وزیران خارجه و اقتصاد را یاری کنیم

محمدطاها محمدی، گروه تعاملی الف،   3970718016 ۱ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
وزیران خارجه و اقتصاد را یاری کنیم

مساله توییت وزیر امور خارجه به مدیرعامل توییتر و نشر گسترده گزارش مستند شبکه الجزیره در مورد سازماندهی شدن هزاران منافق جریان رجوی علیه ایران در آن شبکه اجتماعی و در فضای مجازی برای آرامش زدایی از فضای روانی جامعه ایرانی و همچنین مشخص شدن دخالت حجم بالایی نیروی نظام یافته در آن شبکه ها برای به بحران کشاندن فضای ارزی و مالی کشور نشان داد که اساسا با چه وضعیت جعلی ولی چالش زا روبروییم.

بگذارید پاره ای از وضعیت رخ داده را مرور کنیم:
• جنگ هیبریدی (جنگ ترکیبی نظامی، سیاسی، اقتصادی، رسانه ای و ...) از چندسال پیش علیه ایران به جد استارت می خورد.
• حسب توانمندی ایران در حوزه نظامی، این جنگ قابلیت پیش برد نظامی ندارد مگر با افتراق و از هم گسیختگی جدی جامعه ایرانی یعنی خیزش جنگ باید از درون ایران باشد و الا حمله بیرونی به ایران با شکست مواجه می شود.
• جهت ایجاد از هم گسیختگی و متلاطم سازی و نفرت پراکنی درونی در جامعه ایرانی نیاز است تا نوع اطلاعات در اذهان ایرانی به سمت آشوب روانی مدیریت شود.
• برای تغییر نوع اطلاعات در اذهان جامعه ایرانی تکنولوژی شبکه های اجتماعی در کنار رسانه های سنتی به خوبی می تواند پیش برندگان جنگ را یاری کند.
• بدین سان دشمن بیرونی نیازمند حجم بالایی تولید کننده سازمان دهی شده در فضای مجازی است تا محتوای فارسی و یا غیر فارسی با هدف جهت دهی به فضای ایرانی تولید کند. کاربران استخدام شده و نظام یافته و ربات های شبکه های اجتماعی این تولید کنندگان اند.

و اینگونه می شود که سازمان منافقین رجوی با استعداد چند هزار نیرو در آلبانی پشت کامپیوترها و موبایل های خود برای تولید کامنت و پست های موثر بر فضای روانی جامعه ایرانی به خط می شوند. مجاهدین رجوی اما تنها ارتش فعال و سازماندهی شده مجازی علیه فضای روانی ایران نیستند. سه گروه دیگر نیز به فعالیت پرشمار بویژه در این دوسال اخیر روی آورده اند: حامیان سازماندهی شده رضا دیبا پهلوی، فارسی آموخته های وهابی ساکن عربستان، فارسی زبان ها و فارسی آموخته های ساکن در اسرائیل. (ارتش اسرائیلی در این زمینه دو دسته را شامل می شود: بهائیان و یهودی ها. خوب است بدانید الفاظ رکیکی که نسبت به مقدسات شیعه منتشر می شود غالبش کار واحد بهایی ارتش مجازی اسرائیل است.) این ارتش ها که واحدهای آزمایشی آنها از انتخابات سال 88 تحرکات خود را شروع کرده بودند به مرور و با گذر زمان ابعاد جدیدی به حوزه های تاثیرگذاری و فعالیت خود افزودند. به عنوان نمونه این مجموعه ها پس از رویت تاثیرگذاری مفاهیم انقلاب ایران بر فضای بین المللی و کشورهای دیگر فورا فاز زبان های دیگر خود را نیز آغاز کردند با تقسیم کار مشخص: جهان عرب غالبا توسط کامنتیتورها و پست گذاران سعودی و در گام بعدی اسرائیلی ها، جهان انگلیسی توسط اسرائیلی ها و وابسته های رضا پهلوی .

سازمان منافقین نیز جدا از زبان فارسی به سه زبان دیگر مطالب نفرت افزا نسبت به جامعه ایرانی و مفاهیم آن منتشر می کرده و می کنند: فرانسه، عربی و انگلیسی. حسب سابقه و تجربه چپ جریان مجاهدین خلق، رهبران آن با وجود برخی محدودیت های بین المللی تحرک بیشتری از خود نشان داده اند. حال اندکی تامل کنید، حجم فشاری که کامنت نویس ها و مجازی کاران استخدام شده در فضای مجازی فارسی به استعداد چندین هزار نفر نیرو که حداقل 3000 نفرشان از مجاهدین رجوی اند به فضای روانی ایران در داخل و یا خارج وارد می کنند چه میزان بالاست. یادمان باشد که ایرانگرایان و حامیان ایران حضورشان در فضای مجازی چند زبانِ بین المللی نسبت به لشکرکشی عظیم مجازی دشمنان تقریبا برابر با صفر است یعنی در حوزه تولید یادداشت، تولید اثر و یا کامنتینگ و ایران ستیزان زباندان انگلسی، عربی و ... به آسودگی در حال تخریب اذهان نسبت به ایران هستند با محتوایی که بشدت چهره بین المللی ایران را ویران می کند چه در حوزه تصویر جهان از فرهنگ و مردم ایران، چه در حوزه تصویر فعالان اقتصادی از اقتصاد ایران و چه در حوزه سیاست. این ذره ای است از فشاری که وزارت امور خارجه و شخص آقای ظریف هر روزه آن را مشاهده کرده و می کند.

در حوزه اقتصاد داخلی نیز لشکرهای استخدام شده کامنت گذار و منتشر کنندگان پست، از قیمت دلار و سکه تا ترساندن سرمایه گذار بیرونی و فریب توده به خروج سرمایه از کشور را مدیریت می کنند. یکباره مشاهده می کنید که حجم بالایی کامنت در توییتر و پست در اینستا منتشر می شوند واعلام می کنند که دلار از 11000 تومان به 12000 تومان و از آن به 12800 تومان رسید...قیمت قبل و بعد نیز به همین منوال. نتیجه این مطالب سازمان دهی شده این می شود که مردم و صرافی ها به خیال واقعی بودن خبر از عرضه دلار ابا می کنند و طبیعتا کمبود دلار سبب می شود قیمت بالاتر رود؛ به این می گویند "شایعه های خود محقق کننده". لشکرهای کامنت گذار و یادداشت نویس می گویند" مردم سکه هایتان را نفروشید! دربازارقرار است تا 10 میلیون بالا رود". توده فریب می خورد عرضه نمی کند و در نتیجه قیمت سکه بالا می رود. خانه و کالا و ....به همین منوال، از درون ترس تحمیلی و از بیرون گرانی تصنعی!

حال توجه کنید به اینکه آقای ظریف می گوید خبرگزاری رویترز روزانه 50 خبر دروغ علیه اقتصاد ایران منتشر می کند. و قطعا می دانید که رویترز فارسی نمی نویسد او تنها می خواهد جهان را از سرمایه گذاری در ایران بترساند و سرمایه گذاران را به بیرون کشیدن سرمایه تحریک کند. (ارتش رسانه ای جنگ هیبریدی) اگر سایت های خبری جهانی و ضد انقلاب را مشاهده کنید می بینید که بسیاری یادداشت نویسان علیه ایران سازمان دهی شده کار می کنند. کافی است تا کامنت ها را بررسی کنید. اگر خبری عربی در مثبت نمایی از ایران باشد کامنت نویس های سعودی بمبارانش می کنند. اگر آمدنیوز مطلبی بزند هزاران کامنت نویس استخدام شده تمجیدش می کنند و منتقدین مطلب را ترور شخصیتی می کنند. اگر آقای ظریف توییتی به انگلیسی بزند بمبی از کامنت گذاران و لایک کنندگان او را مورد فحاشی قرار می دهند و مخالفینش را تقویت می کنند و هزاران هزار مورد دیگر.

هم میهنان و خوانندگان اندیشه گر! کشورمان ایران در جنگ ترکیبی با محوریت جنگ اقتصادی - رسانه ای و روانی است. به زعم نگارنده این مهیب ترین جنگی است که تاریخ علیه یک کشور به خود دیده: تخریب روانی مردم توسط مردم نماهای سازمان دهی شده برای فروپاشی ملی بدون شلیک یک گلوله!

راهکار اما چیست؟
راهکار مشخص است! الگوهای بسیاری در روسیه، ترکیه، چین، ویتنام، قطر، بریتانیا و ..وجود دارند. ایرانی ها باید فضای مجازی را به عنوان مرز بشناسند و محتواسازان ملی و چند زبانِ را در آن سازماندهی کنند. و در گامی ملی تر ارتشی مجازی تشکیل دهند تا حقایق واقعی جامعه و تمدن ایرانی را به جهان عرضه کنند. لازمه آن این است که سازمان های رسمی دولتی و غیردولتی رسانه های اجتماعی را برسمیت بشناسند و بلافاصله پس از بوجود آمدن شبهه در مورد خودشان، با شفافیت پاسخ گوی آن در رسانه های اجتماعی باشند.

در پایان تکرار این خبر را نامناسب نمی دانم:
سردار جلالی: ۶۰ درصد فارسی‌زبانان ضدانقلاب فضای مجازی در عربستان حضور دارند/ ۲۳ تیر ۱۳۹۷/ تسنیم

دیدگاه کاربران

صمدیان۵۸۸۴۲۷۱۹:۳۰:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۸
حیرات انگیز و وحشتناک است!!!

پربحث‌های امروز

 1. فیلمی از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس درباره نماینده سراوان  

 2. دست خط رئیس جمهور برای حل مشکل آب استان اصفهان/ استعفاء نتیجه داد

 3. وزیر کار خبر داد: احتمال ترمیم و افزایش مجدد دستمزد کارگران

 4. بهانه افزایش قیمت خودرو و صنعت افسارگسیخته

 5. بعد از سهمیه بندی بنزین، کم مصرف ها را تشویق کنید

 6. واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به اظهارات رحیم‌پور ازغدی در نماز جمعه تهران

 7. چهار معصوم می‌سوزند، اما ما در برابر آن سکوت می‌کنیم/ چقدر رفتارمان نشان می‌دهد که عصاره‌ی مردم می‌باشیم؟/ باید وزیر آموزش را احضار می‌کردیم نه وزیر اقتصاد را

 8. اقدام غیرقابل گذشت نماینده سراوان  

 9. احمد توکلی خبرداد: دستور وزیر اقتصاد در مورد توقف واگذاری آلومینیوم المهدی/ پیگیری شکایت دیده‌بان شفافیت و عدالت در مورد پرداخت رشوه توتال به یک مقام سابق ایرانی

 10. اطلاعیه گمرک درباره مشاجره نماینده سراوان

 11. خانه ملت در آزمون نظارت بر رفتار نمایندگان

 12. پیشنهاد یک نماینده برای افزایش یارانه نقدی در سال آینده

 13. نامه نمایندگان به روحانی: تصمیمات غیرکارشناسی بگیرید ما هم استعفا می‌دهیم

 14. واگذاری حذف یارانه ۳ دهک بالا به استانداری‌ها در لایحه بودجه ۹۸

 15. آیت‌الله ‌علم‌الهدی: جریان سنگ‌انداز اوایل انقلاب امروز به «فتنه» تغییر حالت ‌‌داده است/ جریانی به دنبال تغییر فرهنگ مشهد به سمت فرهنگ عیش و نوش است

 16. افزایش یارانه‌ مردم چرا نه؟

 17. سخنگوی وزارت خارجه: ظریف هدفی برای انتخابات ریاست جمهوری ندارد/ وزیر فردی فراجناحی است

 18. بچه‌هایی که همچنان در مدرسه می‌سوزند

 19. ماجرای قتل ۲ راننده در یاسوج

 20. توضیحات کریمی‌قدوسی درباره توئیت بحث‌برانگیزش

 21. آخرین وضعیت نمایندگان مستعفی اصفهان

 22. چه محله هایی برای اجاره نشین ها در تهران مناسب است

 23. دژپسند برنامه‌هایش برای بهبود معیشت مردم را تشریح کرد

 24. گرانی ۷۳.۳ درصدی کالاهای وارداتی در تابستان ۹۷

 25. اتفاقی که بدتر از توهین نماینده سراوان است  

پربحث‌های دیروز

 1. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 2. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 3. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 4. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 5. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 6. چرا روحانی زبان گفت‌وگو با آمریکا را ترک کرد؟

 7. استیضاح وزیر اقتصاد به علت توهین کارمند گمرک کلید خورد!

 8. واکنش کاربران توییتر به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان/ عذرخواهی عجیب از ترس استیضاح/ هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان کجاست؟

 9. فوت چند دانش‌آموز در آتش‌سوزی مدرسه/ بازداشت مدیر و مربی آموزشی + تصاویر

 10. دلیل مشاجره نماینده مجلس با کارمند گمرک

 11. درخواست رفراندوم برای FATF/ نماینده سراوان و تبعات توهین به کارمند گمرک/ وزارت خارجه به‌دنبال برجام منطقه‌ای است؟

 12. وزیر صنعت: خودروسازان در 8 ماه اخیر مشکل فروش داشته‌اند

 13. تحلیل جالب علی علیزاده از برخورد نماینده سراوان با کارمند گمرک

 14. متروسواری معصومه ابتکار در سه‌شنبه بدون خودرو  

 15. سنگ‌تمام محکومان امنیتی برای آزادی مفسد اقتصادی+سند وثیقه 500 هزار مترمربعی هنگامه شهیدی برای باقری درمنی

 16. شهردار تهران با تاکسی به محل کارش رفت  

 17. پیشنهاد نمایندگان به خودروسازها درباره قیمت خودرو

 18. توضیح دژپسند در گفت‌وگو با الف در مورد عذرخواهی از نماینده سراوان

 19. جهانگیری: بخش‌های مهم اقتصادی مورد تهاجم دشمن است/ آمریکا می‌خواهد مردم با تنگنا رو به رو شوند

 20. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده سراوان و فهم او از انقلاب  

 21. ایرانی‌ها خانه‌هایشان در گرجستان را به حراج گذاشتند

 22. رهبر انقلاب: نباید دنبال ریاست بدویم

 23. پیوند ترامپ با مغزهای کوچک زنگ زده

 24. شلغم خوری سفیر آلمان در بازار بزرگ تهران  

 25. ظریف: نتانیاهو ایران را به نابودی با سلاح اتمی تهدید می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 3. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 4. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 5. توهین نماینده سراوان در مجلس به یک کارمند  

 6. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 7. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 8. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 9. درباره کلیپ منتشر شده نماینده سراوان و چند نکته

 10. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 11. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 12. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 13. اولین واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

 14. جشن مختلط طراحان یک مسجد جنجالی!   

 15. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 16. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 17. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 18. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 22. عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده‌ای که به کارمند گمرک توهین کرد!

 23. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 24. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 25. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

آخرین عناوین