ضد انقلاب ها و ضد نظام ها

سلیمان کرمی، گروه تعاملی الف،   3970503079 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
ضد انقلاب ها و ضد نظام ها

گروه اول شناخته شده و مارکدار است ولی گروه دوم چندان شناخته شده نمی باشد. این گروه هم مانندگروه اول انواعی دارد که باید شناخت؛ اگر گروه اول منفور، مطرود و غیر قابل تحمل است، گروه دوم مصونیت دارد. این مصونیت از اول انقلاب تا به امروز به نحوی از انحاء جاری بوده است. و این از آنجا ناشی می شود که مسئولین مرتبط با این قضایا، از ضد انقلاب غافل نبوده و نیستند ولی از ضد نظام ها بشدت غافل بوده و هستند. این درحالی است که ضد نظام ها با شدت بیشتری هم، ضد انقلاب هستند! اما از آنجا که دست اندرکاران محترم، ضد انلاب ها را در گروه های معاند مسلح خلاصه کرده اند و آنان را دشمنان درجه یک انقلاب و به وجود آورندگان آن می دانند، بطور مرتب و بی وقفه زیر ضربه می برند. اما با ضد نظام ها که در کسوت معاندین مسلح ظاهر نمی شوند، کاری ندارند و لذا ضد نظام ها با مصونیت دائمی، همچنان مشغول افعالی هستند که نظام را هدف می گیرد.

اگر گروه ها و تشکل های معاند و مسلح در سوراخ های موش و در کورترین نقطه ها هم خزیده باشند، از چشمان تیز و هشیار، مخفی نمی مانند و با کوچکترین حرکت، نابود می شوند. و البته لازم است، چون اگر ضد انقلاب ها به حال خود رها شوند، به اصل انقلاب و به وجود آورندگان آن هیچ رحمی نمی کنند؛ چنانکه در ادوار مختلف، این بی رحمی هارا از خود بروز داده و خسارات جبران ناپذیری را وارد کرده اند. اما این دقت وافر، نباید سبب غفلت از ضد نظام ها شود که متأسفانه شده است! این غفلت از کجا ناشی شده است؟ و چرا این غفلت بوجود آمده است؟ آیا عمدی در کار بوده است؟

پاسخ این سوالات تکان دهنده است و دل هر شوریده ی نظام را بدرد می آورد. با اینحال چاره ای جز پاسخ دادن نیست.

1- این غفلت از مهم بودن معاندین مسلح و مهم نبودن عمل فعالان اقتصادی ناشی می شود! و اگر از بدو استقرار نظام، هرنوع عمل اقتصادی زیر ذره بین می رفت و مهم تلقی می شد و هر منتقدی دراین خصوص کمونسیم لقب نمی گرفت، امروز وضع ما فرق می کرد. البته مشکل از آنجا ناشی می شود که بدلیل اعتماد و ایمان به دیانت افراد که آنان را در هرعملی به رعایت حدود شرعی وا می گذاشت، مسئله ی اقتصاد در اولویت قرار نگرفت و ازاین روی، فعالان اقتصادی به حال خود رها شدند تا آنان، رفتار خود را با شرع مقدس تطبیق دهند و حلال و حرام را رعایت کنند! و چون یک فرد مسلمان، مکلف به رعایت حدود شرعی است و لاجرم مسئله ی انصاف و میزان را در نظر می گیرد، و هرگز بدلیل حرام بودن، اجحاف و گرانفروشی نمی کند! ابدأ به گرد احتکار اجناس و رباخواری نمی رود. دست اندر کاران نظام نخواستند دخالت کنند و دخالت را شرعأ غیر جایز برشمردند و البته بعدها با تأسیس نهاد تعزیرات حکومتی، در صدد برخورد با کسانی برآمدند که در مسائل اقتصادی، اعمال خلاف شرع انجام می دادند. اما تأسیس این نهاد، بسیار دیر اتفاق افتاد و ای کاش در همان ابتدا این نهاد بوجود می آمد و فعالیت های مخرب اقتصادی را زیر نظر می گرفت.

اینجا فرصت بیشتری برای مقایسه ی ضد انقلاب و ضد نظام وجود ندارد، به همین بسنده می کنم که کار هردوی اینان، پایه های نظام را هدف گرفته و در صدد برانداختن آن است. مخصوصأ این ضد نظام ها که استیلای خود تا گسترش اشرافی گری را گسترده اند، و به سبب آن، جامعه ی ما در یک فاصله ی طبقاتی قرون وسطایی غرق شده است، تیشه ی محکم تری به مبانی و آرمان های اصیل نظام مقدس وارد می کنند تا آنچه در نظر بود و حکومت امام علی (ع) الگوی آن بود، محقق نشود!؟ با این وضوح، هیچ اقدامی که این آرمان سوزی را دنبال می کند، به چشم نمی خورد و باید گفت غفلت برشمرده شده، از همین ناحیه ناشی می شود.

2- اکنون در کشور ما، همه به این واقعیت واقفند که ثروت ثروتمندان، خیلی بیشتر از حد معقول آنست؛ یک جوان 31 ساله با پرداخت 52 میلیارد تومان پول نقد، سکه پیش خرید کرده است؟! می شنویم بلیط رفت و برگشت به جام جهانی سی میلیون تومان است و خیلی از ثروتمند زادگان هم پرداخت کردند و رفتند و برگشتند؟! و ناتوانی مردم متوسط و پایین جامعه ی ما در تهیه ی مایحتاج زندگی، بسیار بیشتر از منطق اقتصاد است؛ اخیرا از مرغ فروشی ها سنگدان مرغ را می خرند و با چرخ کرده ی آن ادای گوشت خوردن را درمی آورند...ثروت هم حد وحدودی باید داشته باشد و فقر هم در کشوری که ابدأ فقیر شمرده نمی شود، باید با عقل و منطق تطبیق داشته باشد که متأسفانه چنین نیست.

همه می بینند که مغازه ها سرشار از اجناسی که برای زندگی همگان لازم است و خیلی هم بیشتراز انتظار است وهرکسی با دیدن این وفور نعمت در کشور، انگشت به دهان می ماند. خانه های ساخته و خالی رها شده تا دلت بخواهد هست و ایضأ وجود نمایشگاه های مختلف که اثاث زندگی پیشرفته را در معرض نمایش می گذارند و نیز ماشین های شیک و آخرین مدل را معرفی می کنند، بیانگر وجود ثروت عظیم در کشور است، اما! همه ی این ها توان خرید می خواهد که این توان فقط در اختیار ثروتمندان است. گویا کشور ما، فقط متعلق به ثروتمندان است. آیا این وضعیت، با آرمان های انقلاب اسلامی در تضاد نیست؟!

گوشت کیلویی هرچند هم باشد، می خرند. خانه هرچقدر هم گران بوده باشد، می خرند. ماشین هرچه شیکتر و مدرنتر و گرانتر باشد، می خرند. پس اگر احتکار می کنند تا گرانتر از همیشه بفروشند، تعجب نخواهد داشت.

3- گفتیم در کشور، همه چیز آن طوری تنظیم شده است که بهشتی برای ثرتمندان باشد. باغ ها و ویلاهای ساخته شده در باغ ها را می بینیم، مسافرت های پرهزینه ی خارج از کشور را مشاهده می کنیم، تحصیل فرزندان ثروتمندان در گرانترین کشورها را نظاره می کنیم، فروشگاه هایی با اجناس خارقالعاده قیمت را تماشا می کنیم، و شب نشینی ها و پارتی های آنچنانی را می شنویم؛ و در کنار این ها، به صحنه ی فروش کلیه، وجود کودکان کار، حضور خرده فروشان مواد و فروشندگان نوزاد، عدم توان جوانان برای ازدواج، قصه ی بیکاری و بی پولی، اعتیاد، دزدی، فحشا، طلاق و ازهم پاشی خانواده ها ی ضعیف را تماشا می کنیم؛ اما این صحنه های بشدت چندش آورواعصاب خراب کن، درشأن نظام ما هستند؟! اما اگر! اگر ماکه تماشا می کنیم و می بینیم، اگر مسئولین محترم خود را همراستا با ثروتمندان نمی دیدیم، اینقدر داد نمی زدیم. وقتی اشرافی گری به زندگی برخی از مسئولین ما راه باز کرد، آن غفلت عظیم بوجود آمد.

4- بدین ترتیب مشخص شد که بعضی از مسئولین محترم، زندگی های هم سطح با ثروتمندان دارند! ولی معلوم نیست چرا به این گزینش گرایش داشته اند؟ اگر از ما که سخت نگران نظام هستیم، بد خواهان بپرسند کدام یک از مسئولین شما نمی تواند این جنس های گران را بخرد، و کدام یک باغ یا ویلا ندارد، کدام یک ماشین مدل برتر سوار نمی شود، کدام یک خود وخانواده اش نمی توانند به مسافرت های خارج بروند، کدام یک دوست ثروتمندان نیست، چه جوابی داریم؟ و اگر بپرسند، کدام یک از مسئولین محترم ما قصد مقابله ی جدی و واقعی و قاطع با مشکلات اقتصادی را دارد، باز جواب ما چیست؟ البته جواب سوالات یاد شده برای ما روشن می کند که در بوجود آمدن غفلت از ضد نظام ها عمدی وجود داشته است یانه؟!

5- ضد انقلاب شناخته شده و مارکدار، در سیر قهقرایی خود، به حالت ضعف، فرسودگی و بی آیندگی محض درآمده و در حقیقت، آن صلابت و توان خود را برای مقابله با نظام ما از دست داده است، ولی ضد نظام های ناشناخته، پیوسته قدرتمند و زیاد می شوند و چه بسا کار برزمین مانده ی معاندین مسلح را اینان به انجام برسانند!؟ چه بسا ممکن است آن ضد انقلاب زخم خورده مانند عنکبوتانی باشد که مشغول افکندن تارهای خود در خرابه های غبار گرفته ی اقتصاد ما باشد؛ اما اگر، معتقد به این باشیم که ضد انقلاب هیچ غلطی نمی تواند بکند، باید با صراحت بگوییم که عاملان وضعیت بغرنج اقتصادی ما - حتی همه ی مسببینی که نقش آن ها حدس زده شده و برشمرده شد، - کسانی هستند که کار ضد انقلاب ها را می کنند. و بدین ترتیب، در شکل و قیافه نه ولی درعمل، همانند ضد انقلاب هایی شده اند که قصدشان برانداختن اصل انقلاب اسلامی است. و این ها ضد نظام هایی هستند که صد افسوس، مصونیت هایی هم دارند وا ین مصونیت، دردآورترین شکل ماجرا است.

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۵۲۴۵۷۱۲:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۳
منظور نویسنده از نظام چیست؟ چون در فارسی این واژه ترجمه system است که ترجمه های دیگری هم دارد از جمله منظومه، سامانه. حالا واقعا نظام در ادبیات سیاسی و اجتماعی ما چیست و شامل چه اجزایی است؟ تا این مفهوم بازشناسی درستی نداشته باشد، چگونه می توان به چنین تفکیک هایی رسید که نویسنده مثلا در باره ضد نظام، یک باره مصادیق اقتصادی مانند اختلاس، طبقه مرفه و... را نشان می دهد. بد نبود نویسنده در ابتدا منظورش از نظام را مشخص می کرد.
ناشناس۴۵۲۵۶۴۱۳:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۳
این فسادی که در بدنه کشور به وجود امده است محصول برنامه های تعدیل اقتصادی زمان اقای هاشمی است که باعث شد قبح اشرافیت گرایی مسولین ریخته شود و اشرافیت سالاری تحت عنوان (( مانور تجمل )) برای حفظ ((شان نظام)) توجیه شد . امروز که اثار ان برنامه ها به روح بسیاری از مسولین رسوخ کرده و اشرافیت گرایی تبدیل به خوی انها شده است طبیعتا برخورد با انها به مراتب سخت تر از ابتدای انقلاب خواهد بود اما دراین میان نباید از نقش کسانی که خط اصیل انقلاب را با برچسب های تندرو و افراطی به حاشیه راندند تا جای مدیران تکنوکرات و لیبرل باز شود را فراموش کنیم و همان کسانی که امروز در حزب کارگزاران وافرادی مثل نعمت زاده ، اخوندی و زنگنه و ... متجلی هستند کسانی هستند که روزگاری در پیوند با رسانه های اصلاح طلب میگفتند ((برای رسیدن به توسعه اگر لازم باشد که قشر مستضعف له شود نباید از ان رویگردان بود)) . تئوری که انتهای ان نه رسیدن به توسعه بود ونه کاهش شکاف طبقاتی بلکه برعکس ایدئولوژی بود برای حفظ و انباشت بیشتر سرمایه سرمایه داران . به همین خاطر این جماعت بعدها شدند از عاشقان سینه چاک لیبرالیسم چون این تئوری تئوری اقلیت سرمایه دار در جهان است و در تمام دنیا صرفا کسانی دم از ان می زنند که قصد تشکیل یک حلقه و اقلیت سرمایه دار را داشته باشند .
ناشناس۴۵۲۶۸۰۱۴:۱۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۳
اولا" که اشرافیگری هیچ قبحی ندارد، دوما" چرا در دویست کشور دیگر که اسراف و اشرافیگری دارند اینهمه فساد و رانت و تبعیض نیست؟
ناشناس۴۵۳۲۳۰۱۹:۳۲:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۳
این کلمه اشرافی گری کلید گوبیدن سیاسی ! مگر نه اینها همه مثل هم هستن
ناشناس۴۵۴۴۰۰۱۸:۳۸:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۴
شما درباره همه آن 200 کشور تحقیق کردی؟
ناشناس۴۵۴۹۳۳۰۸:۳۹:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۵
کافیه.دوگانه فقیر وغنی دیگه جواب نمیده..تفکرجنابعالی مشکل داره..وگرنه توی دنیا به ثروتمندان کارافرین احترام گذاشته میشود..تفکر ریا کاری وچابلوسی که باعث ثروت های باد اورده است مشکل دارد
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 2. شکست زودهنگام برنامه ترامپ برای "صفر شدن صادرات نفت ایران"/ یک "بلوف سیاسی" که نگرفت

 3. دستان نامرئی و قدرت واقعی/ صنایع بزرگ حیاط خلوت سیاسیون/ رانت و فساد پشت انتخاب مدیران واحدهای بزرگ اقتصادی/ عده‌ای به دنبال آشوب هستند

 4. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 5. حقوقهای زیر 3 میلیون بسته حمایتی دریافت می‌کنند

 6. آمریکا خواستار حمایت ترکیه از تحریم‌ها علیه ایران شد

 7. کمیته فنی استقلال با پیشنهاد شفر موافقت کرد

 8. علی میرزاخانی: متاسفانه مردم به اشتباه فکر میکنند التهابات ارزی اخیر، تقصیر تحریم هاست  

 9. تعزیرات هیچ گوشی تلفن همراهی را توقیف نکرده است/ترخیص موبایل‌های توقیفی از گمرک

 10. اکران «کاناپه» کیانوش عیاری منتفی شد

 11. جانشین احتمالی محمد بن سلمان کیست؟

 12. پیش‌فروش جدید ایران‌خودرو ۲۹ مهرماه انجام می‌شود

 13. مخالفت شهروندان انگلیسی با برگزیت براساس نظرسنجی‌ها

 14. ۲ مستند ایرانی در مهم‌ترین جشنواره فیلم مستند جهان پذیرفته شدند

 15. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 16. شورای نگهبان از نظرات وکلا استفاده می‌کند؟  

 17. روایتی تکان دهنده از اموال، ثروت و ساعت کاری برخی وزرای دولت روحانی  

 18. تعداد متقاضیان سفر اربعین از مرز یک میلیون نفر گذشت

 19. حضور بانوان در بازی پرسپولیس و السد صحت ندارد

 20. خانه و موزه «گوته» در آلمان  

 21. شهادت یک محیط بان و دو فعال محیط زیست در درگیری با شکارچیان

 22. جزئیات ورود آب به متروی تجریش اعلام شد

 23. شایع ترین بیماری‌هایی که زنان مبتلا می‌شوند

 24. دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

 25. توافق اولیه گروه‌های سیاسی لبنان درباره پست‌های دولت آینده

پربحث‌های دیروز

 1. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 2. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 3. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 4. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 5. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 6. آرایشگاه معروف، عروس خانم را کچل کرد

 7. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 8. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 9. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 10. فیلم/حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و تشویق تیم ملی   

 11. تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران  

 12. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 13. کاهش پلکانی قیمت‌ خودرو آغاز شد

 14. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 15. مردی با خودرو همسرش را له کرد

 16. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 17. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 18. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 19. خبر خوش سپاه پاسداران از هلاکت امیر داعش و طراح اصلی جنایت تروریستی اهواز در عملیات نیروهای مقاومت

 20. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 21. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 22. طلبه همدانی و همسرش با ضربات چاقو مجروح شدند

 23. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

 24. رکورد تاریخی یک شهرداری در کتک زدن مردم!

 25. اینجا ماهشهر: اگه می‌تونی نفس بکش!  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. تصادف برادر عضو شورای شهر تهران با ماشین بیت‌المال در شمال + واکنش شورا

 3. حکم راننده لندکروز جنجالی صادر شد

 4. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 5. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 6. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 7. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. دلار در مرز ۱۵ هزار تومان/ حال و هوای بازار ارز تهران

 11. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 12. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 13. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 14. واکنش خداکرمی به تصادف برادرش با خودروی شورای شهر: برادرم در حال انجام وظیفه بود/ بیمه خسارت ماشین را پرداخت می‌کند

 15. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 16. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 17. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 18. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 19. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 20. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 21. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 22. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 23. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 24. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 25. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

گوشی شاپ

آخرین عناوین