ضد انقلاب ها و ضد نظام ها

سلیمان کرمی، گروه تعاملی الف،   3970503079 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
ضد انقلاب ها و ضد نظام ها

گروه اول شناخته شده و مارکدار است ولی گروه دوم چندان شناخته شده نمی باشد. این گروه هم مانندگروه اول انواعی دارد که باید شناخت؛ اگر گروه اول منفور، مطرود و غیر قابل تحمل است، گروه دوم مصونیت دارد. این مصونیت از اول انقلاب تا به امروز به نحوی از انحاء جاری بوده است. و این از آنجا ناشی می شود که مسئولین مرتبط با این قضایا، از ضد انقلاب غافل نبوده و نیستند ولی از ضد نظام ها بشدت غافل بوده و هستند. این درحالی است که ضد نظام ها با شدت بیشتری هم، ضد انقلاب هستند! اما از آنجا که دست اندرکاران محترم، ضد انلاب ها را در گروه های معاند مسلح خلاصه کرده اند و آنان را دشمنان درجه یک انقلاب و به وجود آورندگان آن می دانند، بطور مرتب و بی وقفه زیر ضربه می برند. اما با ضد نظام ها که در کسوت معاندین مسلح ظاهر نمی شوند، کاری ندارند و لذا ضد نظام ها با مصونیت دائمی، همچنان مشغول افعالی هستند که نظام را هدف می گیرد.

اگر گروه ها و تشکل های معاند و مسلح در سوراخ های موش و در کورترین نقطه ها هم خزیده باشند، از چشمان تیز و هشیار، مخفی نمی مانند و با کوچکترین حرکت، نابود می شوند. و البته لازم است، چون اگر ضد انقلاب ها به حال خود رها شوند، به اصل انقلاب و به وجود آورندگان آن هیچ رحمی نمی کنند؛ چنانکه در ادوار مختلف، این بی رحمی هارا از خود بروز داده و خسارات جبران ناپذیری را وارد کرده اند. اما این دقت وافر، نباید سبب غفلت از ضد نظام ها شود که متأسفانه شده است! این غفلت از کجا ناشی شده است؟ و چرا این غفلت بوجود آمده است؟ آیا عمدی در کار بوده است؟

پاسخ این سوالات تکان دهنده است و دل هر شوریده ی نظام را بدرد می آورد. با اینحال چاره ای جز پاسخ دادن نیست.

1- این غفلت از مهم بودن معاندین مسلح و مهم نبودن عمل فعالان اقتصادی ناشی می شود! و اگر از بدو استقرار نظام، هرنوع عمل اقتصادی زیر ذره بین می رفت و مهم تلقی می شد و هر منتقدی دراین خصوص کمونسیم لقب نمی گرفت، امروز وضع ما فرق می کرد. البته مشکل از آنجا ناشی می شود که بدلیل اعتماد و ایمان به دیانت افراد که آنان را در هرعملی به رعایت حدود شرعی وا می گذاشت، مسئله ی اقتصاد در اولویت قرار نگرفت و ازاین روی، فعالان اقتصادی به حال خود رها شدند تا آنان، رفتار خود را با شرع مقدس تطبیق دهند و حلال و حرام را رعایت کنند! و چون یک فرد مسلمان، مکلف به رعایت حدود شرعی است و لاجرم مسئله ی انصاف و میزان را در نظر می گیرد، و هرگز بدلیل حرام بودن، اجحاف و گرانفروشی نمی کند! ابدأ به گرد احتکار اجناس و رباخواری نمی رود. دست اندر کاران نظام نخواستند دخالت کنند و دخالت را شرعأ غیر جایز برشمردند و البته بعدها با تأسیس نهاد تعزیرات حکومتی، در صدد برخورد با کسانی برآمدند که در مسائل اقتصادی، اعمال خلاف شرع انجام می دادند. اما تأسیس این نهاد، بسیار دیر اتفاق افتاد و ای کاش در همان ابتدا این نهاد بوجود می آمد و فعالیت های مخرب اقتصادی را زیر نظر می گرفت.

اینجا فرصت بیشتری برای مقایسه ی ضد انقلاب و ضد نظام وجود ندارد، به همین بسنده می کنم که کار هردوی اینان، پایه های نظام را هدف گرفته و در صدد برانداختن آن است. مخصوصأ این ضد نظام ها که استیلای خود تا گسترش اشرافی گری را گسترده اند، و به سبب آن، جامعه ی ما در یک فاصله ی طبقاتی قرون وسطایی غرق شده است، تیشه ی محکم تری به مبانی و آرمان های اصیل نظام مقدس وارد می کنند تا آنچه در نظر بود و حکومت امام علی (ع) الگوی آن بود، محقق نشود!؟ با این وضوح، هیچ اقدامی که این آرمان سوزی را دنبال می کند، به چشم نمی خورد و باید گفت غفلت برشمرده شده، از همین ناحیه ناشی می شود.

2- اکنون در کشور ما، همه به این واقعیت واقفند که ثروت ثروتمندان، خیلی بیشتر از حد معقول آنست؛ یک جوان 31 ساله با پرداخت 52 میلیارد تومان پول نقد، سکه پیش خرید کرده است؟! می شنویم بلیط رفت و برگشت به جام جهانی سی میلیون تومان است و خیلی از ثروتمند زادگان هم پرداخت کردند و رفتند و برگشتند؟! و ناتوانی مردم متوسط و پایین جامعه ی ما در تهیه ی مایحتاج زندگی، بسیار بیشتر از منطق اقتصاد است؛ اخیرا از مرغ فروشی ها سنگدان مرغ را می خرند و با چرخ کرده ی آن ادای گوشت خوردن را درمی آورند...ثروت هم حد وحدودی باید داشته باشد و فقر هم در کشوری که ابدأ فقیر شمرده نمی شود، باید با عقل و منطق تطبیق داشته باشد که متأسفانه چنین نیست.

همه می بینند که مغازه ها سرشار از اجناسی که برای زندگی همگان لازم است و خیلی هم بیشتراز انتظار است وهرکسی با دیدن این وفور نعمت در کشور، انگشت به دهان می ماند. خانه های ساخته و خالی رها شده تا دلت بخواهد هست و ایضأ وجود نمایشگاه های مختلف که اثاث زندگی پیشرفته را در معرض نمایش می گذارند و نیز ماشین های شیک و آخرین مدل را معرفی می کنند، بیانگر وجود ثروت عظیم در کشور است، اما! همه ی این ها توان خرید می خواهد که این توان فقط در اختیار ثروتمندان است. گویا کشور ما، فقط متعلق به ثروتمندان است. آیا این وضعیت، با آرمان های انقلاب اسلامی در تضاد نیست؟!

گوشت کیلویی هرچند هم باشد، می خرند. خانه هرچقدر هم گران بوده باشد، می خرند. ماشین هرچه شیکتر و مدرنتر و گرانتر باشد، می خرند. پس اگر احتکار می کنند تا گرانتر از همیشه بفروشند، تعجب نخواهد داشت.

3- گفتیم در کشور، همه چیز آن طوری تنظیم شده است که بهشتی برای ثرتمندان باشد. باغ ها و ویلاهای ساخته شده در باغ ها را می بینیم، مسافرت های پرهزینه ی خارج از کشور را مشاهده می کنیم، تحصیل فرزندان ثروتمندان در گرانترین کشورها را نظاره می کنیم، فروشگاه هایی با اجناس خارقالعاده قیمت را تماشا می کنیم، و شب نشینی ها و پارتی های آنچنانی را می شنویم؛ و در کنار این ها، به صحنه ی فروش کلیه، وجود کودکان کار، حضور خرده فروشان مواد و فروشندگان نوزاد، عدم توان جوانان برای ازدواج، قصه ی بیکاری و بی پولی، اعتیاد، دزدی، فحشا، طلاق و ازهم پاشی خانواده ها ی ضعیف را تماشا می کنیم؛ اما این صحنه های بشدت چندش آورواعصاب خراب کن، درشأن نظام ما هستند؟! اما اگر! اگر ماکه تماشا می کنیم و می بینیم، اگر مسئولین محترم خود را همراستا با ثروتمندان نمی دیدیم، اینقدر داد نمی زدیم. وقتی اشرافی گری به زندگی برخی از مسئولین ما راه باز کرد، آن غفلت عظیم بوجود آمد.

4- بدین ترتیب مشخص شد که بعضی از مسئولین محترم، زندگی های هم سطح با ثروتمندان دارند! ولی معلوم نیست چرا به این گزینش گرایش داشته اند؟ اگر از ما که سخت نگران نظام هستیم، بد خواهان بپرسند کدام یک از مسئولین شما نمی تواند این جنس های گران را بخرد، و کدام یک باغ یا ویلا ندارد، کدام یک ماشین مدل برتر سوار نمی شود، کدام یک خود وخانواده اش نمی توانند به مسافرت های خارج بروند، کدام یک دوست ثروتمندان نیست، چه جوابی داریم؟ و اگر بپرسند، کدام یک از مسئولین محترم ما قصد مقابله ی جدی و واقعی و قاطع با مشکلات اقتصادی را دارد، باز جواب ما چیست؟ البته جواب سوالات یاد شده برای ما روشن می کند که در بوجود آمدن غفلت از ضد نظام ها عمدی وجود داشته است یانه؟!

5- ضد انقلاب شناخته شده و مارکدار، در سیر قهقرایی خود، به حالت ضعف، فرسودگی و بی آیندگی محض درآمده و در حقیقت، آن صلابت و توان خود را برای مقابله با نظام ما از دست داده است، ولی ضد نظام های ناشناخته، پیوسته قدرتمند و زیاد می شوند و چه بسا کار برزمین مانده ی معاندین مسلح را اینان به انجام برسانند!؟ چه بسا ممکن است آن ضد انقلاب زخم خورده مانند عنکبوتانی باشد که مشغول افکندن تارهای خود در خرابه های غبار گرفته ی اقتصاد ما باشد؛ اما اگر، معتقد به این باشیم که ضد انقلاب هیچ غلطی نمی تواند بکند، باید با صراحت بگوییم که عاملان وضعیت بغرنج اقتصادی ما - حتی همه ی مسببینی که نقش آن ها حدس زده شده و برشمرده شد، - کسانی هستند که کار ضد انقلاب ها را می کنند. و بدین ترتیب، در شکل و قیافه نه ولی درعمل، همانند ضد انقلاب هایی شده اند که قصدشان برانداختن اصل انقلاب اسلامی است. و این ها ضد نظام هایی هستند که صد افسوس، مصونیت هایی هم دارند وا ین مصونیت، دردآورترین شکل ماجرا است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۵۲۴۵۷۱۲:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۳
منظور نویسنده از نظام چیست؟ چون در فارسی این واژه ترجمه system است که ترجمه های دیگری هم دارد از جمله منظومه، سامانه. حالا واقعا نظام در ادبیات سیاسی و اجتماعی ما چیست و شامل چه اجزایی است؟ تا این مفهوم بازشناسی درستی نداشته باشد، چگونه می توان به چنین تفکیک هایی رسید که نویسنده مثلا در باره ضد نظام، یک باره مصادیق اقتصادی مانند اختلاس، طبقه مرفه و... را نشان می دهد. بد نبود نویسنده در ابتدا منظورش از نظام را مشخص می کرد.
ناشناس۴۵۲۵۶۴۱۳:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۳
این فسادی که در بدنه کشور به وجود امده است محصول برنامه های تعدیل اقتصادی زمان اقای هاشمی است که باعث شد قبح اشرافیت گرایی مسولین ریخته شود و اشرافیت سالاری تحت عنوان (( مانور تجمل )) برای حفظ ((شان نظام)) توجیه شد . امروز که اثار ان برنامه ها به روح بسیاری از مسولین رسوخ کرده و اشرافیت گرایی تبدیل به خوی انها شده است طبیعتا برخورد با انها به مراتب سخت تر از ابتدای انقلاب خواهد بود اما دراین میان نباید از نقش کسانی که خط اصیل انقلاب را با برچسب های تندرو و افراطی به حاشیه راندند تا جای مدیران تکنوکرات و لیبرل باز شود را فراموش کنیم و همان کسانی که امروز در حزب کارگزاران وافرادی مثل نعمت زاده ، اخوندی و زنگنه و ... متجلی هستند کسانی هستند که روزگاری در پیوند با رسانه های اصلاح طلب میگفتند ((برای رسیدن به توسعه اگر لازم باشد که قشر مستضعف له شود نباید از ان رویگردان بود)) . تئوری که انتهای ان نه رسیدن به توسعه بود ونه کاهش شکاف طبقاتی بلکه برعکس ایدئولوژی بود برای حفظ و انباشت بیشتر سرمایه سرمایه داران . به همین خاطر این جماعت بعدها شدند از عاشقان سینه چاک لیبرالیسم چون این تئوری تئوری اقلیت سرمایه دار در جهان است و در تمام دنیا صرفا کسانی دم از ان می زنند که قصد تشکیل یک حلقه و اقلیت سرمایه دار را داشته باشند .
ناشناس۴۵۲۶۸۰۱۴:۱۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۳
اولا" که اشرافیگری هیچ قبحی ندارد، دوما" چرا در دویست کشور دیگر که اسراف و اشرافیگری دارند اینهمه فساد و رانت و تبعیض نیست؟
ناشناس۴۵۳۲۳۰۱۹:۳۲:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۳
این کلمه اشرافی گری کلید گوبیدن سیاسی ! مگر نه اینها همه مثل هم هستن
ناشناس۴۵۴۴۰۰۱۸:۳۸:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۴
شما درباره همه آن 200 کشور تحقیق کردی؟
ناشناس۴۵۴۹۳۳۰۸:۳۹:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۵
کافیه.دوگانه فقیر وغنی دیگه جواب نمیده..تفکرجنابعالی مشکل داره..وگرنه توی دنیا به ثروتمندان کارافرین احترام گذاشته میشود..تفکر ریا کاری وچابلوسی که باعث ثروت های باد اورده است مشکل دارد

پربحث‌های امروز

 1. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 2. چرا همیشه کارگران، یک بار هم به مدیران و مسئولان حقوق ندهید

 3. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 4. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 5. متن فایل صوتی لحظات آخر زندگی خاشقچی منتشر شد

 6. رئیسی از کدام نظرسنجی حرف میزند؟!  

 7. دلار به کانال ۱۰ هزار تومان بازگشت

 8. آقای رئیسی، نمی‌دانستیم شما قرار است با آقای قالیباف رقابت کنید!  

 9. تهران، کلانشهر غالباً پر ترافیک، چه زمان به سامان خواهد رسید!

 10. رویای ۱۳ میلیون جوان ایرانی  

 11. وزیرصنعت را استیضاح و خودروسازان را مجبور به افزایش عرضه و کاهش قیمت‌ها کنید

 12. رئیس کل بانک مرکزی برای بانک‌ها خط قرمز تعیین کرد + جزئیات

 13. سردار در تهران، شایعه دستگیری در دبی + تصاویر

 14. کار خودروسازان، اخلال در نظام اقتصادی نیست؟

 15. شارلاتانیسم مطبوعاتی یعنی...  

 16. جهانگیری: می‌توانیم محرومیت را از مناطق محروم سراسر کشور برطرف کنیم

 17. قیمت روز دلار پرشیا را ۸۰۰۰ دلار کرد

 18. کرباسچی: اگر به من بود، نجفی و افشانی را شهردار نمی‌کردم

 19. ولایتی: پایان‌دادن به خونریزی میان مسلمانان وظیفه‌ای اسلامی انسانی است

 20. حیف‌ومیل چندهزار میلیاردی در آموزش و پرورش/ قوه قضائیه ورود کند

 21. ترامپ: دولت من در دوسال بیش از هر دولت دیگر آمریکا دستاورد داشته است

 22. وزیر صنعت: با افزایش تولید خودرو قیمت‌ها اصلاح می‌شود

 23. خودروسازان را محاکمه کنید

 24. همه اظهارات حاشیه‌ساز دکتر مهناز افشار!  

 25. هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 5. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 6. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 7. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 8. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 9. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 10. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 11. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 12. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 13. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 14. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 15. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 16. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 17. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 18. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 19. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 20. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 21. اولین تصویر منتشر شده از عامل انتحاری حمله تروریستی چابهار  

 22. کنایه رئیسی به هوچی‌گران زمان انتخابات!  

 23. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 24. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 25. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 7. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 8. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 9. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 10. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 11. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 12. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 13. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 14. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 15. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 16. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 17. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 18. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 19. حرف های یک مهندس برق مملکت

 20. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 21. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 22. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 23. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 24. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 25. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

آخرین عناوین