نماینده قم: هدف طرح سوال از رئیس جمهوری کمک به دولت است

گروه سیاسی الف،   3970530134 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف طرح کنندگان سوال از رئیس جمهوری ،کمک و تقویت دولت است، گفت: تمام تلاش این است که ضمن حفظ حرمت دولت و مجلس، از هرگونه تحقیر، تخریب و توهین به رئیس جمهوری خودداری شود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهوری در راستای کمک به دولت است ، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال ها و ایرادهایی از رئیس جمهوری دارند و معتقدیم که دولت در برخی موارد کوتاهی، کم کاری و یا اشتباهی انجام داده و هدف طرح کنندگان سوال نیز این است که رئیس جمهوری توضیح دهند که اگر کوتاهی و قصوری صورت گرفته آن را جبران کنند و اگر جایی نیز نیاز به کمک دارند، مجلس به کمک دولت بیاید.

وی با تاکید بر اینکه در طرح سوال از رئیس جمهوری سرسوزنی انگیزه سیاسی وجود نداشته است ادامه داد: در پنج سوال مطرح شده که همگی اقتصادی هستند هیچ گونه انگیزه سیاسی وجود نداشته، بلکه تلاش ما این است که در جلسه ای که با حضور رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود نیز مطلب و حاشیه ای که شائبه سیاسی داشته باشد، صورت نگیرد. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی اقتصادی، این مردم هستند که دارند آسیب می بینند، بیان کرد: طرح سوال از رئیس جمهوری در واقع کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت از مجرای قانونی است.

**تاکید بر لزوم حفظ حرمت مجلس و دولت
ذوالنور با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم حفظ حرمت مجلس و دولت توسط یکدیگر ادامه داد: نمایندگان سوال کننده از رئیس جمهوری تمام تلاش خود را انجام می دهند تا جلسه طرح سوال در یک فضای صمیمانه، دوستانه و مسئولانه برگزار شود تا خروجی آن کمک به حل مشکلات کشور و دولت باشد.

وی بیان کرد:تلاش ما این است که کوچکترین حاشیه ای که موجب سوء استفاده دشمنان کشور شود در جلسه اتفاق نیفتد و نمایندگان مجلس درفضایی تعاملی وظیفه قانونی خود را انجام دهند تا اتفاقی تلخی، نتیجه شیرین این طرح را خراب نکند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برگزاری نشست های هماهنگی نمایندگان سئوال کننده از رئیس جمهوری اظهار داشت: با توجه به اینکه 82 نماینده سوال از رئیس جمهوری را امضا کرده و قانون تنها 30 دقیقه به نمایندگان برای طرح سوال های خود زمان تعیین کرده است، به منظور تامین نظر نمایندگان و هماهنگی در اجرای مطالب مطرح شده در جلسه طرح سوال، نشست های هماهنگی بین نمایندگان تا قبل از برگزاری جلسه مجلس با حضور رئیس جمهوری به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

ذوالنور ادامه داد: جلسات مقدماتی بین نمایندگان طرح کننده سوال انجام شده و این جلسات نیز ادامه خواهد داشت تا این جلسه به خوبی برگزار شود.

** انصراف از انصراف قانونی است
وی در ادامه در پاسخ به ایراد برخی که «انصراف از انصراف» نمایندگان را غیرقانونی می دانند اظهار داشت: اگر کسی می گوید انصراف از انصراف ایراد دارد باید این صحبت را به استناد قانون بیان کند و این در حالی است نه در قانون اساسی، نه در قوانین جاری و نه در آئین نامه داخلی مجلس منعی برای این موضوع وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقد هستیم تا لحظه ای که امکان انصراف نمایندگان از طرح سوال وجود دارد، تا آن لحظه نیز می شود به فهرست نمایندگان موافق طرح سوال اضافه شود ولی با وجود اینکه 17 نماینده دیگر نیز خواستار اضافه شدن نام آنها در این طرح بود، با وجود اینکه قانون منعی برای آن تصریح نکرده است، ولی اجازه این کار را ندادند.

ذوالنور با اشاره به فرصت یک هفته ای نمایندگان برای انصراف از طرح سوال از رئیس جمهوری گفت: اگر نماینده در این مدت که نامش در بین امضا کننگان طرح سوال از رئیس جمهوری بوده، از طرح سوال انصراف دهد و دوباره پیش از اتمام مهلت قانونی به این جمع بندی برسد که ابهامات وی همچنان باقی است و درخواست افزوده شدن مجدد نام خود به عنوان موافق طرح سوال را داشته باشد، در هیچ جای قانونی منعی برای این کار وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انصراف برخی نمایندگان درشرایط طبیعی صورت نگرفته و آنها را تحت فشار قرار داده اند اظهار داشت: بسیاری از نمایندگانی که انصراف دادند می گویند که ما را در فشار قرار داده و در رودربایستی های اخلاقی با استاندار و یا برخی وزیران وادار به انصراف شده اند.

وی ادامه داد: برخی نمایندگان بلافاصله پس از جلسه هایی که با آنان گرفته می شد برای اینکه از طرح سوال منصرف شوند به من تماس می گرفتند و می گفتند که زیر فشار برگه انصراف را امضا کرده اند ولی می گفتند که همچنان بر سوال خود اصرار داریم.

** وزیران آموزش و پرورش و اقتصاد خوب عمل کرده اند
ذوالنور در ادامه با اشاره به مطرح بودن استیضاح وزیران آموزش و پرورش و اقتصاد در مجلس شورای اسلامی گفت: من به شخصه اعتقادی به هیچ کدام از این استیضاح ها ندارم و معتقدم هر 2 وزیر خوب عمل کرده اند و وجهی برای استیضاح این وزیران نمی بینم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تلاش دولت برای اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس گفت: روز یکشنبه(28 مردادماه) دولت در تلاش بود تا استیضاح آقای کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد در مجلس اعلام وصول شود که ما دلیل این اصرار دولت را تحت شعاع قرار دادن حضور رئیس جمهوری در مجلس و همچنین ایجاد فضای ترحمی است تا نمایندگان مجلس برای ندادن کارت زرد به رئیس جمهوری تحت فشار قرار گیرند.

وی با اشاره به روند طرح سوال از رئیس جمهوری ادامه داد: یک نماینده سوالی را طرح و باید یک چهارم نمایندگان (73 نماینده) آن را امضا کنند پس از آن، طرح سوال از رئیس جمهوری اعلام وصول شده و با حضور رئیس جمهوری سوال ها طرح می شود که در این جلسه رئیس جمهوری یک ساعت و نمایندگان طرح سوال 30دقیقه فرصت طرح مطالب خود را دارند.

ذوالنور با بیان اینکه برای هر یک از سوال ها یک رای گیری در مجلس انجام می شود ادامه داد: در صورتی که اکثریت مطلق (نصف بعلاوه یک) نمایندگان مجلس از پاسخ رئیس جمهوری قانع نشدند 2 حالت ایجاد می شود یا اینکه نماینده ضمن قانع نشدن به این نتیجه می رسند که نقض قانون یا استنکاف از اجرای قانونی توسط رئیس جمهوری صورت گرفته است که در این صورت سوال به قوه قضائیه ارجاع داده می شود و یا اینکه نمایندگان ضمن قانع نشدن، برای آنها نقض قانون نیز اثبات نشد که در این صورت رئیس جمهور در واقع تنها یک توبیخ گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با غیرقابل پیش بینی بودن فضای مجلس در مواجهه با طرح این سوال ها از رئیس جمهوری ادامه داد: شرایط مجلس بسیار سیال و متغیر است، به همین دلیل نمی توانیم از الان پیش بینی خاصی نسبت به نتیجه طرح سوال از رئیس جمهوری داشت.

سوال 80 نماینده از رییس جمهوری اواسط مردادماه امسال در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام این موضوع با بیان اینکه رییس جمهور موظف است طبق ماده 213 آیین‌ نامه حداکثر تا مدت یک ماه برای پاسخ به سوالات در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند، گفت: پنج محور سوال از رییس جمهوری شامل عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در باره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله و افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نیز در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه سوال تعدادی از نمایندگان، در چارچوب قانون اساسی و زمان و شرایط مناسب مطرح نشده است، تاکید کرد: اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی، در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد.

به گفته بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ، رئیس جمهوری پس از ملاقات هیات دولت با رهبر معظم انقلاب که 6 شهریور انجام می شود، در مجلس حضور خواهد یافت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۶۲۵۳۱۴:۲۹:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
نماینده عزیزقم دررابطه با تجمع طلاب درحوزه علمیه قم شفاف سازی نمائید

پربحث‌های امروز

 1. آشوب در ونزوئلا‎  

 2. اشتباه رسانه‌ها در انتشار تصویر همسر شاهزاده سعودی+ عکس

 3. فساد آمریکا از این سیستماتیک‌تر؟!

 4. مشروعیت‌زدایی به سبک اینستاگرام!

 5. بیشتر چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟

 6. گام پنجم ایران برای قهرمانی در آسیا با طعم انتقام ۱۵ ساله/ شکست چین به لذت یک ضربه «چیپ»

 7. ابراز تمایل فیلیپ ششم برای سفر به ایران

 8. واکنش کشورهای آمریکایی به اعلام ریاست‌جمهوری گوآیدو در ونزوئلا

 9. راه‌آهن تهران - مشهد کی برقی می‌شود؟

 10. عامل انتحاری پمپ بنزینی در لنگرود فاقد سلامت روان بوده است

 11. آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید تحویل داده شد

 12. اصطلاحاتی که فقط سربازها می‌دانند!

 13. پمپئو: دیپلمات هایمان را از کاراکاس خارج نمی کنیم

 14. خواهش فوتبالیست ساکن واشنگتن از کادر فنی تیم ملی

 15. بیماری های عامل چاقی را بشناسید

 16. آمریکا به دنبال مجاب کردن فرانسه برای تحریم هواپیمایی ماهان است

 17. فرانسه: درباره ونزوئلا با شرکای اروپایی رایزنی می‌کنیم

 18. پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

 19. گران‌ترین املت جهان!   

 20. استعمال عطر این عوارض را دارد!

 21. مهلت ثبت سفارش‌ واردات ۳ ماه زیاد می‌شود

 22. نماینده مجلس: سهمیه‌بندی روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد زیبنده ملت ایران نیست

 23. تناقض مسئولان درباره مشمولان بسته حمایتی

 24. آیا رژیم‌های سم‌زدا واقعاً مفیدند؟

 25. پنج آمار گازی طی ۴۰ سال

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 10. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 11. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 12. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 13. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 14. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 15. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 16. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 17. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 18. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 22. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 23. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 24. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 25. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 2. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 3. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 4. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 5. ارتش ایران از ربات های مسلح استفاده می کند

 6. لعیا جنیدی: تصویب «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» به مصلحت کشور است

 7. عکس سلطان سکه در کتب ادعیه واقعیت دارد؟

 8. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 9. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 10. واکنش وزارت خارجه درباره اظهارات جنجالی سفیر پیشین ایران در آلمان

 11. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 12. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 13. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 14. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 15. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 16. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 17. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 18. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 7. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 8. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 9. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 10. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین