مروری بر اخبار مهم روز؛ دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟

گروه سیاسی الف،   3970625133 ۱۶ نظر، ۱۲ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

سرانجام فراکسیون امید مجلس

روزنامه ایران نوشت: یکی از اعضای فراکسیون امید می‌گوید تبعیت از تصمیمات جمعی در این فراکسیون کم شده، آسیبی که قاسم میرزایی نیکو معتقد است به هیات رئیسه فراکسیون برمی‌گردد... خصوصاً بعد از استیضاح کرباسیان، وزیر سابق اقتصاد این بحث بیش از قبل بالا گرفت؛ دلیل آن هم نقش پررنگ برخی نمایندگان اصلاح‌طلب در برکناری وزیر بود. چرا که پیش از آن فراکسیون امید اعلام کرده بود با این استیضاح مخالف است اما برخی اعضا برخلاف این نظر به میدان‌داری در جریان استیضاح مسعود کرباسیان مشغول شده بودند. در همان زمان برخی‌ها این اتفاق را آغاز تزلزل در میان تشکیلات اصلاح‌طلبان مجلس دانسته بودند... مجلس دهم در هفته‌های اخیر نشانه‌های زیادی از رفتارهای غیر فراکسیونی از خود بروز داده، مهم‌ترینش بحث استیضاح وزرا است؛ جایی که در دو مورد رخ داده مجلسی‌ها خلاف رای اعلام شده فراکسیون‌های سه‌گانه عمل کردند... در فاصله کمتر از دو سال تا پایان عمر مجلس دهم به نظر نمی‌رسد که انشعاب خاصی برای تشکیل فراکسیونی جدید در افق این دست اختلافات در انتظار اصلاح‌طلبان مجلس باشد. اما چیزی که می‌تواند رخ بدهد، دور شدن عناصر بدنه فراکسیون امید از دور هسته سخت این مجموعه و از بین رفتن قدرت تاثیرگذاری آن در مجلس است. برای رسیدن به گمانه‌های قوی‌تر و عینی‌تر در این خصوص شاید باید تا موعد برگزاری انتخابات هیات رئیسه فراکسیون در سال سوم صبر کرد.

روزنامه آرمان نوشت: امیدی‌ها در جاده ناامیدی گام بر می‌دارند! این ادعای برخی اصلاح‌طلبان است که از نزدیک شاهد فعالیت‌ها و تحرکات اعضای فراکسیون امید در مجلس و دیگر اصلاح‌طلبان در خارج پارلمان هستند... فراکسیون امید اکنون میان دو لبه قیچی است، چنان‌که از سویی حامی دولت است و در پیروزی انتخاباتی روحانی نقش داشته و از سوی دیگر با برگه‌های استیضاح وزرای همین دولت مواجه است که امضای آن از سوی مخالفان دولت تعبیر به پایان حمایت از روحانی می‌شود که البته در عالم واقعیت چنین نیست که اصلاح‌طلبان داخل و خارج بهارستان بارها اعلام کردند که حمایت آنها از دولت و شخص رئیس‌جمهور به همراه انتقاد و با هدف بهبود اوضاع کشور است، اما به هر حال سیاه‌نمایی مخالفان دولت دامنگیر اعضای فراکسیون امید است، اما در سوی دیگر این تعامل کمرنگ است و رئیس‌جمهور و وزرا تعامل لازم را با اعضای فراکسیون امید ندارند.

 جریان اصلاح‌طلبی باید به دنبال رویکرد جدیدی باشد

محمدرضا عارف در آستانه سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در دیدار با فعالان طیف‌های مختلف دانشجویی گفت: جریان اصلاح‌طلبی باید به دنبال رویکرد جدیدی باشد و یک نوع پوست اندازی در این جریان نیاز است تا بهتر بتواند در خدمت انقلاب و مردم عزیز کشورمان و پاسخ به مطالبات به حق آنها در همه زمینه‌ها باشد.

جایی برای‌پیرمردها نیست

روزنامه صبح نو نوشت: با بررسی و تایید ماده واحده طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان در روز دوم مردادماه سال‌جاری، حوزه ورزش به‌عنوان بخش مهمی که میزبان خیل عظیمی از مدیران بازنشسته است، دستخوش تغییرات فراوانی می‌شود...مدیرانی که ‌سال‌های اخیر و در بخش‌های مهم وزارت ورزش و فدراسیون‌های ورزشی، جایگاه مادام‌العمری را برای خود ایجاد کرده بودند، حالا بالاجبار باید با صندلی‌های محبوب‌شان وداع کرده و شاهد جوانگرایی در سمت‌ها و پست‌های خود باشند. این مدیران خصوصاً روسای فدراسیون‌های ورزشی در این سال‌ها، از یک‌سو با انتصابی کردن مجامع انتخاباتی و از سوی دیگر با توسل به قانون ایثارگری که به حضورشان در جبهه مربوط می‌شد، از تبصره خاص استفاده کرده و برای خودشان مصونیتی کاذب ایجاد کرده بودند‌ تا کماکان در صندلی ریاست حضور داشته باشند... بر همین اساس شنیده می‌شود برخی از روسای فدراسیون‌های ورزشی از جمله آقای مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال و آقای احمد ضیایی، رییس فدراسیون والیبال که جزو جانبازان به حساب می‌آیند، به دنبال رایزنی برای افزایش میزان جانبازی خود هستند تا به این واسطه از تمکین این قانون رها شوند.

متن کامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان منتشر شد + جزئیات

ایران نوشت: سیداحسان قاضی‌زاده‌ هاشمی، یکی از طراحان این قانون در مجلس معتقد است نه تنها مجالی برای دور زدن این قانون نیست، بلکه تا دو ماه دیگر که مهلت اجرای این قانون است، شامل یک چرخش مدیریتی بزرگ در کشور خواهیم بود. زیرا نه فقط شهرداران، بلکه هر شرکت یا سازمانی که حتی یک ریال از بودجه عمومی استفاده می‌کند هم شامل این قانون می‌شود... در قانون آمده است که نه همه جانبازان، بلکه تنها جانبازان بالای 50 درصد از شمول آن خارج هستند. امیدوارم بنیاد شهید هم راه‌های فرار قانونی افراد را ببندد. ضمن اینکه در قانون قبلی، ایثارگران، رزمندگان و جانبازان 25 درصد هم استثنا شده بودند، اما ما در اصلاح قانون همه این استثناها را حذف کردیم.

نماینده مجلس: شنیده‌ایم برخی در پی دریافت سهمیه جانبازی هستند/ شهردار تهران شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ما منتظر بودیم قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان به ما ابلاغ شود، اکنون تعدادی از استانداران هستند که باید جابه‌جا شوند که در این جا به جایی جایگزینی استانداران بسیار مهم است.

نمایندگان خطاب به سران قوا: بازنشسته‌ها را بازنشسته کنید/ نگذارید مدیران از عنوان «جانباز» سوءاستفاده کنند

پرونده دختر وزیر سابق تکمیل و متهم در بازداشت است

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران با اشاره به پرونده دختر یکی از وزرای سابق گفت: این پرونده در دادسرای اقتصادی تکمیل و متهم آن بازداشت شده است.

دادستان تهران خبر داد: دستگیری سه مقام دولتی مرتبط با پرونده‌های اقتصادی اخیر/ هشدار به شرکت‌های قطعه‌سازی و خودروسازی

انتقاد کیهان از عارف

روزنامه کیهان نوشت: رئیس فراکسیون امید به دیدار یک خانواده شهید رفت... این تجلیل از خانواده شهدای انقلاب -که کار درستی هم هست- در حالی است که آقای عارف  اخیراً از دو تن از عناصر ضد انقلاب تمجید کرده بود. او در دیدار 27 مرداد اعضای انجمن اندیشه و قلم گفته بود: «مزیت گفتمان اصلاحات جذب حداکثری است؛ این مثال مردمی درباره اصلاحات که از «سروش تا گوگوش» را شامل می‌شود، صحیح است و ما نمی‌توانیم کسی را حذف کنیم.

اصلاحات از «نقد دولت» نمی‌گذرد

روزنامه‌ آرمان نوشت: اصلاح‌طلبان... به سبب عملکردهای انتقادآمیز دولت محبوبیت و اعتماد سابق در میان افکار عمومی را در خطر می‌بینند. هرچه هست عملکرد روحانی به پای اصلاح‌طلبان نیز نوشته می‌شود و بهتر آن است که این جریان برای عملکرد بهتر دولت تلاش بیشتری کند تا بتواند حداقل سرمایه اجتماعی خود را بازیابد... فیض‌ا... عرب سرخی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و معاون وزیر بازرگانی دولت اصلاحات در این باره می گوید: آقای روحانی سمبل یک جریان فکری است که مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار گرفت. اصلاح‌طلبان وقتی کارشان اشتباه است که موقعیت کار بهتر یا تصمیم بهتر برایشان مهیا بوده و به آن عمل نکرده باشند... ما حامی آقای روحانی بودیم هستیم و اگر او دولتش ضعفی دارند به حساب اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود یا نه؟ بله، نوشته می‌شود، اما اصلاح‌طلبان انتخاب و یا نامزد بهتری نداشتند و در این انتخاب اشتباه هم نکردند... دولت ایشان{روحانی} آن چنان که باید و شاید مشورت‌پذیر نیست. در عین حال اصلاح‌طلبان بنا بر باور و وظیفه و خواست جامعه و با توجه به برنامه‌های مطرح شده که باعث شد مردم را به رای دادن به روحانی ترغیب و تشویق کنیم، باید به دولت انتقاد کنیم و خواستار برآورده شدن همان برنامه‌ها و مطالبات باشیم.

علی تاجرنیا‌، فعال سیاسی اصلاح طلب در روزنامه اعتماد نوشت: ... تیم آقای‌روحانی در حلقه مشاوران و مردان اجرایی کارآمدی لازم را برای عبور از بحران‌ها در کشور ندارد. قطعا رئیس‌جمهور می‌تواند از ظرفیت بالای اصلاح‌طلبان برای پیشبرد امور استفاده کند. آقای روحانی دیگر امکانی برای ریاست جمهوری مجدد نخواهد داشت، اما می‌تواند با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌های موجود اجرایی در کشور از بین مدیران اصلاح‌طلب، خاطره خوشی را از دوران خود به یادگار بگذارد. مردم سختی‌ها را می‌بینند و اگر دولتی بتواند سختی‌ها را مدیریت کند قطعا راضی خواهند بود... انتقاد امروز اصلاح‌طلبان از رئیس‌جمهور نیز نه برای عبور از آقای روحانی و نگاه به انتخابات‌های آینده؛ بلکه برای هرچه کارآمد کردن دولت تدبیر و امید است.

ظریف و کری چه برنامه ای برای انتخابات دارند؟

نامه نیوز در مطلبی با عنوان« ظریف و کری چه برنامه ای برای انتخابات دارند» نوشت: دیدارهای جان کری و ظریف شاهد خوبی از گرم بودن روابط اعتدالیون و دموکرات ها است. روابطی که بدون شک در انتخابات های آتی اثرگذار خواهد بود... در ایالات متحده، اوباما و جان کری برنامه تازه ای  ترتیب داده اند و گویا کنداکتور آن  را با ظریف و حسن روحانی هم هماهنگ کرده اند... ادامه دیدارهای ظریف و کری که وزیرخارجه پیشین آمریکا از آن سخن گفته است شاهد خوبی بر این مدعا است که دولت اعتدال گرای روحانی قصد قطع رابطه با دموکرات ها را ندارد. روحانی و اعتدالیون تجربه خوشایندی از هدف گرفتن سیاست خارجی دارند و امیدوارند که در انتخابات های آتی نیز شاهد تکرار آن تجربه باشند...انتخابات ...{آمریکا} تنها چند ماه قبل از انتخابات 1400 برگزار می شود و پیروزی احتمالی یک دموکرات تاثیر قابل توجهی در انتخابات ایران خواهد داشت. با فرض پیروزی یک دموکرات و یک دوره ای شدن دولت ترامپ ما نیز در ایران انتخابات پرهیاهو تری را برگزار خواهیم کرد. چرا که یک بار دیگر امیدها به رویت ثمرات برجام افزایش می یابد و این دستاورد بزرگی برای اعتدالیون خواهد بود. سوال باقی مانده اما این است که اگر یک دموکرات ساکن کاخ سفید شود و روابط این جریان سیاسی با اعتدالیون در ایران همچنان گرم مانده باشد، بهترین گزینه برای ریاست جمهوری ایران کیست؟ قاعدتا کسی که یک بار دیگر سیاست خارجی را به عنوان اصلی ترین پروژه خود معرفی کرده و این پیام را به بدنه جامعه منتقل کند که با موفقیت های بیشتر در این زمینه توان حل وفصل مشکلات در عرصه های دیگر نیز به وجود خواهد آمد.

جان کری: از پیروزی روحانی و انتصاب ظریف خیالمان آسوده شد

پیام حضور احمدی نژاد در کرج

روزنامه آرمان نوشت: مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دیروز، شنبه با حضور اعضا تشکیل جلسه داد. در میان تصاویر منتشر شده از جلسه امروز مجمع، تصویری از هم‌نشینی آیت‌ا... محسن مجتهد شبستری، امام جمعه سابق تبریز با احمدی‌نژاد، حاشیه‌ساز شده است. در این تصویر به نظر می‌رسد، آیت‌ا... مجتهد شبستری صندلی خود را پشت به احمدی‌نژاد کرده و آشکارا از نشستن کنار احمدی‌نژاد ناخرسند است. پیش‌تر نیز به صورت غیررسمی گفته شده بود، آملی لاریجانی و حسن روحانی به دلیل حضور احمدی‌نژاد در جلسات شرکت نمی‌کنند.

روزنامه اعتماد هم نوشت: جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته باز هم بدون حضور «رییس» و با مدیریت آیت‌الله موحدی‌کرمانی برگزار شد و جای خالی آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی باز هم جلب‌توجه می‌کرد. همچنین در جلسه دیروز باز هم حسن روحانی و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی روسای دو قوه مجریه و قضاییه حضور نداشتند و علی لاریجانی، رییس مجلس هم با تاخیر رسید. اما آنچه در میان فریم‌های عکس جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام خودنمایی می‌کرد حضور احمدی‌نژاد بود. عکسی از او و آیت‌الله مجتهدشبستری دست به دست شد که نشان می‌داد آیت‌الله محسن مجتهدشبستری تمایل چندانی برای صحبت با رییس دولت نهم و دهم ندارد و البته از اینکه کنار احمدی‌نژاد نشسته است هم چندان راضی نیست. ... احمدی‌نژاد روز پیش از حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم نوحه‌خوانی در منطقه حصارک کرج شرکت کرده‌ بود و سخنرانی پرحاشیه‌ای داشت. او که در این مراسم سخنرانی می‌کرد، ‌گفت: پول نیست؟ اگر می‌گویند پول نیست یک تماس با من بگیرید تا من جاهایی را که پول‌ها خوابیده، نشان ‌دهم. فیلم‌هایی که از این مراسم در فضای مجازی و کانال تلگرامی دولت بهار، منتسب به جریان احمدی‌نژاد منتشر شده است؛ جمعیت حاضر علیه روحانی و دولت شعارهایی سر داده‌اند.

روزنامه ایران نوشت: روز گذشته و بعد از انتشار عکس‌های جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهره خندان محمود احمدی‌نژاد برای خیلی‌ها بیشتر از محتوای این جلسه جلب توجه کرد. نکته قابل تامل‌تر اما این است که او سه روز قبل‌تر در کرج حاضر شده و برای جمعی از مردم سخنرانی هم کرده بود...براساس برخی گزارش‌ها، در این مراسم برخی شعارهای ساختارشکنانه هم سر داده شده بود. کرج یکی از شهرهایی است که اعتراض‌های اخیر در آن به نسبت برخی نقاط دیگر شدت و حدت بیشتری داشت و اینکه محمود احمدی‌نژاد این شهر را برای سخنرانی انتخاب می‌کند، بی ارتباط با این موضوع نیست. چرا که به اعتقاد برخی، احمدی‌نژاد تلاش دارد از ماجرای نارضایتی‌های مردمی ماهی خود را صید کرده و  جایگاه رهبری این اعتراض‌ها را به نام خود ثبت نماید. مواضع هفته‌های اخیر او علیه قوای قضائیه و مقننه و پیشنهادش مبنی بر کناره‌گیری دولت در همین چارچوب ارزیابی می‌شود... در میان تحلیل‌هایی که بعضاً درباره رفتارها و مواضع احمدی‌نژاد بیان می‌شود، به این موضوع هم اشاره می‌رود که وی بی تمایل نیست بازداشت شود تا به زعم خود پازل محبوبیتش را تکمیل نماید...

شکستن بن‌بست بی‌اعتمادی

عباس عبدی، در روزنامه اعتماد نوشت:... وضعیت اقتصادی و اجتماعی ما به‌گونه‌ای است که بدون بازسازی نسبی اعتماد اجتماعی، هیچ سیاست اقتصادی موثری شکل نخواهد گرفت. تمام سیاست‌های منبعث از دانش اقتصادی، از جمله بازار آزاد، عرضه و تقاضا و... بر مفروضاتی مبتنی است که بعید است هیچ‌کدام از آن مفروضات در جامعه ایران در حد و اندازه مورد انتظار وجود داشته باشد. در گذشته هم این مساله وجود داشت. شوک‌هایی که به نوعی اعتماد و امید را در جامعه زنده می‌کرد...معتقدم که هیچ‌یک از مسائل جاری و اصلی جامعه ما حل نخواهد شد، مگر آنکه حدی از اعتماد اجتماعی بازسازی شود. دایره محدود مدیریتی و رفتاری نیز قادر به حل مشکلات نیست. این نیروها همان کاری را می‌کنند که تاکنون انجام داده‌اند. مساله فقط نیروی انسانی نیست، بلکه در فضای بسته مدیریتی، بهترین نیروها نیز قادر به ایفای نقش نیستند.

روزبه کردونی، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزرات رفاه هم در یادداشتی که در خبرگزاری ایلنا منتشر شد نوشته است: مردم باید باور داشته باشند هزینه تحریم‌ها را مسئولین و مردم با هم تحمل می‌کنند و در تصمیماتی که برای مواجه با این شرایط گرفته می‌شود نظرات آنها نیز شنیده ، بررسی و توجه می‌شود.

نامزدهای جدید سخنگویی دولت

یک منبع آگاه در دفتر رییس‌جمهوری با اعلام این خبر که ربیعی و حاجی‌میرزایی به عنوان گزینه‌های اصلی سخنگوی دولت مطرح هستند، به ایسنا گفت: به زودی گزینه اصلی سخنگویی دولت از سوی دفتر رئیس‌جمهوری اعلام می‌شود.

ناگفته‌هایی از مذاکرات ایران و آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ واسطه عمانی مذاکرات که بود؟

امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و معاون سابق وزیر خارجه برای اولین بار توضیحاتی درباره چگونگی مذاکره ایران و آمریکا در دوره احمدی‌نژاد و واسط عمانی این مذاکرات را اعلام کرد. امیرعبداللهیان به تسنیم گفت: ... در جمهوری اسلامی ایران هم به ویژه در سطح مقام معظم رهبری به این رویکرد سلطان عمان که رویکردی منصفانه، منطقی و نزدیک به واقعیات صحنه رفتار جمهوری اسلامی ایران و عملکرد مثبت و سازنده کشورما در منطقه است، نگاه شده است. این ارتباط همیشه مشوق سلطان قابوس بوده که اگر جایی می‌تواند یک حرکتی انجام دهد، این کار را انجام دهد...  آقای "سالم"ی که جان‌کری در کتاب خود از او نام برده و اعلام کرده فردی کلیدی میان سلطان عمان و جمهوری اسلامی ایران برای شکل‌گیری مذاکرات بوده و رفت و آمد‌هایی را به آمریکا داشته و با مقامات آنها دیدار داشته درست است، در آن مقطع بنده نیز مذاکراتی با این فرد داشتم که این دیدارها در عمان و ایران بود. وی از مشاوران ارشد سلطان عمان است.... مقام معظم رهبری مخصوصا تاکید داشتند که حتماً باید تضمین‌های لازم اخذ شود. یادم هست آن وقتی که آقای "سالم" می‌آمد ما هم به دلیل حفظ مسائل حفاظتی و به دلیل اهمیت موضوع و هم برای این که همفکری دقیقی داشته باشیم آقای دکتر صالحی وزیر وقت امور خارجه و بنده به همراه آقای دکتر عباس عراقچی و دکتر خاجی در حیاط ساختمان شماره یک وزات امور خارجه میزی می‌گذاشتیم و آنجا حرف‌ها را می‌زدیم و مطالب را از سالم می‌گرفتیم....آقای دکتر احمدی‌نژاد معتقد بودند این موضوعی نیست که وزیرخارجه با توجه به پیچیدگی‌هایی که موضوع داشت آن را دنبال کند و پیش ببرد.

آیا قالیباف برای جانشینی لاریجانی برنامه ریزی می کند؟

نامه نیوز در مطلبی درباره آینده سیاسی قالیباف نوشت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری 96 .... نامه قالیباف منتشر شد...قالیباف در نامه خود از کلیدواژه «نواصولگرایی» سخن به میان آورد؛ واژه‌ای که باعث ایجاد ابهام و ایهام در برخی اصولگرایان شد... با این همه اما قالیباف همچنان عزم جزمی برای تئوری پردازی ... دارد. نکته اما این است که او گویا این بار چندان به 1400 فکر نمی کند . برخی معتقدند او به پارلمان فکر می کنند؛ به مهمترین صندلی آن. کسانی که این روزها او را رصد می کنند معنقدند اوج گرفتن فعالیت های سیاسی او از سخنرانی گرفته تا حضور در شبکه های مجازی نشان از عزم راسخ او برای حضور در انتخابات مجلس دارد. به یک معنا قالیباف که گویا دوران علی لاریجانی را برای مجلس تمام شده می داند رویای رئیس قوه مقننه شدن بعد از او را در سر می پروراند و از امروز به دنبال هموار کردن راه برای رسیدن به ساختمان هرمی شکل بهارستان است... قالیباف تصمیم درست و مهمی گرفته است.  او از چهره های کارآمد و عملگرای اصولگرایان است و می تواند رای خوبی از مردم تهران کسب کند . مساله اما این است که او تنها نیست.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۰ مهر ۱۳۹۷واکنش‌ها به اظهارات جهانگیری/ آخوندی، وزیر جمهوری اسلامی یا مرید نئولیبرالیسم؟ / علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده
۲۹ مهر ۱۳۹۷قهر جهانگیری با دولت؟/ نارضایتی اصلاح طلبان از وزرای پیشنهادی/ روایت جلیلی از گلابی، هلو و لولو/ واکنش وزیر اصلاحات به نامزدی لاریجانی برای انتخابات 1400
۲۸ مهر ۱۳۹۷خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی
۲۵ مهر ۱۳۹۷تغییرات در دولت به نفع لاریجانی؟/ افشانی؛ از تکذیب شنود تا اصرار بر عزل و نصب تا آخرین دقیقه/ توصیه روزنامه اصلاح طلب به جهانگیری
۲۳ مهر ۱۳۹۷معاون شهردار شدن زنان، تنها میراث افشانی/ FATF، باز هم برخورد سیاسی به‌جای برخورد کارشناسی/ واکنش عجیب آرمان به حضور روحانی در دانشگاه تهران
۲۲ مهر ۱۳۹۷حضور روحانی در دانشگاه تهران و حواشی آن/ اصلاح ساختار مجلس؛ چرا و چگونه؟/ افشانی و امضای انتصابات چند دقیقه قبل از دریافت کارت قرمز
۲۱ مهر ۱۳۹۷ابهامات دیدار جهرمی با پاول دوروف/ قالیباف از ایران رفته است؟/ مطالبه شفافیت، مطالبه‌ای سیاسی است؟
۱۸ مهر ۱۳۹۷آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی
۱۷ مهر ۱۳۹۷روایت روزنامه اصلاح طلب از اقدام تاریخی لاریجانی/رفتار عجیب برخی نمایندگان/ جزئیات چینش تیم جدید اقتصادی دولت/ پشت پرده احضار سلبریتی‌ها/ وقتی قرار است یک نفر حتماً وزیر باشد
۱۶ مهر ۱۳۹۷ماجرای ارسال پیامک های انبوه به نمایندگان/ دلیل شماتت اصلاح طلبان از نظر زیباکلام/ سی اف تی و سرانجام ائتلاف روحانی-لاریجانی/ سوال شریعتمداری از ظریف/ انتقاد محسن هاشمی از رئیس جمهور
۱۵ مهر ۱۳۹۷روایت عجیب روزنامه اصلاح طلب از توطئه ارزی علیه جهانگیری/ پاسخ به تعلل در برخورد با احمدی‌نژاد/ اولین واکنش شورای نگهبان به سی اف تی/ مشهورترین کلاهبردار دهه شصتی بازداشت شد
۱۴ مهر ۱۳۹۷ روایت ناطق نوری از ماجرای انتقاد به بنی صدر و تذکر امام/ ایجاد پست جدید برای خالق ژن خوب/ حاشیه های سخنرانی ولایتی/ چهره های اصلاح طلبی که با وجود دعوت به دیدار روحانی نرفتند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۵۱۴۵۷۲۱:۰۶:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۵
آقای روحانی، بذر ناامیدی از آن زمانی درمیان مردم پاشیده شد که معلوم شد برجام مشتی وعده نسیه بوده است و به جای رونق اقتصادی در اثر برجام شاهد رکود در اقتصاد و در مرحله بعد کاهش ارزش پول ملی هستیم.
ناشناس۵۵۱۵۵۰۲۲:۳۴:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۲۵
بذر ناامیدی یعنی کارگری که با دو فرزند دانش‌آموز 3 ماه است حقوق نگرفته است، این بذر را چه کسی جز دولت با عملکردش می‌تواند کاشته باشد؟
ناشناس۵۵۱۵۰۳۲۱:۵۷:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۵
این اقایون برجامی که دلخوش به پیروزی جان کری در ریاست جمهوری هستند، از کجا معلوم خودتان ۱۴۰۰ رای بیاورید؟ ! گمان نکنم « تکرار » و بزن و برقص و کنسرت ، دیگه جوابگو باشه..
ناشناس۵۵۱۵۴۱۲۲:۲۸:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۵
همین شما ها1400بهش رای میدید...میگی نه نگاه کن..
ناشناس۵۵۱۸۵۵۰۸:۳۷:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۶
شلوار لی و استین کوتاه هم جواب نمیده. همینطور شعار مبارزه با فساد
ناشناس۵۵۱۵۱۱۲۲:۰۲:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۵
اگه سیاست منطقه ای هم دست اصلاح طلبان بود ، احتمالا می گفتند بذاریم ارتش ازاد سوریه که مورد حمایت غربه ، پیش روی هایی داشته باشه تا خیلی ناراحت نشن !
ناشناس۵۵۱۵۱۴۲۲:۰۴:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۵
سیاست خارجی رو ابزار برتری جویی داخلی کردند و هر دو را باختند.. دولت روحانی ، جناحی ترین دولت ایران بود.. افراطی ترین حرکات، زیر پوشش اعتدال انجام شد.
فرهادی۵۵۱۶۰۲۲۳:۳۶:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۵
متاسفانه از این وابستگی سیاسی به خارجی ها فقط ژن خوبها و رانتخوارهای سیاسی و اقتصادی و مدیریتی بهره بردند نه مردم
ناشناس۵۵۱۵۱۶۲۲:۰۵:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۵
منافع ملی باید قربانی بشه ، چون امیر کبیر زمان حاضر نیست به اشتباه خودش اعتراف کنه..
ناشناس۵۵۱۵۱۷۲۲:۰۵:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۵
احمدی وهیچ اصولگرای دیگری به طور معمول شانسی ندارند.
ناشناس۵۵۱۵۲۴۲۲:۱۰:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۵
تو‌ هند و چین سفیر نداریم ، وزارت خارجه دنبال نجات تکه کاغذ برجام است.. #وزارت برجام #
ناشناس۵۵۱۵۶۹۲۲:۵۴:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۵
مدت ها است که دولت وزیر کار، وزیر اقتصاد و سخنگو ندارد. سفیر جای خودش!
ناشناس۵۵۱۵۶۰۲۲:۴۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۵
این دولت کارت سوخت اتومبیل را حذف کرد و موجب شد مصرف بنزین از 65 میلیون لیتر در روز به 120 میلیون لیتر افزایش پیدا کند بر این کار چه نامی می‌توان نهاد؟
ناشناس۵۵۳۲۵۲۰۳:۱۳:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۷
باورم نمیشه که مصرف روزانه ۶۵ میلیون لیتر، ۱۲۰ میلیون لیتر شده باشه.
ناشناس۵۵۱۵۷۸۲۳:۰۱:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۵
به خدا ما از رئیس مجلس راضی نیستیم کارنامه آقای لاریجانی در این حدودا ده دوازده سال از هر نظر ضعیف است
ناشناس۵۵۳۸۵۶۱۳:۳۳:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۷
قالیباف باید برای مجلس ورود کند و تیم هم داشته باشد و لیست بدهد
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. مهرداد حسیبی درگذشت

 2. جهانگیری: در آینده با چالش بزرگی در صندوق‌های بازنشستگی مواجه خواهیم بود

 3. یارانه سال 89 الان چقدر می‌ارزد؟  

 4. عراقچی در مجلس: بعضی از کشورهای دوست می‌گویند که اگر می‌خواهیم با شما مبادلات بانکی داشته باشیم، باید FATF را بپذیرید

 5. غائبین انقلاب

 6. اردوغان: قتل خاشقچی برنامه‌ریزی شده بود/ عاملان قتل باید در ترکیه محاکمه شوند

 7. تماس شبانه برخی نمایندگان از دفتر شهردار تهران برای جلوگیری از بازنشستگی افشانی

 8. فرار از شفافیت فیش‌های حقوقی

 9. ماجرای بخشنامه ممنوعیت سفر به کربلا معلمان چه بود؟

 10. روایت تلخ پدری که پاهای دختر ۷ ساله‌اش را «فلج» کرد

 11. نعمتی: اروپا قول داده از ۱۳ آبان موضوع سازوکارهای مالی را حل کند

 12. معاون ظریف در گفتگو با الف: ۱۳ آبان جز یک جنگ روانی هیچ چیزی نیست/ از رسانه‌ها گله‌مندیم ولی ناراحت نیستیم/ بزودی پیشنهادات اروپایی‌ها را دریافت خواهیم کرد

 13. ثبت لحظات خاص زیر پرچم امام حسین علیه السلام +تصاویر

 14. تازه‌ترین هتاکی یک روزنامه اصلاح‌طلب + عکس

 15. ظریف در مجلس: اروپایی‌ها در CFT با ما همراه بودند/ در مهلت ۴ ماهه FATF باید سازوکاری تعیین شود و به تصویب نظام برسد

 16. ارجاع نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت درباره سوابق تحصیلی در کنکور توسط واعظی

 17. نامه‌ای به منشی جهانگیری!  

 18. وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: اولویتم «مسکن مهر» است

 19. معمای خودکشی‌ چند نوجوان تهرانی در یک شبانه روز

 20. بکارگیری نیروهای شرکت‌های خدماتی برای نگهبانی جرم است؟

 21. جمعیت ایران در سال 1430 چند نفر می‌شود؟  

 22. ارسال پیامک به نمایندگان مجلس برای حمایت از وزیر پیشنهادی کار

 23. مخالفت وزارت ارتباطات با طرح جدایی مدیریت اینترنت از دولت

 24. توضیحات جهرمی درباره شیوه کلاهبرداری جدید از شهروندان

 25. رئیس اتاق بازرگانی ایران: قبول مسئولیت وزارت اقتصاد رفتن روی مین است

پربحث‌های دیروز

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. برنامه «نود» امشب پخش نمی‌شود+ توضیحات شبکه سه

 4. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 5. واکنش روزنامه‌ها به صحبت‌های روز گذشته جهانگیری؛ بفرمایید منزل سوپرمن هیچکاره  

 6. واکنش‌ها به اظهارات جهانگیری/ آخوندی، وزیر جمهوری اسلامی یا مرید نئولیبرالیسم؟ / علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده

 7. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 8. آزموده را آزمون خطا است!/ رحمانی می‌تواند صنعت و تولید را رونق بخشد؟

 9. فرار بزرگ قالیباف

 10. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 11. رهبر انقلاب: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند

 12. «بازگشت» جهانگیری و سرانجام اصلاح طلبان و روحانی

 13. پادشاه و ولیعهد عربستان مرگ خاشقجی را به خانواده‌اش تسلیت گفتند

 14. اسامی ۶۷ نفر از مدیران بازنشسته سراسر کشور + جدول

 15. اسماعیلی: زمان اعدام سلطان سکه و سالم هنوز مشخص نشده است

 16. حضرتی: جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می‌رود

 17. نشست سرّی حاکمان سعودی برای حل ماجرای خاشقچی/ راه حل های ملک سلمان برای رهایی از بحران/ آینده ولیعهد چه خواهد شد؟

 18. دور زدن تحریم با نفتکش های ارواح

 19. ظریف: ایران راه گفتگو را بازگذاشته؛ اما نشانی از آمادگی آمریکا نیست

 20. رئیس موساد: اگر ایران شکست نخورد، بی‌خانمان می‌شوم

 21. وزیر نفت: ترامپ دست از تحریم بردارد

 22. وزیر بهداشت: سرانه مصرف لبنیات در کشور پایین است

 23. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 24. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 25. مزایای حذف دلار؛ کم اثر کردن تحریم‌ها و مقاوم‌سازی اقتصاد

پربحث‌های هفته

 1. یارانه‌ی هر فقیر ۴۵ هزارتومان، یارانه‌ی هر خودرو ۱.۳میلیون تومان در ماه

 2. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 3. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 4. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 5. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 6. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 9. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 10. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 11. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 12. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 13. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 14. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 15. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 16. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 17. برنامه «نود» امشب پخش نمی‌شود+ توضیحات شبکه سه

 18. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 19. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 20. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 21. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 22. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 23. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 24. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 25. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. عراقچی در مجلس: بعضی از کشورهای دوست می‌گویند که اگر می‌خواهیم با شما مبادلات بانکی داشته باشیم، باید FATF را بپذیرید

 2. غائبین انقلاب

 3. فرار از شفافیت فیش‌های حقوقی

 4. نعمتی: اروپا قول داده از ۱۳ آبان موضوع سازوکارهای مالی را حل کند

 5. معاون ظریف در گفتگو با الف: ۱۳ آبان جز یک جنگ روانی هیچ چیزی نیست/ از رسانه‌ها گله‌مندیم ولی ناراحت نیستیم/ بزودی پیشنهادات اروپایی‌ها را دریافت خواهیم کرد

 6. تازه‌ترین هتاکی یک روزنامه اصلاح‌طلب + عکس

 7. ظریف در مجلس: اروپایی‌ها در CFT با ما همراه بودند/ در مهلت ۴ ماهه FATF باید سازوکاری تعیین شود و به تصویب نظام برسد

 8. نامه‌ای به منشی جهانگیری!  

 9. ارسال پیامک به نمایندگان مجلس برای حمایت از وزیر پیشنهادی کار

 10. وزیر اطلاعات خبر داد: شناسایی و انهدام ۳ تیم تروریستی در استان خوزستان

 11. جا خالی دادن ژنرال‌ها

 12. وزرای پیشنهادی برنامه‌‌ مبسوط به نمایندگان ارائه کنند

 13. جابری‌انصاری: امیدواریم ادلب بدون تلفات انسانی به حاکمیت دولت سوریه بازگردد

 14. توئیت یکی از همکاران الف درباره مهرداد حسیبی  

 15. لاریجانی: اروپا اقدام عملی برای اجرای توافق هسته‌ای صورت دهد

 16. روحانی: کشور نیرومندی هستیم؛ جامعه نباید نگران فردا باشد/ آمریکا در زمینه برجام شکست خورده تاریخ است

 17. تشکیل فراکسیون فضای مجازی در مجلس

 18. تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

 19. معاون پارلمانی رئیس جمهور: امیدواریم وزرای پیشنهادی رای بالایی در مجلس به دست آورند

 20. گزارشی از آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده میرجاوه

 21. قاضی‌پور از پاسخ وزیر جهاد در مورد محصولات تراریخته قانع شد

 22. وزیر نیرو دوباره به مجلس احضار شد

 23. حضور «شریعتمداری» و «دژپسند» در فراکسیون نمایندگان ولایی

 24. پیام تسلیت بهرام قاسمی در پی درگذشت مهرداد حسیبی

 25. چه دلیلی دارد نمایندگان مجلس به برزیل بروند و عکس بگیرند؟  

پربحث‌های دیروز

 1. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 2. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 3. واکنش‌ها به اظهارات جهانگیری/ آخوندی، وزیر جمهوری اسلامی یا مرید نئولیبرالیسم؟ / علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده

 4. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 5. فرار بزرگ قالیباف

 6. واکنش وزارت خارجه به خبر کناره‌گیری ظریف: خبرسازی متوهمان ارزش تکذیب هم ندارد

 7. رهبر انقلاب: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند

 8. «بازگشت» جهانگیری و سرانجام اصلاح طلبان و روحانی

 9. حضرتی: جهانگیری به احتمال زیاد از دولت می‌رود

 10. کیهان: آقای جهانگیری! «یادتان هست»؟!/ سوپرمن امروز اظهار عجز و ناتوانی می‌کند

 11. آقایان به امید دولت اوباما ماندند/ می‌گفتند کشور را گلستان می‌کنیم، گلستان امروز برای همه قابل ارزیابی است

 12. نقوی حسینی: آب و نان مردم ارتباطی به آمریکا ندارد‌

 13. سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به برزیل + تصاویر

 14. ماموریت واعظی برای محدود کردن اصلاح‌طلبان از طریق جهانگیری/ پشت‌پرده نقش رئیس دفتر روحانی در اختلافات

 15. آخوندی با شرمساری رفت

 16. با مظلوم نمایی نمی‌شود از بار مسئولیت افتضاح به بار آمده شانه خالی کرد آقای جهانگیری  

 17. امیرعبداللهیان: ترامپ باید به خاطر ماجرای خاشقچی به جهان پاسخ دهد

 18. آخوندی رفت ولی دیر رفت!

 19. سردار نجات: ربودن مرزبانان میرجاوه کاری پست و کثیف بود

 20. دستگیری یک زن مرتبط با حمله تروریستی اهواز

 21. جانشین دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به نامه آخوندی پاسخ داد

 22. انتخابات افغانستان پای شورای نگهبان را وسط کشید

 23. کدام افراد قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را دور می‌زنند؟

 24. بخشی از جسد خاشقجی به ریاض منتقل شده است

 25. گزارش روزنامه ابتکار درباره «درگذشت» امام حسین(ع)!  

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. شریعتمداری: صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش در دولت و نظام خواهم بود

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 8. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 11. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 12. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 13. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 14. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 15. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 16. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 17. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 18. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 19. تحلیل عباس عبدی از انتقادات دیروز معاون اول رئیس جمهور: دیر شده آقای جهانگیری

 20. واکنش‌ها به اظهارات جهانگیری/ آخوندی، وزیر جمهوری اسلامی یا مرید نئولیبرالیسم؟ / علی مطهری و معضل سخنان نسنجیده

 21. اولین تصویر از مرزبانان ربوده شده در میرجاوه

 22. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 23. طرح جدید نمایندگان برای ادامه کار استانداران بازنشسته

 24. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 25. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

آخرین عناوین