روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

گروه سیاسی الف،   3970621106 ۷۵ نظر، ۸ در صف انتشار و ۳۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

رئیس جمهور ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع)، تاکید کرد که امروز روز وفاداری و پیمودن راه ابوالفضل(ع) و پشت سر نظام قرار گرفتن و سینه سپر کردن در برابر دشمن و با ایستادگی دشمن را از پای در آوردن است؛ این کار را ملت بزرگ ایران به تبعیت از راه امام حسین(ع) به حول و قوه الهی انجام خواهد داد و ما پیروز نهایی این نبرد تاریخی خواهیم بود.

به گزارش الف، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: ماه محرم همواره برای ما یادآور فداکاری و ایثار سالار شهیدان و یاران باوفای آن حضرت است.این صفحه ماندگار تاریخ هرساله برای ما درس‌آموز است که چگونه باید در برابر پیچیدگی‌ها و مشکلات بزرگی که برای جامعه اسلامی و مردم مسلمان پیش می‌آید، ایستادگی، استقامت و فداکاری کرده و چگونه می‌توانیم پیروزی بزرگ فرهنگی و سیاسی ابدی را کسب کنیم.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) پیروز دائمی تاریخ است و هیچ‌کس در تاریخ وجود ندارد که میدان کربلا و عاشورا را قضاوت کند و پیروزی مطلق را برای امام حسین(ع) نداند و چه مسلمان و چه غیرمسلمان و هر کسی که این تاریخ را بخواند در برابر عظمت امام حسین(ع) سر فرود خواهد آورد.

رئیس جمهور با تبیین گروه‌ها و جریانات حاضر در واقعه عاشورا، اظهارداشت: در عاشورا و در کنار امام حسین(ع) یک گروه وفاداران به آرمان آن حضرت و وظایف دینی و اجتماعی خود قرار داشتند که در صدر وفاداران اصحاب امام حسین(ع)، قمر بنی‌هاشم(ع) است که وفای او به عنوان معروف‌ترین ویژگی آن پرچمدار و سقا به شمار می‌رود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در شب عاشورا برای اصحاب خود به عنوان بهترین یاران تاریخ و وفاداران از اهل بیت(ع) دعا کرد، افزود: در مقابل، یک گروه هم دشمنان ستیزه‌جو و ظالمان و غاصبانی بودند که همیشه با راه حق مبارزه کرده و در پی راه باطل بودند و در روبروی امام حسین(ع) در صحنه عاشورا قرار داشتند.

رئیس جمهور ادامه داد: در کنار ظالمین، خائنین هم در صحنه عاشورا بودند و آنها افرادی بودند که امام حسین(ع) را به کوفه دعوت کردند و نامه‌ها و امضاهای آنها وجود داشت. آنها امام حسین(ع) را دعوت کردند و بر آمدن ایشان اصرار داشتند و اول خود را به عنوان فدایی خاندان رسالت معرفی کردند و سپس در روز سختی و مشکلات به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) و حق، پشت کرده و خیانت کردند و شمشیر به رخ امام حسین(ع) کشیدند.

دکتر روحانی افزود: گروه دیگری هم در واقعه عاشورا بودند که نسبت به وقایع بی‌تفاوت بودند، آنها می‌دیدند که در این صحنه نبرد یک طرف حق و به نفع جامعه اسلامی و یک طرف باطل و به ضرر جامعه اسلامی ایستاده، اما براساس منافع مادی و دنیوی، خود را کنار کشیده و به گوشه‌ای خزیده و پس از آنکه امام حسین(ع) به شهادت رسید، عده‌ای از آنها اظهار ندامت کرده و تواب شدند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز می‌توان صحنه‌های عاشورا را ترسیم کرد، گفت: ما امروز در یک جنگ روشن، در برابر متجاوزان تاریخ قرار داریم. امروز گروهی روبروی ملت ایران قداره‌بندی می‌کنند که به جز چند کشور، طرفداری از لحاظ سیاسی و فکری ندارند و بدترین وضع در داخل کشور خودشان است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه شرایط داخلی امروز آمریکا با سال‌های گذشته آن تفاوت بسیاری دارد و امروز یکی از دوران بسیار بد در تاریخ آمریکاست، خاطرنشان کرد: امروز کمتر محقق، روشنفکر و صاحب‌نظری در آمریکا وجود دارد که با کاخ‌نشینان کاخ سفید موافق باشد و حتی برخی از آنها به صراحت آنها را به عنوان ابله و سفیه می‌نامند و این در تاریخ آمریکا کمتر اتفاق افتاده است.

رئیس جمهور افزود: امروز متحدان آمریکا از لحاظ سیاسی در کنار آنها قرار نداشته و حتی متحدین سنتی آمریکا نیز از این کشور فاصله گرفته و نسبت به این فاصله گرفتن افتخار می‌کنند و این در حالی است که زمانی آنها برای اینکه در کنار آمریکا بودند، افتخار می‌کردند.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز به جز چند کشور معدود معلوم‌الحال هیچ‌کس در کنار آمریکا قرار ندارد، گفت: امروز آمریکا در بدترین شرایط جهانی قرار گرفته و حتی سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو، سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی انرژی اتمی و دادگاه دادگاه کیفری بین‌المللی با سیاست‌های آمریکا موافق نیستند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز آمریکا بدترین شرایط را در درون خود دارد، تصریح کرد: امروز ایران علیرغم اینکه با جنگ اقتصادی ناخواسته روبرو است و در برابر افرادی قرار گرفته که به هیچ قانون بین‌المللی احترام نمی‌گذارند، اما روحیه و ایستادگی ملت ایران بویژه در این ایام که پرچم امام حسین(ع) به اهتزاز در می‌آید، مثال‌زدنی است.

دکتر روحانی ادامه داد: اگر مشکلی وجود داشته و احتمال عدم ایستادگی از سوی برخی می‌رود، پرچم عاشورا و کربلا همه این افسون‌ها را باطل و تبلیغات یکساله دشمنان را می‌زداید و مردم باز سرمشق‌شان امام حسین(ع) و اصحاب و یاران آن حضرت خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز هم ندای امام حسین(ع) را می‌شنویم که فرمود «اگر آماده فداکاری هستید، حسین(ع) عازم است و شما را دعوت می‌کند»، گفت: امروز امام حسین(ع) ما را دعوت می‌کند و ما این ندا را با گوش جان می‌شنویم و خوش به حال آن کسانی که به این ندای امام حسین(ع) پاسخ مثبت می‌دهند.

دکتر روحانی با بیان اینکه امام حسین(ع) قیام خود را برای احیاء راه پیامبر(ص) و امر به معروف و نهی از منکر، به پا داشت، گفت: امام حسین(ع) فرمود که نمی‌توانم ببینم خوبی‌ها روی زمین افتاده و عده‌ای بی‌اعتنا هستند و به راه باطل و بدی‌ها، چشم دوخته‌اند و من همان راه پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و امام حسن(ع) را برگزیده‌ام.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه  راه امام حسین(ع) راه امر به معروف و نهی از منکر بود، اظهار داشت: امروز معروفی بالاتر از امید دادن به مردم در مسیر استقامت و منکری بیشتر از ایجاد هراس و اضطراب در دل مردم آن هم به طور نابجا و غلط وجود ندارد.

دکتر روحانی افزود: امروز صاحبان تریبون، رسانه‌دارها و کسانی که ندا و صدایشان در کشور قابل شنیدن است، یک رسالت و وظیفه سنگینی برعهده دارند، چرا که امروز در یک آزمایش بسیار بزرگ قرار گرفته‌ایم و تمام رسانه‌های حقیقی و مجازی و همه مسئولان و کسانی که قدرت دارند به ملت بزرگ ایران کمک کنند، بار بسیار سنگینی بر دوش دارند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان و کارگزاران و رسانه‌ها در این آزمایش یا پیروز خواهند شد و یا شکست می‌خورند، اما ملت ایران قطعاً پیروز این صحنه خواهد بود، تصریح کرد: اگر ایستادگی کرده و به مردم روحیه بدهیم، هزینه ملت را کاهش داده‌ایم، اما اگر ترس، هراس و ناامیدی ایجاد کنیم، هزینه ملت را بالا برده‌ایم و چه کاری ضدانقلابی‌تر از این که ما در صفحه اول روزنامه‌ها، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خود، در دل مردم هراس ایجاد کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه نباید نادرست و ناعادلانه سخن گفته و حقایق را به مردم نگوییم، تصریح کرد: البته مردم در این جنگ بدون مشکل نخواهند بود، چرا که جنگ بدون کشته و مجروح نمی‌شود، اما این جنگی است که مطمئن هستیم، پیروزی نهایی با ماست و دشمن را در آن شکست خواهیم داد.

رئیس جمهور با انتقاد از عدم گفتن حقایق و واقعیات به مردم و ایجاد ترس و دلهره در مردم گفت: مگر ارز خارجی در اقتصاد کشور ما چند درصد نقش دارد؟ اگر تولید ناخالص داخلی(GDP)  را برمبنای قدرت خرید یا ارزش بازار محاسبه کنیم، واردات کالا و خدمات که متکی به ارز است درصد بسیار کمی است و براساس برخی محاسبات حدود 5 درصد و براساس برخی دیگر که ارزش و قدرت خرید را در آن در نظر نمی‌گیرند، حدود 10 درصد است.

دکتر روحانی افزود: بر فرض آنکه واردات کالا و خدمات 10 درصد نقش دارد، باید ببینیم که از این میزان چه مقدار با ارز 4200 تومان، چه مقدار با ارز حدود 7 هزار تومان و چه میزان برای بازار سوم، می‌ماند. بازار سوم در برابر ارزش تولیدات داخلی کشور، کمتر از یک درصد و یا 1.3 درصد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور را براساس این رقم محاسبه کنیم و این به دور از عدل، کارشناسی، حق و انصاف است، افزود: متخصص، نخبه و روزنامه‌نگار و سرمقاله‌نویس ما، چرا این واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویند و این در حالی است که امروز خدمات آموزش، بهداشت و درمان، آب و برق، گاز، بنزین، گازوئیل و انرژی، برمبنای دلار کوچه پس‌کوچه‌های فلان خیابان محاسبه نمی‌شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه نباید به مردم ظلم کرده و آنها را نسبت به آینده مایوس کنیم، گفت: عده‌ای مداوم می‌گویند که باید مشکل مردم را درک کنید و این درست است که مردم مشکل دارند و ما در جنگ اقتصادی و روانی قرار داریم، اما این دلیل نمی‌شود که حقایق را تحریف کرده و نقاط مثبت را به مردم نگوییم.

رئیس جمهور ادامه داد: با مقایسه رشد اقتصادی در 4 سال گذشته نسبت به 35 سال گذشته، در می‌یابیم که این رشد به طور متوسط 2 برابر بوده است. صاحب‌نظران، متخصصان و صدا و سیما می‌توانند این را بررسی کنند اما بحث اینجاست که اگر اینگونه بوده، چرا واقعیات را به مردم نمی‌گوییم.

دکتر روحانی افزود: در همین شرایط سال 97، صادرات و واردات کشور تغییر کرده و تراز تجاری ما نسبت به پارسال بهتر بوده است، اما به محض اینکه دولت این موفقیت‌ها را بازگو می‌کند، عده‌ای پیدا می‌شوند و در گوشه‌ای کل اقتصاد را بر مبنای همان یک درصد، محاسبه می‌کنند و این عدالت و انصاف نیست.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری، گفت: سخنان ایشان هیچ‌ نقطه ابهامی را باقی نگذاشت و ایشان به صراحت گفتند که امروز زمان آن نیست که کسی بخواهد پشت دولت را خالی کند.

دکتر روحانی ادامه داد: تا انتخابات زمان بسیاری باقی مانده است.هیچ کس نباید تصور کند که تخریب دولت می‌تواند برای آنها چه در انتخابات سال آینده و چه در انتخابات سال 1400 رای بوجود بیاورد و کسانی که اینگونه فکر می‌کنند مردود این آزمایش تاریخی در ایران خواهند بود و ملت ایران راجع به آنها قضاوت خواهد کرد و پس از آنکه از این گردنه عبور کردیم، تاریخ حرف‌ها، رفتار و جملات آنها باقی خواهد ماند و مردم قضاوت می‌کنند که در شرایط سختی آنها برای کاهش یا افزایش دشواری مردم چه رفتاری داشته‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مقام معظم رهبری از اینگونه رفتار به ویروس بدبینی تعبیر کردند، اظهار داشت: برخی امروز ویروس بدبینی را در کشور در سخنانشان و تریبون‌ها و رسانه‌هایشان منتشر می‌کنند.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به روز دوم محرم و ورود کاروان سرور و سالار شهیدان به کربلا به ذکر مصیبت در رثای مصائب حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و اهل بیت آن حضرت پرداخت.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۵۰۶۷۱۲:۵۷:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
امسال رو بچسب که از مجموع سی و پنج سال قبلش مردم صد برابر بدبخت تر شدن
ناشناس۵۴۵۱۸۲۱۳:۵۹:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
پس باید یک مختار زمان هم پیدا بشود و یک سیاهه ای از مفسدین اقتصادی تهیه کند و انها را به مجازات برسانند
میلاد حمیدی۵۴۵۳۶۹۱۵:۳۵:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
من میخوام این حرفو لابلای مردم بزنی و قتی جمعیت میلیونی دورتن بدون محافظ
میلاد حمیدی۵۴۵۵۴۴۱۷:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
نظر بنده خطاب به آقای رییس جمهور بود
ناشناس۵۴۵۸۵۹۲۱:۴۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
در این صورت خیلی تماشائیه
ناشناس۵۴۵۹۵۷۲۳:۱۱:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است در برابر جنگ اقتصادی برادر جنابعالی کلی پول خورده اند کلا عاشورا قیامت برای مردم باید سر مشق باشد و برای مسئولان حساب کردن حساب های دلار و مال خود هر شب ،مشق شب !
ع۵۴۵۲۲۰۱۴:۱۶:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
کار رییس جمهور اجرا و عمل است وقتی وارد فلسفه بافی شوید یعنی هیچ!
ناشناس۵۴۵۳۸۴۱۵:۴۶:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مردم متوجه هستند که روحانی در چه فشار خارجی و داخلی قرار دارد ، همه بفهمند سوار یک کشتی هستید و اگر صدمه به کشتی وارد شود همه تان به دریا خواهید افتاد ، زمان ، موقع وحدت و اتحاد است و هرکسی که به هر دلیل ساز دیگری میزند ، در خط اسراییل و امریکا خواسته و یا ناخواسته قدم برمیدارد .
ناشناس۵۴۵۶۵۹۱۸:۳۳:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
یعنی خود ریس جمهور به این حقیقت نرسیده که اگه استعفابده ضرر کمتری به مردم میرساند
ناشناس۵۴۵۴۲۱۱۶:۰۴:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مثلا من که مجرد و50 سالم است دویست و پنجاه تومان تو بانک داشتم که می خواستم زن بگیرم و یک سانتافه. که ماشین دو برابر شد طلا هم که سه برابر، گوشت هم 60 تومان فقط یک خواهش. یک عده نیان بگن با لگن برو خواستگاری.
نسترن۵۴۵۵۷۲۱۷:۳۴:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
من فکر کنم این روحانی آن روحانی گذشته نیست آقای روحانی کلا دست خالی و بدون نقشه و بدون امید ایستاده و دارد نصیحت می کند!! فکر می کند که روی منبر است و یادش رفته که رئیس جمهور است و 80 میلیون نفر با تصمیمات ایشان و گروهش به خاک سیاه نشسته اند
علی۵۴۶۳۰۶۱۰:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۲
فقط تصمیمات ایشان نیست که وضعیت را به این مرحله رسانده است
ناشناس۵۴۶۱۴۲۰۶:۵۴:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای رئیس جمهور! چرا در هر جنگی چه نظامی ، چه اقتصادی ، بایدقشر ضعیف و کم بضاعت از بین بره و کشته بشه؟ چرا همواره مردم باید مقاومت کنن ولی هیچ یک از مسئولین خیالش نیست؟ اینقدر در این چند سال از مردم فاصله گرفتید که مردم باورتان نمی کنند.
رضا۵۴۶۱۸۳۰۸:۱۶:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
گیریم که سرمشق ما مردم شد عاشورا. سرمشق شما مسئولین کیه؟
ناشناس۵۴۶۱۹۳۰۸:۲۷:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
اونقدر از دولت قبلی به خاطر افرایش قیمت دلار انتقاد کردن که دستهای پنهان در دولت خودشون دلار را چند برابر کرد حالا دیگه اصلاح طلبا برگ برنده ای ندارن......
ناشناس۵۴۵۰۶۹۱۳:۰۱:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
روحانی: معروفی بزرگتر از امید دادن به مردم و منکری بالاتر از ایجاد ترس و هراس و ناامیدی نیست.. قبل از توافق که خودتون و رسانه های زنجیره ای ، ایجاد هراس و ناامیدی می کردید تا توافق رو توجیه کنید ، حالا هر کی از اقایون بپرسه ،اقا اون وعده ها چی شد ؟ فوری متهم میشه به سیاه نمایی..
رای من روحانی بود۵۴۵۴۲۲۱۶:۰۵:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
جناب روحانی دیدم وشنیدم گفتید در این جنگ خونریزی و مجروح و... داریم چون جنگ ست ! سوال : کسی به ما شلیک میکند؟ بمب ؟اسحله؟ تن ب تن ؟ پس خودمان : به جان هم می افتیم..بابت کمبودها؟ دارو؟ بیمار فوت کند با کمبودها؟ چه ساده ...چه راحت یادم می ماند ... هر کی بفکر خویش است ...
ناشناس۵۴۵۰۷۹۱۳:۰۷:۱۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
تا دیروز که عاشورا درس مذاکره بود ، حالا شد مقاومت!؟ بله ! ما مردم مقاومت کنیم تا کاغذ برجام حفظ بشه و جناب جان کری و دوستان بتونن در انتخابات میان دوره ای کنگره از برجام ،به عنوان دستاورد خودشون دفاع کنن تا برجام باقی بمونه.. سیاست خارجی رو وسیله برتری جویی جناحی کردید ، هر دو رو باختید..
ناشناس۵۴۵۲۷۲۱۴:۴۲:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
هزارتا لایک
ناشناس۵۴۵۰۸۴۱۳:۰۹:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اشتباه نکنم دو سه سال پیش از صلح امام حسن دفاع میکردید. حال عاشورا رو سر مشق خود قرار میدید؟!
غایب ز میانه۵۴۵۸۳۳۲۱:۲۸:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
دو سال پیش برای تصویب برجام سرمشقمان صلح امام حسن(ع) بود! الان باید امام حسین(ع) و عاشورا را سرمشق قرار دهیم! اینجوری که داره پیش میره چند وقت دیگه لابد باید: ..... مثل امام رضا(ع) بریم ولیعهد ترامپ بشیم (نعوذ بالله)ً!
ناشناس۵۴۵۰۸۹۱۳:۱۰:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
کدام رشد اقتصادی
ناشناس۵۴۵۱۸۰۱۳:۵۸:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
حیا و خجالت هم خوب چیزیه !!!!
ناشناس۵۴۵۲۰۵۱۴:۱۰:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
رشد فساد اقتصادی از میلیارد به هزاران میلیارد
ناشناس۵۴۵۰۹۳۱۳:۱۳:۱۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
رییس جمهور: امریکا انروز منزوی شده و جز چند کشور کسی کنارش نیست! این حرف رو اگر جلیلی و احمدی نژاد میزدن ، اصلاح طلبان کلی مسخره اش می کردند..اما امروز زیبا کلام در روزنامه اعتماد ، از انزوای امریکا نوشته!
ناشناس۵۴۵۰۹۶۱۳:۱۵:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
از مذاکره امام حسین با شمر رسیدیم به ایستادگی و مقاومت رشد متوسط دو برابری هم که اسباب سرور است باور بفرمایید در قیامت از تک تک گفته ها خواهند پرسید ، جناب حقوق دان
ناشناس۵۴۵۹۷۰۲۳:۲۰:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
در روز قیامت همه مسولان دنیا پرست که برای مردم از قیامت می گویند و خود و خانواده و دوستان خود در ثروت مردم غرق هستند در آتش زبانه کشیده از آه و نفرین مردم خواهند سوخت زبانه های که جز خاکستر آنان نخواهد ماند با باد آن خاکستر به جهنم رهسپار خواهد شد در آن روز نقاب ها خواهند افتاد چهر ه های واقعی نمایان خواهد گشت اگر حتی افزایش یک ریال بر دلار باعث جدایی و طلاق گشته یا از دست رفتن عزیزی گشته این آقایان باید سزای تک تک آنها را بدهند نه با کلام ریا بلکه با آتش دوزخ
ناشناس۵۴۵۰۹۷۱۳:۱۶:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
حالا که کاری ازشون بر نمی یاد میگه از واقعه عاشورا درس بگریم کاش از رشادت زیر بار زور نرفتن عدالت و مذاکره نکردن با یزید زمان و... اینها و.. رو هم الگو میگرفتیم اول از خودتون شروع بفرمایید
ناشناس۵۴۵۰۹۸۱۳:۱۷:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مشق عاشورا مبارزه با فساد و بالاخص فساد نزدیکان مدیران کشوری بوده است لطفا در مشق خود محاکمه ح.ف و م.ج را فراموش نکنید
ناشناس۵۴۵۱۰۱۱۳:۱۸:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
افزایش قیمت ارز موجب گران شدن هزینه سفر اربعین برای مسافران شده است از رییس جمهور تقاضا دارم برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم راهپیمایی اربعین حسینی شرایطی را فراهم آورند تا هزینه‌های این سفر کاهش یابد.
ناشناس۵۴۶۳۳۳۱۰:۴۹:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
امروز کربلا همین جاست در همسایگی ما. ببینید مردم کشور خودمون چه روزگاری دارند.
ناشناس۵۴۵۱۰۳۱۳:۱۹:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
صاحب یک درمانگاه خصوصی در تهران هستم. بیش از یک سال است که تامین اجتماعی پول پزشکان ما را نگه‌ داشته و پرداخت نمی‌کند. مجبور به تعطیل کردن درمانگاه هستیم. تو را به خدا دولت به این مشکلات رسیدگی کند همه دارند بیچاره می‌شوند.
ناشناس۵۴۵۱۰۶۱۳:۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
به آقای رئیس جمهور عرض می‌کنم تا زمانی که رویکرد اقتصادی ایشان تغییر پیدا نکند با جابجایی مسئولین مشکل اقتصادی کشور حل نخواهد شد. شاهدیم که با رفتن سیف و آمدن آقای همتی در بانک مرکزی هیچ اتفاقی نیفتاد و گشایشی بوجود نیامد.
ناشناس۵۴۵۱۰۷۱۳:۲۰:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اگر سر مشق عاشورا است باید یک مختاری پیدا بشه و سیاهه ای از مفسدین بخصوص اقتصادی تهیه کند و انها را به مجازات برساند
ناشناس۵۴۵۱۱۸۱۳:۲۵:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
آقای روحانی. دیگه کوپن دین خرج شده و تموم شده. مردم دیگه یا دین ندارند یا اگر دین دارند متوجه شدند که دین شون رو نباید بازیچه کسی بکنند.
ناشناس۵۴۵۱۴۶۱۳:۴۳:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
احسنت
ناشناس۵۴۵۲۰۶۱۴:۱۰:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
یک میلیون احسنت
ناشناس۵۴۵۱۳۰۱۳:۳۴:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اقای رئیس جمهور ملت که دچار وضعیت بسیار بد معیشتی هستند. چون امار واعدادی که ارائه می فرمائید کاملا خلاف انرا نشان می دهد . حتی رشد بیش از حد انتظار و رونق شدید بازار را نشان می دهد . حضرتعالی عف فرمائید من ملت احمق هستم
ناشناس۵۴۵۱۴۲۱۳:۳۹:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
شما بفرمایید قدرت خرید کارگران و کارمندها و بازنشستگان چند درصد کم شده؟ و چرا جبران نمی کنید؟
عباس۵۴۵۱۴۴۱۳:۴۱:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
هر کی تنها بره پیش قاضی حتما برمیگرده راضی!!!!!
مهدی۵۴۵۱۵۰۱۳:۴۴:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
رشد اقتصادی دو برابر در عوض جیب مردم هشت برابر خالی شده است یعنی شش برابر کسری پول توجیبی مردم
ناشناس۵۴۵۱۵۱۱۳:۴۴:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
منظورش شاید رشد پول بوده چرا به مردم امار اشتباه میده
ناشناس۵۴۵۱۵۲۱۳:۴۴:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
البته به شرطی که شما از عاشورا مجددا درس مذاکره نگیرید !
ناشناس۵۴۵۱۵۵۱۳:۴۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
نمی دونم چرا تعریف های اماری دولت با واقعیت قیمت ها در بازار از زمین تا اسمان فرق داره. نمی دانم چرا!
ناشناس۵۴۵۱۵۷۱۳:۴۷:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
یادمه همین حرف ها رو احمدی نژاد سال 91 میزد و ما رای دادیم تا حرف های درست بشنویم بهتره به قول خودتون به جیب مردم نگاه کنید نه به آمار ،هر چند به نظرم با این رفتارتون نشون دادید که اون حرفهاتون هم بیشتر جنبه انتخاباتی داشته
ناشناس۵۴۵۱۶۲۱۳:۴۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
ایشون حرف آخر رو بالاخره اول زدند، عاشورایی یعنی ضعفا بخاطر اعتقادشون به دین همه چیز را خواهند باخت تا عده ای به نجومیخوری و رانتخواری و اختلاسها و....ی خود ادامه دهند. این چه راه حلیه؟ مدیران ضعیف ریشه تولید و اقتصاد ملی رو زدن
بانام۵۴۵۱۷۸۱۳:۵۶:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
سرمشق مردم عاشوراست اما سرمشق دولتمردان و صاحبان مسند چه کسی است؟ این مردم جز اختلاس و رانتخواری و سرکیسه شدن در این چند ساله چیزی دیگه ای ندیدند
ناشناس۵۴۵۱۸۸۱۴:۰۳:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اون وقت ها که عاشورا درس مذاکره بود ! تیم اقتصادی شما با این شیوه مدیریتیش همپای ترامپ جیب مردم رو خالی کرده.
سامان۵۴۵۱۸۹۱۴:۰۳:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
روحانی خیلی با حالی دمت گرم چشم
ناشناس۵۴۵۲۱۵۱۴:۱۴:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اقای روحانی ما ملتی هستیم که اگر برف بیاد کرایه از فرودگاه امام تا تهران را یک میلیون تومن کردیم . ما ملتی هستیم که در برف شمال زمانی که اب و برق و گاز قطع شد نان لواش ده تایی را بیست هزار تومان فروختیم . اقای روحانی ما ملتی هستیم که در زلزله کرمانشاه ۲۰ هزار خانوار در معرض زلزله ۸۰ هزار چادر تقسیم کردند تازه به خیلی ها هم چادر نرسید . اقای روحانی ما ملتی هسنیم که عاشق صف ایستادن عاشق صف دلار و سکه و .... هستیم . ما در قحطی حتما یکدیگر را تکه و پاره می کنیم . ملتی هستیم هر کس به فکر خویش هستیم
ناشناس۵۴۵۹۰۷۲۲:۳۵:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
واقعا درست میگی.
ناشناس۵۴۵۲۱۶۱۴:۱۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مقاووت از مردم و بریز و به پاش از آقازاده های شما تقسیم برادرانه ای است
امیر۵۴۵۲۲۱۱۴:۱۶:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
شما(سران اصلاح طلب و اصولگرا) که همه اش از مردم مایه میزارید، اگه میتونین بیاین مثل بیش از نیمی از مردم با درآمد کمتر از یک میلیون تومان زندگی کنین.
ناشناس۵۴۵۲۳۱۱۴:۲۳:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
فقط آمار دروغ .. اگه رشد اقتصادی داریم پس چرا همه بیکارند ؟؟
ناشناس۵۴۶۲۱۳۰۸:۴۱:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۲
احسنت به خوب نکته ای اشاره کردید. کاملا درست است.
ناشناس۵۴۵۲۴۹۱۴:۳۰:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
حرف و شعار برای مردم دارو نمیشه . حرف و شعار برای بیکار ها کار نمیشه ! حرف و شعار برای بی خانمان ها خانه نمیشه .
ناشناس۵۴۵۲۶۶۱۴:۳۸:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
با اوضاعی که شما برای مردم ساخته اید اون دنیا اگه باورتون باشه آه وناله ونفرین درماندگان را چگونه پاسخگو خواهید بود؟
ناشناس۵۴۵۲۹۰۱۴:۵۰:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
سکه چند شد؟
ناشناس۵۴۵۳۱۵۱۵:۱۰:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
عه چ خوب! عاقـــــــــــــا شب عاشورا امام حسین کساییکه حق الناس گردنشون بود رو خلاص کرد فرستاد برن! روحانی و رفقا بای بای.....
ناشناس۵۴۵۳۱۹۱۵:۱۳:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
من که حلالت نمی کنم
ناشناس۵۴۵۳۳۱۱۵:۲۰:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اگر بحث شهادت عاشوری هست اول از مقامات دولتی و غیر دولتی با کاهش حقوق رو شروع کنید چرا تمام هزینه رو مردم عادی باید بدهند ؟ زن و بچه مردم چه گناهی کردن ؟
ناشناس۵۴۵۳۳۴۱۵:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
طبق امار وارقامی که برای شما می سازند. دولت از بابت رونق شدید اقتصادی و رشد بیش از حد ارزش پول ملی را بیش از سه برابر کاهش داده است . چون جنگ اقتصادی است دولت برای حفظ عدالت بین اشراف و ملت ارزش پول را کاهش داده تا ملت قدرت خریدشان بالا رود و اشراف ثروتشان کاهش پیدا کند. برای این که به اشراف هم زیاد بد نگذرد ارزاق را با ارز دولتی و بدون رانت وحقه بازی وارد می کنید تا اشراف در حد بخور ونمیر زندگی کنند. دیگر اشراف حق داشتن یخچال و کولر و موبایل و خودرو ومسافر و 000 را ندارند. ودولت خیلی تدبیر و دانائی بخرج داده است که در این کشور ثروتمند و پر از مغز های تحصیل کرده و این همه منابع خدا دادی با انحصار و قوانین بیش از حد توانسته در حد بخور ونمیری برای اشراف درست کند. ملت از این ناسپاس تر در دنیا وجود دارد؟
ناشناس۵۴۵۳۵۶۱۵:۲۹:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
ایکاش رشد منفی داشتیم با رفاه نه رشد مثبت ساختگی بدون رفاه وآسایش
ناشناس۵۴۵۳۷۹۱۵:۴۲:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
بی کفایتی های خودتون رو پشت امام حسین قایم نکنید
ناشناس۵۴۵۶۶۵۱۸:۳۷:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
کمتر از چند ماه دیگه لشکر بیکاران میشه بزرگترین مشکل. همه نخبگان رو فراری دادید یا خونه نشین کردین. با ملت ایران مثل گروگان رفتار می کنید.
ناشناس۵۴۵۶۷۶۱۸:۴۴:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اقای روحانی ما که شاهدیم هرروز وضعیت زنده ماندنمان بدتر میشود.سخن ازرشد اقتصادی میزنیم ولی هرروز به خیل بیکاران ومتعاقب ان فقر بیشتر میشود. شاید منظور شما از رشد بیکاری وفقر باشد . لطفا هرزمان که کار مثبتی که حداقل جلوگیری کند ازفقر بیشتر کردید سخن از اقتصاد ورشد بزنید
ناشناس۵۴۵۷۰۴۱۹:۰۴:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
شما صلح امام حسن را اجرا کنید ملت بریدن چرا همه دست به دست هم دادین وباعث ویرانی کشور میشین هرروز وضعیت بدتر از روزقبل شما مقاومت عاشورا را عمل نکنید
Ali۵۴۵۷۲۹۱۹:۳۸:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
الهی بحق همین دین ، همشان را رسوا کن وبر عذابشان بیافزای. بحق حسین انشاالله
استاد افتصاد سیاسی۵۴۵۷۹۵۲۰:۵۸:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
کامنت ها نشان می دهد اکثر مردم از واقعیت علت کاهش ارزش ریال بی خبرند و همه با دادن ادرس اشتباه به این امر کمک می کنند. تعویض مدیران چه کمکی کرد.
ناشناس۵۴۵۸۸۸۲۲:۱۳:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اقای رئیس جمهور گویا در این مملکت زندگی نمی کنند و برای ایرانیان مقیم امریکا صحبت میکنند
ناشناس۵۴۶۰۵۴۰۱:۰۱:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۲
زندگی اشرافی جنابعالی وهیئت دولت نمی تواند از کربلا سرمشق بگیرد مردم هم دیگه با این حرفهای مسخره گول نمی خورند
ناشناس۵۴۶۱۲۲۰۴:۱۲:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۲
وضعیت اقتصادی ربطی به شرایط و زندگی مردم نداره. تا وقتی پول چرخش پیدا نکنه و دست یک سری باشه مردم تغییر رو احساس نمی کنند. تمام دلایل هم فساد نیستش
ناشناس۵۴۶۱۶۱۰۷:۴۱:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۲۲
بازهم شعار و شعار!.تحمل درد و رنج و گشنگی کشیدن و عاشورایی شدن برای مردم، اما مسئولان و آقازاده ها در ناز و نعمت زندگی کنند
ناشناس۵۴۶۲۳۰۰۸:۵۹:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
ایشون فکر میکنن اگه با لحن تند و عصبانی صحبت کنن مشکلات ترسیده و حل میشوند
محسن۵۴۶۲۵۱۰۹:۲۲:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۲۲
آقای روحانی ! فرمودید رشداقتصادی در دوره شما دوبرابر شد ! شهامت داشته باشید و بفرمایید رشد فقروفلاکت مردم رشد فسادواختلاس رشد اختلاف طبقاتی رشد بی ارزش شدن خجالت آور ارزش پول ملی رشد.......در دوره چهارساله شما چند برابر شد ؟
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 3. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 4. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 5. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 6. 35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد

 7. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 8. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 9. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 10. چالوس و هراز یک‌طرفه شد

 11. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 12. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 13. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 14. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 15. درباره آیین چند هزار ساله «گِل مالی»

 16. پامپئو: در حال آماده سازی مجموعه‌ای از اقدامات علیه ونزوئلا هستیم

 17. ۴۰۰ میلیون یورو ارز صادراتی در نیما بدون مشتری ماند + نمودار

 18. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست

 19. خبرگزاری سوریه فیلم جعلی حمله شیمیایی در «ادلب» را منتشر کرد+ فیلم

 20. اشتغال براساس مهارت نه مدرک تحصیلی

 21. وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه در نیویورک درباره سوریه رایزنی می‌کنند

 22. پژمانفر:عملکرد غیرقابل دفاع دولت در عرصه اقتصادی باعث انتقاد بسیاری از موافقان روحانی شده است

 23. نیویورک‌تایمز گزارش داد: معاون دادستان کل آمریکا نقشه‌ای برای عزل ترامپ در سر داشت

 24. نگاهی به عملکرد شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص جنگ ایران و عراق

 25. تلخیِ کام حاشیه‌نشینان شورترین دریاچه ایران+ تصاویر

پربحث‌های دیروز

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 3. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به ادعای توهین فردی منتسب به وزارت خارجه به ساحت امام حسین(ع)

 4. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 5. 14 معاون و مدیری که باید از وزارت کار بروند

 6. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 7. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 8. 35 کیلو شمش طلای قاچاق توقیف شد

 9. زنگنه: هر تصمیمی که منافع ملی ما را تهدید کند وتو می‌کنم

 10. ترامپ: هفته آینده رییس جلسه شورای امنیت درباره ایران خواهم بود

 11. ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری

 12. چالوس و هراز یک‌طرفه شد

 13. مشکلات صادرکنندگان محصولات کشاورزی به روسیه با «نیما»

 14. کاهش قیمت اجاره بها با تصویب طرح مسکن استیجاری

 15. کلاهبرداری از اعتماد مردم در سکه ثامن

 16. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 17. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 18. درباره آیین چند هزار ساله «گِل مالی»

 19. ۱۰ خرافه بسیار عجیبِ مردم جهان/ از جادوی میوه‌ها تا نماد خوش‌شانسی

 20. شطرنج سبب پیشگیری از آلزایمر می‌شود

 21. رهبر کره شمالی خواستار دیدار مجدد با دونالد ترامپ است

 22. هشدار اروپا به تل‌‌آویو درباره فلسطین / هیلی: ایران باید موضوع شورای امنیت باشد نه فلسطین!

 23. کرملین: پوتین برنامه‌ای برای دیدار با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل ندارد

 24. نگاهی به خدمات حکام عرب خلیج فارس به صدام در طول جنگ تحمیلی

 25. آیا بازار نفت از نقشه جدید اوپک و روسیه استقبال می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 4. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 7. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 8. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 9. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 10. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 11. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 12. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 13. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 18. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 19. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 20. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 21. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 22. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 23. آیا پارک لاله تهران پولی شده است؟

 24. دستور ویژه دادستان کل کشور در پی هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت رقیه (س) در یک روزنامه

 25. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

پربحث‌های اخیر

 1. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 2. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 3. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 4. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 5. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 6. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست

 7. پژمانفر:عملکرد غیرقابل دفاع دولت در عرصه اقتصادی باعث انتقاد بسیاری از موافقان روحانی شده است

 8. نگاهی به عملکرد شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص جنگ ایران و عراق

 9. ظریف: تعامل، به اراده برای پایبندی به تعهدات نیازمند است

 10. جنگنده‌های ارتش و سپاه فردا از کدام پایگاه‌ها به پرواز درمی‌آیند؟

 11. موضع امیرعبداللهیان درباره رویای کلید خوردن مذاکره موشکی

 12. نماینده تهران: در ماجرای واگذاری ارزهای دولتی، عده‌ای عملا دستگاه‌های نظارتی را سر کار گذاشتند

 13. ترامپ: ورود اوباما به تبلیغات انتخاباتی خبر خوبی است

 14. بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

 15. آیت الله علم‌الهدی: حمایت رهبری از دولت و مجلس به معنای تایید سوتدبیرها نیست/ رئیس اف‌ای‌تی‌اف، وزیر خزانه‌داری امریکا است

 16. امیرعبدالهیان: تکذیب بخشی از محتوای گفت‌وگوی الحلبوسی با لاریجانی، قابل درک است

 17. روحانی: آشوریان در راه اعتلای ایران لحظه ای درنگ نکرده اند

 18. نایب رییس کمیسیون فرهنگی: مردم به هیات‌ها نمی‌روند تا شنونده دعواهای سیاسی باشند

 19. هیچ کشوری در منطقه توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به ادعای توهین فردی منتسب به وزارت خارجه به ساحت امام حسین(ع)

 2. خطیب نماز جمعه تهران: زمان خداحافظی از رژیم اشغالگر قدس فرا رسیده است

 3. کریمی قدوسی: پرونده افرادی چون ابتکار و مولاوردی که از جاسوسان حمایت می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد

 4. درخواست ۹۰ نماینده مجلس از لاریجانی درباره شفافیت آرای مجلس

 5. افشای سندی از تحرکات مشکوک عربستان پیش از حمله به سفارتش در تهران

 6. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به خبر درخواست ایران برای ملاقات با ترامپ

 7. جنگنده‌های ارتش و سپاه فردا از کدام پایگاه‌ها به پرواز درمی‌آیند؟

 8. موضع امیرعبداللهیان درباره رویای کلید خوردن مذاکره موشکی

 9. نماینده تهران: در ماجرای واگذاری ارزهای دولتی، عده‌ای عملا دستگاه‌های نظارتی را سر کار گذاشتند

 10. ترامپ: ورود اوباما به تبلیغات انتخاباتی خبر خوبی است

 11. بیانیه ارتش به مناسبت هفته دفاع مقدس

 12. آیت الله علم‌الهدی: حمایت رهبری از دولت و مجلس به معنای تایید سوتدبیرها نیست/ رئیس اف‌ای‌تی‌اف، وزیر خزانه‌داری امریکا است

 13. امیرعبدالهیان: تکذیب بخشی از محتوای گفت‌وگوی الحلبوسی با لاریجانی، قابل درک است

 14. روحانی: آشوریان در راه اعتلای ایران لحظه ای درنگ نکرده اند

 15. نایب رییس کمیسیون فرهنگی: مردم به هیات‌ها نمی‌روند تا شنونده دعواهای سیاسی باشند

 16. هیچ کشوری در منطقه توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارد

 17. فعال سیاسی اصلاح طلب: رئیس‌جمهور موضع جدیدی در سازمان ملل مطرح کند

 18. سه وزیر این هفته به سوالات نمایندگان پاسخ می دهند

 19. یک نماینده مجلس: لایحه الحاق ایران به کنوانسیون CFT مسکوت بماند

 20. خبر درگیری در مرز میرجاوه تکذیب شد

پربحث‌های هفته

 1. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 2. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 3. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 4. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 5. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 8. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 9. این آمارها حقیقت دارد

 10. احمدی‌نژادیزه شدن روحانی/ حاشیه های عزاداری لاکچری در جایگاه وی آی پی/ پشت پرده شغل جدید سیف/ پرسش روزنامه اصولگرا از رئیسی/ اعتراض یک روحانی به صادق زیباکلام

 11. پاسخ علی علیزاده به خبرنگار روزنامه ایران در مورد دریافت پول از «من و تو»  

 12. آیا توصیه‌های حضرت امام (ره) درباره «زیّ طلبگی» VIP نشینی را هم در بر می‌گیرد؟

 13. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 14. ایران با استفاده از چه ابزاری تنگه هرمز را می بندد؟ + عکس

 15. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 16. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 17. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 18. واکنش کاربران فضای مجازی به "VIPنشینی" فرزند سیدحسن خمینی

 19. علیزاده و علینژاد؛ موفرفری انقلابی یا فرفره‌موی ضدانقلاب؟

 20. ۷ معاون شریعتمداری که با ابلاغ قانون، باید از وزارت صنعت بروند + اسامی

 21. دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟

 22. ابراهیم رئیسی: راه حل مشکلات کشور اقتصادی است نه سیاسی

 23. امیدواریم «سیف» مانند عملکردش در بانک مرکزی به روحانی مشاوره ندهد

 24. کدام استانداران باید از قطار دولت پیاده شوند؟ + جدول

 25. استیضاح شریعتمداری و آخوندی به کجا رسید؟

آخرین عناوین