توضیحات پزشکیان درباره دخترش + واکنش پورابراهیمی

گروه سیاسی الف،   3970517124 ۵۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

نایب رییس مجلس درباره کار دخترش در پتروشیمی جم توضیحاتی را مطرح کرد که علیرغم بیان این توضیحات، پورابراهیمی نماینده کرمان گفت که ما به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، در جریان استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه)، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان به عنوان آخرین متقاضی استیضاح از وزیر به بیان دلایل خود پرداخت که در بخش آخر صحبت‌هایش خطاب به پزشکیان نماینده تبریز که از عملکرد وزیر دفاع کرده بود، گفت: آقای پزشکیان باید به این سوال جواب دهد که زهرا پزشکیان مسئول فاینانس پتروشیمی چه نسبتی با او دارد.

این صحبت‌های پورابراهیمی باعث شد که پزشکیان بر اساس ماده ۷۹ آیین‌نامه تذکر آیین‌نامه‌ای را مطرح کند.

وی در توضیح تذکرش، گفت: این صحبت‌ها نشانه بی‌اخلاقی و عدم تعهد است. ببینید این حرف‌ها چقدر غلط و دروغ می‌باشد.

پزشکیان ادامه داد: دختر من در پتروشیمی جم کار می‌کند، لیسانس ندارد بلکه دارای تحصیلات فوق لیسانس است. او مسئول نیست بلکه پروژه‌ای را گرفته است. در فضای مجازی گفتند که دختر من ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد که باز هم درست نیست، او چهار میلیون تومان حقوق می‌گیرد.

او افزود: دختر من فوق لیسانس شیمی از دانشگاه شریف دارد که قبل از آنکه آقایان سر کار آیند در پتروشیمی کار می‌کرد. آیا این به آن معناست که من رانت‌خوار هستم؟ اگر قرار باشد ما هم مثل آقای پورابراهیمی حرف بزنیم، می‌خواهید بگوییم که بچه‌های آنها و دار و دسته‌شان در این سیستم بیشتر درگیر هستند یا بچه‌های من؟ این حرف‌ها را که می‌زنند چه معنایی دارد.

نایب رییس مجلس خطاب به لاریجانی گفت: آقای لاریجانی این حرف‌ها انصاف نیست که از پشت تریبون زده می‌شود.

لاریجانی در واکنش اظهار کرد: حرف آقای پزشکیان درست است. نباید از پشت تریبون اسمی برده شود.

در این هنگام پورابراهیمی با فریادهایی خواستار بیان تذکر با استناد به ماده ۷۹ را داشت که لاریجانی در واکنش، گفت: آقای پورابراهیمی شما صحبت کردید و آقای پزشکیان هم جواب داد، دیگر دلیلی برای تشکر وجود ندارد.

با اصرارهای پورابراهیمی، لاریجانی اجازه تذکر را داد و او گفت: از آقای پزشکیان تشکر می‌کنم که خودشان این موضوع را تایید کردند. آقای وزیر بهانه‌هایی داشتند در این باره که تعدادی از نمایندگان هیات مدیره معرفی کرده و یا اقداماتی را انجام داده‌اند.

پورابراهیمی افزود: ما برای آنکه یک بار باب قضیه بسته شود درباره ادعای آقای وزیر و یا صحبت‌های آقای پزشکیان به هیات نظارت شکایت می‌کنیم، البته متاسفانه خودشان هم رییس هیات هستند.

وی افزود: باید این موضوع اثبات شود وگرنه باید در صحن علنی از نمایندگان و مردم عذرخواهی شود،‌ هر کسی که ادعایی مطرح می‌کند باید پاسخگو باشد. ما ادعا کردیم و آقای پزشکیان هم تایید کرد.

رییس مجلس در پایان این تذکرات، گفت: آقای پورابراهیمی نباید نامی را مطرح می‌کرد، آقای پزشکیان هم دفاع کرد، بحث را تمام کنید.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۳ مهر ۱۳۹۷پورابراهیمی: ثابت نگهداشتن نرخ ارز یکی از اشکالات سامانه نیماست
۲۲ مهر ۱۳۹۷افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصد قیمت کالاهای اساسی
۲۱ مهر ۱۳۹۷پورابراهیمی مطرح کرد: وجود مافیا در بدنه وزارت نفت
۲۰ مهر ۱۳۹۷تخلف در واگذاری سهام متعلق به صندوق بازنشستگی فولاد
۱۹ مهر ۱۳۹۷پور ابراهیمی: جهانگیری موفق عمل نکرد/ تحریم های آبان آمریکا اثری بر نرخ ارز ندارد
۱۷ مهر ۱۳۹۷پورابراهیمی: مجلس راه کار دولت در بسته‌ حمایتی را نپذیرفت
۱۵ مهر ۱۳۹۷جزییات اعطای سبد کالایی/نیمی از مردم سبد کالایی می‌گیرند
۱۴ مهر ۱۳۹۷پورابراهیمی: در FATF هیچ ضمانتی نیست
۱۱ مهر ۱۳۹۷پورابراهیمی: پول ملی ناموس کشور است/ عدم دخالت بانک مرکزی در بازار ارز از علل افزایش نرخ بود
۱۰ مهر ۱۳۹۷پزشکیان:‌ فنر رها شده ارز به جای قبلی باز می‌گردد
۱۰ مهر ۱۳۹۷توضیحات پزشکیان درباره نشست غیرعلنی مجلس و بررسی حادثه تروریستی اهواز
۸ مهر ۱۳۹۷قابلیت بازگشت ثبات به بازار ارز در پی تصمیمات جدید سران قوا

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۲۳۴۷۱۳:۰۵:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
فقط دختر آقای پزشکیان لیسانس و فوق لیسانس دارند مگر بقیه تا ابتدایی در خوانده اند. مملک ما پر از لیسانس و فوق لیسانس و دکترا اما متاسفانه همه بکارند چون آشنا ندارند
ناشناس۴۸۲۴۱۲۱۳:۳۱:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
ربطی نداره . منکر پارتی بازی نیستیم ولی درصد بالایی از مردم خودشان رفتند سر کار .
ناشناس۴۸۲۶۰۹۱۴:۵۴:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
تو يه خط سه تا اشتباه داري و ادعاي درس خواندن هم داري !
ناشناس۴۸۲۶۶۸۱۵:۲۳:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
آقای پورابراهیمی از مصادیق بارز بداخلاقی و بی اخلاقی در مجلس هستند!
ناشناس۴۸۳۱۲۳۲۰:۴۰:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
با اینکه من کرمانی نیستم اتفاقا اقای پور ابراهیمی از نمایندگان بسیار سالم و غیر وابسته هستند که مجلس ما کم دارد از این جور نمایندگان
یاسمن۴۸۶۸۰۵۲۳:۳۹:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۹
خبر نداری برادر
ناشناس۴۸۲۷۱۷۱۵:۴۹:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
یک حُسن این دعواها اینکه اسرار همدیگه رو لو میدن !با اینکه در اصل موضوع هیچوقت تغییری ایجاد نشده (و این داستان در آدم های شاغل در دستگاها بصورت گسترده مرسوم است که اقوامشان را بی کار نمی گذارند)
ناشناس۴۸۲۹۵۳۱۸:۲۲:۵۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
همه بیکارند؟ جو گیر نشویم. شرایط اقتصادی خیلی بده ولی همه بیکار نیستند.
ناشناس۴۸۳۲۸۴۲۲:۵۴:۰۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
یکم منصف باشیم دختر پزشکیان از دانشگاه شریف مدرک گرفته ومعمولا دانشجوهای این دانشگاه را به سرعت جذب میکنند
ناشناس۴۸۳۳۷۷۲۳:۴۴:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چجوری مدرک گرفته؟ این مهمه
حامد۴۸۳۵۳۹۰۲:۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
دوست عزیز در مدرک فرزندان مقامات شک کنید. و البته در مدرک خود مقامات. اینا وقتی شریف می خونن ممکنه پردیس شریف درس خونده باشن و دانشجوی پولی باشن که با رتبه ده برابری هم می شه قبول شد. تازه مگه شریف چیه؟! من هم علم و صنعت درس خوندم دکتری فیزیک هم دارم معلم ابتدایی هستم! بعید نیست رتبه کنکور کارشناسی دختر پزشکیان دو سه برابر رتبه من بوده باشه. این شیمی خونده. آدم هایی هستند که مکانیک شریف خوندن کار پیدا نکردن تدریس خصوصی می کنند برای دبیرستان. تو این کشور پارتی حرف اول رو می زنه. طرف داماد رئیس جمهور است یک شبه بالاترین پست و مقام رو می گیره. اون یکی برادر زاده عراقچی است و ...
خسرو۴۸۳۵۴۸۰۲:۳۳:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
از کجا میدونی مدرکش رو از شریف گرفته خودت دیدی اخوی؟
ناشناس۴۸۳۵۵۴۰۲:۴۴:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
دختر ایشان با فوق لیسانس ماهی 4 تومن حقوق پارسالش بوده معادل حقوق یک استاد دانشگاه با مدرک دکتری. فوق لیسانس شریف و غیر شریف نداریم. همون فوق لیسانس شریف هم الان بیکاره. اقای پزشکیان بهتره مدرک فوق لیسانس و شریف درس خوندن رو خیلی بولد نکنه چون نشون میده از جامعه خبر نداره و این برای یک نماینده مجلس که نماینده جامعه هست درد بزرگیه.
SMAh1۴۸۲۳۹۱۱۳:۲۲:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
«او مسئول نیست بلکه پروژه‌ای را گرفته است» + «قبل از آنکه آقایان سر کار آیند در پتروشیمی کار می‌کرد» => یعنی ایشان بعد از اینکه به چم و خم ماجرا آشنا شدند،طبق معمولا برخی از دولتیون،یک شرکت زدند و پروژه ها رو برون سپاری کردند؟
علی۴۸۲۴۴۴۱۳:۴۴:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چون پدرش نماینده مجلس است باید بیکار بنشیند خانه؟ از آن ور بام افتاده ایم؟
ناشناس۴۸۲۶۶۳۱۵:۲۰:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
کسی نگفته بیکار بشینه اول اطلاعات قرارداد ها اونم از نوع پتروشیمی رو بررسی کن ببینید ایشون در جایگاهی هست که مسئول فاينانس قرارداد عظيمي در این صنعت باشه یا خیر و واقعا این سمت ۴ میلیون درآمد داره؟؟؟؟؟
علی۴۸۲۹۶۸۱۸:۳۶:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
خوب اول بررسی کنند، بعد اتهام بزنند. امروز فرزند هر نماینده و مدیر دولتی که سر کار باشد، باید پاسخ بدهد که چرا سر کار است؟
ناشناس۴۸۳۵۶۹۰۳:۰۹:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
احسنت
ناشناس۴۸۳۶۱۸۰۶:۱۴:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۸
استاد؛گفتن مسوول نیستن!!!
رحمان۴۸۲۵۳۸۱۴:۲۲:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
این دونفر آدرس غلط رد و بدل می کنند. در واقع جور سایرین را کشیدند. موضوع فاسدتر از این حرف هاست. رشوه به نماینده؟ فاتحه مع الصلوه
ناشناس۴۸۲۵۳۹۱۴:۲۳:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
جالب بود چقدر از اطلاعات سری هم خبر دارن کافیه یه جای سر تقسم سفره انقلاب به یکی کم برسه اونوقت ابروی هم و میبرن بابا مثل ادم بخورید ملت که کاره ی نیست
ناشناس۴۸۲۵۸۵۱۴:۳۹:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۷
همه با هم سر سفره نشستند و دارند از نعماتش بهره مند میشند بیچاره ملت که بازیچه دست شدند
ناشناس۴۸۲۵۸۹۱۴:۴۳:۰۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
چرا مسئولین از علنی شدن وضعیت فرزندانشان ابراز ناراحتی می کنند ؟ واقعا آیا اشکالی دارد ؟شفاف سازی به پایان یافتن شایعات بی اساس کمک می کند. اما متاسفانه ......
ناشناس۴۸۲۶۲۳۱۵:۰۲:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۷
سلام، با این صحبت های نمایندگان در جلسه استیضاح که یکی رشوه می خواهد یکی دیگر مدیر عاملی و ... نشانه سقوط اخلاق است
ناشناس۴۸۲۶۳۷۱۵:۰۸:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
حالا چون دختر پزشکیان هست بابد بمیرد
ناشناس۴۸۳۴۴۰۰۰:۲۳:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۸
دختر رسایی هم بود اینو میگفتی؟
ناشناس۴۸۳۴۹۹۰۱:۰۴:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
خوبه دختر بیل گیتس نیست والا میشد رییس یکی از دپارتمان های مایکروسافت.
ناشناس۴۸۲۶۷۱۱۵:۲۵:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۷
والله کسی زیر 20 میلیون در پتروشیمی جم نمی گیره.البته پتروشیمی های داغونی مثل نوری هم داریم که حقوق دولتی هم زوری می دهند.آقای پزشکیان دخترشو بفرسته نوری فی سبیل الله کار کنه
ناشناس۴۸۲۸۱۰۱۶:۲۵:۳۹ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مگر کسی که پروژه ای کار می کند،حقوق ثابت می گیره؟!
ناشناس۴۸۵۸۳۹۱۳:۲۶:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۹
دختر وزیر باشه عارع :|
ناشناس۴۸۲۸۸۸۱۷:۲۵:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
اطلاعی در مورد دختر ایشون نداریم و خدا می‌دونه. اما درس خواندن اینها در دانشگاه شریف معمولا اعتباری ندارند. چون با استفاده از امتیاز هیات علمی پدرهاشون به این دانشگاهها معمولا منتقل میشند.
ناشناس۴۸۳۰۸۱۱۹:۴۹:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۷
از زمانی که کليد سهميه در دانشگاهها زده شد، فاتحه سواد هم خوانده شد.
حامد۴۸۳۵۴۶۰۲:۳۲:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۸
اولا شریف الان و شریف خیلی قدیمی ها مالی نیست و نبوده! ثانیا خیلی ها پردیس شریف تحصیل می کنند یا دانشجوی پولی هستن. ثالثا خیلی ها سهمیه های مختفل از جمله هیئت علمی بودن پدر و .... دارن. پس صرف تحصیل در شریف هیچی نیست. هزاران نفر در شریف تحصیل می کنند.
ناشناس۴۸۲۹۳۹۱۸:۱۱:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مگر قرار است که هر کس مسئول شد خانواده اش بیکار باشند ؟ مگر همه کسانی که کار نی کنتد با رانت استخدام شدند ؟ این همه فاسد در مملکت داریم چرا فرد پاکی ماتند آقای پزشکیان را متهم می کنید ؟ آیا اگر آقای پور ابراهیمی فرزندی داستند که مثلا پزشک است باید یا درخانه بخوابد و یا برود چوپانی کند چون پدرش نماینده است
حامد۴۸۳۵۴۴۰۲:۳۰:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
اگر راست می گن شفاف فیش حقوقی فرزندانشان را منتشر کنند. بگویند دخترشان با کدام آزمون استخدامی وارد پتروشمی شده است. خیلی ها مهندسی شیمی خوندن سال ها منتظر آزمون استخدامی موندن. من نمی گم پارتی بازی کرده. فقط می گم اگر راست می گن اجازه بدن چند نماینده اسناد فیش حقوقی و استخدامی دخترشان را ببیند. نه فقط پزشکیان. بلکه نزدیکان شخص روحانی و برادران لاریجان و بسیاری دیگر از نمایندگان و مقامات دیگر مانند عراقچی و برادر زاده اش.
ناشناس۴۸۷۱۳۷۰۹:۴۸:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۲۰
چرا طیف خاص مشخص می کنید؟همه مسئولین موظف هستند شفاف سازی کنند...وقتی به یکی از جناح ها حمله می کنید یعنی شما هم از جناح مقابل هستید نه از مردم عامه...
ناشناس۴۸۲۹۵۴۱۸:۲۳:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۱۷
یه کم صبر کنید، این موضوع هم مثل همه مسایل دیگه که شفاف شد، روشن میشه و اگه رانتی اتفاق افتاده حتما عدالت اجرا میشه!!!! بچه های مسولین هم حق دارن بدون رانت و امتیاز شاغل باشن.
ناشناس۴۸۳۰۴۵۱۹:۲۳:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
هیچ راهی باقی نمانده جز آنکه نمایندگان را از توصیه شفاهی به وزرا و مقامات اجراعی منع کنیم . هر توصیه ای دارند مکتوب باشد .
ناشناس۴۸۳۲۷۳۲۲:۴۷:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۱۷
اقاي پزشكيان از شعارهاي دوران دانشجويي تان خبري نيست بله دختر شما بخاطر موقعيت شما اون شغل رو داره الان با مدرك دكترا خيلي ها بيكارن ويا اين موقعيت هارو ندارن شماشغل خوبي دارين تو اين شرايط دختر شما بشينه خونه ويكي كه نياز بيشري داره جاي ايشون كار كنه
محمد علی۴۸۳۳۶۸۲۳:۳۹:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۷
حرفتان خیلی بی منطق هست دازیم انقدر عقب می رویم که از آن طرف بام سقوط می کنیم بنده امروز اگر مسئولیتی بهم بدهند قبول نمی کنم چون با این حساب و کتاب بایستی فرزندانم پاسوز پست من شوند پست همین پنج روز و شش باشد کارشناسی همیشه خوش باشد
ناشناس۴۸۳۲۹۲۲۳:۰۰:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۱۷
مسولين جوري اقدام كردن كه دفاع از اونها سخت ميشه اما اين روش هم اگر باب بشه اونوقت ممكنه بچه يه مسول هم مثل بقيه افراد جامعه تلاش كنه وبا تلاش خو ش به شغل مناسب ومنابع نالي رسيد اما هيچ خلافي مرتكب نشد بخاطر شغل پدرش هرروزمورد توهين قرار بگيره درست نيست
ناشناس۴۸۳۴۴۳۰۰:۲۷:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
فرزندان پور ابراهیمی چه کاره اند ؟!
یاسمن۴۸۶۸۱۷۲۳:۴۸:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۹
پورابراهیمی اصلاً بچه نداره
ناشناس۴۸۳۴۴۵۰۰:۲۸:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
آقای پزشکیان شما اصلاح طلبها آب ندارید اگر آب پیدا کنید شنا گر خوبی هستید ،این درس شما از نهج البلاغه بوده ، این همه نهج البلاغه در مجلس می خوانید این عمل شما است؟
یک اصلاح طلب سابق و هیچکدام خواه فعلی۴۸۴۸۸۱۱۹:۴۱:۰۳ ۱۳۹۷/۵/۱۸
دقیقا راست میگه
ناشناس۴۸۳۴۶۴۰۰:۴۱:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۸
اون قصه آقای کهنوجی که ربیعی به پورابراهیمی گفت چی بود ماجراش؟
یاسمن۴۸۶۷۹۶۲۳:۲۹:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۹
آقای کهنوجی برادر خانم آقای پور ابراهیمی است
ناشناس۴۸۳۵۰۳۰۱:۰۹:۲۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
پس انتظار داشتید دختر ایشان بیکار در خانه بشینند. ناسلامتی مدرک کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه شریف دارند. خدا را شکر کنید که از هاروارد فارغ‌التحصیل نشده اند در غیر اینصورت باید کل پتروشیمی را سند میزدند
ناشناس۴۸۳۵۰۵۰۱:۱۴:۵۰ ۱۳۹۷/۵/۱۸
متاسفانه سیستم مجلس ماناکارآمد و فساد زاست و بایستی فکری به حال سازو کار قانونگذاری و نظارت در کشور شود. با توجه به شرایط سیاسی کشور که عملا امکان تشکیل و فعالیت احزاب به معنی واقعی را گرفته به نظر سیستم ۲ مجلسی شاید کارآیی بیشتری داشته باشد و نمایندگان را از فضای بده بستان با مسئولان دولتی دور کند.
ناشناس۴۸۳۵۵۳۰۲:۳۹:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۸
يعني شما فكر اين دختر خانم صلاحيت اين منسب را داشته ؟؟ مردم ساده لوح
شاکری۴۸۳۵۵۵۰۲:۴۶:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۸
در این خبر دو سئوال مطرح میشود: اولا در کشور ما فوق لیسانس ها تماما مشغول بکارند؟ ثانیا حقوق و دستمزد یک نفر فوق لیسانس شیمی آنهم فارغ التحصیل از دانشگاه شریف چهار میلیون است؟ متاسفانه پاسخ هر دو سئوال منفی خواهد بود.
ناشناس۴۸۵۸۴۴۱۳:۲۸:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۹
فوق لیسانس + همکاری پروژه ای که استخدام هم نیست + از خیلی قبل ترها اونجا بوده => ماهی 4 تومن میگیره !
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 2. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 3. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 4. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 5. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 6. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 7. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 8. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 9. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 10. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 11. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 12. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 13. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 14. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 15. مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟/ از قلم‌افتاده‌ها به بهزیستی و کمیته امداد بروند

 16. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 17. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 18. پورمختار: جایگزین سوئیفت راه اندازی می‌شود/ سیاسی کاری‌های واشنگتن عامل انزوای سوئیفت می‌شود

 19. در سند الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت واقع بین تر باشیم

 20. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 21. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 22. کالاهای دریافت‌کننده یارانه ارزی تا 74درصد گران شدند

 23. ترقی: جابجایی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار مشکلی را حل نمی‌کند

 24. حریق گسترده در کارخانه‌ای در جاده مخصوص کرج + عکس

 25. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 4. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 5. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 6. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 7. قیمت خودرو در سراشیبی سقوط/ دلالان هم فروشنده شدند!

 8. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 9. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 10. همنشینی ۲ بازیگر با مجرم آشوب‌های پاسداران + عکس

 11. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 12. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 13. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 14. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 15. اره‌ای که بدن خاشقچی را با آن تکه‌تکه کردند + عکس

 16. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 17. ایرانیان از خاندان خاشقچی چه خاطراتی دارند؟

 18. هر ایرانی چقدر بنزین می‌سوزاند؟

 19. نوبخت: بودجه سال ۹۸ آماده شد

 20. اقتصاد خوانده‌هایی که اقتصاد دان نیستند

 21. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 22. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 23. بازیگر نقش مختار کجاست؟/دلیل کم کاری فریبرز عرب‌نیا

 24. وجود بیش از ۳ میلیون بیکار مطلق در کشور

 25. کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع نیازی به نامه‌نگاری با رئیس مجلس نیست/ وزیر بیراهه نرود

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 10. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 11. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 12. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 13. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 14. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 15. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 16. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 17. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 18. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 19. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 20. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 21. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 22. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 23. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 24. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 25. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

گوشی شاپ

پربحث‌های امروز

 1. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 2. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 3. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 4. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 5. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 6. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 7. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 8. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 9. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 10. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 11. ترقی: جابجایی شریعتمداری از وزارت صمت به وزارت کار مشکلی را حل نمی‌کند

 12. دوباره نگویید اگر "گلابی" و "هلو" نیامد "لولو" می خواهد بیاید...  

 13. سوابق اجرایی ۴ وزیر پیشنهادی دولت به مجلس

 14. تغییر کابینه به سبک دولت دوازدهم!

 15. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 16. جلسه رای اعتماد به ۴ وزیر پیشنهادی چه روزی است؟

 17. کارت زرد مجلس به یک وزیر دیگر

 18. آخوندی رفت...  

 19. سوال ملی نمایندگان از وزرای نفت و جهاد کشاورزی اعلام وصول شد

 20. بررسی کارنامه وزرای معرفی شده در فراکسیون ولایی

 21. موافقت مجلس با کلیات طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت زندان‌ها

 22. گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 23. گزینه تصدی وزارت اقتصاد را بهتر بشناسید

 24. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 25. گلایه فراکسیون امید از دولت به‌دلیل عدم مشورت در معرفی وزرا

پربحث‌های دیروز

 1. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 2. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 3. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 4. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 5. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 6. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 7. فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

 8. عسگراولادی: به سیف گفتم دو ماهه مسئله ارز را حل می کنم/ آقای روحانی سخنران خوبی است، اما در عمل تیم اقتصادی ایشان موفق نبود/ تحریم ۱۳ آبان ترسی ندارد/ سلطان زیره شدم

 9. رئیس جمهور استعفای آخوندی و شریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب سرپرست برای وزارتخانه های راه و شهرسازی و صمت

 10. آخوندی: امروز آخرین روز کاری‌ام است

 11. کدخدایی: اطلاع از وظایف مجمع نیازی به نامه‌نگاری با رئیس مجلس نیست/ وزیر بیراهه نرود

 12. چرا افشانی برای ماندن دست و پا میزند؟  

 13. 4 وزیری که روحانی به مجلس معرفی می‌کند

 14. حکایت نماینده ای که نخوانده به لایحه سی اف تی رای داد/ سپاه هدف کینه توزی آمریکاست

 15. نظر علی علیزاده درباره قتل جمال خاشقچی  

 16. پاسخ آخوندی به توییت کدخدایی

 17. گاف وحشتناک مسیح علینژاد!

 18. اختلاف آخوندی با‌ رئیس جمهور از کجا شروع شد؟

 19. سردار فدوی: دشمنان به طور علنی اعتراف می‌کنند که ایران در اوج اقتدار قرار دارد

 20. وزرایی که نه استعفاء دادند نه برکنار شدند و نه استیضاح/ معطلی یک ماهه

 21. ۴۰ توهم دولت تدبیر و امید  

 22. امیر حاتمی: دستاوردهای بزرگ دریایی بزودی رونمایی می‌شود

 23. لایحه CFT در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شد

 24. محمدی‌گلپایگانی‌: اعلام برنامه ۵۰ سال آینده نظام توسط رهبری نشانه استحکام انقلاب است

 25. ظریف در جلسه غیرعلنی مجلس حضور می‌یابد

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 4. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 5. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 6. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 7. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 8. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 9. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 10. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 11. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 12. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 13. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 14. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 15. آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟

 16. روحانیت بیدار شوید، به فکر علاج بدبختی‌های مردم باشید  

 17. روابط خارجی ایران؛ نگاه به شرق و چند نکته

 18. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 19. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 20. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 21. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 22. طرح جدید نمایندگان برای ادامه کار استانداران بازنشسته

 23. واکنش کدخدایی به استعفای آخوندی: استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان رسید  

 24. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 25. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

آخرین عناوین