه زرد نامید و اظهار داشت: نباید مسائل کم‌اهمیت و حاشیه‌ای، دامن جریان انقلاب را بگیرد و فقط به دنبال این باشیم که جلیلی و زاکانی در گوش هم چه گفتند و مسائلی از این قبیل. خواهش من این است که این فضا را تبدیل به فضایی کنیم که آن امید حقیقی را بتوان در ورای آن مشاهده کرد.

جلیلی با بیان اینکه برخی می‌گویند ناکارآمدی نظام مفروض است و حالا باید فکری برای آن کرد، گفت: این حرف به شوخی شبیه است؛ چه کسی گفته است انقلاب ناکارآمد است؟ گذشته از این، آیا نیروی انقلابی می‌تواند تعارف داشته باشد و از کارآمدی انقلاب دفاع نکند؟ اگر انقلاب ناکارآمد است، پس این عربده‌کشی‌ها برای چیست؟

وی با بیان اینکه برخی‌ها سخن از فروپاشی نظام می‌گویند، گفت: آن چیزی که فروپاشی‌اش نزدیک است، رژیم تحریم‌های آمریکا است و این، موضوعی است که خود آمریکایی‌ها به آن اذعان دارند. 

جلیلی تصریح کرد: به برکت ایستادگی ملّت و خون شهدا، گزینه نظامی دیگر از روی میز آمریکایی‌ها برداشته شده و ترامپ یکسال است که چیزی از حمله نظامی نمی‌گوید. باید کاری کنیم که با بی‌اثر کردن تحریم‌ها، گزینه تحریم را برای همیشه از روی میز خود بردارند.

عناوین مرتبط

۲۷ آبان ۱۳۹۷محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد/الهیان قائم مقام و شریعتی سخنگو شدند
۸ آبان ۱۳۹۷سعید جلیلی در راهپیمایی اربعین   
۲۹ مهر ۱۳۹۷دوباره نگویید اگر "گلابی" و "هلو" نیامد "لولو" می خواهد بیاید...  
۲۶ مهر ۱۳۹۷شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب مشخص شدند +اسامی
۲۲ مهر ۱۳۹۷جلیلی: امنیت بالا بزرگترین امتیاز ایران است/ نمی‌توانیم به آینده انقلاب بی‌تفاوت باشیم
۲۲ مهر ۱۳۹۷جلیلی: دشمن ایمان مردم به انقلاب را محاسبه نکرده است/ آینده موفقیت‌های ایران را نشان می‌دهد
۱ مهر ۱۳۹۷تشریح جزئیات مذاکره ایران و آمریکا در دولت احمدی‌نژاد/ نظر رئیس‌جمهور سابق درباره مذاکره چه بود؟
۲۸ مرداد ۱۳۹۷جلیلی: نمی‌توان با اتکا به یک قدرت در برابر قدرت دیگر ایستاد
۲۰ مرداد ۱۳۹۷جلیلی: مدل‌هایی طراحی کنید که دولت بتواند با آن مشکلات مناطق محروم را حل کند
۳۱ تیر ۱۳۹۷جلیلی: نمی‌شود گفت: جنگ است، مسئولین به تنهایی بروند جنگ را پیش ببرند
۲۰ تیر ۱۳۹۷پیشنهاد جلیلی به دانشجویان برای برگزاری اردوهای وزارت‌خانه‌ای
۱۶ تیر ۱۳۹۷گفت‌و‌گوی جلیلی و قالیباف در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام  

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۹۸۶۵۱۱۲:۴۳:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۲۶
این دولت تا امروز تونسته از طریق ایجاد توهّم به حیاتش ادامه بده و این خیلی دردناک و ناامید کننده است.
ناشناس۵۹۸۶۶۸۱۲:۵۵:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۲۶
شما خودت 8 سال چه گلی بر سر مردم زدی ؟
ناشناس۵۹۸۶۷۶۱۲:۵۹:۳۵ ۱۳۹۷/۷/۲۶
صحبت ایشان اگر بدون تعصب نگاه کنیم، واقعا درست است .
ناشناس۵۹۸۶۷۷۱۳:۰۰:۰۷ ۱۳۹۷/۷/۲۶
لو لو کیه؟؟؟
ناشناس۵۹۸۶۸۰۱۳:۰۳:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۲۶
حاجی بیخیال !!! یه بار شانست رو امتحان کردی دیدی مردم نخواستنت ، چرا گیر دادی ؟؟؟؟ برو خونه تون دیگه !!!!
ناشناس۵۹۸۷۰۰۱۳:۱۷:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۲۶
دکتر جان ایکاش سال ۹۲ رئیس جمهور میشدی و مردم از شخصیت ارزشمند و باوقار و شهامت و شجاعت و درایت و ادب و تواضع و پاکدستی شما بهره مند میشدند. امیدوارم در سال ۱۴۰۰ به همراه مردان آزاده و مدیر و جوانمرد مثل قالیباف و ..... در مسند اجرایی کشور قرار بگیرید و معنی خدمت به خدا و ملت را به ناکارمدها یاد بدید.
ناشناس۵۹۸۷۰۳۱۳:۲۱:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۲۶
اعضای ایندولت فقط برای تامین منافع خود و بستگانشون مردم رو از لولو میترسونن و به هلوی توهمی وعده میدن.
ناشناس۵۹۸۷۲۷۱۳:۳۶:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۲۶
منطق اسلاحتلبی بی بنباد است بنابراین چاره ای جز فریب ندارن
ناشناس۵۹۸۷۳۳۱۳:۴۰:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۲۶
فکر میکنی شما ودوستان محترمتا سیاست قابل قبول تری میتوانستید اجرا کنید .همیشه سیاست لنگش کن دراین چهل سال ادامه داشته وموقع جوابدادن کی بود کی بود من نبودم
ناشناس۵۹۸۷۵۲۱۴:۰۱:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۲۶
پیروزی وقتی درسته که کشور ما از درون وبا اقتصاد قوی مقابل امریکا می ایستاد
ناشناس۵۹۸۷۹۵۱۴:۴۵:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۲۶
منظورتان از هلو آقای لنکرانی وزیر بهداشت احمدی نژاد است همانطور که آمدی نژاد اورا توصیف کرد لولو هم که زیاد داریم الا ماشا اله
ناشناس۵۹۸۸۱۰۱۵:۰۰:۰۴ ۱۳۹۷/۷/۲۶
اگه کاندیدا بشی بهت رای می دم
ناشناس۵۹۸۸۴۶۱۵:۲۵:۰۴ ۱۳۹۷/۷/۲۶
چرا در برجام اینهمه هزینه دادیم؟!! منظورتون اینه که اون 150 میلیارد دلار که در اثر برجام آزاد شد و البته سرنوشتش هم معلوم نیست، کم بوده؟ شایدم علاوه بر اون 12 سال باید 12 سال دیگه هم مذاکره میکردیم
ناشناس۵۹۸۸۶۹۱۵:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۲۶
آقا شروع کنید به ربط دادن جلیلی به زمین و زمان تا نتیجه بگیرید او بد است
ناشناس۵۹۸۸۹۳۱۶:۰۹:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۲۶
هلو که اون وزیر احمدی نژاد بود
حمید۵۹۸۹۰۸۱۶:۲۱:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۶
خدا وکیلی زمان بیانیه خوانی جلیلی وضع مملکت بهتر بود حتی اگر مذاکرات 10 تا 20 سال دیگه هم طول میکشید باز هم وضعمان به افتضاح الآن نبود!!!!!
ناشناس۵۹۸۹۳۱۱۶:۴۴:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۲۶
اگر بلدی گره ای وا کن انتقاد را که بقال سر کوچه هم بلده
ناشناس۵۹۸۹۵۹۱۷:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۲۶
فکر نمیکردم اینقدر با نمک باشن
ناشناس۵۹۸۹۷۱۱۷:۴۲:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۲۶
اگر شرایط در دولت روحانی از این بدتر هم بشود به هیچ عنوان به امثال جلیلی رجوع نخواهیم کرد
استاد۵۹۸۹۷۴۱۷:۴۴:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۲۶
اگر کلی گویی و شعار جواب می داد امروز ونزوئلا به این وضع دچار نمی شد.
ناشناس۵۹۸۹۹۷۱۸:۰۴:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۲۶
آقای جلیلی ببخشید ، جنابعالی هشت سال نماینده ایران برای مذاکره با 5+1 بودید در آن مدت چه گلی بسر ملت ایران زدید؟
ناشناس۵۹۹۱۰۰۲۰:۳۸:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۲۶
بعضی ها که از اول هم هلو که نبودند هیچ بلکه لولو بودند.
مهرداد۵۹۹۱۱۰۲۰:۴۹:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۶
ما از جنابعالی در طول زمان طویلی که با کاترین اشتون مذاکره می کردید جنم و خلاقیتی ندیدیم .
ناشناس۵۹۹۲۳۷۲۳:۱۶:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۲۶
دقیقن کدام اقدامات صحیح دولت ؟
محمد۵۹۹۳۰۲۰۱:۰۰:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۲۷
هرچی باشه از شما بهتره
جلال۵۹۹۳۱۱۰۱:۰۹:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۲۷
اقای روحانی توانایی اداره کشور را ندارد و در ۴سال دوم ریاست جمهوری عملا کار را به دست نوبخت و وزرا واگذار کرده و اینها هم بفکر خود هستند تا ملت
ناشناس۵۹۹۴۲۶۰۹:۱۵:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۲۷
آقای جلیلی مدیریت شما در تیم مذاکره کننده هسته ای رو هم دیدیم.

پربحث‌های امروز

 1. برای مقابله با بد قولی اروپایی‌ها چه اقدامی انجام داده‌ایم؟

 2. خودروسازان؛ حاشیه بازار و خواب افزایش قیمت‌ها/ اگر قیمت خودرو افزایش یابد، آیا کیفیت هم بهتر شده است؟

 3. سخنگوی وزارت خارجه: به اصرار اروپا در برجام مانده‌ایم/ دولت نسبت به مردم متعهد است

 4. پزشکیان: خواهیم توانست مشکلات را حل کنیم

 5. کشاورزی و تولید را به خاک سیاه ننشانیم  

 6. پرفشاری خون و دیابت از مهم‌ترین علل بروز نارسایی کلیه

 7. مهلت ۴۸ ساعته وزارت کشور برای تایید «حناچی»

 8. خستگی و خواب‌آلودگی حادثه آفرید

 9. تور کیش و دلالی مسکن

 10. محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات آخر هفته

 11. سردار غیب‌پرور: اعتلای بسیج و رشد آن در کشف مسائل جامعه و حل آن است

 12. انتقاد از پرداخت یارانه نقدی در جلسه کمیسیون برنامه مجلس با وزیر اقتصاد

 13. هفت تپه و ۹ نکته

 14. یک داعشی و وعده صادقی که محقق شد

 15. گزارشی از محتوای منتشر‌نشده مذاکرات «جرمی هانت» در ایران

 16. جلسه علنی مجلس آغاز شد

 17. سه کشته در تصادف خودروی سمند با پژو

 18. چهلم خاشقچی، بوسه بر دستان قاتل

 19. تاثیر گردو در حفظ سلامت دستگاه گوارش

 20. پورابراهیمی: دولت می‌تواند حقوق کارمندان را در ۳ ماهه آخر سال افزایش دهد

 21. صدای هفت‌تپه در دشت مغان هم شنیده می‌شود

 22. صدها نظامی آمریکایی در شمال شرقی سوریه مستقر شدند

 23. شوخی‌های بی‌مزه‌ای که مردم را نمی‌خنداند

 24. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های ورزشی

پربحث‌های دیروز

 1. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 2. انتصابات مغایر با قانون توسط وزیر نفت!

 3. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 4. استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

 5. برجام ، نسیه برای ایران ، نقد برای دشمنان

 6. عباس عراقچی چه بلایی سر خودش آورد؟

 7. تهدید امنیتی - اقتصادی یک پرایدساز علیه دولت

 8. مزایده ۲ موتور بابک زنجانی به قیمت ۱.۷میلیارد/ فروش ماشین‌های نجومی آقای ب.ز!  

 9. پافشاری بر سیاست‌های شکست‌خورده؛ به چه قیمت؟

 10. پوری حسینی: از واگذاری نیشکر هفت تپه دفاع می کنم/ نمی‌گذارند خصوصی‌سازی کارش را انجام دهد

 11. واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

 12. وعده‌ووعید اروپایی‌ها و تکرار دوباره پلیس بد و پلیس خوب

 13. الیاس حضرتی: جهانگیری و عارف در ۱۴۰۰ کاندیدا می‌شوند

 14. استدلال‌های غلط برای توجیه طرح افزایش حداقل سن ازدواج

 15. حکم عجیب زنگنه برای مسعود کرباسیان  

 16. حجاریان دچار حواس پرتی شد

 17. تا بوده همین بوده

 18. قلیان سرگرمی ۸۰ درصد جوانان ایرانی

 19. ویلای لاکچری در اوشان برای کیست؟  

 20. شعار جوانگرایی و ۵ سال به کارگیری مدیران بازنشسته در دولت

 21. زندگی عجیب زن پولدار: شوهرم به شدت خسیس است!

 22. مجالی برای آشتی با مرگ

 23. روابط عمومی فدراسیون تکواندو در گفتگو با الف: کمیته برگزاری رقابت ها اشتباه سرود را دانلود کرده بود

 24. حاج قاسم؛ قوی‌ترین ژنرال خاورمیانه و معمار استراتژی قدرتمند ایران + عکس و فیلم

 25. نوجوان حادثه دیده انفجار مین جان باخت

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 3. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 4. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 5. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 6. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 7. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 8. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 9. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 10. انتصابات مغایر با قانون توسط وزیر نفت!

 11. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 12. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 13. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 14. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 15. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 16. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 17. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 18. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 19. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 20. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 21. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 22. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 23. اعدام مظلومین زنگ خطر را برای مقصران بزرگ عرضه سکه و دلار به صدا در آورد!

 24. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 25. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

پربحث‌های اخیر

 1. برای مقابله با بد قولی اروپایی‌ها چه اقدامی انجام داده‌ایم؟

 2. سخنگوی وزارت خارجه: به اصرار اروپا در برجام مانده‌ایم/ دولت نسبت به مردم متعهد است

 3. پزشکیان: خواهیم توانست مشکلات را حل کنیم

 4. سردار غیب‌پرور: اعتلای بسیج و رشد آن در کشف مسائل جامعه و حل آن است

 5. گزارشی از محتوای منتشر‌نشده مذاکرات «جرمی هانت» در ایران

 6. جلسه علنی مجلس آغاز شد

 7. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 8. بروجردی: در موضوع ظریف و پولشویی باید آتش بس اعلام شود

 9. پورابراهیمی: اظهارات نسنجیده ظریف دولت را زیر سوال برد

 10. نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع نشدند

 11. اختلاف اصلاح طلبان درباره لاریجانی/ روایت ربیعی از ارتباط جهانگیری و روحانی/ دفاع قاطع صالحی امیری از عملکرد دولت/ ماجرای ممنوع الخروجی یکی از مدیران وزارت اقتصاد

 12. تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها

 13. وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکردیم

 14. توضیحات قاسمی درباره جزییات سفر هانت به تهران

 15. سرلشکر باقری: قابلیت‌های گره‌گشای بسیج سرمایه کشور است

 16. اسحاق جهانگیری از دولت دلخور است؟

پربحث‌های دیروز

 1. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 2. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 3. استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

 4. برجام ، نسیه برای ایران ، نقد برای دشمنان

 5. عباس عراقچی چه بلایی سر خودش آورد؟

 6. وعده‌ووعید اروپایی‌ها و تکرار دوباره پلیس بد و پلیس خوب

 7. الیاس حضرتی: جهانگیری و عارف در ۱۴۰۰ کاندیدا می‌شوند

 8. حجاریان دچار حواس پرتی شد

 9. شعار جوانگرایی و ۵ سال به کارگیری مدیران بازنشسته در دولت

 10. حاج قاسم؛ قوی‌ترین ژنرال خاورمیانه و معمار استراتژی قدرتمند ایران + عکس و فیلم

 11. بروجردی: در موضوع ظریف و پولشویی باید آتش بس اعلام شود

 12. پورابراهیمی: اظهارات نسنجیده ظریف دولت را زیر سوال برد

 13. نمایندگان از پاسخ‌های وزیر دفاع قانع نشدند

 14. اختلاف اصلاح طلبان درباره لاریجانی/ روایت ربیعی از ارتباط جهانگیری و روحانی/ دفاع قاطع صالحی امیری از عملکرد دولت/ ماجرای ممنوع الخروجی یکی از مدیران وزارت اقتصاد

 15. تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس در کمیسیون شوراها

 16. وزارت خارجه: نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکردیم

 17. توضیحات قاسمی درباره جزییات سفر هانت به تهران

 18. سرلشکر باقری: قابلیت‌های گره‌گشای بسیج سرمایه کشور است

 19. اسحاق جهانگیری از دولت دلخور است؟

 20. سفیر دانمارک فردا به تهران باز می‌گردد

 21. حاجی دلیگانی: سه بار از رئیس مجلس شکایت کرده‌ام

 22. منبع گرای اشتباه ظریف مشخص شد

 23. دادسرای روحانیت: صدرالساداتی ۴ شاکی دارد

 24. خودروی زرهی طوفان رونمایی شد

 25. جلسه ظریف، جنیدی و کدخدایی برای بررسی CFT

پربحث‌های هفته

 1. آقای سفیر! وزیرخارجه‌‌‌تان را قبل از سفر به ایران توجیه می‌کردید

 2. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 3. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 4. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 5. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 6. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 7. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 8. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 9. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 10. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 13. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 14. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 15. شریعتمداری: ما قدیمی‌ها عادت کرده‌ایم که کار نکنیم و بیت‌المال را آتش بزنیم

 16. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 17. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 18. روحانی: امروز روز آزمایش تمام کشور است/تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم

 19. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 20. مهلت 10 روزه قوه قضاییه به ظریف برای ارائه مستندات مربوط به پولشویی

 21. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 22. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 23. استیضاح ظریف در مجلس کلید خورد

 24. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 25. ظریف به مجلس احضار شد

آخرین عناوین