در مصاحبه با «سی‌ان‌ان»؛ ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

گروه سیاسی الف،   3970529016 ۴۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
ظریف: فکر می‌کردم آمریکایی‌ها بی‌اثر بودن تحریم‌ها را درک کرده‌اند/ برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» درباره توافق هسته‌ای برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران مصاحبه کرد.

 

به گزارش فارس، وزیر خارجه ایران در این مصاحبه که به نوشته سی‌ان‌ان در تهران انجام شده گفت: «من معتقدم بیماری‌ای در ایالات متحده وجود دارد که اسمش اعتیاد به تحریم است.»

او یادآوری کرده که این بیماری تنها مختص دولت فعلی آمریکا نیست و دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا هم تمرکزش را بیش از آنکه روی اجرای تعهداتش در زمینه تحریم‌های برداشته‌شده قرار دهد بر ضرورت حفظ تحریم‌های رفع‌نشده تأکید داشته است. 

ظریف گفت: «حتی در دوران دولت اوباما، ایالات متحده به جای اجرای تعهداتش در مورد تحریم‌هایی که برداشته بود تأکید بیشتری روی حفظ تحریم‌های برطرف‌نشده داشت.»

«برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام، تیرماه سال ۱۳۹۴ میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه ۱+۵) حاصل شد. 

این توافق هسته‌ای قرار بود در ازای ایجاد برخی محدودیت‌ها در برنامه‌ هسته‌ای ایران، تمامی تحریم‌های وضع‌شده به بهانه مسائل هسته‌ای رفع کند.

دولت آمریکا در زمان انجام مذاکرات هسته‌ای تأکید داشت زیرساخت‌های تحریم‌ها را حفظ کند. به همین دلیل در برجام مقرر شد به جای «لغو» تحریم‌ها، اجرای آنها متوقف شده و این توقف اجرا در فواصل زمانی مشخص‌، تمدید شوند.  

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با اتکا به همین اصل ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری به مشارکت کشورش در این توافق هسته‌ای خاتمه داد و اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران را در دوره‌های زمانی ۹۰ و ۱۸۰ روزه احیا خواهد کرد. 

درس نگرفتن آمریکایی‌ها از گذشته

ظریف درباره بازگشت تحریم‌ها گفت: «احساس ما این بود که ایالات متحده یاد گرفته که دست‌کم در مورد ایران، تحریم‌ها علی‌رغم ایجاد مشقت‌های اقتصادی، نتایج سیاسی مد نظر آنها را به بار نمی‌آورند و من فکر می‌کردم که آمریکایی‌ها این درس را یاد گرفته‌اند. متأسفانه، اشتباه می‌کردم.»

به نوشته سی‌ان‌ان، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران، در عین حال، در این مصاحبه تأکید کرده که توافق هسته‌ای برجام را می‌توان صرفنظر از اقدامات دولت ترامپ حفظ کرد. 

گروه اقدام ایران

سی‌ان‌ان نوشته مصاحبه با ظریف روز یکشنبه، در شصت و پنجمین سالروز کودتای مورد حمایت آمریکا برای سرنگونی دولت منتخب مردمی «محمد مصدق»، نخست‌وزیر وقت ایران انجام شده است.

ظریف ساعاتی قبل در توئیتر با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ (۱۹۵۳ میلادی) از اقدام دولت آمریکا در تشکیل گروهی موسوم به «گروه اقدام ایران» انتقاد کرده بود.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا  روز پنجشنبه ۲۵ مرداد تشکیل گروهی به نام «گروه اقدام ایران» را اعلام و «برایان هوک» را به عنوان رئیس‌ آن منصوب کرد.

ظریف از اینکه هنوز تفکر دهه ۱۹۵۰ در آمریکا حاکم است انتقاد کرد: «فکر می‌کنم دولت آمریکا هنوز معتقد است دارد با دولتی که بعد از کودتای سال ۱۹۵۳ در ایران مستقر کرد کار می‌کند. همان‌طور که (در ضرب‌المثل‌ها) می‌گویند، باید چشمشان را باز کنند و ببینید دور و برشان چه خبر است.*»

سی‌ان‌ان نوشته ظریف در بخش‌های زیادی از مصاحبه ظاهراً احتمال گفت‌‌وگو با دولت ترامپ در آینده را رد و ابراز امیدواری کرده که توافق را می‌توان حفظ کرد.

او گفته فشار از جانب متحدان اروپایی می‌تواند ترامپ را مجاب کند تفکرش را تغییر دهد. ظریف، از آمریکا بابت «زورگویی» به اروپایی‌های شریک ایران در برجام انتقاد کرده است.

وی گفت: «ما نمی‌خواهیم در توافق هسته‌ای تجدید نظر کنیم. می‌خواهیم ایالات متحده توافق هسته‌ای را اجرا کند. امروز، نزدیک‌ترین متحدان آمریکا در برابر این تحریم‌ها مقاومت می‌کنند.»

وی در ادامه گفت: «آمریکا دارد اساساً [اروپایی‌ها] را اجبار می‌کند و روی آنها فشار می‌آورد... نمی‌خواهم از کلمه زورگویی استفاده کنم، ولی کارشان معادل همین است.»

آیا احتمال دیدار ترامپ و روحانی وجود دارد؟

ظریف در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دیدار رو در رو با ترامپ می‌تواند منفعتی برای «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران داشته باشد گفت: «وقتی که پیشرفت‌های عظیمی که قبلاً کرده‌‌ایم دور ریخته شوند، خیر.»

وی در ادامه تأکید کرد: «[توافق قبلی] برای ما سنگ محکی بود که ببینیم می‌توانیم به ایالات متحده اعتماد کنیم یا خیر.»

وزیر خارجه ایران در جواب این سوال که آیا اصلاً احتمال رسیدن به توافقی دوام‌پذیر با نویسنده کتاب «هنر معامله» (ترامپ) وجود دارد، گفت: «به رئیس‌جمهور ترامپ بستگی دارد--اینکه آیا می‌خواهد کاری کند که ما باور کنیم شریکی قابل اتکا است یا خیر.»

ظریف تأکید کرد: «اگر الان ما با او وقت بگذاریم و توافق دیگری را امضا کنیم، چقدر دیگر دوام دارد؟ تا پایان دولت خودش؟ یا تا زمان خروج از جایی که پای توافق را امضا می‌کند؟»   

بازگشت تحریم‌ها

ترامپ شامگاه دوشنبه ۱۵ مردادماه با امضای فرمانی رسماً دستور اجرای اولین بسته تحریم‌ها علیه ایران را صادر کرد. تصمیم ترامپ با مخالفت‌های زیادی رو به رو شده و روسیه، چین، اتحادیه اروپا، انگلیس، آلمان، فرانسه، عراق، سوریه و برخی کشورهای دیگر از آن انتقاد کرده‌اند.

دومین بسته تحریم‌ها از ۴ نوامبر (۱۳ آبان‌ماه) آغاز خواهند شد و صنایع نفت ایران را هدف خواهند گرفت. ظریف درباره این تحریم‌ها هم اظهارنظر کرد.

او گفت: «تحریم‌های آمریکا همیشه [به ما] صدمه زده‌اند. اما کسانی که تحریم‌ها به آن صدمه می‌زند، مردمی است که می‌خواهند دارو بخرند یا مردمی که می‌خواهند غذا بخرند.» 

ظریف در ادامه تصریح کرد: «دگرگونی‌های اقتصادی که الان در ایران می‌بینید، به دلیل تدابیری است که باید برداشته می‌شدند تا برای آن روزها آماده باشیم، بنابراین، ما برای بدترین حالت‌ها آماده‌ایم.»

ظریف درباره مذاکرات هسته‌ای که سال‌ها به طور انجامید هم گفت: «ما وقت زیادی صرف کردیم. انجام این کار برای دولت ایران و شخص من و رئیس‌جمهور روحانی تصمیم سیاسی آسانی نبود. ممکن است گذراندن چند ساعت با وزیر خارجه آمریکا برای برخی از وزرای خارجه اعتبار باشد، اما در ایران مطمئناً این اعتبار نمی‌آورد.»

علی‌رغم این، او گفت: «اما کار دیپلمات‌ها همین است. بخشی از دستمزد ما به خاطر همین است که برای پیشبرد منافع ملی متحمل ضربه‌های شخصی شویم...کارمان همین است.»  

 

عناوین مرتبط

۲۵ آبان ۱۳۹۷پامپئو: آمریکا همچنان به تحقیقات درباره قتل خاشقجی ادامه می‌دهد
۲۵ آبان ۱۳۹۷نقوی‌حسینی: عربستان به نیابت از آمریکا به دنبال ایجاد ناامنی در ایران است
۲۵ آبان ۱۳۹۷آمریکا 17 مقام سعودی را در ارتباط با قتل خاشقجی تحریم کرد
۲۴ آبان ۱۳۹۷عراقچی: از اتحادیه اروپا انتظار داریم به تعهدات اقتصادی خود در برجام عمل کند/ اقدامات هنوز به راه حل عملی منجر نشده است
۲۴ آبان ۱۳۹۷وزیر خارجه آمریکا با ولیعهد بحرین درباره ایران و یمن گفت‌وگو کرد
۲۳ آبان ۱۳۹۷این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف
۲۳ آبان ۱۳۹۷موگرینی: اتحادیه اروپا توافق هسته‌ای با ایران را حفظ می‌کند
۲۳ آبان ۱۳۹۷اظهارات «ظریف» موجب تحریک فشار بیشتر بر ایران شد
۲۳ آبان ۱۳۹۷ظریف به مجلس احضار شد
۲۳ آبان ۱۳۹۷دولت سر مردم را به حضور مردم در ورزشگاه‌ها گرم نکند/ مسئولان کاری برای گرانی‌های روزافزون کنند
۲۳ آبان ۱۳۹۷ظریف، CFT و یک اتهام دیگر
۲۳ آبان ۱۳۹۷آمریکا پسر سیدحسن نصرالله را تحریم کرد

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۰۳۰۱۶۰۵:۵۹:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
خوش خیالی از تو هزینه از مردم ای مرد دیپلمات
ناشناس۵۰۳۲۷۲۱۰:۰۴:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
تا آمریکا برجام را تمام و کمال عمل نکند ملت و نظام جمهوری اسلامی هر مذاکره را ممنوع و محکوم و حرام می کنند
ناشناس۵۰۳۲۷۶۱۰:۰۶:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
هر کشوری بود باید استعفا میدادند اما اینجا او و صالحی و عراقچی و روحانی طلباکارند!
میلاد حمیدی۵۰۳۳۵۲۱۰:۳۸:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
کاملا موافقم با شما آقای ظریف البته که تحریم ها بر شما مسئولین اثری ندارد اما بر مردم چه؟ کاش ثروتت رو ازت بگیرن آقای ظریف و ممنوع الاستخدام بشی در دولت و بری توی یک شرکت خصوصی حقوق پایه بگیری بعد بیای پشت همون تریبون و نطر بدی.
گنجی۵۰۴۵۰۳۱۶:۵۷:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بدتر از این هم یعنی هست آیا؟؟ شما انگار در ماوراء زندگی می کنید؟ خبر ندارید که در طی سه ماه کل سرمایه و زندگی همه ایرانیان را یک سوم کردید چقدر ریلکس تشریف دارید
ناشناس۵۰۳۰۳۱۰۶:۲۶:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
براي بي اثر كردن تحريمها بايد مسوولين مانند مردم زندگي كنند در غير اينصورت مردم همراهي نخواهند كرد
سمیرا۵۰۳۲۹۵۱۰:۱۰:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بدون برجام در دولت محمود دلار3200 بود شما با برجام با حضور آمریکا به 6000 رساندید الان بدون آمریکا و با حضور اروپا به بالای 10 هزار رساندید پس برجام برای چه بود؟ هم تحریم هستیم هم تعلیق هسته ای هستیم هم دلار بالای 10هزار! خجالت نمیکشید؟
ناشناس۵۰۴۵۲۰۱۷:۰۴:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
آنهم در اواخر دولت محمود3200 شد
ناشناس۵۰۳۰۳۲۰۶:۲۶:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اگر تحریمها بی اثر است چرا برای بدترین حالت باید آماده شد؟
ناشناس۵۰۳۲۸۷۱۰:۰۹:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
زیرا تحریم پوششی است برای ویرانگریهای بانکها و بانک مرکزی و جبران کسری بودجه دولت و بدهکاری آن و کسب درآمد از پول مردم از طریق کاهش ارزش آن
ناشناس۵۰۳۰۴۵۰۶:۵۱:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ظریف: «توافق هسته‌ای برجام را می‌توان صرفنظر از اقدامات دولت ترامپ حفظ کرد». چند ماه بعد ظریف در مصاحبه دیگری خواهد گفت: «متأسفانه، اشتباه می‌کردم». سوال مهم: آیا در دنیای سیاست ما بر اساس اطلاعات به گرفتن تصمیم آگاهانه باید اقدام کنیم یا بر اساس تصورات و افکار خویش تصمیماتی بگیریم که به عاقبت آن مطمئن نیستیم؟ این تفاوت دیدگاه سیاستمداران غربی و ایرانی است. در زبان فارسی میگوئیم «تصمیم عاقلانه» اما در زبان انگلیسی میگویند «تصمیم آگاهانه» (که توام با اطلاعات کافی و دقیق و درست است). به همین دلیل و دلایل فراوان دیگری است که معتقدم وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی ما در هر مذاکره یا قرارداد و گفتگو باید در تیم خود یک زبانشناس کارکشته و مسلط به زبان و فرهنگ کشور مقابل را همراه داشته باشد.
ناشناس۵۰۴۰۵۹۱۴:۳۳:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
آقای دکتر فقط زبان صحبت بلد بود نه چیزی بیشتر!
ناشناس۵۰۳۰۶۴۰۷:۲۸:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مصاحبه با رسانه دموکراتها که اکنون درقدرت نیستند هیچ منفعتی ندارد اگه راست میگی یک مصاحبه با فاکس نیوز داشته باشید و تاثیرش راببینید...
ناشناس۵۰۳۰۷۷۰۷:۴۳:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
جناب ظریف بله تو که مشکلی نداری... اون ملت بیچاره هستند که زیر فشار اقتصادی لِه شدند لِه... میفهمی !!!
ناشناس۵۰۳۱۳۰۰۸:۳۲:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ما مردم تحت فشاریم. مردم نمیدانم چرا باید هزینه زیاده خواهی مسئولین را بدهند؟
ناشناس۵۰۳۸۸۱۱۳:۴۷:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مردم ادامه وضعیت موجود را نمی خواهند... چرا باید همه زندگی ما و خانواده ما بشه تحریم...چرا ما همیشه باید با ترس و دلهره نسبت به آینده زندگی کنیم.آیا بعد از این شرایط و گذراندن این همه بدبختی مدینه فاضله خواهیم داشت یا همین رانت و فساد و بدبختی در انتظار ما خواهد بود.کسی هست جواب بده؟
محمدی۵۰۳۱۴۷۰۸:۵۶:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
برای امثال شما که روی بیت المال غلت می زنید، تحریم مشکلی ندارد، سری به کوجه و خیابان بزنید ببینید چه خبره و خرید کالا و خدمات با معادل دلار ۱۰۵۰۰ تومان چه مزه ای می دهد.
میبدی۵۰۴۶۶۵۱۸:۰۷:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
امیدوارم شما از اونایی نباشید که به ظریف گفتین امیرکبیر؟!!!
ناشناس۵۰۳۱۷۰۰۹:۱۰:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۹
آقای ظریف شما فشار اقتصادی را درک می کنید؟ شما بیکاری و بدبختی مردم درک می کنید؟ شما وضع زندگی کسی رو که در ماه یک میلیون تومن حقوق می گیره رو درک می کنید؟ شما وضعیت بازنشستگان تامین اجتماعی را درک می کنید؟ شما اصلا" در ایران زندگی می کنید؟ یا هنوز در حال و هوای نیویورک هستید؟!! آقای ظریف مردم از این شعارها خسته هستن خسته! درک می کنید!!
ناشناس۵۰۳۲۰۱۰۹:۲۷:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
تحریم ها بی اثر است, اما عده ای در داخل مشغول چپاول اموال ملی هستند. پس در نهایت فرقی به حال مردم ندارد.
محمد۵۰۳۲۱۵۰۹:۳۹:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
چه کسی برای بدترین حالت ها آماده است آقای ظریف!!!شما آماده هستین،آیا همه مردم هم آماده هستن!؟پدر مردم دراومد توی این وضعیت اقتصادی.تا کی باید مسئولین لفاظی کنن و مردم هزینه اونو بپردازن!
ناشناس۵۰۴۵۲۸۱۷:۰۷:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
چندین سال است کهمردم عادی در محاسبات جای ندارند بله برای دولتمردان تحریمها خیر است و از رانت ارزی آقا زادگان بهره مند
ناشناس۵۰۳۲۳۱۰۹:۴۶:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ظریف، شما و خانواده تان و امثال شما با امکاناتی که دارید برای هر سناریویی آماده اید ولی ما مردم بیچاره شدیم. کمی خجالت لطفآ
ناشناس۵۰۴۵۲۶۱۷:۰۶:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مردم باید خودشان انتخاب کنند صبحتهای آقایان نشان می دهد که کاملا خود را از مردم جدا می دانند
ناشناس۵۰۳۲۵۲۰۹:۵۵:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بدترین حالت‌ها برای کی؟ مردم یا مسئولان؟
ناشناس۵۰۳۲۷۷۱۰:۰۶:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
ظریف، شما و خانواده تان و امثال شما با امکاناتی که دارید برای هر سناریویی آماده اید ولی ما مردم بیچاره شدیم
ناشناس۵۰۳۳۰۰۱۰:۱۳:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
علی‌رغم این، او گفت: «اما کار دیپلمات‌ها همین است. بخشی از دستمزد ما به خاطر همین است که برای پیشبرد منافع ملی متحمل ضربه‌های شخصی شویم...کارمان همین است.» :::: آقای ظریف ، چه ضربه شخصی ؟! این حرف ها یعنی چه ؟! بقول معروف دست پیش رو گرفتی که پس نیفتی ؟! بقول معروف حالا طلب کار هم شده ای ؟! شما میدونی نداری یعنی چه ؟ نه ، آیا شما درک می کنی بی پولی و در پیش خانواده شرمنده بودن یعنی چه ؟ نه ، از وقتی خودتو شناختی شکمت سیر بوده و جیبت پر پول ، شما تاجر زاده ای ، اکثر عمرت در آمریکا بوده ای ، حالا دیگه منت سر مردم میذاری ؟! جای بسی تاسف است .
محمد مهدی۵۰۳۳۰۴۱۰:۱۴:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۲۹
آقای ظریف شما درست فکر نمیکردید
محمد۵۰۳۳۳۱۱۰:۲۹:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
متاسف ؛ آقای ظریف , به شما می گویند دولت مرد
ناشناس۵۰۳۳۷۰۱۰:۴۵:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
تحریم برای دولت نعمتی است که در پناه آن جیب مردم را خالی کند.
ناشناس۵۰۳۳۹۶۱۰:۵۵:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مرد حسابی از قیمت اجناس و ماشین و گوشت و میوه و....مگر بی اطلاعی بعد شما میگی بی اثر بودن تحریمها ! پس مرد حسابی اگر تحریمها بی اثرند چرا دو سال پول هتل و هواپیما و ماموریت گرفتین و اخرش توی راکتور اراک بتن ریختین خجالت هم خوب چیزیه
ناشناس۵۰۳۴۴۸۱۱:۱۵:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بی اثر؟ با یک توییت ترامپ ارزش لیر ترکیه بیست درصد میفته. ریال ایران هم از زمان بیرون امدن ترامپ از برجام چند برابر بی ارزش شد. شما به این میگی بی اثر؟
ناشناس۵۰۳۴۸۴۱۱:۳۰:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۹
دیگه از این فکرها نکن. چون تحریمها اثر داره، بدجوری هم اثر داره
ناشناس۵۰۴۰۶۶۱۴:۳۶:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
فقط ناکارآمدی مدیران اثر داره. همین و بس!
ناشناس۵۰۳۵۶۳۱۲:۰۲:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۹
متاسفانه آقای ظریف در مصاحبه هایشان با رسانه های بیگانه غالبا حرف هایی می زنند که با واقعیت های ملموس در ایران در تضاد است. اگر ایشان تاثیر تحریم ها را حس نمی کنند بیگانگان بهتر از ایشان از آن آگاهی دارند. از طرف دیگر، مردم با تمام وجودشان تاثیر تحریم ها را حس می کنند از نان آوران خانواده ها تا بیماران تا مسافران و کسبه و تجار، در واقع همه اقشار. ظاهرا اقای ظریف هم همانند امریکاییان در دهه 1950 باقی مانده اند و نمی دانند با وجود فضای مجازی نمی توان حرف هایی بر زبان راند که موجب تمسخر مردم شوند.در قرآن مجید بارها به مذمت نادرست گویی اشاره شده است.
ناشناس۵۰۳۶۹۴۱۲:۴۶:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
اقای ظریف این صحبتها تاریخ مصرف گذشته اند مردم مشکلات را به تمام وجود لمس می کنند حالا اینکه نتیجه تحریم است یا مدیریت اقایان داستانی است دیگر
ناشناس۵۰۴۱۰۸۱۴:۴۹:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
آقای ظریف آقای مسئول؛چرا نمک رو زخم مردم میپاشید!!؟!اگر خودتون در رفاهید و سرمایه مملکت دست شما یه عده قلیل خاصی هست لطفا دیگه ساکت نوش جان کنید بذارید مردم به درد فقیری خود بمیرند
J۵۰۴۳۷۰۱۶:۱۴:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۲۹
من آماده نیستم به خدا !
ناشناس۵۰۴۵۲۳۱۷:۰۵:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۲۹
بله برای شما و آقای ساشا صبحانی و فرزندان سفرا و ... که به دلار حقوق می گیرید و زندگی می کنید و از رانت ارزی بهره بردید بی اثر است
ناشناس۵۰۴۹۱۷۲۱:۲۵:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۲۹
مردم بریده اند تا کی تحمل نکنه اختلاس های بزرگتری در راه است
ناشناس۵۰۴۹۶۴۲۱:۵۱:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۹
و ما هم احساس کردیم و هم مشاهده

پربحث‌های امروز

 1. ۸ توصیه برای افزایش طول عمر دوربین عکاسی

 2. اینترنت پُرسرعت جان صدها پرنده را در هلند گرفت+ فیلم

 3. ترزا می احتمال استعفایش را رد کرد

 4. مرگ سالانه ده‌ها هزار آفریقایی به دلیل مصرف داروهای تقلبی

 5. زلزله 6.6 ریشتری در جزایر سلیمان

 6. بارش سنگین برف در گردنه‌های لرستان

 7. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 8. طلای جهانی گران‌تر شد

 9. هفته گذشته آمریکا در دیرالزور سوریه 44 کودک را کشت

 10. امروز تمام دنیا با نگاه صدق و امانت به جمهوری اسلامی نگاه می کنند

 11. قیمت نفت بازهم افزایش یافت

 12. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 13. راه روسیه از اوپک جدا می‌شود؟

 14. باید و نبایدهای زندگی خوابگاهی

 15. بحرین 912 میلیون دلار بالگرد تهاجمی از آمریکا می‌خرد

 16. کاهش ۳۰ درصدی تولید آیفون ارزان قیمت

 17. مورد عجیب «خانم یایا»

 18. گوترش خواهان مجازات عاملان قتل خاشقجی شد

 19. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 20. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

 21. انتقاد واتیکان از تحریم های امریکا علیه ایران

 22. چهارمین کنگره حزب اتحاد برگزار شد

 23. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 24. کردستان عراق واردات از ایران را تکذیب کرد

 25. دسترسی کودکان و بزرگسالان به اینترنت باید متفاوت باشد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. همدردی ایران با مردم آمریکا

 3. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 4. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 5. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 6. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 7. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 8. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 9. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 10. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 11. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 12. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 13. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 14. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 15. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 16. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین