مگنت-ستاره یک مربع

سفرای تازه‌نفسی که وارد کارزار دیپلماسی شدند

گروه سیاسی الف،   3970501002 ۰ نظر، ۳ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

برخی از سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با پایان ماموریتشان، جایشان را به دیپلمات‌های تازه‌نفس می‌دهند.

به گزارش فارس، فصل تابستان است و بازار نقل و انتقالات در وزارت خارجه داغ و این هفته هم نخستین سمینار سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت دوازدهم و در تهران در حال برگزاری است.

هر سال در فصل تابستان براساس روال طبیعی اداری در وزارت امور خارجه، جابه جایی سفرا صورت می‌گیرد و با توجه به استقرار بیش از یکصد نمایندگی در خارج از کشور و دوره سه ساله مأموریت‌ها، سالانه به طور متوسط بین 30 تا 40 سفیر و رئیس نمایندگی جا به جا می‌شوند. 

برخی از سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران که به پیشنهاد محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و تأیید حسن روحانی رئیس جمهور در سمت‌های جدید منصوب شده‌اند به محل ماموریت عزیمت کرده و برخی از آنها نیز پس از سمینار سفرا در سفارتخانه‌ و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور مستقر خواهند شد.

*انتصاب دومین سفیر زن پس از پیروزی انقلاب

براساس این گزارش، خانم «پروین فرشچی» به عنوان سفیر جدید کشورمان در هلسینکی (فنلاند) انتخاب شده است و قرار است به زودی به هلسینکی عزیمت کند. خانم فرشچی پیش از این معاون سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده داشت.  

 

 

فرشچی پس از مرضیه افخم دومین سفیر زن است که پس از انقلاب به این سمت منصوب می شود. افخم سفیر کنونی ایران در مالزی است. 

فرشچی به مدت پنج سال مسئولیت معاونت بخش دریایی در سازمان محیط زیست را بر عهده داشته است. مشاور ارشد محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و عضویت در هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات از دیگر سوابق فرشچی است. او دارای نشان افتخار بین‌المللی بانوان موفق دنیا (ABI)در سال 1999 و دارای دیپلم افتخار «راه‌های گفت‌گو و ثبات اقتصادی منطقه خزر» در نشست اقتصاد بین‌المللی مسکو در سال 2001 است.

البته همزمان با انتصاب فرشچی به این سمت اخباری مبنی بر دوتابعیتی بودن فرشچی منتشر شد که هم خود وی و هم روابط عمومی وزارت خارجه این خبر را تکذیب کردند.

*یک زن دستیار وزیر خارجه در امور حقوق شهروندی

گفتنی است «افسانه نادی‌پور» نیز اخیراً به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور حقوق شهروندی منصوب شد. نادی‌پور سابقه معاونت اداره حقوق بشر و فعالیت در سفارتخانه‌های کشورمان در توکیو و لاهه (عضو هیأت نمایندگی کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی) را در کارنامه کاری خود دارد.

این اولین بار است که فردی به این سمت در وزارت خارجه منصوب می‌شود.

*بقایی مسافر ژنو

«اسماعیل بقایی هامانه» نیز به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو تعیین شد.

 

 

اسماعیل بقایی هامانه پیش از این، عضو تیم مذاکره کننده مذاکرات هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ و پس از آن، دبیر ستاد اجرای برجام در وزارت امور خارجه بود. بقایی همچنین سابقه فعالیت در دفتر نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک و تجربه عضویت و ریاست کمیته حقوقی (کمیته ششم) مجمع عمومی سازمان ملل را نیز در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

بقایی هامانه قبل از انتصاب به سمت جدید، در مسئولیت‌های کارشناسی و مدیریتی مختلف از جمله کارشناس حقوقی, معاونت و ریاست اداره معاهدات و حقوق بین‌الملل عمومی, مدیرکلی دفتر مطالعات سیاسی بین‌المللی وزارت امور خارجه و دبیری ستاد پیگیری اجرای برجام در وزارت امور خارجه انجام وظیفه کرده است.

 وی دانش آموخته رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی و نیز رشته دیپلماسی و سازمان‌های بین المللی از دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه است.

بقایی هامانه در سال های 1385-1390 به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران ایران در کمیته حقوقی سازمان ملل متحد در نیویورک خدمت کرده و در جریان مذاکرات منتهی به برجام نیز در بخش کارشناسی تیم مذاکراتی مشارکت داشته است.

«محسن نذیری اصل» از اردیبهشت 1392 عهده‌دار این سمت بود.

*مسعود اسلامی به جای کچوئیان به دوبلین می‌رود

براساس این گزارش، مسعود اسلامی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دوبلین (ایرلند) به زودی به محل ماموریت خود اعزام خواهد شد. اسلامی سابقه ریاست دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه را در کارنامه کاری خود دارد. 

 

 

اسلامی که دارای مدرک دکترای روابط بین‌الملل از آمریکاست، سوابقی چون مدیرکل امور حقوقی وزارت نفت، عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه، سفیر ایران و معاون دبیرکل سازمان‌ بین‌المللی مشورت‌های حقوقی آسیا و آفریقا (AALCO)، مشاور وزیر خارجه در امور حقوق بین‌الملل، رئیس دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه و مشاور وزیر، مشاور روابط بین‌الملل صدا و سیما، مدیر مجتمع آموزشی ایرانیان در نیویورک، مشاور سیاسی و فرهنگی نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک را در کارنامه کاری خود دارد.

جواد کچوئیان در حال حاضر عهده‌دار سفارت ایران در دوبلین است.

 

*منوچهر مرادی عهده‌دار سفارت ایران در کی‌یف می‌شود

«منوچهر مرادی» نیز به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف  (اوکراین) انتخاب شده است. او سابقه فعالیت به عنوان سفیر کشورمان در جمهوری قرقیزستان را در کارنامه دارد.

 

 

رئیس مرکز مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، سرپرست اداره دوم مشترک المنافع، معاون اداره اول مشترک المنافع و نفر دوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا از دیگر سوابق مرادی در طول دوران خدمتش است.

محمد بهشتی‌منفرد پیش از مرادی عهده‌دار این سمت بود.

*محسن نبوی راهی دوشنبه می‌شود

«سید محسن نبوی» سفیر اسبق ایران در اتریش هم قرار است به جای حجت‌الله فغانی عهده‌دار سفارت ایران در تاجیکستان (دوشنبه) شود. فغانی از آبان 1393 در این سمت مشغول به فعالیت بود.

 

 

نبوی پیش از آن هم سفیر در اندونزی و سفیر آکردیته در سنگاپور بوده است. وی پس از بازگشت از اتریش نیز به عنوان مشاور وزیر خارجه فعالیت کرده است.

 

* طه‌ هاشمی سفیر ایران در واتیکان شد

«سید طه هاشمی» معاون سابق دانشگاه آزاد اسلامی هم به جای محمدطاهر ربانی، عهده‌دار سفارت ایران در واتیکان و در محل ماموریت مستقر شد. هاشمی، رئیس اسبق پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نماینده قم در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نیز بوده است.

 

 

سید طه هاشمی که سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم را دارد و  پزشک و پژوهشگر نیز هست، دیگر گزینه معممی است که به عنوان سفیر ایران در مقر رهبری کاتولیک‌های جهان منصوب شده است. معمولاً سفرایی که از ابتدای انقلاب به واتیکان اعزام شده‌اند در کسوت روحانیت بود‌ه‌اند تا بتوانند مأموریت خود را در این کشور کوچک که وجهه دینی آن پررنگ‌تر از دیگر کشورهاست، بهتر انجام دهند.

 

*فیروزنیا به جای فتحعلی به بیروت می‌رود

با پایان ماموریت محمد فتحعلی، قرار است «سید محمدجلال فیروزنیا» به جای وی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برود و به عنوان سفیر جدید ایران در لبنان مشغول به فعالیت شود؛ جایی که به علت ورود به فاز جدید تحولات سیاسی، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. 

 

 

فیروزنیا در کارنامه کاری خود مسئولیت‌هایی چون مدیرکل خلیج‌فارس و خاورمیانه، سفیر ایران در کشورهای یمن و بحرین، مالزی و رئیس اداره اول خلیج‌فارس وزارت خارجه را برعهده داشته است.

 

* رحمانی موحد سفیر جدید ایران در توکیو

«مرتضی رحمانی ‌موحد» هم به عنوان سفیر ایران در توکیو و جایگزین رضا نظرآهاری به این سمت منصوب شد و رونوشت استوارنامه خود را در تاریخ 21 تیر ماه 1397 تقدیم قائم مقام وزیر خارجه ژاپن کرد.

 

 

رحمانی موحد، پیش از این کارشناس ارشد سیاسی و مشاور وزیر امور خارجه بود، وی در دولت یازدهم (چهار سال اول دولت حسن روحانی) معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.
رحمانی موحد که دارای کارشناس ارشد حقوق بین الملل است به جای رضا نظرآهاری، عازم توکیو شد که از سال 1391 سفیر کشورمان در ژاپن بود.
از دیگر سوابق کاری رحمانی موحد، می‌توان به معاونت مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، رئیس اداره دوم کشورهای مشترک المنافع، ریاست دبیرخانه سازمان همکاری شانگهای در وزارت امور خارجه و همچنین ریاست دبیرخانه همکاری‌های اقتصادی سه جانبه اشاره کرد.

 مرتضی رحمانی موحد روز پنجشنبه 21 تیر ماه 1397 با « تاکه او آکیبا » قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه ژاپن در این دیدار با تاکید بر اینکه ایران و ژاپن دارای روابط تاریخی و دوستانه‌ای هستند به دیدارهای سران دو کشور اشاره و اعلام کرد: با توجه به اینکه سال آینده، نودمین سالگرد روابط رسمی دو کشور است امیدواریم همکاری‌های دو کشور بیش از گذشته گسترش یابد.

رضا نظرآهاری از آذر 90 تا آبان 96 عهده‌دار سفارت ایران در توکیو بود و بعد از بازگشت وی به تهران، سفارت ایران در توکیو در سطح کاردار اداره شد.

 

*جباری سفیر ایران در برن شد

«محمدرضا حاجی‌کریم جباری» مدیرکل پیشین وزارتی نیز اخیراً در آستانه سفر حسن روحانی به سوئیس، به عنوان سفیر جدید ایران در این کشور اروپایی، راهی برن شد. سفارت ایران در سوئیس بعد از عزیمت غلامعلی خوشرو، سفیر سابق به نیویورک در سال 1393 برای تصدی نمایندگی دائم ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک، در سطح کاردار اداره می‌شد.

 

 

جباری که سفیر اسبق ایران در ساحل عاج نیز بوده، پیش از سفر حسن روحانی رئیس جمهور به سوئیس به برن رفت تا سکان سفارت ایران را برعهده بگیرد.

 

*غریب‌آبادی به وین رفت

«کاظم غریب‌آبادی» معاون بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نیز به جای رضا نجفی، عهده‌دار دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین شد.

 

 

غریب‌آبادی پیش از این در سمت‌های مختلف از جمله معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند و نماینده دائم نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خدمت کرده است. وی در وین مستقر و اعتبارنامه‌های خود را به یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، مدیرکل صندوق اوپک برای توسعه بین‌المللی (اوفید) و مدیرکل سازمان ملل تسلیم کرد.

 

*ادریسی کرمانشاهی جایگزین مهمان‌پرست در ورشو شد

«مسعود ادریسی کرمانشاهی» نیز به جای رامین مهمان‌پرست به ورشو می‌رود تا در سمت سفیر ایران در لهستان و همچنین سفیر آکردیته ایران در لیتوانی به کار بپردازد.

ادریسی کرمانشاهی در کارنامه کاری خود عهده دار سفارت ایران در لبنان نیز بوده و مدیرکل خاورمیانه عربی و شمال آفریقا نیز بوده است. مهمان‌پرست از اردیبهشت 93 عهده‌دار این سمت بود.


*همتی از بیمه مرکزی ایران به پکن رفت

«عبدالناصر همتی» رئیس بیمه مرکزی ایران، به جای علی‌اصغر خاجی، عهده‌دار سفارت ایران در پکن شد.

همتی دارنده مدرک دکتری اقتصاد و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و پیش از انتصاب به این سمت عهده‌دار ریاست بیمه مرکزی ایران، معاونت سازمان صدا و سیما و مدیرعاملی بانک ملی و همچنین بانک سینا بوده است.

 

 

 وی همچنین در کمیته اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، مدیریت بیمه اتکایی آسیا نیز به فعالیت پرداخته و عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی نیز بوده است.

وی دوشنبه 18 تیرماه 1397 به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در چین وارد پکن و روز پنجشنبه 21 تیرماه 1397 در دیدار با مسئولان وزارت امور خارجه این کشور با تحویل رونوشت استوارنامه خود رسما آغاز به کار کرد.

 

*حق‌بین جایگزین وهاجی در استرالیا شد
«فریدون حق‌بین» مدیرکل هماهنگی و راهبرد امور اقتصادی وزارت امور خارجه نیز به جای عبدالحسین وهاجی به کانبرا می‌رود و به عنوان سفیر ایران در استرالیا به فعالیت می‌پردازد.

 

 

 

*قشقاوی هم سفیر ایران در اسپانیا شد

«حسن قشقاوی» معاون سابق کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت خارجه نیز قرار است عهده‌دار سفارت ایران در اسپانیا شود.

 

 

قشقاوی همچنین پیش از این به عنوان سفیر ایران در سوئد و قزاقستان نیز فعالیت کرده است. نماینده دوره‌های چهارم و ششم مجلس شورای اسلامی و سخنگوی وزارت خارجه از دیگر سمت‌های قشقاوی بوده است.

فدایی‌فرد از فروردین 1393 عهده‌دار این سمت بوده است.

 

*بیات، گزینه تصدی سفارت ایران در ایتالیا

«حمید بیات» مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه نیز گزینه تصدی سفارت ایران در رم است و به جای جهانبخش مظفری، قرار است به سمت سفیر ایران در ایتالیا منصوب شود.

 

 

بیات پیش از این به عنوان سفیر ایران در دانمارک و همچنین سودان فعالیت کرده است.

 

* شافعی عهده‌دار سفارت ایران در لوبلیانا شد

براساس این گزارش، «کاظم شافعی» نیز به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی منصوب شد.

کاظم شافعی پیش از این ریاست اداره مرزی در معاونت حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه را برعهده داشت. مرتضی درزی رامندی پیش از شافعی عهده‌دار این سمت بود.

 

*سعید خرازی هم به امان می‌رود

«سعید خرازی» نیز قرار است به عنوان سفیر جدید ایران در امان پایتخت اردن و جایگزین مجتبی فردوسی‌پور شود.

 

 

 

*رسولی محلاتی گزینه تصدی سفارت ایران در صوفیه

براساس این گزارش، «سید محمدجواد رسولی محلاتی» سفیر اسبق ایران در عربستان سعودی و مدیرکل امور مجلس وزارت امور خارجه هم قرار است به سفارت ایران در بلغارستان برود. با پایان مأموریت عبدالله نوروزی، سفیر قبلی ایران در صوفیه، سفارت ایران در بلغارستان در حال حاضر در سطح کاردار فعالیت می‌کند.

 

 

*اکبر امینیان به پراگ می‌رود

 اکبر امینیان سفیر اسبق ایران در گرجستان و سرکنسول اسبق در دبی نیز قرار است به جای علی اکبر جوکار تصدی سفارت ایران در پراگ (جمهوری چک) را عهده‌دار شود.

 

*صمدزاده صابر سفیر ایران در آستانه شد

 مجید صمدزاده صابر نیز قرار است به جای مجتبی دمیرچی‌لو سکان سفارت ایران در آستانه پایتخت قزاقستان را به دست بگیرد.

 

 

صابر رئیس دبیر خانه خزر و نفر دوم سفارت ایران در اوکراین را در کارنامه کاری خود دارد.

دمیرچی‌لو از سال 1393 عهده‌دار سفارت ایران در قزاقستان بود.

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۴ اَمرداد ۱۳۹۷آیا سیاست خارجی جمهوری اسلامی بی توجه به منافع ملی است؟
۲ اَمرداد ۱۳۹۷ولایتی، سردار سلیمانی و امیر حاتمی در جمع سفرای ایران در خارج از کشور
۳۱ تیر ۱۳۹۷روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است
۲۶ تیر ۱۳۹۷پروین فرشچی: به عنوان سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند معرفی شده‌ام/ دو تابعیتی نیستم
۲۵ تیر ۱۳۹۷بهرام قاسمی به الف خبر داد: سفرای جدید به‌زودی عازم می‌شوند/ تکلیف سفارتخانه‌های بدون سفیر مشخص شد
۲۰ اردی‌بهشت ۱۳۹۷سردرگمی مقام‌های وزارت خارجه آمریکا پس از خروج از برجام و سوال‌های بی‌پاسخ خبرنگاران
۸ اردی‌بهشت ۱۳۹۷نماینده مجلس: ابتکار عمل از دست ظریف خارج‌ شده است/ شهامت لازم برای پیگیری مسائل سیاست خارجی وجود ندارد
۱۸ اسفند ۱۳۹۶دستگاه‌هایی که قرار بود CTBT در ایران نصب کند و نتوانست

وب‌گردی

تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 7. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 8. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 9. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 10. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 11. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 12. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 13. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 14. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 15. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 16. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 17. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 18. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 19. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 20. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 21. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 22. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 23. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 24. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 25. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 10. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 11. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 12. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 13. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. آخرین قیمت خودروها در بازار

 17. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 18. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 19. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 20. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 21. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 22. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 23. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 24. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 25. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 18. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 19. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 20. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 9. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 10. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 11. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 12. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 13. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 14. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 15. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 16. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 17. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 7. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 13. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 14. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 15. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 16. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین