رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

گروه اجتماعی الف،   3970527107 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

به اعتقاد وزیر سابق رفاه از نظر بانک جهانی رتبه ۱۸ در دنیا را در زمینه قدرت خرید مردم داریم که در گذشته اصلاً رتبه‌ای نداشتیم همچنین پوشش آموزش برای کسانی که امکان تحصیل نداشتند ۶۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فارس، عبدالرضا مصری در سلسله نشست‌های شنبه‌های انقلاب با موضوع کمیته رفاه و ارتقای سطح زندگی گفت: بررسی مباحث رفاهی در جریان انقلاب باید توأم با سایر بحث‌ها صورت گیرد شاید جوانان امروز سرمایه‌های اجتماعی گذشته را ندیده باشند این در حالی است که در ابتدا گرفتار درگیری‌های خیابانی و گروهک‌های ناشی از استکبارها بودیم و پس از آن هم گرفتار هشت سال دفاع مقدس شدیم که عمده منابع از فرودگاه‌ها و نیروگاه‌ها را از دست دادیم.

وی ادامه داد: خسارت ناشی از جنگ 20 سال نیاز به بازسازی برایمان ایجاد کرد در حالی که ما خیلی زودتر می‌توانستیم این راه را طی کنیم و اکنون هم تحریم‌ها آغاز شده  است تحریم‌هایی که در دنیا بی‌سابقه بوده و علی‌رغم آن بسیاری از پیشرفت‌ها را در حوزه علم و فناوری، دفاعی، نانو، پزشکی و غیره کسب کرده و اکنون جزو هفت تا 10 کشور برتر دنیا هستیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و وزیر سابق رفاه گفت: ما در جنگ فقط سرمایه‌های مادی را از دست نداده‌ایم بلکه نیروهای مؤثر و سرمایه‌های معنوی از دست داده‌ایم که می‌توانستند اکنون در حیطه ساماندهی و بازسازی کمک حال کشور باشند.

مصری در مورد میزان برخورداری از رفاه گفت: شاخص‌های رفاه در دنیا 18 تا 22 شاخص معرفی شده که میزان درآمد، بهداشت، امید به زندگی، خدمات توانبخشی، حمل‌ونقل و مسکن و غیره را شامل می‌شود در کنار آن شاخص احساس هم که در بین مردم وجود دارد نیز تعریف می‌شود. اینکه مطالبات از میزان رفاه بالا برود و مردم آن را احساس کنند شاخص مهمی است که متأسفانه مردم احساس کمتری از این رفاه در کشور دارند چرا که 250 شبکه خبری جهانی علیه ما برنامه تولید می‌کند.

وی گفت: علی‌رغم تمام مشکلات و بازسازی‌ها نمره بالایی در شاخص‌های رفاهی داریم هر چند که قبول داریم راه‌های نرفته زیادی وجود دارد که مبارزه با مفاسد یکی از آنهاست که باید با آن برخورد شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و وزیر سابق رفاه با اشاره به شاخص امید به زندگی، گفت: این شاخص که واکسیناسیون، تغذیه، بهداشت را شامل می‌شود کشور ما در اوایل انقلاب در رتبه 142 قرار داشت که اکنون به 63 رسیده و سن امید به زندگی از 55 به 76 سال افزایش یافته است.

مصری تصریح کرد: امروز صد درصد شهرها و 91 درصد روستاها از برق برخوردارند، 91 درصد روستاها و شهرها آب آشامیدنی سالم دارند، 90 درصد روستاها و شهرها از نعمت گاز و مخابرات برخوردار بوده و 85 درصد آنها از شبکه‌های بهداشت و درمان استفاده می‌کنند. 

وی با اشاره به نظام پرداخت بیمه در کشور، گفت: در تمام دنیا محاسبات پرداخت بیمه‌شونده اهمیت دارد این در حالی است که در کشور ما سهم پرداختی دولت بسیار بالاست در بحث بیمه کارگران روزمزد ساختمانی 7 درصد را کارگران پرداخت می‌کنند که در حال حاضر 1.2 میلیون خانوار از این بیمه برخوردارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و وزیر سابق رفاه افزود: در بحث بیمه رانندگان نیز بیش از یک میلیون راننده تحت پوشش بیمه رفته‌اند که 16 درصد حق بیمه را دولت می‌دهد و در بیمه روستاییان و عشایر 66 درصد را دولت واریز می‌کند و بیمه سلامت نیز صد درصد رایگان است.

مصری گفت: به دنبال این هستیم از بسته‌های حمایتی بکاهیم و به سمت بسته‌های بیمه‌ای برویم و در این راستا از دو میلیون خانوار به 10 میلیون خانوار جمعیت تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی را افزایش دادیم و در این میان دولت 120 هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است یعنی حق بیمه خود را نپرداخته است.

وی گفت: از نظر بانک جهانی در حوزه قدرت خرید مردم رتبه 18 در دنیا را داریم که در گذشته اصلاً رتبه‌ای نداشته‌ایم همچنین در گذشته 40 درصد از افراد واجدالتعلیم امکان تعلیم و آموزش نداشتند اما اکنون پوشش صد درصدی داریم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و وزیر سابق رفاه در مورد شاخص مرگ‌ومیر اطفال کمتر از 5 سال، گفت: در گذشته 200 نفر در صد هزار نفر مرگ‌ومیر در این شاخص رخ می‌داد که اکنون 23 نفر در صد هزار رسیده است.

مصری بر افزایش سهم زنان در عرصه‌ مختلف تأکید کرد و گفت: مشارکت آنان 6.5 درصد بوده اما اکنون 34.5 درصد شده است در گذشته زنان فقط در بخش آموزش و پرورش و در بهداشت و درمان به عنوان بهورز و پرستار فعالیت داشتند اما اکنون متخصصان و فوق‌تخصصان در تمام رشته‌های پزشکی از زنان وجود دارد و آنها در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، اجرایی و فرهنگی فعالیت دارند.

وی به شاخص تراکم نفر در واحد مسکونی اشاره کرد و گفت: دغدغه زمین همواره وجود داشته این در حالی است که شاخص تراکم نفر در واحد مسکونی از 6.7 در سال 57 به 3.52 در سال 95 رسیده و همچنین شاخص تعداد خانوار در واحد مسکونی از 1.27 به 1.06 رسیده و در حال حاضر 1.5 میلیون نفر از طریق مسکن مهر صاحب خانه شده‌اند و 40 درصد از شهرهای ما اکنون خانه‌های مهر ویژه بازنشستگان دارند. 

* رفع سوءتغذیه و کاهش 10 برابری مرگ‌ومیر نوزادان

همچنین در این نشست محمود افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر که در سال‌های اخیر به عنوان معاون سلامت زندان‌ها و قائم‌مقام هلال‌احمر فعالیت کرده، گفت: یکی از شاخص‌های مهم رفاه دسترسی به خدمات اولیه بهداشت و سلامت است. این در حالی است که دسترسی حتی در شهرهای ما قبل از انقلاب مناسب نبوده اما در 5 سال اولیه پس از انقلاب ضریب نفوذ خانه‌های بهداشت در روستاها افزایش یافته و اکنون 95 درصد دسترسی به خدمات دارند.

وی ادامه داد: حتی در مناطق شهری به پزشکان خارجی وابسته بوده‌ایم و ارائه خدمات فوق‌تخصصی در کشور وجود نداشت اما اکنون نیاز ما به خارج برطرف شده و در زمینه بیماری‌های واگیر علی‌رغم گذشته که بسیاری از مرگ‌ومیرها بر اثر سل، آبله، فلج‌اطفال، حصبه، بیماری‌های روده‌ای و مرگ مادران و کودکان را داشته‌ایم اکنون ریشه‌کن و کنترل شده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به بومی شدن دانش و فناوری جدید گفت: حضور اورژانس در کمترین زمان، رفع نیازهای غذایی و سوءتغذیه و حضور عالمانه در بالاهای طبیعی را داریم و اکنون دسترسی به محصولات غذایی از 1700 کالری در ابتدای انقلاب به 3100 کالری در روز رسیده است. 

* تأمین مسکن معلولان و زنان سرپرست خانوار

در نشست شنبه‌های انقلاب علی اسفندیاری رئیس سابق سازمان امداد و نجات و بهزیستی کشور با اشاره به طرح شهید رجایی که از اوایل انقلاب راه‌اندازی شده، گفت: طرح‌هایی برای حمایت از سالمندان و زنان سرپرست خانوار داشته‌ایم و از جمله کشورهایی هستیم که قانون جامع حمایت از حقوق معلولان را داریم.

وی ادامه داد: مناسب‌سازی شهرها و معابر از اوایل انقلاب در دستور کار قرار گرفته و اکنون معلولان و جانبازان به راحتی می‌توانند تردد داشته باشند 2200 مرکز توانبخشی دولتی و خصوصی و 24 هزار مرکز خیریه در این خصوص فعالیت دارند.

اسفندیاری گفت: استخدام معلولان در ادارات نیز دنبال می‌شود ما از وجود اورژانس اجتماعی در میان کشورهای دنیا برخوردار شده‌ایم، مسکن معلولان و زنان سرپرست خانوار را داریم به طوری که در سال‌های اخیر 97 واحد مسکونی به بهزیستی تحویل داده شده است و رشد 30 برابری بیمه‌ها را داریم.

* رشد 30 برابری بیمه‌ها

علی ضیایی مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و نماینده مجلس یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود که به حضور زنان در عرصه‌های اجتماعی بیش از گذشته اشاره کرد. 

وی گفت: علی‌رغم تبلیغات گسترده علیه ایران زنان حضور فعالی را در نهادهای رسمی و غیررسمی دارند و سازمان‌های حمایتی و مردم‌نهاد بسیاری برای حمایت از مردم ایجاد شده است.

مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی، گفت: سطح زندگی نسبت به اوایل انقلاب شاید دهها برابر بهتر شده در گذشته فقط یک شبکه تلویزیونی وجود داشت و بسیاری از مردم تحت پوشش بیمه نبودند اما اکنون 40 میلیون نفر بیمه تأمین اجتماعی هستند و 17 صندوق بیمه‌ای فعال است، 14 میلیون خانوار نیز تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته و 80 میلیون دفترچه درمانی صادر شده است.

ضیایی با بیان اینکه منکر مشکلات موجود نیستیم، ادامه داد: عزم عمومی کمک کرده بسیاری از مشکلات رفع شود 2.5 تا 3 برابر جمعیت کشور طی سال‌های اخیر افزایش یافته و سطح زندگی مردم 10 برابر شده است و رشد 30 برابری بیمه‌ها را داریم.

* معجزه بهداشت و درمان پس از انقلاب

همچنین در این نشست سیدحسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت و درمان، گفت: نظام بهداشت و درمان بعد از انقلاب با یک معجزه مواجه شده و این در حالی است که یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان بوده و هستیم در گذشته پزشک خارجی وارد می‌کردیم و روستاها کوچکترین امکانات بهداشتی را حتی نشنیده بودند.

وی ادامه داد: اکنون در جایگاهی هستیم که در بخش بهداشت تمام امکانات را داریم و بزرگترین سرمایه که نیروی انسانی است را در اختیار داریم حتی گاهی بیش از نیازهایمان وجود دارد. 

طریقت منفرد گفت: قانون کارآمد و اعتبارات خوبی داریم اما با وجود تمام این امکانات گاهی مردم شهد آن را نمی‌چشند که این به سوءمدیریت و تبلیغات نادرست برمی‌گردد. با این وجود در تمام ابعاد پس از انقلاب معجزه را دیده‌ایم و به تنهایی در مقابل استکبار ایستاده‌ایم.

* بیشترین بودجه در رفاه هزینه شده است

در نشست شنبه‌های انقلاب الفت‌پور معاون سابق سازمان برنامه و بودجه، معاون سابق وزیر رفاه و مشاور سازمان انرژی اتمی گفت: در شرایط موجود که تنش‌های معیشتی ارز، مسکن، خودرو و غیره ایجاد شده است وظیفه ما این است که آنها را از خط انقلاب تفکیک کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه رفاهی قوانین مربوط به رفاه در اروپا از قرن هفدهم مصوب شده و اولین قانون در ایران به سال 1301 برمی‌گردد.

معاون سابق سازمان برنامه و بودجه گفت: به دلیل اینکه قانون بسیار قدیمی در کشور در حوزه رفاه وجود دارد بیشترین بودجه‌ریزی در میان بودجه‌های دیگر نظام در رفاه هزینه شده و از نظر رشد آموزش عالی در منطقه اول هستیم.

* خداحافظی با مدارس چند شیفته

همچنین بوربور رئیس سابق سازمان توسعه و نوسازی مدارس گفت: در گذشته مدارس پنج نوبته بود اما اکنون هر 30 دانش‌آموز یک کلاس درس برای باسواد شدن دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر آموزش و پرورش با مدارس چند شیفتی خداحافظی کرده و بسیاری از کودکان بازمانده از تحصیل به آموزش بازگشته‌اند. 

بوربور گفت: خیرین مدرسه‌ساز 528 شعبه در کشور به صورت فعال دارد و تاکنون صد هزار کلاس درس ساخته شده است.

عناوین مرتبط

۱۴ آبان ۱۳۹۷احمد شیرزاد: باید از مصیبت خوانی دست بکشیم؛ به فکر امیدآفرینی باشیم/ تهران قبل از انقلاب پر بود از حلبی آبادها؛ امروز دستکمی از شهرهای اروپا ندارد
۳ مهر ۱۳۹۷چند سوال مردم که بی پاسخ مانده است/ چرا ارزش ریال هر روز پایین‌تر می‌آید؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۷قدرت خرید ۳۰ درصد کاهش یافت
۲۹ مرداد ۱۳۹۷آیت‌الله جنتی: مردم همیشه وفادار نظام و انقلاب بوده‌اند و مستحق خدمت هستند/ رفاه حداقلی برای مردم برقرار شود
۱۷ تیر ۱۳۹۷هنر مردمداری
۲۷ خرداد ۱۳۹۷زور تورم به قدرت خرید مردم می‌چربد/ چه زمانی توانایی خرید مردم بالا می‌رود؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۷چرا تورم اقشار کم‌درآمد از پولدارها بیشتر است؟+ جدول
۶ فروردین ۱۳۹۷افزایش سن امید به زندگی/شاخص امید در استانهای کشور
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ مردم چون پول ندارند به سمت بدلیجات رفته‌اند/۹۰ درصد بازار طلای کشور در اختیار تولیدات خارجی است
۱۴ اسفند ۱۳۹۶وزیر بهداشت از شرمندگی مسئولان گفت  
۲۲ بهمن ۱۳۹۶قاضی زاده هاشمی: میانگین عمر ایرانی‌ها به حدود 78 سال رسید/عمر خانم‌ها بیشتر از آقایان
۲۰ بهمن ۱۳۹۶زنان و مردان ایرانی چند سال عمر می‌کنند؟

دیدگاه کاربران

ققنوس۴۹۹۸۵۷۱۴:۰۱:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۲۷
با همه این تفاسیر نمیدونم چرا خیلی ها به فکر مهاجرتن و اینکه چرا ما مهاجر پذیر نیستیم؟ احتمالا به خود باوری نرسیدیم و یه خورده هم اعتماد به نفسمون پایینه
ناشناس۵۰۰۸۳۹۰۰:۴۴:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۲۸
ما مهاجر پذیر نیستیم فقط ۵ میلیون افغانی در این مملکت هستند
احسان۴۹۹۹۴۴۱۴:۴۵:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۷
یه مهندس شرکت نفت در ایران 500 دلار حقوق می گیره و یه کارگر تعویض روغنی در کویت هزار دلار. یک کارگر عراقی 500 دلار. ما در منطقه رتبه 18 ام داریم.
محمد۵۰۰۴۲۲۱۹:۳۰:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
خب من با دکتری از دانشگاه معتبر عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و ۱۰ سال سابقه ۵۰ دلار هم کمتر از یک لیسانس دانشگاه آزادی شاغل در پارس جنوبی دریافتی دارم.!!!
ناشناس۴۹۹۹۸۱۱۵:۰۵:۱۷ ۱۳۹۷/۵/۲۷
مهمترین شاخص اقتصادی سرانه ناخالص داخلی است که رتبه 69 جهان هستی تورم و ارزش پول هم که نیاز به گفتن ندارد
ناشناس۵۰۰۰۱۳۱۵:۱۴:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
مصری تصریح کرد: امروز صد درصد شهرها و 91 درصد روستاها از برق برخوردارند. چرا این جوری به قضیه ننگریم که 9 درصد روستاها از ابتدایی ترین حقوق خود یعنی برق محرومند.
ناشناس۵۰۰۰۳۷۱۵:۲۷:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۲۷
خدا وکیلی این مطلب را چه طور توجیه می کنند : طبق شاخص جهانی هر نفر روزانه یک و نه دهم دلار ایالات متحده آمریکا درآمد دارد در فقر مطلق است من دبیر بازنشسته 94 هستم حقوقم است دو و پانصد که میشه 250 دلار 5 نفر که میشه نفری روزانه یک و 7 دهم دلار
ناشناس۵۰۰۰۸۱۱۵:۵۵:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۷
اولا در هیچ منبعی نیست که رتبه سرانه قدرت خرید ایران کمتر از 60 باشد دوما منهای نفت و گاز و متعلقات این دو مثال پتروشیمی و میعانات چی داریم 20 میلیارد دلار
امار ساز۵۰۰۱۴۵۱۶:۲۳:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
اقای محترم حالا که همه امار میدن منم یک امار بدم تیم ملی فوتبال ایران تو رنکینگ جدید رتبه اول جهان را بدست اورد کی به کیه همه امار میدن منم یک امار دادم
ناشناس۵۰۰۲۱۴۱۷:۰۸:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۷
ما ایران نیستیم یا این کارشناس ها !!!!!!!!!!! مثل اینکه این اقایان جای دیگه ای زندگی میکنن . این شاخص ها و امار های ساختگی تورم رو بزارید کنار ، برید تو خیابان معلوم میشه قدرت خرید مردم چقدره . البته محله شما نه . درسته بمباران اطلاعات غلط و ایجاد س نا امیدی از طرف دشمن بسیار زیاد هست ولی اولا واقعیت اینکه مسئولان ساکت هستن و حقایق رو نمیگن و درثانی واقعا برای مسائل اصلی و مشکلات مردم صحبت درستی نمیشه و اعلام نمیشه برنامه برای اینده چی هست . مثلا چرا برنامه جامع برای مبارزه با خشکسالی و کارهایی که باید انجام بشه اعلام نمیشه فقط میگن اب نیست . چرا در مورد هدایت نقدینگی کاری نمیشه فقط میگن مخربه . چرا در مورد برخورد با دانه درشت های فساد کاری نمیکنن فقط میگن چند نفر رو گرفتیم بعدشم معلوم نمیشه چی شد . واقعا شما جای مردم باشید الان حس امنیت میکنید ؟؟ حس امید به اینده دارید ؟؟؟ حس امید به اصلاح دارید ؟؟؟ ارزش دارایی های مردم در این چند ماه نصف شده و مسئولین فقط سکوت کردن .
ناشناس۵۰۰۲۴۰۱۷:۲۸:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
دوست عزیز شاید شما یکی از کسانی هستید که رفاهتان زیاد شد! شاید رتبه تان رشد کرد! بنده و عده ای از دوستان همین هفته پیش نفری 25 هزارتومان دادیم تا کمک کرده باشیم به گروهی که دارد تنها مدرسه فنی حرفه ای جازموریان را پس از 10 سال دوباره راه می اندازد! جنوب کشور زیر غبار در حال دفن شدن است! بزرگترین اسکناس چاپی ما هم ارزش کوچکترین اسکناس چاپی بعضی ها شد. بماند که ما بزرگترین اسکناسمان هم ارزش سکه های ته جیب کودکان انگلیس گردید! اگر از سرمستی افتخاراتتان و امتیازاتتان فارغ شدید، کمی فکر احوالات مردمی باشید که دیگر حوصله تان را ندارند!
ناشناس۵۰۰۲۸۳۱۷:۵۵:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۲۷
اگه منظورتون خرید سیب زمینی وپیازه که صد البته درسته
پیمان۵۰۰۳۴۷۱۸:۳۶:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۲۷
قدرت خرید مسئولین و اختلاسگرها و صرافی ها رو حتما حساب کردید که شده رتبه 18! وگرنه الان چند ماهه میخوام یه مانیتور مخصوص کارم بخرم قیمتش 10 میلیون تومان شده نمیتونم بخرم!!!!!!! مانیتوری که تو کشورهای دیگه وسیله اسباب بازی گیمرهای زیر 15 سالشونه.
ناشناس۵۰۰۴۳۱۱۹:۳۸:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۲۷
250 شبکه تلویزیونی که علیه ما برنامه تولید می کنن کدوما هستن ؟ اگه چند تایی واقعیتها را میگن و روی نقاط منفی تاکید می کنن میشن برنامه مخالف ساز ؟!!!
ناشناس۵۰۰۸۸۵۰۲:۲۳:۴۰ ۱۳۹۷/۵/۲۸
درامد ايران پس از انقلاب از نفت چيزي چند صد برابر شده با اين بودجه و يك ميديريت درسا الان بايد جزو ١٠ اقتصاد اول مي بوديم ولي الان دل خوش كرديم به اينكه مدرسه دوشيفته نيست

پربحث‌های اخیر

 1. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 2. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 3. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 4. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 5. ۱۰ خبر پربازدید هفته/ از لزوم پاسخگویی اصلاح‌طلبان درباره عملکرد دولت و عذرخواهی بابت ادعای تقلب در سال ۸۸ تا اعدام سلطان سکه و انتخاب شهردار تهران

 6. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 7. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 8. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 9. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 10. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 11. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 12. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 13. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 14. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

 15. پلیس کودک‌آزاری در یکی از پارک‌های تهران را تکذیب کرد

 16. پیمان معادی کنار رایان رینولدز ستاره سینمای هالیوود

 17. اولین واکنش شریعتمداری به درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

 18. صحبت‌های نورافکن درباره بازگشت به استقلال

 19. لاریجانی درگذشت نوربخش و معاونش را تسلیت گفت

 20. رئیس جمهور عراق شنبه به ایران سفر می‌کند

 21. کودک‌آزار شوشتری دستگیر شد

 22. اتفاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا به بازی تیم ملی کشید/درگیری کروز با یک خبرنگار

 23. سنای آمریکا به قطعنامه «قطع فروش سلاح به بحرین» رای نداد

 24. سردار سلامی: دورریز غذای ایرانی‌ها‌ 50 میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند/ طرح صفر کردن صادرات نفت ایران شکست خورد

 25. فیلم/ نوربخش و تاج‌الدین در محل حادثه علائم حیاتی نداشتند  

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های اخیر

 1. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 2. پلیس کودک‌آزاری در یکی از پارک‌های تهران را تکذیب کرد

 3. اولین واکنش شریعتمداری به درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

 4. لاریجانی درگذشت نوربخش و معاونش را تسلیت گفت

 5. کودک‌آزار شوشتری دستگیر شد

 6. فیلم/ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی لحظاتی قبل از مرگ

 7. آیت‌الله مکارم شیرازی: آسیب‌های فضای مجازی در کشور غوغا می‌کند

 8. قاضی سراج: علت این عجله و فشار را نمی‌دانم!

 9. مه شدید و ترافیک روان در هراز و فیروزکوه

 10. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 11. مشهد در سوگ شهادت امام عسکری(ع) سیاهپوش شد

 12. ترافیک نیمه سنگین در هراز و فیروزکوه/ لغزندگی محورها بسیار زیاد است

 13. علم الهدی: استکبار با تمام قدرت خود در پی نابودی اسلام است

 14. اختلال در روند صدور معاینه فنی خودروها در تهران

 15. تداوم بارش باران در کشور

 16. فرار شهردار منتخب تهران از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران

 17. هفته ای یک پرونده تجاوز جنسی در مازندران ثبت می شود

 18. فتوای 3 مرجع تقلید در باره احضار روح

پربحث‌های دیروز

 1. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 2. پلیس کودک‌آزاری در یکی از پارک‌های تهران را تکذیب کرد

 3. اولین واکنش شریعتمداری به درگذشت مدیرعامل و معاون تامین اجتماعی

 4. لاریجانی درگذشت نوربخش و معاونش را تسلیت گفت

 5. کودک‌آزار شوشتری دستگیر شد

 6. فیلم/ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی لحظاتی قبل از مرگ

 7. آیت‌الله مکارم شیرازی: آسیب‌های فضای مجازی در کشور غوغا می‌کند

 8. قاضی سراج: علت این عجله و فشار را نمی‌دانم!

 9. مه شدید و ترافیک روان در هراز و فیروزکوه

 10. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 11. مشهد در سوگ شهادت امام عسکری(ع) سیاهپوش شد

 12. ترافیک نیمه سنگین در هراز و فیروزکوه/ لغزندگی محورها بسیار زیاد است

 13. علم الهدی: استکبار با تمام قدرت خود در پی نابودی اسلام است

 14. اختلال در روند صدور معاینه فنی خودروها در تهران

 15. تداوم بارش باران در کشور

 16. فرار شهردار منتخب تهران از پاسخگویی به سوالات خبرنگاران

 17. هفته ای یک پرونده تجاوز جنسی در مازندران ثبت می شود

 18. فتوای 3 مرجع تقلید در باره احضار روح

 19. دادگستری استان تهران: اقدام دستگاه قضا در مقابله با مفسدان اخلاقی امید را به جامعه بازمی‌گرداند

 20. زندگی عجیب مردی که زن و بچه و زندگی‌اش را فدای قناری کرد

 21. سخنگوی شورای شهر تهران: مواردی که درباره حناچی عنوان می‌شود به دوره هابیل و قابیل برمی‌گردد

 22. اعمال زیبایی نامتعارف در ایران بیشتر از دنیا

 23. ریزش سنگ در جاده کرج - چالوس

 24. چرایی مقاومت برخی‌ در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 25. زمان افتتاح خط تولید جدید داروهای ضد سرطان

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 3. فاتحه تهران را بخوانیم

 4. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 5. واکنش آخوندی به انتخاب شهردار تهران

 6. «فشن‌شو گربه‌ها» در پایتخت + عکس

 7. جنازه «سلطان سکه» پس از اعدام  

 8. دو گزینه نهایی شهرداری تهران انتخاب شدند

 9. آخرین گفت‌وگوی وحید مظلومین؛ گرانترین سیگار ایران را می‌کشم/ نمی‌توانید من را گوشه رینگ ببرید

 10. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

 11. از تهران چیزی می‌ماند؟/ با آخوندی تا ۱۴۰۰

 12. تخفیف ۷۵ درصدی برای ملکی در سعادت‌آباد به عضو شورای شهر تهران

 13. اسامی عجیب غریب در شناسنامه‌های ایرانی+ اسامی و عکس

 14. حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"

 15. پرونده وحید مظلومین؛ از سکه‌هایی که پوشش بود تا دلارهایی که به خارج از کشور منتقل شد

 16. پولشویی و فرار مالیاتی در بستر عدم‌شفافیت/ اقتصاد ما شفاف نیست؟

 17. خیز وزیر پرحاشیه برای رفتن به بهشت

 18. افشانی: تا ۱۵ آذر در شهرداری تهران می‌مانم

 19. توضیحات پلیس درباره ماجرای نیمه برهنه‌شدن یک زن در یاسوج

 20. پشت پرده انتخاب شهردار تهران کیست؟

 21. آخوندی: رویکرد من برای شهرداری، ایجاد حکومت محلی است

 22. مانتوی متفاوت خانم معلم خلاق روستای سلخ قشم+ عکس

 23. محسن هاشمی: رد صلاحیت آخوندی و حناچی کذب است

 24. تهران با آمدن آخوندی «فریز» می‌شود

 25. "رئیسی" در کتاب فروشی‌های خیابان انقلاب  

آخرین عناوین