واکنش‌‌های خارجی به حمله ترویستی اهواز

گروه جهان الف،   3970701006 ۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

روسیه، سوریه، ترکیه، عراق، پاکستان، ارمنستان، عمان، انگلیس، فرانسه، اتریش، اسپانیا، نروژ، بولیوی و آذربایجان تا این لحظه به حمله تروریستی اهواز واکنش نشان داده و این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

به گزارش فارس، در پی اقدام تروریستی روز(شنبه) 31 شهریور ماه در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز که به شهادت 25 نفر و زخمی شدن 70 تن دیگر منجر شد، تعدادی از کشورها تا این لحظه واکنش نشان داده و این اقدام تروریستی را محکوم کردند.

علاوه بر این، جنبش حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌هایی این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کردند.

*پیام تسلیت پوتین به روحانی

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه در پی حمله تروریستی اهواز به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران تسلیت گفت.

پوتین در پیام تسلیت خود گفته است: «احساس همدردی صادقانه من را به نزدیکان آسیب دیدگان برسانید. با احترام احساس غم انگیز خود از تیراندازی تروریستی در شهر اهواز را اعلام می‌دارم و امیدوارم تمامی عوامل این اقدام جنایتکارانه و خونین مجازات شوند.»

در ادامه این پیام آمده است: «این حادثه یک بار دیگر یادآوری می‌کند که نیاز به یک مبارزه همه جانبه علیه تروریسم در همه اشکال آن داریم؛ روسیه بار دیگر بر آمادگی خود برای تشدید بیشتر همکاری با شرکای ایرانی در مقابله با این شر بشری(تروریسم)، تاکید می کند.»

*تسلیت لوکاشنکو 

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس نیز در پیامی به حسن روحانی حمله تروریستی اهواز را تسلیت گفت و اعلام کرد: «بلاروس، همیشه در کنار ایران و همراه با جامعه جهانی برای مقابله با افراط‌گری و مبارزه با تروریسم آماده است.»

* محکومیت حمله تروریستی اهواز توسط سخنگوی وزارت خارجه پاکستان

«محمد فیصل» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز با انتشار پیامی در توئیتر حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز ایران را به شدت محکوم کرد.
وی در ادامه پیام خود ضمن ابراز همدردی با خانواده بازماندگان این حمله تروریستی اعلام کرد: پاکستان حملات تروریستی به هر شکل که باشد را محکوم می‌کند.

*توئیت سفیر پاکستان

خانم «رفعت مسعود» سفیر پاکستان در تهران نیز در صفحه توئیترش این اقدام تروریستی اهواز را محکوم و همبستگی پاکستان در کنار کشور برادر ایران را در این شرایط دشوار اعلام کرد.

*واکنش سوریه به حمله تروریستی اهواز

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه با ارسال پیامی برای حسن روحانی همتای ایرانی خود، حمله تروریستی روز شنبه 31 شهریور ماه در اهواز را محکوم کرد. 

از سوی دیگر یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه نیز اعلام کرد که این کشور حمله تروریستی در رژه نظامی در اهواز ایران که منجر به شهادت و مجروح شدن عده‌ای شد را به شدت محکوم می‌کند.

وی افزود: دمشق با جمهوری اسلامی ایران ابراز همبستگی و همدردی کامل دارد و بار دیگر تاکید می‌کند حامیان تروریسم در منطقه نخواهند نتوانست از طریق این جنایات پست به اهداف خود برسند و نتیجه اینگونه توطئه‌ها فقط شکست خواهد بود.

این منبع در پایان از جانب دولت و ملت سوریه به رهبری، دولت ، ملت ایران و نیز خانواده‌های داغدیده تسلیت گفت و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد.

*پیام نخست‌وزیر ارمنستان

«نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان نیز روز (شنبه) در پیامی به «حسن روحانی» رئیس‌ جمهوری ایران، وقوع حمله تروریستی صبح شنبه در اهواز را که به شهادت دهها نفر از شهروندان ایرانی انجامید، تسلیت گفت و این اقدام تروریستی را محکوم کرد.

در پیام تسلیت نخست‌وزیر ارمنستان آمده است: «چنین اقدام غیرنسانی یک بار دیگر تاییدی بر این باور ماست که باید نیروهایمان را با یکدیگر در مبارزه علیه این شر بین‌المللی متحد کنیم».

*واکنش عراق

«حسن کریم الکعبی»، معاون اول «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق هم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به رژه نظامی در اهواز، از وقوع این حادثه و «کشته شدن شماری از نیروهای نظامی و غیر نظامی» ابراز تاسف کرد.

کعبی در این بیانیه تاکید کرد: «ما با شهروندان همسایه خود، جمهوی اسلامی ایران ابراز همدردی می‌کنیم و در سختی‌هایشان در کنار آن‌ها می‌ایستیم و امیدواریم امنیت و صلح همه ملت‌های جهان را فرا بگیرد».

*عمار حکیم هم حملات تروریستی اهواز را محکوم کرد

به گزارش فارس، سیدعمار حکیم نیز حمله تروریستی اهواز را شدیداً محکوم و اعلام کرد که عراق و ایران در مبارزه با تروریسم در یک‌ جبهه قرار دارند.

*محکومیت حمله تروریستی اهواز از سوی وزارت خارجه ترکیه

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه ترکیه نیز با انتشار بیانیه‌ای، حمله تروریستی صبح شنبه در اهواز را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این حمله خائنانه را به شدت محکوم می‌کنیم.از خدای متعال برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم.جان باختن شماری از شهروندان را به مردم و دولت ایران تسلیت می‌گوییم. 

* محکومیت حمله تروریستی اهواز توسط وزیر دفاع آذربایجان

ژنرال «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در پیامی به همتای ایرانی خود، حمله تروریستی اهواز را به شدت محکوم کرد.

ژنرال حسن‌اوف در این پیام نوشته است: «من از شنیدن خبر حمله تروریستی خیانتکارانه به مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت آغاز "هفته دفاع مقدس" در شهر اهواز استان خوزستان و کشته و زخمی شدن نیروهای نظامی و غیرنظامی عمیقا ناراحت شدم».

وی می‌افزاید: «ما از این حادثه دهشتناک بسیار ناراحت هستیم و آن را به شدت محکوم می‌کنیم».

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان همچنین در این پیام خود برای قربانیان حمله تروریستی طلب رحمت و برای مجروحان حادثه شفای عاجل طلب کرد و با بازماندگان و خانواده‌های آن‌ها «عمیقا» ابراز همدردی کرد.

*واکنش فرانسه

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای این حمله را به شدت محکوم و به خانواده قربانیان و مردم ایران تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: «فرانسه حمله تروریستی در اهواز که طبق آمار موقت ۲۹ کشته و ده‌ها زخمی، از جمله بسیاری شهروند عادی، در پی داشته را با شدت تمام محکوم می‌کند. ما به خانواده قربانیان و مردم ایران تسلیت می‌گوییم.»

*توئیت معاون وزیر خارجه انگلیس

«آلیستر برت» معاون وزیر خارجه انگلیس نیز در توئیتی نوشت: «تسلیت عمیق خود را به مردم ایران در پی حمله صبح شنبه در اهواز ابراز می‌کنیم. خانواده‌های قربانیان و مجروحان در خاطر ما هستند.»

*سفیر انگلیس در تهران

«راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران نیز در صفحه توئیترش نوشت: «یک حمله تروریستی تکان دهنده. هر جایی که اتفاق بیفتد، تروریسم باید محکوم شود. تسلیت به خانواده قربانیان.»

*اسپانیا هم محکوم کرد

وزارت خارجه اسپانیا نیز با صدور بیانیه‌ای حمله تروریستی صبح شنبه در اهواز را به شدت محکوم و اعلام کرد: اسپانیا همبستگی‌ خود با ملت و دولت ایران را ابراز داشته و مایل است مراتب تسلیت خود را به خانواده قربانیان ابلاغ کند.

*تسلیت سفیر اتریش

«استفان شولتز» سفیر اتریش در تهران نیز در پیامی توئیتری از صمیم قلب به خانواده‌های شهدای حمله تروریستی اهواز تسلیت گفت و برای مجروحان این حمله آرزوی بهبودی کرد.

وی نوشت: «اتریش از صمیم قلب تسلیت خود را به خانواده قربانیان حمله تروریستی دهشتناک در اهواز ابراز می‌کند. امیدوارم مجروحان هر چه زودتر بهبود یابند.»

*واکنش سفیر نروژ

به گزارش فارس، «لارس نوردرام» سفیر نروژ در تهران نیز در صفحه توئیترش حمله تروریستی اهواز را به همه مردم ایران تسلیت گفت.

وی نوشت: «ایران هدف یک اقدام تروریستی بزدلانه قرار گرفت. به مردم ایران در این روز غم انگیز عمیقا تسلیت می‌گویم. به یاد خانواده‌های داغدیده، عزیزانشان و زخمی شدگان هستیم.»

*واکنش عمان

به گزارش فارس، وزارت خارجه عمان نیز این حمله ترویستی را شدیدا محکوم و مخالفت این کشور با تروریسم و خشونت در هر زمان و مکانی و با هر هدفی را اعلام کرد.

*بولیوی

وزارت خارجه بولیوی با انتشار بیانیه‌ای مراتب همبستگی عمیق خود را با دولت و ملت ایران بویژه خانواده قربانیان ابراز کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت بولیوی ضمن انزجار از اقدامات خشن و افراطی، تروریسم را در اشکال مختلف محکوم می‌کند.

*حزب‌الله لبنان

جنبش حزب‌الله لبنان نیز شامگاه شنبه در بیانیه‌ای حمله تروریستی اهواز را به شدت محکوم کرد.

حزب‌الله در این بیانیه تاکید کرد که «دستانی شیطانی و خبیث» در پشت این اقدام جنایتکارانه وجود دارد تا به امنیت و ثبات جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

*جنبش انصارالله یمن

دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز در بیانیه‌ای حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح ایران در شهر اهواز را محکوم و اعلام کرد که کشورهای محور آمریکا در پشت این جنایت قرار دارند.

*جنبش جهاد اسلامی فلسطین

نمایندگی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اقدام تروریستی وحمله جنایتکارانه علیه مردم بی دفاع حاضر در مراسم رژه هفته دفاع مقدس در اهواز را محکوم کرد.

عناوین مرتبط

۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی اهواز از برنامه «بدون تعارف»
۱۲ آذر ۱۳۹۷آفکام: شکایت سفارت ایران از «ایران اینترنشنال» رسما تحت رسیدگی است
۱۶ آبان ۱۳۹۷دستگیری سه نفر در دانمارک به ظن تمجید از حمله تروریستی اهواز
۶ آبان ۱۳۹۷اقدام تازه مجلس درباره حمله تروریستی اهواز
۲۹ مهر ۱۳۹۷دلیل تیراندازی امشب اهواز مشخص شد
۲۶ مهر ۱۳۹۷برای تعدادی از متهمان حادثه تروریستی اهواز قرار صادر شده است
۲۵ مهر ۱۳۹۷اولین عکس از جنازه طراح حمله تروریستی به اهواز  
۲۴ مهر ۱۳۹۷خبر خوش سپاه پاسداران از هلاکت امیر داعش و طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت
۱۰ مهر ۱۳۹۷سه‌گانه انتقام سپاه در خارج از مرزها/ پهپادها در کنار موشک ها ایستادند+تصاویر و مشخصات
۱۰ مهر ۱۳۹۷چرا سپاه "هجین" را برای حمله موشکی شبانه به تروریست‌ها انتخاب کرد؟
۱۰ مهر ۱۳۹۷مطهرنیا: کاربرد موشک برای مقابله با تروریسم حقی پذیرفته شده است/ اثبات دوباره توان موشکی ایران
۹ مهر ۱۳۹۷حمله موشکی سپاه به مقر طراحان حمله تروریستی اهواز/ گوشمالی به تروریست‌ها با ۶ موشک بالستیک و پهپاد + فیلم و عکس

پربحث‌های امروز

 1. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 2. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 3. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 4. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 5. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 6. سرانجام قیمت بنزین و سناریوهای مختلف برای آن

 7. تصمیم جدید نمایندگان مستعفی استان اصفهان

 8. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 9. واکنش محمود صادقی به خبر انتصاب داماد روحانی  

 10. جانبازان ۵۰ درصد از ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها مستثنی شدند

 11. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 12. احضار وزیر صنعت به فراکسیون امید بابت انتصاب‌های اخیر/ اگر نمایندگان مجلس واقعا نماینده ملت باشند، استیضاح وزیر صنعت را باید در برنامه قرار دهند

 13. «روحانی» و «احمد خاتمی» نسبت به انتصاب دامادهایشان اعلام برائت کنند  

 14. هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان در انتخابات بعدی رای ندارند/ دولت روحانی به دنبال "لیبرالیسم کاذب" است

 15. «سردار مریم» تنها زن سردار ایرانی + عکس

 16. ایران به سراغ ساخت زیردریایی‌ ۳۲۰۰ تُنی می‌رود + جزئیات و عکس

 17. سهیلا جلودارزاده: آقای روحانی اعصاب ندارد/ عملکرد روحانی در برخی موارد باعث فقیرتر شدن مردم شد

 18. هر کیلو آجیل شب یلدا 60 تا 100 هزار تومان/ سرمازدگی تولید پسته، فندق و گردو را کاهش داد

 19. آشنا: برجام بعد از خروج آمریکا آسیب دیده است

 20. سلیمی‌نمین: آمریکا برای ایران در سال۹۸ برنامه‌ریزی کرده است/ مشکلات ارزی و اقتصادی قابل تدبیر است/ فریب وعده و وعیدهای دشمنان را نخورید

 21. محسن رضایی: فشارهای اقتصادی آخرین تست دشمن است/ جمهوری اسلامی متعلق به ملت است

 22. یک اقتصاددان: ثروتمندان ۱۱ برابر فقرا یارانه دریافت می‌کنند/ گرفتار اقتصاد رانت‌آور هستیم

 23. درخواست زیباکلام از اصلاح‌طلبان: روحانی را تحت فشار بگذارید

 24. فواید شگفت‌انگیز مصرف یک موز در روز

 25. رکوردشکنی قیمت مرغ/ نرخ به ۱۳ هزار تومان رسید

پربحث‌های دیروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 3. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 4. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 5. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 6. افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور

 7. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 8. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 9. عرضه خودرو ۵ درصد زیر نرخ بازار/تفاوت نرخ باکارخانه درجیب خودروساز

 10. بازار آجیل شب یلدا   

 11. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 12. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 13. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 14. محکومیت‌های «اسفندیار رحیم مشایی» تایید شد

 15. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 16. بازنشستگان و ناکارآمدی نظام‌های اجرایی و تصمیم‌گیری

 17. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 18. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 19. سفره کارگران چیده می‌شود

 20. وحید صیادی نصیری که بود و چگونه درگذشت؟/ جزئیات فعالیت های یک گروهک تروریستی

 21. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 22. پرداخت هزار و 100 میلیارد تومان حقوق مازاد در طول سال به کارکنان ایران‌خودرو و سایپا

 23. خوب بد زشت سخنان ظریف

 24. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

 25. نرخ رشد علمی ایران ۱۱ برابر نرخ رشد میانگین جهانی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 3. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 4. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 5. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 6. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 7. دولت زیر بار فرمول خودروسازان رفت؛ خودرو گران شد/ حواله کاهش قیمت به آینده‌ای نامعلوم/ پراید ۳۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؟

 8. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 9. واکنش وزیر صنعت به انتصاب داماد رئیس‌جمهور؛ هرکس سوابق داماد روحانی را دید، تبریک گفت

 10. اولین تصویر داماد حسن روحانی در سمت جدیدش  

 11. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 12. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 13. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 14. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 15. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 16. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. توضیحات سید احمد خاتمی درباره انتصاب دامادش در دولت روحانی + عکس

 20. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 21. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 22. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 23. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 24. داماد روحانی استعفا کرد + متن استعفا

 25. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

پربحث‌های امروز

 1. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 2. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 3. گاردین: کشورها در اجرای توافق پاریس تجدیدنظر کنند/ پیروزی معترضان و شکست توافق پاریس در گام نخست

 4. فیسبوک به مسدود کردن 24 ساعته صفحه پسر نتانیاهو بسنده کرد

 5. دیدار وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه

 6. ترامپ: پاریس در حال سوختن/ جهان بیرون در حال انفجار است!

 7. نتانیاهو: در حال ساخت موشک‌هایی هستیم که به هر جایی می‌رسد

 8. پاسخ جالب ظریف به سوال مجری درباره دخالت ایران در منطقه   

 9. آمریکا: اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه را رد نمی‌کنیم

 10. دیدار یک هیات ارمنی با بشار اسد

 11. مالزی علیه بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام جرم کرد

 12. ادعای نتانیاهو: جاسوسان اسراییلی به صورت عادی به ایران می‌روند!

 13. روسیه: دلار با تحریم‌های آمریکا علیه دیگر کشورها نابود خواهد شد

 14. اعتصاب کارکنان شرکت آمازون آمریکا در آلمان

 15. استعفای وزیر انرژی کویت به دنبال اختلافات شدید با عربستان

 16. ماجرای مشاجره امروز نظامیان ارتش لبنان و رژیم صهیونیستی

 17. حضور ۶ وزیر در تظاهرات صهیونیست‌ها علیه نتانیاهو

 18. کانادا قرارداد تسلیحاتی‌اش با عربستان را لغو می‌کند

 19. جنایت تازه «بوکوحرام» در نیجریه

 20. لاوروف: پمپئو در سیاست‌ آمریکا کاره‌ای نیست

 21. ترکیه: به آمریکا اجازه نمی‌دهیم ما را از پا در بیاورد

 22. کره جنوبی ماهی ۶ میلیون بشکه نفت ایرانی می‌خرد

 23. افشای جزئیات طرح سعودی-اماراتی برای اشغال قطر

 24. یمن، حق به حقدار می‌رسد

 25. دیدار و گفت‌وگوی جابری انصاری با بشار اسد

پربحث‌های دیروز

 1. آیا برجام واقعا ۱۵۰ میلیارد دلار پول به ایران داد؟

 2. رئیس‌جمهور عراق تابعیت انگلیسی خود را پس داد

 3. سوریه قواعد را عوض می‌کند؛ فرودگاه مقابل فرودگاه

 4. کشته‌ شدن ۶ مرزبان پاکستانی و احضار سفیر ایران در اسلام‌آباد

 5. اسامی برکنار شدگان کابینه ترامپ

 6. روزنامه صهیونیستی: یک میلیون کودک اسرائیلی در فقر زندگی می‌کنند

 7. تلاش ترامپ برای استرداد «فتح‌الله گولن»

 8. نتانیاهو: نمی‌پذیریم که غزه آرام باشد و کرانه باختری ناآرام

 9. جولیانی: مگر از روی نعش من رد شوند که بتوانند از ترامپ بازجویی کنند

 10. بازداشت زن داعشی که برای دستگیری‌اش جایزه نقدی نجومی تعیین شده بود

 11. حمله تکراری توییتری ترامپ به رسانه‌های آمریکایی

 12. روایت عریقات از مشاجره‌اش با داماد ترامپ؛ «کاخ سفید دولتمرد می‌خواهد، نه دلال املاک»

 13. واکنش سازمان همکاری اسلامی به قتل افراد بی گناه از سوی هند در کشمیر

 14. واکنش عجیب ترکیه به حضور آمریکا در سوریه

 15. ترامپ: عکس‌های کودکانی در قفس در دوران اوباما را به یاد بیاوررید

 16. آیا کابینه نتانیاهو در معرض فروپاشی مجدد قرار دارد؟

 17. کاهش شدید محبوبیت ماکرون بعد از یک ماه اعتراضات

 18. معاون دفتر رهبری: بزرگترین مشکل ما با نظام سلطه در مواجهه با رژیم صهیونیستی است

 19. مشارکت ۹ وزیر دولت اسرائیل در تظاهرات علیه نتانیاهو

 20. برنامه قطر برای سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری در آمریکا

 21. کره شمالی، آمریکا را به کنار گذاشتن همیشگی ایده خلع سلاح اتمی تهدید کرد

 22. احتمال اخراج فتح‌الله گولن از آمریکا قوت گرفت

 23. جنبش جلیقه‌‌زردها به کانادا رسید

 24. گوترش خواستار انجام تحقیقات معتبر درباره قتل خاشقچی شد

 25. اظهارات وزیر خارجه ترکیه درباره همکاری با بشار اسد

پربحث‌های هفته

 1. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 2. نحوه برخورد گرجستانی‌ها با مسافران ایرانی از زبان یک مسافر   

 3. مظلومی که داستان ندارد

 4. تصویری از بچه‌های پایگاه بسیج شانزه‌لیزه  

 5. رونمایی از کانال مالی اروپا برای ارتباط با ایران/ آیا اس پی وی کارآمد خواهد بود؟

 6. برنامه گسترده گروه اقدام برای مقابله با ایران؛ از راه اندازی جنگ تبلیغاتی تا فعال شدن گروه های تروریستی و تخریب مقامات سیاسی

 7. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 8. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 9. جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی/ پای انگلیس هم به ماجرا باز شد

 10. عبور آرام دولت ایران از فرانسه ناآرام

 11. نتانیاهو: ماموران ما داخل ایران هستند!

 12. دوره کاری «بانوی صورتی» در تلویزیون کره شمالی پایان یافت

 13. کره شمالی: مذاکرات هسته ای با آمریکا به بن بست رسید

 14. سقوط یک قبیله!

 15. موگرینی: حمایت از برجام باعث نمی‌شود از مسائل دیگر چشم‌پوشی کنیم

 16. ترامپ خطاب به نزدیکانش: نگران تهدید دموکرات‌ها به استیضاح هستم

 17. ترامپ برای اروپا شمشیر را از رو بسته است

 18. بحران در روابط آمریکا با عربستان/ توصیه های اندیشکده واشنگتن به ترامپ برای اصلاح ارتباطات با ریاض

 19. آغاز «پنجمین شنبه سیاه» فرانسه؛ مردم به خیابان‌ها آمدند + عکس

 20. بیدار بمان آقای فوکویاما

 21. سناتور آمریکایی: اگر سعودی‌ها نفت نفروشند از گرسنگی خواهند مُرد

 22. ماکرون در فرانسه وضعیت اضطراری اقتصادی اعلام کرد

 23. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 24. بن سلمان آمریکایی‌ها را با حرکت دست به چالش طلبید  

 25. ترامپ وزیر کشور آمریکا را اخراج کرد

آخرین عناوین