واکنش‌‌های خارجی به حمله ترویستی اهواز

گروه جهان الف،   3970701006 ۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

روسیه، سوریه، ترکیه، عراق، پاکستان، ارمنستان، عمان، انگلیس، فرانسه، اتریش، اسپانیا، نروژ، بولیوی و آذربایجان تا این لحظه به حمله تروریستی اهواز واکنش نشان داده و این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

به گزارش فارس، در پی اقدام تروریستی روز(شنبه) 31 شهریور ماه در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز که به شهادت 25 نفر و زخمی شدن 70 تن دیگر منجر شد، تعدادی از کشورها تا این لحظه واکنش نشان داده و این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

علاوه بر این، جنبش حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌هایی این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کردند.

*پیام تسلیت پوتین به روحانی

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه در پی حمله تروریستی اهواز به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران تسلیت گفت.

پوتین در پیام تسلیت خود گفته است: «احساس همدردی صادقانه من را به نزدیکان آسیب دیدگان برسانید. با احترام احساس غم انگیز خود از تیراندازی تروریستی در شهر اهواز را اعلام می‌دارم و امیدوارم تمامی عوامل این اقدام جنایتکارانه و خونین مجازات شوند.»

در ادامه این پیام آمده است: «این حادثه یک بار دیگر یادآوری می‌کند که نیاز به یک مبارزه همه جانبه علیه تروریسم در همه اشکال آن داریم؛ روسیه بار دیگر بر آمادگی خود برای تشدید بیشتر همکاری با شرکای ایرانی در مقابله با این شر بشری(تروریسم)، تاکید می کند.»

*تسلیت لوکاشنکو 

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس نیز در پیامی به حسن روحانی حمله تروریستی اهواز را تسلیت گفت و اعلام کرد: «بلاروس، همیشه در کنار ایران و همراه با جامعه جهانی برای مقابله با افراط‌گری و مبارزه با تروریسم آماده است.»

* محکومیت حمله تروریستی اهواز توسط سخنگوی وزارت خارجه پاکستان

«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز با انتشار پیامی در توئیتر حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز ایران را به شدت محکوم کرد.
وی در ادامه پیام خود ضمن ابراز همدردی با خانواده بازماندگان این حمله تروریستی اعلام کرد: پاکستان حملات تروریستی به هر شکل که باشد را محکوم می‌کند.

*توئیت سفیر پاکستان

خانم «رفعت مسعود» سفیر پاکستان در تهران نیز در صفحه توئیترش این اقدام تروریستی اهواز را محکوم و همبستگی پاکستان در کنار کشور برادر ایران را در این شرایط دشوار اعلام کرد.

*واکنش سوریه به حمله تروریستی اهواز

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه با ارسال پیامی برای حسن روحانی همتای ایرانی خود، حمله تروریستی روز شنبه 31 شهریور ماه در اهواز را محکوم کرد. 

از سوی دیگر یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه نیز اعلام کرد که این کشور حمله تروریستی در رژه نظامی در اهواز ایران که منجر به شهادت و مجروح شدن عده‌ای شد را به شدت محکوم می‌کند.

وی افزود: دمشق با جمهوری اسلامی ایران ابراز همبستگی و همدردی کامل دارد و بار دیگر تاکید می‌کند حامیان تروریسم در منطقه نخواهند نتوانست از طریق این جنایات پست به اهداف خود برسند و نتیجه اینگونه توطئه‌ها فقط شکست خواهد بود.

این منبع در پایان از جانب دولت و ملت سوریه به رهبری، دولت ، ملت ایران و نیز خانواده‌های داغدیده تسلیت گفت و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.

*پیام نخست‌وزیر ارمنستان

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان نیز روز (شنبه) در پیامی به «حسن روحانی» رئیس‌ جمهوری ایران، وقوع حمله تروریستی صبح شنبه در اهواز را که به شهادت دهها نفر از شهروندان ایرانی انجامید، تسلیت گفت و این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

در پیام تسلیت نخست‌وزیر ارمنستان آمده است: «چنین اقدام غیرنسانی یک بار دیگر تاییدی بر این باور ماست که باید نیروهایمان را با یکدیگر در مبارزه علیه این شر بین‌المللی متحد کنیم».

*واکنش عراق

«حسن کریم الکعبی»، معاون اول «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق هم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به رژه نظامی در اهواز، از وقوع این حادثه و «کشته شدن شماری از نیروهای نظامی و غیر نظامی» ابراز تاسف کرد.

کعبی در این بیانیه تاکید کرد: «ما با شهروندان همسایه خود، جمهوی اسلامی ایران ابراز همدردی می‌کنیم و در سختی‌هایشان در کنار آن‌ها می‌ایستیم و امیدواریم امنیت و صلح همه ملت‌های جهان را فرا بگیرد».

*عمار حکیم هم حملات تروریستی اهواز را محکوم کرد

به گزارش فارس، سیدعمار حکیم نیز حمله تروریستی اهواز را شدیداً محکوم و اعلام کرد که عراق و ایران در مبارزه با تروریسم در یک‌ جبهه قرار دارند.

*محکومیت حمله تروریستی اهواز از سوی وزارت خارجه ترکیه

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه ترکیه نیز با انتشار بیانیه‌ای، حمله تروریستی صبح شنبه در اهواز را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این حمله خائنانه را به شدت محکوم می‌کنیم.از خدای متعال برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم.جان باختن شماری از شهروندان را به مردم و دولت ایران تسلیت می‌گوییم. 

* محکومیت حمله تروریستی اهواز توسط وزیر دفاع آذربایجان

ژنرال «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در پیامی به همتای ایرانی خود، حمله تروریستی اهواز را به شدت محکوم کرد.

ژنرال حسن‌اوف در این پیام نوشته است: «من از شنیدن خبر حمله تروریستی خیانتکارانه به مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت آغاز "هفته دفاع مقدس" در شهر اهواز استان خوزستان و کشته و زخمی شدن نیروهای نظامی و غیرنظامی عمیقا ناراحت شدم».

وی می‌افزاید: «ما از این حادثه دهشتناک بسیار ناراحت هستیم و آن را به شدت محکوم می‌کنیم».

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان همچنین در این پیام خود برای قربانیان حمله تروریستی طلب رحمت و برای مجروحان حادثه شفای عاجل طلب کرد و با بازماندگان و خانواده‌های آن‌ها «عمیقا» ابراز همدردی کرد.

*واکنش فرانسه

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای این حمله را به شدت محکوم و به خانواده قربانیان و مردم ایران تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: «فرانسه حمله تروریستی در اهواز که طبق آمار موقت ۲۹ کشته و ده‌ها زخمی، از جمله بسیاری شهروند عادی، در پی داشته را با شدت تمام محکوم می‌کند. ما به خانواده قربانیان و مردم ایران تسلیت می‌گوییم.»

*توئیت معاون وزیر خارجه انگلیس

«آلیستر برت» معاون وزیر خارجه انگلیس نیز در توئیتی نوشت: «تسلیت عمیق خود را به مردم ایران در پی حمله صبح شنبه در اهواز ابراز می‌کنیم. خانواده‌های قربانیان و مجروحان در خاطر ما هستند.»

*سفیر انگلیس در تهران

«راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران نیز در صفحه توئیترش نوشت: «یک حمله تروریستی تکان دهنده. هر جایی که اتفاق بیفتد، تروریسم باید محکوم شود. تسلیت به خانواده قربانیان.»

*اسپانیا هم محکوم کرد

وزارت خارجه اسپانیا نیز با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی صبح شنبه در اهواز را به شدت محکوم و اعلام کرد: اسپانیا همبستگی‌ خود با ملت و دولت ایران را ابراز داشته و مایل است مراتب تسلیت خود را به خانواده قربانیان ابلاغ کند.

*تسلیت سفیر اتریش

«استفان شولتز» سفیر اتریش در تهران نیز در پیامی توئیتری از صمیم قلب به خانواده‌های شهدای حمله تروریستی اهواز تسلیت گفت و برای مجروحان این حمله آرزوی بهبودی کرد.

وی نوشت: «اتریش از صمیم قلب تسلیت خود را به خانواده قربانیان حمله تروریستی دهشتناک در اهواز ابراز می‌کند. امیدوارم مجروحان هر چه زودتر بهبود یابند.»

*واکنش سفیر نروژ

به گزارش فارس، «لارس نوردرام» سفیر نروژ در تهران نیز در صفحه توئیترش حمله تروریستی اهواز را به همه مردم ایران تسلیت گفت.

وی نوشت: «ایران هدف یک اقدام تروریستی بزدلانه قرار گرفت. به مردم ایران در این روز غم انگیز عمیقا تسلیت می‌گویم. به یاد خانواده‌های داغدیده، عزیزانشان و زخمی شدگان هستیم.»

*واکنش عمان

به گزارش فارس، وزارت خارجه عمان نیز این حمله ترویستی را شدیدا محکوم و مخالفت این کشور با تروریسم و خشونت در هر زمان و مکانی و با هر هدفی را اعلام کرد.

*بولیوی

وزارت خارجه بولیوی با انتشار بیانیه‌ای مراتب همبستگی عمیق خود را با دولت و ملت ایران بویژه خانواده قربانیان ابراز کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت بولیوی ضمن انزجار از اقدامات خشن و افراطی، تروریسم را در اشکال مختلف محکوم می‌کند.

*حزب‌الله لبنان

جنبش حزب‌الله لبنان نیز شامگاه شنبه در بیانیه‌ای حمله تروریستی اهواز را به شدت محکوم کرد.

حزب‌الله در این بیانیه تاکید کرد که «دستانی شیطانی و خبیث» در پشت این اقدام جنایتکارانه وجود دارد تا به امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

*جنبش انصارالله یمن

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز در بیانیه‌ای حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح ایران در شهر اهواز را محکوم و اعلام کرد که کشورهای محور آمریکا در پشت این جنایت قرار دارند.

*جنبش جهاد اسلامی فلسطین

نمایندگی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اقدام تروریستی وحمله جنایتکارانه علیه مردم بی دفاع حاضر در مراسم رژه هفته دفاع مقدس در اهواز را محکوم کرد.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ مهر ۱۳۹۷برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است
۲۵ مهر ۱۳۹۷اولین عکس از جنازه طراح حمله تروریستی به اهواز  
۲۴ مهر ۱۳۹۷خبر خوش سپاه پاسداران از هلاکت امیر داعش و طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت
۱۰ مهر ۱۳۹۷سه‌گانه انتقام سپاه در خارج از مرزها/ پهپادها در کنار موشک ها ایستادند+تصاویر و مشخصات
۱۰ مهر ۱۳۹۷چرا سپاه "هجین" را برای حمله موشکی شبانه به تروریست‌ها انتخاب کرد؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷مطهرنیا: کاربرد موشک برای مقابله با تروریسم حقی پذیرفته شده است/ اثبات دوباره توان موشکی ایران
۹ مهر ۱۳۹۷حمله موشکی سپاه به مقر طراحان حمله تروریستی اهواز/ گوشمالی به تروریست‌ها با ۶ موشک بالستیک و پهپاد + فیلم و عکس
۸ مهر ۱۳۹۷اضافه خدمت سرباز فداکار حمله تروریستی اهواز بخشیده شد
۷ مهر ۱۳۹۷باهنر: مردم منتظر انتقام گیری از تروریست‌های اهواز هستند
۷ مهر ۱۳۹۷تاریخچه اجمالی گروه‌ تجزیه‌ طلب جبهه التحریر احواز / تبدیل نام خوزستان به عربستان تا نفوذی حزب بعث
۷ مهر ۱۳۹۷اینجا بی‌بی‌سی فارسی است صدای رسای تروریست‌ها!   
۶ مهر ۱۳۹۷از انهدام هواپیمای روسیه تا حمله تروریستی به رژه اهواز؛ پاسخ روسیه و ایران چگونه خواهد بود؟

وب‌گردی

کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 2. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 3. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 4. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 5. حکایت نماینده ای که نخوانده به لایحه سی اف تی رای داد/ سپاه هدف کینه توزی آمریکاست

 6. همنشینی ۲ بازیگر با مجرم آشوب‌های پاسداران + عکس

 7. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 8. وجود بیش از ۳ میلیون بیکار مطلق در کشور

 9. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 10. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 11. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 12. بازیگر نقش مختار کجاست؟/دلیل کم کاری فریبرز عرب‌نیا

 13. 4 وزیری که روحانی به مجلس معرفی می‌کند

 14. اعلام قیمت و شرایط دریافت ۱۰۰ هزار دینار برای زائران اربعین

 15. اختلاف آخوندی با‌ رئیس جمهور از کجا شروع شد؟

 16. صدور ویزای ۲۴ ساعته امکان ندارد/ صف خرید برای ویزای ۶۰۰ هزار تومانی! + عکس و فیلم

 17. آخرین قیمت خودرو در بازار؛ پژو۲۰۷ اتوماتیک ۱۰۶ میلیون تومان شد

 18. کاهش خروج غیرقانونی کالاهای اساسی/ مناطق آزاد، روزنه‌ای که بسته می‌شود

 19. سفر متفاوت آبی به نروژ‎  

 20. محسنی اژه‌ای: احکام اخلالگران اقتصادی سریعاً اجرا شود

 21. افزایش واردات کالاهای اساسی به کشور

 22. شیوع دوباره مسمومیت الکلی در بندرعباس/23 مسموم و یک فوتی

 23. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 24. گاف وحشتناک مسیح علینژاد!

 25. اروپا: تحقیقات بین‌المللی درباره قتل «خاشقجی» فورا آغاز شود

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 4. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 5. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 6. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 7. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 8. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 9. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 10. هر ایرانی چقدر بنزین می‌سوزاند؟

 11. نوبخت: بودجه سال ۹۸ آماده شد

 12. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 13. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 14. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 15. کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع نیازی به نامه‌نگاری با رئیس مجلس نیست/ وزیر بیراهه نرود

 16. مثله کردن آنجلینا جولی و آزمون اردوغان

 17. چرا افشانی برای ماندن دست و پا میزند؟  

 18. حکایت نماینده ای که نخوانده به لایحه سی اف تی رای داد/ سپاه هدف کینه توزی آمریکاست

 19. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 20. چرا با ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا‌های اساسی ۵۰ درصد گران شده است؟

 21. نظر علی علیزاده درباره قتل جمال خاشقچی  

 22. همنشینی ۲ بازیگر با مجرم آشوب‌های پاسداران + عکس

 23. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 24. پاسخ آخوندی به توییت کدخدایی

 25. ترامپ: توضیح ریاض درباره خاشقچی معتبر است/ برای مهار ایران به سعودی نیاز داریم

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 7. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 10. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 11. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 12. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 13. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 14. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 15. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 16. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 17. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 18. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 19. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 20. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 21. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 22. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 23. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 24. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 25. سیاست یک بام و دو هوای بانک مرکزی در برخورد با صعود و سقوط دلار

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 2. اروپا: تحقیقات بین‌المللی درباره قتل «خاشقجی» فورا آغاز شود

 3. هشدار پاکستان به هند درباره خرید اس-۴۰۰ از روسیه

 4. خاشقچی، از مَحرم تا مقتول خاندان سعودی

 5. موگرینی: اروپا بر ضرورت تحقیق درباره مرگ خاشقجی و بازخواست عاملان آن تاکید دارد

 6. ترامپ: از موضع عربستان درباره مرگ خاشقجی راضی نیستم

 7. حمایت اتحادیه عرب از عربستان در پرونده خاشقجی

 8. مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه می گردد

 9. تعطیلی مرکز ملک عبدالله در وین به دلیل قتل خاشقجی

 10. پاریس: هنوز بسیاری از سوالات مربوط به قتل خاشقچی بدون جواب مانده است

 11. آلمان: توضیحات ریاض کافی نیست

 12. اشپیگل: بن سلمان از قاتلان خواسته بود قتل خاشقچی وحشتناک باشد

 13. گفتگوی وزرای کشور ایران و پاکستان درباره مرزبانان ربوده‌شده

 14. دبیرکل سازمان‌ملل: عاملان قتل «خاشقجی» باید مجازات شوند

 15. ترامپ: درباره تنظیم قوانین مهاجرتی جدید، با من تماس بگیرید

 16. شلیک موشک «زلزال۱» به سمت مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی

 17. شرکت هواپیمایی لبنان؛ هواپیمای ایرانی ادعایی فاکس نیوز حامل سلاح نبود

 18. ادعاهای متوهمانه مقامات آمریکایی درباره دخالت ایران در انتخابات کنگره

 19. رژیم صهیونیستی استاندار «قدس» را ربود

 20. کنگره خواستار تغییر بنیادین در روابط آمریکا و سعودی شدند

 21. قانون «احمقانه‌ای» که مانع ازسرگیری روابط ایران-کانادا شد

 22. آیا آمریکا آل‌سعود را تنبیه خواهد کرد؟

 23. لیونی: دولت نتانیاهو تسلیم حماس شده است

 24. 13 کشته در حمله انتحاری به مرکز رای‌گیری در کابل

 25. امارات، بحرین و مصر باز هم از عربستان سعودی حمایت کردند

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ: توضیح ریاض درباره خاشقچی معتبر است/ برای مهار ایران به سعودی نیاز داریم

 2. بن سلمان بر این باور است که ترامپ ریاض را از بحران نجات می هد/ اردوغان در حال مدیریت ماجرای خاشقچی است

 3. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 4. عربستان به قتل «خاشقچی» اعتراف کرد

 5. واکنش مجتهد به اعتراف عربستان به کشته شدن خاشقچی

 6. اروپا: تحقیقات بین‌المللی درباره قتل «خاشقجی» فورا آغاز شود

 7. هشدار پاکستان به هند درباره خرید اس-۴۰۰ از روسیه

 8. خاشقچی، از مَحرم تا مقتول خاندان سعودی

 9. اظهارات یک مقام سعودی درباره جسد خاشقچی

 10. مسکو: آمریکا به دنبال بهانه برای تحریم روسیه می گردد

 11. تعطیلی مرکز ملک عبدالله در وین به دلیل قتل خاشقجی

 12. پاریس: هنوز بسیاری از سوالات مربوط به قتل خاشقچی بدون جواب مانده است

 13. آلمان: توضیحات ریاض کافی نیست

 14. اشپیگل: بن سلمان از قاتلان خواسته بود قتل خاشقچی وحشتناک باشد

 15. گفتگوی وزرای کشور ایران و پاکستان درباره مرزبانان ربوده‌شده

 16. دبیرکل سازمان‌ملل: عاملان قتل «خاشقجی» باید مجازات شوند

 17. ترامپ: درباره تنظیم قوانین مهاجرتی جدید، با من تماس بگیرید

 18. شلیک موشک «زلزال۱» به سمت مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی

 19. شرکت هواپیمایی لبنان؛ هواپیمای ایرانی ادعایی فاکس نیوز حامل سلاح نبود

 20. ادعاهای متوهمانه مقامات آمریکایی درباره دخالت ایران در انتخابات کنگره

 21. رژیم صهیونیستی استاندار «قدس» را ربود

 22. کنگره خواستار تغییر بنیادین در روابط آمریکا و سعودی شدند

 23. قانون «احمقانه‌ای» که مانع ازسرگیری روابط ایران-کانادا شد

 24. آیا آمریکا آل‌سعود را تنبیه خواهد کرد؟

 25. لیونی: دولت نتانیاهو تسلیم حماس شده است

پربحث‌های هفته

 1. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 2. اعتراف سفیر عربستان در ترکیه به قتل جمال خاشقچی + جزئیات

 3. نژادپرستی علیه ایرانی ها پشت ویترین ترکیه ای!

 4. شاخ و شانه العربیه برای ترامپ؛ نفت 200 دلاری در انتظارتان است

 5. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 6. روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی

 7. آل‌سعود با بن‌بستی بی‌سابقه مواجه است؛ آیا ریاض برای مقابله با ترامپ، با تهران آشتی می‌کند؟

 8. چالش ناپدید شدن خاشقچی و آینده سیاسی ولیعهد عربستان/ آیا محمدبن سلمان قربانی می شود؟

 9. عربستان در سراشیبی سقوط

 10. توضیح سناتور آمریکایی درباره سخنان توهین‌آمیز علیه ایرانی‌ها: جوک گفتم

 11. ایران ناگهان بزرگترین خریدار سویای آمریکا شد

 12. پلیس ترکیه: خاشقچی در داخل ساختمان کنسولگری سعودی کشته شده است

 13. وزیر خارجه انگلیس: اگر خاشقچی را نکشته‌اند، پس او کجاست؟

 14. پوتین: روسیه اجازه نداد که دولت سوریه سقوط کند

 15. واکنش مقتدی صدر به اظهارات ترامپ درباره قتل خاشقچی

 16. ظهور شاهزاده تاریکی از استانبول؛ ادامه زنجیره ناکامی‌های ولی‌عهد جوان سعودی

 17. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا؛ همه پرسی درباره ترامپ و سرانجام تحریم‌ها علیه ایران

 18. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 19. ترامپ: ایران باید با ما توافق واقعی کند نه معامله‌ای طنز مثل برجام

 20. ترامپ: توضیح ریاض درباره خاشقچی معتبر است/ برای مهار ایران به سعودی نیاز داریم

 21. بن سلمان بر این باور است که ترامپ ریاض را از بحران نجات می هد/ اردوغان در حال مدیریت ماجرای خاشقچی است

 22. موگرینی: طرح کانال پرداخت مالی مستقیم با ایران طی هفته‌های آینده اجرایی می‌شود

 23. خبر خوش سپاه پاسداران از هلاکت امیر داعش و طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت

 24. برایان هوک: هدفمان رساندن صادرات نفت ایران به صفر است

 25. مشاور ملک عبدالله: «خاشقجی» به قتل رسیده و جسدش از ترکیه خارج شده است

آخرین عناوین