کارنامه آمدنیوز؛ از شایعه‌سازی و جعل سند تا سیاه‌نمایی و کشته‌سازی

گروه سیاسی الف،   3970528016 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

بررسی عملکرد کانال‌تلگرامی آمدنیوز در چندماه گذشته نشان می‌دهد که آن‌ها از هر حربه برای ضربه زدن به اعتماد مردم استفاده می‌کنند و به هر دستاویزی چنگ می‌زنند.

فارس نوشت: اصلا برایش فرق نمی‌کند مطلبی که به دستش رسیده چیست، همین که علیه جمهوری اسلامی باشد، کافی است.

برایش مهم نیست مطالبش صحت دارد یا خیر؟ تکذیب می‌شود یا نه؟ همین که القای سیاه‌نمایی کند و بین مردم و نظام فاصله بیاندارد، راضی‌اش می‌کند تا دکمه «انتشار» را کلیک کند.

می‌خواهد خودش را طرفدار مردم و در کنار آن‌ها نشان دهد اما اصلا مردم ایران و دغدغه‌های اصلی‌شان برایش اولویت ندارد.

یک روز راهپیمایی‌های میلیونی مردم در 22 بهمن، روز قدس و ... را کمرنگ و معدود نشان می‌دهد، روز دیگر کوچکترین تجمع در دورترین نقاط ایران را به خبر اول مملکت تبدیل می‌کند، و آنقدر مطلب منتشر می‌کند تا به هدفش برسد.

می‌خواهد نشان دهند که بی‌طرف است و از جایی ساپورت فکری و مالی نمی‌شود اما هرازگاهی برخی همکاران سابقشان علیه خودشان افشاگری می‌کنند و پشت‌پرده آن‌ها را رو می‌کنند.

 

زمانی هم که می‌بیند جایی در بین کانال‌های تلگرامی ندارد با مظلوم‌نمایی یا مدعی هک شدنش توسط مسئولان جمهوری اسلامی می‌شود یا مطلب بی‌سندی را علیه مقامات ارشد کشور منتشر می‌کند تا دوباره در صدر اخبار فضای مجازی قرار گیرد.

صحبت درباره «آمد نیوز»؛ پای ثابت دروغ‌های شبکه‌های اجتماعی است. این شبه‌رسانه به تازگی هم اتهاماتی را متوجه حجت الاسلام سیدمجتبی خامنه‌ای کرده با «شایعه انتقال میلیون‌ ها دلار از آلمان به روسیه از طریق یک واسطه». پیش از این نیز آمدنیوز در راستای بی اعتماد کردن مردم از رهبرانقلاب، شایعه احتکار ۲۵۰۰ خودرو در مجتمع ایران مال را به حجت الاسلام مجتبی خامنه‌ای منتسب کرده بود.

اما بررسی‌ها رسانه‌ها همان زمان نشان داد که نه تنها این خودروها ارتباطی به خانواده رهبر انقلاب نداشته بلکه تعداد خودروهای ادعایی آمدنیوز، 300 دستگاه بوده که ایران‌مال آن را چند سال پیش برای راه‌اندازی ناوگان تاکسیرانی اختصاصی خود خریداری کرده بود.

این شایعات درحالی علیه خانواده رهبر انقلاب منتشر می‌شود که حتی اپوزیسیون جمهوری اسلامی هم به سلامت اقتصادی خانواده آیت‌الله خامنه‌ای معترفند. نمونه آن صحبت‌های مهاجرانی(وزیر ارشاد فراری) بود که عنوان کرد: حتی یک نقطه خاکستری در زندگی اقتصادی آیت‌الله خامنه‌ای و خاندانشان پیدا نمی شود.

* وقتی مشاور رهبری هدف ضدانقلاب قرار گرفت
همچنین تغییر موضع آمد نیوز در قبال غیبت چند روزه وحید حقانیان، معاون امور ویژه دفتر مقام معظم رهبری در اسفند 96 هم بسیار قابل توجه بود. این کانال در حالی روزها بر طبل توخالی شایعه دستگیری مشاور رهبری می کوبید، که پس از حضور مجدد وی و رسانه‌ای شدن تصاویرش، در یک چرخش 180 درجه‌ای خبر ادعایی خودش را تکذیب کرد. به طوری که انگار نه انگار که خودش این شایعه را به وجود آورده بود.

 

در ادامه به تعدادی از ترفندها و حیله‌های این شبه‌رسانه ضدانقلاب اشاره می‌شود؛ ترفتدهایی از جنس جعل اسناد، کشته‌سازی، دروغ پراکنی، جابجا کردن جای جلاد و شهید و ...

* استفاده از تصاویر جعلی و قدیمی

آمدنیوز در اواسط مردادماه تصویر زیر را تحت عنوان «۱۴ مردادماه؛ زمین‌گیر شدن نیروهای پلیس در اکباتان» منتشر کرد، تصویری که با کمی دقت می‌شد تشخیص داد افراد حاضر در تصویر لباس گرم برتن دارند و این یعنی تصاویر گرفته شده مربوط به فصل سرماست. به فردی که کاپشن قرمز بر تن دارد توجه کنید:

 

* کاپشن هایی که دست آمد نیوز را رو می‌کند

آمد نیوز همچنین این تصویر قدیمی سال‌های گذشته مقابل فرمانداری ساری را به عنوان آغاز ناآرامی‌های مردادماه 97 شهرهای شمالی منتشر کرد، تصویری که باز فردی که کاپشن به تن دارد دست آن ها را رو کرد.

 

* شایعه به آتش کشیدن پمپ بنزین در اصفهان

 

طی روزهای گذشته که تعدادی از مردم اصفهان در اعتراض به وضعیت اقتصادی نامساعد به خیابانها آمدند، آمدنیوز برای وخیم نشان دادن اوضاع فیلم کوتاهی را منتشرکرد و مدعی شد که مردم پمپ بنزین شهید حججی را به آتش کشیدند، اما پس از دست به دست شدن این شایعه، آن را از روی خروجی اش حذف کرد.

این شایعه آمدنیوز درحالی منتشر شد که اصلا در آن منطقه، پمپ بنزینی به نام شهید حججی نامگذاری نشده و تصویر ادعایی آمدنیوز، مربوط به تصویر آتش سوزی در بندرلنگه بود که چند هفته پیش براثر یک ایراد فنی رخ داده بود.

 

* شعله ور کردن شایعات در حادثه سنندج

پس از برخورد یک تانکر حمل سوخت با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در سنندج (20 تیرماه) که متاسفانه منجر به جان باختن چندین نفر از هموطنانمان شد، آمدنیوز بازار شایعات را داغ کرد.

آمد نیوز به سیاق خودش در این حادثه، تانکر را  متعلق به نیروهای امنیتی کشور معرفی کرد. سپس در یک بزرگنمایی تعداد کشته های حادثه را بیش از 40 نفر اعلام کرد درحالی که همه نهادهای مربوطه تعداد جان باختگان را 11 نفر اعلام کردند.

 

* ایفای نقش در اغتشاشات دی ماه 96

آمد نیوز در اغتشاشات دی ماه سال گذشته یکی از صحنه‌گردانان اصلی اتفاقات بود، یکی از دروغ‌هایی که آن‌ها مطرح کردند امنیتی نشان دادن جو کشور بود.

این شبه رسانه ضدانقلاب، با انتشار تصویر زیر مدعی شد ماموران امنیتی ایران تانک ها را وارد خیابان کرده‌اند درحالی که تصویر ادعایی آن‌ها تصویر تانکی بوده که سال 94 (یعنی دو سال قبل از اغتشاشات 96) برای استقرار در یک نمایشگاه درحال انتقال بود.

 

* متهم کردن نیروهای امنیتی در قتل یک دختر جوان

آمد نیوز چند هفته پیش با انتشار تصویر مریم فرجی که تنها 24 ساعت دستگیر شده بود، ادعا کرد که وی توسط نیروهای انتظامی و امنیتی ایران کشته شده، است. حتی آمد نیوز در دروغی شاخدار مدعی شد تیمی برای حذف برخی فعالان اجتماعی در بسیج تشکیل شده اما با کشف جنازه فرجی و توضیحات دادستان فردیس و  وکیل خانواده فرجی مشخص شد که قاتل وی، نامزدش بود و توهمات این کانال ضدانقلاب صحت نداشته است.

 

* حمله به پاسداران امنیت با استناد به صفحات جعلی سپاه

حمله به ارگان های حافظ امنیت مردم توسط آمد نیوز و ضدانقلاب به این موارد محدود نمی شود، آن ها درحالی که بارها مسئولان فعالیت صفحاتی به نام «سپاه پاسداران» را تکذیب کرده‌اند اما همچنان با استناد به صفحات جعلی، علیه نهادهای انقلابی خبرسازی می‌کنند.

 

* مصادره قربانیان حادثه حمله به خودروی آتش‌نشانی

یکی از دلخراش ترین حوادث سال گذشته، حمله اغتشاش‌گران به ماشین آتش نشانی بود که منجر به کشته شدن یک پدر و پسر در درود شد. آمد نیوز در ادعایی عجیب مدعی شد که آن ها توسط ماموران انتظامی ایران کشته شدند!

اما پدر غلامرضا و پدربزرگ شهریار هداوند ضمن تکذی ادعای آمد نیوز، اقدامات ضدانقلاب را محکوم کردند و خواستار برخورد با فتنه گران شدند.

 

* جعل فیلم تشییع بزرگان ایل بختیاری

آمد نیوز همچنین در زمان اغتشاشات سال گذشته با انتشار تصویری مدعی شد که 2 نفر(به اسم های امین رمضانی و آرش خدری)در جریان اعتراضات مسجد سلیمان کشته شدند. این کانال با انتشار فیلم کوتاهی مدعی شد که تشییع جنازه با شکوهی برای این کشته‌شدگان برگزار شد.

این درحالی بود که تصاویر ادعایی مربوط به تشییع چند تن از بزرگان ایل بختیاری بوده و حجت الاسلام امینی، امام جمعه مسجدسلیمان نیز شایعه کشته شدن کسی در اعتراضات هفته گذشته در مسجدسلیمان  را به شدت تکذیب کرد و گفت: در این اتفاقات هیچ کسی کشته نشده است فقط خادم مسجد امام حسین(ع) از سوی فتنه‌گران مورد تعرض قرار گرفت و مجروح شد.

 

* بازی با احساسات مردم با استفاده از تصاویر آرشیوی

در حالی که سیاست جمهوری اسلامی در دفاع از حرم‌های اهل بیت(ع) و کمک های مستشاری ایران در عراق و سوریه بارها تبیین شده است اما رسانه‌های ضدانقلاب همیشه سعی در زیرسوال بردن این هدف دارند.

کانال آمد نیوز هم در همین رابطه به هر دروغی متوسل شد. آن‌ها تصویری که دو سال پیش (سال 2016) در رسانه‌های خارجی منتشر شده بود را تحت عنوان کشته شده های غوطه شرقی منتشر کردند. 

* جعل تصویر سال 2016 به جای بازداشتگاه دراویش

پس از آشوب‌های سال گذشته دراویش منتسب به گناباد، آمد نیوز تصویری را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد و مدعی شد که این تصویر از بازداشتگاه دراویش است که وضعیت نامناسبی دارند.

پیگیری‌ها خبرنگار ما نشان داد تصویری که رسانه‌های ضدانقلاب به عنوان وضعیت نامناسب دراویش دستگیر شده منتشر کردند، سال 2016 یعنی دو سال پیش از ماجراهای خیابان گلستان هفتم، در برخی رسانه‌های کردی و همچنین فیس بوک برخی از کاربران  منتشر شده بود.

 

* شایعه‌ای برای تخریب تولیت آستان قدس

حجت الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی هم یکی از اهداف ضدانقلاب و آمد نیوز است. آمدنیوز اواخر تیرماه لیستی را منتشر کرد و مدعی شد لیست آقازاده‌ها و  #ژنهای_خوب شستا، بزرگترین هلدینگ اقتصادی سازمان تامین اجتماعی و وابسته به وزارت کار است. در این لیست نام نوه حجت الاسلام رئیسی هم به به عنوان یکی از مدیران به چشم می خورد، درحالی که بزرگترین  نوه وی که حسین نام دارد 5 سال دارد.

 

* بازی با جان دختران زلزله زده

همین چند روز پیش نیز  برخی از رسانه‌های ضدانقلاب به همراه کانال آمدنیوز  خبری مبنی بر خودکشی دو دختر ۱۶ و ١٧ سالە در مناطق زلزلە زدە سرپل ذهاب را منتشر کردند اما استعلامات انجام شده نشان داد هیچ مورد اقدام به خودکشی در این شهرستان صورت نگرفته بود.

 

 

* جعل حساب کاربری مدیرعامل تلگرام

در یکی دیگر از این موارد، آمد نیوز خبری منتشر کرد که در آن به ظاهر مدیرعامل تلگرام پاسخ یک کاربر را داده و او را به جنگ با سیاست‌‌گذاریهای مقامات ایران دعوت کرده  اما زمانی که به تصویر منتشر شده در این خبر دقت بیشتری می‌کنیم، مشخص می‌شود که نام اکانتی که آمدنیوز به عنوان حساب کاربری دوروف جا زده، اشتباه است و در نتیجه به وضوح مشخص است که این کانال معاند باز هم در دروغ پراکنی گاف داده است.

* حمله به پیام‌رسان‌های داخلی

در روزهای ابتدایی فیلتر تلگرام ، آمد نیوز دست به انتشار لیست دروغی از تعرفه خدمات پیام‌رسان سروش کرد و  مدعی شد این پیام رسان، اطلاعات مردم را در اختیار نهادهای امنیتی قرار می‌دهد. خبری که به سرعت توسط مسئولان این پیام رسان تکذیب شد.

 

* دروغ درخواست عفو مرتضوی توسط آیت‌الله هاشمی شاهرودی

یکی از دروغ آمد نیوز به جعل نامه ای اختصاص داشت که ادعا می‌کرد آیت‌الله هاشمی شاهرودی برای سعید مرتضوی دادستان سابق درخواست عفو از رهبر انقلاب کرده است.

 

*  حمله به کمیته امداد

آمد نیوز در ایام شب ‌های قدر به همراه شبکه ماهواره‌ای من‌وتو با انتشار فیلم‌هایی مدعی شدند جمهوری اسلامی از محل صندوق‌های صدقات واقع در خیابان‌های ایران به مردم فلسطین عذا، سحری، افطاری و دسر می‌دهد.

 

دروغی که به سرعت توسط مسئولان کمیته امداد تکذیب شد و اعلام کردند تنها صدقاتی که روی صندوق‌های آن‌ها نوشته شده باشد کمک به فلان کشور به خارج می‌رود. حتی فیلم‌های صندوق‌های کمیته امداد در کشورهای مختلف هم در پاسخ این شایعات منتشر شد.

* دروغ نجومی آمد نیوز در حد بودجه ایران!

هرچند طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان یکی از دغدغه های رسانه ها بوده اما آمد نیوز چندی پیش تصویری از مانده حسابی که کانال‌های فان و سرگرمی منتشر کردند را با عنوان دارایی حساب یکی از فرزندان مسئولان بازنشر داد. ادمین های آمد نیوز به همین موضوع ساده هم فکر نکردند که این رقم، چیزی در حدود نیمی از لایحه بودجه سال 97 پیشنهادی دولت به مجلس است.

یکی از دغدغه‌های ادمین‌های کانال تلگرامی آمدنیوز پر کردن محتوا است. آن‌ها به این منظور هرخبر، مطلب، عکسی که بدستشان می رسد را بدون اندکی اطلاع از درستی یا نادرستی آن منتشر می‌کنند. البته برخی دیگر این موضوع را تکنیک آن‌ها برای مسموم کردن فضا می‌دانند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 2. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 3. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 4. نفتکش نوک مدادی بزن کنار! / توییت‌های طنزآمیز کاربران ایرانی درباره توقیف نفتکش انگلیسی   

 5. ظریف: اقتصاد ما کمتر از سال قبل در رنج است/ در حال از دست دادن اعتبارم هستم

 6. جلسه محاکمه عاملان قتل علیرضا شیرمحمدعلی برگزار شد + تصاویر

 7. تاکید ظریف و هانت بر یافتن راه حل های قانونی و پرهیز از افزایش تنش

 8. توقیف نفتکش انگلیسی نشانه اقتدار نظامی ایران است

 9. چهار کشتی ایرانی در انتظار سوخت در بنادر برزیل/ تامین سوخت یک کشتی از منابع نامعلوم

 10. حمله ناجوانمردانه ۹ نفره به یک طلبه جوان + عکس

 11. کشتی ایرانی توقیف شده در عربستان آزاد شد

 12. قیمت مسکن ۲۰ درصد کاهش می‌یابد

 13. آخرین قیمت سکه، دلار و طلا در بازار امروز

 14. رسانه‌های جهان درباره توقیف نفتکش انگلیسی چه گفتند؟

 15. انگلیس کاردار ایران را احضار کرد

 16. ادعای جرمی هانت در رابطه با توقیف نفتکش انگلیسی

 17. نرخ بیکاری در استان تهران به زیر 9 درصد رسیده است

 18. مشروح جلسه بیستم دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه

 19. واکنش فرانسه به توقیف نفتکش انگلیسی

 20. عبور و مرور نفتکش‌ها در تنگه هرمز  

 21. جرمی کوربین: ترامپ مسئول تنش‌های خلیج فارس است

 22. کشتی انگلیسی آخرین بار کجا سیگنال مکانیابی فرستاد؟

 23. حامیان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا به خیابان آمدند  

 24. درخواست سخنگوی موگرینی از ایران و انگلیس

 25. جزئیات جدیدی از توقیف نفتکش انگلیسی/ در اعمال قانون قاطعانه عمل می‌کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 2. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 3. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 4. سیاست های ترامپ در برابر ایران کاملا شکست خورده است

 5. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 6. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 7. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 8. دلایل توقیف نفتکش انگلیسی مشخص شد

 9. چرا ایرانیان به استانبول سفر می‌کنند

 10. تابستان به سبک دهه ۶۰  

 11. واکنش روسیه به توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز

 12. ماجرای استندآپ جنجالی علیرضا خمسه در کانادا

 13. نفتکش نوک مدادی بزن کنار! / توییت‌های طنزآمیز کاربران ایرانی درباره توقیف نفتکش انگلیسی   

 14. رهامی: اصلاحات «مانیفست» می خواهد/ مخالفان قانون اساسی اصلاح‌طلب نیستند

 15. وزیر خارجه انگلیس: تلاش می‌کنیم از طریق دیپلماسی نفتکش‌مان را آزاد کنیم

 16. حمل و نقل دریایی انگلیس خواستار بازگشت سریع نفتکش این کشور شد

 17. عقب‌نشینی خفت‌بار سعودی‌ها

 18. انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه/ یک دروغ دیگر در کارنامه ترامپ  

 19. نفتکش انگلیسی وارد لنگرگاه بندرعباس شد

 20. پامپئو: ترامپ آماده دیدار با مقامات ایرانی بدون هیچگونه پیش‌شرطی است

 21. پورابراهیمی: حباب قیمت ارز در حال شکستن است

 22. ظریف: اقتصاد ما کمتر از سال قبل در رنج است/ در حال از دست دادن اعتبارم هستم

 23. استیضاح حجتی منتفی شد

 24. پست اینستاگرامی صفحه رهبر انقلاب همزمان با توقیف نفتکش انگلیسی  

 25. واکنش وزیر خارجه انگلیس به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 4. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 5. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 6. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 9. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 10. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 11. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 12. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 13. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 14. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

 15. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 16. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 17. خط و نشان پلیس برای سلبریتی‌های بد حجاب در فضای مجازی

 18. جلسه اضطراری دولت انگلیس پس از توقیف نفتکش این کشور

 19. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 20. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 21. توانا بود هرکه با ما بود!

 22. رئیس دیوان محاسبات اعلام کرد: وقوع جرم در واگذاری ماشین سازی/ ۹۷ درصد مدیران پاک دست هستند

 23. بی مهری دولت به رسانه ملی

 24. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 25. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 2. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 3. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 4. ظریف: اقتصاد ما کمتر از سال قبل در رنج است/ در حال از دست دادن اعتبارم هستم

 5. توقیف نفتکش انگلیسی نشانه اقتدار نظامی ایران است

 6. کشتی انگلیسی آخرین بار کجا سیگنال مکانیابی فرستاد؟

 7. جزئیات جدیدی از توقیف نفتکش انگلیسی/ در اعمال قانون قاطعانه عمل می‌کنیم

 8. تاملی بر یک تفسیر اشتباه از شأن امام جمعه و روحانیت

 9. کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟

 10. ۴ پیام توقیف نفتکش انگلیسی

 11. تلافی‌که تعارف ندارد!

 12. چند نکته درباره حکم دادگاه یکی از اعضای شورای شهر اصفهان

 13. تاکید دوباره قاضی سراج: انتخابات شورایاری‌ها 100 درصد غیرقانونی است

 14. آخرین وضعیت سامانه ثبت اموال مسئولان اعلام شد

 15. اخطار سپاه به کدام پهپاد آمریکایی داده شد؟

 16. ظریف: خصومتی با مردم آمریکا نداریم  

 17. ظریف: توقیف نفتکش انگلیس مطابق با قوانین بین‌المللی است

 18. سردار جعفری: تحمیل جنگ موجب صدور انقلاب شد

 19. مصاحبه های تشریفاتی بعضی نمایندگان و دولتی ها برای سرپوش نهادن بر تخلفات محرز دولت در افزایش حقوق ها

 20. ستاد کل نیرو‌های مسلح: اخیرا ۳ عملیات ‌علیه پهپاد‌های متجاوز آمریکایی در خلیج فارس داشتیم

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 2. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 3. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 4. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 5. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 6. دلایل توقیف نفتکش انگلیسی مشخص شد

 7. رهامی: اصلاحات «مانیفست» می خواهد/ مخالفان قانون اساسی اصلاح‌طلب نیستند

 8. نفتکش انگلیسی وارد لنگرگاه بندرعباس شد

 9. ظریف: اقتصاد ما کمتر از سال قبل در رنج است/ در حال از دست دادن اعتبارم هستم

 10. استیضاح حجتی منتفی شد

 11. پست اینستاگرامی صفحه رهبر انقلاب همزمان با توقیف نفتکش انگلیسی  

 12. پرونده تحصیلی حسین فریدون، در مجلس به جریان افتاد

 13. پایگاه خبری نزدیک به کنگره آمریکا: ایران یک ابرقدرت پهپادی شده است

 14. توقیف نفتکش انگلیسی نشانه اقتدار نظامی ایران است

 15. حمید بقایی سکته مغزی کرد

 16. ظریف خطاب به آمریکایی‌ها: با ایران بازی نکنید

 17. در حال مشاهده چه بخشی از تاریخ ایران هستیم؟  

 18. توضیحات رئیس سازمان زندان‌ها درباره سکته بقایی

 19. کدخدایی: قاعده مقابله به مثل در حقوق بین‌الملل امری شناخته شده است

 20. غنی‌سازی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز، حق همه کشورهای عضو NPT است

 21. آشنا: ظریف بیشتر از ترامپ قدرت تصمیم‌گیری دارد  

 22. سخنگوی وزارت خارجه: برای خروج از برجام برنامه‌ریزی نمی‌کنیم/ سخن بدون عمل فایده‌ای ندارد

 23. کشتی انگلیسی آخرین بار کجا سیگنال مکانیابی فرستاد؟

 24. جزئیات جدیدی از توقیف نفتکش انگلیسی/ در اعمال قانون قاطعانه عمل می‌کنیم

 25. اصلاح‌طلبان تاوان ضعف دولت را پس می‌دهند

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 7. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 8. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 9. توانا بود هرکه با ما بود!

 10. بی مهری دولت به رسانه ملی

 11. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 12. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 13. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 14. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 15. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 16. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 17. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 18. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 19. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 20. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 21. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 22. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 23. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 24. کامنت‌های برتر مخاطبان الف: دولت اگر جوابی به سریال گاندو دارد، اسنادش را ارائه کند/ انتظار این بود که دادستان عذرخواهی کند/ هرچه تحریم‌ها بیشتر شود، تاثیرش کمتر می‌شود

 25. توقیف یک کشتی ‌خارجی حامل سوخت قاچاق توسط سپاه پاسداران

آخرین عناوین