سخنی در مورد فرزندان مسئولان کجا هستند؟

نقی عبدالجوادی دستجردی، گروه تعاملی الف،   3970609029 ۴۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
سخنی در مورد فرزندان مسئولان کجا هستند؟

اخیرا چالشی به نام فرزندم کجاست میان مسئولان به راه افتاده است. تا کنون تعدادی از مسئولان به این چالش پیوسته اند. شماری هم در صف انتظار پیوستن هستند. تعدادی هم احتمالا هیچ گاه به این چالش نخواهند پیوست. این نپیوستن می تواند چند حالت دارد:
- برخی از مسئولان اصلا فرزندی ندارند. بنابراین لزومی ندارد به این چالش بپیوندند.
- فرزندان برخی از مسئولان هنوز وارد بازار کار نشده اند. این عزیزان هم فعلا منتظرند تا فرزندانشان به سن کار برسند و کاری پیدا کنند تا آن ها هم وارد این چالش بشوند.
- فرزندان برخی مسئولان واقعا با پارتی استخدام شده اند. ولی چون این مسئولان آدم های راستگویی هستند و نمی توانند دروغ بگویند سکوت پیشه کرده اند و وارد چالش اخیر نشده اند.
- برخی مسئولان هم لزومی به پاسخگویی نمی بینند. آن ها پیش خود می اندیشند اصلا چه لزومی دارد وارد این چالش بشوند. زندگی خصوصی ما ربطی به کسی ندارد.

اما مسئولانی که وارد این چالش شده اند هم چند دسته اند:
- برخی از مسئولان، هم راستگو هستند و هم اهل پارتی بازی و این جور کارها نیستند. این عزیزان واقعا تمام واقعیت ها را در مورد فرزندانشان گفته اند که در همین مقال از همه آن ها تشکر می کنیم. زیرا نه اهل دروغ هستند و نه اهل پارتی بازی. این ها معتقدند اگر فرزندانشان لیاقت داشته باشند خودشان راه خودشان را پیدا می کنند. اگر هم لیاقت نداشته باشند بهتر است وارد کاری نشوند که نمی تواند انجام بدهند.
- برخی مسئولان راست گفته اند ولی نگفته اند که فرزندشان چگونه به شغل دولتی و یا خصوصی دست یافته است. باز هم دست این مسئولان درد نکند که شغل واقعی فرزندشان را گفته اند.
- برخی مسئولان هم خدایی ناکرده در خصوص شغل فرزندانشان دروغ یا دروغ های شاخدار گفته اند. با خواندن اظهارات این مسئولان دروغ یا دروغ هایشان به راحتی معلوم می شود. با این مسئولان کاری ندارم و همه آن‌ها را به خدا می‌سپارم تا در پیشگاه عدل الهی پاسخگوی دورغ‌هایشان باشند.

این را هم بگویم که اصلا اشکالی ندارد که برخی فرزندان مسئولان که هم علم دارند و هم تخصص و هم لیاقت در هر شغلی که خودشان دوست دارند البته از طرق قانونی مشغول به کار شوند.
اشکالی ندارد که فرزند مسئولی در آزمون استخدامی اداره ای که همان مسئول رییس آن اداره هست شرکت کند، پذیرفته شود و مشغول کار گردد.
اشکالی ندارد فرزندان مسئولان در آزمون های سراسری شرکت کنند، در بهترین دانشگاه های داخلی پذیرفته شوند و مدارج عالیه عملی را کسب نمایند. بعد هم برای دوره های تکمیلی آن هم به صورت قانونی به خارج اعزام شوند.
اشکال زمانی وجود خواهد داشت که مسئولی از قدرت و مقام خود استفاده کند و فرزند خود را با پارتی راهی فلان پادگان کند تا خدمتش را بگذراند. اشکال زمانی وجود خواهد داشت که مسئولی برای خدمت فرزندش در فلان اداره امریه بگیرد. اشکال موقعی است که مسئولی با استفاده از پارتی و یا مدارک و مستندات جعلی معافیت فرزندش را بگیرد.
اشکالی موقعی است که مسئولی با پارتی بازی، فرزندش را برای علم آموزی راهی فلان دانشگاه معروف داخلی نماید. اشکال موقعی است که فلان مسئول فرزندش را با پارتی و کسب بورسیه راهی فلان دانشگاه انگلیس و آمریکا و ... کند.
اشکال زمانی است که مسئولی در فلان اداره برای فرزندش حکم استخدام بزند و یکی از لایه های بالای مدیریتی فلان اداره را به او بدهد. اشکال هنگامی است که مسئولی فرزندش را به فلان مسئول دیگر برای استخدام معرفی کند.
اشکال در کاری است که عدم خشنودی خدا را باعث شود. اشکال در جایی است که مسئولی فرزندش را به کاری بگمارد در حالی که هزاران جوان لایق جویای کار بهتر و لایق تر از فرزند او باشند.

مسئولان عزیز تا موقعی که رضا و خشنودی خدا و خلق را بر خشنودی خود و اهل و عیالتان ترجیح می دهید دوست تان داریم. این دو روزه دنیا در طرفه العینی خواهد گذشت. پس لطفا دنبال خشنودی خدا و خلق او باشید.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۲۱۱۷۷۰۸:۱۲:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۹
فعلا تا اینجای کار که فرزند همه مسولین بیکارن و مردم باید فکری به حال فرزندان مسولین محترم بکنن
ناشناس۵۲۱۶۹۲۱۷:۲۳:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۹
فرزندت کجاست و خرجش از کجا
ناشناس۵۲۲۲۶۲۰۹:۴۱:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۰
ترجیح میدادم به جای این کمپین، کمپینی به عنوان "چقدر سرمایه داری و از کجا آورده ای" راه می افتاد.
ناشناس۵۲۲۶۶۵۱۲:۵۳:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۰
فکر می کنی چالش چقدر پول داری راه بیفتد کسی از مسئولان پاسخ درست به این چالش می دهد؟ من که فکر نمی کنم کسی پاسخ درست بدهد. ولی چالش خوبی است. من هم پیشنهاد می کنم برای آزمون دوباره مسئولان این بار این چالش را راه بیندازیم.
محسن۵۲۳۰۵۶۱۵:۴۳:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۰
فرزند کجاست؟؟؟چقدر داری؟؟از کجا آوردی؟؟ همه اینها رو باید جواب بدن . مسئول داریم 1000 میلیارد سرمایه داره حساب کردم باید 50 سال هر روز حدود 5/5 میلیون فقط پس انداز داشته باشه.
ناشناس۵۲۱۷۰۷۱۷:۴۲:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۹
من برای هم دردی با مسئولانی که فرزند بیکار دارند حاضرم از شغلم استعفا بدهم تا فرزند بیکار یکی از این خوبان از بیکاری در بیاید.
ناشناس۵۲۲۰۱۷۰۰:۰۶:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۰
واقعاً گاهی فکر میکنیم انقلاب به دست نااهلان افتاده
ناشناس۵۲۲۶۲۴۱۲:۳۵:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۰
درست کار کنن مردم رو تامین کنن حالا فرزندانشون برن کره مریخ زندگی کنن به خودشون ربط داره
ناشناس۵۲۱۲۶۸۱۰:۱۱:۴۷ ۱۳۹۷/۶/۹
این بیعدالتی ها خصوصا درگذراندن خدمت سربازی فراوان است ....
رضا۵۲۱۶۵۶۱۶:۴۵:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۹
من خودم تو پادگان شهید مدرس کرج هم خدمتی فرزند یکی از مسئولین بودم.
پرتو۵۲۲۲۷۶۰۹:۵۱:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۰
حالا کجا کار می کنید؟
ناشناس۵۲۲۱۸۶۰۸:۵۴:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۰
انشاا.. سازمان نظام وظیفه یه چاره اساسی بیندیشه و حقوق کارمند صفر به سربازان پرداخت کنه تا همه علاقمند به سربازی باشند هزینه اش را هم از افرادی که میخوان سربازی رو بخرن تامین کنه هزینه دوسال یک سرباز برعهده فرد خریدار سربازی باشه اینجوری همه راضی می شن
ناشناس۵۲۱۳۰۲۱۰:۴۶:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۹
همه میدانیم که فساد در بین آقازاده ها زیاده. اما طبیعیه که کسی که فرزندش اهل فساده نمیاد اون رو بگه. اما بازهم وقتی این مسئولان وضعیت فرزندانشون رو حتی به دروغ اعلام کنند خوبیش اینه که اینجوری وقتی مدرکی خلاف گفته های اونها یافت شد، بهتر میشه اونهایی که دروغ میگویند رو رسوا کرد.
ناشناس۵۲۱۳۱۱۱۰:۵۶:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۹
مردم با مدد شبکه های اجتماعی همه چیز را متوجه شده اند اصلا لازم نیست کسی چیزی را تایید یا تکذیب کنه هر کس تونسته و دستش رسیده حداکثر سوء استفاده را کرده بیخود نیست شبکه های اجتماعی را بلای جانشان می دانند و هر روز برای فیلتر کردن و بومی کردنشان تلاش می کنن
ناشناس۵۲۱۳۳۳۱۱:۱۵:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۹
جناب دستجردی احتمالا شما در مدینه فاضله زندگی می کنید ! اگر در حال حاضر کشور ما از چنان مسئولانی برخوردار بود می بایست به اندازه ی ذره ای در کشور مشکل بی کاری ومعیشتی وجود نداشته باشد
حامد۵۲۱۳۴۳۱۱:۳۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۹
اشکال اینجاست در شهر داری فقط از طریق معرف امکان استخدام است .....
ناشناس۵۲۱۳۴۷۱۱:۳۳:۴۵ ۱۳۹۷/۶/۹
برخی از مسعولین نظیر وزیر صنعت سابق بیشتر مسعول امورات اقتصادی خویشند تا امور مملکت
ناشناس۵۲۱۸۵۲۲۰:۳۲:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۹
ننویسیم مسعول بنویسیم مسئول. فارسی را پاس بداریم
ناشناس۵۲۲۲۰۴۰۹:۰۸:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۰
برادر عزیز. مسئول و مسعول هر دو عربی هستند و متاسفانه معادل فارسی مصطلح ندارند. ولی برای پاس داشتن فارسی می توان از واژه های مهتر یا کلانتر به جای مسئول استفاده کرد.
ناشناس۵۲۲۲۰۶۰۹:۰۹:۰۷ ۱۳۹۷/۶/۱۰
سعل یعنی خرمای دانه سخت، اشتباه عمدی بوده. شما ملای لغت نباش.
ناشناس۵۲۲۲۱۷۰۹:۱۵:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۰
شاید کیبوردش ئ نداره
ناشناس۵۲۲۲۵۸۰۹:۳۹:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۰
شاید کیبوردش حمزه نداشته. چرا قضاوت میکنیم؟
ناشناس۵۲۱۳۵۷۱۱:۴۴:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۹
اکثرا از طریق یک رابطه دوم فرزندانشان را وارد شرکتهاای درجه یک خصوصی فعال پولساز میکنند .
ناشناس۵۲۱۳۶۸۱۱:۵۴:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۹
مقاله نویس محترم در مورد مسئولانی که فرزندانشان در آمریکا، کانادا، انگلیس و سایر کشورها زندگی میکنن اشاره ای نکردن. چطور ممکنه شعار مرگ بر آمریکا بدن بعد فرزندانشون رو بفرستن آمریکا و انگلیس.
ناشناس۵۲۱۳۷۳۱۲:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۶/۹
این کجا هستند مهم نیست ، مهم اینکه از رانت ها استفاده نکنند.
من۵۲۱۴۲۹۱۳:۲۳:۲۹ ۱۳۹۷/۶/۹
اینکه فرزندان مسوولان در دانشگاه های برتر کشور قبول شده اند اتفاقا جای پرسش دارد...سیستم اموزش پولی و دسته بندی مدارس امکان برابر به همه ی دانش اموزان را نمیدهد..این مسوولین پول دارند و فرزندانشان را در بهترین کلاس ها و مدارس ثبت نام میکنند و در نتیجه در دانشگاه های برتر پذیرفته میشوند و با داشتن سرمایه فرنگی به جایگاه هایی که بعدها با استفاده از سرمایه اقتصادی و اجتماعی پدران و خانواده شان میرسند مشروعیت میدهند....این فرزندان هرگز در فرصت ها و امکان های برابر با دیگر فرزندان این خاک وارد رقابت نمیشوند.....نظریه های بوردیو ذر این مشروعیت بخشی رو بخوانید
ناشناس۵۲۱۴۳۱۱۳:۲۵:۴۴ ۱۳۹۷/۶/۹
چشم!!!!!
سلیم۵۲۱۴۴۵۱۳:۴۸:۰۸ ۱۳۹۷/۶/۹
این مسئله از نبود سیستم های درست مدیریتی پیش میاد والا با این لفاظی ها راه بجایی نمی رسد مدیریت هم علم است توفیق سایر کشورها در این زمینه هم که از مدیریت علمی آنهاست می تواند مرجع خوبی برای ما باشد
ناشناس۵۲۱۴۶۳۱۴:۰۲:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۹
موافقم. اگر بر اساس لیاقت باشد کسی اعتراضی ندارد. ملت با پارتی بازی مخالف است.
ناشناس۵۲۱۴۷۹۱۴:۱۴:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۹
"" مسئولان عزیز تا موقعی که رضا و خشنودی خدا و خلق را بر خشنودی خود و اهل و عیالتان ترجیح می دهید دوست تان داریم. این دو روزه دنیا در طرفه العینی خواهد گذشت. پس لطفا دنبال خشنودی خدا و خلق او باشید."" شما گفتی و اونها هم پذیرفتند.؟
ناشناس۵۲۱۴۹۰۱۴:۱۹:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۹
الان مسوولین به انچه عقیده ندارند مرگ ودنیای پس از مرگ است وگرنه فکری برای خود میکردند واخرت خودرا برای دنیای دیگران خراب نمی کردند
ناشناس۵۲۱۷۵۹۱۸:۳۵:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۹
هزار آفرین
ناشناس۵۲۱۵۹۱۱۵:۵۱:۴۳ ۱۳۹۷/۶/۹
لطفا یک چالشی هم بنام آیا فرزندانشان به خدمت سربازی رفته اند راه بیاندازید
ناشناس۵۲۱۶۱۰۱۶:۰۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۹
کل این بازیها (فرزندت کجاست، چه ماشینی سوار می شی، خارج بودی یا نه، ...) برای سرگرم کردن مردمه تا مسائل اساسی تحت الشعاع قرار بگیره. هیچ جای دنیا و هیچ زمانی در تاریخ این شاخص ها ارتباطی به پیشرفت کشور نداشته. نتیجه این گیر دادن همگانی ممکنه به فاجعه بکشه. چون جامعه رو عادت میدن به اینکه به همه چی و همه چیز شک کنن و از هر چیزی ایراد بگیرن. وقتی جامعه معتاد این مسائل سطحی شد، اون موقع یه عده با شعارهای عوام فریب میان بالا و این دور باطل تکرار میشه. متاسفانه مردم خیلی راحت تحت تاثیر این تبلیغات قرار می گیرن و وقتی به خودشون میان که دیگه دیر شده.
خالدی۵۲۱۷۷۱۱۸:۵۶:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۹
بابا دست بردارید بچه های اونا همه مشغولند و نه یه جا شاید ده جا اونوقت هر سه بچه من بیکارند.
ناشناس۵۲۱۷۷۸۱۹:۰۲:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۹
از ماست که بر ماست
ناشناس۵۲۱۹۶۰۲۲:۵۸:۳۵ ۱۳۹۷/۶/۹
سلام فرزند یک مسئول هم مثل همه ای افراد جامعه حق طبیعی شهروندی و زندگی را دارد.... کاری نکنید که بودن فرزند یک مسئول خودش بعنوان یک انتصاب بد تلقی شود.. مراقب عواقب این گزارش ها باشید لطفا
ناشناس۵۲۲۰۲۷۰۰:۲۴:۴۲ ۱۳۹۷/۶/۱۰
بعضی آقا زادگان بیکارند چون مشعول شمردن پول های رانتی پدران هستند
ناشناس۵۲۲۳۳۸۱۰:۲۹:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۰
شمردن پول خودش شغل محسوب می شود. مگر کارمندان بانک چه می کنند آن ها هم پول می شمارند. (شوخی از سر درد بی درمان بی مسئولیتی مدیران)
ناشناس۵۲۲۳۷۵۱۰:۴۷:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۰
دیگه خیلی باید سطح پایین یا پررو باشن که مال و اموال بادآورده به نام بچه هاشون باشه، اون زرنگهاشون اموال رو به نام برادر خانم یا پسر خوانده میزن. حالا مردم هم دنبال ؛فرزندت کجاست؛! باشند
ع۵۲۲۴۸۳۱۱:۳۵:۵۱ ۱۳۹۷/۶/۱۰
کمپین کجا سرباز بودی
ناشناس۵۲۲۵۲۶۱۱:۵۷:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۰
مملکت درست کنید نیاز به دانستن فرزند مسوول کجا است نیست
ناشناس۵۲۳۲۵۶۱۷:۴۴:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۰
قطعا هر مسولی که نپیوندد روراست نیست ومشکل دارد

پربحث‌های امروز

 1. رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

 2. یک قطعه‌ساز بزرگ، ایران‌خودرو را گروگان گرفت!

 3. از فعالیت سایبری گروهک منافین چه می‌دانید؟ + فیلم

 4. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: پخش سرودهای مبتذل و وادار کردن دختران معصوم به رقاصی ‌پذیرفتنی نیست

 5. دولت؛ ریز و درشت بنگاه‌ها را با یک چوب نزند

 6. آمادگی یک شرکت داخلی برای انتقال پایتخت سیاسی

 7. آقای روحانی! تکلیف وزیر نفتتان را روشن کنید  

 8. حضرت علی(ع) قبل از شهادت به فرزندانشان چه فرمودند؟/ وصیت امام درباره فتنه‌های پس از ایشان

 9. آخرین وضعیت محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه

 10. آشنایی با مقاصد محبوب گردشگران

 11. در سال ۹۷ چند دختر و پسر متولد شدند؟

 12. پورابراهیمی: نرخ ارز کاهش می یابد/ بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد ایجاد می‌شود

 13. فروش ۲۰۰ میلیون دلاری «علاء‌الدین» در ۳ روز

 14. جزئیات قرارداد کونته با اینتر فاش شد

 15. نجات جان کودک در پی سقوط از طبقه سوم!

 16. وزیر راه: جهش‌های قیمت مسکن متأثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است

 17. شرط وزیر نیرو برای عبور بدون مشکل از تابستان

 18. احیای شب ۲۱ رمضان در استان‌ها  

 19. شینزو آبه: تنش‌ها حول ایران باید کاهش یابد

 20. از خوانندگی و نوازندگی تا غسالی! / پای صحبت های چند جوان غسال

 21. سارق پس از سرقت گرفتار سیلاب شد

 22. ۵ کشور تاثیرگذار بر قیمت نفت خام + رتبه ایران

 23. میلیاردها اکانت در فیس‌بوک حذف شدند!

 24. ترامپ: به دنبال تغییر نظام در ایران نیستیم

 25. روزه‌داری دور از وطن  

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 4. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 5. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 6. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 7. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 10. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 11. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 12. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 13. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 14. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 15. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 16. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 17. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 18. اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

 19. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 20. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 21. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 22. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 23. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 24. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 25. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 6. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 7. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 8. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 9. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 14. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 20. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 21. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 22. ساختمان های کره شمالی‎  

 23. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 24. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 25. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

آخرین عناوین