سفرخارجی بدون حباب دلاری

گروه اقتصادی الف،   3970516048 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
سفرخارجی بدون حباب دلاری

 

بازار کاسبی سفر خارجی کساد شد

«نماینده مردم تهران گفت ‌براساس بسته جدید ارزی، نرخ ارز مسافرتی تغییر خواهد کرد و به نرخ ارز آزاد نزدیک می‌شود.» تصمیمی که باعث خواهد شد ‌رانت‌هایی که برخی از آژانس‌های گردشگری برای گرفتن ارز مسافرتی از مسافر و عرضه آن با نرخ آزاد در بازار بوجود آمده بود، این نکته‌ای‌است که در چند هفته اخیر با افزایش نوسانات ارزی مورد توجه مسوولان قرار گرفته بود و حالا شاید با این تصمیم برطرف شود.

ارز مسافرتی زمانی برقرار شد که میزان سفرهای خارجی افزایش یافت و ارز زیادی از کشور خارج می‌شد در حالی‌که کشور با مشکلات ارزی و نوسانات بازار مواجه بود، با این تصمیم در سال‌های مختلف قرار شد تا برای سفرهای مختلف میزانی ارز تخصیص داده شود. از زمانی‌که نواسانات ارزی قیمت‌ها را بی‌سابقه جابه‌جا کرد برخی از آژانس‌های گردشگری با دوختن چشم طمع به ارز مسافرتی که تصمیم گرفتند تا با برپایی سفرهای رایگان ارزها را از مسافران بگیرند.
 «سیده‌فاطمه ذوالقدر» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفته است: «در این جلسه ضمن تشریح سیاست‌های جدید ارزی اعلام شد که براساس این سیاست‌ها ارز ۴۲۰۰‌تومانی صرفاً به کالاهای اساسی و ضروریات اختصاص می‌یابد و نرخ ارز مسافرتی نیز تغییر خواهد کرد و رقم جدید برای آن تعیین می‌شود. به نظر می‌رسد براساس تصمیمات جدید نرخ ارز مسافرتی به نرخ ارز آزاد نزدیک 
خواهد شد.»

دست متخلفان کوتاه می‌شود


 «حرمت‌اله رفیعی» رییس هیات‌مدیره انجمن آژانس‌های مسافرتی در گفت‌و‌گو با روزنامه «صبح‌نو» از نوع وضعیت بعد از ارز مسافرتی می‌گوید: «ارز مسافرتی به آژانس‌ها تعلق نگرفته بود، الان هم که قطع شده اتفاقی برای دفاتر نخواهد افتاد، تنها یک عده آدم سودجو که از این وضعیت استفاده کرده و به پیکره آژانس‌های مسافرتی لطمه وارد می‌کردند، کنار می‌روند.» او با بیان اینکه موضوع ارز مسافرتی در اذهان عمومی به کرات مورد توجه قرار گرفت، ادامه می‌دهد: «این ارز، ارز مسافرتی نبود، امیدوارم حرفی که درباره اختصاص ارز به آژانس‌های مسافرتی گفته شده مانند ارزی که به ایرلاین‌ها تخصیص داده شده پرداخت شود، نه البته اختصاص بدهند و اما مانند ایرلاین‌ها پرداخت نکنند و بار آن بر دوش مردم بیفتد و مجبور باشند بلیت هواپیما را چند قیمت بخرند.»

نرخ متفاوت و خدمات یکسان


رفیعی توضیح داد: «یعنی حساب کنید ارزی که 3600‌تومان بود باید برابر مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری‌4200 تومان برای تعیین نرخ بلیت محاسبه شود ولی ایرلاین‌های داخلی و خارجی و بیشتر خارجی‌ها نرخ‌های پایین خود را حذف کرده و با نرخ‌های بالا فروش می‌کنند و این بدین معناست که هر صندلی در هواپیما با نرخی متفاوت به فروش می‌رود. این ایرلاین‌ها اگر ارز 4200‌تومانی می‌گیرند حتماً از رانت بالایی برخوردارند و به مردم خیانت می‌کنند و از درآمد بسیار هنگفتی بهره‌مند می‌شوند و پس باید نرخ‌شان را اصلاح کنند یا ارزهایشان را پس بدهند.» رییس هیات مدیره انجمن آژانس‌های مسافرتی می‌افزاید: «اگر هم ارز با نرخ 4200‌تومانی دریافت نکرده‌اند که باید به آن‌ها می‌دادند پس کس دیگری تخلف کرده است، این موضوع باعث می‌شود تا هزینه‌ها بر مسافر سربار شود و یکسری از مسافرت‌ها مانند دانشجویی، درمانی و ... که ضروری‌اند فرقی با مسافرت‌های عادی ندارد و همه این افراد با نرخی بالا به سفر خود می‌رسند.» او می‌گوید: «امیدواریم ارزی که برای صنف و صنعت گردشگری درنظر بگیرند در رویه نظر کارشناسی و قیمت مناسب محاسبه کنند تا لطمه‌ای به این صنعت وارد نشود، از اول هم با روش قبلی اختصاص ارز مخالف بودم و امیدوارم اصلاحیه آن به صنعت گردشگری هم به لحاظ حیثیت آسیبی وارد نکند و هم کیفیت چرخه صنعت را افزایش دهد.»


جلوی تخلفات گرفته می‌شود 


رفیعی جواب این را که آیا حذف ارز مسافرتی یا نزدیک شدن قیمت آن به نرخ آزاد می‌تواند سودجویی آژانس‌ها را به صفر برساند، توضیح می‌دهد: «حتماً جلوی تخلفات گرفته می‌شود، چون بواقع نمی‌دانم و نمی‌خواهم جانبداری به ناحق از دفاتر کرده باشم، اما حرف من این است که دفاتر ما سودجویی نمی‌کردند چون نرخ بلیت و هتل بالا می‌رود اما نرخ آژانس‌ها بالا نمی‌رود، کسانی که دلار 4200‌و یوروی 5300‌تومانی را بعد از گیت فرودگاه از مسافران می‌گرفتند و این‌ها را مجانی مسافرت می‌بردند، فرقی هم نمی‌کند آژانس باشد یا غیر آن، متخلف بوده و باید با آن برخورد شود.»


او تاکید می‌کند: «کسانی که این شیوه دادن ارز مسافرتی را اعمال کرده و اجازه داده‌اند این تخلفات رشد کند هم باید بازخواست شوند که با نظر کارشناسی چه شخص و ارگانی این رویه را پیش گرفته‌اند، چطور 300‌دلار را یکباره هزار دلار کرده و بازار سیاه کثیفی را برای سودجویی راه‌انداخته‌اند. بارها گفتیم که این ارز، ارز مسافرتی نبوده و دفاترمان را تبرئه کردیم از این موضوع و متاسفانه همان کسانی که این کار را در دولت راه انداختند در مصاحبه‌های خود می‌گفتند که باید با دفاتر مسافرتی برخورد شود.» رییس هیات مدیره انجمن آژانس‌های مسافرتی می‌افزاید: «مگر به دفاتر ارز داده‌اید، من با شمایی که به شرکت‌ها ارز داده و حالا در زمان بازخواست فرار می‌کنید یا گرفتار زندان شده‌اید، صحبت کردم و گفتم که این روش غلط است اما به جای اصلاح فرار روبه جلو داشتید. امیدواریم از امروز به بعد نظر این صنف هم درباره اختصاص ارز مسافرتی و نحوه عملکرد آن با نظر صنف باشد.»


سرگردانی مسافران در لابه‌لای سیاست‌های ارزی دولت به‌ویژه در بخش مسافرتی، باعث شد برخی از دفاتر مسافرتی خود را برای گرفتن ارز به راه‌های خلاف بسپارند، اقداماتی ارز دولت در بخش‌های مختلف با نقدهای جدی‌ای روبه‌رو است و با وجود این اتفاق به نظر می‌رسد باید در همه این دسته‌ها تجدید نظر کند. حذف ارز مسافرتی یا رساندن قیمت آن به میزان نرخ آزاد شاید برای کنترل و کاهش مصرف ارز مناسب باشد و جلوی خیلی از تخلفات را بگیرد اما کاش در بین همه توجهات به مسافران هم توجه می‌شد.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۸۰۱۸۵۱۰:۱۷:۴۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
قيمت بليط هواپيما لطفا با ارز ثانويه محاسبه كنيد
ناشناس۴۸۰۲۰۴۱۰:۲۸:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
چرا اینهمه معطلی در جلوگیری از این فساد؟
ناشناس۴۸۰۲۷۰۱۱:۰۵:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
خب حالا آینده معلوم میشه وضعیت سفرهای خارجی
ناشناس۴۸۰۳۰۳۱۱:۲۳:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۶
کدام سفرکدام مسافربیشترین سودجویی ازطرف اژانسهاصورت گرفت همون بهترکه قطع شد
آریابان۴۸۰۳۴۰۱۱:۳۸:۴۵ ۱۳۹۷/۵/۱۶
یهوئی کوپن 300‌ دلار حق مسافر تبدیل شد به هزار دلار !!!! اونهم در فصل مسافرتی تابستان (تعطیلی مدارس و دانشگاهها و ایام سفر ها) ، بازار سیاه ..برای سودجو !!!! ها دایر شد البته با تحریک اشتهای شهروندان برای احقاق حق مسافرتی خود و نقد شدن کوپن ارزی !!!! آنان ؛
ناشناس۴۸۰۳۴۴۱۱:۴۰:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۶
می گویند روزی فرشته ای به خواب مردی آمد و گفت هر آرزویی که داری برآورده میکنم و هرچی بخواهی به تو میدهم به شرط آنکه به همسایه ات دو برابرش را بدهم مرد به او میگوید یک چشم مرا کور کن. این مقاله بجای اینکه به این نکته بپردازد که چرا باید کار به اینجا برسد که دلار این قیمت شود چرا مردم باید دلار را به این قیمت بگیرند از اینکه یک بخشی از مردم ولو اینکه ایشان هم با آنها موافق نباشد از خرید دلار به قیمت 20 دردصد بالاتر از پارسال محروم شده اند ابراز خوشحالی میکند. برادر من پارسال دلار در همین موقع 3600 تومان بود
ناشناس۴۸۰۳۶۸۱۱:۴۸:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۶
پس تکلیف محققین و دانش پژوهان و شرکت کنندگان در مسابقات علمی و ورزشی خارج از کشور چه میشود ؟ مجلس مقرر کرد والدینی که جلوی تحصیل فرزندشان را بگیرند جریمه میشوند و با قانون طرف هستند . آقای لاریجانی من نمیدونم شما در کنار دولت چرا این همه به تحصیل فکر میکنید و قاطع هستید ولی دریافت وجه توسط مدارس را جرم نمیشناسید و تحت لقای هییت امنایی و ... تیز هوشان و نمونه مردمی از دانش آموزان شهریه میگیرید ؟ برای المپیادهای علمی باید خود والدین هزینه بدهند و .... کدام حمایتی را دیده ایم که باور کنیم قانون ممانعت از تحصیل فرزندان دلسوزانه بوده . بله ارز مسافرتی برای المپیاد علمی را در کنار بودجه مقالات علمی ادارات دولتی و ... که بگذاریم آنوقت متوجه برنامه های بی نقص دولت و مجلس میشویم .
ناشناس۴۸۰۴۸۲۱۲:۳۱:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۶
من دیگه به این نتیجه رسیدم مشکل این مملکت خود مردم هستن!!
ناشناس۴۸۰۶۲۶۱۳:۴۰:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۶
اینو بهش میگن همان گیجی ...
ناشناس۴۸۰۶۹۱۱۴:۰۵:۲۸ ۱۳۹۷/۵/۱۶
سفر خارج رو باید اسمشو گذاشت مرخصی ...

پربحث‌های امروز

 1. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 2. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 3. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 4. توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران   

 5. طرح نمایندگان برای تغییر نام یک وزارتخانه + متن

 6. مقصر آقای پول است!

 7. رحمانی اعلام کرد: معادل سازی خودروهای ثبت نامی/ دستور افزایش عرضه خودرو صادر شد

 8. آماده‌سازی پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی

 9. مردم در تنگنا هستند

 10. دفاع ابطحی از موسوی خوئینی ها: پاسخ تاریخی به حرفهای او بدهید

 11. جدیدترین ترفند در سرقت خودرو را بدانید+ عکس

 12. جزئیات حادثه حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله در لواسان + عکس

 13. روزهایی که خانه‌دار شدن‌ رویا نبود

 14. موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند

 15. نوبخت: از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود

 16. تشییع پیکر زنده‌یاد«حسین محب‌اهری»  

 17. سرانجام مبهم برگزیت و بحران در دولت انگیس/ جدال کوربین و ترزا می به کجا خواهد انجامید

 18. وعده جدید اروپا برای تجارت پساتحریمی با ایران

 19. پشت پرده جدایی کی‌روش از تیم‌ملی

 20. شیر و ماست کم چرب بهتر است یا پر چرب؟

 21. "پیام" به سرعت لازم برای قرار گرفتن در مدار نرسید/"سفیر" حامل "دوستی" می‌شود

 22. چرا برای برجام جشن تولد سه سالگی نمی‌گیرید؟

 23. نماینده مجلس: با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم

 24. قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

 25. منظم‌ترین شهر ایران  

پربحث‌های دیروز

 1. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 2. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 3. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 4. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 5. حسین محب اهری درگذشت

 6. در ماه های آینده چه توطئه هایی در پیش است؟

 7. فیلمی از لحظه جدا شدن ماهواره پیام از ماهواره بر سیمرغ  

 8. واکنش روحانی به قرار نگرفتن ماهواره "پیام "در جایگاه خود

 9. نماینده ای که در چادر و کانکس زندگی می کند + تصاویر

 10. نگرانیم اما امیدواریم

 11. تصویری عجیب از رونالدو در عربستان!  

 12. واکنش عباس عبدی به مناظره جنجالی زاکانی و تاجزاده

 13. روحانی: سال‌ها در فقر زندگی کردم   

 14. ظریف: بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی نقض آزادی بیان است

 15. سرلشکر جعفری: جمهوری اسلامی ایران آنچه در سوریه دارد را حفظ خواهد کرد/ با دم شیر بازی نکنید!

 16. چرا برخی جوانان به کلی قید ازدواج را می‌زنند؟

 17. فرزندان مجری بازداشت‌شده پرس‌تی‌وی به دادگاه آمریکا احضار شده‌اند

 18. مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان

 19. طنز/ واقعا هدف برجام چه بود؟ زنو ناوین!  

 20. وزیر راه و شهرسازی: اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد را صرف اجاره بها می‌کنند

 21. ریس سازمان فضایی: طی شش تا هشت ماه می توانیم ماهواره با کیفیت بهتر از پیام بسازیم

 22. پورابراهیمی: گرفتار لابی دولت دربودجه هستیم/ طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین/ لایحه بودجه با شرایط جنگ اقتصادی منطبق نیست

 23. واکنش یک نماینده به پیشنهاد حذف پتروشیمی کرمان

 24. تشییع پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷  

 25. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

پربحث‌های هفته

 1. همسر شهید حججی ازدواج کرد؟

 2. درباره زائری‌ها و آقامیری‌ها

 3. درباره صحبت های بازیکن مشهور راجع به افغانستانی ها

 4. ناامیدی از اروپا برای حفظ برجام و تجویز دوباره مذاکره با آمریکا

 5. بازداشت خبرنگار پرس‌تی‌وی در آمریکا

 6. موشک ماهواره‌بر حامل «پیام» نشد!

 7. تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

 8. سقوط هواپیما حوالی صفادشت تهران/بوئینگ ۷۰۷ باری ارتش در فرودگاه فتح دچار سانحه شد/هواپیما 16 سرنشین داشت/15 کشته و یک مصدوم تا این لحظه/ اسامی کامل جانباختگان+تصاویر  

 9. بی حجابی اجباری!

 10. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 11. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 12. وعده حجاریان برای اغتشاش از جنوب تا شمال تهران

 13. آیا ایراد از مسلمانی ما است؟

 14. پولی شدن تونلها / طرحی که شهردار تهران از آن بی‌خبر است !

 15. با این شرایط، عقل نمی گوید: ازدواج کن

 16. ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد

 17. توکلی: سه قوه با تبانی برخورد با حقوق‌های نجومی را بر زمین گذاشتند

 18. جدال اصلاح طلبان و دولت اعتدال/ خبری از حال و روز مردم دارند؟

 19. فرشته نجات تنها سرنشین زنده مانده حادثه بوئینگ ۷۰۷

 20. اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۹۸ چه خواهند کرد؟/ روحانی و بهره‌برداری سیاسی از هاشمی/ CFT به مجمع می‌رود

 21. نامه عجیب استاندار اصفهان به رئیس جمهور

 22. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 23. واکنش پزشکیان به حاشیه‌های پیش آمده برای یکی از نمایندگان مجلس/ اتهام نماینده ملکان آشکار شود، غیرقابل گذشت است

 24. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 25. روحانی: نه شلاق ساواک و نه شلاق بر آبرو، نتوانست هاشمی را به زانو درآورد/ به موشک های دفاعی و علمی خود فخر می کنیم؛ بزودی دو ماهواره به فضا خواهیم فرستاد

پربحث‌های امروز

 1. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 2. رحمانی اعلام کرد: معادل سازی خودروهای ثبت نامی/ دستور افزایش عرضه خودرو صادر شد

 3. آماده‌سازی پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی

 4. مردم در تنگنا هستند

 5. روزهایی که خانه‌دار شدن‌ رویا نبود

 6. نوبخت: از سال آینده پرداخت یارانه‌ها ‌استانی می‌شود

 7. قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار

 8. چرا دیروز معامله گران ارز نتوانستند قیمت ارز را بالا ببرند؟

 9. آیا کاهش قیمت نفت نگران کننده است؟

 10. آغاز پیش‌فروش خودرو با قیمت‌های جدید

 11. سرانه مصرف آب ایران ۷۰ لیتر بالاتر از استانداردهای جهانی/ بیشترین مصرف به حمام و شستشو اختصاص دارد

 12. ازبکستان به استرالیا رسید؛ژاپن منتظر مصاف عربستان و قطر

 13. حذف صفر از پولی ملی با کدام هدف؟

 14. پرداخت 4 هزار و 500 میلیارد تومان در مرحله اول بسته‌های حمایتی

 15. توقف پروازهای مهرآباد به دلیل ‌شرایط جوی‌ و کاهش دید افقی

 16. چند درصد مردم یارانه می گیرند

 17. افزایش ۱۴۰ تومانی نرخ دلار/ سکه ۳ میلیون و ۹۲۸ هزار تومان+ جدول

 18. پاتک چینی به رکود مسکن

 19. تب چند میلیاردی قیمت زمین در پایتخت/ چرا زمین‌های ارزان در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد؟

 20. پالادیوم رکورد زد؛ قیمت طلا بالا ماند

 21. آپارتمان هایی با قیمت کمتر از یک میلیارد در تهران+ جدول

 22. چراغ سبز بانک آمریکایی به افزایش 10 دلاری قیمت نفت

 23. سه باور اشتباه معامله‌گران ارز

 24. همتی: سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان به زودی عملیاتی می‌شود

 25. آخرین وضعیت متراژ مسکن در تهران

پربحث‌های دیروز

 1. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 2. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 3. نگرانیم اما امیدواریم

 4. وزیر راه و شهرسازی: اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد را صرف اجاره بها می‌کنند

 5. پورابراهیمی: گرفتار لابی دولت دربودجه هستیم/ طرحی برای افزایش پلکانی قیمت بنزین/ لایحه بودجه با شرایط جنگ اقتصادی منطبق نیست

 6. چه تعداد ایرانی یارانه می‌گیرند؟

 7. معرفی واحد جدید پول ایران در تلویزیون

 8. آیا آب طلا برای رفع ترس مفید است

 9. سن استخدام افزایش می‌یابد؟

 10. واکنش وزیر صنعت به اعتراض برخی خریداران خودرو

 11. کشف فساد ۲۲ میلیون دلاری در مازندران

 12. در نظام مالیاتی باید از فرد محوری به سمت سیستم محوری حرکت  کنیم

 13. مزایای برگزاری مجالس در باغ عروسی

 14. ایران در بدبینانه‌ترین حالت چقدر نفت صادر می‌کند؟

 15. بسته حمایتی افراد تحت پوشش تامین اجتماعی از شنبه واریز می‌شود

 16. سکه امروز با چه قیمتی معامله شد؟

 17. همتی: بانک‌مرکزی نیازهای ارزی را با قدرت تامین می‎کند

 18. حذف صفرها از پول، نیازمند استدلال محکم و مستدل است

 19. پوری حسینی از یک پست مهم برکنار شد

 20. بهره‌برداری از 2 هزار نیروگاه کوچک مقیاس در سطح کشور

 21. دیدار مدیرعامل بانک انصار با معاون توسعه مدیریت‌وجذب‌سرمایه معاونت علمی‌وفناوری ریاست جمهوری

 22. قیمت طلا کاهش یافت

 23. موافقت دولت با اصلاحات مصوبه ترخیص خودرو

 24. سازمان اداری و استخدامی شفاف سازی کند/ پست سازمانی " سطح امور" چیست؟ + سند

 25. یارانه نقدی دی امشب واریز می‎شود

پربحث‌های هفته

 1. قبول کنیم خودروساز کامل نشدیم؛ مونتاژکار خوبی هستیم/ کمک ۱۵ هزار میلیارد تومانی دولت به خودروسازان/ آغز فروش فوری و نقدی سایپا از امروز

 2. مدیرعامل ایران خودرو: اگر قیمت خودرو زودتر گران می‎شد، به تعهدات عمل می‎کردیم

 3. ابعاد جدید فساد در خصوصی‌سازی/فروش کارخانه ۱۰هزار میلیاردی به ۷۰میلیارد تومان به یک بی‎سواد

 4. عسگراولادی: بعد از ۶۴سال، دو ماه است صادراتم را متوقف کردم

 5. رییس کل بانک مرکزی: مردم هشیار باشند/ آغاز دور جدیدی از جنگ روانی آمریکا علیه ایران/ تامین ارز از طریق هند، کره جنوبی و چین شتاب گرفته است

 6. قیمت جدید انواع محصولات سایپا اعلام شد/ پراید ۳۰ میلیون تومان

 7. سروش: سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است/ پراید تولیدی امروز با پراید قبلی متفاوت است

 8. اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟

 9. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

 10. نگاه برخی مدیران؛ رشد اقتصاد ایران و بزرگ‌ترین خیانت به اقتصاد مقاومتی

 11. افزایش ۳ برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری

 12. رئیس کل بانک مرکزی با ترخیص خودروهای وارداتی مخالفت کرد

 13. ۸۵ ‌درصد بودجه برای ۱۵ ‌درصد شاغلان

 14. ۳۰ نکته درباره بودجه ۹۸

 15. ۵ شغل پردرآمد در ایران را بشناسید

 16. رحمانی: مردم از نوسان قیمت‌ها ناراضی هستند/ همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم

 17. توکلی: دولت بجای خریدار آلومینیوم المهدی و هرمزال اقساط «ساچه» ایتالیا را داد تا آبرویش نرود

 18. کلاه گشادی که در مزایده «مغان»بر سر دولت رفت

 19. جزئیات پرواز ۱۴ فروند بوئینگ ۷۰۷‌ در ایران‌/توقف تولید‌ ۷۰۷ از سال ۱۹۷۹ ‌

 20. نگرانیم اما امیدواریم

 21. سایپا: پراید ارزان ترین خودرو جهان است

 22. افزایش چند ده درصدی قیمت خودروهای داخلی تورم‌زاست

 23. اعلام دور جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو

 24. روایت‌های متناقض از فروش آلومینیوم المهدی و هرمزال؛ تاراج یا حراج؟

 25. ۵.۵ میلیارد کیلووات ساعت برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر تحویل شبکه شد

آخرین عناوین