غم جاودانه آیت بی غم

غلامرضا مرودشتی، گروه تعاملی الف،   3970530019 ۵۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
غم جاودانه آیت بی غم

چند روز قبل در برنامه خندوانه مردم، وحید رحیمیان را بر آیت بی غم ترجیح دادند و او را برای رسیدن به رتبه برتر برگزیدند.

این در حالی بود که آیت بی غم اجرایی درخشان و کم نقص داشت ولی وحید رحیمیان حتی نتوانست متن نمایش خود را به یاد بیاورد و تسلیم شد و کارش را نیمه کاره گذاشت و به توصیه غیر اخلاقی و غیرمنصفانه احسان کرمی-که از اعتماد به به نفس زیاده از حد و خود همه پنداری شدید رنج میبرد- برخلاف قوانین بازی، به او فرصت دیگری داده شد و همه دور او را گرفتند و به زور او را به روی صحنه آوردند تا با اجرایی آبکی، سر و ته گندکاری وحید و برخی عوامل خندوانه را به هم بیاورند؛ این در حالی است از مدت ها قبل مربی وحید دائم میگفت اصولا بلد نیست یاد بگیرد و اصلا به هدایت او گوش نمیدهد و سرخود و فی البداهه هر چه به ذهنش میرسد را میگوید. وحید رحیمیان خود نیز بر ناتوانیش واقف بود و به آن اعتراف می کرد.

به هر حال این اتفاق، یعنی برگزیده شدن وحید رحیمیان توسط مردم نکته بسیار وحشتناکی را روشن کرد: مردم ایران اصولا اعتقادی به توانمندی و هوش و شایستگی و استعداد ندارند و از توانمندی داشتن متنفرند و اساس مردم ایران بر اساس دل و احساسات تصمیم میگیرند و نه عقل و خرد و منطق و استدلال.

یعنی وقتی کسی نقص جسمی داشته باشد یا گریه کند یا مظلوم به نظر برسد، میتواند هر پستی را در کشور عهده دار شود حتی اگر بی استعداد، ناتوان ذهنی، تنبل، بی پشتکار و حتی منحرف باشد. گرچه رامبد جوان سعی کرد با گوشه و کنایه این حقیقت را طوری به مردم بگوید که به آنها برنخورد، ولی حتی مربی وحید نیز حرف رامبد جوان را دقیق گوش نداد و بر حق مردم در انتخاب وحید صحه گذاشت.

این رویداد در خندوانه نشان میدهد که چرا در کشور ما به خصوص پس از انقلاب، افراد پوپولیست و مظلوم یا مظلوم نما و بی استعداد و ناتوان به سمت های ارشد و وزارت و نمایندگی مجلس می رسند و برخلاف باور عموم مردم، این موضوع تنها به تصمیمات سران برنمیگردد بلکه خواسته دل مردمی است که به گریه حساسیت دارند.

اگر اینهمه گدا در گوشه و کنار شهر نشسته و کاسبی های طلایی دارند، تنها تقصیر کارکنان اداره بهزیستی و شهرداری نیست، مقصر اصلی مردمند. اگر انواع و اقسام بنیادها و نهادهای خیریه ها با اهداف و حسابرسی مبهم، مانند قارچ در کشور رشد کرده است، به خاطر دل مردم است. اگر برنامه های تلویزیونی با اجراهای سخیف و آزار دهنده به ترویج فرهنگ ضعیف پروری و حمایت از بدبختی و ناتوانی و کند ذهنی و معلولیت میپردازند، فقط به خاطر دل مردم است.

افراد دائم البکا و گاها کند ذهن و فشل همگی نمایندگان واقعی مردم هستند. اگر ایران با مردمی با این ویژگی های منفی، رشد کند جای تعجب بسیار دارد. فرهنگی که هوش، استعداد، تلاش، پشتکار و قابلیت های فردی را منفور میداند حتما روند تحجر را طی خواهد کرد. دیگر برای همه ما روشن شده است که مسئول وضعیت کنونی کشور، حضور نمایندگان واقعی ملت بر راس امور (مجریه، مقننه و قضائیه) کشور است و با وجود این نظام آموزشی و پرورشی ورشکسته و بیمار و واپسگرا و وضعیت اسفبار رسانه های جمعی -به خصوص تلویزیون- در آموزش ارزش های منفی به مردم، امیدی به اصلاح امور نیست.

حالا باید اندیشید که چه بر سر افراد با استعداد رد شده در گزینش ها آمده و متعقبا این گزینش ها چه بر سر کشور و نظام اداره آن آورده است. باید پرسید که چرا کتاب جامعه شناسی نخبه کشی را کسی از مقامات ارشد نظام نخوانده است. حالا باید اندیشید که آیت بی غم، تا آخر عمر چه غم بزرگی را در دل حمل خواهد کرد و آن استعدادهایی که هر روز و هر ساعت زیر دست مدیران، پرپر می شوند چه می کشند.

سلام ما را به آیت بی غم برسانید و به او بگویید در عرصه ذبح استعدادش توسط مردم عجیب ایران، تنها نیست. شاید تنها راه نجات آیتهای بی غم تبدیل نام خانوادگیشان باشد. اگر آیت "باغم" بود شاید مردم را بیشتر خوش می آمد.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۵۳۸۴۰۷:۰۲:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
دوست عزیز اگر قرار بود که نخبه ها راس کار باشند آنوقت استعمار چگونه می توانست بر کشورها مسلط شود . گاندی ها ، امیرکبیر ها و خیلی های دیگر بدین خاطر از میان برداشته شدند چون انسانهای با طرز فکر درخشانی بودند . اگر مردم ما آنقدری که پیرو احساسات خود هستند پیرو عقل خود بودند و از هوش و توان خود در جهت مثبت و سازنده استفاده می کردند ما هم می شدیم مثل ژاپن و کره جنوبی و چین ولی استعمار دوست ندارد که ما پیشرفت کنیم و یک سری کم هوش و کم استعداد ولی وابسته را در ممالک جهان سوم و مستعمره سر کار می آورد تا به اهداف خود برسد .
ناشناس۵۰۵۸۵۰۱۱:۴۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
استعمار مانع کتب خواندن و مطالعه و تفکر من و شماست؟؟
ناشناس۵۰۵۳۸۸۰۷:۰۴:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
نظر نویسنده درست است.
ناشناس۵۰۵۵۱۹۰۹:۰۳:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
فقط یه نکته: گرچه با نظر نویسنده در مورد احسان کرمی موافقم، اما پیشنهاد فرصت دوباره ابتدا توسط مربی وحید رحیمیان مطرح و در خواست شد.
غمناک۵۰۵۷۷۷۱۱:۱۸:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اجرای آیت بی غم ممکنه بی نقص بوده باشد، ولی اصلاً خنده دار نبود. شما پیج رامبد جوان توی اینستاگرام را ببینید و کامنتهای مردم را بخونید، اکثراً گفته بودند ما به اون اجرای نصفه و نیمه وحید بیشتر خندیدیم تا قار قار کردن آیت. ضمناً آیت بی غم به آقای آییش و دیگران توهین کرد که ممکنه خودشون ناراحت نشده باشن، ولی به مذاق مردم خوش نیامد
حسین۵۰۵۶۷۱۱۰:۳۱:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
برخلاف اظهارات نویسنده واکنش مردم به حرکات ناپسند رامبد جوان بود که به شکل ناجوانمردانه سعی در تخریب روحیه وحید کرد مردم این رو دیدند ونپسندیند و بخاطر گریه و ناتوانی به وحید رای نداند بلکه فقط و فقط این باز خورد حرکت زشت رامبد در تخریب روحیه وحید بود و بس
ناشناس۵۰۷۰۵۱۲۲:۴۱:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
من به وحید رحیمیان رای دادم چون حتی اجرای نیمه کاره اش هم خنده دار تر از داستان مضخرف و اجرای بی نمک! و به قول شما بی عیب و نقص طرف مقابل بود!، اگر طرف مقابل قوی و خنده دار اجرا می کرد حتما وحید رحیمیان حذف میشد، حتما. اینکه استدلال شما درباره مردم چقدر ضعیف است بماند.
ناشناس۵۰۵۴۳۹۰۷:۵۵:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
خیلی تند نوشتین ولی واقعا همینهه که گفتین
ناشناس۵۰۵۵۲۱۰۹:۰۳:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
خوب حالا چاره و راه حل چیه؟
ناشناس۵۰۵۵۲۶۰۹:۰۵:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
تند بودنش به دلیل هم استانی بودن نویسنده با آیت بی غمه. اما حرف حساب زده، بدون راه حل!
ناشناس۵۰۵۴۴۸۰۸:۰۳:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
لایک هزارتا لایک
ناشناس۵۰۵۵۵۷۰۹:۲۸:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
استندآپ بی غم بسیار فانتزی و سورئالیستی و انتزاعی بود. طبیعی است مه مخاطب عام باهاش ارتباط برقرار نکنه.
بي نشان۵۰۵۴۶۴۰۸:۱۸:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۳۰
بله درست همین است اقتصاد وفرهنگ ضعیف.
سربندی۵۰۵۴۶۶۰۸:۲۰:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اصلا این حرفها نیست، وحید ذاتا بانمکه، همین!
ناشناس۵۰۵۴۷۴۰۸:۲۸:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
متاسفانه نگارنده حقایق تلخ جامعه را به خوبی بیان نموده است
ناشناس111۵۰۵۴۷۹۰۸:۳۲:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۳۰
حقیقتی است که باید بپذیریم. اکثر یت بجای پیروی از عقل پیروی احساسات می کنند. برای همین هست که کار وبار کسانیکه با تحریک احساسات مردم پول در میارن سکه است.
سید جواد۵۰۵۴۸۵۰۸:۳۵:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
واقعا حرف درستی زدی . هر چی که الان هستیم لیاقت خودمونه . به حکومت وسیستم ربط نداره . فرهنگ عمومی ایران خیلی سطح پایینه. خودباختگی ،نداشتن عرق ملی ، حاکمیت احساسات ، منفعت گرایی و ... دهها معظل فرهنگی دیگر ما رو رها نمیکنه.
ناشناس۵۰۵۵۲۴۰۹:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۳۰
آموزش و رهنگ سازی مهمترین کار حکومتهاست.
سلیمی۵۰۵۴۹۰۰۸:۳۹:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
جانا سخن از زبان ما می گویی! امان از این پوپولبسم و خود مستضعف سازی که حتی در زمینه طنز هم گریبان ما را رها نمی کند.
کورش۵۰۵۵۰۵۰۸:۵۳:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
احسنت. متن فوق العاده ایی بود دقیقا حرف دل ما رو زدی.
ناشناس۵۰۵۵۰۸۰۸:۵۴:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
کلیات درست است که البته با ادبیات زشت بیان شده است
مرتضی۵۰۵۵۳۹۰۹:۱۷:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
سلام علیکم البته کاملا" مشخص است که نویسنده محترم هم ، تحت تاثیر احساسات مطلب نوشته اند (خیلی جلو خودش رو گرفته که فحش های آبدار و کشدار نداده!!) ولی محتوای فرمایشاتشون کاملا" درسته.حال و روز امروز جامعه ما ترجمان هشدارهایی است که در قرآن کریم و کلام معصومین علیهم السلام به جامعه مسلمین داده شده ( ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم) شرایط جامعه ما ، ماحصل ترک امر به معروف و نهی از منکر ، و یا انجام نابجای آن است .جامعه ما آن روزی رو به افول نهاد که ویژه خواری ها در کنار سفره انقلاب آغاز شد و آنها که دیدند و قدرت جلوگیری داشتند ، دم بر نیاوردند و از ناحق شدن حق بر نیاشفتند و مصلحت !!! را بر عدالت مقدم داشتند و به اسم اسلام دلخوش داشتند و رسمش را بجا نیاوردند . البته هنوز هم دیر نیست ، با یک همت جمعی و خواست همگانی مردم و مسئولین دلسوز ، نخاله ها خودبخود رسوا و از گردونه خارج میشوند . اگر جامعه اسلامی به عهد الهی خود وفا کند ، چه کسی را از خدا به وعده خود صادق تر خواهد یافت؟؟؟
ایرانی۵۰۵۵۵۲۰۹:۲۵:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۳۰
شما از اجرای آیت خوشت اومده.همین.ولی تکبرت اجازه اهانت و تقبیح انتخاب مردم رو بهت میده‌فقط همین.
ناشناس۵۰۵۵۸۳۰۹:۴۵:۴۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
وقتی محمد جواد هم با اینکه دیالوگ ها را فراموش کرده بود، به خاطر مردم رای آورد، آقای رامبد جوان چیزی نمیگفت، حق را باید همه جا رعایت کرد،نه فقط وقتی که شما و آقای جوان و یسری ناراحت میشید ، داد بی عدالتی سر بدید.
احمد۵۰۵۵۹۸۰۹:۵۴:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
نکته ای که مربی وحید گفت را به خاطر بیاوریم . پیچیدگی های ذهن انسان ها بسیاربیشتر از آن است که بعضی می پندارند . به نظر من اگر چه هر دو تا رسیدن به طراز کمدینی مانند ابو طالب فاصله فروان دارند اما وحید رحیمان اگرچه ضعیف عمل کرد اما استعداد بیشتری از آیت بی غم برای کمدین شدن دارد .در ضمن یکی از خصلت های خوب مردم ایران کمک به مظلوم ( نه مظلوم نما ) وناتوان که ازصفات خوب انسانی و ایرانیان است در این مقاله بسیار تند به چاش کشیده شده است برای یک ناداوری ( که هرثانیه در تمام مسابقات ممکن است رخ دهد ) ملتی را زیرضربات انتقاد قرار دادن اصلا خوب نیست !
ناشناس۵۰۵۶۱۰۱۰:۰۲:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اگر مردم احساسی عمل می کنند نویسنده ی محترم هم احساسی نقد کردند. پس همان ایرادی که بر مردم گرفته اند شامل حال خود ایشان هم می شود.
ناشناس۵۰۵۶۱۲۱۰:۰۳:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
ظاهراً فقط نظرات موافق منتشر شده. امیدوارم با نوشتن این نظر وقت خود را تلف نکرده باشم. بنده با این نوع پرورش متن در راستای نظر خود کاملا مخالفم. از برنامه خندوانه شروع میکنم: هدف مسابقه مذکور خنداندن مردم است. در مراحل قبل هم کسانی داشتیم که اجرای کامل و بی نقصی از نظر متن نمایش‌نامه داشتند، اما در خنداندن چندان موفق نبودند و بالا نیامدند. همچنین در مراحل گذشته موردی داشتیم که یک شرکت کننده (از گروه آقای جوان) متن خود را فراموش کرد، اما همین آقای جوان از مردم خواهش کردند به این شرکت کننده رای دهند؛ نتیجه چه شد؟ در بین بیش از 10 نفر، این شخص نفر اول شد!! آقای جوان آن زمان چرا از این حرفها نزدند؟! این نشون میده هروقت به نفع ما نیست، به فکر تفسیر موضوع میفتیم. اما در عرصه سیاست: به نظر بنده نویسنده مشابه آقای جوان موضوع را مطابق نظر خود پروده است. کسی منکر این نیست که افراد نالایق بسیاری در سمت‌های مدیریتی مشغول به کار هستند؛ اما نکته اینجاست نمیتوان اتفاق مسابقه خندوانه را اینگونه به آن ربط داد. به عنوان نمونه، ما رئیس جمهوری داشتیم که در حرف زدن کم نمی‌آورد و طوری حرف میزد که انگار رئیس جمهور آمریکا است. این یعنی اون آقا شایسته‌ترین فرد بوده؟ شاید اگر فردی رئیس‌جمهور میبود که در سخنرانی ضعیف اما تصمیمات درستی میگرفت، برای کشور مفیدتر بود. همانطور که در مسابقه خندوانه ملاک خنداندن است و نه اجرای طوطی‌وار یک نمایش‌نامه، در عالم سیاست هم بازدهی و وجدان کاری اهمیت داره نه برتری ظاهری.
ناشناس۵۰۷۰۵۶۲۲:۴۸:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
موافقم با شما، اتفاقا فرهنگ مردم هم تحت تاثیر سیاست است، هرچند ماهواره و تلویزیون و ... هم تاثیر گذارند. مردم چه گناهی دارند اگر فرد نالایق وزیر میشه، وقتی سیستم نمیتونه خودش رو تصفیه کنه، مردم خودشون تحت تاثیر اون فرد نالایق قرار می گیرند. اگر بهترین نمایندگان مجلس انتخاب بشن ولی نظارت سیستماتیک و شفاف روی عملکردشون نباشه، اون نماینده ها گند میزنن و باز مردم متضرر میشوند.
ناشناس۵۰۵۶۳۰۱۰:۱۱:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۳۰
آفرین ... یه استدلال و تحلیل عالی .... متاسفانه از این انتقادهای اصلی خیلی کم در رسانه ها مطرح میشه که خطابش خود ما مردم هستیم ، ما مردم عادی ... مشکل اصلی امروز از خود ما ست ، اگر ما ایرانی جماعت لایق بودیم حتما مقامات مملکت هم آدمهای شایسته ای بودن اما متاسفانه به این وضع افتضاح مبتلا هستیم ... چرا مثلا در دانمارک اوضاع اینجوری نیست یا مثلا نروژ ؟؟!؟!؟ تا زمانیکه ما مردم خودمون رو اصلاح نکنیم آش همین آش و کاسه همین کاسه ....
امیر۵۰۵۶۴۹۱۰:۱۹:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
کاملا موافقم ....مقاله دقیقی بود...ممنون از نویسنده
مهدی۵۰۵۶۷۵۱۰:۳۲:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
سلام، متاسفانه نظری که درباره احسان کرمی عنوان کردید علی الخصوص "خود همه پنداری شدید" در جای جای کلام شما موج میزنه؛ فکر نمیکنید که باید به احترام نظر مردم کمی مودب تر سخن میگفتید؟
ناشناس۵۰۵۷۸۳۱۱:۲۰:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۳۰
در واقع انتخاب خاتمی احمدی نژاد و روحانی دقیقا به همین شکل بوده
علی۵۰۵۷۹۷۱۱:۲۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
از جهاتی شاید نظر نویسنده درست باشه(به‌ویژه درباره احسان کرمی)، اما جدای از اجراها، واقعاً وحید در زمینه کمدی بااستعدادتر از آیته و بانمک‌تره. البته این استعداد بالقوه است و دیدیم که در اجرای آخرش بالفعل شد. اجرای آخرش نشون داد که رای مردم خیلی هم احساسی نبوده. مردم یک چیزی در وحید رحیمیان دیده بودن.
رضا۵۰۵۸۳۱۱۱:۳۸:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
من همیشه گفتم؛ به خصوص توی این بیست سال اخیر، اگر به جای انتخابات قرعه کشی می کردیم نتایج احتمالاً بهتر میشد....!
ناشناس۵۰۵۸۹۰۱۲:۰۰:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
سلام من نمونه های بسیاری از اینگونه رای دادن مردم را می توانم د اداره و جامعه بیان کنم در ادارات ما اکثرا کسانی مدیر میشوندکه کار خود را دست انجام نمی دهند بلکه فقط روابط عمومی بالا دارند وفقط به دنبال خوشگذرانی ومظلوم نمایی و لابی هستند وافرادی که واقعا کار میکنند باهوش هستند دنبال حاشیه نیستند و سرشون به کار خودشون هست معمولا از حد یک کارشناس فراتر نمیروند درجامعه ما فرقی بین افراد نخبه و ناتوان ذهنی وجود ندارد ودرامد یک فوتبالیست و بازیگر بیش از نخبگان واقعی است ای کاش فقط درامد بود احترام این افراد هم بیشتره بنابراین ما هیچوقت رنگ پیشرفت را نخواهیم دید.
ناشناس۵۰۵۸۹۸۱۲:۰۲:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۳۰
زمین و زمان رو به هم دوختی که بگی حق آیت بی غم بود بره بالا و مردم احساساتین. گر چه قسمتی از نوشتت درست بود ولی کاملا به عنوان و اصل نوشته بی ربط بود چون رای دادن مردم به وحید دقیقا رای به استعداد بود.
امید۵۰۵۹۲۷۱۲:۱۹:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اگر ایران با مردمی با این ویژگی های منفی، رشد کند جای تعجب بسیار دارد. فرهنگی که هوش، استعداد، تلاش، پشتکار و قابلیت های فردی را منفور میداند حتما روند تحجر را طی خواهد کرد
ناشناس۵۰۶۰۵۷۱۲:۵۸:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اون آقا هم که تَکرار کرد، با گریه رئیس جمهور شد. اون جایی دردآوره که ما نه در استندآپ احساسی رای میدیم در حساس ترین سمت ها هم احساسی رای میدیم. بعد خودمون میگیم چهل ساله اینا چیکار کردند. تو چجور رای دادی؟؟؟
ناشناس۵۰۶۰۶۶۱۳:۰۱:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
شما در این متنت هم به احسان کرمی و هم به وحید و هم به شعور مخاطبانی که وحید را انتخاب کرده اند توهین کرده اید. ملاک انتخاب رای مردم است و متنی که شما نوشتید و ادبیاتتان بسیار زشت بود. من خودم اجرای آیت بی غم را نپسندیدم و ربطی به اجرای وحید یا دلسوزی برای او هم نداشت چرا که متن آیت بی غم توهین آمیز بود و به مربی حریفش توهین کرده بود. و وحید را پسندیدم چون صادق بود. چون بی ادعا بود. چون واقعا لبخند را به روی لبها آرود .
ناشناس۵۰۶۱۷۱۱۳:۵۰:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
"مردم ایران اصولا اعتقادی به توانمندی و هوش و شایستگی و استعداد ندارند"
ناشناس۵۰۶۲۳۲۱۴:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
در صورتی که نظر شما صحیح باشد که متاسفانه هست، اونوقت خیلی از انتخاب هــای قبلی مردم ایران که اتفاقا بسیار هم تاثیرگذار بوده، زیر سوال خواهد رفت...
ناشناس۵۰۶۴۳۱۱۵:۴۷:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۳۰
شخصا به عنوان یک رای دهنده به وحید رحیمیان میگویم که از روی احساس به او رای ندادم معیار های مختلفی داشتم که مهمترینش خندیدن به اجرا بود این یک مسابقه کمدی است نه یک تئاتر! آیت بیغم، لیلی رشیدی از جمله پراستعدادترین شرکت کننده ها بودند در "بازیگری" و نه "استنداپ کمدی". و به نظرم اجراهای بینقصشان، تنها اجراهایی بود که کمترین خنده ها را گرفت چون اصلا کمدی نبود. کمدی باید اکثریت مردم را به خنده درآورد. یک بازی خوب بود. اصلا به نظر من آیت نباید در اجرای نجات بالا می آمد و جای یکی مثل سهیل که او هم نمک ذاتی داشت را گرفته بود. رای های داخل سالن هم که سهم رای گیری اقای جوان کاملا محسوس است که چگونه موج احساسی به نفع یاران خودشان راه می انداختند. اما وحید رحیمیان به نظر من واقعا بانمک است از جمله نقدهایم به این دوره خندوانه اوردم فرهاد آئیش به عنوان مربی بود اگر از قسمت های اول دقت میکردید ائیش اصلا حال خوبی نداشت و به نظر میرسید کمترین کاری را برای شاگردانش کرده. در مرحله اول از تیم آئیش 1 نفر مستقیم حذف شد و 2 نفر رفتند اجرای نجات فقط علی صبوری بود که خوش درخشید. ولی انهم به قول خود آئیش "اینکاره بود" وگرنه آئیش نقشی در برنده شدنش نداشت. شخصی که حذف شد نفر چهارم مسابقه "زمانی برای خندیدن" با مربی گری خانم شقایق دهقان شده بود! ایشون بسیار باهوش بود و شاید الان باید رقیب ابوطالب بود ولی بد شانسی افتادن در گروه آئیش اورا در مرحله اول حذف کرد. خانم اصفهانی که رفت اجرای نجات. او هم وقتی با سبک خودش (نه آئیش) اجرا کرد نجات پیدا کرد. وحید از بد شانسی در تیم آئیش افتاد. آئیش کاری جز تخریب روحی وحید نکرد(به جز اجرای آخر). وگرنه یکی مثل اشکان شاید یک سوپراستار از او میساخت. با این حال وحید نشان داد که حتی با نداشتن یک مربی خوب و کلی اشکال در متنهایش، هنوز اجراهای بامزه ی زیادی دارد و میتواند بخنداند.َ در آخر بهتر در دور های بعد خندوانه خود آقای جوان مربی نشوند چون نه تنها وقتش را ندَارند همچنین نقششان در رای گیری تاثیرگذار است. و اینکه مربی های اینکاره بیاورند.
ناشناس۵۰۶۴۴۸۱۵:۵۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۳۰
فکر نکنم به این وحشتناکی که شما گفتید باشه . این هم خصلت جوگیری ما ایرانی هاست در من چندان مهم نیست
ناشناس۵۰۶۴۵۵۱۵:۵۸:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
من به کسی رای ندادم. خیلی از این طنزها شاید خنده دار باشن ولی بی محتوا بودن. اما یادتون باشه فقط دو میلیون نفر از مردم ایران به وحید رای دادن. نمی تونید همه ۸۰ میلیون رو به این چوب برونید. تعداد خیلی خیلی بیشتری آدم تو این مملکت هستن که نه خندوانه براشون مهمه نه نود! بگذریم از اینکه اجرای آیت خیلی انتزاعی بود و حداقل واسه من خیلی قابل درک نبود. قار قار آییش هم خیلی تو ذوق می زد. اونروزی که با تولید طنزهای بی محتوا سطح ذایقه مردم رو پایین میارن، چرا صدای کسی درنمیاد؟ از جمله گشت و سالوادر و نهنگ عنبر و ... فرهنگ خوب حمایت از مظلوم نیاز به پرورده شدن داره نه تو سر زدن. فرهنگی که فقدانش تو فرهنگ غرب داد جامعه شناسانشون رو درآورده.
ناشناس۵۰۶۴۵۶۱۵:۵۹:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۳۰
یک بار راننده یه ماشین به اصطلاح شاسی بلند از ماشین پیاده شد و با افسر پلیس درگیر شد و شروع کرد به زدن پلیس. به نظر شما مردم طرف کی رو گرفتند؟ جواب روشنه: اونی که کتک میخورد. اصلا هم مهم نیست که پلیس مقصر بوده یا راننده.
ناشناس۵۰۶۵۳۵۱۶:۲۳:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اگر تمامی تصمیمات ما (مردم ایران) احساسی نبود الان در این باتلاق نبودیم...
ناشناس۵۰۶۹۰۸۲۰:۳۸:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۳۰
با این وصف ما در بسیاری از انتخاب‌ها و تصمیماتمان اشتباه کرده‌ایم. احساسی تصمیم گرفته‌ایم و باید حسابی تجدید نظر کنیم.
مینا۵۰۶۹۱۵۲۰:۴۴:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۳۰
اگه اقای بی غم هنرمند عرصه تیاتر بودن من فقط به خاطر اجرای اخرشون بهشون رای می دادم اما به عنوان کمدین نه به ایشون رای نمی دادم اقای رحیمیان درسته اجرای خوبی نداشتن ولی استعدادی داشتن که ترجیح می دادم فرصت بالفعل شدن بهشون داده میشد .دوما چرا وقتی اقای شمالی و یکی دو تا دیگه از بچه ها جلوی اقای رضایی حذف شدن چنین متنهایی نوشته نشد خوبه اگه اعتراضی هست از اول جلوی این مساله گرفته میشد سوما نویسنده اصلا جانب انصاف رو رعایت نکردن و متن کاملا احساسی نوشتناینکه مردم یک نفر رو با استعدادتر بدونن هیچ مشکلی پیش نمیاد تنها قسمت بد این جریان کوبیدن زیاد رامبد جوان بود حتی اگر ایشون اشتباه کرده باشن زحمتهایی که برای خندوانه کشیدن قابل احترامه
حمید۵۰۷۰۰۹۲۲:۰۷:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۳۰
یک راه حل ساده ومنطقی برای این کار وجود داشت و ان هم اینکه ایت را هم دوباره به بازی برگردانند
بی نام۵۰۷۰۱۲۲۲:۱۰:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۳۰
کل کشور این است سهمیه ها رانت ها و.... نخبه کشی در کشور قیامت می کند و لذا جلای وطن می کنند .
همزاده۵۰۷۰۱۳۲۲:۱۲:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۳۰
نمیتونم قضاوت شما را در مورد برنامه کذائی رامبد جوان را داوری کنم. چون آنرا ندیدم. اما در مورد غلبه احساسات بر عقل در مردم ایران را کاملا قبول دارم و همانطوریکه گفتید این حال و روز هم نتیجه همان پشت کردن به خرد است.
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. عراق، سفیر خود در ایران را فراخواند

 2. بوسه‌ی رهبر انقلاب بر سر حاج قاسم سلیمانی   

 3. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 4. هشدار وزیر اطلاعات به مدعیان ولایت‌مداری

 5. اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم

 6. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 7. «مداحی پاپ» چگونه رایج شد؟

 8. ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل شد

 9. لندن درباره سفر اتباع ایرانی-انگلیسی به ایران هشدار داد

 10. تشییع و تدفین پیکر محمد تولایی، طلبه جوان مشهدی  

 11. تشکیل کارگروه ویژه برای «فروش نفت» در دوران تحریم

 12. اسد در پیامی به پوتین: اسرائیل مسبب انهدام هواپیمای روسیه بود

 13. معاملات مسکن در شهریورماه چگونه بود؟

 14. توافق ترکیه و روسیه برای انتقال عناصر جبهه النصره از استان ادلب به عفرین سوریه

 15. توجه سایت فیفا به لیگ قهرمانان آسیا و صعود پرسپولیس به نیمه نهایی+عکس

 16. واکنش خواهر رونالدو به اخراج این بازیکن

 17. زنگنه: دوعضو اوپک علیه ایران فعالیت‌ می‌کنند/ ترامپ فهمید نمی‌تواند تولید نفت ایران را صفر کند

 18. ترامپ به متحدانش در منطقه: امنیتتان وابسته به ماست، قیمت نفت را پایین بیاورید

 19. وزیر راه: توسعه قطارهای حومه‌ای راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی است

 20. نکونام: تمام تلاشم را برای برد استقلال انجام می دهم

 21. تعاونی ها و معجزه انقلاب سفید در هندوستان

 22. هشدار وقوع سیلاب در مناطق کوهپایه‌ای/ سرمای ۴ درجه در بام ایران

 23. طنین فریاد «یا حسین» 3 میلیون زائر سوگوار در آسمان سرخ کربلا

 24. اعتراض بغداد به دخالت سفیر انگلیس در امور داخلی عراق

 25. واکنش آمریکا به خروج «فولکس واگن» از ایران

پربحث‌های دیروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 3. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 4. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 5. ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

 6. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 7. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 8. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 9. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 10. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 11. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 12. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 13. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 14. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 15. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 16. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 17. عباس(ع)، جوانمردی که امان‌نامه را نپذیرفت

 18. ماکرون با ترامپ و روحانی در سازمان ملل دیدار می‌کند

 19. طوفان در استان گلستان/ شکسته‌شدن درختان و تیرهای برق در گرگان+ تصاویر

 20. رشد اقتصادی به 1.7 درصد کاهش یافت

 21. نگاهی به دیدارهای سران ۲ کره برای رسیدن به صلح پایدار

 22. ۸ کتاب عاشورایی که باید خواند

 23. آخرین اشتباه قذافی چه بود؟

 24. 4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند+برنامه مسابقات

 25. تامین مالی پروژه‌های نیمه‌تمام با ابزار صندوق سرمایه‌گذاری پروژه

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 7. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 8. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 9. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 18. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 19. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 20. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 21. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 22. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 23. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 24. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 25. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

آخرین عناوین