آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

گروه سیاسی الف،   3970629054 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه در واکنش به اظهارات اخیر وزیرخارجه نوشت: ما هم معتقدیم که پیوستن به FATF شفافیت می‌آورد اما نه برای نهادهای داخلی کشور و مردم، بلکه برای سرویس‌های جاسوسی غرب و دشمنان خارجی.

به گزارش فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی طی نامه ای در واکنش به اظهارات اخیر محمد جواد ظریف درباره FATF خطاب به وی نوشت: آقای ظریف آیا قرار است که بعد از FATF هم به بهانه کاهش بهانه جویی ها و شفافیت، در قبال مسائل موشکی و نفوذ منطقه ای و مسائل به اصطلاح حقوق بشری هم پای میز مذاکره با دشمنان قسم خورده مردم و نظام اسلامی بنشینید؟

متن این نامه به شرح زیر است:

« هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به طور کامل، تسلیم خواسته‌های آنها شوی، و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوسهای آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود. (بقره/120)

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر ظریف

سلام علیکم

در پی اظهارات اخیر شما در مورد FATF لازم دیدیم که نکاتی را خدمت شما یادآوری کنیم. بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم و شروع مذاکرات هسته ای انتقادات زیادی به مذاکرات هسته ای از سوی جنبش دانشجویی و کارشناسان دلسوز مطرح شد اما مجموعه دولت و حامیانش با برچسب زنی به منتقدان و تخریب آنها، توجهی به اشکالات اساسی مطرح شده نکردند.

حال بعد از سال ها مذاکرات هسته ای که به جز تبدیل شدن به آیینه عبرت، دستاورد ملموسی دیگری برای کشور نداشته، امروز بار دیگر شاهدیم که همان تحلیل غلطی را که در مورد رابطه برجام و کاهش بهانه جویی ها بر علیه نظام اسلامی داشتید، بار دیگر در مورد FATF تکرار می کنید. اما اکنون شاهدیم که نه تنها از حجم اتهامات و دعاوی جدید علیه ایران از سوی کشورهای غربی کاسته نشده بلکه با وقاحت تمام مدعی هستند همانطور که درباره برنامه هسته‌ای کوتاه آمدید، باید درقبال برنامه موشکی، نفوذ منطقه‌ای و مسائل به اصطلاح حقوق بشری هم کوتاه بیایید.

آقای ظریف راه حل کاهش بهانه جویی های استکبار جهانی استفاده از ظرفیت های داخلی و تقویت توان کشور در تمامی زمینه هاست؛ نه پیوستن به معاهداتی همچون FATF که مسئولان آن در مقر فرماندهی جنگ اقتصادی علیه ایران در وزارت خزانه داری آمریکا مسئولیت دارند و برای مجاب کردن دولت ها به تحریم ایران به کشورهای مختلف سفر می کنند.

جناب آقای دکتر! این روزها شاهدیم که علی رغم هشدارهای صریح رهبر انقلاب در مورد ماهیت معاهدات بین المللی، شما و دیگر حامیان FATF بار دیگر سعی دارید که با مایه گذاشتن از ایشان عملا «برجام مالی» را به ملت ایران تحمیل کنید.

شما در قسمت دیگری از ادعاهای خود در مورد FATF مدعی شده اید که این معاهده به شفافیت کمک می کند. آری! ما هم معتقدیم که پیوستن به FATF شفافیت می آورد اما نه برای نهادهای داخلی کشور و مردم بلکه برای سرویس های جاسوسی غرب و دشمنان خارجی.

آقای ظریف آیا قرار است که بعد از FATF هم به بهانه کاهش بهانه جویی ها و شفافیت، در قبال مسائل موشکی و نفوذ منطقه ای و مسائل به اصطلاح حقوق بشری هم پای میز مذاکره با دشمنان قسم خورده مردم و نظام اسلامی بنشینید؟
جناب آقای دکتر! آزموده را آزمودن خطاست.»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۵۵۵۰۰۱۱:۴۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۹
جناب توکلی لطفا با قدرت جلوی FATF را بگیرید قطعا این قانون مزایا هایی دارد و رهبری قبلا فرمودند که برای برخورداری از مزایای این قانون نسخه داخلی ان تهیه و اجرا شود ولی بهیچ عنوان نباید عضو ان بشویم چون این معاهده زیر نظر عربستان و رژیم اسراییل بوده و برخلاف مطالب رسانه ها فقط 25 کشور عضو ان هستند هدف از اجبار به عضویت اعمال فشار به ایران است هر چقدر از برجام منافع بدست اوردیم از این هم خواهیم اورد ازموده را ازمودن خطاست دولت فعلی امریکا به هیچ قانونی پایبند نیست و در یکسال گذشته از معاهده اب و هوا و ده ها معاهده تجاری و بین المللی خارج شده است با چنین دولتی مذاکره بی فایده است.
ناشناس۵۵۵۵۰۲۱۱:۴۳:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۹
مگر شفافیت عیبی دارد
ناشناس۵۵۵۷۶۵۱۵:۵۰:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اگر عیب نداشت اقایان اموال و حقوقشان را شفا سازی می کردند کلا تمام ئنیا محرم هستند جز مردم خودمان
ناشناس۵۵۵۸۱۶۱۶:۳۵:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۹
برای مرئدم هم که اجناس را چند برابر ارزش جهانی ان خرید می کنند هم مشخص میشه، چرا؟
ناشناس۵۵۵۸۲۳۱۶:۴۱:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۹
برای ماها که سالهاست به ابهام و عدم شفافیت معتاد شده‌ایم و با آن داریم زندگی می‌کنیم حتماً عیب دارد!
ناشناس۵۵۵۸۲۵۱۶:۴۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۹
شفافیت پیش دشمن عیب بزرگی است.
حامی سابق۵۵۵۸۳۱۱۶:۴۴:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
آقای ظریف چرا فقط ما شفاف باشیم؟ هسته ای را شفاف و اسکن کردی تحویل آمریکا دادی چی گرفتی؟ پراید۴۰میلیونی و بحران پوشک؟؟؟؟
ناشناس۵۵۵۸۵۲۱۶:۵۵:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
پروفسور ؛ مگه متن دانشگاهیان آگاه رو نخوندی؟ در صورت اجرای این تعهد ننگین ، تعهد برای شفافیت فقط برای ایران است. سریال فاجعه بار برجام تا ابد ادامه داره.
ناشناس۵۵۵۹۲۹۱۸:۳۸:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۹
شفافیت خیلی مشکل داره بخصوص اینکه مردم چیزی بدونن
ناشناس۵۵۵۹۳۲۱۸:۳۹:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اگر عیبی ندارد چرا لیست امید به شفافیت مجلس رای نداد؟
ناشناس۵۵۵۹۷۶۱۹:۳۱:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۹
شما اول مشخص کن شفاعیت چی اون هم برای کی تا بگم عیب داره یا نه!! اگر منظور شما شفافیت رای نمایندگان برای مردمه که خیلی هم خوبه اما اگر منظور شفافیت فعالیتهای اقتصادی کشور برای دشمنه که حتما ایراد داره. یادمون نمیره موقع انتخابات میگفتن ما نباید توی حساب مردم سرک بکشیم حالا قراره همه حسابهای مردم برای دیگران شفاف بشه.
ناشناس۵۵۵۵۱۳۱۱:۴۷:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۹
FATFرا باید امضا کنیم.وگرنه همین چند بانک دست چندم دنیا هم با ما کار نمی کنند.
بنیامین۵۵۵۷۸۸۱۶:۰۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۹
مگه هسته ای جمع نشد نتیجه اش چی شد ؟ سایر قرار دادها نتیجه ای جز برجام خواهند داشت ؟ چرا باید نتیجه اش متفاوت باشد ؟ چند درصد برجام را آمریکا اجرا کرد ؟
علی۵۵۵۸۰۳۱۶:۲۷:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۲۹
آره جووون خودت هیچ ربطی نداره چه رویی دارید شماها
ناصر۵۵۵۵۲۴۱۱:۵۵:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۹
کو گوش شنوا کشور ما پر از غرب زده. غرب گرا. ترسو. مفت خور این اشخاص بخاطر چند روز بیشتر در مسئولیت حاضر هستند هر کار ننگی را انجام دهند دشمنی واضح بعضی کشورها را میبینند ولی اصرار بر ادامه راه گذشته دارند ملت هم به روحانی رای داد چون از جنگ می‌ترسید زیرا روحانی جوری حرف زد انگار انتخابش نکنند جنگ میشه یا قول داد که کل تحریم ها را ور دارد چی قرار بود بدی که کل تحریمها ور داشته شود کسی این سوال از خودش پرسیده بابا ترکیه که یک کشور قدرتمند هست ببینید برای عضو شدن در اروپا چه کارهایی که نکرد برید مطالعه کنید مگر عضو شد نه فقط ذلیل تر شد میدانم بیکاری هست نداری هست اما باور کنید اگر همه داشته هامون را دو دستی تقدیم کنیم باور کنید این مشکلات حل نمیشه گورباچف و یلتسین ببینید روسیه به چه وضعی افتاد باور کنید راه حل مشکلات این نیست که این دولت در حال انجام آن است راه حل با تغییر نحوه زندگی مبارزه جدی با فساد استفاده از اشخاص شایسته در پست های کلیدی. شایسته سالاری مبارزه با رانت و پارتی بازی و......
ناشناس۵۵۵۵۳۸۱۲:۲۳:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۹
هزارتا مثل برجام و FATF هم ایران اجرا کنه هیچ فرقی برای آمریکا نمی کنه، آمریکا تحریمها رو بر نمی داره. خودشون میگن ما با ایران مشکل ریشه ایی داریم یعنی چی؟ یعنی اسراییل یعنی انقلاب اسلامی یعنی کلا ایران برگرده دست ننشانده آمریکا بشه.
ناشناس۵۵۵۹۵۷۱۹:۱۴:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۹
این حرفها مال کسانی هست
ناشناس۵۵۵۹۸۰۱۹:۳۳:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۹
من که فکر میکنم اکر ایران دست نشانده هم بشه دیگه راضی نمیشن به نظر من اونا فقط وقتی راضی میشن که ایران بشه یه کشوری در حد افغانستان.
ناشناس۵۵۶۱۱۱۲۲:۲۴:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۹
مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر عربستان مرگ بر منافق مرگ بر ضد ولایت
ناشناس۵۵۵۵۹۱۱۲:۵۵:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۹
و البته تنهانکته ی مثبتی که دارد از سرازیر شدن دلار های ایران به جیب کشور های دیگر جلوگیری می کند
ناشناس۵۵۵۵۹۴۱۲:۵۶:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اگر امضا نکنیم همین چند بانک درجه دو وسه اروپایی هم باما کار نخواهند.بنابراین جرعه ای از جام زهر است.
ناشناس۵۵۶۱۰۹۲۲:۲۳:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
ما نیازی به دنیا و بانک نداریم بفهم ما کاملا مستقل و بی نیاز از دنیا هستیم تا آخرش مقاومت می کنیم ولی ذلت نمی پذیریم
ناشناس۵۵۶۱۸۰۰۰:۰۹:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۳۰
توقع داری اروپا مبادله با آمریکا به خاطر ایران از دست بده تا کی ساده لوحی
ناشناس۵۵۵۵۹۸۱۲:۵۹:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۲۹
انجمن اسلامی مستقل یک تشکل سیاسی جناحیه و تخصصی در این زمینه نداره
ناشناس۵۵۵۷۷۰۱۵:۵۱:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اره خوب بجاش امثال اقای پزشکیان ، بازیگران سینما و... خیلی تخصص دارند....
ناشناس۵۵۵۷۷۶۱۵:۵۶:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اگر هر کس در تخصص خودش حرف میزد و کار میکرد این مملکت گلستان بود . مشکل مملکت اینه که هیچ کس سر جای که باید باشه نیست و همه راجب همه چیز نظر می دهند
ناشناس۵۵۵۹۸۲۱۹:۳۵:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
نظرش رو خیلی محترمانه اعلام کرده. اگر اینطور باشه آقای ظریف هم تخصص اقتصادی نداره.
ناشناس۵۵۵۷۲۱۱۵:۰۱:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
برجام و FATF که سهله این دولت ۱۰۰۰تا معاهده دیگه هم با این جماعت غربی ببنده بازهم اونها از ما راضی نمیشن مطمین باشد اگر تمام مفاد FATF رو اجرا و رعایت کنیم باز یه موضوع جدید رو میکنند
ناشناس۵۵۵۷۴۴۱۵:۱۹:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۹
_______ به هر حال FATF و هر زنجیر اسارت و حقارت و رزالت دیگری با هر عنوان ، خیانت است.
ناشناس۵۵۵۷۶۹۱۵:۵۱:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۹
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه . میزان دانش خود از اقتصاد را بفرمایید مردم بدانند ؟
ناشناس۵۵۵۷۷۸۱۵:۵۷:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اگر اسلاحتلبا دنبال شفافیت مالی هستن چرا ردگیری پول ها در بانک ها رو انجام نمی دن؟ مگه چه ضرری براشون داره؟
ناشناس۵۵۵۸۲۷۱۶:۴۴:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۹
نمیدانم چگونه دانشجوئی با شفافبت نقل و انتقال مالی میتواند مخالف باشد این نظام بانکی و نحوه معاملات نقدی باید متحول شود نیاز خودمان است تا مانع بسیاری از اعمال خلاف شود .
ناشناس۵۵۵۸۴۰۱۶:۵۰:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۹
چقدر ساده لوحند کسانی که فکر میکنند با تصویب FATF مشکلات اقتصادی ما برداشته میشه؟ از طرفی چطور نمایندگان ما حاضر نیستند آرای خودشون رو شفاف کنند اونوقت می خوان مسایل مالی مملکت رو برا دشمنانمون شفاف کنند.
رضا۵۵۵۸۴۹۱۶:۵۳:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۹
ای کاش ما هم داخل ایران شفافیت داشتیم و هم خارج از ایران. سالم و سلامت. چه در ایران و چه در جهان. اگه اینطور بود یه تشکل سیاسی غیرمرتبط به مسایل اقتصادی به خودش اجازه نمی داد بیانیه صادر کنه
ناشناس۵۵۵۸۶۵۱۷:۰۳:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۹
یعنی میخواهند دوباره بتن ریزی و سیمان کاری بکنند بدونه دستمزد.خدا بخیرش کند..
ناشناس۵۵۵۹۶۴۱۹:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۹
دیگه وطن فروشی بسه
ميلاد۵۵۵۹۸۴۱۹:۴۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اختلاس کننده ها می ترسند مسیر پولهای دزدی به انطرف آبها مشخص شود !
علی 671۵۵۵۹۸۶۱۹:۴۲:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۹
اینم عملی می شد و بعدش گندش در میاد و از راه های دیگر هم تحریم می شویم .و اصلاح طلب ها را خوشحال می کنیم .خدا آخر و عاقبت این ملت را ختم به خیر کند .که واقعاًروحانی مچکریم از این همه خدمت
ناشناس۵۵۵۹۹۶۱۹:۴۷:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۲۹
عجیب نیست که اسلاحتلبا ونوچه هاشون در این سایت اسرار در پذیرش ابن ننگ نامه دارن چون در حال نابودین و آخرین امیدشون قبل از نابودی این ننگ نامه است
ناشناس۵۵۶۰۹۴۲۱:۵۹:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۹
چرا از شفافیت میترسیم مگر ریگی تو کفش داریم
ناشناس۵۵۶۱۰۶۲۲:۲۰:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۹
این ذلت را نباید بپذیرند ما این لایحه شیطانی را نباید امضا کنیم، اینها دشمن انقلاب و مردم هستند رهبر عزیزم به صراحت اعلام کردند که نباید امضا بشود این خیانت بزرگی به مردم و کشوره

پربحث‌های امروز

 1. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 2. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 3. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 4. مبلغ قرارداد برانکو با الاهلی عربستان فاش شد

 5. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 6. واکنش سرخپوشان به خبر جدایی برانکو از پرسپولیس

 7. حمله شدید اللحن اردوغان به مکرون

 8. چرا در کوچه‌ها و پارک‌ها درخت میوه نمی‌کاریم؟   

 9. واکنش انصارالله به اظهارات اخیر بن‌سلمان درباره یمن

 10. ترامپ: اوباما باید از توطئه علیه من در انتخابات مطلع می‌بود

 11. مشایی به اوین بازگشت

 12. رادوشوویچ: شرم‌آور است بعد از دبل قهرمانی می‌گویند پول نداریم

 13. ادامه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه/ مدیرعامل پیشین بانک: فعالیتم در چارچوب قانون بانکداری بدون ربا بوده است

 14. نظرسنجی فاکس‌نیوز: ترامپ از تمامی نامزدهای دموکرات عقب‌‌ افتاد

 15. دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان

 16. عکس کافه جوجه تیغی در ژاپن  

 17. جنگنده‌های سعودی و آمریکایی بر فراز خلیج فارس به پرواز درآمدند

 18. مقتدی صدر: برق مسؤولان را قطع کنید تا رنج مردم را بفهمند!

 19. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 20. بیشترین سلاح و کلاهک‌های اتمی در اختیار کدام کشورها است؟

 21. آخرین پیام برانکو قبل از جدایی چه بود؟

 22. محاکمه مأمور پلیس به اتهام شلیک مرگبار به پسر ۱۷ ساله/ مامور: او قاچاقچی بود

 23. ناراحتی استقلالی‌ها از دو دستیار ایرانی استراماچونی

 24. اولین مراسم عبادت پس از آتش سوزی در کلیسای نوتردام  

 25. کهکشانی‌ها طوفان به پا کردند/ ولخرجی‌های رئال‌مادرید، پاریسن ژرمن و یوونتوس را وسوسه می‌کند؟

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 5. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 6. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 7. راز یک شعف

 8. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 9. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 10. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 11. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 12. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 13. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 14. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 15. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 16. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 17. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 18. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 19. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 20. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 21. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 22. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 23. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 24. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 25. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. پرستو یا آشیانه!؟

 9. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 10. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 11. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 12. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 13. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 14. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 15. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 16. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 17. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 18. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 19. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های اخیر

 1. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 2. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 3. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 4. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 5. مشایی به اوین بازگشت

 6. قانونی که رییس بنیاد شهید را به میز محاکمه می‌کشاند

 7. آیت‌الله مکارم شیرازی: تمام امکانات برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی خوزستان بسیج شود

 8. آصفی: نمایش اقتدار ایران در دیدار «آبه» با رهبر انقلاب/ حادثه نفتکش‌ها توطئه‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی بود

 9. سلیمی: اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌ مقامات موجب افزایش اعتماد مردم به نظام می‌شود

 10. «شمخانی» فردا عازم روسیه می‌شود

 11. نقوی‌حسینی: اقدامات آمریکا در برابر ایران نوعی یاغی‌گری است

 12. بیانیه‌ای برای ترامپ! / نسخه ضد ایرانی تسلیم

 13. بعیدی‌نژاد: اعتصاب غذای راتکلیف ساختگی است/ گذرنامه دختر زاغری آزاد است

 14. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 15. واردات تنباکو از طریق شرکت انگلیسی-آمریکایی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

 16. موسوی: انفجار نفتکش‌های ژاپنی می‌تواند کار تیم B باشد/ پس از ۶۰ روز گام بعدی محکم‌تر خواهد بود

 17. طیف‌بندی پنج‌گانه اصلاح‌طلبان از درون

 18. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 19. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

پربحث‌های دیروز

 1. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 2. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 3. راز یک شعف

 4. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 5. عملیات روانی، آخرین گزینه آمریکا/ بانک جهانی: آثار تحریم بر اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به پایان می‌رسد

 6. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 7. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 8. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 9. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 10. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 11. صفار هرندی: کسی حق دارد از «خط امامی» بودن بگوید که از خط امام(ره) تبعیت می‌کند

 12. ابوترابی مدعی شد: انتقاد روحانی به زنگنه در جلسه هیات دولت/ جایگزین وزیر نفت انتخاب شده است

 13. انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس/ تکیه حضرتی بر ریاست کمیسیون اقتصادی/ زاهدی جایگزین عارف شد

 14. تاج‌زاده و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا

 15. ورودی سفارت ایران در لندن توسط چند معترض مسدود شد + عکس

 16. پیرهادی: هدف قالیباف سرلیستی در انتخابات نیست

 17. مطهری: اموال و دارایی خود را با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای» اعلام می‌کنم

 18. شلیک به خود

 19. بادامچیان: موتلفه هیچگاه درگیر موضوعات سیاسی نشد

 20. آرایش نهایی کمیسیون‌های پارلمان در آخرین سال مجلس دهم + جدول

 21. انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی به هفته آینده موکول شد

 22. دیدار هیئت بلندپایه حماس با وزیر اطلاعات کشورمان

 23. آخرین خبر از تجمع مقابل سفارت ایران در لندن

 24. آخرین اقدامات تداوم کاهش تعهدات برجامی فردا اعلام می‌شود

 25. ۱۱ سوال اعضای مجمع تشخیص از رئیس‌جمهور درباره CFT و پالرمو

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 4. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 5. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 6. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 7. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 8. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 9. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 10. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 11. واکنش کاربران به اظهارنظر وزیر نیرو/ تو مثل دولت چین کار کن، من همون تک وعده غذا هم نمی‌خورم

 12. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 13. عقب نشینی مطهری در ماجرای نجفی/ توافق عجیب بر سر ریاست کمیسیون امنیت/ تشدید اختلافات درباره حقوق کارمندان

 14. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 15. احیای ظرفیت ضدفساد با اجرای قانون «از کجا آورده‌ای؟»

 16. باز هم نتیجه معکوس/ هدف آمریکا از آتش‌سوزی نفتکش‌ها چیست؟

 17. مشکل گزارش مردمی بی‌حجابی به روایت عباس عبدی/ نحوه نظارت مجلس خبرگان بر عملکرد رهبری/ ضرغامی: هیچ وقت با قدم زدن ظریف با کری کنار نمی‌آیم

 18. خبرخوش درباره افزایش حقوق کارمندان

 19. جهانگیری: می‌توانیم کارهای ماندگاری برای کشور انجام دهیم/ وزیر نفت در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن است

 20. درباره معادله دروغینی به اسم «یا جنگ یا مذاکره»

 21. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: از راننده اسنپ، سوپرمن نسازید/ تناقض در حرف و عمل رامبد جوان/ آقای وزیر نیرو، نمک به زخم مردم نپاشید

 22. افشاگری درباره عامل انفجار نفتکش‌ها +تصاویر

 23. ظریف: امید مردم باید به خدا و توان خودشان باشد

 24. ضرغامی: آقای روحانی شما در فرماندهی خودت در دولت مشکل داری/ رئیس جمهور حاضر به استفاده از تجربیات دیگران نیست

 25. توضیحات وزیر نیرو درباره مصاحبه جنجالی‌اش: نگفتم ایرانی‌ها باید روزی یک وعده غذا بخورند

آخرین عناوین