نماینده قم: هدف طرح سوال از رئیس جمهوری کمک به دولت است

گروه سیاسی الف،   3970530134 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف طرح کنندگان سوال از رئیس جمهوری ،کمک و تقویت دولت است، گفت: تمام تلاش این است که ضمن حفظ حرمت دولت و مجلس، از هرگونه تحقیر، تخریب و توهین به رئیس جمهوری خودداری شود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهوری در راستای کمک به دولت است ، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی سوال ها و ایرادهایی از رئیس جمهوری دارند و معتقدیم که دولت در برخی موارد کوتاهی، کم کاری و یا اشتباهی انجام داده و هدف طرح کنندگان سوال نیز این است که رئیس جمهوری توضیح دهند که اگر کوتاهی و قصوری صورت گرفته آن را جبران کنند و اگر جایی نیز نیاز به کمک دارند، مجلس به کمک دولت بیاید.

وی با تاکید بر اینکه در طرح سوال از رئیس جمهوری سرسوزنی انگیزه سیاسی وجود نداشته است ادامه داد: در پنج سوال مطرح شده که همگی اقتصادی هستند هیچ گونه انگیزه سیاسی وجود نداشته، بلکه تلاش ما این است که در جلسه ای که با حضور رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود نیز مطلب و حاشیه ای که شائبه سیاسی داشته باشد، صورت نگیرد. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی اقتصادی، این مردم هستند که دارند آسیب می بینند، بیان کرد: طرح سوال از رئیس جمهوری در واقع کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت از مجرای قانونی است.

**تاکید بر لزوم حفظ حرمت مجلس و دولت
ذوالنور با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر لزوم حفظ حرمت مجلس و دولت توسط یکدیگر ادامه داد: نمایندگان سوال کننده از رئیس جمهوری تمام تلاش خود را انجام می دهند تا جلسه طرح سوال در یک فضای صمیمانه، دوستانه و مسئولانه برگزار شود تا خروجی آن کمک به حل مشکلات کشور و دولت باشد.

وی بیان کرد:تلاش ما این است که کوچکترین حاشیه ای که موجب سوء استفاده دشمنان کشور شود در جلسه اتفاق نیفتد و نمایندگان مجلس درفضایی تعاملی وظیفه قانونی خود را انجام دهند تا اتفاقی تلخی، نتیجه شیرین این طرح را خراب نکند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برگزاری نشست های هماهنگی نمایندگان سئوال کننده از رئیس جمهوری اظهار داشت: با توجه به اینکه 82 نماینده سوال از رئیس جمهوری را امضا کرده و قانون تنها 30 دقیقه به نمایندگان برای طرح سوال های خود زمان تعیین کرده است، به منظور تامین نظر نمایندگان و هماهنگی در اجرای مطالب مطرح شده در جلسه طرح سوال، نشست های هماهنگی بین نمایندگان تا قبل از برگزاری جلسه مجلس با حضور رئیس جمهوری به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

ذوالنور ادامه داد: جلسات مقدماتی بین نمایندگان طرح کننده سوال انجام شده و این جلسات نیز ادامه خواهد داشت تا این جلسه به خوبی برگزار شود.

** انصراف از انصراف قانونی است
وی در ادامه در پاسخ به ایراد برخی که «انصراف از انصراف» نمایندگان را غیرقانونی می دانند اظهار داشت: اگر کسی می گوید انصراف از انصراف ایراد دارد باید این صحبت را به استناد قانون بیان کند و این در حالی است نه در قانون اساسی، نه در قوانین جاری و نه در آئین نامه داخلی مجلس منعی برای این موضوع وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقد هستیم تا لحظه ای که امکان انصراف نمایندگان از طرح سوال وجود دارد، تا آن لحظه نیز می شود به فهرست نمایندگان موافق طرح سوال اضافه شود ولی با وجود اینکه 17 نماینده دیگر نیز خواستار اضافه شدن نام آنها در این طرح بود، با وجود اینکه قانون منعی برای آن تصریح نکرده است، ولی اجازه این کار را ندادند.

ذوالنور با اشاره به فرصت یک هفته ای نمایندگان برای انصراف از طرح سوال از رئیس جمهوری گفت: اگر نماینده در این مدت که نامش در بین امضا کننگان طرح سوال از رئیس جمهوری بوده، از طرح سوال انصراف دهد و دوباره پیش از اتمام مهلت قانونی به این جمع بندی برسد که ابهامات وی همچنان باقی است و درخواست افزوده شدن مجدد نام خود به عنوان موافق طرح سوال را داشته باشد، در هیچ جای قانونی منعی برای این کار وجود ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انصراف برخی نمایندگان درشرایط طبیعی صورت نگرفته و آنها را تحت فشار قرار داده اند اظهار داشت: بسیاری از نمایندگانی که انصراف دادند می گویند که ما را در فشار قرار داده و در رودربایستی های اخلاقی با استاندار و یا برخی وزیران وادار به انصراف شده اند.

وی ادامه داد: برخی نمایندگان بلافاصله پس از جلسه هایی که با آنان گرفته می شد برای اینکه از طرح سوال منصرف شوند به من تماس می گرفتند و می گفتند که زیر فشار برگه انصراف را امضا کرده اند ولی می گفتند که همچنان بر سوال خود اصرار داریم.

** وزیران آموزش و پرورش و اقتصاد خوب عمل کرده اند
ذوالنور در ادامه با اشاره به مطرح بودن استیضاح وزیران آموزش و پرورش و اقتصاد در مجلس شورای اسلامی گفت: من به شخصه اعتقادی به هیچ کدام از این استیضاح ها ندارم و معتقدم هر 2 وزیر خوب عمل کرده اند و وجهی برای استیضاح این وزیران نمی بینم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تلاش دولت برای اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس گفت: روز یکشنبه(28 مردادماه) دولت در تلاش بود تا استیضاح آقای کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد در مجلس اعلام وصول شود که ما دلیل این اصرار دولت را تحت شعاع قرار دادن حضور رئیس جمهوری در مجلس و همچنین ایجاد فضای ترحمی است تا نمایندگان مجلس برای ندادن کارت زرد به رئیس جمهوری تحت فشار قرار گیرند.

وی با اشاره به روند طرح سوال از رئیس جمهوری ادامه داد: یک نماینده سوالی را طرح و باید یک چهارم نمایندگان (73 نماینده) آن را امضا کنند پس از آن، طرح سوال از رئیس جمهوری اعلام وصول شده و با حضور رئیس جمهوری سوال ها طرح می شود که در این جلسه رئیس جمهوری یک ساعت و نمایندگان طرح سوال 30دقیقه فرصت طرح مطالب خود را دارند.

ذوالنور با بیان اینکه برای هر یک از سوال ها یک رای گیری در مجلس انجام می شود ادامه داد: در صورتی که اکثریت مطلق (نصف بعلاوه یک) نمایندگان مجلس از پاسخ رئیس جمهوری قانع نشدند 2 حالت ایجاد می شود یا اینکه نماینده ضمن قانع نشدن به این نتیجه می رسند که نقض قانون یا استنکاف از اجرای قانونی توسط رئیس جمهوری صورت گرفته است که در این صورت سوال به قوه قضائیه ارجاع داده می شود و یا اینکه نمایندگان ضمن قانع نشدن، برای آنها نقض قانون نیز اثبات نشد که در این صورت رئیس جمهور در واقع تنها یک توبیخ گرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با غیرقابل پیش بینی بودن فضای مجلس در مواجهه با طرح این سوال ها از رئیس جمهوری ادامه داد: شرایط مجلس بسیار سیال و متغیر است، به همین دلیل نمی توانیم از الان پیش بینی خاصی نسبت به نتیجه طرح سوال از رئیس جمهوری داشت.

سوال 80 نماینده از رییس جمهوری اواسط مردادماه امسال در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی پس از اعلام این موضوع با بیان اینکه رییس جمهور موظف است طبق ماده 213 آیین‌ نامه حداکثر تا مدت یک ماه برای پاسخ به سوالات در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کند، گفت: پنج محور سوال از رییس جمهوری شامل عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در باره کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله و افزایش شتابان نرخ ارز خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی نیز در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه سوال تعدادی از نمایندگان، در چارچوب قانون اساسی و زمان و شرایط مناسب مطرح نشده است، تاکید کرد: اما برای جلوگیری از هر نوع اختلاف بین قوا و احترام به مجلس شورای اسلامی، در فرصت مقرر به مجلس خواهم آمد.

به گفته بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ، رئیس جمهوری پس از ملاقات هیات دولت با رهبر معظم انقلاب که 6 شهریور انجام می شود، در مجلس حضور خواهد یافت.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۶۲۵۳۱۴:۲۹:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
نماینده عزیزقم دررابطه با تجمع طلاب درحوزه علمیه قم شفاف سازی نمائید

پربحث‌های امروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 3. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 4. کشف ۹هزار و ۶۰۰دلار از خانه یک روستایی!

 5. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 6. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 7. هنر تغییر محاسبات

 8. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 9. پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۸

 10. توقیف ۱۲ هزار خودروی لاکچری در سال ۹۷ به خاطر "دور دور"

 11. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 12. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 13. مسی سکوتش را شکست

 14. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 15. تاج: ویلموتس اجازه رسانه‌ای کردن مبلغ قرارداد را ندارد

 16. ۴۰هزار نفر در جشنواره دوچرخه‌سواری  

 17. درب فلزی لیزری در طرح های بسیار متنوع با امنیت بسیار بالا

 18. فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: برای رویارویی با هر وضعیت نظامی آماده‌ایم

 19. لایحه حفاظت از خاک اصلاح شد

 20. مسی برنده کفش طلا شد

 21. اینفوگرافی/ قابلیت سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ روسیه  

 22. افول آمریکا  

 23. قیمت گران‌ترین دارو اعلام شد

 24. کشف قورباغه ۱۲۵ میلیون ساله + عکس

 25. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 2. هانی‌زاده: آمریکایی‌ها فهمیدند تهدیدات نظامی علیه ایران کارساز نیست/ عربستان به دنبال ائتلاف ضدایرانی در منطقه است/ ترامپ می‌خواهد معامله قرن را تا ماه آینده عملیاتی کند

 3. دردسرهای قولنامه، صدای رئیس قوه را هم درآورد

 4. ترامپ: 1500 نظامی آمریکایی به خاورمیانه اعزام می‌شوند

 5. شلوار ترامپ سوژه رسانه‌ها شد/عکس  

 6. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 7. آیت‌الله موحدی کرمانی: بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص/ از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود

 8. گفتگوی جذاب عادل فردوسی‌پور با ژاوی بعد از خداحافظی +فیلم  

 9. ازدواج دستیار شفر با یک دختر ایرانی!

 10. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 11. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 12. واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

 13. کدام واحدهای اجاره‌ای مشمول مالیات می‌شوند؟

 14. تصاویر: خرمشهر آزاد شد  

 15. فیلم| پرواز اقتدار؛ پرش چتربازان سپاه پاسداران از برج میلاد  

 16. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 17. فرشید اسماعیلی سکوتش را درباره چیپ جنجالی دربی شکست

 18. خاطره رئیس کل بانک مرکزی از روز آزادی خرمشهر

 19. نصیرزاده قانون 50-50 را تایید کرد!

 20. قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

 21. انفجار در شهر لیون فرانسه

 22. اعتراف اسرائیل به ترور سمیر قنطار در سوریه

 23. جبران خسارت‌های سیل از بودجه ۹۸ امکان‌پذیر نیستن

 24. کره‌شمالی برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا شرط گذاشت

 25. ترامپ با پنتاگون هم اختلاف پیدا کرد

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 9. صدای خاموش تجرد قطعی

 10. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 14. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 15. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 16. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 19. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 20. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 21. دولت فعّال يا قوّال

 22. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 23. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 24. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

 25. مراسم ازدواج بازیگر زن در زیر آب! + عکس

پربحث‌های اخیر

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 3. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 4. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 5. هنر تغییر محاسبات

 6. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 7. فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء: برای رویارویی با هر وضعیت نظامی آماده‌ایم

 8. لایحه حفاظت از خاک اصلاح شد

 9. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 10. آخرین وضعیت بررسی طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس در پارلمان

 11. آیت‌الله ‌علم‌الهدی‌: مقاوم پای خیمه ‌نظام ایستاده‌ایم‌

 12. عارف کاندیدای ریاست مجلس شد

 13. لاریجانی سالروز فتح خرمشهر را تبریک گفت

 14. بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو دستور کار مجلس

 15. پمپئو اعلام کرد: ترامپ بدون اجازه کنگره به کشورهای عربی اسلحه می‌فروشد

 16. مقاله روانچی در واشنگتن‌پست: با شرایط موجود، کدام ملت عاقلی به پیشنهاد آمریکا برای گفت‌وگو اعتماد می‌کند؟

 17. ظریف در پاسخ به رویترز احتمال هرگونه تماس تلفنی با پامپئو را رد کرد

 18. توبه مفسدین در لحظه مرگ پذیرفته نیست

 19. توصیه‌های «آشنا» به سخنگوی دولت

 20. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 21. بخشایش: با توجه به سابقه آمریکایی‌ها کسی نباید با آنها مذاکره کند

 22. بذرباش: مسئولان بین اشرافی‌گری و خدمت به مردم یکی را انتخاب کنند

 23. تکذیب سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به ایران

 24. ضرغامی: روحانی از اختیارات ویژه می گوید اما فرصت‌های ویژه را از دولت خود سلب کرده

پربحث‌های دیروز

 1. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 2. آیت‌الله موحدی کرمانی: بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص/ از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود

 3. بخشایش: با توجه به سابقه آمریکایی‌ها کسی نباید با آنها مذاکره کند

 4. بذرباش: مسئولان بین اشرافی‌گری و خدمت به مردم یکی را انتخاب کنند

 5. تکذیب سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به ایران

 6. ضرغامی: روحانی از اختیارات ویژه می گوید اما فرصت‌های ویژه را از دولت خود سلب کرده

 7. آیت الله علم الهدی: نشاط جوانی با کار محقق می شود نه ترویج بی بند وباری

 8. «علی ربیعی» سخنگوی دولت شد

 9. الله‌کرم: تاکیدرهبری بر جوان‌گرایی معطوف به همه مسئولان است نه دولت

 10. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 11. نامه اساتید دانشگاه به رئیس جمهور درباره عدم تشکیل جلسات شورا

 12. اهتزار پرچم 20 متری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس

 13. چرا پس از فتح خرمشهر جنگ تمام نشد؟

 14. زاکانی: هیچ رئیس‌جمهوری به اندازه روحانی اختیارات ویژه نداشته است

 15. انتقاد مطهری از یک رویه غلط در برابر تذکرات رهبری

 16. نوای آزادی خرمشهر در گوش زمان ماندگار شد

 17. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 18. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 19. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

پربحث‌های هفته

 1. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 2. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 3. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 4. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 5. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 6. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 7. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 8. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 9. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 10. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 11. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 12. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 13. دولت فعّال يا قوّال

 14. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 15. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 16. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 17. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 18. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 19. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 20. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 21. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 22. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 23. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 24. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

 25. آقای روحانی، پست گرفتن آقازاده‌ها در دولت شما به راه افتاد

آخرین عناوین