فرمانده سپاه محمد رسول‌الله: دشمن جرات حمله ندارد

گروه سیاسی الف،   3970711052 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

سردار یزدی گفت: دشمنان از ایستادگی جوانان ما نگران هستند و به دروغ هم می‌گویند «گزینه نظامی روی میز است» در حالی که جرات حمله ندارند.

به گزارش فارس، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) در مراسم اکران فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» در جمع دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی گفت: در قرآن کریم آیه ۲۳ سوره احزاب، خداوند می‌فرماید، « از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند، بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راه هستند و هیچ پیمان خود را دگرگون نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه ما در دوران دفاع مقدس با ۳۶ کشور دنیا می‌جنگیدیم، تصریح کرد: وقتی که عراق به کشور ما حمله کرد،‌ اصلاً آمادگی لازم را نداشتیم ولی از خودمان دفاع کردیم.

یزدی افزود: جنگ ما فقط با عراق نبود بلکه کشورهایی چون آمریکا، رژیم صهیونیستی، فرانسه، انگلیس، آلمان و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز به عراق کمک می‌کردند. برخی از این کشورها به عراق پول می‌دادند، برخی نقشه و مهمات و عده‌ای هم به او بمب شیمیایی اهدا کردند.

وی با اشاره به اینکه ما از ۹ کشور دنیا در جنگ تحمیلی اسیر ‌گرفتیم، اظهار کرد: جنگ ما هشت سال طول کشید و در طول این هشت سال، مردم ایستادند و مقاومت کردند برای اینکه عزت و افتخار داشته باشند.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران بزرگ به روزهای پایانی جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: روزهای شروع سال ۶۷ بود که ما موفقیت‌هایی را در جنگ به دست آورده بودیم، دشمن را بیرون کرده و بخش زیادی از خاک‌مان را پس گرفتم ولی به شدت ضعیف شده بودیم.

عده‌ای در روزهای سخت جنگ با اعلام انزجار از جنگ و اینکه «دیگر چقدر می‌خواهید ایستادگی کنید!» به دنبال ایجاد یاس در بین مردم بودند.

وی در همین رابطه اضافه کرد: به ما سلاح نمی‌دادند، نفت‌مان صادر نمی‌شد و این در حالی بود که برای به استخراج هر بشکه نفت پنج دلار هزینه می‌شد اما نفت را بشکه‌ای بین ۶ تا ۸  و حداکثر ۹ دلار به فروش می‌رساندیم. مردم برای خرید پنیر با کوپن در صف‌ها می‌ایستادند و ممکن بود در آخر سر نیز نتوانند چیزی بخرند.

یزدی با بیان اینکه در همان دوران دشمن می‌خواست بخشی از خاک ما را تصرف کند، بیان کرد: عده‌ای در روزهای سخت جنگ با اعلام انزجار از جنگ و اینکه «دیگر چقدر می‌خواهید ایستادگی کنید!» به دنبال ایجاد یاس در بین مردم بودند.

وی اضافه کرد: این افراد می‌گفتند، «در مقابل آمریکا که نمی‌توان ایستادگی کرد» و «ما دیگر توانی نداریم» بر طبل ناامیدی می‌کوبیدند و از طرف دیگر عراق هم بسیار قوی‌تر شده بود. موشک، هواپیما و مهمات مختلف را به میزان فراوانی دریافت می‌کرد و کشورهای مرتجع عرب خلیج فارس پول‌ها و دلارهای نفتی را روانه این کشور کرده بودند.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با بیان اینکه کشور ما در سال‌های پایانی جنگ شرایطی بدی را سپری می‌کرد، گفت: دشمن به یک‌باره به کشور حمله کرد و مهران را گرفت و حتی برخی از مناطقی چون شلمچه و جزیره مجنون را که ما قبلاً از دشمن پس گرفته بودیم را نیز تصرف کرد.

وی افزود: هدف دشمن از حمله این بود که شهرهای ما را زیر دید موشک‌هایش ببرد ولی ما می‌خواستیم کاری کنیم که وقتی پای میز مذاکره برای پایان جنگ می‌نشینیم، اصطلاحاً دست‌هایمان پر باشد.

عده‌ای در داخل ناجوانمردانه مردم را مایوس می‌کردند

یزدی خاطرنشان کرد: یک عده هم در داخل ناجوانمردانه مردم را مایوس می‌کردند با این حال فرزندان‌مان در همان روزهای پرهیاهوی جنگ در جبهه مانده بودند تا تکلیف معلوم شود، همه می‌گفتند؛ امروز یا فردا صلح است و همین موارد کافی بود تا یک رزمنده پاهایش از روی زمین بلند نشود یا دستش بر روی ماشه اسلحه خشک شود و انگیزه حرکت نداشته باشد».

وی در ادامه با توصیف شرایط سخت دوران جنگ تحمیلی، اظهار کرد: تیرماه سال ۶۷ دمای هوا در بیابان‌های جنوب اگر بگوییم ۶۰ درجه بود، اغراق نکرد‌ه‌ایم. یک عده از بچه‌های ما در دوکوهه برای آمدن به مرخصی آماده می‌شدند و افراد زیادی در خط نبودند. آن روزها شرایط جنگ کمی سخت شده بود، نزدیک‌های ظهر گفتند که عراقی‌ها با بمب‌های شیمیایی و مهمات بسیار زیاد حمله کردند و  مرز را بمباران، خط را شکسته و به خرم‌رود و دزفول نزدیک می‌شوند.

فرمانده گردان عمار در تنگه ابوقریب با اشاره به اهمیت عملیات فتح‌المبین در حفظ خاک کشور، بیان کرد: رودخانه کرخه از حیث نظامی بسیار پراهمیت است و در عملیات فتح‌المبین ما توانستیم اصطلاحاً کشورمان را پس بگیریم و از رودخانه عبور کنیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ گفت: یکی از بزرگترین عملیات‌های ما همین فتح‌المبین بود که اگر عراقی‌ها نزدیک رودخانه کرخه می‌آمدند باید امروز عهدنامه‌ای مثل ترکمانچای و گلستان را امضا کرده و بخشی از کشور را از دست می‌دادیم. چند روز قبل از این عملیات  هواپیمای مسافربری ما در خلیج فارس را زدند و گفتند، اشتباه کردیم ولی دروغ می‌گفتند، چون تمایز بین هواپیمای مسافربری و هواپیمای جنگی کاملاً مشهود است. همچنین به شدت شهرها را موشک باران می‌کردند، حرکت دادن بچه‌ها خیلی سخت بود ولی تا فهمیدند عراقی‌ها نزدیک می‌شوند به سرعت آماده شدند.

وی با بیان اینکه نمی‌توان واقعیت جنگ را با نمایش فیلم به صورت کامل و شفاف به نمایش گذاشت، تاکید کرد: در فیلم تنها بخشی از اتفاقات را می‌توان به نمایش گذاشت، لب‌های خشک شده بچه‌های رزمنده در گرمای ۶۰ درجه که چند کیلومتر را از این سنگر به آن سنگر و از این تپه به آن تپه پیاده‌روی کرده بودند را باید می‌دیدید.

یزدی یادآور شد: در این عملیات ۵۲ شهید دادیم و پیکر یکی از شهدا هنوز برنگشته است در حالی که تنها ۱۷ سال داشت و پنج تن از رزمندگان از تشنگی شهید شدند.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ تاکید کرد: شما امروز وارث عزت و افتخاری هستید که غربی‌ها برای لحظه‌ای از این دوران اصطلاحاً له‌له می‌زنند و از دریوزگی‌شان برای این لحظات فیلم‌های تخیلی می‌سازند.

وی با اشاره به اینکه پنج روز بعد از عملیات در «تنگه ابوقریب» قطعنامه‌ ۵۹۸ تصویب شد، گفت: عراقی‌ها آمده بودند که دوباره یک خباثت و جنایتی را انجام دهند، کسی بچه‌ها را پشتیبانی نمی‌کرد و ما تانک هم نداشتیم. هواپیما و هلی‌کوپتری نبود که بچه ها را حمایت کند و حتی آن اندازه که در فیلم نشان داده می‌شود هم موشک آر.پی.جی نداشتیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در ادامه اظهار کرد: روزهای دوران دفاع مقدس روزهای سختی بود اما چون برای دفاع از مردم و کشور بود تلخی‌اش، شیرین می‌شد و بهتر است بگوییم همه مردم ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: «تنگه ابوقریب» ماجرای مقاومت یک گردان نبود بلکه مقاومت ایستادگی و عزت مردمی بود که برای کشورشان همه کار کردند. شما امروز وارث عزت و افتخاری هستید که غربی‌ها برای لحظه‌ای از این دوران اصطلاحاً له‌له می‌زنند و از دریوزگی‌شان برای این لحظات فیلم‌های تخیلی می‌سازند.

یزدی به رفتار رزمندگان ایرانی با اسرای عراقی در زمان جنگ اشاره کرد و گفت: در اواخر سال ۸۵ دو قایق‌ انگلیسی در «اروند» وارد آب‌های ما شدند. نیروهای سپاه آنها را توقیف کرده و در حالی که التماس می‌کردند به خرمشهر آوردند. اگرچه ما خودمان غذای ساده‌ای می‌خوردیم ولی از این اسیران انگلیسی با غذای مناسب‌تری پذیرایی می‌کردیم و موقع آزادی‌شان نیز لباس‌های وزرا را به تن‌‌شان پوشانده و صنایع دستی کشور را به عنوان سوغات به آنان هدیه دادیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ گفت: برخورد ما با اسرا در خاطر همه جهانیان ثبت شد. کمتر از ۱۰ سال دیگر دو قایق آمریکایی وارد آب‌هایمان شدند. این‌ها نیز به التماس افتادند. کنارشان چند ناو هواپیما‌بر بود و تصورشان مبنی بر اینکه چند هواپیما پرواز کنند و ما را بزنند، تصور نامعقولی نبود اما می‌دانستند ما برخورد نامناسبی نمی‌کنیم. حتی عراقی‌ها بعد از هشت سال دفاع مقدس در زمینه برخورد مناسب ایرانی‌ها با اسرا، نقل‌ها کرده‌اند.

وی به جنایت‌های داعش در عراق و سوریه در برخورد با اسیران اشاره کرد و گفت: آنها از این جنایت خود تصویر می‌گرفتند و در فضای مجازی منتشر می‌کردند و اگه همین فیلم‌ها و تصاویر نبود شاید عده‌ای این جنایت‌ها را افسانه می‌پنداشتند.

یزدی رمز موفقیت جوانان در مقابل دشمن را ایستادگی دانست و بیان کرد: دشمن امروز از اینکه جوانان ما مثل جوانان دوران دفاع مقدس، ایستادگی می‌کنند، نگران هستند و به دروغ هم می‌گویند «گزینه نظامی روی میز است» در حالی که جرات حمله ندارند.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با اشاره به اینکه دشمنان مدافعان حرم ما را دیده‌اند، خطاب به دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی تصریح کرد: رهبری گفتند که جوانان آینده را می‌سازند و ساختن آینده نیازمند مجاهدت، کوشش و جهاد است تلاش کنید خوب درس بخوانید تا کشور در دست شما قرار گیرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 17. آخرین نظرسنجی درباره محبوبیت ترامپ در آمریکا

 18. مارادونا دستگیر شد

 19. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 20. تغییر فاز مسکن از تابستان؟

 21. روایت تیلرسون از دیدار ترامپ با پوتین

 22. پشت پرده جنگ تجاری چین و آمریکا

 23. آمریکا برای مبارزه با چین یار جمع می‌کند

 24. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 25. توصیه پرویز پرستویی به علیرضا بیرانوند

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 3. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 4. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 5. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 6. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 7. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 8. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 9. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 10. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 11. فیلم | بیرانوند به این دلیل تا اطلاع ثانوی محروم شد!  

 12. مادر تهرانی به زندگی خود و پسرش پایان داد

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 15. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 16. خطر محرومیت از میزبانی و پاداش‌های فیفا در انتظار فوتبال ایران/ "با این شرایط فقط باید جام رمضان را برگزار کنیم!"

 17. مطالباتی فراتر از اینستکس

 18. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 19. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 20. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 21. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 22. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 23. تاکيد روسیه، آلمان و فرانسه بر حفظ برجام و همکاری‌های اقتصادی

 24. ورود گردشگران به ابیانه بدون راهنمای محلی ممنوع شد + عکس

 25. عربستان و اجماع سازی شکست‌ خورده علیه ایران

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 6. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 7. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 10. صدای خاموش تجرد قطعی

 11. افشاگری دختری که همراه مهدی قائدی در ارابه مرگ بود/ خانم «ل» سکوت خود را شکست!

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. کشف اسکلت ۲۰۰۰ ساله شاهزاده ایرانی  

 18. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 19. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 20. اظهارات عجیب استاندار خوزستان درباره کمک رسانی در سیل  

 21. بخشی از حقوق‌بگیران از مصوبات حقوق سال ۹۸ مستثنی شدند+سند

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 24. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 25. نسخه‌ای برای درمان اقتصاد

پربحث‌های امروز

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 7. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 8. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 9. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 10. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 11. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 12. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 13. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 14. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 15. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 16. حماسه دوم خرداد

 17. دلیل سفر مدیر سیاسی وزارت خارجه آلمان به تهران

 18. نامه ۲۸۰۰ حقوقدان به رئیس قوه‌ قضائیه پیرامون مبارزه با فساد

 19. نماینده مجلس: استانی شدن انتخابات منتفی شد

 20. سرلشکر باقری: با قاطعیت مهیای برچیدن بساط هر متجاوز و طمع کاری هستیم

 21. حسین الله‌کرم: کاسبان ترس همان کاسبان جنگ هستند

 22. چرا ادعای کمبود اختیارات از روحانی مسموع نیست؟

 23. ماجرای عکسی که در دیدار رهبری با دانشجویان کنار ایشان قرار داشت

 24. واکنش سرد ایران به پیشنهاد مذاکره دونالد ترامپ

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های دیروز

 1. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 2. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 3. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 4. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 5. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 6. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 7. پهلوی چگونه بحرین را واگذار کرد؟

 8. رئیس قوه قضائیه: در رسیدگی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی تفاوتی بین دانه درشت‌ها و ریز‌ها نیست

 9. مطالباتی فراتر از اینستکس

 10. ظریف: آمریکا باید جنگ اقتصادی علیه ایران را متوقف کند

 11. مهم‌ترین انگیزه‌ "شریعتمداری" برای وزیر رفاه شدن

 12. وزیر علوم: آمریکا برای اساتید ایرانی تله گذاشته است

 13. رهبر انقلاب: مشکلات نظام پارلمانی از نظام ریاستی بیشتر است/ گاهی اشتباه کارگزاران در جامعه شکاف بزرگ ایجاد می‌کند/الزامات و راههای ورود نسل جوان حزب‌اللهی به مدیریت کشور

 14. کشف سلاح جنگی در منزل مسئولان بهایی

 15. میرسلیم: ادامه مطرح کردن CFT و پالرمو ساده‌لوحی است

 16. واعظی: مذاکره در این شرایط معنایی ندارد/ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی باید احترام رئیس جلسه را حفظ کنند

 17. عکس‌های آزار دهنده یک دادگاه  

 18. نطنز؛ ‌منتظر یک فرمان تا جهش بزرگ هسته‌ای

 19. ماده ۲۹ قانون برنامه ششم و سال سوم فرار از شفافیت/ توپ سامانه اعلام حقوق مدیران در زمین وزارت اقتصاد/ کوتاهی مجلس در مقابل شانه خالی کردن دولت از اجرای قانون

 20. پنهان ماندن اطلاعات شفاف و کامل ارزهای تخصیصی و برنگشته از دید نهادهای نظارتی/ توهم طبقه بندی اطلاعات/ نارضایتی دیوان محاسبات از بانک مرکزی

 21. جنیدی: CFT و پالرمو همچنان در دستور کار مجمع قرار دارد

 22. سرلشکر باقری: باید از الگوی صبر و مقاومت قرآنی برای عبور از سختی‌ها استفاده کنیم

 23. در دیدار مسئولان و اصحاب رسانه با رئیس دستگاه قضا چه گذشت؟

 24. توئیت کدخدایی درباره اختیارات رئیس‌جمهور  

 25. عضو فراکسیون امید: تمایل روحانی به ریاست لاریجانی در مجلس است

پربحث‌های هفته

 1. حضور دو بازیگر مشهور در افطاری احمدی‌نژاد  

 2. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 3. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 4. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 5. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 6. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 7. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 8. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 9. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 10. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 11. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 12. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 13. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 14. دولت فعّال يا قوّال

 15. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 16. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 17. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 18. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 19. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 20. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 21. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 22. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 23. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 24. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 25. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

آخرین عناوین