مگنت-ستاره یک مربع

جزییات سوءقصد به جان فوق تخصص کلیه در یکی از بیمارستان‌های پایتخت

گروه حوادث الف،   3970519096 ۱۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
جزییات سوءقصد به جان فوق تخصص کلیه در یکی از بیمارستان‌های پایتخت

سوء قصد به دو پزشک در تهران و نجف آباد و دستور ویژه وزیر بهداشت برای رسیدگی و پیگیری آن، این سوال را مطرح می‌کند که چرا پزشکان به عنوان حامی سلامت انسان‌ها، باید مورد چنین خشونت‌هایی قرار گیرند؟

به گزارش ایسنا، دکتر احمد تارا - پزشک فوق‌تخصص بیماری‌های کلیه، همان پزشکی است که در پایتخت و در کلینیک بیمارستان مدرس از سوی فردی مورد حمله و ضربات چاقو قرار گرفته است؛ ضرباتی که بر پهلو و گردنش فرود آمدند و فقط چند میلی‌متر با مرگ فاصله داشت. هرچند در حال حاضر وضعیت عمومی وی بعد از انجام اعمال جراحی، مناسب است، اما باید پرسید چرا چنین اتفاقاتی برای پزشکان، آن هم در محل خدمت‌رسانی‌شان رخ می‌دهد و راهکار حفاظت و یا به نوعی امنیت آنها به واسطه شغل‌شان، چیست؟

برای روشن شدن ماجرا با دکتر احمد تارا تماس گرفتیم و وی با وجود احوال نه چندان مساعد، پاسخ‌ داد. وی با اشاره به اتفاقی که برایش در کلینیک بیمارستان مدرس رخ داده، گفت: در ساعات پایانی فعالیت کلینیک من در کلینیک بودم و فرد ضارب به عنوان آخرین بیمار وارد کلینیک شد. این فرد با من مواجه شد و ابتدا اسپری اشک‌آور به صورتم زد؛ به‌طوریکه دیگر چشمانم نمی‌دید و بعد هم با یک ضربه چاقو به گردنم زد که البته خوشبختانه ضربه‌اش دو میلی‌متر با رگ گردنم فاصله داشت. بعد از این اتفاق سعی کردم از محیط  دور شوم، اما دوباره دو ضربه عمیق چاقو به پهلوهایم وارد کرد.

پلیس امنیت در حال بررسی ماجرا

وی با بیان اینکه متاسفانه بیمارستان‌ها از نظر مسائل امنیتی ضعیف هستند، افزود: دیروز عمل جراحی برایم انجام شد و ترجیح دادم به خانه منتقل شوم و در حال حاضر در منزل در حال استراحتم. در زمان حادثه وضعیتم نزدیک به مرگ بود و هوشیاریم داشت مختل می‌شد، اما چون در بیمارستان بودم، سریع مورد جراحی قرار گرفتم.

تارا با بیان اینکه در حال حاضر فرد ضارب بازداشت شده و پلیس امنیت هم مشغول بررسی انگیزه این فرد است، ادامه داد: البته پلیس در جیب فرد ضارب مواد روانگردان هم پیدا کرده بود. اکنون پلیس در حال بررسی این موضوع است که آیا این فرد خودش عامل این اقدام بوده یا از کسی پولی گرفته و این اقدام را انجام داده است.

گلایه از حراستی که نیست

وی در ادامه صحبت‌هایش با گلایه از عدم حساسیت مسوولان بیمارستان‌ها نسبت به بروز چنین مسائلی، گفت: باید در کلینیک‌های بیمارستانی که معمولا در فضایی متفاوت از فضای اصلی بیمارستان قرار می‌گیرند، تا زمانیکه آخرین بیمار از درمانگاه بیرون می‌آید، نیروی انتظامی و حراست در آنجا مستقر باشد. بنده یک پزشک بیمار محور هستم و تاکنون از طرف بیماران و همراهان‌شان کوچک‌ترین اهانتی به من نشده، اما این اتفاق غیر از بحث بیمار و پزشک بود. بنابراین تا زمانیکه آخرین بیماران در درمانگاه‌ها حضور دارند، باید محافظ هم در درمانگاه حضور داشته باشد. در زمانی که این اتفاق برای من افتاد، حراست و انتظاماتی حضور نداشت.

تارا تاکید کرد: متاسفانه نیروهای حراست طی چند سال گذشته در بیمارستان‌ها افت زیادی کرده‌اند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد. در زمان مسوولیت من در بیمارستان مدرس، ما با نیروی انتظامی قرارداد داشتیم و نیروی انتظامی در بیمارستان حضور داشته و در تامین امنیت بیمارستان نقش بسزایی ایفا می‌کردند. نمی‌دانم چرا این اقدامات در حال حاضر کمرنگ شده است. کار حراست بیمارستان عمدتا راهنمایی همراهان و بیماران است و نقشی در این اتفاقات ندارند. از طرفی سرعت مداخله در این اتفاقات هم مهم است.

وی در پاسخ به سوال ایسنا باره ارائه تجهیزات دفاع شخصی به پزشکان از سوی سازمان نظام پزشکی نیز گفت: اگر افراد برای دریافت این تجهیزات پیگیری کنند، شاید بتوانند این تجهیزات را از نظام پزشکی بگیرند، اما باید توجه کرد که وسایل دفاع شخصی شاید در ۱۰ درصد موارد کاربرد داشته باشند. در حوادث چند سال اخیر می‌بینیم که اصلا این تجهیزات به کار نمی‌آیند. بنابراین فرد باید خودش را از محیط‌ حادثه دور کند و بهتر است که نیروهای محافظ در بیمارستان‌ها حضور داشته باشند.

دکتر نازنین شیرزادخان - مشاور اداره پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت و مدیر واحد مراقبت از اهداکنندگان زنده در بیمارستان مدرس نیز در گفت‌وگو با ایسنا، ‌گفت: به طور کلی در درمانگاه بیمارستان مدرس فقط یک نیروی انتظامی بدون سلاح تا ساعت پنج عصر حضور دارد. از ساعت پنج به بعد هم کسی برای محافظت در درمانگاه نیست و فقط  چند پزشک و یک منشی تا ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰ شب در درمانگاه کار می‌کنند و تنها هستند.

وی با بیان اینکه کلینیک ما در حوزه پیوند اقدام می‌کند، عنوان کرد: آقای دکتر تارا یک سرمایه بزرگ اجتماعی برای کشور محسوب می‌شود. چطور می‌شود که فردی وارد درمانگاه شود، درب درمانگاه را ببندد و هیچکس هم هیچ عکس‌العملی نشان ندهد. این اصلا درست نیست. متاسفانه نه از طرف دانشگاه، نه از طرف وزارت بهداشت هیچ اقدامی برای کمک به دکتر تارا انجام نشد. در روز حادثه من یک نفره دنبال کارهای آقای دکتر بودم. این درحالیست که آقای دکتر اقدامات زیادی را در حوزه سلامت انجام دادند و به خاطر مردم ایران از آمریکا به کشور بازگشتند، اما حالا این اتفاق برایشان رخ داده است.

شیرزادخانی همچنین اظهار کرد: پلیس امنیت که پیگیر این قضیه است، اعلام کرده این فرد قصد کشتن آقای دکتر تارا را داشته و شاید هنوز هم به تهدیداتش ادامه دهد. دکتر تارا بیشترین آمار پیوند زنده را دارند و خدمات زیادی را به کشور انجام داده‌اند. نباید اجازه دهیم چنین اتفاقاتی رخ دهد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر بهداشت تبلیغات برخی از خوراکی‌ها را ممنوع اعلام کرد/ از «گز اصفهان» تا «سوهان قم» + سند
۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷دستور وزیر بهداشت برای بررسی فوری سوءقصد به پزشکان در تهران و نجف آباد
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷آخرین وضعیت بازار دارویی کشور
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷واکنش روسیه به سوء قصد علیه مادورو
۱۱ اَمرداد ۱۳۹۷ اذعان سخنگوی وزارت بهداشت به شکاف بزرگ بین حقوق پزشکان و حقوق افراد جامعه  
۲ اَمرداد ۱۳۹۷وزیر بهداشت: خیانت است که مرغوب‌ترین دارو و تجهیزات پزشکی در اختیار مردم قرار نگیرد
۲۱ تیر ۱۳۹۷صرفه جویی به اتاق عمل رسید!
۲۰ تیر ۱۳۹۷وزیر بهداشت: شرایط کشور هر روز سخت تر می شود
۱۹ تیر ۱۳۹۷سخنگوی وزارت بهداشت: اسناد واردات آمبولانس‌ها موجود است
۱۷ تیر ۱۳۹۷یک بار مصرف هایی که چند بار مصرف می شوند
۱۲ تیر ۱۳۹۷توضیح وزارت بهداشت درباره دریافت ۱۸ میلیون یورو ارز برای واردات خودرو
۸ تیر ۱۳۹۷ کلاهبرداری با ادعای صدور کارت هوشمند بیمه سلامت

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۶۱۲۳۱۵:۵۶:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۹
همش به خاطر تبعیض و فساده
ناشناس۴۸۶۱۳۴۱۶:۰۲:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۹
من فکر می کنم این داستان قرص روانگردان و غیره ساختگیه، هیچ کس دیوونه نشده راه بیفته بره یک درمانگاه و یک پزشک متعهد (به شرطی که واقعا متعهد و وظیفه شناس باشه) رو با چاقو بزنه، پشت پرده ماجرا مسایلی هست که گفته نمی شه، در این مورد هم یا اختلاف شخصی بوده یا پزشک وظایفی رو که باید انجام نداده و یا پررو بازی کرده، هر کی گذرش به بیمارستان ها افتاده باشه دیده که برخورد پزشکان و پرستاران چطوره، تحمل بیمار و همراه بیمار هم حدی داره و ممکنه اون وسط یکی از کوره در بره، این واقعیت ها هم گفته بشه بهتره تا اینکه مثل این خبر ...
ناشناس۴۸۶۱۳۷۱۶:۰۴:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۹
نتیجه نفرت براکنی در مورد پزشکان از طرف یک عده که بسیارهم فعالند !
ناشناس۴۸۶۱۴۹۱۶:۰۸:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۹
معضل برخورد بد برخی پرسنل و پزشکان با بیماران است که فکر می کنند اگر بیماری به بیمارستان دولتی امد باید بدترین برخورد را با او داشت...
علي۴۸۶۱۵۳۱۶:۱۰:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۹
بايد ديد چرا اين آدم دست به اين عمل زشت زده، شايد آقاي دكتر بيمار اين فرد را عمل نكرده به دليل دستمزد و يا زير ميزي كه ميخواسته. براي بنده همين مورد اتفاق افتاد پزشك فوق تخصص با قيافه حق به جانب رو در روي من ايستاد و گفت تا ١٥ ميليون به حساب شخصي من واريز نشه من بيمار شما رو عمل نميكنم. قضاوت باشما
ناشناس۴۸۶۲۵۶۱۶:۵۷:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۹
حرف های ایشون بیهوده است انتظار دارند که حراست با تفنگ اسکورتشان کنند؟؟ در یک کشور کم مشکل احتمال بروز این اتفاقات کم است. اما در جوامع .... این اتفاقات زیاد می شود
ناشناس۴۸۶۵۴۳۱۹:۰۱:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۹
البته به هیچ عنوان موافق نیستم با آنچه انجام شده ولی خوب یک راه کمتر در شیشه کردن خون مردم است! انسان ها را به جایی نرسانید که چیزی برای از دست دادن نداشته باشند! همان کلینیک محترم آیا دستگاه کارت خوان دارد یا ترجیحش این است که رد مالی از اموراتش باقی نماند؟!! جنایت کثیف است حتی اگر قانونی و تکرار شونده باشد!
ناشناس۴۸۶۵۴۶۱۹:۰۳:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۹
با رفتار و اخلاق و غرور و پول پرستی برخی پزشکان روزهای بدتری رو میشه متصور بود
بنده خدا. اصل۴۸۶۵۶۰۱۹:۱۴:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۹
برای اینکه بعضی از پزشکان که کار اصلی آنها نجات بیمار است به بهانه دورغین آنهارا جراحی میگنند و تازه در مطبشان پول زیر میزی هم میگیرند!!!! بعضی ها آنها راواگذار میکنند بخدا بعضی ها چون خود را بازنده می بینند مرتکب عملی بدتر از پزشکان میشوند بهرحال کار غیرقانونی جای دفاع ندارد.
محمد۴۸۶۶۰۳۲۰:۰۵:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۹
اکثر مردم بخاطر مشکلات اقتصادی عصبی و روانی شده اند!
ناشناس۴۸۶۶۰۴۲۰:۰۵:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۹
بهتره از ایران بره!
ناشناس۴۸۶۶۲۶۲۰:۲۳:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۹
تا انگیزه ضارب مشخص نشود نمیتوان اظهار نظر کرد که آیا پزشک مقصر بوده یا نه؟
احمد۴۸۶۷۷۱۲۳:۰۱:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۹
انصافا می بایستی از این گونه شخصیت های علمی مراقبت ومواظبت بعمل آید .نگذارند قضیه دانشمدان هسته ای تکرار شود . ما هم مراتب نگرانی خود را از این عمل اعلام میداریم واز مقامات قضایی تقاضای اشد مجازات را داریم .
ناشناس۴۸۶۸۶۹۰۱:۰۷:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۰
اگر افراد باسواد را تهدید میکنند چرا تا کنون هیچ استادی از صنعتی شریف یا هیچ پزشکی مثل دکتر سمیعی تهدید نشده؟ پس صحبت از خود پول است یا عواقب آن پولهاست.اگر درامد یک پزشک که فوق لیسانس است با یک معلم فوق لیسانس برابر بود این اتفاقات نمی افتاد (مسیله ارز هم به تفاوت درامدها ربط داره اگر دوست داشتین توضیح میدم).حتی اگر گارد ریاست جمهوری در بیمارستان باشه باز هم مشکلاتی پیش میاد.بنظر میرسد که پزشکان در کشور ما بیش از رییس جمهور در خطر هستند.
ناشناس۴۸۷۰۰۰۰۷:۵۲:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۲۰
بعضی پزشکان برای بیمار و همراه بیمار اعصاب نمی گذارند و فقط به فکر جیب خود هستند .پزشک باید در درجه اول حکیم باشد. متاسفانه رابطه پزشک و بیمار در کشور ما رابطه غریبی است و کاملا یک سویه است. لازم است پزشکان سریال کره ای را به عنوان دوره اموزشی نگاه کنند.
ناشناس۴۸۷۰۵۰۰۸:۴۳:۵۶ ۱۳۹۷/۵/۲۰
یکی از بزرگتزین دلایل این اتفاقات سهل انگاری قانون در مواجه به پزشکان است.که باعث میشه چون مردم از گرفتن حقشون به صورت قانونی نا امید میشن.سعی کنن خودشون عدالت رو از نظر خودشون اجرا کنن.اگر مردم به برخورد با پزشکان به صورت عادلانه اعتقاد داشتن.این اتفاقات به حداقل می رسید.
م- مینوسری۴۸۷۱۴۷۰۹:۵۶:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۰
این سرمایه ها باید حفظ شوند. و از آنان تقدیر شود که به جای مال اندوزی، دانش و توان خود را در یک بیمارستان دولتی که محل مراجعه اقشار متوسط و فرو دست است تقریبا رایگان به اجتماع عرضه میکنند.
ناشناس۴۸۷۸۳۰۱۶:۴۲:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۲۰
کمتر از اعدام حق چنین جانورانی نیست

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 7. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 8. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 9. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 10. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 11. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 12. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 13. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 14. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 15. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 16. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 17. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 18. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 19. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 20. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 21. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 22. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 23. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 24. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 25. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 10. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 11. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 12. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 13. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. آخرین قیمت خودروها در بازار

 17. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 18. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 19. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 20. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 21. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 22. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 23. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 24. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 25. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 18. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 19. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 20. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های هفته

 1. جزییات سوءقصد به جان فوق تخصص کلیه در یکی از بیمارستان‌های پایتخت

 2. مرگ دلخراش ۲ نوجوان بعد از پرت شدن از وانت + تصاویر

 3. آزادی مرزبان ناجا بعد از ۴۷۶ روز اسارت

 4. دست‌کم 22 کشته در پی فرو ریختن یک پل در ایتالیا/ تلاش نیروهای امدادی برای خارج کردن قربانیان

 5. خفاش تهران اعدام می‌شود

 6. چند چاقو پرت کردم، نفهمیدم به کی خورد!

 7. ترور سرگرد راهنمایی و رانندگی در برابر منزلش

 8. ترس از عمل جراحی بیمار را کشت

 9. قتل به خاطر گاز دادن موتور!

 10. شکایت زن جوان از شوهر به دلیل دخالت‌های مادرشوهرم

 11. سریال خیانت!

 12. شکنجه در حد مرگ به خاطر دختر عمه

 13. «وحید سلطان» از معروف‌ترین سارقان تهران دستگیر شد

 14. فاجعه کودک آزاری این بار در بوکان تکرار شد

 15. حمله میمون به آرایشگاه‌ زنانه در بابل/ یک نفر مصدوم شد

 16. خودروی شاسی‌بلند مینی‌بوس را واژگون کرد   

 17. تشریح صحنه جنایت توسط پدری که دخترش را کشت

 18. خودکشی مرد جوان روی پل مترو در اصفهان

 19. کشف ۲ کیلو موادمخدر از حجاج در فرودگاه

 20. مردم کدام کشورها بیشتر طعمه کوسه شده‌اند؟

 21. دستور بازداشت کودک آزار مرندی صادر شد

 22. عامل جنایت 500 میلیون تومانی در یک قدمی محاکمه

 23. دستگیری دختر جوان به علت مزاحمت در فضای مجازی

 24. ۷۰۰ فقره کلاهبرداری توسط یک خانواده

 25. ریزش معدن طلا در ورزقان

آخرین عناوین