نیکی هیلی چرا استعفا داد؟

گروه جهان الف،   3970718031 ۵ نظر، ۳ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
نیکی هیلی چرا استعفا داد؟

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا شب گذشته استعفای نیکی هیلی از سمتش به‌عنوان سفیر و نماینده دائم ایالات متحده نزد سازمان‌ملل را پذیرفت. استعفایی که برخی دلیل آن را انتشار مقاله بدون اسم دانستند که ماه گذشته در روزنامه نیویورک‌تایمز منتشر شد.

صبح‌نو نوشت: شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: خانم هیلی روز سه‌شنبه تصمیم خود را به اطلاع کارمندانش رسانده است.

نیکی هیلی از اعضای اصلی هدایت‌کننده تیم سیاست خارجی دولت ترامپ بوده است که با همراهی مایک پمپئو و جان بولتون، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی رییس‌جمهوری، مثلث سیاست تهاجمی ترامپ در عرصه دیپلماسی را تشکیل می‌دادند.

از سویی دونالد ترامپ نیز در توییتی خانم هیلی را «دوست» خود نامیده و اعلام کرده که با وی در کاخ سفید دیدار خواهد داشت.

استعفای این مقام بلندپایه دولت ترامپ که دلیل آن هنوز مشخص نیست در حالی صورت گرفته که کمتر از یک ماه به انتخابات میاندوره‌ای کنگره باقی مانده است و برخی تحلیلگران وی را یکی از رقبای دونالد ترامپ در عرصه سیاسی توصیف کردند.

نیکی هیلی مواضع سرسختانه‌ای در مقابل ایران داشت و از طرفداران سرسخت انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس بود. نیکی هیلی، هندی‌تبار و جمهوری‌خواه است که پیش از نمایندگی آمریکا در سازمان‌ملل، فرماندار کارولینای جنوبی بود. او در طول مبارزات انتخاباتی از منتقدان دونالد ترامپ بود و در ابتدا از کاندیداتوری سناتور مارکو روبیو و سپس از سناتور تد کروز در میان دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه حمایت کرد. با این حال در ادامه با دونالد ترامپ همراه شد و متعاقب پیروزی وی در انتخابات از تمایل خود برای عضویت در کابینه آقای ترامپ و تیم مشاور امنیت ملی آمریکا سخن گفت.
برخی تحلیلگران آمریکایی‌، علت استعفای نیکی هیلی را انتشار مقاله ضد ترامپ در روزنامه نیویورک‌تایمز می‌دانند که شهریورماه گذشته بدون اسم منتشر شد.

نویسنده این مقاله بدون امضاء که خود را یکی از «مقامات ارشد دولت ترامپ» معرفی کرده رییس‌جمهوری آمریکا را «دمدمی»، «کوته‌فکر» و «غیر موثر» خوانده است. او خود را عضوی از دایره «مقاومت» در دولت کنونی آمریکا معرفی می‌کند که به‌دنبال ایستادگی در برابر رییس‌جمهوری در راستای حفظ منافع کشور است.

البته دونالد ترامپ در واکنش به انتشار این مقاله آن را «بزدلانه» خواند و از «خیانت» سخن گفت. پس از این اظهار نظر ترامپ بود که دست‌کم ۱۱ نفر از مقامات ارشد دولت آمریکا از جمله مایک پنس، معاون رییس‌جمهوری تاکید کرده‌اند که نویسنده این مقاله نیستند.

همچنین، دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا شب گذشته، زمان کناره‌گیری نیکی هیلی نماینده مستعفی این کشور در سازمان‌ملل از دولت خود را را پایان سال‌۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد. اما سی‌ان‌ان در گزارش دیگری عنوان کرده که دونالد ترامپ گفته است تا دو، سه هفته آینده جانشین نیکی هیلی را تعیین می‌کند.

ایزدی: رفتارهای ضد روس و انتشار مقاله بدون اسم از دلایل احتمالی استعفای هیلی است

فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با اشاره به استعفای «‌نیکی هیلی»‌ گفت: رسانه‌های آمریکایی دلایل مهمی که منجر به استعفای خانم هیلی از تصدی سفیر ایالات‌متحده نزد سازمان‌ملل‌متحد شده است را در سه بخش می‌دانند.

این کارشناس مسائل آمریکا، افزود: در نخستین تحلیل رسانه‌های آمریکایی به روی کارآمدن آقای کاوانا اشاره شده است فردی که دادگاه عالی آمریکا وی را به رابطه جنسی اخیراً مورد محاکمه قرار داده بود و پس از خبری ساز شدن این داستان و مطرح شدن آن در کنگره و جمهوری‌خواهان، شاهد این بودیم که خانم هیلی هم نسبت به موضوع تعرض به زنان حساسیت نشان داده بود و مخالفت‌هایی هم در این باره مطرح کرده بود. شاید ادامه حرکت دونالد ترامپ در این موضوع و حمایت از آقای کاوانا و همچنین رفتارهای نیکی هیلی نسبت به این منجر به استعفای وی شده است.
 ایزدی، ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که در استعفای خانم هیلی وارد می‌دانند مربوط به انتشار نامه‌ای است که ماه گذشته در رسانه نیویورک تایمز خبر ساز شد.انتشار مقاله‌ای از یک مقام ارشد کاخ سفید در روزنامه نیویورک‌تایمز که بدون اسم هم منتشر شده بود جنجال سیاسی در کاخ سفید به راه انداخت. برخی تحلیلگران آمریکایی معتقدند شاید دونالد ترامپ، هویت نویسنده این مقاله را کشف کرده و خانم هیلی را در انتشارآن وارد می‌داند، که این موضوع منجر به استعفای وی شده است.

این کارشناس مسائل بین‌المللی افزود: اختلاف دیگری که رسانه‌های آمریکایی به آن اشاره می‌کنند اختلاف ترامپ و خانم هیلی درباره موضوع روسیه است. هیلی مواضعی ضد روس داشت و در این‌باره اختلاف نظرهایی میان دونالد ترامپ و خانم هیلی وجود داشت، شاید این هم دلیلی مبنی‌بر استعفای وی باشد.

کارنامه ضد ایرانی خانم کلانتر

تا قبل از سمت سفیر، بالاترین شغلی که خانم هیلی داشت فرمانداری ایالت کارولینای جنوبی، یکی از نژاد‌پرست‌ترین و راستگراترین ایالت‌های آمریکا بود. نیکی هیلی، سفیر واشنگتن در سازمان‌ملل، پیش از آنچه فکر می‌شد خود را از قامت فرماندار ایالت کارولینای جنوبی خارج کرد و در مقام سفیری در نیویورک نشست. ۴۵ساله است و درحالی‌که برخی تحلیل‌ها او را گزینه تحمیلی به ترامپ می‌دانستند، او به‌دست راست رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در سیاست خارجی تبدیل شد.

در دوران فرمانداری‌اش هم چهره‌ای ضدایرانی داشت. بعد از دستیابی طرفین به برجام، زمانی‌که باراک اوباما در مقام ریاست‌جمهوری قصد داشت از فرمانداران بخواهد تحریم‌های ایالتی علیه ایران را لغو کنند، هیلی جزء چند فرمانداری بود که در نامه به اوباما اعلام کرد که این تحریم را لغو نخواهد کرد.

او در یکی از نشست‌های سال گذشته سازمان‌ملل در مقابل دیگر سفرا، خود را «کلانتر» معرفی کرد و گفته بود که آمده ‌آن‌ها را به خط کند؛ او در این مدت ماموریت‌هایی را انجام داده که نشان می‌داد دونالد ترامپ بیش از دیگران به او اعتماد دارد، این را به‌ویژه در ماموریت‌هایی که در مورد ایران و برجام به او داده‌شده بود، می‌توان به خوبی درک کرد.

برخی همتایان هیلی در نیویورک او را می‌ستایند و برخی دیگر از او دوری می‌جویند. اندکی تامل در ماموریت‌هایی که به او واگذار می‌شود، نشان می‌دهد که «خانم کلانتر» مامور خوبی برای اجرای فرمان‌های آقای ترامپ بود، نیکی هیلی، برای مذاکره با یوکیا آمانو به وین و برای مذاکرات حقوق‌بشری به ژنو می‌رفت و هفته‌ای یکی، دوبار هم موضع‌گیری‌های ضدایرانی اتخاذ می‌کرد. اما گویی این فرد مورد اعتماد ترامپ هم به ضد او تبدیل شده است.

ماموریت‌های مهم

حدود ۱۰ شهریورماه 96 که نیکی هیلی، برای ماموریت ضدبرجامی دونالد ترامپ، راهی وین شد. او در آن‌جا با یوکیا آمانو مدیرعامل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم گفت‌وگو کرد و استارت دوباره بحث بازدید از اماکن نظامی ایران را مطرح کرد. بحثی که چند روز قبل از برجام، در قالب حل‌و‌فصل «پی‌ام دی» به پایان رسیده‌است.

همچنین در 24 آذرماه 96؛ درجمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، با نمایش لاشه موشک شلیک شده از یمن به سمت ریاض در اوایل نوامبر 2017، ادعا کرد ایران برای جنبش انصارالله یمن (حوثی‌ها) سلاح ارسال می‌کند. نماینده آمریکا در سازمان‌ملل سپس به موضوع «برجام» اشاره کرد و مدعی شد این توافق فقط مربوط به برنامه هسته‌ای ایران نیست. اما این شوی هیلی شکستی دیگر برای آمریکا رقم زد.

آمریکا که پس از این شو می‌خواست قطعنامه ضد ایرانی با هدف اعمال فشار علیه ایران درپی ادعاهای ارسال سلاح برای انصارالله را در شورای امنیت به تصویب برساند، توسط روسیه وتو شد و شکستی دیگر در کارنامه هیلی ثبت شد. 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۷۷۳۷۱۲:۲۸:۱۵ ۱۳۹۷/۷/۱۸
در راستای مذاکرات گام به گام ایران و آمریکا می باشد.
ناشناس۵۸۷۸۸۱۱۳:۳۳:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۱۸
احتمالا قراره یک فرد ضد ایرانی تر بیاد سر کار . مثل سفیر امریکا در آلمان
ناشناس۵۸۸۰۰۴۱۴:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۷/۱۸
یکی از دلایلش را تو سی ان ان نوشته بود که ایشون میخواد بره دنبال پول. تو امریکا فاسد - بقول شما البته - فردی به این مهمی با درامد معمولی زندگی میکنه حتی مشکل اقتصادی هم دارد. حالا کاری با مواضع کاملا اشتباهش ندارم ولی در مجموع سیستمشون سالمه‌. بچاپ بچاپ و دزدی تو سیستم سیاسیشون نیست.
ناشناس۵۸۸۴۲۳۱۹:۲۷:۵۷ ۱۳۹۷/۷/۱۸
چقدر راحت حرف سی ان ان رو قبول کردی هموطن! هدف اصلی احتمالا فراغت بال بیشتر برای شرکت در کمپین انتخابات 2020 آمریکاست.
شمسایی۵۸۸۱۲۶۱۵:۳۸:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۱۸
شما که امریکا را دشمن خود میدانید پس چرا اینقدر در باره تحولات در داخل امریکا تفسیر و تحلیل میکنید؟

پربحث‌های اخیر

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 5. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 6. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 7. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 8. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 9. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 10. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 11. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 12. محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی آغاز شد/ سقف تراکنش ۱۰۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت

 13. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 14. تردید در حسن نیت یک ادعا

 15. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 16. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 17. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 18. جهانگیری: مردم نباید برای کالاهای شب عید دغدغه داشته باشند

 19. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 20. تسهیلات ساخت مسکن ۱۱۰ میلیون تومان شد

 21. حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف

 22. معاون روحانی: فساد اصلی ناشی از ساختار دولت است

 23. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 24. سخنگوی قوه قضائیه: پرونده عراقچی ۹ متهم دارد/ دادگاه علنی با اجازه قاضی

 25. حکم مدیر جدید شبکه افق صادر شد

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 5. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 6. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 7. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 8. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 9. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 10. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 11. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 12. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 13. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 14. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 15. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 16. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی آغاز شد/ سقف تراکنش ۱۰۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت

 19. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 20. تردید در حسن نیت یک ادعا

 21. در طبقات منفی تهران چه می‌گذرد؟  

 22. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 23. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 24. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 25. جهانگیری: مردم نباید برای کالاهای شب عید دغدغه داشته باشند

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 3. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 6. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 7. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 8. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 9. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 10. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 11. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 12. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 13. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 14. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 15. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 16. حرف های یک مهندس برق مملکت

 17. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 18. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 19. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 20. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 21. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 22. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

 23. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 24. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 25. چند نکته در مورد بازار خودرو

پربحث‌های اخیر

 1. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 2. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 3. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 4. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 5. الگوبرداری ماکرون از صدام

 6. آنچه درباره اعتراضات فرانسه نمی‌دانیم

 7. لودریان: ترامپ در امور داخلی فرانسه دخالت نکند

 8. کاخ سفید یا کاخ سعود؟!

 9. تیراندازی در نزدیکی رام‌الله و زخمی شدن ۹ شهرک‌نشین

 10. واکنش پدافندی سوریه به موشک‌های مهاجم در فرودگاه دمشق

 11. امیر عبداللهیان؛ از شورای همکاری خلیج فارس نه «شورا» مانده و نه «همکاری»

 12. نامزد خاشقچی درخواست ترامپ را رد کرد

 13. تحلیل رسانه اسرائیلی از نمایش قدرت و ثبات ایران

 14. احتمال صدور حکم حبس برای ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری

 15. کابوس ایران و حزب‌الله لبنان لحظه‌ای نتانیاهو را رها نمی‌کند

 16. حمله با سلاح سرد در فرانسه سه زخمی بر جای گذاشت

 17. چین سفیر آمریکا را احضار کرد

 18. توافق سوریه و اردن درباره بازسازی ویرانه‌های سوریه

 19. رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت: اهتمام ایران شکستی دیگر را برای آمریکا رقم زد

 20. موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان

 21. بیانیه پایانی سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس

 22. ترامپ: اعترافات مدیر پیشین اف‌بی‌آی در کنگره دروغ است

 23. حضور تیم «بن سلمان» در تونس برای تخریب انتخابات

 24. سفارش ویژه تل‌آویو به دولت ترامپ

 25. احتمال پولشویی ۳۰ میلیارد یورویی مافیا در بازار مسکن آلمان

پربحث‌های دیروز

 1. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 2. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 3. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 4. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 5. الگوبرداری ماکرون از صدام

 6. آنچه درباره اعتراضات فرانسه نمی‌دانیم

 7. ماکرون رفتنی است؟

 8. اردوغان: دموکراسی در اروپا شکست خورده است

 9. لودریان: ترامپ در امور داخلی فرانسه دخالت نکند

 10. تیراندازی در نزدیکی رام‌الله و زخمی شدن ۹ شهرک‌نشین

 11. واکنش پدافندی سوریه به موشک‌های مهاجم در فرودگاه دمشق

 12. امیر عبداللهیان؛ از شورای همکاری خلیج فارس نه «شورا» مانده و نه «همکاری»

 13. نامزد خاشقچی درخواست ترامپ را رد کرد

 14. تحلیل رسانه اسرائیلی از نمایش قدرت و ثبات ایران

 15. احتمال صدور حکم حبس برای ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری

 16. کابوس ایران و حزب‌الله لبنان لحظه‌ای نتانیاهو را رها نمی‌کند

 17. حمله با سلاح سرد در فرانسه سه زخمی بر جای گذاشت

 18. چین سفیر آمریکا را احضار کرد

 19. توافق سوریه و اردن درباره بازسازی ویرانه‌های سوریه

 20. رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت: اهتمام ایران شکستی دیگر را برای آمریکا رقم زد

 21. موضع گیری خصمانه الجبیر علیه ایران و حزب الله لبنان

 22. بیانیه پایانی سی و نهمین نشست شورای همکاری خلیج فارس

 23. ترامپ: اعترافات مدیر پیشین اف‌بی‌آی در کنگره دروغ است

 24. حضور تیم «بن سلمان» در تونس برای تخریب انتخابات

 25. سفارش ویژه تل‌آویو به دولت ترامپ

پربحث‌های هفته

 1. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 2. جلسه شورای امنیت درباره ایران به درخواست فرانسه و انگلیس

 3. آمریکا تحریم‌ها را بازگرداند و صادرات به ایران را ۷ برابر کرد

 4. اگر عین اتفاقات فرانسه در ایران رخ میداد..  

 5. سفیر روسیه در ایران: اروپایی‌ها اهل حرفند نه عمل و هیچ چیزی به نفع ایران عملیاتی نخواهد شد

 6. ناکامی حامی بزرگ و آغاز روند نابودی و زوال اسرائیل

 7. اما و اگرها درباره کانال ویژه مالی اروپا/ واکنش ایران به بسته پیشنهادی اروپایی ها چه خواهد بود؟

 8. عراقچی: اعضای برجام برای جبران خروج آمریکا در حال برنامه‌ریزی هستند

 9. سفیر سابق ایران در فرانسه: اروپا در وضعیت اقتصادی بد و رکود به سر می‌برد/ اعتراض مردم فرانسه به سیاست‌های ماکرون است/ حاشیه‌نشینی و فقر در فرانسه زیاد است

 10. میامی هرالد: اعزام ناوگروه ایران به ونزوئلا "مادر همه تحریکات" خواهد بود

 11. انتشار تصاویر بازداشت دانش‌آموزان فرانسوی خشم افکار عمومی را برانگیخت+ عکس

 12. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 13. بازی خطرناک نتانیاهو و بن سلمان برای فرار از بحران/ پیام مهم حزب الله لبنان به اسرائیل/ احتمال شروع یک جنگ تمام عیار وجود دارد

 14. نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی ایران برگزار شد

 15. ترامپ با فحاشی از خجالت تیلرسون درآمد

 16. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 17. ترامپ: معترضان فرانسوی شعار می‌دهند ترامپ را می‌خواهیم!

 18. واکنش گرجستان به مشکل ورود ایرانیان به این کشور

 19. ناتو از ایران درخواست کمک کرد + جزئیات

 20. معترض جلیقه زرد زیر مشت و لگد دسته جمعی پلیس فرانسه+ فیلم

 21. مذاکرات اوپک درباره کاهش تولید نفت به بن‌بست خورد

 22. زنگنه در اوپک: کاهش تولید نفت، خط قرمز ایران است

 23. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 24. واکنش ظریف به حمله تروریستی چابهار: تروریست‌ها را به سزای اعمالشان می‌رسانیم

 25. عقب نشینی ماکرون در برابر جلیقه زردها/ افزایش مالیات لغو شد

آخرین عناوین