نتایج یک نظرسنجی درباره قیمت دلار

گروه اقتصادی الف،   3970712008 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
خراسان نوشت: کانال تلگرامی آخرین خبر در یک نظرسنجی، پیش بینی مخاطبان از نرخ دلار را جویا شده است. براساس نتایج این نظرسنجی تا ساعت 20:40 دیشب، از مجموع بیش از 47 هزار شرکت کننده در نظرسنجی، 65 درصد پیش بینی کرده اند که نرخ دلار به کمتر از 6 هزار تومان سقوط می‌کند.
 
جزئیات نتیجه نظرسنجی به شرح زیر است:
 
پیش‌بینی شما از آینده بازار دلار چیست؟
 
کمتر از ۶هزار تومان: ۶۵ درصد
 
بیش از ۱۲هزار تومان: ۱۶ درصد
 
بین ۶تا ۸هزار تومان: ۱۰درصد
 
بین ۸ تا ۱۰هزار تومان: ۶درصد
 
بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان: ۴درصد
 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۷۸۶۵۸۰۱:۲۴:۴۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
بالای 20 هزار تومن تا عید
تبریزی۵۷۸۹۲۱۱۰:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
دوستم می گفت تا عید یا دلار می رسه به هشتاد هزار تومن یا می رسه به دو هزار تومان. اگه خوب فکر کنی متوجه می شی منظورش چیه آقای دلال. البته اگه طبق گفته شما دلار بالا بره باز همون اتفاق می افته و دلار به دو هزار و کمتر می رسه. در واقع آخر این داستان فقط یک راه وجود داره.
ناشناس۵۷۹۸۱۹۲۱:۱۵:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
........من مخالف افزایش شدید یا کاهش شدید نرخ ارز هستم و متاسفانه پوپولیسم یعنی همین نظرسنجی .. در ایران 90 درصد حسابهای بانکی سپرده 22 درصد هستند که بانکها با ایجاد صندوق یکم و دور زدن قانون از سال 1391 تا الان مشغول پرداخت سالانه بطور میانگین 25 درصد بهره به سپرده ها هستند که در 6 سال 150 درصد می شود حالا به این 150 درصد افزایش نقدینگی بدون تولید 120 درصد تورم 6 سال( اگر سالانه 20 درصد تورم در نظر بگیریم) اضافه کنید انوقت خواهید فهمید که نرخ 15000 تومان ارز ماحصل برایند مولفه های اقتصاد داخلی است نه تحریم متاسفانه مشکل کشور ما تحریم نیست که برای ان برجام یا اف ای تی اف امضا کنیم مشکل بنیادی اقتصاد ما بانک و سود بانکی است تا بانکها سود می دهند تورم هست و دوره های 8 ساله جهش 3 برابری نرخ ارز. بجای پاک کردن صورت مسله مشکل بانکداری را حل کنیم وگرنه فشردن فنر ارز یک ازمون و خطا تکرار شده است تا دیرتر نشده جلو فعالیت مخرب بانکها سد بشود.
ناشناس۵۷۸۹۳۸۱۰:۴۳:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۱۲
معلومه زیاد دلار خریدی داری سکته میکنی...
ناشناس۵۷۹۵۸۰۱۷:۴۲:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۱۲
همه موافق کاهش قیمت ها هستن ولی کاهش قیمت دلار و افزایش ارزش پول ملی باید دلیل اقتصادی داشته باشه .. با هیاهو و نرخ اجباری و جنگ رسانه ای نه تنها چیزی درست نمیشه بلکه باعث ایجاد بی اعتمادی و هرج و مرج اقتصادی میشه توی این بالا و پایین شدن قیمتها تنها چیزی که به ذهن میرسه اینه که اگر دولت توانایی کاهش یکروزه قیمت دلار رو داره چرا در این چند ماهه هیچ اقدامی برای تثبیت بازار و حفظ ارزش پول ملی نکرده ؟ چرا اجازه داده دلار به نوزده هزار تومن برسه و مردم به سختی بیفتن ارزش پول ازبین بره .. الان برنامه دولت برای کاهش قیمت اجناسی که به بهانه افزایش نرخ دلار گرون شدن چیه ؟؟ آیا فقط هیاهو راه انداختن که دلار رو ۱۰ هزار تومن میخریم ؟ یا قراره به همین قیمت هم به مردم فروخته بشه ..؟ چطوره که فقط دلار ارزون میشه آیا قراره یورو و پوند و درهم و یوان همون قیمت قبل باشه ؟ این کاملا بی معنیه .... دولت باید پاسخ گو باشه تا باعث دلسردی مردم نشه...
ناشناس۵۷۹۸۴۹۲۲:۰۰:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۱۲
نه بابا مسولین عزیز رو خوب میشناسیم
ناشناس۵۷۸۹۸۲۱۱:۱۳:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
خیلی زودتر از عید
ناشناس۵۷۹۱۴۲۱۲:۲۸:۲۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
به همین خیال باش، تا دیر نشده هر چه سریعتر هر چی دلار خریدی رو برو بفروش تا بد ضرر نکردی. در بدترین حالت بین ده تا یازده تومنه.
ناشناس۵۷۹۲۳۵۱۳:۲۹:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۱۲
یکی چیزی در اقتصاد داریم به نام کشش قیمت یعنی قیمت تا جایی بالا میرده که خریدار داشته باشه. مثلا همین پراید اگر بشه 200 میلیون چند نفر میخرن شاید تا 40 میلیون خریدار داشته باشه ولی وقتی بره بالاتر کسی نمیخره (به 44 میلیون رسید برید بررسی کنید چند نفر خریدن به جرات میگم صفر) برای همین دلار شاید تا 17 و 20 هزار تومان بره بالا ولی اگر رفت بالای 20 هزار چند نفر حاضرن بخرند شاید کمتر از 5 درصد انهم در حد 100 دلاری و تا 1000 دلار نه بیشتر ولی وقتی قیمت 12 و کمتر باشه چند نفر میخرن / پس قیمت تا جایی بالا میره که کشش داشته باشد هیچ کسی سکه بالا 5 و 6 میلیون و دلار بالای 20 هزار تومان نمیخره چون توان نداره
ناشناس۵۷۹۳۰۱۱۴:۰۲:۴۹ ۱۳۹۷/۷/۱۲
کسانی که بر طبل گرانی دلار می کوبند خائن به وطن هستند
ناشناس۵۷۹۳۰۷۱۴:۰۳:۳۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
خریدن دلار بالای 10 هزار تومان حماقت محضه. وقتی یک خبر سیاسی و یا یک شایعه اینقدر روی آن تاثیر گذار است.
پیمان۵۷۹۳۳۳۱۴:۲۲:۵۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
آخه یکی نیست به این بگه اگه دلار بشه 20 هزار تومان 1 کیلو گوجه هم میشه 40 هزار تومان چون تو خارج از ایران هر کیلو گوجه رو 2 دلار میخرن دیگه کشاورز نمیاد گوجه به شما بده کیلوی 2 هزار تومان! پسته میشه کیلویی 300 هزار تومان.
ناشناس۵۷۹۵۴۰۱۷:۰۶:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
دلار به ۳۰۰۰ تومان میرسه
موسوی۵۷۸۷۲۹۰۷:۰۰:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
واقعا این نظرسنجی نشان داد عمده هموطن های عزیزم، کاملا در مسیر فکری اشتباه هستند... دوستان عزیز به دو سوال من جواب بدهید : چگونه با حجم عظیم نقدینگی و بدهی شبکه بانکی و کاهش رتبه اعتباری ریال در جهان به علت عملکرد افتضاح دیپلماسی و اقتصادی و سرکوب دستوری 5 ساله ارزش ریال، میتوان پیش بینی کرد که قیمت باید زیر 6 هزار تومان باشد؟؟ حال در فرضیات اسم تحریم هم اضافه کنید
تبریزی۵۷۸۹۲۴۱۰:۳۴:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
شما هم به این سوال من جواب بده: با حقوق دو میلیونی (و برای بعضی زیر دو میلیونی) و این قیمت ها اصلا امکان ادامه زندگی وجود داره؟ شما فکر می کنی دلار بالای چهار هزار تومن رو مردم تا کی تحمل می کنن؟ چند هفته؟ چند ماه؟ چند سال؟ همه چیز به تصمیم مردم بستگی داره نه پیش بینی های اقتصادی امثال شما.
ناشناس۵۷۹۷۸۶۲۰:۴۲:۰۸ ۱۳۹۷/۷/۱۲
اگر به مردم باشه که ترجیح میدن دلار یک تومن باشه! اما برای این کار نیاز به تریلیونها دلار ارز و تزریق اون به بازار داریم. این پول قراره از کجا بیاد؟
ناشناس۵۷۸۹۳۹۱۰:۴۴:۱۶ ۱۳۹۷/۷/۱۲
شما دلال ها دارید آخرین فشارهاتونم میارید
ناشناس۵۷۸۹۷۰۱۱:۰۴:۴۸ ۱۳۹۷/۷/۱۲
این دیگه مشکل ما مردم نیست مشکل شما است بهانه نیارید
ناشناس۵۷۹۱۷۱۱۲:۴۵:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
چون که سوریه و عراق در حالی که داشتن سقوط می کردند بازم ارزش پولشون پایین نیامد دلال عزیز
ناشناس۵۷۹۳۱۰۱۴:۰۴:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
هموطن عزیزم شما جواب بده وقتی با مقایسه تورم ایران و امریکا افزایش قیمت دلار با همین وضعیت اقتصادی باید حول و حوش 8 تا 9 هزار تومن باشه دلاری 20 هزاری و 30 هزاری از کجا میاد؟
مهندس۵۷۹۷۷۳۲۰:۳۲:۱۷ ۱۳۹۷/۷/۱۲
در واقع بیان ارزوی افراد است والا این همه تبلیغات تنها برای حدود هزار تومان کاهش واقعی قیمت است یعنی بازگشت به قیمت دو هفته پیش...کمتر از 15-16 هزار نمی فروشند....حالا بانک بخره هزار تومن....
تبریزی۵۷۸۸۲۷۰۹:۱۰:۲۷ ۱۳۹۷/۷/۱۲
تا زمانی که یک دولت ...سر کاره نرخ دلار هیچ وقت زیر 12 هزار نمیاد. این خود دولته که اجازه پایین اومدن نرخ دلار رو نمی ده. کاهش نرخ دلار تو بازار آزاد هم هیچ تاثیری روی قیمت های نجومی کالاها نداره. قیمت رسمی دلار سه چهار برابر شده و متناسب باهاش قیمت اجناس هم سه چهار برابر شده و تا وقتی نرخ رسمی دلار به 3500 قبلی برنگرده قیمت ها هیچ تغییری نمی کنن. همونطور که روحانی اعتراف کرد با یه دستورش نرخ دلار می تونه به 3500 هم برگرده چون خودشون در عرض چند ماه نرخ رو سه چهار برابر کردن. این دولت باید محاکمه و رئیس جمهور و تیم اقتصادی ...ش به ...... محکوم بشن و تمام اموال و دارایی های ...... هدف برخی ها ایجاد نارضایتی بین مردم و انقلابه. والسلام.
ناشناس۵۷۸۸۵۱۰۹:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
مردم خوش خیال ، مقامات کلی برنامه ریزی کردن و عمل کردن تا دلار را گران کنند بعد بیایند ارزانش کنند !
ناشناس۵۷۸۸۵۷۰۹:۳۳:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
مجید اینها روی هم صد و یک درصد شد لابد یک درصد هم همون دستهای پنهان هستند که همه جا نفوذ دارند
ناشناس۵۷۸۸۶۱۰۹:۳۵:۵۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
ارزش واقعی ارز کمتر 1500 تومان است. متاسفانه از زمانی که نرخ مرجع و رسمی از 1226 تومان تغییر کرد این افزایشها هم صورت گرفت. در کجای دنیا ارز به این شدت تغییرات دارد؟ چه کسانی نرخ ارز را تعیین می کنند؟ چه کسانی از افزایش نرخ ارز سود می برند؟
ناشناس۵۷۸۸۸۲۱۰:۰۳:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۲
خوف ان دارم که دولت نمیگذارد دلار پائین بیاید
ناشناس۵۷۹۸۷۴۲۲:۲۱:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۲
مترس
علی۵۷۸۸۸۳۱۰:۰۴:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
آرزوهاشون برای قیمت دلار رو نظر دادند
ناشناس۵۷۸۸۹۱۱۰:۰۶:۴۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
این نظر سنجی نیست بله آما آرزوی یه عده از آینده دلار هست خود دولت بزرگنترن دلال و مخالف قیمت پایین هست
رضا۵۷۸۹۱۳۱۰:۲۵:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
برادر پیش بینی نرخ ارز پیش بینی بازی فوتبال نیست که بگی توپ گرده و هر کجایی میشه بره اولا نظر سنجی باید از اهل فن ، فعالین اقتصادی،تجار و اقتصاد دانان صورت بگیرد و نه مردم کوچه و خیابان که بر اساس رویاهایشان نظر دهند،ثانیا باید منطبق با ادله منطقی و علمی باشد.وقتی دولت خودش دلار را در سا مانه نیما 9000 تومان می فروشد و دست یابی به دلاری با همین نرخ هم حکم کیمیا را دارد و باید 16 مرحله را طی کنی و بعد هم ممکن است به شما ندهند،نرخ زیز 6000 تومان کجای کار است؟اگر بانک مرکزی واقعا ارز تزریق کند و با گران کردن خوراک پتروشیمی ها و فولادی ها ایشان را وادار به عرضه ارز خود در بازار نیما کنند،ممکن است دلار آزاد در حوالی 10 هزار تومان آرام گیردوگرنه این نرخ هم غیر قابل دست یابی است.
علي۵۷۸۹۲۵۱۰:۳۴:۲۸ ۱۳۹۷/۷/۱۲
تلگرام که فیلتره و کسی ازش استفاده نمیکنه پس رباتها این آمار را داده اند و قابل استناد نیست
ناشناس۵۷۸۹۵۲۱۰:۵۱:۳۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
انشاا... در چند ماه آینده مشخص میشه که 6 هزار میشه یا 30 هزار، چه اتفاقی افتاد که دلار شده زیر 10 هزار؟
ناشناس۵۷۹۰۱۲۱۱:۳۳:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
چه اتفاقی افتاده بود که افزایش یافت؟؟؟
ناشناس۵۷۹۰۵۴۱۱:۴۹:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
چه اتفاقی افتاد که الکی شد 19 هزار؟؟؟؟ به همون دلیل شده زیر 10 هزار:)
ناشناس۵۷۸۹۶۹۱۱:۰۳:۵۹ ۱۳۹۷/۷/۱۲
ارزش دلار زیر 3 تومنه
ناشناس۵۷۸۹۸۵۱۱:۱۷:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
معلوم است که بیش از ۶۵درصد مردم توان خرید دلار را ندارند و ارزویشان تبدیل به نظرشان میشود اساس نظر سنجی غلط است پارامترهای مختلفی نرخ ارز را تعیین میکند مانند : ۱- حجم نقدینگی ۲- میزان تولید محصولات ۳- میزان موجودی کالای وارداتی ۴- شرایط سیاسی کشور الف - صلح ب - جنگ ج - نه جنگ و نه صلح ۵- حالت انتظاری جامعه از اوضاع کشور ۶- میزان اعتماد عمومی نسبت به دولت و بانکها ۷- وضعیت رقابت گروه ها در کشور ۸- وجود وحدت و اتحاد یا عدم وجود وحدت و اتحاد ۹- میزان نرخ سود بانکها ۱۰- میزان اشتغال و کار و بیکاری ۱۱-ذخایر ارزی کشور ۱۲- میزان صادرات ارز آور کشور ۱۳- میزان واردات کالا و مقدار احتیاج کشور به ارز ۱۴- پیش بینی ملی و عمومی نسبت به اینده کشور ۱۵- احساس صداقت و یا عدم صداقت مدیریت کشور در نزد و فکر مردم . و پارامترهای دیگر میتواند موجب تقاضا برای ارز و بر اساس عرضه و تقاضا پیش بینی برای نرخ ارز داشت . با هیاهو ارز گران میشود اما با هیاهو ارز خیلی ارزان نخواهد شد ، زیرا خود این هیاهو موجب بدبینی عمومی نسبت به اینده باشد ، فقط عرضه ارز مداوم و متداول و احساس اینکه هر موقع برای کسب و مسافرت و تجارت به هرمیزان ارز موجود است میتواند نرخ را پایین بیاورد.
ناشناس۵۷۸۹۸۹۱۱:۱۹:۲۱ ۱۳۹۷/۷/۱۲
ای کاش فقط با پیش بینی همه مشکلات حل میشد
ناشناس۵۷۸۹۹۲۱۱:۲۰:۲۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
اصلا" قیمت واقعی دلار یک ریال است .وقتی قیمت جنسی پایین نیامده و نمی اید چه فایده دارد این بحث شما
مهدی۵۷۹۰۰۲۱۱:۲۹:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
تا زمانی که دولت نقدینگی را 25 درصد کم نکند دلار هیچ که گرون میشود . از سال اینده فراوردهای نفتی نیز شدیدا افزایش پیدا خواهد کرد. تاوان اختلاسهای یک عده از خدا بیخبر را مردم بدبخت باید بدهد
ناشناس۵۷۹۰۰۳۱۱:۲۹:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
این نظر سنجی به درد لا جرز هم نمیخوره چون کاملا گزینشی است
ناشناس۵۷۹۰۱۴۱۱:۳۳:۱۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
بیشتر ارزوشن را اعلام کردند . نه نظرشون را
ناشناس۵۷۹۰۲۳۱۱:۳۸:۱۱ ۱۳۹۷/۷/۱۲
جالب اینکه همه از سقوط قیمت حرف می زنند اما در عمل هیچ کاهشی اتفاق نیافتاده و فقط معاملات متوقف شده است ، به محض اینکه از این ماجرا عبور کنیم ، دوباره قیمت ها به حالت قبل بر می گردد
جمشید۵۷۹۰۲۶۱۱:۳۹:۰۹ ۱۳۹۷/۷/۱۲
کسی میتونه جواب این سوال رو مشخص کنه که اگر دلار به رقم های 30 50 و یا ....هزار تومن برسه بعدش چه اتفاقی خواهد افتاد . چرا دولت یا بخش خصوصی دلارش رو باید 14 یا 15 تومن عرضه کنه در صورتی که بدونه 2 ماه دیگه قیمتش 40 یا 50 تومنه ؟؟؟؟؟ تابعی که مقدار متغیرش یعنی قیمت دلار به سمت بی نهایت میره نتیجه نهایی ش چیه؟؟؟؟
ققنوس۵۷۹۰۴۷۱۱:۴۷:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
بهترین نتیجه گیری را میتوان با بررسی و صحبت با افراد به صورت حضوری گرفت از بیکار و بی سواد گرفته تا خود دلالان بازار و کاسب . سخت هم نیست چون ماشالله همه صاحب نظر در این ضمینه هستند و بد هم نیست چون هم یه سلام و احوالپرسی میشه و هم یه کسب اطلاع از شرایط موجود فقط اخرش با هم دعوا نکنین به دیگران ناسزا نگین چون اکثرا اینجوری تموم میشه
ناشناس۵۷۹۰۶۱۱۱:۵۲:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
نظر سنجی کشکی
ناشناس۵۷۹۰۷۶۱۱:۵۷:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
دلار زیر ده تومن هر کی داره خریدارم
پیمان۵۷۹۳۴۰۱۴:۲۵:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
سرمایه ات رو به دلار تبدیل میکنی فقط یادت باشه تا همین آمارات بخواهی بری یه آب معدنی فقط 5 دلار قیمت داره یعنی باید دلار 10000 تومانی باید 50 هزار تومان فقط پول آب معدنی بدی. پس حواست باشه دلار اونقدر هم که فکر میکنی تو دنیا ارزش نداره ها! یه آب معدنی 5 دلاره. پس با این فرمول خودت حساب کن قیمت واقعی دلار باید چقدر باشه.
رضا۵۷۹۷۳۶۲۰:۰۳:۴۷ ۱۳۹۷/۷/۱۲
من دلار ۱۲ هر کی داره خریدارم
ناشناس۵۷۹۹۱۵۲۲:۴۸:۳۹ ۱۳۹۷/۷/۱۲
من دارم و میفروشم اما نه به دلال .
ناشناس۵۷۹۹۶۵۲۳:۲۷:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
هه هه بده که بعد 20تومن بخره
vahid۵۷۹۲۲۴۱۳:۲۴:۴۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
اگر قرار بود دلار با حرف و حدیث بالا و پایین بشه. پس کلا علم اقتصاد باید از روی کره زمین حذف شود. این افزایش و این کاهش هیچکدام جنبه علمی نداره. به ویژه کاهش دستوری که هیچ تاثیری روی اجناسی که گران شده اند ندارد. ما از خدامون هست اجناس ارزان شود ولی مگر ملت دلار میخورن که اونو ارزون کردین. اگر راست میگید گوشت و مرغ و برنج و حبوبات و ارزاق عمومی را ارزان کنید تا همه بتونن ازشون بهره مند بشن. ملت مثل همیشه سرکار هستن. و ایضا خوش خیال
ریال دوست۵۷۹۲۲۸۱۳:۲۶:۴۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
دلار برای من هیچ ارزشی ندارد حتی یک ریال.
راویش۵۷۹۲۴۷۱۳:۳۳:۳۳ ۱۳۹۷/۷/۱۲
اینگونه نیست که همیشه اکثریت درست بگن ، در این سالها خیلی دیده ایم
تست۵۷۹۲۶۵۱۳:۴۳:۳۶ ۱۳۹۷/۷/۱۲
این یک تست است
ره آورد۵۷۹۳۰۹۱۴:۰۳:۵۵ ۱۳۹۷/۷/۱۲
وقتی سکه به یک میلیون تومان رسید دلارهم پایین می آیدنه طلاپایین آمده نه لوازم خانگی نه خوراکی نه مسکن نه بلیط هواپیما وقطار واتوبوس. درست می گویم چرامنتشرنمی کنی الف روراست بودن بامردم کلیدحل مشکلات است.منتشرهم نکنیدازحقیقت کاسته نمی شود پس نظرسنجی بی فایده است .
ناشناس۵۷۹۵۶۰۱۷:۲۵:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
همین امروز دلال میدون فردوسی 13900 میخرید
ناشناس۵۷۹۵۸۴۱۷:۴۵:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۱۲
عجب
محمد۵۷۹۵۹۱۱۷:۵۶:۴۵ ۱۳۹۷/۷/۱۲
ان شاا... که پایین میاد.ولی این بستگی به سیاست دولت داره .هم سیاست اقتصادی و هم سیاست خارجی. تا زمانی که سیاست خارجی خود رو فدای منافع ملی کنیم وضع از این بدتر هم خواهد شد
نجیب۵۷۹۵۹۲۱۷:۵۷:۴۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
عزیز من وقتی بانک های دولتی دارند دلارها رو ده تومن می خرند یعنی قیمت زیر ده تومن نمیاد
ناشناس۵۷۹۶۱۷۱۸:۳۲:۰۵ ۱۳۹۷/۷/۱۲
اگر دولت به درستی مدیریت کنه و نقدینگی را سمت تولید ببره و بانک ها را کنترل کنه و پیمان پولی دوجانبه برقرار کنه و از واردات بی رویه اجناس بدرد نخور جلوگیری کنه قیمت 3 هزار تومان هم دست یافتنی است در واقع قیمت دلار مساوی است با مدیریت صحیح و کفایت و وطن پرستی و زرنگی مدیران کشور . در کشورهای زیادی نقدینگی هر سال زیاد می شود ولی با اینحال تورم ندارند برای اینکه نقدینگی را کنترل و به سمت تولید می فرستند ولی در ایران نقدینگی مهار نمی شود . بیشتر مشکلات ایران به خاطر بانک هاست بانک ها باعث بالارفتن قیمت دلار می شوند
ناشناس۵۷۹۶۷۳۱۹:۱۵:۰۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
ازین نظرات مشخصه درصد بالایی ازینا که اینجا نظر گزاشتن دلار دارن و علاقه به بالا رفتن اون دارن ولی نمی دونن چه بدبختی داره سرشون میاد و چه بلایی دارن سر یه عده که وضع مالی خوبی ندارن میارن.همچنان خوش باشید ولی بدونید مرگ در شونه چپ ما شونه به شونه با ما حرکت می کنه
بینام۵۷۹۷۶۱۲۰:۲۴:۱۴ ۱۳۹۷/۷/۱۲
اقا وقتی خود دولت موافقه و داره حمایت میکنه بالا رفتن دلار رو ، رو چه حسابی میگید پایین میاد؟
ناشناس۵۷۹۷۸۷۲۰:۴۳:۳۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
قیمت واقعی دلار رو نرخ تورم مشخص میکنه. با توجه به نرخ تورم ارزش دلار الان باید بین 8 تا 10 هزار تومن باشه. البته با افزایش نرخ تورم این قیمت به تدریج بیشتر میشه.
ناشناس۵۷۹۸۳۹۲۱:۴۲:۲۲ ۱۳۹۷/۷/۱۲
از دلار 7 تا تک تومانی به کجا رسیده ایم!
پیمان۵۷۹۸۵۸۲۲:۰۷:۴۰ ۱۳۹۷/۷/۱۲
دولت باید در یک حرکت انقلابی تمامی دلارها در دست مردم رو باطل اعلام کنه و حق خرید و فروش گرفته باشه و هرکی دلار لازم داشت با تحقیقات و یه سامانه پیشرفته بهش دلار بدن.
چهارمحالی۵۷۹۹۳۶۲۳:۰۰:۵۸ ۱۳۹۷/۷/۱۲
دلار بین ده تومن تا یازده تومن.......

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 5. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 6. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 7. مظلومی که داستان ندارد

 8. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 9. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 10. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 11. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 12. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 13. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 14. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 15. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 16. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 17. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 18. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 19. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 20. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 21. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 22. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 23. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 24. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 25. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

پربحث‌های دیروز

 1. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 2. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 3. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

 4. ظریف: بدون مردم ما هیچ هستیم

 5. صادق خرازی: تجربه سال ۸۴ را تکرار نخواهیم کرد

 6. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 7. تاکید آیت الله صدیقی در نماز جمعه به مساله ازدواج جوانان

 8. رمز پیروزی

 9. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 10. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 11. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 12. شگردهایت را تغییر بده رامبد

 13. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 14. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 15. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از سخنرانی رئیسی در دانشگاه و درخواست پرداخت حقوق کارگران به جای حقوق مدیران تا نظر مردم درباره افزایش قیمت خودرو و پنج اشتباه درباره دختران خیابان انقلاب

 16. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 17. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 18. نسخه‌ای برای پیشگیری از کابوس‌های شبانه/ چگونه بختک را به زانو در بیاوریم؟

 19. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 20. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 21. تشویق ۷۰ هزار نفری کاشیما در تبریز

 22. کی‌روش به مربیان داخلی: عذرخواهی‌ام را پذیرا باشید

 23. شش پاسخ موسویان به ادعاهای مایک پمپئو علیه توان موشکی و دفاعی ایران

 24. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 25. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 8. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 9. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 10. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 11. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 12. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 13. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 14. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 15. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 16. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 17. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 18. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 19. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 20. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 21. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 22. حرف های یک مهندس برق مملکت

 23. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 24. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 25. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

پربحث‌های امروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 4. ۶ هزار خودروی خارجی در گمرکات خاک می‌خورد/ بلاتکلیفی ۲۲.۸ میلیون یورو ارز دولتی + سند

 5. بزرگترین شرکت تولید نفت روسیه از ایران خارج می‌شود

 6. جزئیات یارانه آذرماه و زمان واریز

 7. نرخ سود سپرده‌های جدید بانک‌های خصوصی به ۲۰ درصد کاهش یافت

 8. کاهش قیمت برخی خودروهای تولید داخلی / دنا پلاس 107 میلیون تومان شد+جدول

 9. آخرین قیمت سکه و نرخ ارز در بازار

 10. کاهش ۵۷ درصدی تولید خودرو + جزئیات

 11. نرخ شیرینی برای شب یلدا مشخص شد + قیمت‌ها

 12. رویترز: کره جنوبی در ماه نوامبر نفتی از ایران نخرید

 13. ادعایی درباره ارتباط ایران‌خودرو با عظام + آمار

 14. آخرین مهلت کارخانه‌های لبنی برای اصلاح قیمت‌ها

 15. دستور روحانی برای آغاز نوبت دوم توزیع بسته‌های حمایتی

 16. رئیس اتحادیه طلا و جواهر: شب یلدا تاثیری در قیمت سکه و طلا ندارد

 17. جک چینی صفر کیلومتر چند می‌ارزد؟

 18. اعلام قیمت مصوب آجیل شب یلدا

 19. شریعتمداری: اگر نمی‌توانیم دو هیئت مدیره را هماهنگ کنیم باید برویم!

 20. ترمز افزایش قیمت یورو در نیما کشیده شد

 21. شریعتمداری وزیر تعاون: با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم  

 22. فیلم؛ شناسایی 17 خانه و یک بنز 2018 متعلق به سلطان سکه  

 23. ارز ارزان شد؛ کالا نشد!

 24. ممنوعیت جدید برای واردات برخی کالا‌ها

 25. افت قیمت سکه و ارز/ دلار ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد+‌ جدول

پربحث‌های دیروز

 1. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 2. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 3. پیش بینی احمد توکلی از وضعیت تورم در سال آینده

 4. مصرف برق ایران در مرحله‌ انفجار

 5. کارخانه‌های اپل به آمریکا منتقل می‌شوند

 6. کارگران در نقاط مختلف چقدر حقوق می‌گیرند؟

 7. طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت

 8. بانک مرکزی ارز خارج از کشور صادرکنندگان را می‌خرد

 9. قیمت‌گذاری خودرو در شرایط انحصار و تشدید تضییع حقوق مردم

 10. رییس اتاق بازرگانی: تا توانستیم به پای فعالان اقتصادی بند بستیم

 11. شریعتمداری اعلام کرد: استعفای مدیران دو شغله سازمان ها وصندوق های تابعه وزارت کار

 12. توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیک دولتی تا پایان آذر

 13. لایحه بودجه 1398 در دستور کار مجلس

 14. قرارداد عراق با آمریکا برای واردات گندم و برنج

 15. ترکش افزایش قیمت خودرو برتن مددجویان کمیته امداد

 16. هند از لیر ترکیه و وون کره در تجارت استفاده می کند

 17. احتمال توافق با آمریکا برای معاف شدن از تحریم های ضدایرانی

 18. احداث شهرک های صنعتی مشترک با عراق راه حل مشکل کولبری

 19. پورابراهیمی: پرداخت یارانه در بودجه 98 نیاز به بازنگری دارد

 20. ضرورت کاهش بیشتر تولید نفت اوپک در آینده

 21. پیش‌بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده

 22. رایزنی با کشورهای همسایه برای حذف تعرفه‌های وارداتی

 23. سرنوشت خدمات پس از فروش لوازم خانگی خارجی

 24. بودجه در شرایط جنگ اقتصادی منعکس‌کننده تصمیمات مالی نظام است

 25. جزئیات پرداخت تسهیلات ارزی در ۹ بخش بزرگ اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 4. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 5. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 6. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 7. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 8. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 9. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 10. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 11. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 12. پیشنهاد جدید بنزینی مجلس؛ سهمیه بنزین پول نقد می‎شود

 13. نظر مخاطبان الف در مورد افزایش قیمت خودرو/ انحصار و نبود رقابت در بازار/ سپاه و ارتش خودرو تولید کنند/ خودرو برای تحویل نداشتند؛ پس تحویل فوری چیه؟/ تحویل تکنولوژی ۳۰سال قبل به مردم

 14. ۵ سناریو برای «بنزین»؛ از پیشنهاد یارانه ۶۰ هزارتومانی تا توزیع کوپن سوخت

 15. بحران اقتصادی و گره‌زدن اقتصاد به برجام/ چه کسی مسوول وضعیت کنونی اقتصادی کشور است؟

 16. رشد ۲۵ درصدی خط فقر در تابستان ۹۷/ لزوم یکپارچه سازی سیاست‌های حمایتی

 17. کاهش قیمت لوازم خانگی از شنبه آینده + جزئیات

 18. دلار ۹ هزار تومان شد

 19. روش جدید قیمت‌گذاری خودرو/ رئیس سازمان حمایت: برای برخورد با خودروسازان منتظر واکنش بازار هستیم

 20. نوبخت: قیمت حامل‌های انرژی تغییر نکرده است که یارانه نقدی افزایش یابد

 21. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 22. افزایش قیمت محصولات ایران خودرو غیرقانونی است؟

 23. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 24. اقلامی که اروپایی‌ها وارداتش را به ایران فراهم خواهند کرد

 25. کژراهه قیمت گذاری خودرو و چند نکته/ انتظاری بجا از وزیر صنعت

آخرین عناوین