مروری بر اخبار مهم روز؛ نگرانی از شکستن رکورد هاشمی رفسنجانی/دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه/عذرخواهی عارف از مردم بخاطر دولت روحانی/توطئه آمریکایی علیه ایران در اربیل/ توکلی: این قاضی درستکار را تشویق کنید

گروه سیاسی الف،   3970619166 ۲۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
نگرانی از شکستن رکورد هاشمی رفسنجانی/دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه/عذرخواهی عارف از مردم بخاطر دولت روحانی/توطئه آمریکایی علیه ایران در اربیل/ توکلی: این قاضی درستکار را تشویق کنید

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

انتقاد ابطحی از دولت

سیدمحمدعلی ابطحی در فضای مجازی نوشت: در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و در اوج بحران بیکاری و کارزار بی امان رسانه ای، دولت نه وزیر اقتصاد دارد و نه وزیر کار و نه سخنگو و نه کسی به فکر جایگزین آنهاست.فقط جهت اطلاع عرض کردم.مسئولان هر چه ندارند، صبر و حوصله خوبی دارند. کلا معتقدند عجله کار شیطان است و بس.

آیا مساله اصلاح‌طلبان نظارت استصوابی است؟

روزنامه فرهیختگان نوشت: پریشان‌گویی و بازگشت به ادبیات تند، دو برون‌داد سیاسی و رسانه‌ای جریان اصلاح‌طلب در شرایط فعلی است؛ عملکرد دولت در حوزه اقتصاد و آثار اجتماعی و سیاسی آن قافیه را برای این جریان تنگ کرده است... یکی از مهم‌ترین ادبیات‌سازی‌هایی که مدتی است در این مسیر پیگیری می‌کنند طرح موضوع نظارت استصوابی شورای نگهبان است، اوج استدلال هم این است که اگر نظارت استصوابی نبود مدیران بهتری در مصدر امور قرار می‌گرفتند و اوضاع این‌طور نبود... انتخابات شورای شهر دوم بدون نظارت استصوابی برگزار شد، اما ناکارآمدی دولت خاتمی به‌حدی بود که همه لیست‌های حامی دولت شکست خوردند و مصطفی تاجزاده از مبدعان حمله به شورای نگهبان پس از محمود خسروی‌وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین در انتخابات شانزدهم شد و از راهیابی به شورا بازماند... بی‌بی‌سی فارسی هم حتی در موفقیت این پروژه شک دارد و می‌نویسد: معلوم نیست پیشنهاد مقابله با نظارت استصوابی در شرایط کنونی چقدر مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.

بسته‌های خوشبختی نوبخت و چند ابهام و پرسش

محمدصادق جنان صفت در روزنامه ابتکار نوشت: در این روزهای داغ شهریورماه که کسب و کار ایرانیان در غبارها افتاده و چشم چشم را نمی‌بیند و در این روزهایی که ایرانیان ناراحت و خشمگین هستند که چرا سازمان برنامه و بودجه به مثابه یکی از مراکز فرماندهی اقتصاد ایران پیش بینی دقیقی از این روزها نداشته است، محمد‌باقر نوبخت با بسته‌های خوشبختی خود خبرساز شده است...منابع تامین ارقام‌{بسته} کجاست‌؟... باید محل تامین منابع به صورت شفاف توضیح داده شود تا عدم تعادل تازه پدیدار نشود... به نظر می‌‌‌رسد شان و شخصیت سازمان برنامه و بودجه بالاتر از این است که در مقام یک سازمان تهیه و توزیع کالا عمل کند و ریاست این سازمان باید وقت و انرژی خود را معطوف به برنامه‌های کلان اقتصادی کرده و به‌مثابه عقل بودجه‌ای دولت اقتصاد کشور را از بلایای بودجه‌های نامتوازن دور سازد.

از رای ندادن نمایندگان به طرح شفافیت آرا متاسفم
قاسم میرزایی نیکو، نماینده فیروزکوه و دماوند در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به رای منفی نمایندگان به یک فوریت طرح شفافیت آرا، گفت: رای نمایندگان به طرح شفافیت آرا نشان می‌دهد که هیچ کس به دنبال شفافیت نیست... آقای فتحی و من به همراه تعداد دیگری از نمایندگان طرح شفافیت آرای نمایندگان را استارت زدیم اما بعد از این موضوع برخی دیدند که عقب افتادند و برای مصرف داخلی مجموعه استانهایشان طرح مشابه را امضا کردند چون مردم در استانهایشان خواستار شفافیت آرای نمایندگان بودند و می‌خواستند که این طرح را امضا کنند. این تقابل انجام شد و تعداد امضاها به 160 رسید...برخی از امضا کنندگان طرح شفافیت آرای نمایندگان در جلسه بررسی این یک فوریت طرح به این نتیجه رسیدند که نظارت استصوابی ممکن است دو تا رایی را که نمایندگان می دهند مورد توجه قرار دهد و بنابراین جا زدند.

میرزایی نیکو گفت: از رای نمایندگان به طرح شفافیت آرا متاسفم.

علی مطهری هم در یادداشتی با عنوان «درباره شفافیت آرای نمایندگان» نوشت:... با شفافیت حضور و غیاب‌ها و سفرهای نمایندگان و مانند اینها موافقم اما با شفافیت آراء آنها موافق نیستم زیرا جامعه امروز ما هنوز رشد لازم را در این زمینه پیدا نکرده است. اگر آراء نمایندگان به طرح‌ها و لوایح اعلام عمومی شود، نماینده در حوزه انتخابیه خود مورد آزار و اذیت گروه‌های فشار قرار می‌گیرد یا به موجب نظارت استصوابی حق او در انتخابات بعدی ضایع می‌شود...

مشکلات راه حل سیاسی ندارد

محمدرضا باهنر در سلسله نشست‌های علمی تخصصی «جمهوری اسلامی  سرمایه‌ها و چالش‌ها» با بیان اینکه باید چرخ‌های اقتصاد را روغن‌کاری کرد، نگرانی خود را از افزایش نرخ تورم ابراز کرد و گفت: البته رکورد نرخ تورم ۴۹ درصدی همچنان باید در دست مرحوم هاشمی بماند و کار به جایی نکشد که دولت روحانی آن را بشکند... معتقدم دولتمردان اگر مستقیم و یا غیر مستقیم برای حل مشکلات اقتصادی کشور دنبال راه‌حل سیاسی هستند راه را اشتباه رفته‌اند، مشکلات اقتصادی ما امروز راه حل اقتصادی دارد؛ چراکه ما ظرفیت‌ها و نیروهای توانمند در اختیار داریم. باید چرخ‌های اقتصاد کشور روغن کاری شود تا اصطکاک‌ها کم شود، سینه‌ها باز شود یعنی اگر کار آفرین مراجعه کرد کارش را زود انجام دهیم.

باهنر: باید چرخ‌های اقتصاد را روغن‌کاری کرد/ اگر مسئولان راهکار مشکلات را سیاسی بدانند، راه را اشتباه رفته‌اند

مردم افراد آلوده به فساد را به قوه قضاییه معرفی کنند

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در حاشیه نشست مسئولان عالی قضایی اظهار کرد: ... تقاضای من از مردم این است که افراد آلوده به فساد را به ما معرفی کنند... البته این کار باید مستند باشد و هر شایعه‌ای را به ما منتقل نکنند... کسانی که اطلاع رسانی صحیحی در جهت معرفی مفسدین  به ضابطین یا به قوه قضاییه داشته باشند، حتما از آنها حمایت می شود و اگر بخواهند که مشخصات آنها محفوظ بماند، حتما نام آنها و مشخصات آنها محفوظ خواهد بود و برای آنها مشکلی پیش نخواهد آمد... قوه قضاییه به فضل پرورگار و با کمک مردم هیچگونه خط قرمزی نخواهد داشت و ان‌شاءالله با تمام توان در مقابل هر نوع فساد و جرمی ایستادگی خواهد کرد و پرونده‌ها را طبق قانون بررسی و احکام را صادر خواهد کرد.

اژه ای :مردم متخلفان اقتصادی را معرفی کنند/ خط قرمزی برای رسیدگی به تخلفات وجود ندارد

تشکیل کمیته مبارزه با فساد در شورای عالی امنیت ملی

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اخیرا کمیته مبارزه با فساد را در شورای عالی امنیت ملی فعال کردیم تا به شکل دقیق و همه جانبه به کمک قوه قضائیه بیاییم و با فساد مبارزه جدی کنیم.

شمخانی: آمریکا را در اعمال تحریم مایوس می‌کنیم/ باید تحریم را تبدیل به فرصت سازیم

انتقاد اصلاح طلبان از دولت روحانی

محمد صادق جوادی حصار، تحلیلگر سیاسی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین دولت را عامل اصلی شکاف میان اصلاح‌طلبان و روحانی دانست... جوادی‌حصار گفت: در زمان انتخابات سال 96 هر عقل سلیمی می‌گفت بین این دو نفر بهتر است که از آقای روحانی حمایت کنیم؛ این موضوع به این معنی نیست که هر چه آقای روحانی انجام می‌دهد و می‌گوید، درست است و یا اینکه ایشان گزینه مطلوب ما بود... رای دادن به آقای روحانی به معنای حمایت نسبی، شرطی و مقطعی بود؛ به شرطی که ایشان به وعده‌های خود عمل کند؛ وقتی عمل نکند، شرط حمایت از بین رفته است.

محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان امروز (دوشنبه) در دیدار دبیرکل و برخی اعضای حزب همبستگی دانش آموختگان ایران(هدا) گفت: از مردم بابت مشکلات عذر خواهی می‌کنیم، چون دولتی را روی کار آوردیم که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند منویات اصلاحات را پیاده کند؛ البته منطقی هم نیست رو در روی آن بایستیم. مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم.

عارف: دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ نگه داریم

روزنامه اعتماد با علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده ادوار مجلس در این مورد گفت‌وگو کرده است. تاجرنیا معتقد است که اگر وضعیت منفعلانه دولت تغییری نکند حتما ادبیات اصلاح‌طلبان نسبت به دولت تندتر خواهد شد و البته می‌گوید اگر اصلاحات بتواند گفتمان خود را با گفتمان مردم همراه کند، می‌تواند در انتخابات بعدی هم تاثیر بگذارد... تاجرنیا می گوید:.. اگر دولت روحانی شکست بخورد در افکار عمومی شکست جریان اصلاح‌طلب محسوب می‌شود چون حرف‌های روحانی نزدیک به اصلاح‌طلبان اما در عمل اصولگراست.

 انتقاد از دستگیری ۵ طلبه تجمع فیضیه

روزنامه جوان نوشت: موج سازی‌های کذایی اصلاح‌طلبان بر سر پلاکاردی در حاشیه تجمع اعتراضی طلاب فیضیه نسبت به وضعیت اقتصادی کشور، سرانجام مدعیان آزادی را به آنچه می‌خواستند، رساند و پنج طلبه به دلیل شکایت دولت توسط دادگاه ویژه روحانیت احضار و بازداشت شدند... آن‌هایی که مدعی هستند طلاب با پلاکارد استخر فرح، رئیس جمهور را تهدید به قتل کردند، آگاهانه دروغ می‌گویند. چرا؟ زیرا مگر کسی که عقل دارد و دنبال قتل است، می‌آید با هویت معلوم و علنی یک شخصیت ملی را تهدید به قتل کند؟ و متوجه نباشد چه می‌گوید؟!... از سویی زمانی می‌توانیم آن شعار را تهدید فرض کنیم که نوع مرگ هاشمی قطعاً و یقیناً قتل باشد و قبلاً به اثبات رسیده باشد. وقتی صغرای داستان دروغ است، استنباط کبرای آن هم دروغ است.

از این بگیر و ببند هم چیزی در نمی‌آید جز افشای کذب بودن ادعا‌های آزادی بیان دولت. حسن روحانی این روز‌ها سخنرانی به سخنرانی از وحدت و لزوم آن در جامعه می‌گوید؛ وحدت وحدت که دولت می‌گوید، این است؟!

انتقاد روزنامه جوان؛ مدعیان آزادی، شاکی طلاب بازداشتی تجمع فیضیه

همشهری هم نوشت: 25مرداد ماهی که گذشت تجمعی از سوی حوزه علمیه قم در زیرزمین مدرسه فیضیه برگزار شد که شعار حک‌شده روی پلاکارد یکی از طلبه‌های حاضر در این نشست، موجی از واکنش‌ها را به‌دنبال داشت. شعار این بود «ای آنکه مذاکره شعارت- استخر فرح در انتظارت»....احمد امیرآبادی- نماینده اصولگرای قم در بهارستان- که در این نشست حاضر بود می گوید: فیضیه غائله نبود؛ جلسه‌ای منظم، رسمی و درست بود که در جریان آن و در ابتدای مراسم طلبه‌ای پلاکاردی را در دست داشت که همان‌موقع آقای طیبی -فرمانده تیپ 88رزمی تبلیغی روحانیون- به او تذکر داد و گفت که از مراسم خارج شود و حق ندارد با چنین شعاری در این مراسم بنشیند. بعد هم آقای رحیم‌پور ازغدی تک‌تک پلاکاردها را خواند تا بگوید نشست چه نگاهی دارد و آن پلاکارد برای انگیزه دیگری در مراسم حاضر شده است. صاحبان مراسم می‌دانستند جمعی با تکیه بر آن پلاکارد قصد سوءاستفاده از مراسم را دارند. از آن پلاکارد سوءاستفاده شد...اعتقاد دارم که این موضوع سازماندهی‌شده نبوده و از روی جهالت بوده است. هرکه بوده اشتباه کرده و اقدامش از روی جهالت بوده است، چون می‌خواستند اصل موضوع که همراهی طلاب با مردم بود را زیر سوال ببرند که با یک حاشیه الکی زیر سوال بردند.

پاسخ واعظی در برابر جوابیه تند دفتر آیت الله جنتی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به جوابیه دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری و اظهاراتش در خصوص دیدار روحانی و ترامپ به باشگاه خبرنگاران گفت: اگر به تمامی جزئیات مصاحبه‌ام در حاشیه جلسه هیات دولت دقت کرده باشید؛ صحبتهایم جز عزت و احترام به آیت الله جنتی چیز دیگری نبود.همبستگی مسئولین می‌تواند کشور را به سوی انسجام، وحدت و صمیمیت هدایت کند.

در پی اظهارات رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور درباره سخنان دبیر شورای نگهبان پیرامون دیدار ترامپ و روحانی در حاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک, دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری طی جوابیه‌ای اعلام کرد: اظهارات شتاب‌زده رئیس دفتر رئیس‌جمهور در انعکاس خلاف واقع بیانات رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری موجب تعجب و حیرت شد و از رئیس دفتر رئیس‌جمهور انتظار می‌رود ضمن عذرخواهی و تصحیح مصاحبه خویش، ادب و متانت را در موضع‌گیری‌های سیاسی رعایت کرده و حرمت اشخاص و نهادهای قانونی کشور را رعایت نماید.

انتقاد  یک اصولگرا از خاتمی

نامه نیوز نوشت: «اگر نظام تن به اصلاح ندهد، حتماً شکست خواهد خورد» این جمله ای است که رئیس دولت اصلاحات در دیدار با اعضای انجمن فرهنگی سیاسی دانشجویان دانشگاه شیراز بیان کرده است... ناصر ایمانی در این باره می گوید: مردم با اعتماد به آن ها{منظور خاتمی و اصلاح طلبان است} به دولت روحانی رای داده اند لذا در شرایط موجود که دولت نتوانسته از عهده عمل به وعده های خود برآید نمی توان به جای پاسخگویی نسبت به عملکرد دولت حرف های جدید زد...اگر مساله تغییر دولت نبود و اصلاح نظام نیاز بود چرا یک سال قبل این حرف را نزده و از روحانی حمایت کردند. همان وقت می گفتند که بحث این دولت و آن دولت نیست و به اصلاح نظام نیاز داریم. چرا آن زمان نگفتید که قبل از اصلاح نظام شرکت در انتخابات بی فایده است؟... این طور نمی شود که یک روز حامی باشند و یک روز موضع شفاف نگیرند. در دولت قبل که برجام برای آنان منفعت داشت از دولت حمایت کردند اما اکنون دولت از پس حل و فصل مشکلات و اداره کشور برنمی آید حرف های دیگری می زنند. این رویه فرار رو به جلو و آدرس غلط دادن است.

نامه توکلی به آملی لاریجانی درباره یک قاضی

احمد توکلی، رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رییس قوه قضاییه از اقدام بموقع یکی از قضات شهرستان بهشهر در ابطال حکم فروش باغ های منطقه عباس آباد و شخص رییس دستگاه قضا تشکر کرد و خواستار تشویق  آن قاضی درستکار شد.

دیده‌بان شفافیت و عدالت خواستار تشویق قاضی شرافتمند و انقلابی شد/ تشکر از رئیس دستگاه قضا

اتاق عملیات واشنـگتن در اربیـل

روزنامه فرهیختگان نوشت: طرح آمریکا برای فشار بر ایران که از سال‌ها پیش عملیاتی شده است به دنبال ایجاد مجموعه بحران‌ در ایران از طریق مرزهای مشترک ایران با اقلیم کردستان است... در نگاه بولتون و وزارت خارجه آمریکا، ظرفیت‌های موجود در اقلیم کردستان می‌تواند این سرزمین را به بهترین بستر برای افزایش فشار بر ایران تبدیل کرد. به همین دلیل هم پمپئو، در مرداد سال جاری، استیون فاگین را برای سرکنسولگری آمریکا در اربیل به این کشور اعزام کرد... اصلی‌ترین وظیفه فاگین در اربیل، «توسعه ناامنی در ایران» از طریق گروهک‌های تروریستی و «مقابله تهران با دور زدن تحریم‌های آمریکا» است... وظیفه دیگری که برعهده فاگین در کنسولگری آمریکا گذاشته شده، مقابله با دور زدن تحریم‌های آمریکا از سوی تهران آن هم از اقلیم کردستان است.

بعضی نمایندگان به شوخی می‌گویند تو مهدور الدمی!

پروانه سلحشوری نماینده تهران و عضو فراکسیون امید را درباره حواشی ایجاد شده بعد از نطقش به اعتمادآنلاین گفت: بعضی از نمایندگان به شوخی من می‌گویند تو «مهدور الدمی»، «به اعدام نزدیکی»، «سلحشور! کمپوت باید بیاوریم»... من هم می‌گویم من دیابتی هستم برایم نان خشک بیاورید ... شما فکر نکنید شخصی مانند دکتر عارف فعال نیستند و یا فراکسیون امید را به‌خوبی اداره نمی‌کنند. بعد از نطق من چند تن از همکاران اصولگرای تند نزد آقای عارف رفتند و با ایشان صحبت کردند که چرا سلحشوری و حیدری به این شکل حرف می‌زنند و خواستار ورود ایشان شدند. آقای عارف اما از ما حمایت کردند و گفتند که نمایندگان طبق قانون اساسی در نطق آزاد هستند و هر حرفی را که خواستند می‌توانند بزنند.

دادستانی در مورد خبرسازی‌ها درباره زوار امام رضا(ع) اعلام جرم کند/ برخی تصور می‌کردند اگر بست بنشینند، قوه قضاییه عقب نشینی می‌کند

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی اظهار کرد: دادستانی باید در مورد خبرسازی‌ها درباره زوار امام رضا(ع) اعلام جرم کند.... برخی تصور می‌کردند اگر بست بنشینند، قوه قضاییه عقب نشینی می‌کند. بر همین اساس تلاش کردند امواجی درست کنند و کینه‌های شخصی خود را نسبت به مسئولان قضایی مطرح کنند. غافل از اینکه آنچه مسیر ما را روشن می‌کند، نه جنجال‌ها و هیاهو‌های رسانه‌ای بلکه موازین شرعی و قانونی است و در این راه، استوار ایستاده ایم.

رئیس قوه قضاییه: مسیر مقابله با سلطه گران عصر حاضر، همان خط عاشوراست/ با رسانه‌هایی که میان مردم ایران و عراق تقابل ایجاد می‌کنند برخورد می‌شود

حال که خبرگان به جای شما دغدغه معیشت مردم را دارند چرا ناراحتید؟
احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی در صفحه شخصی خود نوشت: «جناب آقای دکتر مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی فرمودند؛ مجلس خبرگان را چکار به بازار سکه و ارز!! باید به ایشان عرض کنم، جنابتان که عمدتاً دغدغه‌تان خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی است! حال که خبرگان ناچاراً !!! به جای شما دغدغه معیشت مردم را دارند، جای تشکر ناراحت هم هستید؟»

عناوین مرتبط

۲۳ آبان ۱۳۹۷۶ میلیارد بودجه معاونتی که وجود ندارد/ آخوندی گزینه لاریجانی برای شهرداری بود؟/ توصیه‌های افروغ به سیاستمداران
۲۲ آبان ۱۳۹۷رای اتحاد ملت به آخوندی؛ از منتهی‌الیه جناح چپ به منتهی‌الیه جناح راست/ چه کسی باعث پیروزی احمدی‌نژاد شد؟/ عملکرد قالیباف به روایت مشاور روحانی
۲۱ آبان ۱۳۹۷آخوندی، شهردار شهر لیبرال‌ها/ انتخابات مجلس، استانی می‌شود؟/ پیشنهاد کناره گیری اصلاح‌طلبان از انتخابات آینده/ ایرادات شورای نگهبان به CFT
۲۰ آبان ۱۳۹۷پیشروی سریع یک ژن خوب/ بازی سران اصلاح طلب با «گزینه های فیک» برای حذف پسر هاشمی/ دلیل بازداشت وزیر سابق/ سند برای رد ادعای آخوندی/ راه پیروزی بر ترامپ از داخل کشور می گذرد
۱۹ آبان ۱۳۹۷قطار انقلاب؛ آیا کسی پیاده می‌شود؟/ انتخابات ۸۸، اصلاح‌طلبان و ادعای تقلب بدون سند/ واکنش ها به پخش یک فیلم تاریخی درباره جنگ جهانی دوم
۱۵ آبان ۱۳۹۷مخاطب سخنان کنایه آمیز محسن هاشمی/ چرخش گفتمانی دولت/ جهانگیری و دو راهی انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری/ واعظی از دولت می رود؟
۱۴ آبان ۱۳۹۷انتقاد تکراری اصلاح طلبان از روحانی و کابینه/ حرف حساب نماینده مجلس ششم/ غلبه نگاه سیاسی در برخورد با سی اف تی
۱۳ آبان ۱۳۹۷شورای شهر تهران تقصیری ندارد؟/ مسعود نیلی و ساده‌سازی اقتصاد/ احمدی‌نژاد بازتولید می‌شود؟
۱۲ آبان ۱۳۹۷اختیارات دولت کم است؟ پاسخ کرباسچی به صفایی فراهانی/ کلاف سر در گم شهرداری تهران؛ تهرانی‌ها چه گناهی کرده‌اند؟/ ۱۳ آبان و ناکامی آمریکا در تحریم ایران
۹ آبان ۱۳۹۷ رفتار دوگانه در قبال مرجعیت/ روایت روزنامه اصلاح طلب از نقشه لاریجانی برای انتخابات/ پیش بینی جدایی جهانگیری از دولت/ اقدام جدید برای حفظ افشانی در شهرداری
۶ آبان ۱۳۹۷رای اعتماد شبانه به وزرا و چند پرسش بی‌پاسخ/ نظارت استصوابی؛ بزرگترین مشکل کشور؟/ هم‌صدایی احمدی نژاد و آخوندی در اقتصاد
۵ آبان ۱۳۹۷حمله افشانی به مهاجرانی / ادامه بحث‌ها درباره نظارت مجمع تشخیص / تقدیر ۱۶۷ نماینده مجلس از کارنامه عباس آخوندی!

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۲۲۷۰۱۹:۴۶:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۱۹
منظور اصلاح طلبان از این که عنوان می کنند دولت روحانی ضعیف است ، مشکلات معیشتی و رکود و بیکاری نیست ، منظور اینها این است که چرا روحانی به اندازه انتظارات ما تندروی نمی کند، چرا به نهادها حمله نکرد در مجلس ؟ چرا دوقطبی سازی نمی کند؟ درد اینها معیشت نیست..
ناشناس۵۴۲۴۲۱۲۲:۳۶:۱۰ ۱۳۹۷/۶/۱۹
اقای اژه ای :مردم متخلفان اقتصادی را معرفی کنند/ خط قرمزی برای رسیدگی به تخلفات وجود ندارد 99 درصد مقامات !
ناشناس۵۴۲۵۰۴۲۳:۴۲:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۹
مسئولان که مردم را به وحدت و همدلی و تحمل و صبر برای فایق آمدن به مشکلات پیش رو دعوت می‌کنند لطفا خودشان هم یک قدم بردارند و از زندگی اشرافی و حقوق‌های نجومی خود بکاهند تا مردم آنها را باور کنند.
ناشناس۵۴۲۵۰۸۲۳:۴۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۹
با این حال و وضع اسفباری که دولت آقای روحانی به وجود آورده هرگاه در جاده و خیابان‌ها چشمانم به عکس شهدا می‌افتد احساس شرمندگی می‌کنم. چون خودم را در شکل‌گیری چنین دولتی مقصر می‌دانم.
ناشناس۵۴۲۵۱۰۲۳:۴۵:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۹
رئیس‌جمهور در توجیه ناکارآمدی دولت ایشان در اداره کشور گفته‌اند زندگی فراز و نشیب دارد. پس چرا در دولت ایشان فقط نشیب زندگی نصیب مردم شده و فراز آن فقط سهم عده‌ای خاص؟
نادری۵۴۲۵۶۲۰۱:۲۵:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۰
مردم از اصلاح‌ طلبان منفعت طلب و دروغگو هم عبور کردند حالا باید دید جریانی میتواند اعتماد مردم جلب کند یا خیر؟
ناشناس۵۴۲۴۷۰۲۳:۱۲:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۹
آن مجلس که در این اوضاع و احوال اقتصاد بیمار به مرخصی رفت، عملا در مرخصی بود. دولت هم پنج سال است که در مرخصی برجام سیر می‌کند. مردم امیدشان فقط به رهبری است.
ناشناس۵۴۲۷۰۵۰۸:۳۸:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۰
آقای عارف بهتر است ژن برتری خود را اصلاح کند تا بابازاده شان به مردم با این گونه ادعاهای واهی توهین نکند
ناشناس۵۴۲۲۷۷۱۹:۵۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۹
تورم 49 درصدی دولت هاشمی هم نتیجه اجرای ایده های همین آقای مسعود نیلی مرشد اقتصادی دولت فعلی بود.
ناشناس۵۴۲۳۱۱۲۰:۳۱:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۱۹
جناب آقای روحانی! حداقل به شعار خود در تحمل منتقدان به اندازه دوستان غربی عمل بفرمایید که بعضی اوقات با گوجه و تخم مرغ گندیده از مسئولین متخلف خود پذیرایی می کنند. واقعا دستگیری 5 نفر به خاطر بلند کردن پلاکارد توسط دولت دوستار اصلاحات و انتقاد (!) در تاریخ ثبت شد. وای اگر مثل برخی کشورهای غربی آن 5 نفر با تخم مرغ گندیده به روحانی که چه عرض کنم به یکی از وزرای روحانی زده بودند که شاید جناب روحانی به کمتر از اعدام ایشان در ملاء عام راضی نمی شد! #دولت_عقب_مانده_عصرحجری #مضحکه_عام_خاص
ناشناس۵۴۲۴۷۲۲۳:۱۲:۵۳ ۱۳۹۷/۶/۱۹
به مسئولان و دلسوزان عراق توصیه می‌کنم از حوادث سال‌های 78 و 88 ما درس عبرت بگیرند و توطئه‌های دشمنان تابلودار عبری عربی آمریکایی را بشناسند و به مقابله جدی با آنها بپردازند که فردا دیر است.
ناشناس۵۴۲۵۱۲۲۳:۴۶:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۹
با توجه به اینکه یکی از قدرت‌های مهم دنیا در بسیاری از تولیدات هستیم چرا باید پوشکی که این همه مصرف داخلی دارد مواد اولیه آن بعد از این همه پیشرفت در پتروشیمی‌ و نانو و... هنوز از خارج وارد شود؟
احسان۵۴۴۵۸۰۰۷:۱۷:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۲۱
لطفا دوتا از این تولیدات مهم را نام ببرید
ناشناس۵۴۲۵۲۱۰۰:۰۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۰
این هم از افاضات جناب علی مطهری: جامعه امروز ما هنوز رشد لازم را در این زمینه پیدا نکرده است!! قیاس به نفس می فرمایند!!
ناشناس۵۴۲۶۳۱۰۷:۴۳:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۲۰
آقای عارف لطفا به شعور مردم احترام بگذارید و دیگر حرف انتخابات بعدی را نزنید
مهدی۵۴۲۷۲۳۰۸:۵۰:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۰
خطاب به مطهری ..... جامعه پذیرش شفافیت آرا نمایندگان دارد چون شماها وکیل مردم هستید و باید رای شما برای موکلینتان که همان مردم هستند شفاف باشد
مهمان۵۴۲۷۲۷۰۸:۵۴:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۲۰
با سلام آقای مطهری؟ زمانی که رگ گردنتان برای خاتمی، کروبی، موسوی و رهنورد بلند می شود کاش برای سونامی اقتصادی مسکن، سکه و طلا و حتی نون شب مردم عکس العمل قابل ملاحظه ای داشتند.کاشششششش!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
علی کریمی۵۴۲۷۵۹۰۹:۱۵:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۲۰
جناب آقای محمد رضا باهنر هاشمی رفسنجانی بعد از پایان دفاع مقدس سکاندار قوه مجریه شدند و توانستند آثار و خرابی های یک جنگ سخت هشت ساله را ترمیم کنند در چنین موقعیتی تورم بالا اجتناب ناپذیر بود.
ناشناس۵۴۲۹۸۷۱۱:۲۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۲۰
هر کس دیگری هم بود شاید خیلی بهتر این کار را می کرد
ناشناس۵۴۲۸۲۲۱۰:۰۵:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۲۰
تو شعارهای انتخاباتی، همش دولت میگفت فقر را ریشه کن میکنیم، اما الان داره فقیر را ریشه کن میکنه

پربحث‌های امروز

 1. بارش سنگین برف در گردنه‌های لرستان

 2. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 3. طلای جهانی گران‌تر شد

 4. هفته گذشته آمریکا در دیرالزور سوریه 44 کودک را کشت

 5. امروز تمام دنیا با نگاه صدق و امانت به جمهوری اسلامی نگاه می کنند

 6. قیمت نفت بازهم افزایش یافت

 7. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 8. راه روسیه از اوپک جدا می‌شود؟

 9. باید و نبایدهای زندگی خوابگاهی

 10. بحرین 912 میلیون دلار بالگرد تهاجمی از آمریکا می‌خرد

 11. کاهش ۳۰ درصدی تولید آیفون ارزان قیمت

 12. مورد عجیب «خانم یایا»

 13. گوترش خواهان مجازات عاملان قتل خاشقجی شد

 14. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 15. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

 16. انتقاد واتیکان از تحریم های امریکا علیه ایران

 17. چهارمین کنگره حزب اتحاد برگزار شد

 18. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 19. کردستان عراق واردات از ایران را تکذیب کرد

 20. دسترسی کودکان و بزرگسالان به اینترنت باید متفاوت باشد

 21. رای مثبت سازمان ملل به قطعنامه حمایت از حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین

 22. تونل کارون 4 در در محور شهرکرد - خوزستان بسته شد

 23. عفو بین الملل: نتایج تحقیقات دادستان عربستان نامعتبر است

 24. روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ شد

 25. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. همدردی ایران با مردم آمریکا

 3. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 4. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 5. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 6. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 7. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 8. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 9. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 10. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 11. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 12. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 13. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 14. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 15. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 16. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین