جانشین فرمانده کل سپاه: گزینه "جنگ" علیه ایران منتفی است/ آمریکا هر جنگی را با ایران آغاز کند "بازنده" خودش است

گروه سیاسی الف،   3970623039 ۱۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
گزینه "جنگ" علیه ایران منتفی است/ آمریکا هر جنگی را با ایران آغاز کند "بازنده" خودش است

سردار سلامی گفت: گزینه جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران منتفی است؛ چراکه آمریکا نه شرایط سیاسی جنگ را دارد و نه کشوری با او متحد می‌شود و بنابراین می‌داند که هر جنگی با ایران آغاز کند بازنده این جنگ خودش خواهد بود.

به گزارش تسنیم، سردار حسین سلامی در یادواره سرداران و 230 شهید شهرستان مهدی‌شهر در حسینیه اعظم این شهر اظهار داشت: اگر امروز ایران و ملت بزرگ آن در دنیا شریف، عزیز، مقتدر و مستقل بوده و در برابر هیچ قدرتی کرنش نمی‌کند و هیچ یک از بیگانگان در حریم امن این امت جایگاهی ندارد؛ فقط به خاطر تاثیر جاودان روح و خون شهداست.

وی با بیان اینکه هرآنچه ما داریم متعلق به شهداست افزود: اگر شهدا نبودند؛ ما هیچ یک از ویژگی‌های مهم استقلال، قدرت، عزت و شرافت را در دنیا نداشته و مانند بسیاری از کشورها ـ که دشمن 50 تا 60 سال است سرزمین آنان را اشغال کرده است ـ بودیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فرمایش امام علی (ع) مبنی بر اینکه "هیچ قومی نیست که دشمن در کوچه و خیابان‌هایش پا بگذارد و آن قوم ذلیل نشود"، عنوان کرد: شهدای والامقام سبب شدند که دشمن از سرزمین ما تارو‌مار شده و امروز نیز شهدا سبب می‌شوند که دشمن از خیابان‌ها و شهرهای بلاد اسلامی تارومار شوند.

‌"جهاد" رمز نجات مسلمانان است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "جهاد" را رمز نجات مسلمانان دانست و با بیان اینکه این مجاهدان (مدافعان حرم) سپر مستحکم امت و زینت‌های جامعه ما هستند؛ به حضور گسترده مردم در ‌یادواره‌های شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: مردم غیرت‌مند و باوفای کشور پس از چند دهه از شهادت شهدای والامقام، مانند روز شهادت آنان در مراسم‌های گرامیداشت این ستاره‌های درخشان حضوری گسترده دارند.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه کار بزرگ‌تر صبر خانواده‌های شهدا بر شهادت عزیزانشان است، افزود: شهدا رفتند تا به آرزوی خود برسند؛ اما خانواده‌های آنان آرزوهایشان را برای بقای اسلام بدرقه کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران سال‌ها‌ست که با بزرگترین قدرت‌های امپراتوری تاریخ بشر در جنگ بوده است؛ از آمریکا و متحدانش به‌عنوان بزرگترین "قدرت‌های ظاهری" حیات بشر در طول تاریخ یاد کرد و افزود: اما وقتی به سنوات تاریخ 40 ساله شکوهی که اسلام و ایمان آفرید نگاه کنید، می‌بینید که در تمام این 40 سال، ملت بزرگ ایران با قوت ایمان خود و با رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دشمنان را در صحنه‌های مختلف آشکارا شکست داده و اراده خود را بر آنان تحمیل کرده است. این ملت با تکیه بر همین ویژگی‌ها سرزمین خود را امن کرده و کشور خود را به پیش برده و نور خدا را جلوه‌گر ساخته است.

سردار سلامی با اشاره به نمونه‌هایی از شکست آمریکا از ملت بزرگ ایران و دیگر ملت‌های آزاده در منطقه که جمهوری اسلامی ایران را الگوی خود قرار داده‌اند، بیان کرد: زمانی که ملت بزرگ ایران موفق به شکست‌دادن شاه خائن شد؛ یعنی یک سیاست جهانی از آمریکا را با دست‌های خالی با شکست مواجه کرده است.

وی با اشاره به شکست آمریکایی‌ها از اراده خداوند برای حفظ ملت ایران در واقعه طبس افزود: وقتی آن‌ها (آمریکایی‌ها) در طبس سوختند و شن‌ها به امر خداوند مامور شدند تا از دشمنان‌مان انتقام سختی بگیرند؛ ملت ایران آمریکا را در طبس شکست داد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: وقتی ملت ایران لانه جاسوسی آمریکا را اشغال کرد و دیپلمات‌های جاسوس آمریکا را 444 روز به گروگان گرفت؛ آمریکا را در جهان از اعتبار قدرت و سیاست انداخت.

سردار سلامی از دفاع مقدس به‌عنوان جنگی نابرابر علیه جمهوری اسلامی ایران نام برد و افزود: وقتی دشمنان ملت بزرگ ایران، این جنگ جهانی را در جبهه‌های غرب و جنوب کشور با محوریت صدام علیه کشورمان تحمیل کردند و ملت ایران نیز با دست‌های خالی ایستاد و در برابر آن ائتلاف قدرتمند جهانی حتی یک وجب از خاک کشورمان را در اختیار بیگانگان قرار نداده و آنان را فراری داد؛ آمریکا و متحدان این کشور استکباری را درهم شکست.

وی با اشاره به الگو‌برداری دیگر کشورهای منطقه از ملت ایران برای مقاومت در برابر زورگویان به‌ویژه آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی عنوان کرد: وقتی مردم فلسطین اجازه ندادند تا نهضت فلسطین خاموش شود و مسلمانان مظلوم در مقابل سلطه استکبار به‌ویژه آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی، اروپا و شرکای منطقه‌ای آنان (از خود) دفاع کرده‌اند و جنگ‌های بزرگی را مانند جنگ 33 روزه با پیروزی به آن‌ها تحمیل کرده‌اند؛ نشان می‌دهد که آمریکا شکست خورده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: وقتی با رشادت‌های جبهه مقاومت اجازه داده نشد تا سوریه اشغال و تجزیه شود و حرم‌های امن الهی در عراق و سوریه به دست دشمنان اسلام بیفتد؛ آرزوهای دشمنان دفن شد.

وی با اشاره به طرح آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید تصریح کرد: وقتی ملت بزرگ جمهوری اسلامی ایران اجازه نداد تا پروژه بزرگ خاورمیانه جدید آمریکا به ثمر بنشیند و نقشه راه آنان را برای سلطه مجدد در جهان اسلام باطل کرد؛ آمریکا را شکست داد.

سردار سلامی اضافه کرد: وقتی از تحریم اقتصادی نردبانی برای رشد و پیشرفت ساخته و ماهواره به آسمان فرستادیم و در انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به پیشرفت‌های شگرفی رسیده و با پیشرفت در علوم و توسعه فناوری و با تکیه بر جوانان همه نیازهای کشور را ساخته‌ایم؛ دشمن را مایوس کرده‌ایم. وقتی ملت ایران صبر کرده و در برابر افزایش قیمت‌ها نجابت به خرج داده و سختی‌ها را تحمل کرد؛ دشمنان‌مان را ناامید کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به گسترش دامنه نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه عنوان کرد: امروز مسلمانان در اقصی نقاط سرزمین‌های اسلامی به انقلاب اسلامی ایران و امامت و ولایت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به‌عنوان پیشوایان بزرگ انقلاب‌مان روی آوردند و می‌بینیم که در موضوع مقاومت ملت بزرگ یمن، این مردم مقاوم با دست خالی، قدرت گرفته و در برابر دشمنان خود ایستاده‌اند.

وی ادامه داد: حزب‌الله با رژیم غاصب صهیونیستی چه کرد و او را یک ناتوان و عاجز سیاسی و نظامی در جهان نشان داد و فلسطینی  و سوریه و عراق نیز اوضاع به‌همین منوال بوده و در واقع جهان اسلام در بخش‌های گسترده‌ای به هم متصل شده است.

سردار سلامی با اشاره به عظمت پیاده‌روی بزرگ شیعیان جهان در اربعین بیان کرد: این تجمع بزرگ مسلمانان شکوه بزرگی از عظمت اسلام را در فاصله بلاد اسلامی و نجف تا کربلا به‌عنوان کانون دل‌انگیز رافت ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دیگر شکست مسلمانان هرگز ممکن نیست؛ چراکه دشمن ما بسیار ضعیف شده است، بیان کرد: امروز می‌بینیم که آمریکا دارای چه موقعیت سیاسی و در واقع این کشور منزوی‌‌تر از هر زمان دیگری است.

‌امروز ایران محور قدرت در منطقه است‌

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: امروز آمریکا با قدرت‌هایی مانند کانادا، اروپا، چین، روسیه و دیگر کشورها که روزی با آنان متحد بود دچار تنش سیاسی شده و روابط آنان کاهش یافته است. آمریکا که می‌خواست جمهوری اسلامی ایران را منزوی کند؛ خود منزوی شده و این قدرت‌های دنیا به ایران نزدیک شده‌اند و ایران امروز محور قدرت شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز قدرت آمریکا رو به افول است، تاکید کرد: امروز باید ببینیم که آمریکا در کجای تحولات منطقه قرار دارد و علیه جمهوری اسلامی ایران چه کار می‌تواند انجام دهد که نداده است؟

گزینه جنگ علیه ایران منتفی است‌

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به برخی یاوه‌گویی‌های دشمنان مبنی بر احتمال حمله نظامی به ایران تصریح کرد: گزینه جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران منتفی است؛ چراکه آمریکا نه شرایط سیاسی جنگ را دارد و نه کشوری با او متحد می‌شود و بنابراین می‌داند که هر جنگی با ایران آغاز کند؛ بازنده این جنگ خودش خواهد بود و به توسعه بیشتر نفوذ جمهوی اسلامی ایران منجر می‌شود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران رفتارهای نظامی آمریکا را رصد می‌کند، تصریح کرد: نیروهای نظامی آمریکا قادر به ورود به نبرد ما نیست و از طرفی نیز اقتصاد آمریکا قادر به حمایت از جنگ نیست.

دشمنان هر جا ذره‌ای آزار به ایران برسانند پاسخ‌‌ ما "مخرب و پشیمان‌کننده" است

وی با اشاره به پاسخ قاطع سپاه به گروهک تروریستی در روزهای اخیر تصریح کرد: چندروز قبل موشک‌های ما دوباره به پرواز درآمدند و نشان داد اگر دشمنان بخواهند هرجا ذره‌ای آزار به ما برسانند؛ پاسخ‌های ما به آنان نیز بسیار قاطعانه، مخرب، کوبنده و پشیمان‌کننده خواهد بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز دست برتر را دارد، تاکید کرد: ملت بزرگ ایران نیز یاد گرفته است که هرگز عزت حتی توام با سختی را با ذلت حتی توام با رفاه عوض نمی‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه برخی‌ شاید تصور کنند که ما اگر با آمریکا رابطه داشته باشیم و تسلیم آنان شویم به رفاه می‌رسیم، عنوان کرد: باید در پاسخ به این افراد گفت که ملت ایران تجربه‌های کاملاً عملی از این موضوعات در اختیار دارد.

سردار سلامی به تجربه تسلیم‌شدن کشورمان در برابر آمریکا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران از استراتژیک‌ترین متحدان با آمریکا و وابسته به این کشور بود؛ اما نه از رفاه خبری بود و نه از پیشرفت و توسعه و فرهنگ و توسعه. آن‌ها که به یاد دارند می‌دانند که چگونه دشمنان در آن زمان معصومیت و عصمت را از نوامیس ما دور کرده ‌و وضع دانشگاه‌ها و صنعت ما در آن زمان چگونه بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران از تاریخ درس عملی گرفته است، تصریح کرد: ملت ما ذلت در برابر دشمنان بزرگ و عقب‌ماندگی و وابستگی را دیده ‌است و دیگر حاضر نیست به آن سابقه تاریک و شوم بازگردد. اما ملت ایران یک تجربه بزرگ را هم دارد که وقتی با قدرت‌های بزرگ درگیر می‌شود؛ اگر بخواهند به منافع ما دست‌درازی کنند؛ در مقابل آنان می‌ایستد و پیش می‌رود. 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ملت ما حاضر نیست ایمانش را با دلار عوض کند، تاکید کرد: ملت ما صبر را هرگز با تسلیم جابه‌جا نمی‌کند، بنابراین صبر می‌کند و می‌ایستد.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه این تمام فشار دشمن است که به ما وارد کرده است، ادامه داد: سختی‌ها گذراست و می‌گذرد و حتی بخشی از مشکلات امروز کشور مربوط به دشمن هم نیست و اگر ما کارکردهای خود را تقویت کرده و همت و تلاش مضاعف و شبانه‌روزی را بستر کار خود قرار دهیم؛ ظرفیت‌های عظیمی برای حل مشکلات خواهیم داشت و بر این مشکلات غلبه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه امروز به دشمنان کشورمان آسیب بیشتری رسیده است، تصریح کرد: وقتی به اقتصاد آمریکا و اروپا نگاه کنید؛ افول و رکود و فقر را می بینید (و می‌پرسید) که 40 میلیون انسان زیر خط فقر در آمریکا که بزرگترین اقتصاد دنیاست، چه می‌کنند؟

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه این (نبرد ملت ایران با دشمنان) یک آزمایش تاریخی است، تصریح کرد: ما در آخرین فراز نبرد با دشمن هستیم و باید بایستیم و صبر و مقاومت کنیم تا پیروز شویم؛ چراکه این پیام الهی است و در قرآن کریم به آن امر شده‌ایم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما به منطق قرآن اعتقاد داریم؛ چراکه قرآن منطق حق بوده و راه را به ما نشان می‌دهد و به انسان‌ها قدرت رویت ملکوتی می‌بخشد، اظهار داشت: قرآن می‌فرماید که اگر به دشمنان خدا تکیه کنید؛ آتش شما را لمس خواهد کرد؛ بنابراین ما امر به ایستادن داریم و می‌ایستیم و مطمئنیم که آسیب نخواهیم دید.

سردار سلامی با اشاره به اینکه بر‌اساس نص صریح آیات قرآنی شهیدان ما زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند؛ از عاشورا به عنوان واقعه عظیمی که به‌نظر می‌رسد هرگز واقعه‌ای به این سهمگینی و شکوه و عظمت در تاریخ حیات بشریت رخ ندهد نام برد و افزود: عاشورا واقعه‌ای است که قله عظیم فضیلت‌ها را در اوج، برای همه بشریت تا ابد ساخت.

وی با بیان اینکه عاشورا به‌عنوان حقیقتی همیشه زنده و جاری در متن زندگی انسان است، گفت: گرچه زمان این رخداد (عاشورا) کوتاه بود؛ اما به اندازه ابدیت خداوند به آن حیات بخشید.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عاشورا زنده است، عنوان کرد: البته هر نیت و حقیقتی که الهی می‌شود؛ برای همیشه جاودان می‌ماند و بر‌همین اساس نیز شخصیت‌های بزرگ و الهی مانند پیامبران و ائمه اطهار(ع) و شهدا و صلحا و علمای بزرگ که فضائل عالم هستی‌اند و نیز واقعه‌های بزرگ (مانند عاشورا) همیشه جاودان‌اند و هرگز کهنه نمی‌شوند؛ نمی‌میرند و از یادها نمی‌روند و مردم با آنان زندگی می‌کنند.

سردار سلامی با بیان اینکه ما همیشه با عاشورا زندگی می‌کنیم و همه جلوه‌های روح عاشورایی در زندگی ما متجلی است، تصریح کرد: حتی زمانی که آب می‌نوشیم؛ به یاد تشنگی و عطش اهل‌بیت‌(ع) در آن روزها و شب‌های سخت در سال 61 هجری می‌افتیم. وقتی روح جوانمردی و فداکاری را می‌بینیم؛ بی‌اختیار به یاد علمدار کربلا که مظهر جوانمردی تمام دستگاه هستی بود؛ می‌افتیم و از آن روح بلند برای مردانگی و غیرت و وفاداری الهام می‌گیریم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه وقتی مظلومی را می‌بینیم با الهام از عاشورا از او دفاع می‌کنیم، گفت: وقتی دشمنی سرسخت قصد دارد تا هویت ما را به غارت ببرد و بر شئون ما مسلط شود و حرمت و نوامیس ما را تهدید کند؛ با الهام از عاشورا در مقابل او می‌ایستیم.

‌عاشورا در تمام شئون زندگی جامعه ما جاری است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضرت زینب (س) را نماد صبر و بردباری در راه خدا عنوان و تصریح کرد: وقتی مصیبت سنگینی به ما رخ می‌دهد؛ از حضرت زینب کبری (س) به‌عنوان مظهر صبر الهی الهام می‌گیریم و همه مصیبت‌ها را به واسطه آن مصیبت کبری سبک و قابل تحمل می‌دانیم. بنابراین عاشورا و عناصری که این حادثه عظیم را شکل داده‌؛ در تمام شئون زندگی ما جاری است و امام حسین (ع) هر سال  دل‌ها و قلب‌های جدیدی را تسخیر می‌کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما حجت‌های بزرگی را از عاشورا آموخته‌ایم، تاکید کرد: ما از عاشورا یاد گرفته‌ایم که هرگز هیچ بهانه‌ای برای ترک میدان جهاد در مقابل دشمنان ـ هرچند به ظاهر بزرگ و نیرومند ـ وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران ما عاشورا الهام گرفته است که نباید در مقابل دشمنان تسلیم شود، عنوان کرد: ما از عاشورا الهام گرفته‌ایم که اگر بر حق باشیم ـ حتی اگر نسبت به سپاه دشمن قلیل و اندک باشیم ـ سرانجام پیروزی با ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه پیام بزرگ عاشورا این است که برای بقای اسلام باید با دشمنان اسلام مقاتله کرد، گفت: ‌‌امروز همان واقعه (کربلا و عاشورا) در حال تکرار است، البته عاشورا با آن شکل تکرار نمی‌شود؛ اما امروز صورت‌بندی حق و باطل همان است.

سردار سلامی افزود: امروز امام مسلمین در میدان مبارزه در برابر همه استکبار ایستاده است و ـ مانند همان روز که امام (حسین) فرمود "هل من ناصر ینصرنی" و "هیهات من الذله" ـ امروز هم امام مسلمین در مرکز و قطب جهاد علیه مستکبران ایستاده و همان حق و باطل در برابر هم صف آرایی کرده‌اند.

وی تاکید کرد: اما امروز مردم باوفا، فداکار، مومن و ولایی که قلب‌شان به نور ایمان روشن است؛ امام را همانند نگین انگشتری در حلقه مهر و وفای خود گرفته‌اند و این راز سعادت و رمز حیات و عزت و سربلندی امروز ماست که می‌بینیم امروز ایران به برکت خون این شهیدان و به برکت اخلاص و هدایت‌های الهی و قرآنی امام‌مان این‌گونه در عالم با عزت می‌درخشد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا ضامن عزت ما هستند، عنوان کرد: هر آنچه داریم متعلق به شهداست و اگر ما امروز امنیت داشته و در فضایی ایمن و آرام زندگی می کنیم؛ (این امنیت) مرهون آنان است. امروز همین تکه‌های استخوان شهدایی که پس از سال‌ها دوری به سوی خانواده‌های خود باز می‌گردند؛ ضامن استحکام، هویت، شخصیت، منزلت، رافت و شان و شرف ماست.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۷۶۵۶۱۳:۰۶:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جنگ جنگ است سردار فقط رنگ عوض می گردد
زارع۵۴۸۲۱۶۲۳:۱۱:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۳
به غیر جنگ اقتصادی که باعث عقب گرد مملکت شده و می‌شود
ناشناس۵۴۷۷۱۶۱۳:۵۹:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جواب زندگی ما را بدید که انگار سالهاست جنگ زده ایم تموم نمی شه این وضعیت
ناشناس۵۴۸۵۱۲۰۹:۰۸:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۲۴
خزانه برای شما جنگ زده ها خالی بود ولی برای حقوق های نجومی خیر حالا چرا انتخابشون میکنین الله اعلم
ناشناس۵۴۷۸۰۳۱۵:۱۱:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۲۳
احسنت سردار. خدا بر عزت و اقتدار تان بیفزاید و بر عزت و اقتدار سپاه مقتدر اسلام وبسیجیان قهرمان
ناشناس۵۴۷۸۱۰۱۵:۱۵:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ملت ایران حسین بن علی، امریکا یزید زمان، نتیجه جنگ عاشورا همه میدانند و السلام
ناشناس۵۴۷۸۸۰۱۶:۴۶:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بله! اما با این مسیولینی که ما داریم پیدا کردن وجه اشتراک بین اینان و لشکریان امام حسین ع خیلی سخته. امام و یارانش خودشان را سپر حملات دشمن به دین و بیت خود شدند. آنجه که اینجا میبینیم فروش دین و آبروی اسلام به قیمت دلارهای بیت المال و رها کردن مردم به امان خدا
farhad m۵۴۸۰۱۷۱۹:۲۰:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جمله به جمله فرمایشات ایشان پاسخی دارد که خوشبینی کنونی در آن نیست!
ناشناس۵۴۸۲۵۲۲۳:۵۱:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جنگ نمی شود چون آمریکا از برجام خارج شد ولی ایران ماند اگر ایران از برجام خارج شود و شروع به غنی سازی کند آن وقت حمله خواهد کرد در حال حاضر دلیلی برای حمله وجود ندارد .
ناشناس۵۴۸۳۲۶۰۱:۰۶:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۴
اگه به جنگهای چند سال اخیر آمریکا نگاه کنیم میبینیم همیشه شکست خورده.

پربحث‌های امروز

 1. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 2. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 3. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 4. ماجرای اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه؛ داستان غم انگیز تولید و خصوصی سازی

 5. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 6. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 7. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 8. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 9. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 10. جاذبه‌ای به نام توالت! / عکس‌هایی از توالت‌های برتر جهان

 11. گران‎فروشی ۵۰درصدی قطعات خودرو در بازار/ قطعه ۷۵۰ هزار تومانی ال۹۰ را ۱.۵ میلیون می فروشند

 12. مایلی‌کهن: قهرمانی جهان با کی‌روش هم بی‌ارزش است/فکر می‌کند تیم ملی خانه خاله است!

 13. حق با آقای ظریف است!

 14. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 15. دستورالعمل جنجالی بانک مرکزی ابلاغ شد + جزئیات

 16. کارگران پست کانادا و کارگران هفت تپه ی ایران

 17. بایدها و نبایدهای مهم هنگام خرید موبایل

 18. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 19. نقل قول مطهری از نظر وزیر اطلاعات درباره حناچی

 20. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 21. اسامی رسمی نامزدهای برترین‌های آسیا اعلام شد/ بیرانوند نیست

 22. سکته صهیونیست‌ها در غزه

 23. ۱۲ اشتباه نابخشودنی در نگارش پروپوزال و پایان نامه دکتری

 24. «شاهزاده تاریکی» عربستان کیست؟

 25. انصراف دو وزیر رژیم صهیونیستی از استعفا

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 3. قیمت پراید و تیبا در سوریه؛ ۱۳۲ تا ۱۴۰ میلیون تومان!

 4. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 5. حاشیه های مراسم ختم سلطان سکه

 6. بزرگترین عامل پولشویی در کشور  

 7. رشد قیمت سکه و ارز + جدول

 8. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 9. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 10. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 11. «سلطان»ها، منقرض نمی شوند! 

 12. فساد سازمان‌یافته در مسیر واردات خودرو و مطالبه عمومی برای برخورد با تخلفات/ قوه قضائیه نتیجه پرونده ثبت سفارش خودرو را اعلام کند

 13. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 14. اعلام میانگین «حقوق» فرهنگیان و «تسهیلات بانکی» پرداختی به آنها

 15. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 16. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 17. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 18. بابا کشاورز بود.. الان شده شهید مدافع حرم  

 19. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 20. احتمال افزایش قیمت سوخت بالا رفت

 21. «ایران مال» مقصد جدید گردشگران ایرانی می‌شود/ دبی مال ، برج العرب و آبنمای برج خلیفه را فراموش کنید!

 22. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 23. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 24. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 25. ماجرای زمین‌های ده ونک؛ از روایت تا واقعیت مالکیت زمین‌های اطراف دانشگاه الزهرا

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. واکنش وزیر ارتباطات به انتشار تصاویری از خودروی شخصی‌اش

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیشتر از سال‌های قبل است

 7. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 8. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 9. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 10. قائم مقام سایپا؛ مدیری با 5 شغل+ عکس

 11. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 12. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 13. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 20. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 21. تیم اقتصادی با اقدامات خود دولت را به انحراف برد/ نیلی در تشدید مشکلات اقتصادی نقش داشت و امروز به بن‌بست رسیده‌ است

 22. در پاسخ به حرفهایِ تکراریِ حسن عبّاسی

 23. آغاز طرح بسته حمایتی دولت/ واریز۲۰۰هزار تومان به حساب حقوق کارکنان و بازنشستگان

 24. ولی‌الله سیف: شوک ارزی پیش‌بینی شد ولی تدبیر نشد/ در طول مسوولیتم چندین بار استعفا و تقاضای کناره‌گیری کردم

 25. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

پربحث‌های امروز

 1. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 2. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 3. واعظی: مردم را نسبت به آینده نااُمید نکنیم

 4. اسامی مدیران بازنشسته‌ا‌ی که هنوز مسند ریاست را رها نکرد‌ه‌اند

 5. عراقچی: تا زمانی که به نفع‌مان باشد در برجام می‌مانیم

 6. تا ۱۴۰۰ عمیقا مچکریم روحانی  

 7. طرح جدید ارزی مجلس برای حمایت از اقشار کم‌درآمد + متن طرح

 8. آیت‌الله نوری‌همدانی: مردم باید رفاه و ارزانی را در سفره‌هایشان لمس کنند

 9. «نیشکر هفت تپه» ورژن به‌روز شده «رشت الکتریک»  

 10. شکایت از قالیباف بخاطر عملکردش!  

 11. وعده جهانگیری برای پرداخت حقوق کارگران نیشکر هفت تپه

 12. نخستین آگهی مزایده اموال بابک زنجانی  

 13. شریعتمداری: ما قدیمی‌ها عادت کرده‌ایم که کار نکنیم و بیت‌المال را آتش بزنیم

 14. صدرالسادتی، روحانی پرحاشیه دستگیر شد

 15. ایرادهای وارده به طرح نظام انتخاباتی استانی

 16. حق با آقای ظریف است!

 17. "شنود مکالمات نظامیان آمریکا توسط نیروی دریایی ارتش"

 18. محسن رضایی: باید از سیاست تخریب غیرسازنده ترامپ استفاده کنیم

 19. جرمی هانت با ظریف دیدار کرد

 20. اجرای قانون، بدون استثنا برای همه  

 21. امیرآبادی فراهانی: آخوندی به جای تهمت زدن اسنادش را به قوه قضاییه بدهد

 22. دهقان: ۹ مدیر سابق بانک مرکزی در زندان هستند

 23. آقای جهانگیری، فقط استادیوم آزادی عشق است؟  

 24. صفر تا صد اورهال هرکولس‌ها توسط نهاجا

 25. نماینده مجلس:‌ اروپا بدون اجازه ترامپ آب نمی‌خورند

پربحث‌های دیروز

 1. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 2. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 3. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 4. انتصابات لحظه‌آخری در شهرداری تهران و لزوم ورود نهادهای نظارتی/ اصلاح‌طلبان و دولت روحانی؛ خودکرده را تدبیر نیست/ قالیباف به‌دنبال ریاست مجلس آینده؟

 5. ظریف: نوار اظهاراتم درباره پولشویی وجود دارد

 6. آیا ایران پولشویی می‌کند؟

 7. پاسخی به ادعای عجیب عضو مجمع تشخیص درباره تصویب CFT

 8. آخرین وضعیت پرونده‌های حسین فریدون، مهدی جهانگیری و جواد لاریجانی

 9. ما عادت می‌کنیم لطفا شما عادت نکنید

 10. وزیر کار: مردم ما تلاش خالصانه مسئولان دلسوز را می‌بینند/ امتحان خوبی در ایام تحریم پس ندادیم

 11. اظهارات اخیر ظریف باعث شادمانی ترامپ و همفکرانش شد

 12. جابجایی مدیران مثل دانه‌های تسبیح در پُست‌ها  

 13. استیضاح وزرای خارجه و آموزش و پرورش در مجلس

 14. جناب آخوندی! چه پاسخی برای این سوالات حیاتی دارید

 15. ظریف: اگر جایی را متهم کردم، آن وقت سوال کنید!   

 16. لاریجانی: راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی در کمیته مشترک مجلس و دولت بررسی می‌شود

 17. قیمت عدسی چشم بعداز طرح تحول کاهش یافته است/ شرکت لنز چشمی آلکان فقط 30 درصد بازار کشور را در اختیار دارد

 18. مصباحی‌مقدم در پاسخ به مطهری: در زمان حیات مرحوم آیت‌الله هاشمی هم نظارت مجمع اعمال می‌شد

 19. تحریم «استقبال از رئیس جمهور» توسط رئیس ستاد روحانی

 20. ضربه وزارت اطلاعات به اخلالگران بازار پتروشیمی

 21. استانی شدن انتخابات؛ وقتی مجلس راه حل درستی برای مشکلات ندارد

 22. محمد دهقان دبیرکل جمعیت رهپویان شد/الهیان قائم مقام و شریعتی سخنگو شدند

 23. انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت به مرحله دوم رفت

 24. تکذیب استعفای ظریف از سوی معاون روحانی

 25. حسام‌الدین آشنا و فواد ایزدی در برنامه تلویزیونی

پربحث‌های هفته

 1. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 2. سوت و کف به افتخار ظریف

 3. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 4. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 5. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 6. نمایندگان مجلس از ظریف شکایت کردند + اسامی

 7. علی مطهری: اگر مقاومت کنیم تحریم‌کنندگان از راه‌شان بر می‌گردند

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 11. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 12. دهقان: آقای ظریف! شما وزیر خارجه ایران هستید نه مترجم خواسته‌های FATF/ پنج سال کشور و ملت را سر کار گذاشتید

 13. اعدام سلطان سکه آغاز راه است/ مطالبه‌ای از دستگاه قضا

 14. روحانی: ملت پاسخ آمریکا را در روز ۲۲ بهمن امسال خواهد داد/ کالاهای اساسی در سال آینده با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می‌شود

 15. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 16. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 17. تاملی بر یک مصاحبه

 18. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 19. واکنش آخوندی به اعدام سلطان سکه

 20. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 21. درخواست مردم؛ برخورد با دانه درشت‌های فساد اقتصادی است/ قوه قضاییه باید از آقای سیف در مورد اقدامات بانک مرکزی پاسخ بخواهد/ مفسدی که ۱۰ میلیون تومان از دولت حقوق می‌گرفت

 22. عراقچی‌: هنوز به نقطه قطع کامل امید از اروپا نرسیده‌ایم

 23. ظریف به مجلس احضار شد

 24. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 25. هفت دقیقه تا تل‌آویو/ پدر موشكی ايران را بهتر بشناسيم + عکس

آخرین عناوین