چرا خانواده‌ها به برخی مدارس دولتی اقبال ندارند؟

گروه اجتماعی الف،   3970525043 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرصت ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس رو به پایان است اما هنوز برخی خانواده‌ها همچنان درگیر مشکلات ثبت‌نام هستند و شاید اصلی‌ترین مشکل، محدوده‌بندی مدارس باشد البته مسئولان آموزش‌وپرورش معتقدند به دلیل کمبود مدرسه ناچار به اجرای محدوده‌بندی هستند.

به گزارش تسنیم، فرصت ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس رو به پایان است اما هنوز هم برخی خانواده‌ها همچنان درگیر بوده و موفق به ثبت‌نام نشده‌اند علت اصلی هم محدوه‌بندی‌های اعلام شده از سوی آموزش‌وپرورش است یعنی خانواده‌ها تمایل به ثبت‌نام فرزندشان در مدرسه‌ای در همان منطقه محل زندگی خود دارند اما آموزش‌وپرورش در دسته‌بندی‌ها و محدوده‌بندی‌های خود اعلام می‌کند که این مدرسه از نظر ما در محدوده شما تعریف نشده است بنابراین حق ثبت‌نام ندارید.

خانواده‌ها معتقدند، آموزش‌وپرورش در بحث محدوده‌بندی ثبت‌نام بیش از حد حساسیت نشان داده و به اصطلاح "مته به خشاش می‌گذارد" و در شرایطی که مدرسه ظرفیت دارد و جزو مدارس برتر منطقه هم نیست از ثبت‌نام ممانعت می‌کنند و می‌گویند خارج از محدوده ما هستید."جا نداریم" هم اصطلاح رایج بین مدیران مدارس است تا خانواده‌ها را از اصرار در ثبت‌نام منصرف کنند، ستادهای ثبت‌نام نیز مشکلات را حل نمی‌کنند و خانواده‌ها پس از چندین بار رفت‌وآمد به مدرسه و ستاد ثبت‌نام سرانجام خسته شده و به مدرسه‌ای که برای آنها تکلیف شده است، راضی می‌شوند.

در این رابطه به چند نکته باید توجه داشت. نخست، چرا باید این حد از تنوع در کیفیت مدارس وجود داشته باشد که خانواده‌ها برای ثبت‌نام دچار سرگردانی شوند؟ چرا مدارس دولتی آنقدر به لحاظ سطح کیفیت آموزشی و تربیتی افت کرده‌اند که خانواده‌ها باید متقاضی اندک مدارس دولتی خاص منطقه باشند که اتفاقا به لحاظ تربیتی و آموزشی کیفیت بسیار بهتری را نسبت به سایر مدارس دولتی منطقه دارند؟

دوم، چرا در ستادهای ثبت‌نام از تکریم ارباب رجوع که در دستورالعمل‌های ابلاغی برآن تاکید می‌شود،‌خبری نیست. اگر قرار است به خانواده‌ها تکلیف کنیم که کدام مدرسه را باید انتخاب کنند حداقل برای همراهی آنها اندک تلاشی از سوی مسئولان ستادهای ثبت‌نام انجام شود تا خانواده‌ها بپذیرد که به چه دلایلی امکان ندارد در مدرسه‌ای که متقاضی آن هستند ثبت‌نام کنند و با این ادبیات که "مشکل خودتان است" به آنها پاسخ داده نشود.

* بیشترین مشکلات مردم در فصل ثبت‌نام مدارس

علیرضا کمره‌ای مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش‌وپرورش معتقد است در بحث مشکلات خانواده‌ها در فصل ثبت‌نام دریافت شهریه های غیر متعارف، محدود جغرافیایی  ثبت نام، هزینه سرویس، مداخله مدارس در زمینه  لباس دانش‌آموزان از بیشترین موارد شکایت خانواده‌ها است؛ البته به نظر می‌رسد برای کاستن از مشکلات خانواده‌ها در فصل ثبت‌نام نیاز است تا نظارت‌های میدانی بازرسان از ستادهای ثبت‌نام بیشتر شود تا شکایات خانواده‌ها از مشکلات و دردسرهای فصل ثبت‌نام به طور ملموس‌تری برای مسئولان قابل احساس باشد.

در همین رابطه قدرت الله گراوند رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه  اطلاعات حدود 900 هزار نفر از دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در مدارس تا 16 مرداد در سامانه سناد ثبت شده است، گفت: سال گذشته آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان یک میلیون 865 هزار نفر بود که از این تعداد 884 هزار نفر در مدارس دولتی و 201 هزار نفر در مدارس غیردولتی ثبت‌نام کردند.

* کمبود مدرسه ما را مجبور به محدوده‌بندی کرد

وی افزود: امسال پیش‌بینی رشد 3.7 درصدی جمعیت دانش‌آموزی شهر تهران را داریم. دربحث محدوده‌بندی مدارس که به عنوان یک محدودیت مطرح است باید بگویم که با توجه به ماده 31 آئین‌نامه اجرایی مدارس باید چارچوبی برای ثبت‌نام در کلانشهر تهران داشته باشیم هر چند که نسبت به این مسئله رضایت نداریم اما محدودیت فضای آموزشی ما  را مجبور به محدوده‌بندی مدارس می‌کند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش تهران بیان کرد: تهران در مقایسه با بسیاری از استان‌های محروم کشور به لحاظ فضای آموزشی محروم‌تر است و به این دلیل ناچار به محدوده‌بندی هستیم و برای احراز محل سکونت خانواده‌ها با مشکلاتی مواجه شدند اما ما بحث احراز محل سکونت را محدود به کدرهگیری نکردیم، رسانه‌ها به نقل از خانواده‌ها عنوان می‌کنند که مدارس از آنها خواسته‌اند حتما باید کدرهگیری ارائه بدهند و همین مسئله آنها را دچار مشکل کرده است، البته با این موضوع برخورد کردیم و به مناطق گفتیم احراز محل سکونت را محدود به کدرهگیری نکنند.

* برای ثبت‌نام نیازی به کدرهگیری نیست

گراوند تصریح کرد:‌برخی از اولیا برای ثبت‌نام در مدرسه دلخواه اقدام به گرفتن قولنامه صوری می‌کنند بنابراین مدیران مدارس مجبور می‌شوند که از آنها کدرهگیری بخواهند؛ به منظور حمایت از حقوق والدین و دانش‌آموزان اعلام کردیم که امسال در شهر تهران نیازی به ارائه کدرهگیری از سوی خانواده‌ها نیست اما باید توجه داشت در برخی مدارس که اقبال عمومی زیاد است، مدیر ناچار است اجاره نامه دارای کدرهگیری بخواهد.

وی بیان کرد: برای رعایت حقوق مردم به مناطق اعلام کردیم که نیازی به ارائه کدرهگیری از سوی خانواده‌ها نیست و از روش‌های دیگر از جمله تحقیق محلی استفاده کنند یعنی برای خانواده‌هایی که سند قابل قبولی ندارند و اجاره‌نامه آنها دستی است، از راه تحقیق صحت گفته‌هایشان را بررسی کنند.

* مهمترین مشکلات ثبت‌‌نام در مدارس تهران

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش تهران درباره مشکلات خانواده‌‌ها برای ثبت‌نام عنوان کرد: امسال مدارس نمونه دولتی به هیئت امنایی تبدیل شدند و در گذشته پذیرش آنها با آزمون بود اما با توجه به هیئت امنایی شدن برای ثبت‌نام با مشکلاتی مواجه شدیم و در حال مدیریت هستیم تا این مدارس برای ثبت‌نام بحث محدوده‌بندی را رعایت کنند و پس از آن با توجه به فرم‌های امتیازبندی ثبت‌نام کنند.

* توانمندسازی معلمان مدارسی که کم‌اقبال‌تر هستند

گراوند درباره اختلاف زیاد میان مدارس به لحاظ کیفیت افزود: تنوع مدارس برای آموزش‌وپرورش یک معضل است و در حال کاستن از تنوع مدارس هستیم و مدارس نمونه دولتی به تدریج در دوره متوسطه اول حذف خواهند شد.در شهر تهران توانمندسازی معلمان را در مدارس کم اقبال‌تر مدنظر داریم البته ما طبقه‌بندی مدارس را انجام نمی‌‌دهیم اما اقبال و سلیقه مردم باعث شده است که برخی مدارس طرفدار بیشتری داشته باشند.

وی گفت: برای ساخت بزرگراه نواب فقط 9 مدرسه در منطقه 11 تخریب شد که جایگزین نشدند، و به شورای شهر تهران نامه زده‌ایم تا مدارسی که در این طرح تخریب شده‌اند را جایگزین کنند.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش تهران بیان کرد: در برخی مدارس تخلفاتی انجام می‌شود و با بخشنامه اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش وپرورش 11 تیم بازرسی در سطح تهران و 30 تیم بازرسی در مدارس غیردولتی که مسائلشان حادتر است تشکیل دادیم، در بازرسی‌ها شاهد تخلفاتی بودیم و مدیران متخلف را که تعدادشان اندک است به هیئت تخلفات اداری معرفی کردیم.

گراوند تاکید کرد: دریافت وجه نقد در مدارس دولتی هنگام ثبت‌نام ممنوع است جز پول کتاب و بیمه.حساب مدارس را رصد می‌کنیم و مدارسی که دریافت پول دارند با آنها برخورد می‌شود و مردم شکایات خود را به سامانه شکایات آموزش‌وپرورش به آدرس http://shekayat.medu.ir/ یا شماره 88954506 و 88964006 اداره پاسخگویی به شکایات شهر تهران اعلام کنند

همچنین جعفر ظفرآسوده، کارشناس مسئول ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام منطقه پنج آموزش و پرورش تهران در این رابطه گفت: یک مدرسه 240 ظرفیت پایه هفتم دارد و با تمام  تلاش مدرسه و سخت‌گیری‌ها 298 پرونده دریافت کرده یعنی 58 پرونده مازاد بر ظرفیت و 30 نفر از زمانی که ثبت نام را متوقف کردیم سند آورده‌اند که در محدده هستند همچنین 300 نفر هم درخواست ثبت‌نام خارج از محدوده دارند.

وی افزود: برخی مدارس در محدوده بزرگی از اطراف آنها مدرسه دیگری وجود ندارد و مردم چاره‌ای ندارند جزاینکه به آنجا هجوم بیاورند و برآورد جمعیت از قبل انجام نشده است که  مشخص شود خانواده‌هایی که در ساختمان‌های جدید ساکن می‌شوند فرزند دانش‌آموز دارند یا خیر.

کارشناس مسئول ارزیابی، عملکرد و پاسخگویی به شکایات و دبیر ستاد ثبت نام منطقه پنج آموزش و پرورش تهران با اشاره به مثالی دیگر گفت:‌ مدرسه‌ای 120 نفر ثبت‌نامی دارد در کلاسی که 36 نفر در آن جا نمی‌شود همچنین 80 دانش آموز ساکن محدوده را در رزرو کلاس اول دارد پس چگونه می‌توانیم درها را باز بگذاریم که خانواده‌‌ها بدون قولنامه و کدرهگیری ثبت نام کنند البته ما هم آرزو داریم افراد آسان و با خیال راحت ثبت‌نام کنند. متاسفانه ساخت مدرسه در دستور کارها  نیست و برآورد استانداری تهران این است که در منطقه 5 حدود 70 تا 80 مدرسه کم داریم.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۷۶۸۴۲۲:۲۴:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۲۵
مدرسه جایی شده برای اتلاف وقت و عمر

پربحث‌های امروز

 1. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 2. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. آلمان به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد

 5. قراردادهای مالی خانگی را ثبت کنید تا جرائم کمتر شود

 6. پاسخ الف به جوابیه علی مطهری با ارجاع به مشروح مذاکرات مجلس/ ادعای غلط خود را اصلاح کنید+ سند

 7. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 8. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 9. چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

 10. سازمان امور مالیاتی: فقط خریداران سکه از بانک مرکزی مالیات می‌دهند

 11. ترامپ: می‌دانم حملات ۱۱ سپتامبر کار چه کسی بود/حضور نظامی در خاورمیانه وحشتناک بود

 12. پرواز مخترع سوئیسی با «جت بال» برفراز کوه‌های شرق ایتالیا  

 13. اسلامی خبر داد: طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان

 14. تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام مرحوم حجازی

 15. هینن: مردم ایران فوق‌العاده بودند/ اعتراضم به ناامنی بود

 16. بازتاب گسترده حضور برانکو در الاهلی در رسانه‌های عرب زبان+ تصاویر

 17. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 18. ربیعی: سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود

 19. ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

 20. ادامه کاهش قیمت ارز/ دلار امروز چند؟

 21. تاج: لیگ برتر را برگزار نمی‎‌کنیم

 22. زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند

 23. «همسرکُشی» و «آقازاده‌ها» حال مردم را بد می‌کنند یا امر به معروف؟

 24. جهانگیری: مدیران ارشد باید تا پای عزل مدیری که صرفه جویی نمی کند، پیش بروند

 25. احتمال سفر وزرای خارجه سه کشور اروپایی به ایران برای نجات برجام

پربحث‌های دیروز

 1. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 2. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 3. مرکل: عدم پایبندی به برجام برای ایران پیامدهائی را دارد

 4. جایگاه «پرستو» در فقه اسلامی چیست؟

 5. جهانگیری: دولت برای مقاومت در برابر فشارها برنامه دارد

 6. علی علیزاده: اگر نابغه‌ای همچون امام خمینی نبود انقلاب اسلامی یکساله نمی‌شد

 7. کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ادامه تحریم آمریکا و انفعال اروپا/ سرانجام برجام چه خواهد شد؟

 8. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 9. در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

 10. سردار سلیمانی: شما آمریکایی‌ها ریاض و عربستان را زیر آتش قرار دادید+ فیلم

 11. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 12. واکنش اصلاح‌طلبان به فراخوان قالیباف/ برکناری ۶۰ قاضی و یک پرسش از محسنی اژه‌ای/ نمره مردودی اصلاح‌طلبان در ماجرای نجفی

 13. ادامه «دورهمی» با مهران مدیری منتفی شد

 14. روحانی: طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم‌تجربه هستند/ باید در برابر بدخواهان‌ ایستادگی کنیم

 15. وزیر نفت: شرایط امروز از دوران جنگ سخت‌تر است

 16. علت نجومی شدن دستمزد پزشکان، وکلا و دندانپزشکان چیست؟  

 17. واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به تصمیم برجامی ایران

 18. توقیف اکران «ماهمه باهم هستیم» در کرمان

 19. پیکر محمد مرسی در شرق قاهره به خاک سپرده شد

 20. واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار

 21. تصاویر خشن ترین ورزش جهان  

 22. مکرون: تا 8 جولای فرصت داریم تا برای حفظ توافق هسته‌ای مذاکره کنیم

 23. همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

 24. عیادت محمدرضا عارف از سلطان/عکس  

 25. مجمع وزیران ادوار؛ اجتماع وزرا و معاونین چپ و راست  

پربحث‌های هفته

 1. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 2. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 3. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 4. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 5. پرستو یا آشیانه!؟

 6. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 7. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 8. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 9. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 10. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 11. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 12. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 13. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 14. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 15. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 16. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 17. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 18. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

 19. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 20. دیدار رهبری و نخست‌وزیر ژاپن؛ ۶ درخواست و ۶ پاسخ

 21. تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس   

 22. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 23. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 24. آقای نخست‌وزیر! چطور به جنایتکار جنگی اعتماد می‌کنید؟

 25. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

پربحث‌های امروز

 1. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 2. دادستان: مردم از قوه قضائیه انتظار اجرای عدالت دارند/ از ماه آینده شاهد تحولات بزرگی در فضای مجازی خواهیم بود

 3. دستگیری ۱۷ نفر در ارتباط با ناهنجاری اجتماعی در لفور

 4. اجرای طرح ناظر ۲ و ۳ پلیس در تهران / تولید کننده البسه نامناسب زیر ذره بین ناجا

 5. سرپرست سازمان غذا و دارو: بحران دارویی نداریم / کیفیت بالای داروی ایرانی را اطلاع‌رسانی کنید

 6. ۴ نفر از شهرداران شیراز مقصران حادثه سیل شناخته شدند؛ گزارش شورای شهر فاقد اعتبار قضایی است

 7. بیت‌کوین در ایران چقدر هزینه دارد!

 8. حناچی: هر دو هفته یک پروژه افتتاح می کنیم

 9. مشخص نیست "سلبریتی‌ها" کمک‌های مردمی برای زلزله‌زدگان را کجا هزینه کرده‌اند

 10. سخنان مادر و وکیل علیرضا شیرمحمدعلی درباره مرگ این زندانی

 11. گذراندن دوره پیش دبستانی ضروری است؟/

 12. زندگی با کیفیت با یادگیری مهارت‌های تازه

 13. رشد ۶۰ درصدی اجرای احکام پرونده‌های تعزیرات

 14. وزش باد نسبتا شدید در تهران/ هوا در آستانه شرایط ناسالم

 15. حمایت دادستان تهران از اقدامات پلیس در مبارزه با مفاسد اخلاقی

 16. چهارمیلیون تومان برای یک دقیقه تبلیغ

 17. ۳۶۶ شرور زمینگیر شدند/ تشکیل "گروه‌های ضربت" در سرکلانتری‌های تهران

 18. نمکی: یکی از الگوهای موفق منطقه در زمینه پیوند عضو هستیم

 19. باتری ماشین خود را رایگان عوض کنید

 20. آغاز دادگاه پرونده شرکت «کیمیا خودرو»/ قاضی صلواتی: هشت متهم شرکت کیمیاخودرو متواری هستند

 21. تفریحات آبی در تابستان

 22. رسانه‌های متقاضی طرح ترافیک دو برابر شدند/ توزیع کارت بلیت از هفته آینده

 23. جدیدترین نتایج رتبه بندی دانشگاه های جهان اعلام شد/ درخشش 5 دانشگاه ایران در آسیا

 24. تفاوت اسپید با سامانه‌های سفارش پیک‌ موتوری

 25. رئیس سازمان حج: منتظر اعلام سهمیه مازاد حج از سوی عربستان هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار

 2. عذرخواهی شهردار تهران از مردم بابت شلوغی اتوبوس‌ها/ واکنش حناچی به اخباری مبنی بر تعدیل و استعفا در شهرداری

 3. محسنی اژه‌ای خبر داد: صدور حکم انفصال از خدمت برای ۶۰ قاضی/ محاکمه ۸۲۵ مفسد اقتصادی/ دیدار رئیسی با سفرای خارجی

 4. تحصیل ۳۵هزار دانشجوی بورسیه در کشور

 5. مسیرهای جایگزین در طرح جمع‌آوری پل گیشا اعلام شد

 6. جمع‌آوری ۲۳ هزار معتاد از محله هرندی/تهران، امسال از لوث معتادان متجاهر پاک می‌شود

 7. ۵۰۰ هزار واحد ساختمانی بدون سکنه در پایتخت داریم

 8. حاجی‌بابایی: حداقل حقوق ۱.۵ میلیون تومانی مشمول دانشجویان دانشگاه فرهنگیان شود

 9. ۳ شهر ایران، در آستانه جهانی شدن

 10. افتتاح دوازدهمین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال در قم

 11. احتمال جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال۹۶ تا دو هفته آینده

 12. خارجی‌ها برای درمان ناباروری در رویان ۳ هزار و ۵۰۰ دلار هزینه می‌کنند

 13. رییس شورای شهر تهران: دولت وظیفه خود را در زمینه حمل و نقل عمومی انجام داده است

 14. خیزش گرد و خاک در دو استان جنوبی کشور

 15. تا ۷۰ درصد کودکان کار استان تهران،اتباع خارجی هستند

 16. جمع‌آوری بساط دستفروشان در چهارراه ولیعصر (عج) و تئاتر شهر

 17. تکذیب واردات داروی تقلبی سالک

 18. نفس‌های آخر انحصار وکالت+ نمودار

 19. ابلاغ آیین‌نامه اجرای احکام کیفری؛ امکان اعدام و قصاص به روشی غیر از طناب دار و اهدای عضو محکوم

 20. ۴۰۰ تارنما در رصد ویژه پلیس فتا

 21. دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است

 22. نشست نگران کننده زمین به مناطق شهری البرز سرایت کرده است

 23. سهم عوارض در هزینه ساخت و ساز اعلام شد

 24. جزئیات استخدام 20 هزار نیرو در وزارت بهداشت اعلام شد

 25. واکنش رئیس شورای شهر به استعفای بودجه‌ای یک مدیر

پربحث‌های هفته

 1. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 2. چگونگی عملکرد پلیس راهور در مواجهه با کشف حجاب در خودرو

 3. ۹ روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت/ همه‌ چیز در مورد طرح جایگزین

 4. مسافر و راننده اسنپ دیدار کردند  

 5. تازه‌ترین پست اینستاگرامی رامبد جوان/ عکس  

 6. پرستو گلستانی: با هیچ آقایی نباید خندید، چون بی‌ظرفیت و بی‌جنبه هستند  

 7. دفاع تهیه‌کننده «ماجرای نیمروز» از سفر رامبد جوان و همسرش

 8. سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

 9. اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

 10. فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

 11. ۵۰ میلیون وجه رایج مملکت در یک تصویر   

 12. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 13. جزئیات تردد در محدوده زوج یا فرد+ قیمت‌ها

 14. ناگفته‌های مداح مشهور از نوحه جنجالی‌اش/ خانمی در کانادا آغازگر این ماجرا بود

 15. حاشیه های یک پرواز با هفت ساعت و 45 دقیقه تاخیر/از مریض بدحال و انتقال به بیمارستان تا عدم پرداخت خسارت به مسافران

 16. سامانه سجام امنیت مفسدان اقتصادی را برهم زده است

 17. مهناز افشار: نه من به این پول‌ها نیاز دارم و نه مولاوردی به این توییت‌ها!

 18. واریز ارقام نجومی از سوی متهمان بانک سرمایه به حساب زنان خانه‌دار

 19. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 20. واگذاری ۳۰۰۰ ملک شهرداری به افراد غیر/ شهرداری جدیتی برای پس گرفتن املاک ندارد

 21. پورمحمدی: قبرستان باید در شهر باشد تا یاد مرگ را حفظ کنیم

 22. عصبانیت مدیر روابط عمومی صداوسیما از انتشار خبر حذف علی‌فروغی

 23. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 24. حکم ممنوع‌التصویری رامبد جوان ابلاغ شد؟

 25. جانشین فرماندهی ناجا: زیر بار حیات شبانه در شهر نمی رویم

آخرین عناوین