مروری بر اخبار مهم روز؛ روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از توطئه ارزی علیه جهانگیری/ پاسخ به تعلل در برخورد با احمدی‌نژاد/ اولین واکنش شورای نگهبان به سی اف تی/ مشهورترین کلاهبردار دهه شصتی بازداشت شد

گروه سیاسی الف،   3970715156 ۲۱ نظر، ۷ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از توطئه ارزی علیه جهانگیری/ پاسخ به تعلل در برخورد با احمدی‌نژاد/ اولین واکنش شورای نگهبان به سی اف تی/ مشهورترین کلاهبردار دهه شصتی بازداشت شد

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

سرنوشت گره خورده جهانگیری با دلار

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد نوشت: ....طبق معمول نسخه پیچیده شده برخی از نزدیکان دولت از جمله نوبخت و واعظی و تیم اقتصادی دولت مبنی بر ارز تک نرخی و 4200 تومانی به خیال خودشان برای برون رفت از مشکلات دولت و به دست آوردن دل مردم پس از اعتراضات دی ماه سال گذشته نسبت به وضعیت اقتصادی بود. اما در واقع این طور نبود و ماجرا به گونه دیگری رقم خورد و منجر به چهار برابر شدن نرخ دلار در بازار آزاد، گرانی و تشدید مشکلات اقتصادی مردم طی چند ماه گذشته شد و در نهایت همه کاسه کوزه‌ها بر سر جهانگیری شکست و او قربانی ارز 4200 تومانی شد. اما این پایان ماجرا نیست. بلکه چهارشنبه هفته گذشته همزمان با سقوط نرخ دلار بازهم نزدیکان روحانی در پاستور جهانگیری را برای ارائه اقدامات ارزی دولت در مجلس پیشقدم ساختند تا به اعتقاد برخی با مقصر جلوه دادن تنها او در وضعیت کنونی زمینه احتمالی را برای کاهش نقش اسحاق جهانگیری در دولت فراهم سازند...

این روزنامه در ادامه می نویسد: ... در صورتی که دولت طی هفته‌ها و روزهای آتی نتواند راهکار مناسب و موثری برای کنترل نوسات ارزی، نرخ دلار و به طور کل برون رفت از اوضاع کنونی پیدا کند نه تنها جهانگیری به حاشیه رانده خواهد شد، بلکه یک مهره سیاسی سوخته در آینده خواهد بود که اصلاح‌طلبان دیگر نمی‌توانند روی او حساب ویژه‌ای در انتخابات 1400 باز کنند.... سیاست ارز تک نرخی و 4200 تومانی تصمیم جهانگیری نبود بلکه نسخه برخی از نزدیکان رئیس جمهور از جمله نوبخت، واعظی و تیم اقتصادی دولت بود اما با این همه کاسه کوزه‌ها بر سر اسحاق شکست و مردم حتی طرفداران جهانگیری نیز او را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مقصر چنین وضعیتی خوانده و با جملاتی آکنده از تمسخر و انباشته از طنز می‌گفتند« این بود دلار 4200تومانی جهانگیری!» در نهایت با بدتر شدن اوضاع، نزدیکان روحانی و تیم اقتصادی دولت خود را از ماجرا کنار کشید تا آنجا که اکنون افکار عمومی و حتی مجلسی‌ها نیز جهانگیری را مسبب وضعیت کنونی می‌دانند. به هر روی جهانگیری زیرپای دلار 4200 تومانی دولت و تجویز نوبخت و واعظی قربانی شد...

سفرای کشورهای اروپایی در قم چه‌کار دارند؟

احمد امیرآبادی‌فراهانی، نماینده قم و عضو هیات رئیسه مجلس در حساب شخصی‌اش در توییتر نوشت: «مراقب نفوذ باشیم؛ برخی از سفرای کشورهای اروپایی در مناطق محروم قم چه‌کار دارند؟ شنیده شده سفرا و نمایندگان 4 کشور اروپایی در یکی از روستاهای محروم قم حضور یافته و یک مرکز فرهنگی را افتتاح کرده و قول کمک به یک مدرسه را نیز داده‌اند. اینها چقدر دلسوز ملت ایرانند!»

ادامه بحث های تغییر در کابینه

قاسم میرزایی نیکو، عضو فراکسیون امید به ایلنا گفت: روحانی روز سه‌شنبه وزرای اقتصاد و کار را معرفی خواهد کرد.

ابوالفضل سروش، عضو شورای مرکزی فراکسیون امید هم با بیان اینکه به احتمال زیاد سه‌شنبه هفته جاری وزرای پیشنهادی اقتصاد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی خواهند شد، به مهر اظهار داشت: طبق شنیده‌ها از منبع موثق، آقای فرهاد دژپسند به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد و آقای محمد شریعتمداری (وزیر کنونی صنعت، معدن و تجارت) به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی خواهند شد.

«آخوندی» وزیر راه و شهرسازی استعفا داد + تکذیبه

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران از تایید استعفای آخوندی خبر داد و گفت: طرح استیضاح وزیر راه از دستور کار کمیسیون خارج شد. علیرضا محجوب نماینده مردم تهران هم گفت: فتاح به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت کار قرار بود معرفی شود که این موضوع مورد تایید فتاح رئیس کمیته امداد قرار نگرفت و نپذیرفت. کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد درباره استعفای آخوندی اظهار کرد: گویا دولت با استعفای عباس آخوندی موافقت کرده است. وی افزود: لاریجانی رئیس مجلس هم در نشست غیرعلنی امروز به نمایندگان اعلام کرده است که دو استعفای وزرای صنعت و معدن و تجارت  و راه و شهرسازی در راه است.

آخرین خبرها از استیضاح پنچ وزیر در مجلس

کاسبی برخی اعضای دولت در وضعیت آشفته اقتصادی

ایلنا نوشت: حسین راغفر استاد دانشگاه الزهرا با اشاره به اتفاقات هشت ماه گذشته گفت: این اتفاقات باعث ایجاد اضطراب در مردم شده است و شکل‌ دهنده آن دولت و مجلس هستند که عملکرد آنها همراه با شوک و بهت در جامعه همراه بوده است... راغفر{درباره} منتفعان افزایش نرخ ارز گفت: اولین گروه دولت است دولتی که با بدهی‌های بزرگ 500 هزار میلیارد تومانی به پیمانکاران و بانک‌ها روبرو است و از سویی پیش‌بینی می‌شود با آغاز تحریم‌های نفتی درآمد آن افزایش یابد بنابراین این انگیزه برای دولت وجود دارد... ما بارها متذکر شدیم در دولت نهم و دهم فساد آشکار وجود داشت اما در دولت کنونی برخی‌ها به دنبال کاسبی هستند و نتیجه هر دو دولت برای مردم یکسان است... نزدیکان برخی از وزرا در بخش‌هایی از اقتصاد فعال هستند که در تعارض با منافع ملی است و انتخاب این افراد از سوی دولت و مجلس جای تعجب دارد چون این افراد با ثروتی که دارند قادرند بسیاری را بخرند.

برخورد با احمدی‌نژاد دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی عدم برخورد با افرادی مانند احمدی‌نژاد، گفت: قبول دارم دستگاه قضا با برخی از افراد به یک جهاتی الان مدارا می‌کند ولی مطمئن باشد با هر کسی که مرتکب جرمی شود برخورد قاطع می‌شود شاید دیر و زود داشته باشد ولی سوخت و سوز ندارد!

حاشیه های تصویب CFT در مجلس

اعتماد آنلاین نوشت: تصویب لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) امروز روز متفاوتی را در مجلس شورای اسلامی ساخت. با آغاز جلسه علنی مجلس و پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان و توضیحات کمیسیون امنیت ملی و نماینده دولت در زمان بررسی لایحه cft مخالفان این لایحه تلاش کردند تا به تنشنج کشیدن جو مجلس، نمایندگان را با خود همراه کنند. نمایندگان موافق و مخالف کاغذهایی را حاوی متن‌های مثبت و منفی علیه cft  در دست داشتند…سید محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر بعد از تصویب لایحه cft با حضور در تریبون جلوی هیات‌رییسه با لاریجانی بحث می‌کند و در قسمتی از همین جدال هم متن لایحه را پاره می‌کند و به بالا و سمت علی لاریجانی، رییس مجلس پرتاب می‌کند.

مجلس با «CFT» موافقت کرد/پاسخ دفتر رهبری به نامه لاریجانی درباره‌ لوایح FATF/ظریف: نمی‌توانیم تضمین بدهیم با پیوستن به لایحه CFT مشکلات حل شود

مهر نوشت: احمد امیرآبادی فراهانی گفت: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۹ نماینده برای مخالفت با لایحه CFT و ۲۱ نماینده برای سخنرانی در موافقت با این لایحه ثبت‌نام کردند.

در جریان بررسی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم «CFT» نقوی حسینی از نمایندگان مخالف این کنوانسیون و علی لاریجانی با یکدیگر مجادله لفظی کردند.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به تصویب لایحه الحاق به CFT به ایسنا گفت: هنوز اعلام نظر زود است و فعلا تا زمانی که به شورای نگهبان نیاید هیچ نظری ندارم.

کدخدایی: اعلام نظر در رابطه با CFT زود است

ایسنا هم نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه)، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را به عنوان اولین دستور مورد بررسی قرار دادند و در نهایت با ۱۴۳ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۰ نماینده، این لایحه را با یک ماده واحده و هفت حق شرط تصویب کردند.

محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری با قدردانی از مجلس شورای اسلامی برای تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) به ایرنا گفت: آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد، نمایش مقتدرانه وحدت، دموکراسی و پویایی سیاسی در کشور بود... رییس دفتر رئیس جمهوری اظهار امیدواری کرد که تصویب این لایحه به ثبات بازار و کاهش نرخ ارز کمک کند.

واعظی: دغدغه‌های رهبری، مجلس و ملت ایران مدنظر دولت خواهد بود/ آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد نمایش وحدت بود

مشهور ترین کلاهبردار دهه شصتی بازداشت شد

آفتاب یزد نوشت: صدا و سیما تصاویری منتشر کرد که پیاده شدن شبانه فرهاد زاهدی فر مدیر عامل شرکت تجارت الکترونیک ثامن، معروف به متهم ثامن را نشان می‌داد. علی رغم اخبار اولیه مبنی بر رقم 15 هزار میلیارد تومانی اخذ شده از مردم، مقامات مسئول مقدار کلاهبرداری او را قریب صدها میلیارد تومان اعلام کردند که از بیش از 1000 نفر در چند استان دریافت شده است... فرهاد زاهدی فر متولد 1/1/1367، اولین مجوز خود را از اتحادیه زرگران و از اداره صنعت و معدن شهرستان بناب دریافت کرد....

چهار فراری مشهور و ناکام از چنگ عدالت

...رشد بالای نقدینگی در جامعه ، رکود در حوزه‌های سنتی جذب سرمایه مانند مسکن و سپرده های بانکی و خواست مردم برای سرمایه گذاری آسان و غیرپیچیده با سود تضمین شده و امن با بازگشایی سکه ثامن همزمان شد و صدها میلیارد تومان نصیب زاهدی‌فر کرد. عدم افت قیمت در سایت سکه ثامن و سهولت خرید و فروش سکه از جمله دلایل گرایش مردم به این سایت بود.

مدیریت غلط برخی از ‌آقایان مشکلات اقتصادی را برای مردم به وجود آورد‌

آیت‌الله علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ‌مشکلات معیشتی سبب شده اداره زندگی برای قشر آسیب‌پذیر‌ سخت شود به تسنیم گفت: مدیریت غلط اقتصادی برخی از آقایان مشکلات اقتصادی را برای مردم به وجود آورده و بارها در این مورد به مسئولان تذکر داده بودیم‌. وی با ‌‌بیان اینکه قطعاً همه مردم این گرانی‌ها را حس می‌کنند و به نظر من حتی این گرانی مافوق حس است، افزود: ‌وضعیت گرانی برای معیشت مردم دردسر ایجاد کرده ‌و از سوی دیگر اجناس گران است و ‌نوسان اقتصادی قدرت برنامه‌ریزی معیشتی را از مردم گرفته ‌و قشر آسیب‌پذیر و طبقه متوسط به پائین جامعه را مستاصل کرده است.

همسر مدیرعامل «سکه ثامن» دستگیر شد

واکنش حسین دهباشی به اظهارات تاجزاده
حسین دهباشی به سخنان تاجزاده در مورد نهضت آزادی و برخورد جمهوری اسلامی با بازرگان واکنش نشان داد.

عناوین مرتبط

۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی
۷ آذر ۱۳۹۷علی لاریجانی از ریاست مجلس بازمی‌ماند؟/ اصلاح‌طلبان هم باید در پیشگاه تاریخ پاسخگو باشند/ استیضاح ظریف یا پاس گل به دولت
۶ آذر ۱۳۹۷اما و اگرهای صدور حکم حناچی/ چرا ایران در فرانسه سفیر ندارد؟/ استیضاح وزرا چاره کار کشور است؟
۵ آذر ۱۳۹۷سوءاستفاده از سخنان دیروز رهبر انقلاب/سه مشکل ایران به روایت ناطق نوری/ رفتار ناجوانمردانه اصلاح طلبان با روحانی/ اعتراض کارگزاران به عارف علنی شد

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۳۷۱۸۱۸:۵۶:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۵
CFT تصویب شد ، ژن خوبای اونور اب خوشحال اند و از پدراشون ممنون!!
ناشناس۵۸۳۸۶۹۲۰:۵۵:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۵
چماق داران دیروز اصلاح طلبان امروز! امام علی: نادان را نبینی ،مگر یا در افراط یا تفریط
ناشناس۵۸۳۷۲۰۱۹:۰۰:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۱۵
اگر در FATF بندی بود که طبق ان ،نمایندگان پارلمان اعضای عضو می بایست حقوق و مزایای خود را شفاف اعلام کنند ، همین لایحه ۳۰۰ رای منفی می اورد..!!
ناشناس۵۸۳۷۳۸۱۹:۱۲:۳۸ ۱۳۹۷/۷/۱۵
خب پس چرا به دنبال تصویب کردنش هستید؟ میخاهید مردم رو از این هم بدبخت تر کنید؟
ناشناس۵۸۳۷۴۳۱۹:۱۵:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۱۵
امضا fatf باعث بالا رفتن نرخ دلار میشه چون ورود ارز به کشور و دور زدن تحریم ها ناممکن میشه.
ناشناس۵۸۳۷۴۶۱۹:۱۶:۵۶ ۱۳۹۷/۷/۱۵
فقط 37 کشور fatfعضو هستند ولی عده ای به دروغ می گویند 200 کشور !!! سایت fatf اسم 37 کشور را اورده
ناشناس۵۸۴۱۰۱۰۱:۰۶:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۱۶
37 عضو داره که برخی اعضا مثل اتحادیه اروپا خود شامل چندین کشور است. در مجموع حدود 166 کشور حضور دارن
ناشناس۵۸۴۴۱۱۰۹:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۶
عضو حقوقی نظیر اتحایده اروپا یک عضو است و نباید کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بعنوان عضو محسوب کرد. فرق است بین یک کشور عضو بطور مستقیم با یک عضو از اعضای خقوقی!!!
ناشناس۵۸۴۱۶۸۰۶:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۷/۱۶
" از تاریخ ۲۰۱۶ اف ای تی اف از ۳۵ کشور و دو سازمان منطقه‌ای عضو که اتحادیه اروپا و شورای همکاری کشورهای عرب خلیج فارس هستند تشکیل می‌شود. " اتفاقا" 37 کشور هم نیست 35 کشور است و دو سازمان
ناشناس۵۸۳۷۸۲۱۹:۳۷:۱۳ ۱۳۹۷/۷/۱۵
آقای دهباشی آی گفتی !!!!!! این فتنه گران حیا که ندارند!!!
omid۵۸۳۷۹۶۱۹:۴۴:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۵
آقای جهانگیری خیلی بد خودشو واصلاح طلبان قربانی را این دولت و آقای کلید کرد،حال یا جایی کارش گیر است که اینگونه جانفشانی میکند و یا مثل آقای کلید خیلی خوش بین است و نمی داند مردم چه میکشند...
ناشناس۵۸۴۱۲۴۰۲:۵۷:۴۶ ۱۳۹۷/۷/۱۶
شنیدم ایشون ساعت پنجاه میلیونی دستشه. نکنه از دلار جهانگیری خریده
ناشناس۵۸۳۹۱۶۲۱:۳۴:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۵
اگر در کشور ما با رانت سازی مبارزه میشد انقدر بدبختی نداشتیم. وجود قیمتهای مختلف برای دلار، تفاوت زیاد قیمت خودرو در کارخانه با بازار آزاد و انواع رانتهای بزرگ دیگر
majid r۵۸۳۹۲۷۲۱:۴۴:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۱۵
چجوری یه عده تحریم های بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل رو که روسیه و چین هم ملزم به اجرای اون بودن با تحریم های یکجانبه آمریکا مقایسه می کنن و نتیجه می گیرن که برجام خوب نبود برجام خوب یا بد ، علت نبود ، معلول بود معلول عملکرد تیم دیپلماسی دولتهای نهم و دهم. همین عده مخالف تصویب cft هستن.
ناشناس۵۸۴۳۷۳۰۹:۲۸:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۶
ببخشید اگر تحریم ها معلول دولتهای دهم و نهم بود می شود بفرمائید چرا از سال 59 تحریم شدیم و الان نیز امریکا تحریم ها را ایجاد کرده و علیرغم یک جانبه بودن آنها هیچ کس با ما کار اقتصادی نمی کند؟؟
ناشناس۵۸۳۹۴۸۲۲:۰۵:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۵
مطمئن باشید آقای اژه ای هیچ کس نمیتونه به احمدی نژاد چیزی بگوید چون ایشان هرچه میگوید حق است و مطابق خواسته توده مردم حرف میزند .
ناشناس۵۸۳۹۸۴۲۲:۳۴:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۱۵
چرا در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از ورود دختران با مانتوهای جلوی باز (بدون دکمه) ممانعت به‌عمل نمی‌آید؟ محل کسب علم و دانش با خودنمایی‌های غیراخلاقی و غیرشرعی چه تناسبی دارد؟
پاراف۵۸۴۰۳۷۲۳:۳۴:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۵
قابل توجه جناب آقای دکتر ولایتی جهت اقدام لازم
ناشناس۵۸۴۱۲۶۰۳:۰۱:۲۶ ۱۳۹۷/۷/۱۶
چون در ایران بی سواد ها در قدرت هستن وضع مملکت اینه
ناشناس۵۸۴۵۳۴۱۰:۲۸:۰۷ ۱۳۹۷/۷/۱۶
رانتخواری کنوانسیون بین المللی نداره؟
جهانگیر۵۸۴۶۲۱۱۱:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۱۶
بزرگانی که زیربنای انقلاب بودند خیلی مظلوم هستند.بزرگانی مثل مرحوم بازرگان،آیت ا... طالقانی وشهید مظلوم بهشتی

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 6. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 7. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 8. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 9. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 10. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 11. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 12. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 13. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 14. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 15. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 16. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 17. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 18. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 19. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

 20. پرونده دکل نفتی چه شد؟

 21. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 22. کارت‌ های ملی قدیمی تا کی اعتبار دارند؟

 23. خودرو ۱ تا ۲ میلیون تومان گران شد + جدول

 24. ریزش قیمت دلار در صرافی‌های دولتی

 25. مسکن مهر روی ریل افتاد

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 5. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 6. دانشجویی که دست رد به سینه شرکت آمریکایی زد

 7. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 8. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 9. عروس «قزاق»  

 10. سقف معافیت مالیاتی در بودجه ۹۸

 11. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 12. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 13. لاستیک گران شد

 14. وزیر صنعت: افزایش 20 درصدی هزینه‌های خودروسازان را نپذیرفتیم

 15. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 16. فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است؟

 17. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 18. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 19. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 20. دوچرخه‌سواری حناچی در سومین سه‌شنبه کاری خود + عکس

 21. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 22. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 23. ریزش مرز روانی در بازار دلا‌ر

 24. مراسم تشییع پیکر پیام صابری

 25. همتی: برگشت تدریجی ارز صادراتی به اقتصاد/ آغاز روابط با چند کشور و حذف دلار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 7. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 8. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 9. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 10. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 11. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 12. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 16. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 17. حرف های یک مهندس برق مملکت

 18. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 19. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 20. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 21. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 22. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 23. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 24. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 25. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 6. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 7. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 8. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 9. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 10. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 11. ایران در تولید ناوشکن و شناور جزو ۵ کشور پیشرو است

 12. خاطرات مطهری از کاربرد «کف‌گرگی» و «ناسزاگویی» در مجلس

 13. غریب آبادی با معاونان آمانو دیدار کرد

 14. مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با استقلال شهر ری

 15. روحانی: حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس از نمادهای مهم اثربخش بودن روحیه انقلابی است/ اخلاق از اهداف اصلی انقلاب بود

 16. ضرغامی: کارنامه دولت در پروژه ملی پیام رسانی داخلی بسیار منفی است  

 17. شرکت نکردن نمایندگان اصفهان در جلسات علنی و کمیسیونهای مجلس/ تماس هیئت رئیسه برای انصراف از استعفاء

 18. سردار غیب پرور: بسیج برای طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان باز کرده است

 19. واکنش تند کرباسچی به اظهارات مشاور رییس جمهور: دروغ که عوارض ندارد

 20. مطهری: درباره صحبت‌های بنزینی من شیطنت شد

 21. تماس تلفنی لاریجانی با نمایندگان اصفهان

 22. وزیر اطلاعات: دشمن با هدف ضربه‌زدن اقتصادی حرکت تروریستی چابهار را انجام داد

 23. ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟

 24. واکنش ظریف به تست اخیر موشکی ایران: هیچ ممنوعیتی برای تست نداریم

 25. فلاحت‌پیشه: بخش اعظمی از عوامل حادثه تروریستی چابهار دستگیر شدند

پربحث‌های دیروز

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 3. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 4. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 5. واکنش یک روزنامه به صحبت‌های دیروز روحانی  

 6. فقط طرفداران رئیسی و قالیباف بخوانند

 7. محمد قوچانی: جهانگیری از روحانی در جریان ترمیم کابینه دلخور شد/ روحانی را از موسوی خوئینی‌ها هم اصلاح‌طلب‌تر می‌دانم/ نمی‌توانیم وسط‌های راه زیر میز بزنیم

 8. ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی

 9. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 10. جهانگیری: بازگشت ثبات اقتصادی به کشور مهمترین اولویت‌ دولت است

 11. فیلم/ جنجال ممنوع! سند بیاورید  

 12. امام‌خمینی با ارثیه پدری‌شان در خمین چه کردند؟

 13. ایران در تولید ناوشکن و شناور جزو ۵ کشور پیشرو است

 14. خاطرات مطهری از کاربرد «کف‌گرگی» و «ناسزاگویی» در مجلس

 15. غریب آبادی با معاونان آمانو دیدار کرد

 16. مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با استقلال شهر ری

 17. روحانی: حضور بسیج در ۸ سال دفاع مقدس از نمادهای مهم اثربخش بودن روحیه انقلابی است/ اخلاق از اهداف اصلی انقلاب بود

 18. ضرغامی: کارنامه دولت در پروژه ملی پیام رسانی داخلی بسیار منفی است  

 19. شرکت نکردن نمایندگان اصفهان در جلسات علنی و کمیسیونهای مجلس/ تماس هیئت رئیسه برای انصراف از استعفاء

 20. سردار غیب پرور: بسیج برای طرح‌های خود حساب ویژه‌ای روی جوانان باز کرده است

 21. واکنش تند کرباسچی به اظهارات مشاور رییس جمهور: دروغ که عوارض ندارد

 22. مطهری: درباره صحبت‌های بنزینی من شیطنت شد

 23. تماس تلفنی لاریجانی با نمایندگان اصفهان

 24. وزیر اطلاعات: دشمن با هدف ضربه‌زدن اقتصادی حرکت تروریستی چابهار را انجام داد

 25. ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 5. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 6. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 7. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 8. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 9. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 10. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 11. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 12. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 13. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 14. کدخدایی: اظهارات محمودصادقی را از طریق قوه قضائیه پیگیری می‌کنیم

 15. آقای روحانی! محرمانه نداریم/ شفافیت را از دولت آغاز کنید

 16. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 17. روحانی: ‌فشار اقتصادی‌ آمریکا و صهیونیست‌ها علیه ملت ایران است/ با اقامه نماز در برابر ابرقدرت‌ها حفظ خواهیم شد

 18. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 19. تایید حکم انفصال از خدمت رئیس کل پیشین بانک مرکزی/سیف نمی‌تواند مشاور روحانی باشد

 20. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 21. موشک کروز کوثر؛ قاتل ناوچه اسرائیلی ساعر + تصاویر

 22. امیرآبادی فراهانی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند/ سخن گفتن از سازش برای ما معنا ندارد

 23. توضیحات حاجی دلیگانی درباره استعفای نمایندگان مقابل نماینده دولت/ استعفای نمایندگان شوخی نیست!

 24. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 25. فرش‌های پهن شده موقع سخنرانی روحانی!  

آخرین عناوین