مگنت-ستاره یک مربع

رئیس کل جدید بانک مرکزی: همتی:نظام تکلیف کردکه مسئولیت بانک‌مرکزی را بپذیرم/تنها یک بازار ارز خواهیم داشت؛ خرید و فروش ارز دیگر قاچاق نیست/ اجرای بسته جدید ارزی از ۲ روز آینده/ارز مسافرتی از این به بعد آزاد است

گروه اقتصادی الف،   3970514224 ۴۸ نظر، ۳ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
همتی:نظام تکلیف کردکه مسئولیت بانک‌مرکزی را بپذیرم/تنها یک بازار ارز خواهیم داشت؛ خرید و فروش ارز دیگر قاچاق نیست/ اجرای بسته جدید ارزی از ۲ روز آینده/ارز مسافرتی از این به بعد آزاد است

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰تومانی به کالاهای اساسی تا فروردین۹۸ اختصاص خواهد یافت، گفت: نرخ کالاهای اساسی تا زمان مذکور، تغییر نخواهد کرد و رئیس جمهور نیز روزانه گزارش می‌گیرد.

به گزارش الف، عبدالناصر همتی، رئیس کل جدید بانک مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به این سوال که ما منتظر حضور شما به عنوان سفیر چین در ایران بودیم، گفت: نظام تکلیف کرد که مسئولیت بانک مرکزی را بپذیرم.

وی افزود:خوشحال هستم که در جایی خدمت می‌کنم که برای مردم می‌توان کاری کرد؛ ضمن اینکه امیدوارم به اعتماد رئیس جمهور پاسخ دهم.

تراز ارزی مثبت است

به گفته همتی، همه کالاها بر اساس نرخ ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی که اکنون به ۴۴۰۰ تومانی رسیده است، وارد کشور شده است، البته حاشیه سود بازار ثانویه نیز اندک بوده است و با توجه به اینکه خرید و فروش ارز ممنوع بود، در حاشیه این بازار نرخی شکل گرفته بود که بر کل اقتصاد ایران سایه افکنده بود، ضمن اینکه رانت هایی نیز در راستای ارز ۴۲۰۰ تومانی شکل گرفته بود، اما اقدامات حقوقی نیز در رابطه با تخلفات صورت گرفته در این بخش در حال انجام است.

وی تصریح کرد: شرایط اقتصادی ایران خوب است، از نظر تراز ارزی نیز تراز مثبت است و مشکلی برای اقتصاد کشور پیش نیامده است، پس اکنون که تراز ارزی خوب است اشکالی ندارد که بازار ارز را باز کرده و اجازه دهیم که فعالان اقتصادی با هم آزادانه کار کرده و بازار ارز را عمق بخشند و شفاف کنند.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: رئیس کل سه قوه ساعتها وقت گذاشته و بر روی گزارش کارشناسی بانک مرکزی تائید نهادند. این در حالی است که در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه نیز این موضوعات مطرح شد و ارزیابی های لازم صورت گرفت، پس اکنون جواب مثبت به بانک مرکزی داده شده تا این طرح را در جامعه اجرا کند.

تثبیت قیمت کالاهای اساسی تا فروردین ۹۸

همتی گفت: دغدغه عمومی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و سایر مسئولان نظام این است که کالاهای اساسی و ضروری و دارو، تجهیزات پزشکی به قیمت ثابت و بدون افزایش نرخ، به دست مردم برسد که این یک دغدغه مهم رئیس جمهور هم بوده است که در این زمینه هم حساسیت کافی داشته‌اند، بنابراین وزارتخانه های صمت، جهاد و بهداشت مکلف شده اند که فهرست کالاهای ضروری یعنی حتی بالاتر از کالاهای اساسی را بازنگری کرده و در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیز که باید حتما در اختیار مردم قرار گیرد، در گروه اول قرار گرفته که این به معنای یک بازار نیست.

وی اظهار داشت: نرخ کالاهای اساسی تا پایان فروردین ۹۸ بدون تغییر باقی خواهد ماند و البته ارز هم تا همان زمان به نرخ ۴۲۰۰ تومانی در اختیار آنها قرار می‌گیرد؛ البته نظارت کافی نیز صورت می گیرد که انحراف در این زمینه وجود نداشته باشد. بر این اساس وزرا قول داده اند که این موضوع را به عنوان یک وظیفه اولیه و اصلی خود در دستور کار قرار دهند که نظارت کافی داشته باشند و رئیس جمهور نیز روزانه این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

همتی با بیان اینکه عمق بازار ثانویه تعمیق خواهد شد، گفت: در گذشته قرار بر این بود که بیست درصد از صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات خود را به بازار ثانویه ارایه کنند، که البته این بازار به صورت کامل شکل نگرفت، اما غیر از کالاهای اساسی، اکنون همه کالاها باید از این بازار تامین ارز شوند، بر این اساس تمامی واردکنندگان بر اساس برنامه ریزی که وزارت صمت خواهد داشت و بر مبنای ثبت سفارشی که برای کشور و کارخانجات ضروری است، از این بازار تامین خواهد شد.

عرضه کنندگان ارز در بازار ثانویه چه کالاهایی هستند؟

وی اظهار داشت: پتروشیمی‌ها، فولادی‌ها، گاز، میعانات گازی و فرآورده های نفتی مجموعا به عنوان عرضه کنندگان ارز در بازار ثانویه عمل خواهند کرد و قیمت هم بر اساس عرضه و تقاضا است، البته عرضه و تقاضا این طور نیست که رها باشد، اگرچه معتقدیم که بازار بهترین کار را خواهد کرد، اما ما در نرخ دخالت نمی کنیم، اما ارز پرقدرت بانک مرکزی نیز حضور خواهد شد و در مواقع ضروری، بازار را هدایت خواهد کرد، پس نرخ شناور مدیریت شده خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: صادرکنندگان اگر ارز خود را در مدت زمان تعیین شده به بازار ثانویه ارایه نکرده باشند، باید مابه التفاوت را با نرخ بازار آزادی که شکل خواهد گرفت، به حساب خزانه واریز کنند.

وی اظهار داشت: دولت راجع به نرخ دخالت نمی کند و این نرخ را اعلام نمی کند و نخواهد کرد، بنابراین بازار آزاد قیمت را شکل خواهد داد، ضمن اینکه مطمئن باشید که نرخی که در این بازار شکل می‌گیرد، به خاطر عمق زیاد بازار ثانویه جدید، حتما نرخ بهینه ای خواهد داشت.

هیچ نرخی را اعلام نخواهم کرد

همتی گفت: امیدواریم نیاز به دخالت ارز پرقدرت خود در بازار نداشته باشیم، اما معتقدیم که بازار باید خود را کنترل کرده، البته سیاست من هم اضافه کردن ذخایر ارزی بانک مرکزی است و امیدواریم که از این ارز مداخله ای استفاده نکنیم.

وی اظهار داشت: آن دسته از کالاهایی که در وزارت صمت ثبت سفارش خواهند شد، از بازار ثانویه تامین ارز خواهند کرد؛ پس اولویت بندی دو و سه نیز نخواهیم داشت.

همتی گفت: اگر از مصرف کنندگان حمایت کنیم، به طور خود به خودی تولیدکنندگان نیز حمایت خواهند شد. این در حالی است که نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست تولیدکنندگان نمی‌رسید؛ این در حالی است که نرخ دستوری حتما رانت و فساد خواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص عملکرد صرافی‌ها در بسته جدید ارزی گفت: یکی از مشکلات کنونی ،عدم تامین ارز از سوی مردم در مصارف مسافری و پزشکی بود؛ بنابراین تصمیم دولت بر این شد که خرید و فروش ارز در صرافی ها مجاز باشد، همه صرافی ها خرید و فروش ارز را خواهند داشت و برای سفر خارجی و خدمات نیز تامین اسکناس خواهند کرد. امیدواریم صرافی‌ها که مدتی است فعالیتشان تعطیل بوده است، به دولت و مردم کمک کنند تا این بازار شفاف شود و نیازهای واقعی مردم را با نرخ ارزی که در بازار ثانویه شکل گرفته است، تامین کنیم.

وی اظهار داشت: بازار صرافی ها، خرید و فروش خرد انجام می دهند، خرید و فروش تا ده هزار دلار نیز مجاز است. باید در بازار ثانوی، تسویه ارز صرافی ها نیز صورت می گیرد. در این میان صادرات غیرنفتی غیر از پتروشیمی ها و مواردی از این دست، می توانند تامین کنندگان ارز صرافی ها باشند. اگر این روند صادرات پتروشیمی پیش رود، به ۴۰ میلیارد دلار در سال جاری خواهیم رسید؛ چراکه در ۴ ماهه ابتدای سال جاری، ۱۵ میلیارد دلار صادرات پتروشیمی داشتیم.

بر روی بازار ارز سوار خواهیم شد

همتی گفت: اختلاف اسکناس و حواله در بازار تا حد معقولی قابل قبول است؛ نرخ بازار از ادغام بازار ثانویه و سامانه نیما به دست می‌آید. ما مشکلی برای ارز نداریم حتی در دوره تحریم ها نیز مشکلی نخواهیم داشت.

وی افزود: انتظارات برای مردم بسیار مهم است، ما در سیستم دولتی و شما در رسانه باید انتظارات مردم را مثبت کنند؛ البته عواملی گرایش منفی در بازار ایجاد می کنند، در حالیکه واقعیت این طور نیست؛ وقتی که ما خرید و فروش ارز را محدود کرده بودیم، فشار بر روی معاملات سکه افتاد؛ اما با توجه به نرخ پیش روی دلار، بازار سکه نیز فرو خواهد ریخت.

رئیس کل بانک مرکزی، تغییرات نرخ ارز در این دوره، اثرات خود را بر روی تورم تخلیه کرده است؛ البته مسکن، خودرو و برخی کالاها، گران شده اند و تاثیر خود را بر روی تورم گذاشته است، اگر نرخی که در بازار شکل می‌گیرد که البته با نرخ قبلی بسیار تفاوت خواهد داشت، متعادل باشد، نرخ تورم متعادل خواهد بود. ما با این سیستم بر روی بازار ارز سوار خواهیم شد.

جلوی خروج سرمایه از کشور را می گیریم

همتی گفت: با کنترلی که خواهیم داشت اجازه خروج سرمایه را نخواهیم داشت، ما ورود ارز به کشور را از سوی صرافی ها مجاز اعلام کرده ایم که هم طلا و هم اسکناس می توانند وارد کنند.البته اشخاص حقیقی نیز می توانند ارز و طلا وارد کنند؛ این در حالی است که این کار البته در تخصص صرافی ها است.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: به هر کسی که توانایی واردات طلا داشته باشد، دولت به او اجازه می دهد. این در حالی است که با رئیس سازمان بورس نیز صحبت کرده ایم که می خواهیم کنترل بازارهای ثانویه را از طریق بازار باز و بازارهای موازی خواهیم کرد. یعنی بازار مالی را در کنار بازار ثانویه قرار خواهیم داد و از ابزارهای بازارهای مالی استفاده بهینه خواهیم کرد؛ ضمن اینکه برای استفاده از بازارهای مالی نیز ظرف دو هفته آینده تصمیمات خوبی را اعلام خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: فردا به صورت جدی با صادرکنندگان و صرافی ها جلسه برگزار خواهیم کرد و اجرای بسته را به روز سه شنبه پیش رو موکول خواهیم کرد.

همتی گفت: بانک مرکزی مجاز شده است که سپرده های ارزی مردم را جذب کند و بانکهای عامل نیز مجاز شده اند که سپرده های ارزی را به عنوان عامل بانک مرکزی جذب کنند و البته نرخ سود را نیز ابلاغ خواهیم کرد. برخی از بانکها در مورد سپرده های ارزی به مردم جفا کردند. ما این اطمینان را به مردم می دهیم که از سپرده های ارزی سود بگیرند و ارزش روز دارایی خود را حفظ کنند.

وی افزود: مردم هم باید دولت را کمک کنند؛ چراکه تلاش دولت برای رفاه مردم است و باید مشکلات و فشارهای بین المللی را حل و فصل کند. ما هم باید به دولت کمک کنیم. در ترکیه نیز این اتفاق رخ داده است.

بازار کوچه و پس کوچه را کنترل می کنیم

همتی گفت: در همه کشورهای پیشرفته حتی بازار کوچه و پس کوچه وجود دارد، اما کنترل خواهیم کرد. رئیس بانک مرکزی نباید معمولا حرف بزند، بالاخره همه جای دنیا بیانیه می دهد و خود زیاد حرف نمی زند، اما جاهایی که ضروری باشد حتما به مردم توضیح می دهم. شخصا در این شرایط سخت، این مسئولیت را قبول کردم و تمام داشته های علمی خود را به کار خواهم بست و اعتماد عمومی به بانک مرکزی را باز خواهم گرداند.

ارز مسافرتی از این به بعد آزاد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: افرادی که بلیت تهیه کرده اند برای روزهای پیش رو، حتما ارز خود را به نرخ قبلی دریافت خواهند کرد. این در حالی است که از این پس ارز مسافرتی معنا نخواهد داشت.

وی افزود: بازار پول باید در خدمت کوتاه مدت بوده و بازارهای سرمایه به سمت تامین مالی بلندمدت باشد. من راجع به بازار سرمایه ایده دارم و البته سهامداران بازار سرمایه مطمئن باشند که بنده در کنار آنها هستم. من ۱۵ سال در این سمت بوده ام که تعلق خاطر دارم.

نرخ سود بانکی را هنوز تعیین تکلیف نکرده ایم

همتی با بیان اینکه تنها ده روز است که به بانک مرکزی آمده ام گفت: روابطم با بانکی ها خوب است و با بانکها رفاقت دارم، البته نظارت حرفه ای را نیز اعمال خواهم کرد و اگر تخلف کنند، حتما برخورد خواهم کرد، اما در رابطه با سود و اضافه برداشت با بانکها به زودی صحبت خواهم کرد. بانک مرکزی وظیفه دارد تا ارزش پول ملی را حفظ کرده و تورم را کنترل نماید. این در حالی است که بانکها باید ضوابط جدی را رعایت کرده و از خلق پول جلوگیری کنند. پس از ساماندهی بازار ارز، به بانکها خواهیم پرداخت.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۷همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد
۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷رئیس کل بانک مرکزی: در نرخ دلار بازار ثانویه دخالتی نمی‌کنیم
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی انتخاب شد
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷توصیه ارزی رئیس کل اسبق بانک مرکزی به رئیس کل جدید
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷نباید انتظار داشت با بسته جدید ارزی بازار ارز سامان یابد/ دادن ارز مسافرتی اشتباه است/ توصیه کارشناسان به همتی
۱۶ اَمرداد ۱۳۹۷همتی: بازار ارز و سکه را با کمک مردم به ثبات می‌رسانیم
۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷امشب، اعلام بسته جدید ارزی از سوی همتی
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷آغاز تغییرات در بانک مرکزی/ عراقچی از معاونت ارزی رفت
۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷پیشنهاد ۲ اقدام عملیاتی به بانک مرکزی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها
۹ اَمرداد ۱۳۹۷پورابراهیمی خبر داد: توافق مجلس و دولت در مورد سیاست‌های جدید ارزی
۹ اَمرداد ۱۳۹۷اعمال فشار «حلقه نیاوران» برای تصاحب پست های مدیریتی بانک مرکزی!
۸ اَمرداد ۱۳۹۷رئیس جمهور از افراد تکراری و املاء بنویس برای تیم اقتصادی استفاده نکند/ در عرصه اقتصادی به یک فرمانده شجاع نیاز داریم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۷۷۵۳۶۲۳:۲۰:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
نظام .. به شما تکلیف کرده است؟ چرا نمی‌گویی چون میتوانم مسيولیت را قبول کرده ام؟ شاید به خودت اعتماد نداری؟ به امید موفقیت مدیران دلسوز و مردمی نظام جمهوری اسلامی
ناشناس۴۷۷۵۳۸۲۳:۲۰:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
افای هاشمی وزیر بهداشت همانطور که طیب نیا عملگرد بانکداری ایران را متلاشی کرد و یا ظریف اراک را متلاشی و سیمان گرد هاشمی هم صنعت بیمه ایران را متلاشی کرد که صداش در اومده. الان ثروتمند ترین کشورهای دنیا مانند امریکا یا ژاپن یا المان در بیمه همگانی مشکل اساسی دادند ولی در ایران به راحتی همه را بیمه می کنیم و بعد میگیم چرا کسر بودجه و چاپ پول و سقوط ارزش پول ملی داریم. البته مدیران ان کشورها هم اگر نظارت نبود بدشان نمی امد از این اقدامات تخریبی کنند و خودشون رابرای چند صباحی معروف و لایق مدال لیاقت و سکه کنند
ناشناس۴۷۷۵۵۲۲۳:۲۵:۴۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
اقای همتی تا زمانی که برای بازار و نرخ ارز دستوری عمل می کنید انتظار همین وضببعت را داشته باشید. اقای طیب نیا که بورس ۵ ستاره دولت مالزی برای خدمات ویژه! در بهبود روابط اقتصادی ایران و مالزی را گرفته. اقای سیف هم که می خواد سفیر خانواده در استرالیا بشه. شما هم همین خط هوایی را ادامه بده و سفیر ایران در نیوزلند بشو. دیر بجنبی هم اتاق اقای عراقچی می شی
ناشناس۴۷۷۵۸۰۲۳:۴۳:۲۵ ۱۳۹۷/۵/۱۴
دوست عزیز، انتشار اخبار منفی و القا آن به جامعه، بازی کردن در زمین دشمن است. امید است که آقای دکتر همتی بازار ارز را سروسامان داده و در کار خود موفق شوند.
ناشناس۴۷۷۶۰۸۰۰:۰۱:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مهم اینه که همه احساس تکلیف میکنن !!!!!
ناشناس۴۷۷۶۴۲۰۰:۲۴:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
تعیین نرخ رو بر عهده بازار ثاتویه گذاشته. این حرکت خوبیست‌.
ناشناس۴۷۷۶۴۹۰۰:۳۰:۲۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
پرفسور یکبار دیگه دقیق بخوون
ناشناس۴۷۷۶۵۲۰۰:۳۴:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
عادت کردیم به حرف .. زدن!!
ناشناس۴۷۷۶۸۸۰۱:۰۲:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
فك كنم صحبتاشو درست مطالعه نكردي
ناشناس۴۷۷۶۹۲۰۱:۰۳:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
گفت نرخ توافقی نه دستوری
ناشناس۴۷۷۸۵۷۰۷:۳۱:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
این سیاست جدید بانک مرکزی مطمینا تاثیر مثبتی بر بازار خواهد داشت ولی هنوز مواردی هست که نیاز به بازنگری داره: 1.نظارت بر عملکرد صرافی ها در خصوص فروش ارز و الزام آنها به ثبت مشخصات خریداران ارز پس از اخذ مستندات لازم از آنها به منظور جلوگیری از خروج سرمایه 2.مسدود کردن دستگاه های کارت خوان فعال در صرافی های خارج از کشور در حال حاضر امکان خرید ارز(خروج سرمایه) به راحتی از طریق دستگاه های کارتخوان فروشگاهی در کشورهایی نظیر گرجستان، ترکیه، کاناد و .... به راحتی وجود دارد و قطعا بخش عمده خروج سرمایه که صرف خرید ملک و یا ورود کالاهای قاچاق می گردد از این طریق انجام میشود. 3.دولت حتی در خصوص کالاهای ضروری و اساسی باید بر اساس نرخ بازار آزاد وارادات کالا را انجام دهد و مابتفاوت این نرخ با نرخ بازار دوم رو به صورت ریالی در اختیار واردکنندگان قرار دهد تا از ایجاد رانت جلوگیری نماید.
ناشناس۴۷۸۰۹۱۰۹:۳۱:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
این تغییرات مثبت هست ولی به شرط نظارت درست بر عملکرد صرافی ها باید صرافی ها مکلف بشن که ارز خریداری شده رو حتما در سامانه سنا ثبت کنند و یا یک درصد سود در اختیاران متقاضیان قرار بدن ضمنا هیچ مکانیزمی هم برای عدم انجام حواله هایی که قبلا به راحتی توسط صرافی ها انجام میشد و حالا یا برای خرید ملک و یا کالا(قاچاق) مورد استفاده قرار می گرفت در این طرح دیده نشده که می تونه زمینه سفته بازی و مشکلات قبلی رو مجددا بوجود بیاره
ناشناس۴۷۸۳۳۱۱۱:۳۰:۲۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خب پس به زودی شاهد رونق روابط با استرالیا خواهیم بود.
ناشناس۴۷۷۵۶۲۲۳:۲۹:۳۱ ۱۳۹۷/۵/۱۴
داستان تکراری . بعد از تحریم دوباره بابک زنجانیها و ... ها باید وارد کنند
خ۴۷۷۵۷۹۲۳:۴۳:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
حالا یعنی چی ؟ دلار بشه 6 تومن همه راضی باشیم بگیم ارزون شد؟!! 3700 کجا و این قیمتا کجا... طبق معمول به مرگ میگیرن به تب راضی بشیم
ناشناس۴۷۷۵۸۷۲۳:۵۰:۰۹ ۱۳۹۷/۵/۱۴
از شروع صحبتشون بازار شبانه لحظه ای قیمتش بالا رفت امروز آخرین قیمت مثقال طلا در بازار 1210000تومن معامله شد و با همین قیمت بسته شد. اما از لحظه صحبت ایشون در بازار شبانه و غیر رسمی تا مثقالی 12500000 بالا اومد متاسفانه. خدا عاقبت مردم رو بخیر بگرداند.
ناشناس۴۷۷۶۱۱۰۰:۰۳:۳۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
امثال ... دوباره برای کالاهای اساسی ارز ۴۴۰۰ میگیرن و تو بازار به ارز ثانویه،بلکه بیشتر میفروشن بیچاره مردم
ناشناس۴۷۷۶۲۷۰۰:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ارز دولتی برای کالاهای اساسی تولید رانت می کند. دولت چگونه می خواهد بر وارد کننده کالاهای اساسی نظارت کند تا کالای اساسی وارد شده بدون سودهای آنچنانی به دست مردم برسد؟ این سیاست ها چون به اصطلاح ساختار نمی پردازد در بلند مدت جواب نمی دهد. بانک مرکزی باید استقلال داشته باشد که در ایران ندارد. بانک مرکزی شده نهاد چاپ پول برای دولت.
آزاد۴۷۷۶۳۴۰۰:۱۷:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مدیران سابق معاونت ارزی بانک مرکزی از معاون ارزی سابق تا مدیرکل سابق و مدیران زیرمجموعه را باید به سوال بکشید ببینید چه بلایی سر ارز آوردن.
بی چاره۴۷۷۶۳۵۰۰:۱۸:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ما که نفهمیدیم چه میخواد بکنه! اما امیدواریم موفق بشه کاری کنه که تتمه پول جیب ما دیگه کم نشه.
ناشناس۴۷۷۶۴۵۰۰:۲۷:۳۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
من فکر نمیکنم صحبتای آقای رییس چیزی رو عوض کنه چون این صحبتها چیز تازه ای نیست قبلا هم گفته شده با اشکال گوناگون ولی یادمان نره قراره از فردا تحریم شروع بشه
محمد امین شفیعی۴۷۷۶۴۷۰۰:۲۸:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
برای اولین بار یه اقتصاد دان پیدا شد که به بازار آزاد بها بده .... من به شدت به ایشون امیدوار شدم.... شک ندارم ک اگه همه با ایشون همکاری کنن اساس اقتصادمون درست میشه .... برین مصاحبشو دانلود کنین و گوش بدین کشور ما چنین مدیرانی لازم داشت
امین۴۷۷۶۷۱۰۰:۴۵:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
دلار را به قیمت 3700.... در سال قبل برسانید اگر رساندید یعنی اینکاره اید
ناشناس۴۷۷۶۹۱۰۱:۰۲:۵۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
متاسفانه زیادی خوشبینانه است. با شروع تحریمهای آمریکا، توان دولت و صادرکنندگان برای تزریق ارز به بازار اصلی (نرخ دولتی ارز) و بازار ثانویه کاهش خواهد یافت و به تبع آن دوباره فنر افزایش نرخ ارز بطور انفجاری آزاد میشود. دولت هم بدلیل کمبود منابع ارزی فقط قادر به حمایت از ارز کالاهای اساسی و دارو خواهد بود و در نتیجه بازار ثانویه که ارز تمام کالاها و خدمات دیگر مثل مواد اولیه کارخانجات و ماشین آلات و لوازم خانگی و موبایل و قطعات خودرو و ... و همینطور ارز مسافری را تامین میکند با مشکل افزایش شدید و کمبود ارز مواجه میشود که تبعات بعدی آن افزایش شدید تورم، تعطیلی کارخانه ها و واحدهای تولیدی و بیکاری و ... خواهد بود. یکی از راههای سرازیر شدن ارز به کشور، باز کردن دربهای کشور بر روی توریستها است که آنهم متاسفانه بخاطر سیاستهای عجیب و غریب فرهنگی ما راه بجایی نمیبرد و گردشگران استقبال نخواهند کرد. راه دیگر هم ورود به مذاکره ..
Ali۴۷۷۶۹۶۰۱:۰۷:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
چیزی که من دریافت کردم از صحبت های ایشون اینه که از فردا تمام کالاهای به جز به قول خودشون ضروری با دلار حول و حوش 9-10 هزار تومان خریداری میشه و منتظر تورم 200-300 درصدی باید باشیم!!!!
ناشناس۴۷۷۷۵۸۰۲:۲۲:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ارز پرقدرت بانك مركزي يعني چي ديگه؟ مگه ارز كم قدرت هم داريم؟ اگه ارزتون مثلا ;پر قدرت; بود كه حال و روزگارمون اينطوري نبود!
ناشناس۴۷۷۷۶۶۰۲:۴۱:۲۹ ۱۳۹۷/۵/۱۵
یک روز خرید فروش ارز جرم ، یک روز آزاد . این چه مملکتی هر روز سیاستی متفاوت . مردم چه گناهی کرده اند که مستوجب این مسئولان شده اند
ناشناس۴۷۷۷۶۹۰۲:۴۵:۳۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خوب بابا از اول این کارو می کردین تا وضع به این روز نیفته. اولین بار که نبود. این وضعیت دوره هاشمی هم بود دوره احمدی نژادم بود. همون موقع هم عیناً خرید و فروش ارز رو غیرقانونی کردن و بعد پشیمون شدن. هر مدیری سر کار میاد حتماً باید چرخ رو دوباره اختراع کنه و ضرر هنگفت به کشور بزنه بعد دوباره برگرده به اصول.
ناشناس۴۷۷۷۹۰۰۵:۴۰:۰۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
" بانک مرکزی وظیفه دارد تا ارزش پول ملی را حفظ کرده و تورم را کنترل نماید....
ناشناس۴۷۷۸۱۲۰۶:۵۶:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اینهمه مردم را گرفتید ... تحقیر کردید گفتید هر کس ارز خرید و فروش کنه اخلالگر اقتصادی و مفسد فی الارضه حالا یهو میگید همه چی آزاده ؟؟؟؟!!!!!!!
ناشناس۴۷۷۸۲۲۰۷:۰۳:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
حداقل سیف و بهمنی می گفتند که اینها حباب و توطئه و... است و قیمت واقعی دلار را اعلام می کردند، این یعنی اوضاع غیر قابل کنترل است و درهم و برهم
ناشناس۴۷۷۸۶۱۰۷:۳۵:۲۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مشکلی نیست اصلا دلار رو بکنین 100 هزار تومن ولی موقعه حساب کتاب کردنه تورم و افزایش حقوق نیاین با ارز 4400 حساب کنین!!!
ناشناس۴۷۷۸۶۵۰۷:۳۷:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
مثلا نامحسوس ولی به شیوه ای قدیمی قیمت ارز را سه برابر کردند و قیمتهای کالاهای اساسی رو بالا بردند
ناشناس۴۷۷۸۶۷۰۷:۳۹:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
اگر جنسی با ارز دولتی وارد شود میتواند به صورت قاچاق خارج گردد و دلار حاصل شده در بازار آزاد فروش رود. اگر دلار پایین باشد جنس از خارج به صورت قاچاق وارد و تولید داخل را از بین میبرد. در نتیجه چاره در مبارزه با قاچاق است که ظاهرا میلی در انجام آن نیست.
ناشناس۴۷۷۸۸۸۰۷:۴۸:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۱۵
از فردا قاچاق کالاهای اساسی که با نرخ مصوب توزیع خواهد شد شروع می‌شود و باز ما در نقطه شروع قرار میگیریم تا ما به ریل رابطه با جهان برنگردبم ...هیچ اتفاق ....ی در معیشت میلیونها ایرانی زیر خط فقر نخواهد افتاد
ناشناس۴۷۷۹۱۷۰۸:۰۳:۱۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
قيمت دلار به زودي 17000 تومان
m۴۷۷۹۲۰۰۸:۰۴:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خوشبینی یکی از نشانه های سلامتی است.
ناشناس۴۷۷۹۲۹۰۸:۱۱:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
بازم یه تومار حرف و پاس وعده ها به سال بعد. با این اوضاع حسنه ای که ما داریم گمون نکنم یه ساله بشه کاری کرد هر چند توی همین یک سال ...
ناشناس۴۷۸۰۰۱۰۸:۴۷:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۱۵
گروه چهارم به بالا ايا براى اين كالا ارز تخصيص و واردات ان ازاد شد يا فقط گروه يك و دو و سه از امروز ايا ثبت سفارش براى همه كالا ازاد شد البته با تحريم كشتيرانى عمل ازاد كردن و نكردن يكى است
ناشناس۴۷۸۰۸۰۰۹:۲۷:۴۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
يه چند سالي هم شما ... ببينيم چي ميشه!!!! بازار و اوضاع مردم شده محل سعي و خطاي شماها
ناشناس۴۷۸۰۹۲۰۹:۳۲:۳۰ ۱۳۹۷/۵/۱۵
در جهان امروز کمتر کشوری مشکل تورم و کاهش ارزش پول دارد نمیشه یک رئیس بانک مرکزی از خارج بیاریم البته از غرب نباشد و با آنها رابطه هم نداشته باشد
ناشناس۴۷۸۰۹۴۰۹:۳۶:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۱۵
به خاطر کاهش ارزش پول باید به ازای هر میلیون، یک ونیم میلیون بپردازند به سپرده گذاران به خاک سیاه نشانده اند مردم را
ناشناس۴۷۸۲۵۳۱۰:۵۸:۵۴ ۱۳۹۷/۵/۱۵
با کمال تاسف رئیس کل محترم با اتصال صرافی ها به بازار ثانویه و آزاد اعلام کردن هر نوع معامله ارزی کانال تنگ شده خروج ارز از کشور را بقول خودشان( آل ردی ) فعال کردند . بانکهای خصوصی نیز قرار شد دوستانه اضافه برداشت از بانک مرکزی داشته باشند ولی خلق پول نکنند . تولید کنندگان نیز قرار شد خصوصی منتها از طریق بازار ثانویه که فاقد تعریف و مکانیزم است توافقی از صادر کنندگان ارز بخرند. البته به ریسک تولید کننده و باشفافیت در عین خصوصی بودن
ناشناس۴۷۸۲۹۰۱۱:۱۵:۳۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
ضامن عمل كردن و فردا طرف دستگير نشه به بهانه چند بار مسافرت بعنوان سلطان سفر يا كسى كه طلا وارد كند بعنوان سلطان طلا كيه يادت رفت با ثبت نام كنندگان سكه چكار كردى
ناشناس۴۷۸۳۲۴۱۱:۲۹:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۱۵
آقای همتی وقتی شما در جایی مسئول شده‌اید معنی‌اش این نیست که فقط از داشته‌های علمی خودتان استفاده کنید. پس این همه متخصص به چه دردی خواهند خورد؟ ایده‌های آن‌ها باید خاک بخورد تا اینکه یک روز تصادفاً رئیس بانک مرکزی شوند؟ همه باید در مسئولیت خود از دانش همه افراد استفاده کنیم. "همه چیز را همگان دانند."
ناشناس۴۷۸۷۹۲۱۴:۰۸:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۱۵
البته سیاستهای جدید بانک مرکزی برای نهایت دو هفته است. دو هفته دیگه دوباره سیاستهای جدید بانک مرکزی اعلام میشه!
rassharif۴۷۸۸۸۵۱۴:۴۵:۱۱ ۱۳۹۷/۵/۱۵
واقعا فکر می کنید مردم باور کرده اند یک آقای همتی دولت نگه داشته است برای روز مبادا که بیاید و معجزه کند!؟ در حقیقت لازم است مبارزه کند. با دزدان چپ و راست. بالای مملکت پر شده است از مسئولین اشرافی که با هم نسبت فامیلی دارند و شراکت کاری/تجاری.
arman۴۷۸۹۲۲۱۵:۰۹:۵۷ ۱۳۹۷/۵/۱۵
خوب الان یده قدرت افتاد دسته پتروشیمیا .. تحریمام دقیقا همین نقطه رو نشونه رفته.. بعد از تحریما کمبود دلار نخواهیم داشت؟....بعد پتروشیمیا برای افزایش سهامشون دلارو بالا نمیبرن؟ برای افزایش سرمایه از این ابزار استفاده نمیکنن؟ دلارشون اگر تو بازار خارج از ثانویه گرونتر باشه چه تصمیمی میگیرن؟

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. نخستين توافق افتخارآميز ايران در خزر

 2. ادعای عجیب حمید فرخ‌نژاد در مورد ترامپ + عکس

 3. هوادار «چاقوکش» نفت مسجدسلیمان دستگیر شد +عکس و فیلم

 4. فرزندان «کریمی قدوسی» کجا هستند؟

 5. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 6. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 7. حکم پرونده "ثامن‌الحجج" صادر شد

 8. فلاحت‌پیشه: عراق توان پرداخت غرامت جنگی به ایران را دارد

 9. موسویان : برجام ثابت کرد که سیستم حکومتی آمریکا قابل اعتماد نیست

 10. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 11. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 12. رئیس گروه اقدام ایران: می‌خواهم گفت‌وگو با کشورها درباره ایران را به فراتر از برنامه هسته‌ای بکشانم

 13. واکنش پناهیان به سخنان اخیر روحانی  

 14. تغییرات کابینه به کجا رسید؟

 15. پاسخ ایرانی‌ها به خبرنگار سی‌ان‌ان: هرچه فشارها بیشتر شود، از ترامپ متنفرتر می‌شویم

 16. حمله هوادار نفت مسجد سلیمان به تماشاگران پرسپولیس با چاقو!  

 17. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 18. دلیل حمایت رهبر انقلاب از روحانی

 19. رمزگشایی از راه‌اندازی کارگروه مقابله با ایران و سیاست خارجی شکست خورده آمریکا

 20. آیا حزب‌الله قوی‌تر از ارتش اسرائیل است؟

 21. واکنش افشانی به قانون منع به کارگیری بازنشستگان

 22. کدام مسئولین به کمپین «فرزندت کجاست» پیوستند؟/ از ذوالنور تا ظریف و ربیعی

 23. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 24. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 25. رتبه ایران در دنیا از نظر قدرت خرید مردم

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 4. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 5. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 6. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 7. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

 8. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 9. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 10. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 11. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 12. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 13. فرزندان ضرغامی چه می‌کنند؟

 14. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 15. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 16. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 19. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 20. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 21. چهره‌ها در منزل مرحوم عزت الله انتظامی

 22. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 23. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 24. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 25. آیت الله علم الهدی: سیاست فرع دین است/ آمریکا در منطقه به دنبال نوکر است

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 9. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 10. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 11. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 12. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 13. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 14. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 15. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 16. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 17. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 18. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 19. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 20. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 21. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 22. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 23. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 24. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 25. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

پربحث‌های امروز

 1. احمد توکلی به رهبر انقلاب نامه نوشت و از تدبیر ایشان برای حل مشکلات اقتصادی تشکر کرد/ آمادگی دیده‌بان شفافیت و عدالت برای همکاری با قوا

 2. پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده/ وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی اگر بیشتر نشده، کمتر هم نشده است

 3. همتی مطرح کرد: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت از سیاست های اصلی بانک مرکزی/ چه اقداماتی باید انجام داد

 4. سفر به گرجستان بهشت گم شده گردشگران

 5. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی: شبکه مافیایی ۳۴ هزار خودرو را ثبت سفارش کرده است

 6. کشورهای اول هدف صادرات ایران در ۴ ماهه ۱۳۹۷ + نمودار

 7. قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران  

 8. وزیر صنعت: بسته ارزی جدید ثبت سفارش را کاهش می‌دهد

 9. عسگراولادی: باید با ۱۵ نفر از متخلفان اقتصادی برخورد سختی شود و ۲۰۰ نفر را هم شلاق بزنند

 10. تایید ماهیگیری چینی‌‌ها در آب‌های عمیق ایران در دریای عمان

 11. افزایش قیمت سکه و دلار در بازار؛ سکه ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار تومان/ دلار ۹۷۰۰

 12. آن صد و چند نفر عزیز دردانه...

 13. جزئیات نامه‌نگاری فولادی‌ها با وزیر اقتصاد

 14. پلمپ صرافی‌ها جواب داد/ نرخ دلار کاهش یافت

 15. وعده کاهش قیمت مرغ تا ۲ هفته آینده

 16. صرافی عامل بانک مرکزی پلمپ شد + عکس

 17. درخواست مونسان از جهانگیری؛ تشکیل «فوری» کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما

 18. عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند/ بازار ثانویه فاز جدیدی است و تاثیر مثبتی روی قیمت ارز نداشته

 19. رشد مشکوک صادرات خودرو و قطعه + نمودار

 20. سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

 21. کشف ۱۱ دستگاه کانتینر حامل کالای قاچاق در کرج

 22. آیا چین برای خرید نفت ایران تحریم می‌شود؟

 23. گشترش فضای ماهیگیری ایران در رژیم حقوقی جدید خزر

 24. پایان خاموشی در کشور

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های دیروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 3. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 4. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 7. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 8. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 9. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 10. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 11. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 12. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 13. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 14. بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

 15. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 16. خودروهای آلمانی در بازار تهران چند؟

 17. قیمت لاستیک وانت پیکان چقدر است؟

 18. وزیر ارتباطات: دولت به زودی بسته‌های حمایتی از اقشار آسیب پذیر را اعلام می کند

 19. وجود سه نرخ ارز در کشور/ تخصیص 20 میلیارد دلار ارز با نرخ 4200 تومان

 20. خانه‌هایی در تهران که از بانک‌ها بیشتر پول دارند!/ جزییات

 21. ترفند تازه برای هجوم مردم به خرید خودروهایی با نرخ بالاتر!

 22. بهبود حقوق بازنشستگان سنوات گذشته/ اختصاص 2 هزار و 200 میلیارد برای افزایش پلکانی حقوق

 23. جزئیات ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه روابط کار

 24. خانه‌های ۲۰۰میلیون تومانی را در کجای تهران می‌توان خرید؟

 25. حقوق و مزایای کارگران ساعتی چطور محاسبه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 5. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 6. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 7. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 8. احتکار در همه بازارها ممنوع است به‌جز مسکن!/ وقتی وزارت راه و شهرسازی پاسخگو نیست و به تکلیف قانونی خود عمل نمی‌کند/ بی‌اعتنایی و سکوت در قبال خسارت‌های مالی به مردم و دولت

 9. افزایش تعرفه برق پُرمصرف‌ها، راه‌حل پایان دادن به خاموشی‌های تابستانه

 10. عوامگرایی و فشرده سازی فنر گونه/ علت جهش های قیمت ارز در هر دولت

 11. شریعتمداری اعلام کرد: ۲۵۰ میلیارد دلار ثبت‌سفارش واردات در ۴ ماه! /‌ خروج ترامپ از برجام، گلوله برفی است؛ نه بهمن ویرانگر

 12. فساد عاملی که بنیان‌ها را سست می‌کند/ محاکمه بدون ملاحظه مفسدان؛ پادزهری قوی برای دفع توطئه‌ها و جیغ‌هایی که بلند می‌شود

 13. کمپین‌های مردمی در ترکیه برای حمایت از «لیر» و «پول ملی»

 14. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 15. هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

 16. این همه بی‌تدبیری

 17. ثروت‌هایی که باد برای خریداران سکه آورد و مردمی که انتظار برخورد با تبعیض را دارند

 18. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 19. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 20. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 21. معاون وزیر راه: خودروسازان اجازه کاهش قیمت خودرو را نمی‎دهند

 22. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 23. سیلابی که رها شده/ چرا دولت برای نقدینگی جامعه برنامه ریزی نمی‌کند؟

 24. درج قیمت بر تابلوها/ صرافی‌ها رسما کار خود را آغاز کردند

 25. رشد ۱۱۰ هزار تومانی قیمت سکه/ یورو ۱۲ هزار و ۱۶۹ تومان خریداری شد+ جدول

آخرین عناوین