مگنت-ستاره یک مربع

ضد انقلاب ها و ضد نظام ها

سلیمان کرمی، گروه تعاملی الف،   3970503079 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
ضد انقلاب ها و ضد نظام ها

گروه اول شناخته شده و مارکدار است ولی گروه دوم چندان شناخته شده نمی باشد. این گروه هم مانندگروه اول انواعی دارد که باید شناخت؛ اگر گروه اول منفور، مطرود و غیر قابل تحمل است، گروه دوم مصونیت دارد. این مصونیت از اول انقلاب تا به امروز به نحوی از انحاء جاری بوده است. و این از آنجا ناشی می شود که مسئولین مرتبط با این قضایا، از ضد انقلاب غافل نبوده و نیستند ولی از ضد نظام ها بشدت غافل بوده و هستند. این درحالی است که ضد نظام ها با شدت بیشتری هم، ضد انقلاب هستند! اما از آنجا که دست اندرکاران محترم، ضد انلاب ها را در گروه های معاند مسلح خلاصه کرده اند و آنان را دشمنان درجه یک انقلاب و به وجود آورندگان آن می دانند، بطور مرتب و بی وقفه زیر ضربه می برند. اما با ضد نظام ها که در کسوت معاندین مسلح ظاهر نمی شوند، کاری ندارند و لذا ضد نظام ها با مصونیت دائمی، همچنان مشغول افعالی هستند که نظام را هدف می گیرد.

اگر گروه ها و تشکل های معاند و مسلح در سوراخ های موش و در کورترین نقطه ها هم خزیده باشند، از چشمان تیز و هشیار، مخفی نمی مانند و با کوچکترین حرکت، نابود می شوند. و البته لازم است، چون اگر ضد انقلاب ها به حال خود رها شوند، به اصل انقلاب و به وجود آورندگان آن هیچ رحمی نمی کنند؛ چنانکه در ادوار مختلف، این بی رحمی هارا از خود بروز داده و خسارات جبران ناپذیری را وارد کرده اند. اما این دقت وافر، نباید سبب غفلت از ضد نظام ها شود که متأسفانه شده است! این غفلت از کجا ناشی شده است؟ و چرا این غفلت بوجود آمده است؟ آیا عمدی در کار بوده است؟

پاسخ این سوالات تکان دهنده است و دل هر شوریده ی نظام را بدرد می آورد. با اینحال چاره ای جز پاسخ دادن نیست.

1- این غفلت از مهم بودن معاندین مسلح و مهم نبودن عمل فعالان اقتصادی ناشی می شود! و اگر از بدو استقرار نظام، هرنوع عمل اقتصادی زیر ذره بین می رفت و مهم تلقی می شد و هر منتقدی دراین خصوص کمونسیم لقب نمی گرفت، امروز وضع ما فرق می کرد. البته مشکل از آنجا ناشی می شود که بدلیل اعتماد و ایمان به دیانت افراد که آنان را در هرعملی به رعایت حدود شرعی وا می گذاشت، مسئله ی اقتصاد در اولویت قرار نگرفت و ازاین روی، فعالان اقتصادی به حال خود رها شدند تا آنان، رفتار خود را با شرع مقدس تطبیق دهند و حلال و حرام را رعایت کنند! و چون یک فرد مسلمان، مکلف به رعایت حدود شرعی است و لاجرم مسئله ی انصاف و میزان را در نظر می گیرد، و هرگز بدلیل حرام بودن، اجحاف و گرانفروشی نمی کند! ابدأ به گرد احتکار اجناس و رباخواری نمی رود. دست اندر کاران نظام نخواستند دخالت کنند و دخالت را شرعأ غیر جایز برشمردند و البته بعدها با تأسیس نهاد تعزیرات حکومتی، در صدد برخورد با کسانی برآمدند که در مسائل اقتصادی، اعمال خلاف شرع انجام می دادند. اما تأسیس این نهاد، بسیار دیر اتفاق افتاد و ای کاش در همان ابتدا این نهاد بوجود می آمد و فعالیت های مخرب اقتصادی را زیر نظر می گرفت.

اینجا فرصت بیشتری برای مقایسه ی ضد انقلاب و ضد نظام وجود ندارد، به همین بسنده می کنم که کار هردوی اینان، پایه های نظام را هدف گرفته و در صدد برانداختن آن است. مخصوصأ این ضد نظام ها که استیلای خود تا گسترش اشرافی گری را گسترده اند، و به سبب آن، جامعه ی ما در یک فاصله ی طبقاتی قرون وسطایی غرق شده است، تیشه ی محکم تری به مبانی و آرمان های اصیل نظام مقدس وارد می کنند تا آنچه در نظر بود و حکومت امام علی (ع) الگوی آن بود، محقق نشود!؟ با این وضوح، هیچ اقدامی که این آرمان سوزی را دنبال می کند، به چشم نمی خورد و باید گفت غفلت برشمرده شده، از همین ناحیه ناشی می شود.

2- اکنون در کشور ما، همه به این واقعیت واقفند که ثروت ثروتمندان، خیلی بیشتر از حد معقول آنست؛ یک جوان 31 ساله با پرداخت 52 میلیارد تومان پول نقد، سکه پیش خرید کرده است؟! می شنویم بلیط رفت و برگشت به جام جهانی سی میلیون تومان است و خیلی از ثروتمند زادگان هم پرداخت کردند و رفتند و برگشتند؟! و ناتوانی مردم متوسط و پایین جامعه ی ما در تهیه ی مایحتاج زندگی، بسیار بیشتر از منطق اقتصاد است؛ اخیرا از مرغ فروشی ها سنگدان مرغ را می خرند و با چرخ کرده ی آن ادای گوشت خوردن را درمی آورند...ثروت هم حد وحدودی باید داشته باشد و فقر هم در کشوری که ابدأ فقیر شمرده نمی شود، باید با عقل و منطق تطبیق داشته باشد که متأسفانه چنین نیست.

همه می بینند که مغازه ها سرشار از اجناسی که برای زندگی همگان لازم است و خیلی هم بیشتراز انتظار است وهرکسی با دیدن این وفور نعمت در کشور، انگشت به دهان می ماند. خانه های ساخته و خالی رها شده تا دلت بخواهد هست و ایضأ وجود نمایشگاه های مختلف که اثاث زندگی پیشرفته را در معرض نمایش می گذارند و نیز ماشین های شیک و آخرین مدل را معرفی می کنند، بیانگر وجود ثروت عظیم در کشور است، اما! همه ی این ها توان خرید می خواهد که این توان فقط در اختیار ثروتمندان است. گویا کشور ما، فقط متعلق به ثروتمندان است. آیا این وضعیت، با آرمان های انقلاب اسلامی در تضاد نیست؟!

گوشت کیلویی هرچند هم باشد، می خرند. خانه هرچقدر هم گران بوده باشد، می خرند. ماشین هرچه شیکتر و مدرنتر و گرانتر باشد، می خرند. پس اگر احتکار می کنند تا گرانتر از همیشه بفروشند، تعجب نخواهد داشت.

3- گفتیم در کشور، همه چیز آن طوری تنظیم شده است که بهشتی برای ثرتمندان باشد. باغ ها و ویلاهای ساخته شده در باغ ها را می بینیم، مسافرت های پرهزینه ی خارج از کشور را مشاهده می کنیم، تحصیل فرزندان ثروتمندان در گرانترین کشورها را نظاره می کنیم، فروشگاه هایی با اجناس خارقالعاده قیمت را تماشا می کنیم، و شب نشینی ها و پارتی های آنچنانی را می شنویم؛ و در کنار این ها، به صحنه ی فروش کلیه، وجود کودکان کار، حضور خرده فروشان مواد و فروشندگان نوزاد، عدم توان جوانان برای ازدواج، قصه ی بیکاری و بی پولی، اعتیاد، دزدی، فحشا، طلاق و ازهم پاشی خانواده ها ی ضعیف را تماشا می کنیم؛ اما این صحنه های بشدت چندش آورواعصاب خراب کن، درشأن نظام ما هستند؟! اما اگر! اگر ماکه تماشا می کنیم و می بینیم، اگر مسئولین محترم خود را همراستا با ثروتمندان نمی دیدیم، اینقدر داد نمی زدیم. وقتی اشرافی گری به زندگی برخی از مسئولین ما راه باز کرد، آن غفلت عظیم بوجود آمد.

4- بدین ترتیب مشخص شد که بعضی از مسئولین محترم، زندگی های هم سطح با ثروتمندان دارند! ولی معلوم نیست چرا به این گزینش گرایش داشته اند؟ اگر از ما که سخت نگران نظام هستیم، بد خواهان بپرسند کدام یک از مسئولین شما نمی تواند این جنس های گران را بخرد، و کدام یک باغ یا ویلا ندارد، کدام یک ماشین مدل برتر سوار نمی شود، کدام یک خود وخانواده اش نمی توانند به مسافرت های خارج بروند، کدام یک دوست ثروتمندان نیست، چه جوابی داریم؟ و اگر بپرسند، کدام یک از مسئولین محترم ما قصد مقابله ی جدی و واقعی و قاطع با مشکلات اقتصادی را دارد، باز جواب ما چیست؟ البته جواب سوالات یاد شده برای ما روشن می کند که در بوجود آمدن غفلت از ضد نظام ها عمدی وجود داشته است یانه؟!

5- ضد انقلاب شناخته شده و مارکدار، در سیر قهقرایی خود، به حالت ضعف، فرسودگی و بی آیندگی محض درآمده و در حقیقت، آن صلابت و توان خود را برای مقابله با نظام ما از دست داده است، ولی ضد نظام های ناشناخته، پیوسته قدرتمند و زیاد می شوند و چه بسا کار برزمین مانده ی معاندین مسلح را اینان به انجام برسانند!؟ چه بسا ممکن است آن ضد انقلاب زخم خورده مانند عنکبوتانی باشد که مشغول افکندن تارهای خود در خرابه های غبار گرفته ی اقتصاد ما باشد؛ اما اگر، معتقد به این باشیم که ضد انقلاب هیچ غلطی نمی تواند بکند، باید با صراحت بگوییم که عاملان وضعیت بغرنج اقتصادی ما - حتی همه ی مسببینی که نقش آن ها حدس زده شده و برشمرده شد، - کسانی هستند که کار ضد انقلاب ها را می کنند. و بدین ترتیب، در شکل و قیافه نه ولی درعمل، همانند ضد انقلاب هایی شده اند که قصدشان برانداختن اصل انقلاب اسلامی است. و این ها ضد نظام هایی هستند که صد افسوس، مصونیت هایی هم دارند وا ین مصونیت، دردآورترین شکل ماجرا است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۵۲۴۵۷۱۲:۵۴:۴۸ ۱۳۹۷/۵/۳
منظور نویسنده از نظام چیست؟ چون در فارسی این واژه ترجمه system است که ترجمه های دیگری هم دارد از جمله منظومه، سامانه. حالا واقعا نظام در ادبیات سیاسی و اجتماعی ما چیست و شامل چه اجزایی است؟ تا این مفهوم بازشناسی درستی نداشته باشد، چگونه می توان به چنین تفکیک هایی رسید که نویسنده مثلا در باره ضد نظام، یک باره مصادیق اقتصادی مانند اختلاس، طبقه مرفه و... را نشان می دهد. بد نبود نویسنده در ابتدا منظورش از نظام را مشخص می کرد.
ناشناس۴۵۲۵۶۴۱۳:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۵/۳
این فسادی که در بدنه کشور به وجود امده است محصول برنامه های تعدیل اقتصادی زمان اقای هاشمی است که باعث شد قبح اشرافیت گرایی مسولین ریخته شود و اشرافیت سالاری تحت عنوان (( مانور تجمل )) برای حفظ ((شان نظام)) توجیه شد . امروز که اثار ان برنامه ها به روح بسیاری از مسولین رسوخ کرده و اشرافیت گرایی تبدیل به خوی انها شده است طبیعتا برخورد با انها به مراتب سخت تر از ابتدای انقلاب خواهد بود اما دراین میان نباید از نقش کسانی که خط اصیل انقلاب را با برچسب های تندرو و افراطی به حاشیه راندند تا جای مدیران تکنوکرات و لیبرل باز شود را فراموش کنیم و همان کسانی که امروز در حزب کارگزاران وافرادی مثل نعمت زاده ، اخوندی و زنگنه و ... متجلی هستند کسانی هستند که روزگاری در پیوند با رسانه های اصلاح طلب میگفتند ((برای رسیدن به توسعه اگر لازم باشد که قشر مستضعف له شود نباید از ان رویگردان بود)) . تئوری که انتهای ان نه رسیدن به توسعه بود ونه کاهش شکاف طبقاتی بلکه برعکس ایدئولوژی بود برای حفظ و انباشت بیشتر سرمایه سرمایه داران . به همین خاطر این جماعت بعدها شدند از عاشقان سینه چاک لیبرالیسم چون این تئوری تئوری اقلیت سرمایه دار در جهان است و در تمام دنیا صرفا کسانی دم از ان می زنند که قصد تشکیل یک حلقه و اقلیت سرمایه دار را داشته باشند .
ناشناس۴۵۲۶۸۰۱۴:۱۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۳
اولا" که اشرافیگری هیچ قبحی ندارد، دوما" چرا در دویست کشور دیگر که اسراف و اشرافیگری دارند اینهمه فساد و رانت و تبعیض نیست؟
ناشناس۴۵۳۲۳۰۱۹:۳۲:۰۷ ۱۳۹۷/۵/۳
این کلمه اشرافی گری کلید گوبیدن سیاسی ! مگر نه اینها همه مثل هم هستن
ناشناس۴۵۴۴۰۰۱۸:۳۸:۰۶ ۱۳۹۷/۵/۴
شما درباره همه آن 200 کشور تحقیق کردی؟
ناشناس۴۵۴۹۳۳۰۸:۳۹:۱۲ ۱۳۹۷/۵/۵
کافیه.دوگانه فقیر وغنی دیگه جواب نمیده..تفکرجنابعالی مشکل داره..وگرنه توی دنیا به ثروتمندان کارافرین احترام گذاشته میشود..تفکر ریا کاری وچابلوسی که باعث ثروت های باد اورده است مشکل دارد
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 7. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 8. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 9. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 10. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 11. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 12. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 13. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 14. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 15. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 16. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 17. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 18. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 19. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 20. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 21. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 22. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 23. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 24. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 25. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 10. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 11. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 12. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 13. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. آخرین قیمت خودروها در بازار

 17. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 18. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 19. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 20. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 21. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 22. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 23. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 24. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 25. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 18. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 19. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 20. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

آخرین عناوین