چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

گروه اقتصادی الف،   3970627032 ۳۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند، دولت نباید انتظار تورمی جدیدی با سرکوب نرخ ارز ایجاد کند بلکه با کنترل نقدینگی، قیمت ارز را به تعادل برساند.

به گزارش تسنیم، تیمور رحمانی گفت: بازار در نظام های غیر کمونیستی تعیین کننده قیمت ارز است و برای آنها هیچ مشکل ارزی بوجود نمی آید. این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: زمانی که ذخایر ارزی از دست برود توان کنترل التهابات بازار سخت می شود.

او افزود: چنانچه هیچ مشکل و محدودیتی نبود نرخ ارز بین 6 تا 7 هزار و 500 تومان با توجه به عوامل بنیادین در علم اقتصاد وجود داشت. او با اشاره به اینکه بازار ارز باید یک متولی اختصاصی داشته باشد افزود: ممکن است فعالیت یک بانک نرخ ارز را دچار تغییر کند. 

رحمانی افزود: برخلاف اینکه بازار نقد سهم کمتری نسبت به سامانه نیما دارد اما تاثیر گذاری آن بیشتر است. تیمور رحمانی افزود: دولت باید بر ارز تک نرخی تمرکز و بر سامانه نیما تکیه کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی افزود: بر فرض بر اینکه مشکل فشارها و محدودیت های خارجی و داخلی در تعیین نرخ و بازار ارز نبود، نرخ ارز ثابت و واقعی بوجود می آمد. کامران ندری هم با بیان اینکه عرضه و تقاضا هردو از ثبات منطقی برخوردار نیست گفت: اینکه مافیای اقتصادی در جامعه ما فعال است بدیهی است اما تمایل مردم نیز به گرفتن دلار کاهش یافته است که یک واقعیت است.

کامران ندری با بیان اینکه تشخیص قیمت واقعی ارز کار سختی است گفت: بیشترین تامین ارزی ما با پتروشیمی و میعانات گازی است.

این کارشناس پولی و بانکی با اشاره به حضور سه بازار ارز افزود: بخش عمده مبادلات ارزی در سامانه نیما صورت می گیرد.

او گفت: رشد شبه پول ما 8 درصد است و تقاضا برای سایر دارایی ها غیر از دلار طلا و سکه است و پیش بینی حرکت نقدینگی جامعه نیز مشکل است اما نقدینگی در حال حاضر به سمت طلا میل می کند.

کامران ندری کنترل رشد نقدینگی را در حال حاضر سخت یا غیر ممکن دانست و گفت: خروج آمریکا از برجام برای مردم نگرانی ایجاد کرده است.انتظارات ما از بیرون کنترل می شود.

 وی گفت: نباید سه بازار برای نرخ ارز داشته باشیم. تقاضا ها باید وارد سامانه نیما شود تا قابل کنترل باشد.نظام ارزی نرخ ثابت در اقتصاد غیر ممکن است و بازار عرضه و تقاضا تعیین کننده است. باید یک تغییر اساسی در سیاست گذاری های پولی ایجاد شود و از سوی دیگر رابطه بانک مرکزی را بانکها را ساماندهی کند. بانک مرکزی در حاضر ابزارهای لازم را ندارد.

طهماسب مظاهری هم گفت: ارز در بازار وقتی عرضه می شود که تقاضا داشته باشد به همین شکل عرضه و تقاضا قیمت ارز در بازار بدست می آید ضمن اینکه دولت بر جهش های غیرواقعی آن بوسیله ابزار های مختلف دخالت می کند.

مظاهری افزود: سیاست اشتباه رای گیری نرخ ارز، قیمت واقعی  ارز را مشخص نخواهد کند.

رئیس اسبق بانک مرکزی گفت: مدیریت نرخ ارز باید به بانک مرکزی واگذار شود تا تعادل نرخ ارز در بازار حفظ شود.

او گفت: رشد نقدینگی در دوره چند ساله اخیر به دلایل مختلف بوده است. چنانچه نقدینگی بیش از تولید ناخالص ملی ایجاد شود تورم زا خواهد بود.

مظاهری با بیان اینکه رشد ناخالص ملی حدود 4 درصد در سال های اخیر بوده است افزود: نباید انتظار تورمی ایجاد کرد. دولت به دلیل اینکه ارز ناشی از نفت را در اختیار دارد نرخ ارز را سرکوب کرده است. کنترل مصنوعی نرخ ارز روزی از کنترل خارج می شود و جهش قیمت خواهد داشت.دولت باید مانع از رشد نقدینگی جامعه شود و بیش از این نرخ ارز را سرکوب نکند.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ مهر ۱۳۹۷سکه ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شد + آخرین قیمت دلار و ارز
۳۰ مهر ۱۳۹۷تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول
۳۰ مهر ۱۳۹۷ وقتی بخشنامه کانون صرافان یک روزهم اجرایی نشد!
۲۹ مهر ۱۳۹۷تزریق ۶۹ میلیون یورو ارز به بازار ثانویه؛ کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت ارز صادراتی
۲۹ مهر ۱۳۹۷تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز
۲۸ مهر ۱۳۹۷رئیس بانک مرکزی: ورود ارز به بازار ثانویه طی هفته‌های آینده شتاب می‌گیرد
۲۸ مهر ۱۳۹۷تبعات نوسانات ارزی دامن‌گیر دانشجویان دکتری متقاضی فرصت مطالعاتی
۲۸ مهر ۱۳۹۷عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم
۲۷ مهر ۱۳۹۷کوهکن: برخی‌ها ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌
۲۶ مهر ۱۳۹۷سورپرایز دلار برای نوسان‌گیران
۲۶ مهر ۱۳۹۷تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است
۲۵ مهر ۱۳۹۷دو اقتصاددان: مسئولیت همه پیامدها متوجه سیاست‌گذاران است/ کمبود عرضه عامل اصلی در جهت افزایش قیمت‌ها است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

میلاد حمیدی۵۵۳۴۰۳۰۸:۴۸:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۷
وقتی رقیبت خودت باشی حریفش نمیتونی بشی. وقتی دولت و بانک مرکزی خود دارند ارز ذخیره می کنند و عامل گرانی هستند مسلما این روند ادامه پیدا می کند. بخصوص که مردم هم از این وضعیت با خرید ارز و سکه استقبال بی نظیری نشان می دهند و مردم همیشه در صحنه ای داریم. بدیهی است که دولت می بیند هنوز جا دارد و ادامه می دهد!
ناشناس۵۵۳۵۱۷۱۰:۰۹:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۷
مفامات بسیار راحت می توانند دلار را به همان زیر 4000 تومان برگردانند اما نمی خواهد و مخصوصاً قیمتها را بالا برده اند
ناشناس۵۵۳۹۲۲۱۴:۱۰:۱۰ ۱۳۹۷/۶/۲۷
........ همه مشکلات خصوصا گرانیها زیر سرشونه
ثمیر۵۵۴۶۳۰۰۱:۴۰:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۸
چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟ جواب چون دولت نمی خواهد این کار را بکند
ناشناس۵۵۳۴۰۶۰۸:۴۹:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۷
نه تنها دولت بلکه هیچ کس دیگر هم نمی تواند.
ناشناس۵۵۳۶۵۲۱۱:۲۸:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۷
در تمام دنیا تفاضل تورم میشه قیمت ارز از سال 92 تا کنون طبق آمار بانک مرکزی حدود 90 درصد تورم داشتیم پس قیمت واقعی دلار 6000 است
ناشناس۵۵۴۳۰۶۱۸:۳۶:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۷
با افزایش قیمت دلار تورم بوجود میاید و اختلاف بین قیمت دلار و تورم را جبران میکند موضوع پیچیده است همین الان اگر شرایط سیاسی ارام شود سرمایه خارجی بیبایدو دولت به راحتی نفت بفروشد شاید بتواند حتی دلار را دو هزار تومان هم بکند(بحث عرضه و تقاضا است)
ناشناس۵۵۳۹۴۴۱۴:۱۹:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۷
مگه یادتون رفت رئیس دولت خودش گفت با یک تلفن به بانک مرکزی دلار را به قیمت سال قبل بر می گردانم
معلم۵۵۴۵۹۶۰۰:۳۵:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۸
ذخیره برای روز های سخت تا وضع ترامپ معلوم شود!
ناشناس۵۵۳۴۳۸۰۹:۱۸:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۷
قادر نیست یا خود خواسته اینکار را کرده است. مسله این است
ناشناس۵۵۳۹۸۴۱۴:۳۹:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست ؟ جوابش خیلی ساده ست ؛ چون خودش قیمت دلار و سکه و خودرو و مسکن رو بالا برده ! چرا دولت داره قیمتها رو به شکلی وحشتناک افزایش میده ؟ جوابش خیلی مفصله ؛ اما میشه تو این موارد خلاصه ش کرد : اولا اینجوری رفقا و اطرافیان ، به سودهای کلانی دست پیدا میکنن . ثانیا فرزندان و بستگان ، به حد کافی ثروت جمع میکنن تا به راحتی برن کانادا و ... . ثالثا فشار اقتصادی جوری مردم عادی رو له میکنه که هر طرح جدیدی که دولت ارائه کنه ، مثل برجام منطقه ای یا موشکی یا هرچیزی که باعث خوشحالی آمریکا بشه ، به اجبار مورد قبول واقع میشه .
حمید۵۵۳۴۴۰۰۹:۱۹:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۷
این دولت توانایی ادراه مملکتو نداره
ناشناس۵۵۳۴۴۶۰۹:۲۱:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چون از این وضع سود میبرد
گمنام۵۵۳۴۴۸۰۹:۲۲:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چون عامل اصلی خودت دولت برای اینکه پول های مردم از دستشون در بیاره کمبود ها را جبران کنه
mostafa.kamali95@yahoo.com۵۵۳۴۵۱۰۹:۲۴:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۷
دولت با اهداف زیر به دستکاری قیمت دلار و طلا پرداخت1 برای پوشش کسری های خود و بدهی های خود به بانک ها2 برای جلو گیری از تبعات ورشکستگی اشکار و پنهان بانک ها با توجه به تبعات ورشکستگی موسسات که انرا تجربه کرده بود3 جلوگیری از ورشکستگی دو خودرو ساز بزرگ کشور در 4 دولت بهترین گزینه را در اتاق فکر خود طراحی کرد تا با دست در جیب مردم کردن تمام این زیان ها را در بین مردم سرشکن کند
ناشناس۵۵۳۴۵۸۰۹:۲۷:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۷
به نظرم وقتی اعضای دولت بیشتر وقتشان صرف رسیدن به اهل بیت خودشان و جمع و جور کردن خودشان میشود دیگر وقتی برای ایران نمی ماند.
ناشناس۵۵۳۴۹۴۰۹:۵۵:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۷
هیچ اراده ای در مسولین برای نجات مردم از این بد بختی دیده نمی شود
عباس۵۵۳۵۱۹۱۰:۱۱:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چرا؟ چون نمی خواهند.چون منفعتشون اقتضا میکنه.چون غیراز خودشون دیگران به حساب نمیان.و......
مجید۵۵۳۵۳۱۱۰:۱۷:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۷
با توجه به اینکه درآمد دولت از دلار و مخارجش با ریال است، هرچه تفاوت این دو بیشتر باشد، دولت بیشتر منتفع خواهد شد. به عبارت دیگر و با کمال تعجب نفع مردم در تضاد با نفع دولت است. بنابراین به نظر می رسد دولت تمایلی به کنترل قیمت دلار ندارد، به خصوص که در دور دوم دیگر نیازی به رای مردم هم ندارد.
سعید۵۵۳۵۳۸۱۰:۲۰:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چون دولت گرون نکرده که دولت ارزون کنه.
ناشناس۵۵۳۹۸۷۱۴:۴۰:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۷
دقیقا برعکسه .
ناشناس۵۵۳۵۳۹۱۰:۲۰:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چون دولت نمی خواهد قیمت ارز پایین بیاید.
حسین۵۵۳۵۷۸۱۰:۴۹:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۷
"چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟" بهتر سوال اینگونه عوض شود: چرا دولت قائل به کاهش قیمت دلار نیست؟ در اینصورت شاید بهتر بتوان پاسخ داد
علی۵۵۳۶۳۷۱۱:۲۰:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۷
اینکار بالا بردن قیمت تصنعی ارز و طلا کار خود دولت است و با یک تیر چندین نشان زده است . ۱ جلوگیری از خروج ارز توسط مسافرین و خریداران مسکن در خارج از کشور . ۲ تامین کسری شدید بودجه و یارانه ها ۳ در دست گرفتن کنترل مردم بشدت فقیر شده با ابزار کوپن و کالا برگ . البته اینکار بسیار بسیار پر خطر است و احتمال ..محلی و فراگیر توسط مردم گرسنه و فقیر شده را بالا می برد .
ناشناس۵۵۳۶۶۰۱۱:۳۴:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۷
دولت نمی خواهد
محمد۵۵۳۶۸۲۱۱:۴۵:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۷
وقتی کار خود دولت باشه چطوری کمش کنه؟
ناشناس۵۵۳۶۸۸۱۱:۴۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۷
حرف شما بازار عرضه و تقاضا است وقتی ارزه کننده فقط دولت و خصولتی ها باشند هر وقت مثل شیر اب ان را کم و یا می بندند تا قیمت ها بالا برود و دیگر این بازار عرضه و تقاضا نیست بلکه بازار دولت است
رضا۵۵۳۶۹۲۱۱:۴۹:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۷
ارز ورودی به کشور دو بخش است یک صادرات نفت که دولت با احتیاط آن را صرف می کند لذا عرضه را کم کرده تا اولا قیمت پایین نیاید و بتواند ریال مورد نیاز خود را با عرضه ارز محدود به دست آورد ثانیا منابع ارزی خود را برای شرایط بحرانی حفظ کند.دوم ارز حاصل از صادرات غیر نفتی است که عمدتا مربوط به صنایع پتروشیمی و معدنی می باشد که عمده این ارز در اختیار جریان های مافیایی بوده و در کنترل دولت نیست.دولت واردات صنعتی کشور را به دامن ارز عرضه شده توسط این جریانات با نرخ نیما سوق داده که نتیجه آن عدم تخصیص ارز از سوی ایشان برای واردات مواد اولیه بواسطه اختلاف قیمت ارز نیما با بازار ازاد شده که در ادامه موجب تعطیل شدن صنایع کشور می شود و به این وسیله می خواهد جریان های مافیایی را در مقابل ارباب صنایع و مردم بیکار شده و بدون جنس مانده قرار دهد.صرف نظر از همه این تفاسیر حتی با در نظر گرفتن نقدینگی مخوف موجود در کشور و رشد ان به هیچ وجه نمی توان مقادیر بالای ارز حاصل از صادرات غیر نفتی را با نرخ دلاری 14300 تومان در کشور نقد کرد چون قدرت خرید صنایع و مردم در حدی نیست که بتواند مواد اولیه و کالایی را که با این نرخ عرضه شود جذب کنند و مطابق محاسبات حداکثر نرخ قابل عملکرد همان نرخ نیماست که تازه ان هم به قیمت کاهش شدید تقاضا و مصرف قابل جذب است.حال باید دید در این کشاکش کشتی اقتصاد به چه سمتی سوق پیدا می کند و فقط این امر را می توان گفت که اگر ارز حاصل از صادرات چه نفتی و چه غیر نفتی عرضه شود قیمت ارز به شدت کاهش خواهد یافت.
ناشناس۵۵۳۶۹۶۱۱:۵۱:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۷
اگر روزی دلار ارزشش سقوط کرد جایگزینی بهتر از طلا ندارد دولت تا می تواند باید روی طلا سرمایه گذاری کند.
امید۵۵۳۷۰۹۱۲:۰۶:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۷
تا وقتی دولت کسری بودجه دارد و باید حقوق‌ها و پاداشهای نجومی به ژن خوب‌ها و پورشه سوارها پرداخت کند دلار گران و گرانتر و پول ملی بی ارزش تر می‌شود.
ناشناس۵۵۳۷۸۶۱۲:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۷
دولت میگه ارز نقدی خیلی کمه و بیشتر ارز از سامانه نیما داره فروخته میشه چرا قیمت ارز بالاست؟؟ این دلیلش اینه که دولت و بانک ها خودشون این بساط رو ایجاد کردن و نمی خوان ارز پایین بیاد و شخصی که جمله بالا رو مطرح میکنه این مساله رو باید جواب بده که ارز نقدی بازار آزاد اگر بتونه آزادانه و به هر کسی فروخته بشه و نیاز بازار و اشخاص رو تامین کنه قطعا از لحاظ مقدار بسیار بیشتر از سامانه نیما خواهد بود و لذا عرضه قطره چکانی و تقاضای بالای مردم و شرکت ها و تامین نشدن مناسب تقاضا میشه دلار گران و نامتعارف.
ناشناس۵۵۳۸۳۹۱۳:۲۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چون خودش با برنامه های غلط ... بازار ....را بهم ریخته
ناشناس۵۵۳۹۸۳۱۴:۳۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۷
چون نه توانش رو داره و نه می خواد! کلا دولت نقش ...را دارد
ناشناس۵۵۴۱۷۳۱۶:۴۵:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۷
فرقه ...بر سر کار!!
یوسفی 20۵۵۴۲۶۱۱۷:۵۰:۱۰ ۱۳۹۷/۶/۲۷
زیرا مسئولین مربوطه بلد نیستند ارزهای حاصل از صادرات به بازار راهنمائی کنند اگر ارزها به بازار هدایت شود و حتی اگر قیمت گذاری ازاد اعلام شود قیمت ارز به شدت افت میکند
ناشناس۵۵۴۳۱۸۱۸:۵۵:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۷
اقای خامنه ای گفتند این مشکلات اقتصادی از درون و داخل مملکت هست . تحریم تاثیر دارد ولی انقدر نیست . امورات مملکت دست کسانی می باشد که کاملا بی کفایت وبی مدیریت هستند و اقا خامنه ای گفتند بارها و بارها به انها تذکر داده ایم .
ناشناس۵۵۴۵۶۷۲۳:۴۸:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۷
ارز در اختیار دولت است و اقتصاد کشور ما دولتی است نرخ ارز هم دولت میتواند تعیین کند نه در کوچه و خیابان
ناشناس۵۵۴۵۷۳۲۳:۵۷:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۷
دولت ۱۰۰۰ دلار نفت میداد بانک مرکزی ۴ میلیون تومان میگرفت الان ۱۰۰۰ دلار میده ۱۵میلیون میگیره یعنی درآمد دولت حدودا ۴ برابر شده. هزینه دولت تغییری کرده؟خیر پیدا کنید عامل گرانی را؟ جالبه که برخی........سکوت اختیار کرده اند
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 4. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 5. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 6. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 7. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 8. پادشاه و ولیعهد عربستان مرگ خاشقجی را به خانواده‌اش تسلیت گفتند

 9. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 10. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 11. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 12. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 13. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 14. اجازه آقای "رئیس" !؟

 15. تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول

 16. درسی که باروز به کشتی‌ ایران داد

 17. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 18. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 19. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 20. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 21. احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

 22. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 23. گاردین: فرستاده سلمان، به ترکیه التماس می‌کرد

 24. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 25. رادار ۲۰۳۱ موشک کروز نور + عکس

پربحث‌های دیروز

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 3. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 4. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 5. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 6. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 7. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 8. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 9. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 10. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 11. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 12. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 13. محسنی اژه ای: حکم اعدام سلطان سکه و محمد سالم در دیوان عالی کشور تایید شد

 14. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 15. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 16. کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان/ سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد + جدول

 17. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 18. قهر جهانگیری با دولت؟/ نارضایتی اصلاح طلبان از وزرای پیشنهادی/ روایت جلیلی از گلابی، هلو و لولو/ واکنش وزیر اصلاحات به نامزدی لاریجانی برای انتخابات 1400

 19. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 20. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 21. سهم زنان از آینده کمتر از مردان نیست!

 22. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 23. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 24. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 25. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 8. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 9. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 10. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 11. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 12. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 13. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 14. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 15. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 16. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 17. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 18. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 19. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 20. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 21. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 22. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 23. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 24. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 25. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 3. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

 4. تزریق ۴میلیارد یورو در بازار ثانویه/۶۰۰ میلیون یورو بدون مشتری ماند+جدول

 5. خبر نماینده مجلس از امتناع دولت در مورد حفظ کارت سوخت

 6. نماینده مجلس: دولت باید حقوق کارگران را هم افزایش دهد

 7. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 8. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 9. پرداخت ارز مسافری در خاک عراق از ساعت ۸ تا ۲۰ و تحویل در ۵۱ نقطه

 10. شورای عالی کار منتظر وزیر جدید/ مزد کارگران افزایش می‎یابد؟

 11. قیمت نجومی بلیط پرواز اربعین/ با گرانفروشان برخورد می‌شود؟ +اسناد

 12. وضعیت قرمز در فضای کسب و کار  

 13. وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه‌هایش را تشریح کرد؛ از ایجاد ثبات اقتصادی تا عبور از تلاطم

 14. وزیر نیرو: در بخش برق نیازمند مدیریت مصرف هستیم

 15. مذاکرات آمریکا با سوئیفت برای قطع دسترسی ایران

 16. توزیع سبد کالا آغاز شد + جزئیات

 17. واردات پوشاک ممنوع شد ولی قاچاق متوقف نشد

 18. اژه‌ای: اخلالگران اقتصادی در سایر استان‌ها به زودی محاکمه می‌شوند

 19. میزان خسارت مالی قابل پرداخت به خودروها صرفاً تا میزان متناظروارده به گرانترین خودروی متعارف پیش بینی شده است

 20. رویداد بین المللی «اینوکس کیش 2018 » کلید خورد

 21. اسماعیلی: زمان اعدام سلطان سکه و سالم هنوز مشخص نشده است

 22. ریزش ۱۷۰۰ واحدی شاخص بورس

 23. سکه ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شد + آخرین قیمت دلار و ارز

 24. ۲۵ مهر ۹۶ چه اتفاقی در کشور افتاد ؟

 25. جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور جهانگیری برگزار شد

پربحث‌های دیروز

 1. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 2. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 3. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 4. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 5. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 6. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 7. محسنی اژه ای: حکم اعدام سلطان سکه و محمد سالم در دیوان عالی کشور تایید شد

 8. کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان/ سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد + جدول

 9. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 10. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 11. سرپرست وزارت صنعت خبر داد: اختصاص ۱۰ میلیارد دلار به تولید داخل

 12. کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا 74درصد گران شدند

 13. پورمختار: جایگزین سوئیفت راه اندازی می‌شود/ سیاسی کاری‌های واشنگتن عامل انزوای سوئیفت می‌شود

 14. ارزشمندترین برندهای خودرویی جهان را بشناسید

 15. وام مسکن ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود؟

 16. نامه مرغداران به روحانی: مرغ‌ها گرسنه‌اند

 17. تقدیر جهانگیری از صادرکنندگان نمونه کشور

 18. تقوی نژاد خبرداد: ارائه پیشنهاد کاهش ۵ درصدی از مالیات تولید و بسته معافیت‌های مالیاتی به دولت/ بررسی صددرصد پرونده های مالیاتی در سامانه سنیم

 19. رییس‌جمهور: صادرکنندگان امین کشور، سرداران عرصه مقابله با تحریم هستند

 20. دو مدیرکل جدید بانک مرکزی منصوب شدند

 21. استعفای مدیرعامل ایمیدرو پذیرفته شد

 22. از سلاطین سکه و دلار چه می‌دانید؟  

 23. آغاز ممنوعیت فروش پوشاک خارجی و برند

 24. قیمت برخی خودروهای تولید داخل در بازار + جدول

 25. تزریق ۶۹ میلیون یورو ارز به بازار ثانویه؛ کاهش ۵۰۰ تومانی قیمت ارز صادراتی

پربحث‌های هفته

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 3. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 4. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 5. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 6. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 7. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 8. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 9. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 10. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 11. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 12. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 13. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 14. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 15. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 16. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 17. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 18. چرا باید نگران نظام بانکی باشیم؟

 19. آخرین خبرها از تعیین قیمت‌ جدید خودروها

 20. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 21. کاهش قیمت سکه در بازار + آخرین نرخ ارز

 22. محسنی اژه ای: حکم اعدام سلطان سکه و محمد سالم در دیوان عالی کشور تایید شد

 23. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 24. خادمی: بنزین با فعال شدن کارت سوخت "دو نرخی" می‌شود

 25. پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو به ستاد تنظیم بازار رفت

آخرین عناوین