جمعیت اربعین باید به ۵۰ میلیون نفر برسد

گروه اجتماعی الف،   3970713103 ۶ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهار کرد: اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است؛ به همین جهت می‌توان فتوا داد که حرکت اربعین یک واجب کفایی است، زیرا حفظ گفتمان انقلاب اسلامی یک واجب کفایی است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، گفت: اصل زیارت و حرکت اربعین یک امر قدسی است که مورد تاکید اهل بیت(ع) بوده است؛ اهل بیت(ع) بنیانگذار این حرکت عظیم بوده‌اند.

وی افزود: در روایات اهل بیت(ع) نیز بر این امر تاکید شده است؛ امام حسن عسکری(ع) در روایتی که علامات مومن را برمی‌شمرد، بر زیارت اربعین تاکید می‌کنند، نفس زیارت امام حسین(ع) نیز جزو مستحبات موکد است و حتی می‌توان از این بحث وجوب کفایی را نیز استفاده کنیم.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهار کرد: زیارت اربعین، تعظیم شعائر الهی است، این مساله از سنن بزرگان و علما بوده است، مردم و شیعیان حاضر بودند که دست و پای خود را بدهند و امام را زیارت کنند، هیچ مرجعی در طول تاریخ فتوایی بر ضد این کار نداده است.

وی گفت: سوای پاداش و اجر زیارت اربعین، آثار مثبت دنیوی نیز در این زیارت وجود دارد که از جمله آنها می توان به زندگی طولانی همراه با سعادت و هم عزا شدن با ملائکه و اولیای الهی اشاره کرد، اولین روضه خوان امام حسین(ع) خود خداوند است.

ظرفیت‌های انقلاب اسلامی که در اربعین متجلی می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: از جمله مولفه های مهم گفتمان انقلاب اسلامی، اصل توحید است، گفتمان انقلاب اسلامی توحید محور است، اصالت توحید و خدامحوری اساس گفتمان انقلاب اسلامی است.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: دنیای امروز، دنیای ماتریالیستی و مادی و اومانیستی است؛ اتحادیه اروپا یونان را به حسب کشت مازاد گندم مجبور کرد که گندم های خود را به رغم فقر مردم یونان به دریا بریزد.

وی افزود: بیشترین بمب‌های اتمی و شیمیایی از سوی غربی‌ها ساخته می‌شود ولی به چند موشکی که کشور ما برای دفاع می سازد تمرکز می کنند، انسانی که به خداوند باور داشته باشد کرامت انسان‌های دیگر را نیز حفظ می کند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: اصل دوم گفتمان انقلاب اسلامی، اصل ولایت مداری است، ولایت به معنی پیوند امام و امت است، ولایت مداری پیوند عمیق امام و امت است، هم و غم امام، خدمت به مردم و امت است و مردم و امت نیز در خدمت امام‌شان هستند.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهار کرد: امام امت و مقام معظم رهبری ساده ترین زندگی را داشتند؛ عبادت و شب زنده داری ایشان نزد اولیای الهی زبانزد است، بزرگان اهل عرفان و معرفت اذعان دارند که رهبر معظم انقلاب در شب زنده‌داری و عبادت کم نظیر هستند، ایشان در مقابل زندگی‌های لاکچری می‌ایستند و بیشترین دغدغه را نسبت به محرومین دارند.

وی گفت: مقام معظم رهبری از محرومیت‌های مردمی به شدت ناراحت و ناراضی هستند و از غم این مردم خواب در چشم ندارند و در مواقعی دستورات فقرزدایی لحظه به لحظه می‌دهند، یک نفر غیر از ایشان را می‌توانید بیابید که چنین حساسیتی روی مشکلات مردم داشته باشد؟ ولی رسانه‌های معاند سعی می‌کنند که ایشان را خدشه‌دار کنند.

حجت‌الاسلام المسلمین خسروپناه تصریح کرد: دشمن می‌خواهد مشکلات را به رهبری نسبت بدهد؛ اگر ولایت‌مداری خدشه‌دار شود این پیوند نیز خدشه‌دار می‌شود و گفتمان انقلاب اسلامی نیز ویران می‌شود.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهار کرد: اصل سوم گفتمان انقلاب اسلامی، استکبارستیزی است؛ پیش از انقلاب کارمند سیستم استکباری به فرمانده نیروی هوای ایران دستور داد که علیه ویتنام و به نفع آمریکا بجنگد و حتی شاه مملکت نیز خبر ندارد؛ به مدد انقلاب اسلامی ایران کل بشریت روحیه استکبار ستیزی پیدا کرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: اصل دیگر انقلاب اسلامی، اصل مقاومت است؛ کل جهان عرب پیگیر جریان ناسیونالیست و سوسیالیسم عربی بودند ولی تنها شش روز در مقابل اسراییل مقاومت کردند ولی امروز مردم مقاوم یمن و فلسطین و لبنان اسراییلی ها را به لرزه درآوردند.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهار کرد: اوایل فعالیت حزب الله، برخی این حزب را حزب المجانین می‌دانستند زیرا می‌گفتند فقط دیوانه ها هستند که فکر می‌کنند می توانند در مقابل اسراییل قدعلم کنند ولی امروز حزب الله اکثر پارلمان لبنان را به دست می گیرد.

وی با اشاره به کودتای نفتی پیش از انقلاب گفت: ملت ما در این قضیه به راحتی شکست خورد؛ در نهضت مشروطه نیز شکست خوردیم ولی باید سوال کرد که چه اتفاقی افتاد که انقلاب ما با هزاران توطئه، روز به روز مستحکم‌تر می‌شود؛ این پیروزی ها به دلیل مقاومت ملت ما است.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: دشمنان ما در جنگ اقتصادی ما نیز شکست می‌خورند زیرا روحیه مقاومت ملت ایران از بین رفتنی نیست؛ دست کشیدن از مقاومت به معنی پذیرش ذلت است؛ تا زمانی که در مکتب حسین(ع) زیست می‌کنیم اهل مقاومت خواهیم بود.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: استقلال و خودباوری از دیگر اصول گفتمان انقلاب اسلامی است؛ ملت ایران نسبت به رشد علم خودباور بوده اند، رتبه علمی ما از نازل‌ترین رتبه به رتبه ۱۶ رسید؛ در نانوتکنولوژی و زمینه های مختلف علمی و ماهواره و...جزو هشت کشور دنیا هستیم.

وی گفت: تمام پیشرفت‌هایی که در کشور داشته ایم عمدتا متعلق به نسل سوم انقلاب اسلامی است؛ باور داریم که نسل چهارم ما نیز از نسل سوم و دوم انقلابی تر خواهند بود؛ طبیعی است که ریزش هایی نیز وجود دارد ولی تمام این پیروزی ها متعلق به جریان نسل سوم بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: عدالت خواهی در مقابل ظلم از دیگر اصول انقلاب اسلامی است؛ امیداریم که ساختارهای اقتصادی و مالی و قضایی داشته باشیم که حتی یک ظلم از یک کارمند نیز سرنزند؛ باید ساختاری داشته باشیم که فساد کردن در آن محال باشد.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: نباید اجازه دهیم که در این شرایط اقتصادی عده‌ای زندگی لاکچری داشته باشند و این زندگی را فرهنگسازی کنند.

وی گفت: اصل دیگر در گفتمان های انقلاب اسلامی، اصل وحدت است؛ وحدت مسلمین و انسان های عدالت‌گرا در دنیا منظور نظر ما در این مفهوم هستند؛ در تانزانیا شاهد بودیم که این مردم چه تشنگی در زمینه معارف مرتبط به امام زمان(عج) دارند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: تمامی این اصول، مقدمه اصل تحقق تمدن نوین اسلامی است، این تمدن باید شکل بگیرد و شکل خواهد گرفت زیرا استعدادهای آن وجود دارد؛ سوال این است که آیا این گفتمان ظرفیت‌هایی را در زمینه اربعین دارد؟

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است؛ به همین جهت عرض کردم که می توان فتوا داد که حرکت اربعین یک واجب کفایی است زیرا حفظ گفتمان انقلاب اسلامی یک واجب کفایی است.

وی گفت: راهپیمایی اربعین نماد گفتمان انقلاب اسلامی است که در دنیا بی نظیر است؛ هیچ مذهب و دین و آیینی چون راهپیمایی اربعین گسترده نیست؛ به همین دلیل است که دشمنان برای مانع‌تراشی در خصوص اربعین هزینه می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: یکی از اهداف تحریم اقتصادی آن است که مردمی که برای امام حسین(ع) خود میلیاردی هزینه می کنند کمتر هزینه کنند؛ هویت ما، حسین ابن علی(ع) است زیرا اگر هویت حسینی را از دست بدهیم هویت یزیدی پیدا می کنیم.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: چرا برخی از سلبریتی‌ها پیش از محرم می گویند چرا برای مجالس هزینه می‌کنید این هزینه ها را خرج فقرا کنید؛ آنها میلیاردی در آنتالیا خوشگذارنی می کنند ولی در آنجا به فکر فقرا نیستند؛ میلیاردها تومان پول می‌گیرند تا در یک فیلم بازی می کنند و با گربه ها زندگی می کنند؛ این افراد قرار است الگوی جامعه ما باشند؟

وی گفت: امروزه برخی از این سلبریتی‌ها بلندگوی دشمن علیه اربعین شده اند زیرا می دانند که اربعین نماد حیات انقلاب اسلامی است؛ در این همایش عظیم، کودکان شیرخوار تا مردان و زنان هشتادساله حضور دارند و همه مردم دست به دست هم می دهند و به هم کمک و خدمت می کنند.

جمعیت اربعین باید به ۵۰ میلیون نفر برسد

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: تک تک حرکات اربعین از اصول گفتمان انقلاب اسلامی است ولی چه کنیم که این ظرفیت گفتمان انقلاب اسلامی در پیاده روی اربعین تشدید شود؟ در این میان چند توصیه کاربردی باید ارایه کرد؛ اولین آن پرهیز از شعار دوری از کمیت و کیفیت افزایی است؛ جمعیت اربعین باید به ۵۰میلیون نفر برسد.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: نفس این جمعیت عظیم، پیام بزرگ مقاومت و وحدت و ولایت مداری و استکبار ستیزی است که باید آن را حفظ کرد.

وی گفت: باید تلاش کنیم که غیر از حضور فردی افراد در این سفر زیارتی ارزشمند، هیات‌ها و گروه‌های دسته جمعی داشته باشیم؛ حضور گسترده و جمعی گفتمان انقلاب اسلامی را تقویت می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: پیشنهاد دیگر آن است که با هر هیاتی یک روحانی با بصیرت هم حضور داشته باشد؛ روحانی عالم و با بصیرت می تواند در طول این سفر فرهنگ و عاشورا را منتقل کند.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهارکرد: حضور نخبگان دانشگاهی به صورت دسته جمعی نیز باید از سوی بسیج اساتید و بسیج دانشجویی جدی گرفته شود؛ کاروان های نخبگانی باید به صورت دسته جمعی در این سفر حضور یابند.

وی گفت: ارایه برنامه های معرفت افزایی کوتاه مدت در روزها و شب ها در مواکب از دیگر لوازم توسعه و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی است؛ در این مراسم باید از اختلافات قومی و ملی پرهیز کرد و همچنین نباید اجازه دهیم این تفرقه حادث شود.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: امسال باید روی مساله امنیت کاروان ها فعالیت کرد؛ دشمن امسال بیش از سالهای گذشته به دنبال نا امنی است که قطعا با تدابیر ارزشمند امنیتی نیروهای ایرانی و عراقی این مشکل نیز رفع می شود.

رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه اظهار کرد: باید به کاروان ها تبیین کنیم که امروزه گرفتار یک جنگ نابرابر اقتصادی هستیم؛ مقاومت اقتصادی از همان راهی به دست می آید که مقاومت نظامی حاصل شد؛ باید رویکردها در مواکب، رویکرد اقتصاد مقاومتی باشد.

وی گفت: قرار نیست که حتما در مواکب غذاهای سنگین سرو شود؛ می توان غذاهای سبک تر و ساده تری نیز تدارک دید و این خدمات را کم نکرد؛ نباید حتما هزینه های سنگینی انجام شود زیرا در این جنگ اقتصادی باید مراعات همه جوانب را داشت؛ باید به تعداد مواکب اضافه کنیم ولی این کار باید را رویکرد اقتصاد مقاومتی انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: در این مسیر باید گفتمان انقلاب اسلامی از جمله فرهنگ سازی و نصب تصاویر شهدای جریان مقاومت را ارج بنهیم و دنبال کنیم.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۸۰۵۸۰۱۹:۰۹:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۱۳
ایشالاااااااااا
ناشناس۵۸۰۶۰۶۱۹:۴۲:۳۱ ۱۳۹۷/۷/۱۳
با این قیمت ویزا و بلیط حتما به این عدد می رسیم باید مانع هزینه های مذکور برداشته شود...
ناشناس۵۸۰۶۵۶۲۱:۱۰:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۳
عجب !!!
ناشناس۵۸۰۷۶۲۰۵:۲۲:۰۶ ۱۳۹۷/۷/۱۴
تنها چیزی که مهم هست؛ مسائل ظاهریست؛ لازم نیست فساد؛ دروغ؛فحشاو... کم شود.
ناشناس۵۸۰۷۷۷۰۷:۳۷:۴۱ ۱۳۹۷/۷/۱۴
فکر کنم این آقا خیلی سر از اعداد و ارقام در نمی یاره یا بلد نیست 50 میلیون نفر یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۵۸۰۸۱۲۰۸:۱۶:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۴
بله
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. مهرداد حسیبی درگذشت

 2. جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود

 3. یارانه سال 89 الان چقدر می‌ارزد؟  

 4. عراقچی در مجلس: بعضی از کشورهای دوست می‌گویند که اگر می‌خواهیم با شما مبادلات بانکی داشته باشیم، باید FATF را بپذیرید

 5. غائبین انقلاب

 6. اردوغان: قتل خاشقچی برنامه‌ریزی شده بود/ عاملان قتل باید در ترکیه محاکمه شوند

 7. تماس شبانه برخی نمایندگان از دفتر شهردار تهران برای جلوگیری از بازنشستگی افشانی

 8. فرار از شفافیت فیش‌های حقوقی

 9. ماجرای بخشنامه ممنوعیت سفر به کربلا معلمان چه بود؟

 10. روایت تلخ پدری که پاهای دختر ۷ ساله‌اش را «فلج» کرد

 11. نعمتی: اروپا قول داده از ۱۳ آبان موضوع سازوکارهای مالی را حل کند

 12. معاون ظریف در گفتگو با الف: ۱۳ آبان جز یک جنگ روانی هیچ چیزی نیست/ از رسانه‌ها گله‌مندیم ولی ناراحت نیستیم/ بزودی پیشنهادات اروپایی‌ها را دریافت خواهیم کرد

 13. ثبت لحظات خاص زیر پرچم امام حسین علیه السلام +تصاویر

 14. تازه‌ترین هتاکی یک روزنامه اصلاح‌طلب + عکس

 15. ظریف در مجلس: اروپایی‌ها در CFT با ما همراه بودند/ در مهلت ۴ ماهه FATF باید سازوکاری تعیین شود و به تصویب نظام برسد

 16. ارجاع نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره سوابق تحصیلی در کنکور توسط واعظی

 17. نامه‌ای به منشی جهانگیری!  

 18. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: اولویتم «مسکن مهر» است

 19. معمای خودکشی‌ چند نوجوان تهرانی در یک شبانه روز

 20. بکارگیری نیروهای شرکت‌های خدماتی برای نگهبانی جرم است؟

 21. جمعیت ایران در سال 1430 چند نفر می‌شود؟  

 22. ارسال پیامک به نمایندگان مجلس برای حمایت از وزیر پیشنهادی کار

 23. مخالفت وزارت ارتباطات با طرح جدایی مدیریت اینترنت از دولت

 24. توضیحات جهرمی درباره شیوه کلاهبرداری جدید از شهروندان

 25. رئیس اتاق بازرگانی ایران: قبول مسئولیت وزارت اقتصاد رفتن روی مین است

پربحث‌های دیروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. برنامه «نود» امشب پخش نمی‌شود+ توضیحات شبکه سه

 4. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 5. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 6. واکنش‌ها به اظهارات جهانگیری/ آخوندی، وزیر جمهوری اسلامی یا مرید نئولیبرالیسم؟ / علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده

 7. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 8. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 9. فرار بزرگ قالیباف

 10. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 11. رهبر انقلاب: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند

 12. «بازگشت» جهانگیری و سرانجام اصلاح طلبان و روحانی

 13. پادشاه و ولیعهد عربستان مرگ خاشقجی را به خانواده‌اش تسلیت گفتند

 14. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 15. اسماعیلی: زمان اعدام سلطان سکه و سالم هنوز مشخص نشده است

 16. حضرتی: جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می‌رود

 17. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 18. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 19. ظریف: ایران راه گفتگو را بازگذاشته؛ اما نشانی از آمادگی آمریکا نیست

 20. رئیس موساد: اگر ایران شکست نخورد، بی‌خانمان می‌شوم

 21. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 22. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 23. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 24. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 25. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

پربحث‌های هفته

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 3. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 6. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 9. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 10. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 11. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 12. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 13. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 14. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 15. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. برنامه «نود» امشب پخش نمی‌شود+ توضیحات شبکه سه

 18. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 19. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 20. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 21. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 22. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 23. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 24. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 25. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. مهرداد حسیبی درگذشت

 2. جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود

 3. تماس شبانه برخی نمایندگان از دفتر شهردار تهران برای جلوگیری از بازنشستگی افشانی

 4. ماجرای بخشنامه ممنوعیت سفر به کربلا معلمان چه بود؟

 5. روایت تلخ پدری که پاهای دختر ۷ ساله‌اش را «فلج» کرد

 6. ثبت لحظات خاص زیر پرچم امام حسین علیه السلام +تصاویر

 7. ارجاع نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره سوابق تحصیلی در کنکور توسط واعظی

 8. بکارگیری نیروهای شرکت‌های خدماتی برای نگهبانی جرم است؟

 9. توضیحات جهرمی درباره شیوه کلاهبرداری جدید از شهروندان

 10. توزیع بسته‌های حمایتی تکذیب شد + توضیحات

 11. جریمه ۷۲۶ میلیونی شرکت واردکننده موبایل

 12. خودداری تعاونی‌های ترمینال غرب تهران از فروش بلیت به زائران اربعین/ نرخ بلیت‌۵۰درصدافزایش می‌یابد+ عکس

 13. شریعتمداری: گوش شنونده‌ای برای شنیدن صدای کارگران وجود ندارد

 14. دادستان تهران: خانمی با اعضای خانواده‌اش ۳۲ هزار سکه خرید کرده‌اند/ ۵۳ متهم ارزی دستگیر شدند

 15. آمادگی یک پزشک فیزیوتراپ برای انجام درمان رضا رویگری به صورت رایگان

 16. پیام امیرعباس تقی‌پور برای درگذشت مهرداد حسیبی

 17. وزیر علوم برای تاثیر معدل در کنکور به مجلس می‌رود

 18. پیش‌بینی بارش باران در ۱۶ استان کشور

 19. چرا بازدید از دریاچه ارومیه جایی در برنامه‌های روحانی ندارد؟

 20. گمانه‌زنی‌ها برای جایگزین افشانی؛ کلید بهشت به چه کسی می‌رسد؟

 21. تشکیل فراکسیون فضای مجازی در مجلس

 22. قبض ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی موبایل آذری جهرمی

 23. مشروح جلسه محاکمه احمد پاسدار، مدیرعامل یک شرکت واردات موبایل/ دریافت ۱۰ میلیون و ۵۲۷ هزار یورو ارز دولتی و تنظیم فاکتور‌های صوری برای گرانفروشی گوشی تلفن همراه

 24. سرپرست وزارت رفاه: خدمات اجتماعی و اقتصادی برای سالمندان باید ۳ برابر شود

 25. آخرین وضعیت تردد در مرز مهران

پربحث‌های دیروز

 1. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 2. وزیری که برای خودش نفرین خرید

 3. دشمن به تلاطم بازار ارز و سکه امید بسته بود/ با کسانی که به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می‌کنند نمیتوان برخورد عاطفی کرد

 4. اجازه آقای "رئیس" !؟

 5. قیمت اتاق های هتــل های مشهد در آبان

 6. اتهام افساد فی‌الارض برای ۵ متهم پرونده جاسوسان محیط‌زیستی

 7. عدم استقبال زائران از کشتی برای سفر به عراق

 8. ملزومات ضروری برای سفر اربعین

 9. عکس/وضعیت آب و هوا در ایام اربعین 1397

 10. میزان خسارت مالی قابل پرداخت به خودروها صرفاً تا میزان متناظروارده به گرانترین خودروی متعارف پیش بینی شده است

 11. تصاویر هوایی از حضور زائران اربعین در مهران  

 12. تهدید زائران اربعین حسینی توسط شرکت‌های مسافربری

 13. ضوابط حاکم بر«اینترنت اشیاء» در شبکه ملّی اطّلاعات تصویب شد

 14. پلیس راهور: زائران از مرزهای چذابه و شلمچه تردد کنند

 15. سرپرست وزارت رفاه: با بحران بازنشستگی مواجهیم/ رشد ۲برابری سالمندی نسبت به رشد عمومی جمعیت

 16. وضعیت ترافیکی مسیر تردد زائران

 17. بازداشت ۷ نفر از اعضا شورای شهرستان‌های استان تهران + جزئیات

 18. خرید دینار برای زائران اربعین حسینی از طریق پیام‌رسان بله

 19. مدیرعامل یک شرکت واردات موبایل محاکمه می‌شود

 20. سخنگوی قوه قضائیه: وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه بشدت پیگیر رسیدگی به مفاسد اقتصادی هستند

 21. آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی

 22. آیا کسرخدمت سربازی برای فعالان سمن‌ها و تشکل‌ها صحت دارد؟

 23. آذری جهرمی: قانون بقای کلاهبردار و قاچاقچی از بین نمیروند بلکه از شکلی به شکل دیگر تغییر ابزار می‌دهند  

 24. امدادرسانی به ۵۶۰۰ زائر اربعین در مرز مهران

 25. امروز؛ آخرین مهلت ثبت شماره شبا برای سهام عدالت

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 4. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 5. مهرداد حسیبی درگذشت

 6. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 7. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 8. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 9. جزئیات طرح «معلم تمام‌وقت»/ ابلاغ طرح از اوایل آبان‌ماه به استان‌ها

 10. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 11. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 12. جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود

 13. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 14. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 15. امشب در سر شوری دارم !

 16. تماس شبانه برخی نمایندگان از دفتر شهردار تهران برای جلوگیری از بازنشستگی افشانی

 17. ماجرای بخشنامه ممنوعیت سفر به کربلا معلمان چه بود؟

 18. روایت تلخ پدری که پاهای دختر ۷ ساله‌اش را «فلج» کرد

 19. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 20. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 21. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 22. ثبت لحظات خاص زیر پرچم امام حسین علیه السلام +تصاویر

 23. وزیری که برای خودش نفرین خرید

 24. دشمن به تلاطم بازار ارز و سکه امید بسته بود/ با کسانی که به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می‌کنند نمیتوان برخورد عاطفی کرد

 25. اجازه آقای "رئیس" !؟

آخرین عناوین