بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

گروه اقتصادی الف،   3970621040 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

تحولات اخیر در بخش مسکن نشان می دهد که رشد قیمت مسکن در ماههای گذشته موجب کاهش قدرت و رکود معاملات در شهریور ماه شد و این امر باعث شده متقاضیان خرید مسکن در انتظار کاهش قیمت ها باشند.

به گزارش فارس، گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن تهران در مردادماه نشان می دهد که در ادامه روند رشد قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، این نرخ در مردادماه به بالاترین میزان خود طی ۵ سال گذشته رسیده و رشد 62 درصد را نسبت به ماه مشابه سال قبل به ثبت رسانده است.

اگر چه نایب رئیس اتحادیه املاک معتقد است که نباید مسکن را با نرخ ارز و سکه مقایسه کرد و نباید هر روز منتظر افزایش قیمت آن بود اما بر اساس تجربیات قبلی هر زمان که نرخ ارز روند صعودی به خود گرفته قیمت مسکن نیز رو به رشد بوده است.

بانک مرکزی در گزارش تحولات خود از بازار مسکن در مرداد ماه که حاکی از کاهش معاملات مسکن بود آورده است این گونه از سوی متقاضیان مسکن استنباط شد که ادامه رکود شاید منجر به کاهش قیمت مسکن شود.

موضوعی که از سوی فروشندگان و سازندگان مسکن رد می شود.

* سازندگان: قیمت تمام شده مسکن با رشد نرخ ارز بالا رفته است‌

سازندگان و فروشندگان مسکن بر این باور هستند که قیمت تمام شده مسکن با رشد نرخ ارز هر روز افزایش می‌یابد و نمی‌توان انتظار داشت که قیمت نهایی مسکن کاهش یابد.

از سوی دیگر روند رکودی در بخش مسکن که یک ماه است آغاز شده اگر ادامه یابد هر چند می تواند از رشد قیمت مسکن جلوگیری کند و تا حدودی به نفع متقاضیان باشد اما این رکود می‌تواند موجب کاهش اشتغال در این بخش که اشتغالزاترین بخش اقتصادی است شود.

* دو ماه آینده بهترین زمان خرید مسکن است

برخی از مشاوران املاک نیز می‌گویند این روزها فروشنده مسکن به ندرت پیدا می‌شود و اغلب فروشندگان منتظر هستند که ببینند وضعیت بازار مسکن چه خواهد شد.

این مشاوران املاک می گویند به دلیل آغاز ماه محرم روند رکود بازار مسکن تشدید خواهد شد بنابراین احتمال اینکه برخی فروشندگان از قیمت های پیشنهادی خود عقب نشینی کنند وجود دارد بنابراین اگر متقاضیان مسکن قصد خرید مسکن دارند این دو ماه بهترین زمان برای خرید مسکن است.

طبق گزارش بانک مرکزی تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در مردادماه سال 1397 به 12 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 11.2 و 33.2 درصد کاهش نشان می‌دهد.

اما نکته جالب این گزارش نیز این است که در مرداد ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 74 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.1 و 62.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

از میان مناطق 22 گانه شهر تهران منطقه 5 با سهم 13.3 درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق 4 و 2 به ترتیب با سهم‌های 9.7 و 8.4 درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته اند.
بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه 5 معادل 81.8 درصد و کمترین میزان رشد به منطقه 12 معادل 25.3 درصد تعلق دارد.

بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی نیز معادل 15 میلیون و 760 هزار تومان به منطقه 1 و کمترین آن با 3 میلیون و 110 هزار تومان به منطقه 18 تعلق داشته است.این ارقام نشان می دهد که نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب 59.3 و 37.4 درصد افزایش داشته است.

به هر حال برخی کارشناسان مسکن معتقد هستند که رشدی که در قیمت مسکن در ماه‌های ابتدایی سال جاری رخ داد حباب بوده است و به همین دلیل است که معاملات مسکن ۳۰ درصد تنزل پیدا کرده است. پس افت قیمت‌ها در آینده نزدیک نباید دور از ذهن باشد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۴۶۷۱۰۸:۴۴:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
162 درصد رشد کرده و نه 62 درصد..تا وقتی حقیقت را نمی گویید و مدام از امارهای ..می نویسید نمی توانید راه کاری برایش پیدا کنید..
ناشناس۵۴۴۷۸۳۱۰:۱۸:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
قیمت مصالح سه برابر شده است ولی هنوز در منطقه ما نارمک اپارتمان دو برابر نشده است
ناشناس۵۴۵۸۸۱۲۲:۰۳:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مگه قیمت ساختمان همه اش مصالحه؟
ناشناس۵۴۵۹۳۲۲۲:۵۲:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
اگر دلار و کالا ها و ماشین و .... لوازم بهداشتی و سیم و پریز و و ... پکیچ شوفاژ و کولر و .... ارزان شد و از رکود در آمد مسکن هم از رکود در خواهد آمد !
ناشناس۵۴۴۸۳۰۱۰:۵۲:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
افزایش قیمت آپارتمان و ملک زیر سر پزشکان و دکترها میباشد که با درآمد کلان تمام ملک ها و آپارتمان ها را میخرند.
ناشناس۵۴۴۶۸۱۰۸:۵۷:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
قیمت های ساله گذشته هم به مراتب بیشتر از قدرت خرید مردم بوده و با نخریدن مردم باید منظر پایین آمدن قیمت ها بود. بیشتر این گزارش ها برای بازار گرمی قیمت مسکن هست.
ناشناس۵۴۴۶۹۱۰۹:۰۸:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
در اروپا و آمریکا کسانی که اقدام به خرید خانه می کنند تا 30 سال حق فروش ندارند درصورتی که بفروشند می بایستی 60 تا 70 درصد قیمت خانه مالیات بدهند با این کار سفته بازی و دست دلالان کوتاه می شود و افراد واقعی جامعه اقدام به خرید می کنند و ملک از حالت کالای سرمایه ای خارج می شود و افزایش قیمت نداره اگر مسئولین عزم داشته باشند
ناشناس۵۴۴۹۰۲۱۱:۳۰:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
آلمان رو میدونم اینجوریه صدرصد جون یکی از فامیل های ما اونجاست
ناشناس۵۴۵۹۳۶۲۲:۵۴:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
ببخشید آلمان اصلا اینطوری نیست کی این دروغ ها را بافته نه آلمان نه فرانسه نه آمریکا اصلا اینطوری نیست !
ناشناس۵۴۴۶۹۲۰۹:۰۹:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۱
میلگرد 1200 تومنی شده 4800 تومن به نظرتون چرا باید مسکن ارزون شه؟؟؟؟؟
ناشناس۵۴۴۷۷۷۱۰:۱۵:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
شده 7000 تومن
منهدم۵۴۴۹۴۷۱۱:۴۵:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۲۱
بدلیل اینکه تو قیمت 1200 تومنی هم سازنده 150 درصد سود میبرد ، اون موقع هم قیمت واقعی نبود
ناشناس۵۴۴۷۰۳۰۹:۲۲:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
قیمت مسکن را بگونه ای تنظیم کنید که یک کارتن خواب کشورهای همسایه بتواند با ریال بی ارزش ایران یک قصر بخرد. آفرین به این همه تدبیر!
ناشناس۵۴۴۷۰۶۰۹:۲۶:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
کارگری که به نان شب محتاج است شاید نمیفهمد که آمار بیکاری و تورم و رکود و غیره یعنی چی ولی اینرا خوب میفهمد که هرچه بیشتر کار میکند بیشتر فقیر میشود و همه میفهمند که اگر چوب اقتصاد کشور را مدیریت میکرد وضع و حال مردم خیلی بهتر از این میبود!!!
ناشناس۵۴۴۷۱۳۰۹:۲۹:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
بیش از 60% جامعه مصرف محصولات سوپری شان را کمتر از نصف کردند، فکر میکنید غیر سفته بازی دلالها کسی دنبال خرید خانه است؟ هرکی بچه کوچک داره میدونه که فقط ماهی 250 تومن پول پوشک میشه!!! با حقوق 3 تومن کجای کاری؟ اخوی؟ خونه بخرند مردم؟ اون موج بالارفتن را هم نه مردم راه انداختند و نه پرداخت اضافه وام!! اون موج پارسال تا اردیبهشت هم محصول دست و کلاه به کلاه بانکها و دلالها بود و بس. یه دونه اپارتمان واقعی برای مصرف خرید و فروش نشد.
ناشناس۵۴۴۷۲۷۰۹:۴۳:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۲۱
عجب کارشناس هایی داری .قیمت آهن و لوله و سیم برق و کابینت و چوب و خیلی چیزهای دیگه 2 برابر شده میگی حبابه؟ منتظر گرون شدن باشین نه ارزون تر شدن.
ناشناس۵۴۴۷۲۹۰۹:۴۴:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
به امید خدا این ...صفتان ضررهای هنگفت کنن تا دیگه اینجور خون مردم رو تو شیشه نکنن ...
ناشناس۵۴۵۵۹۶۱۷:۴۹:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۱
ان شالله به حق این ایام خدا همه سوداگران و سفته بازان از خدا بی خبر رو به خاک سیاه بنشونه
ناشناس۵۴۴۷۸۷۱۰:۲۳:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
تجربه بار قبلی که در زمان احمدی نژاد قیمت ارز افزایش داشت نشان می دهد که قیمت مسکن از حدود ۶ ماه بعد از افزایش ارز تازه شروع به افزایش می کند بنابراین هنوز افزایش چندانی نداشته ایم و هر کس می خواهد خرید کند سریعتر انجام ندهد این کامنت من را یادتان باشد. در ضمن در جواب انهایی که می گویند قدرت خرید نیست شما را ارجاع می دهم به ان ۶ میلیون نفر ی که می خواستند خودرو ثبت نام کنند
ناشناس۵۴۵۳۵۳۱۵:۲۸:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
۶ میلیون نفر با نهایتاً ۲۵ میلیون تومن میخواستند ثبت نام حودرو انجام بدن خرید یک آپارتمان حداقل در محلات پایین شهرها حدود ۲۵۰ میلیون پول میخواد یعنی ده برابر، پس مقایسه درستی نیست
ناشناس۵۴۵۵۸۹۱۷:۴۵:۰۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
بساز بفروش عزیز! این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست و اگه قیمتها به شدت کاهش پیدا نکنه باید اینقدر معطل فروش خونه هاتون بمونید که زیرپاتون علف سبز بشه.
ناشناس۵۴۵۵۹۴۱۷:۴۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
قیمت مسکن رو داری با قیمت خودرو‌ مقایسه میکنی؟؟؟ چه قیاس مع الفارقی!!!
ناشناس۵۴۴۹۰۷۱۱:۳۰:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
یه عده از مردم هم میخوان تلافی تمام ضررها شون در قیمت دلار و طلا و تورم را یک جا در قیمت خانه هایشان جبران کنند
علی۵۴۴۹۱۴۱۱:۳۳:۰۳ ۱۳۹۷/۶/۲۱
سکه نسبت به اوایل سال قبل 4برابر شده دلار هم 4 برابر شده که تأثیر روی اقلام گذاشته و مردم را بدبخت کرده اگر دولت همین راه بی تفاوتی را که پیش گرفته طی کند . در آینده ای نزدیک قیمت مسکن سرسام آور گران می شود چه قدرت خرید باشد چه نباشد. این آشی است که دولت برای ملت پخته است .
ناشناس۵۴۴۹۷۷۱۲:۰۰:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
مسکن تا 50% دیگر هم قابلیت رشد دارد.
ناشناس۵۴۵۵۹۱۱۷:۴۶:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۲۱
هه هه! با کدوم مشتری؟؟؟فقط بین خودتون میتونید خونه بازی بکنید و دلتون خوش باشه.
ناشناس۵۴۵۲۳۰۱۴:۲۲:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۲۱
علی برت الله...فقط و فقط
ناشناس۵۴۵۲۵۴۱۴:۳۱:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۲۱
منطقه 12 خیابان شکوفه، شهدا ، عظیم زادگان، فخرآباد و پیچ شمیران، اپارتمان نوساز را طرف دو ماه گذشته از تیر تا امروز 21 شهریور97، از متری 6 الی 7 میلیون به 10 الی 13 میلیون رسانده اند! تازه خیلی ها هنوز فروشنده نیستند.... اما من متوجه نمیشوم چرا بی جهت می گویید کاهش پیدا میکند و مردم را فریب میدهید...
ناشناس۵۴۷۲۷۰۰۲:۰۴:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اگر قیمت مسکن هم بخواد بیاد پایین با افزایش وام مسکن نمیزارن این اتفاق بیفته
بیمه azkiصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 2. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 3. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 4. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 5. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 6. قاسم سلیمانی به آمریکا هشدار داد

 7. ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم/او مردی کاملا دوست داشتنی است!

 8. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 9. اولین تصویر از خانه تروریست‌ها در اهواز   

 10. تمسخر ترامپ در سازمان ملل/ برنامه رئیس‌جمهور آمریکا برای دوشیدن کشورهای عرب/ از یاوه گویی علیه ایران تا تهدید کشورهای دیگر

 11. هشدار کریمی قدوسی به روحانی و ظریف

 12. وزیر ارتباطات: قیمت گوشی تلفن همراه کاهش می‌یابد

 13. واکنش اسماعیلی به خبر اعدام مفسدین اقتصادی در میدان آزادی

 14. طرح تحقیق و تفحص از دیوان محاسبات در مجلس کلید خورد

 15. احتمال تایید لوایح پالرمو و مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص

 16. روحانی هفته آینده ۵ وزیر جدید به مجلس معرفی می‌کند/ کدام وزرا تغییر می‌کنند؟

 17. اعلام آمادگی نخست وزیر ایتالیا برای وساطت بین آمریکا و ایران

 18. ماکرون: می‌خواهیم مسئله موشکی ایران را با مذاکره حل کنیم

 19. دستور جهانگیری برای پیگیری نامه پرسنل سایپا مبنی بر وجود رانت و فساد

 20. روایت شنیده نشده آیت‌الله موسوی جزایری از حمله تروریست‌ها

 21. فاصله مشکلات مردم تا دغدغه‌های نمایندگان اصلاح‌طلب

 22. دهقان: در مواجهه با جنگ اقتصادی آمریکا از گذشته قوی تر هستیم

 23. یدالله صمدی درگذشت

 24. شرط نماینده مجلس برای منتشرکردن فیش حقوقی اش از وزارت نفت

 25. سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا: منافقین جایگاهی در ایران ندارند

پربحث‌های دیروز

 1. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 2. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 3. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 4. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 5. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 6. روحانی: سخن ما روشن است؛ تعهد در برابر تعهد، نقض در برابر نقض و تهدید در برابر تهدید/ هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام باشد/ از تحریم دست بردارید و به تکفیر پایان دهید

 7. قاسم سلیمانی به آمریکا هشدار داد

 8. ترامپ: برنامه‌ای برای دیدار با روحانی ندارم/او مردی کاملا دوست داشتنی است!

 9. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 10. اولین تصویر از خانه تروریست‌ها در اهواز   

 11. موگرینی: به نفع ایران است که به برجام پایبند باشد

 12. تمسخر ترامپ در سازمان ملل/ برنامه رئیس‌جمهور آمریکا برای دوشیدن کشورهای عرب/ از یاوه گویی علیه ایران تا تهدید کشورهای دیگر

 13. قتل دختر بیمار به دست پدر عصبانی

 14. جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران

 15. در بیانیه مشترک ظریف و موگرینی تاکید شد: ایجاد «سازوکار ویژه» برای تسهیل پرداخت‌های نفتی و واردات ایران

 16. حباب سکه کاهش یافت/ مردم به خرید بدلیجات روی آورده‌اند

 17. هشدار کریمی قدوسی به روحانی و ظریف

 18. وزیر ارتباطات: قیمت گوشی تلفن همراه کاهش می‌یابد

 19. واکنش اسماعیلی به خبر اعدام مفسدین اقتصادی در میدان آزادی

 20. طرح تحقیق و تفحص از دیوان محاسبات در مجلس کلید خورد

 21. خانه سست امارات

 22. احتمال تایید لوایح پالرمو و مبارزه با پولشویی در مجمع تشخیص

 23. روحانی هفته آینده ۵ وزیر جدید به مجلس معرفی می‌کند/ کدام وزرا تغییر می‌کنند؟

 24. پیش بینی قیمت خودرو در ماه های آینده

 25. اعلام آمادگی نخست وزیر ایتالیا برای وساطت بین آمریکا و ایران

پربحث‌های هفته

 1. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 2. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 3. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 4. عادت بد وزیر در پاسخ به درد و رنج مردم؛ اگر این حرف موقع انتخابات بود.../ درک نداشتن وزیر بهداشت از فیزیوتراپی

 5. چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

 6. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 7. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز

 8. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 9. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 10. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 11. وزیر صنعت استعفا داد + تکذییبه

 12. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 13. زائری: تو رو خدا یکی به من بگه این عکس فتوشاپ هستش+ توضیحات علی علیزاده  

 14. مواضع تند عربستان و امارات حالتی خصمانه بخود گرفته/ با روسیه در مورد رژیم صهیونیستی اشتراک نداریم/ برخی روشنفکران ادعا می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم!/ واکنش به حمله تروریستی اهواز

 15. راهبرد جدید اروپایی‌ها برای حفظ برجام: ایران تا ۲۰۲۰ مقابل فشار آمریکا مقاومت کند

 16. هشدار شدید رئیس اسبق بانک مرکزی به روحانی / باید در پیشگاه ملت پاسخگو باشید  

 17. امیرعبداللهیان: از وزارت خارجه برکنار نشدم/ مشکل عربستان نفوذ منطقه‌ای ایران است/ سعود الفصیل از تماس اوباما با روحانی گلایه‌مند بود/ پول صادرات برق به عراق را ارزی دریافت می‌کنیم

 18. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 19. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 20. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 21. مجری برنامه پایش خطاب به وزیر بهداشت: «حرف زدن بلد نیستی، حرف نزدن هم بلد نیستی؟»  

 22. اهداف حمله تروریستی اهواز/ ادبیات وزیر بهداشت در گفت و گو با مردم/ گاف رسانه ضدانقلاب/ پشت پرده عجیب استعفای یک وزیر/ ماجرای شایعه بازداشت حسین طائب و فرزند وزیر اطلاعات

 23. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 24. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 25. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های اخیر

 1. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 2. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 3. وزیر ارتباطات: قیمت گوشی تلفن همراه کاهش می‌یابد

 4. دستور جهانگیری برای پیگیری نامه پرسنل سایپا مبنی بر وجود رانت و فساد

 5. دهقان: در مواجهه با جنگ اقتصادی آمریکا از گذشته قوی تر هستیم

 6. شرط نماینده مجلس برای منتشرکردن فیش حقوقی اش از وزارت نفت

 7. متن گزارش مجلس از تخلف وزارت صنعت؛ تایید وزارت اطلاعات بر وجود رانت و تخلف در ثبت سفارش خودرو

 8. صرافان: بازار ارز قمارخانه شده است

 9. حباب سکه ۸۲۰ هزار تومان شد

 10. پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد/ اختلاف ۱۲۰۰ تومانی با بازار

 11. سرپرست وزارت اقتصاد: سهام عدالت باید قابل معامله شود

 12. وقتی پیش فروش خودرو دردی از بازار آشفته دوا نمی‌کند

 13. متوسط قیمت مسکن در تهران

 14. بسته جبرانی برای ۷ میلیون نفر از حقوق‌بگیران

 15. مواد شوینده به اندازه کافی در بازار وجود دارد

 16. آخرین قیمت خودرو در بازار امروز/ ساندرو گران شد

 17. مبادله اطلاعات صرافی ها در قالب FATF چه بلایی بر سر قیمت ارز آورد

 18. بررسی لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری در شورای نگهبان

 19. موافقت نمایندگان مجلس با تشکیل شورای عالی پیشگیری از جرائم پولشویی

پربحث‌های دیروز

 1. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 2. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 3. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 4. جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران

 5. حباب سکه کاهش یافت/ مردم به خرید بدلیجات روی آورده‌اند

 6. وزیر ارتباطات: قیمت گوشی تلفن همراه کاهش می‌یابد

 7. پیش بینی قیمت خودرو در ماه های آینده

 8. دستور جهانگیری برای پیگیری نامه پرسنل سایپا مبنی بر وجود رانت و فساد

 9. دهقان: در مواجهه با جنگ اقتصادی آمریکا از گذشته قوی تر هستیم

 10. شرط نماینده مجلس برای منتشرکردن فیش حقوقی اش از وزارت نفت

 11. متن گزارش مجلس از تخلف وزارت صنعت؛ تایید وزارت اطلاعات بر وجود رانت و تخلف در ثبت سفارش خودرو

 12. صرافان: بازار ارز قمارخانه شده است

 13. حباب سکه ۸۲۰ هزار تومان شد

 14. پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد/ اختلاف ۱۲۰۰ تومانی با بازار

 15. سرپرست وزارت اقتصاد: سهام عدالت باید قابل معامله شود

 16. وقتی پیش فروش خودرو دردی از بازار آشفته دوا نمی‌کند

 17. متوسط قیمت مسکن در تهران

 18. بسته جبرانی برای ۷ میلیون نفر از حقوق‌بگیران

 19. آخرین قیمت خودرو در بازار امروز/ ساندرو گران شد

 20. مبادله اطلاعات صرافی ها در قالب FATF چه بلایی بر سر قیمت ارز آورد

 21. بررسی لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری در شورای نگهبان

 22. موافقت نمایندگان مجلس با تشکیل شورای عالی پیشگیری از جرائم پولشویی

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 24. تولید مسکن در شرایط خوبی نیست/ تعدد قوانین مزاحم در بخش مسکن

 25. خجسته: ممنوع الخروجی مقامات مرتبط با التهابات ارزی را پیگیری می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. چرا مردم باید هزینه ناکارآمدی در صنعت خودرو را بپردازند؟

 3. چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟

 4. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز

 5. قیمت واقعی دلار و یورو چقدر است؟

 6. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

 7. قیمت سکه از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان گذشت/ پوند در بازار ۲۰ هزار تومان؛ دینار کویت ۵۱ هزار تومان شد

 8. تاجگردون: شک ندارم برخی ارکان دولت ماموریت دارند اوضاع را خراب‌تر کنند

 9. پایان افزایش نجومی قیمتها چه زمانی است ؟

 10. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 11. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 12. تورم دو رقمی شد/ شاخص کل به ۱۱.۳ درصد رسید

 13. اعتراف وزارت نفت به پردات حقوق نجومی به نماینده مجلس

 14. تکرار دوباره داستان مالباختگان سرمایه‌گذاری‌های وسوسه‌انگیز

 15. کارمندان منتظر افزایش حقوق نباشند

 16. جهانگیری: در لایحه بودجه ۹۸ صیانت از معیشت مردم مورد توجه قرار گیرد/ باید تلاش کنیم بتوانیم نفت بفروشیم

 17. تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع‎تر ۲ بسته معیشتی مردم

 18. زنگنه: انشاالله خواب آمریکا برای نفت ایران تعبیر نمی‌شود

 19. جزییات افزایش تعرفه مکالمات همراه اول و ایرانسل + جدول

 20. قطع کامل واردات نفت ایران توسط کره‌جنوبی

 21. یک درس اقتصادی از ایستگاه‌های صلواتی

 22. جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران

 23. صادرات گوجه ممنوع شد

 24. حباب سکه کاهش یافت/ مردم به خرید بدلیجات روی آورده‌اند

 25. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

آخرین عناوین