آصفی در گفتگو با الف: آمریکایی‌ها همه جا میز مذاکرات را بهم می‌زنند/ رای دادگاه لاهه یک پیروزی سمبلیک برای ایران است/ باید تمام روزنه‌های نفوذ غرب در FATF را ببندیم

گروه سیاسی الف،   3970716060 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
آصفی در گفتگو با الف: آمریکایی‌ها همه جا میز مذاکرات را بهم می‌زنند/ رای دادگاه لاهه یک پیروزی سمبلیک برای ایران است/ باید تمام روزنه‌های نفوذ غرب در FATF را ببندیم

دیپلمات کشورمان معتقد است که رای دادگاه لاهه یک پیروزی نمادین و سمبلیک برای ایران است که چهره واقعی آمریکا را نشان می دهد که هرکجا که کم بیاورد میز مذاکره و قانون بین المللی را بهم می‌زند. در مورد وضعیت اقتصادی هم باید گفت که ما در از این شرایط بد اقتصادی عبور خواهیم کرد، ما در جنگ بدتر از این شرایط را داشتیم که توانستیم از آن عبور کنیم.

به گزارش الف، دیوان بین‌المللی دادگستری روز چهارشنبه برای اعلام رای موقت خود درباره درخواست‌های ایران در ارتباط با پیمان مودت با آمریکا، تشکیل جلسه داد و نهایتا بخشی از تدابیر درخواستی ایران را پذیرفته و آمریکا را به رفع محدودیت‌های انسان‌دوستانه، کشاورزی و هوانوردی ملزم و طرفین را از اقداماتی که می‌تواند به تشدید مناقشه منجر شوند، منع کرد.

با این دستور موقت، از آمریکا خواسته شده تا مانع از تجارت آزاد و نقل و انتقال مالی مرتبط با دارو و اقلام درمانی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی و لوازم یدکی و خدمات مرتبط با ایمنی و امنیت پروازهای غیرنظامی نشود.

حکم دیوان بین‌المللی دادگستری (لاهه) از نظر قانونی الزام‌آور است اما باید دید آیا دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این حکم پیروی خواهد کرد.

خبرنگار الف گفتگویی با حمیدرضا آصفی سفیر سابق ایران در فرانسه و دیپلمات کشورمان در مورد رای موقت دادگاه لاهه و قانون‌شکنی آمریکایی‌ها انجام داده است که در ادامه می‌خوانید:

ایران در دادگاه لاهه پیروز شد

*صدور رای دادگاه بین المللی لاهه را به نفع ایران را چطور ارزیابی می‌کنید و آیا این رای توانست آمریکا را در دیوان بین المللی لاهه نیز منزوی کند؟

بنده معتقد هستم که ایران در دادگاه لاهه پیروز شد، اگرچه این برنده شدن نسبی است و حکمی که این دیوان صادر کرد در اصل آن چیزی که ایران به طور کامل می‌خواست نبود، چراکه خواست مقامات کشورمان این بود که باید همه تحریم‌ها علیه ایران به طور موقت تعلیق شود تا حکم نهایی به صادر شود اما همین حکم هم باز نشان‌دهنده حقانیت ایران در عرصه بین المللی و منزوی شدن آمریکا چه در جهان و چه در دیوان بین المللی لاهه بود. این حکم یک پیروزی دیپلماتیک برای تهران پس از آن محسوب می‌شود که تحریم‌های جدید آمریکا را که بخش اول آن در ماه ژوئیه اعمال شد، به چالش کشید.

در مورد وضعیت اقتصادی هم باید گفت که ما در از این شرایط بد اقتصادی عبور خواهیم کرد، ما در جنگ بدتر از این شرایط را داشتیم که توانستیم از آن عبور کنیم.  

دادگاه لاهه نیز در حکم خود تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا منجر به بروز خسارات جبران ناپذیر برای مردم ایران خواهد شد و آمریکا موظف است تا آنها را لغو کند. بنابراین واشنگتن باید صادرات کالاهای بشر دوستانه شامل تامین دارو و تجهیزات درمانی، تجهیزات کشاورزی و خدمات و قطعات حمل و نقل هوایی را به ایران تضمین کند. همین موضوع موجب عصبانیت آمریکا شد که آنها ادعا کردند که از دادگاه لاهه بیرون امده و به قوانین پایبند نیستند.

*رییس جمهوری را به تنهایی و بدبختی ترامپ ندیده‌ام/ اقدامات آمریکا به همه جهان ثابت کرد که اهل مذاکره نیست

*آیا این ادعاهای آمریکا و بیرون آمدنش از دادگاه لاهه می‌تواند اجماع جهانی علیه ایالات متحده را افزایش دهد؟

قطعا این اقدام آمریکا و زیرپاگذاشتن قوانین بین‌المللی، این کشور را منزوی‌تر خواهد کرد. این روزها اتفاقاتی از سوی دونالد ترامپ در حال رخ دادن است که هر چه جلوتر می‌رویم موجب می‌شود که آمریکا تنهاتر شود. بنده در این مدتی  که در مورد سیاست خارجی مطالعه کرد‌ه‌ام هیچ رییس جمهوری را به تنهایی و بدبختی ترامپ ندیده ام. حتی عربده‌های ترامپ هم از روی ترس است و آمریکا هر کجا که کم می آورد به روش‌های غیرمتعارف دست می‌زند.

باید به آمریکایی‌ها که گفت شما در دادگاه حاضر شدید و رای موقت هم به نفع ایران صادر شد، دیگر این همه هیاهو ندارد. اتفاقا این موضوع به جهان و به خصوص به مردم ایران ثابت کرد که اگر ما بخواهیم با آمریکایی‌ها هم وارد میز مذاکره شویم چون منطق ندارند هرکجا که کم بیاورند میز مذاکرات را بهم میریزند، لذا مذاکره کردن با آمریکایی‌ها بی‌معنا است.

آمریکایی‌ها نشان دادند که فقط به پشتوانه پول و سلاح می‌خواهند زندگی کنند و این با منطق کنونی جهان معاصر و متمدن سازوگار نیست. ما باید بپذیریم که در هیچ زمینه‌ای نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد کرد، چراکه در هرجایی که وارد می‌شوند بازی را بهم می زنند. اتفاقا ادعاهای آنها در مورد دادگاه لاهه برای دنیا برای دنیا بیشتر روشن کرد که آمریکا چه حکومت نامعقول و سرکشی است.

*ما از شرایط بد اقتصادی عبور خواهیم کرد/ ایران باید تمام موارد نقض آمریکا را مستند و به دادگاه لاهه ارائه دهد

*حال ایران باید چگونه عمل کند و گام بعدی چیست؟

همانطور که مشخص است همه تحریم‌ها به صورت موقت تعلیق نمی‌شود، اما خوب این پیروزی یک سمبلیک و نمادین برای ایران به حساب می‌آید. این یک رای الزام‌آور است و باید اجرا شود اما نکته مهم این است که دیوان لاهه ابزار نظارتی ندارد لذا آمریکا ممکن است این حکم را اجرا نکند، و هزاران بهانه بیاورد که در این چند روز هم همین کار را انجام داده است.

ایران باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد و همه کارشناسان باید موارد نقض را مستند و آماده ارائه به جلسات اصلی دادگاه دعوای ایران و آمریکا کنند.باید به مردم بگوییم که ایران در عرصه حقوقی توفیق به دست آورده و تمام تلاش خود را کرده است اما متاسفانه این آمریکا و کشورهای هم‌پیمانانش است که تمام قوانین بین‌المللی را زیر پا گذاشته و آن را اجرا نمی‌کند. مردم باید بدانند که این آمریکا است که همواره مقصر بوده و به هیچ قانونی پایبند نیست.

ما در آینده ۱۳ آبان را پیش رو داریم و قطعا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع خواهد شد، اما باید این نکته را هم در نظر بگیریم که ما حکومتی مقتدر در منطقه داریم که در مقابل زورگویی‌های آمریکا و هم‌پیمانانش ایستاده است و باید از این موضوع خوشحال باشیم، چرا که در حال حاضر نیز ترامپ و سرمداران سعودی نیز در عرصه بین المللی خارو خفیف شده‌اند و همین موضوع موجب شده تا حقانیت ایران به همه دنیا ثابت شود.

در مورد وضعیت اقتصادی هم باید گفت که ما در از این شرایط بد اقتصادی عبور خواهیم کرد، ما در جنگ بدتر از این شرایط را داشتیم که توانستیم از آن عبور کنیم.  

*باید در اف ای تی اف تمام روزنه‌های غرب در مورد ایران را ببندیم

* تحلیل شما در مورد FATF چیست؟

در مورد اف ای تی اف مجلس شورای اسلامی نظراتش را در این خصوص گفت و رای هم آورد، اما از اینجا به عهده شورای نگهبان بوده و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌کند که اگر به اختلاف بخورد به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌رود، اما نکته حایز اهمیت این است که اگر ملاحظات رهبری در نظر گرفته شود و تمام روزنه‌های نفوذ غرب در مورد ایران بسته شود؛ می‌توانیم بگوییم که حتما می‌تواند شرایط بهتری را برای ما رقم بزند به شرط اینکه روزنه‌های نفوذ آنها بسته شود و این‌طور نباشد که آنها شرایط را برای ما سخت تر کنند.

عناوین مرتبط

۱۲ آذر ۱۳۹۷سفیر سابق ایران در فرانسه: اروپا در وضعیت اقتصادی بد و رکود به سر می‌برد/ اعتراض مردم فرانسه به سیاست‌های ماکرون است/ حاشیه‌نشینی و فقر در فرانسه زیاد است
۳۰ آبان ۱۳۹۷سخنگوی وزارت خارجه: به اصرار اروپا در برجام مانده‌ایم/ دولت نسبت به مردم متعهد است
۱۶ آبان ۱۳۹۷اروپایی‌ها بدانند ایران صبر زیادی ندارد/دستمان برای عمل نکردن به تعهدات برجامی باز است
۴ آبان ۱۳۹۷خوشرو جامعه جهانی را به اجرای رای دیوان بین المللی فرا خواند
۳ آبان ۱۳۹۷ رئیس دادگاه لاهه: آمریکا بخش هایی از معاهده مودت با ایران را نقض کرده است
۲۶ مهر ۱۳۹۷سفیر ایران در لاهه: حکم دیوان بین المللی دادگستری در مورد رفع تحریمها برای همه کشورها لازم الاجرا است
۲۵ مهر ۱۳۹۷علی میرزاخانی: متاسفانه مردم به اشتباه فکر میکنند التهابات ارزی اخیر، تقصیر تحریم هاست  
۱۸ مهر ۱۳۹۷امروز، استماع دفاعیات ایران در لاهه در برابر آمریکا
۱۷ مهر ۱۳۹۷پمپئو: پرونده ایران در دادگاه لاهه باید مختومه شود
۱۶ مهر ۱۳۹۷آمریکا از دیوان «لاهه» خواست درخواست ایران را رد کند
۱۵ مهر ۱۳۹۷توضیحات جنیدی در ارتباط با رای اخیر دادگاه لاهه به نفع ایران
۱۵ مهر ۱۳۹۷دیوان بین‌المللی دادگستری کماکان مرجع ذیصلاح برای رسیدگی به دعوای ایران

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۴۹۱۶۱۳:۱۴:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۶
ظریف تیر ۹۵ پشت تریبون مجلس و در توجیه چرایی انجام شتابان تعهدات ایران : با این ابتکار ما ، امریکا دیگر بهانه ای ندارد...!!
ناشناس۵۸۵۰۳۲۱۳:۵۵:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۶
خوبی این قانون اینکه پول های کشور دیگه برای یمن و سوریه و لبنان و ... خرج نمیشه
محمد قاسمی۵۸۵۳۸۱۱۶:۳۶:۵۴ ۱۳۹۷/۷/۱۶
چرا دشمنان ما در این کشورهایی که ذکر کردی پول خرج میکنن؟
ناشناس۵۸۷۴۹۳۰۹:۵۹:۲۰ ۱۳۹۷/۷/۱۸
چون ما خرج میکنیم
ناشناس۵۸۵۵۲۳۱۸:۱۱:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۶
تبت یدا ابی لهب وتب
ali۵۸۵۱۱۵۱۴:۳۴:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۶
حالا دیگه میخوان واسه FATF هم از این به بعد تعیین تکلیف کنن.
ناشناس۵۸۵۱۶۳۱۴:۵۳:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۶
آقای آصفی لطفا اجازه بدهید آرامش به مردم بر گردد
ناشناس۵۸۵۱۹۶۱۵:۰۹:۰۷ ۱۳۹۷/۷/۱۶
خیلی وضعیت بدی شده جامعه در حال انفجاره امیدوارم تدبیری اندیشیده بشه دلار اگر نیاد زیر 4 تومن اقتصاد فلج میشه
ناشناس۵۸۵۶۱۵۱۹:۳۱:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۱۶
در دوران برجام همه تلاش می‌کردند ایران را تحریم کنند و حالا همه تلاش می‌کنند ایران را تحریم نکنند.چرا نمی‌گویند شرایط ایران قبل از مذاکرات و توافق هسته‌ای چگونه بود. چرا آنها نمی‌گویند پول‌های ایران بلوکه شده بود و حتی در برخی موارد ایران مجبور بود مانند دوران قبل از اختراع پول مبادله کالا با کالا انجام دهد.
ناشناس۵۸۵۶۱۶۱۹:۳۲:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۶
کاش برای یک بار هم که شده مخالفان برجام به مردم ایران می‌گفتند راهکار آنها برای اداره کشور در صورت نبود برجام چه بود؟ این سوالی است که هیچگاه مخالفان برجام در مورد آن صحبت نمی‌کنند.
ناشناس۵۸۵۷۴۳۲۱:۰۲:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۶
آمریکا دیگر آبرویی در دنیا ندارد.
ناشناس۵۸۵۸۹۱۲۳:۴۹:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۶
وقتی امریکا زیر همه چیز رو میزنه خوب چه نیازیه وارد این کنوانسیون بشیم چرا باعربستان که به اعتراف امریکا حامی القاعده وداعش بود برخورد نشده

پربحث‌های اخیر

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 3. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 4. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 5. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 6. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 7. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 8. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 9. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 10. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 11. اداره سانسور چین فیلم لانتوری را بخاطر دینی بودن ممنوع کرد

 12. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 13. افزایش اعتراض ها در اردن، دستور پادشاه در عفو هزاران زندانی

 14. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 15. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 16. میناوند: کی‌روش از پیروانی خواست علیه برانکو مصاحبه کند/ مربیان تیم ملی به دنبال شریک جرم برای ناکامی در جام ملت‌ها هستند

 17. طرح گروهی از نمایندگان کنگره آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه نظام بانکی ایران

 18. ترامپ برای «جان کلی» جایگزین موقت معرفی کرد

 19. تامین معیشت مردم از اوجب واجبات است

 20. ایرانی‌ها به کدام کشورها بیشتر سفر کرده‌اند؟

 21. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 22. کلانی: پرسپولیس شایسته سومین قهرمانی است

 23. ترامپ: آمریکا برای مذاکره هسته‌ای با کره شمالی عجله‌ای ندارد

 24. واعظی: از گسترش همکاری‌های فعالان اقتصادی ایران و ترکیه حمایت می‌کنیم

 25. صادرات محصولات گروه ملی فولاد از سر گرفته می‌شود

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 5. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 6. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 7. رمز پیروزی

 8. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 9. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 10. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 11. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 16. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 17. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 18. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 19. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 20. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 21. بدترین کسی که روی زمین گام برمی‌دارد...  

 22. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 23. برای درد زانو تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

 24. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 25. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 13. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 16. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 17. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 20. حرف های یک مهندس برق مملکت

 21. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 22. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 23. درخواست بی‌شرمانه پسر ۹ ساله از یک زن

 24. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 25. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 3. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 4. رمز پیروزی

 5. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 6. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 7. وزیر بهداشت در هند: جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد

 8. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 9. صدیقی در نمازجمعه: برجام را دوباره با FATF تجربه نکنید

 10. امیدواری سفیر انگلیس در تهران از توافق یمنی‌ها

 11. مرتضی الویری در 70 سالگی سمت گرفت

 12. توئیتر/ کنایه عضو هیئت رئیسه مجلس به اکبر ترکان

 13. آیا رابطه اسراییل با عمان می تواند به نفع ایران باشد؟

 14. برد موشک صیاد 3 افزایش می یابد

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 5. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 6. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 7. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 8. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 9. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 10. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 11. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 12. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 13. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 14. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 15. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 16. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 17. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 18. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 19. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 20. نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان

 21. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 22. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 23. صالحی: نظام اراده کند غنی سازی ۲۰ درصد را از سر می گیریم

 24. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 25. احمد توکلی: باید با افزودن چند شرط FATF را بپذیریم

آخرین عناوین