سفرای تازه‌نفسی که وارد کارزار دیپلماسی شدند

گروه سیاسی الف،   3970501002

برخی از سفرا و روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور با پایان ماموریتشان، جایشان را به دیپلمات‌های تازه‌نفس می‌دهند.

به گزارش فارس، فصل تابستان است و بازار نقل و انتقالات در وزارت خارجه داغ و این هفته هم نخستین سمینار سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت دوازدهم و در تهران در حال برگزاری است.

هر سال در فصل تابستان براساس روال طبیعی اداری در وزارت امور خارجه، جابه جایی سفرا صورت می‌گیرد و با توجه به استقرار بیش از یکصد نمایندگی در خارج از کشور و دوره سه ساله مأموریت‌ها، سالانه به طور متوسط بین 30 تا 40 سفیر و رئیس نمایندگی جا به جا می‌شوند. 

برخی از سفرا و رؤسای نمایندگی‌های ایران که به پیشنهاد محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و تأیید حسن روحانی رئیس جمهور در سمت‌های جدید منصوب شده‌اند به محل ماموریت عزیمت کرده و برخی از آنها نیز پس از سمینار سفرا در سفارتخانه‌ و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور مستقر خواهند شد.

*انتصاب دومین سفیر زن پس از پیروزی انقلاب

براساس این گزارش، خانم «پروین فرشچی» به عنوان سفیر جدید کشورمان در هلسینکی (فنلاند) انتخاب شده است و قرار است به زودی به هلسینکی عزیمت کند. خانم فرشچی پیش از این معاون سازمان حفاظت محیط زیست را برعهده داشت.  

 

 

فرشچی پس از مرضیه افخم دومین سفیر زن است که پس از انقلاب به این سمت منصوب می شود. افخم سفیر کنونی ایران در مالزی است. 

فرشچی به مدت پنج سال مسئولیت معاونت بخش دریایی در سازمان محیط زیست را بر عهده داشته است. مشاور ارشد محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و عضویت در هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات از دیگر سوابق فرشچی است. او دارای نشان افتخار بین‌المللی بانوان موفق دنیا (ABI)در سال 1999 و دارای دیپلم افتخار «راه‌های گفت‌گو و ثبات اقتصادی منطقه خزر» در نشست اقتصاد بین‌المللی مسکو در سال 2001 است.

البته همزمان با انتصاب فرشچی به این سمت اخباری مبنی بر دوتابعیتی بودن فرشچی منتشر شد که هم خود وی و هم روابط عمومی وزارت خارجه این خبر را تکذیب کردند.

*یک زن دستیار وزیر خارجه در امور حقوق شهروندی

گفتنی است «افسانه نادی‌پور» نیز اخیراً به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور حقوق شهروندی منصوب شد. نادی‌پور سابقه معاونت اداره حقوق بشر و فعالیت در سفارتخانه‌های کشورمان در توکیو و لاهه (عضو هیأت نمایندگی کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی) را در کارنامه کاری خود دارد.

این اولین بار است که فردی به این سمت در وزارت خارجه منصوب می‌شود.

*بقایی مسافر ژنو

«اسماعیل بقایی هامانه» نیز به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو تعیین شد.

 

 

اسماعیل بقایی هامانه پیش از این، عضو تیم مذاکره کننده مذاکرات هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ و پس از آن، دبیر ستاد اجرای برجام در وزارت امور خارجه بود. بقایی همچنین سابقه فعالیت در دفتر نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک و تجربه عضویت و ریاست کمیته حقوقی (کمیته ششم) مجمع عمومی سازمان ملل را نیز در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

بقایی هامانه قبل از انتصاب به سمت جدید، در مسئولیت‌های کارشناسی و مدیریتی مختلف از جمله کارشناس حقوقی, معاونت و ریاست اداره معاهدات و حقوق بین‌الملل عمومی, مدیرکلی دفتر مطالعات سیاسی بین‌المللی وزارت امور خارجه و دبیری ستاد پیگیری اجرای برجام در وزارت امور خارجه انجام وظیفه کرده است.

 وی دانش آموخته رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی و نیز رشته دیپلماسی و سازمان‌های بین المللی از دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه است.

بقایی هامانه در سال های 1385-1390 به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران ایران در کمیته حقوقی سازمان ملل متحد در نیویورک خدمت کرده و در جریان مذاکرات منتهی به برجام نیز در بخش کارشناسی تیم مذاکراتی مشارکت داشته است.

«محسن نذیری اصل» از اردیبهشت 1392 عهده‌دار این سمت بود.

*مسعود اسلامی به جای کچوئیان به دوبلین می‌رود

براساس این گزارش، مسعود اسلامی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در دوبلین (ایرلند) به زودی به محل ماموریت خود اعزام خواهد شد. اسلامی سابقه ریاست دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه را در کارنامه کاری خود دارد. 

 

 

اسلامی که دارای مدرک دکترای روابط بین‌الملل از آمریکاست، سوابقی چون مدیرکل امور حقوقی وزارت نفت، عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه، سفیر ایران و معاون دبیرکل سازمان‌ بین‌المللی مشورت‌های حقوقی آسیا و آفریقا (AALCO)، مشاور وزیر خارجه در امور حقوق بین‌الملل، رئیس دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه و مشاور وزیر، مشاور روابط بین‌الملل صدا و سیما، مدیر مجتمع آموزشی ایرانیان در نیویورک، مشاور سیاسی و فرهنگی نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک را در کارنامه کاری خود دارد.

جواد کچوئیان در حال حاضر عهده‌دار سفارت ایران در دوبلین است.

 

*منوچهر مرادی عهده‌دار سفارت ایران در کی‌یف می‌شود

«منوچهر مرادی» نیز به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در کی‌یف  (اوکراین) انتخاب شده است. او سابقه فعالیت به عنوان سفیر کشورمان در جمهوری قرقیزستان را در کارنامه دارد.

 

 

رئیس مرکز مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، سرپرست اداره دوم مشترک المنافع، معاون اداره اول مشترک المنافع و نفر دوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا از دیگر سوابق مرادی در طول دوران خدمتش است.

محمد بهشتی‌منفرد پیش از مرادی عهده‌دار این سمت بود.

*محسن نبوی راهی دوشنبه می‌شود

«سید محسن نبوی» سفیر اسبق ایران در اتریش هم قرار است به جای حجت‌الله فغانی عهده‌دار سفارت ایران در تاجیکستان (دوشنبه) شود. فغانی از آبان 1393 در این سمت مشغول به فعالیت بود.

 

 

نبوی پیش از آن هم سفیر در اندونزی و سفیر آکردیته در سنگاپور بوده است. وی پس از بازگشت از اتریش نیز به عنوان مشاور وزیر خارجه فعالیت کرده است.

 

* طه‌ هاشمی سفیر ایران در واتیکان شد

«سید طه هاشمی» معاون سابق دانشگاه آزاد اسلامی هم به جای محمدطاهر ربانی، عهده‌دار سفارت ایران در واتیکان و در محل ماموریت مستقر شد. هاشمی، رئیس اسبق پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نماینده قم در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نیز بوده است.

 

 

سید طه هاشمی که سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم را دارد و  پزشک و پژوهشگر نیز هست، دیگر گزینه معممی است که به عنوان سفیر ایران در مقر رهبری کاتولیک‌های جهان منصوب شده است. معمولاً سفرایی که از ابتدای انقلاب به واتیکان اعزام شده‌اند در کسوت روحانیت بود‌ه‌اند تا بتوانند مأموریت خود را در این کشور کوچک که وجهه دینی آن پررنگ‌تر از دیگر کشورهاست، بهتر انجام دهند.

 

*فیروزنیا به جای فتحعلی به بیروت می‌رود

با پایان ماموریت محمد فتحعلی، قرار است «سید محمدجلال فیروزنیا» به جای وی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت برود و به عنوان سفیر جدید ایران در لبنان مشغول به فعالیت شود؛ جایی که به علت ورود به فاز جدید تحولات سیاسی، از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. 

 

 

فیروزنیا در کارنامه کاری خود مسئولیت‌هایی چون مدیرکل خلیج‌فارس و خاورمیانه، سفیر ایران در کشورهای یمن و بحرین، مالزی و رئیس اداره اول خلیج‌فارس وزارت خارجه را برعهده داشته است.

 

* رحمانی موحد سفیر جدید ایران در توکیو

«مرتضی رحمانی ‌موحد» هم به عنوان سفیر ایران در توکیو و جایگزین رضا نظرآهاری به این سمت منصوب شد و رونوشت استوارنامه خود را در تاریخ 21 تیر ماه 1397 تقدیم قائم مقام وزیر خارجه ژاپن کرد.

 

 

رحمانی موحد، پیش از این کارشناس ارشد سیاسی و مشاور وزیر امور خارجه بود، وی در دولت یازدهم (چهار سال اول دولت حسن روحانی) معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.
رحمانی موحد که دارای کارشناس ارشد حقوق بین الملل است به جای رضا نظرآهاری، عازم توکیو شد که از سال 1391 سفیر کشورمان در ژاپن بود.
از دیگر سوابق کاری رحمانی موحد، می‌توان به معاونت مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در نیوزیلند، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای، رئیس اداره دوم کشورهای مشترک المنافع، ریاست دبیرخانه سازمان همکاری شانگهای در وزارت امور خارجه و همچنین ریاست دبیرخانه همکاری‌های اقتصادی سه جانبه اشاره کرد.

 مرتضی رحمانی موحد روز پنجشنبه 21 تیر ماه 1397 با « تاکه او آکیبا » قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه ژاپن در این دیدار با تاکید بر اینکه ایران و ژاپن دارای روابط تاریخی و دوستانه‌ای هستند به دیدارهای سران دو کشور اشاره و اعلام کرد: با توجه به اینکه سال آینده، نودمین سالگرد روابط رسمی دو کشور است امیدواریم همکاری‌های دو کشور بیش از گذشته گسترش یابد.

رضا نظرآهاری از آذر 90 تا آبان 96 عهده‌دار سفارت ایران در توکیو بود و بعد از بازگشت وی به تهران، سفارت ایران در توکیو در سطح کاردار اداره شد.

 

*جباری سفیر ایران در برن شد

«محمدرضا حاجی‌کریم جباری» مدیرکل پیشین وزارتی نیز اخیراً در آستانه سفر حسن روحانی به سوئیس، به عنوان سفیر جدید ایران در این کشور اروپایی، راهی برن شد. سفارت ایران در سوئیس بعد از عزیمت غلامعلی خوشرو، سفیر سابق به نیویورک در سال 1393 برای تصدی نمایندگی دائم ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک، در سطح کاردار اداره می‌شد.

 

 

جباری که سفیر اسبق ایران در ساحل عاج نیز بوده، پیش از سفر حسن روحانی رئیس جمهور به سوئیس به برن رفت تا سکان سفارت ایران را برعهده بگیرد.

 

*غریب‌آبادی به وین رفت

«کاظم غریب‌آبادی» معاون بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه نیز به جای رضا نجفی، عهده‌دار دفتر نمایندگی دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی در وین شد.

 

 

غریب‌آبادی پیش از این در سمت‌های مختلف از جمله معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند و نماینده دائم نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خدمت کرده است. وی در وین مستقر و اعتبارنامه‌های خود را به یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو)، مدیرکل صندوق اوپک برای توسعه بین‌المللی (اوفید) و مدیرکل سازمان ملل تسلیم کرد.

 

*ادریسی کرمانشاهی جایگزین مهمان‌پرست در ورشو شد

«مسعود ادریسی کرمانشاهی» نیز به جای رامین مهمان‌پرست به ورشو می‌رود تا در سمت سفیر ایران در لهستان و همچنین سفیر آکردیته ایران در لیتوانی به کار بپردازد.

ادریسی کرمانشاهی در کارنامه کاری خود عهده دار سفارت ایران در لبنان نیز بوده و مدیرکل خاورمیانه عربی و شمال آفریقا نیز بوده است. مهمان‌پرست از اردیبهشت 93 عهده‌دار این سمت بود.


*همتی از بیمه مرکزی ایران به پکن رفت

«عبدالناصر همتی» رئیس بیمه مرکزی ایران، به جای علی‌اصغر خاجی، عهده‌دار سفارت ایران در پکن شد.

همتی دارنده مدرک دکتری اقتصاد و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و پیش از انتصاب به این سمت عهده‌دار ریاست بیمه مرکزی ایران، معاونت سازمان صدا و سیما و مدیرعاملی بانک ملی و همچنین بانک سینا بوده است.

 

 

 وی همچنین در کمیته اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، مدیریت بیمه اتکایی آسیا نیز به فعالیت پرداخته و عضو سابق شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی نیز بوده است.

وی دوشنبه 18 تیرماه 1397 به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در چین وارد پکن و روز پنجشنبه 21 تیرماه 1397 در دیدار با مسئولان وزارت امور خارجه این کشور با تحویل رونوشت استوارنامه خود رسما آغاز به کار کرد.

 

*حق‌بین جایگزین وهاجی در استرالیا شد
«فریدون حق‌بین» مدیرکل هماهنگی و راهبرد امور اقتصادی وزارت امور خارجه نیز به جای عبدالحسین وهاجی به کانبرا می‌رود و به عنوان سفیر ایران در استرالیا به فعالیت می‌پردازد.

 

 

 

*قشقاوی هم سفیر ایران در اسپانیا شد

«حسن قشقاوی» معاون سابق کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت خارجه نیز قرار است عهده‌دار سفارت ایران در اسپانیا شود.

 

 

قشقاوی همچنین پیش از این به عنوان سفیر ایران در سوئد و قزاقستان نیز فعالیت کرده است. نماینده دوره‌های چهارم و ششم مجلس شورای اسلامی و سخنگوی وزارت خارجه از دیگر سمت‌های قشقاوی بوده است.

فدایی‌فرد از فروردین 1393 عهده‌دار این سمت بوده است.

 

*بیات، گزینه تصدی سفارت ایران در ایتالیا

«حمید بیات» مدیرکل غرب اروپای وزارت خارجه نیز گزینه تصدی سفارت ایران در رم است و به جای جهانبخش مظفری، قرار است به سمت سفیر ایران در ایتالیا منصوب شود.

 

 

بیات پیش از این به عنوان سفیر ایران در دانمارک و همچنین سودان فعالیت کرده است.

 

* شافعی عهده‌دار سفارت ایران در لوبلیانا شد

براساس این گزارش، «کاظم شافعی» نیز به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی منصوب شد.

کاظم شافعی پیش از این ریاست اداره مرزی در معاونت حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه را برعهده داشت. مرتضی درزی رامندی پیش از شافعی عهده‌دار این سمت بود.

 

*سعید خرازی هم به امان می‌رود

«سعید خرازی» نیز قرار است به عنوان سفیر جدید ایران در امان پایتخت اردن و جایگزین مجتبی فردوسی‌پور شود.

 

 

 

*رسولی محلاتی گزینه تصدی سفارت ایران در صوفیه

براساس این گزارش، «سید محمدجواد رسولی محلاتی» سفیر اسبق ایران در عربستان سعودی و مدیرکل امور مجلس وزارت امور خارجه هم قرار است به سفارت ایران در بلغارستان برود. با پایان مأموریت عبدالله نوروزی، سفیر قبلی ایران در صوفیه، سفارت ایران در بلغارستان در حال حاضر در سطح کاردار فعالیت می‌کند.

 

 

*اکبر امینیان به پراگ می‌رود

 اکبر امینیان سفیر اسبق ایران در گرجستان و سرکنسول اسبق در دبی نیز قرار است به جای علی اکبر جوکار تصدی سفارت ایران در پراگ (جمهوری چک) را عهده‌دار شود.

 

*صمدزاده صابر سفیر ایران در آستانه شد

 مجید صمدزاده صابر نیز قرار است به جای مجتبی دمیرچی‌لو سکان سفارت ایران در آستانه پایتخت قزاقستان را به دست بگیرد.

 

 

صابر رئیس دبیر خانه خزر و نفر دوم سفارت ایران در اوکراین را در کارنامه کاری خود دارد.

دمیرچی‌لو از سال 1393 عهده‌دار سفارت ایران در قزاقستان بود.

 

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱۹ مهر ۱۳۹۷سفیران جدید ایران در چین و هند تعیین شدند
۱۲ مهر ۱۳۹۷احتمال ایجاد معاونت جدید در وزارت خارجه برای تسهیل صادرات
۱۸ شهریور ۱۳۹۷چه کسانی به زودی از وزارت خارجه خداحافظی می‌کنند؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۷نظر «ظریف» در مورد اصلاح ساختار وزارت خارجه
۲۹ مرداد ۱۳۹۷سفیر ایران در عمان عضو هیچ حزب سیاسی نیست
۴ مرداد ۱۳۹۷آیا سیاست خارجی جمهوری اسلامی بی توجه به منافع ملی است؟
۲ مرداد ۱۳۹۷ولایتی، سردار سلیمانی و امیر حاتمی در جمع سفرای ایران در خارج از کشور
۳۱ تیر ۱۳۹۷روحانی: آقای ترامپ با دم شیر بازی نکن/ سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردها ندارد/ تنگه‌های زیادی داریم؛هرمز فقط یکی از آنهاست/ انبار کالاهای اساسی ما از همیشه بیشتر است
۲۶ تیر ۱۳۹۷پروین فرشچی: به عنوان سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند معرفی شده‌ام/ دو تابعیتی نیستم
۲۵ تیر ۱۳۹۷بهرام قاسمی به الف خبر داد: سفرای جدید به‌زودی عازم می‌شوند/ تکلیف سفارتخانه‌های بدون سفیر مشخص شد
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷سردرگمی مقام‌های وزارت خارجه آمریکا پس از خروج از برجام و سوال‌های بی‌پاسخ خبرنگاران
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷نماینده مجلس: ابتکار عمل از دست ظریف خارج‌ شده است/ شهامت لازم برای پیگیری مسائل سیاست خارجی وجود ندارد

وب‌گردی

کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 2. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 3. آرایشگاه معروف، عروس خانم را کچل کرد

 4. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 5. تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران  

 6. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 7. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 8. کاهش پلکانی قیمت‌ خودرو آغاز شد

 9. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 10. مردی با خودرو همسرش را له کرد

 11. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 12. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 13. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 14. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 15. فیلم/حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و تشویق تیم ملی   

 16. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

 17. رکورد تاریخی یک شهرداری در کتک زدن مردم!

 18. تصاویر بازدید پلیس ترکیه از کنسولگری عربستان  

 19. حاشیه دیدار ایران و بولیوی/ حضور ماموران زن و استقبال اندک تماشاگران

 20. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 21. تیراندازی آیت‌الله هاشمی در کنار کاخ مرمر  

 22. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 23. مافیای سیگار در کوچه‌پس‌کوچه‌های بازار تهران

 24. اینجا ماهشهر: اگه می‌تونی نفس بکش!  

 25. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

پربحث‌های دیروز

 1. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 2. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 3. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 4. آرایشگاه معروف، عروس خانم را کچل کرد

 5. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 6. تصمیم‌گیری برای ۲ نرخی شدن بنزین؛ هفته آینده روی میز کمیسیون انرژی

 7. تیپ عجیب سفیر ژاپن در تهران  

 8. آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد

 9. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 10. کاهش پلکانی قیمت‌ خودرو آغاز شد

 11. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 12. مردی با خودرو همسرش را له کرد

 13. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 14. بازی جدید ترامپ برای رهایی بن سلمان از ماجرای خاشقچی

 15. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 16. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 17. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 18. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 19. فیلم/حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و تشویق تیم ملی   

 20. واکنش نماینده ایران به ادعای امارات درباره جزایر۳گانه ایران+فیلم

 21. رکورد تاریخی یک شهرداری در کتک زدن مردم!

 22. تصاویر بازدید پلیس ترکیه از کنسولگری عربستان  

 23. حاشیه دیدار ایران و بولیوی/ حضور ماموران زن و استقبال اندک تماشاگران

 24. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 25. تیراندازی آیت‌الله هاشمی در کنار کاخ مرمر  

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. تصادف برادر عضو شورای شهر تهران با ماشین بیت‌المال در شمال + واکنش شورا

 3. حکم راننده لندکروز جنجالی صادر شد

 4. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 5. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 6. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 7. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. دلار در مرز ۱۵ هزار تومان/ حال و هوای بازار ارز تهران

 11. قدرتمندترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

 12. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 13. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 14. واکنش خداکرمی به تصادف برادرش با خودروی شورای شهر: برادرم در حال انجام وظیفه بود/ بیمه خسارت ماشین را پرداخت می‌کند

 15. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 16. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 17. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 18. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 19. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 20. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 21. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 22. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 23. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 24. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 25. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 2. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 3. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 4. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 5. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 6. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 7. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 8. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 9. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

 10. کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران

 11. ترک مناظره «بررسی ابعاد سیاسی FATF» از سوی صادق زیباکلام

 12. جهانگیری: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از نظر بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند

 13. موشک های بالستیک دریایی سپاه 700 کیلومتری شدند/ ساخت موشک خاص ایرانی برای نبرد سوریه

 14. لاریجانی: بد و بیراه گفتن‌ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

 15. ضرب‌الاجل به وزرای روحانی

 16. توکلی: شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می‌دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده

 17. ماجرای شنود مکالمات ظریف و روحانی در برجام/ آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان

 18. علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

 19. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اقدام تروریستی میرجاوه را محکوم کرد

 20. روحانی در نامه‌ای به وزیر دفاع، از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد

 21. روحانی: امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد

 22. نترسید، نترسید

 23. واکنش زاکانی به چشمک برجامی نعمتی

 24. رد پای عوامل نفوذی در ربوده شدن مرزبانان/ پاکستان نسبت به آزادی مرزبانان اقدام کند

 25. دریادار سیاری: همه تجهیزات نظامی را خودمان تامین می کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 2. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 3. امیرعبداللهیان: قیافه «ترامپ» پس از ۱۳ آبان امسال دیدنی است

 4. ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸

 5. انتخابات آزاد به سبک محمد‌رضا پهلوی + سند

 6. پشت پرده فرار عضو تیم تشریفات رئیس جمهور از کشور

 7. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 8. سردار پاکپور: سپاه برای آزادی گروگانها آماده عملیات مشترک با ارتش پاکستان علیه اشرار است

 9. سردار سلامی: در هر نقطه منافع دشمن را ویران می‌کنیم

 10. آخرین اخبار از بررسی لایحه CFT در شورای نگهبان

 11. کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران

 12. ترک مناظره «بررسی ابعاد سیاسی FATF» از سوی صادق زیباکلام

 13. جهانگیری: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از نظر بودجه در تنگنا قرار گرفته‌اند

 14. موشک های بالستیک دریایی سپاه 700 کیلومتری شدند/ ساخت موشک خاص ایرانی برای نبرد سوریه

 15. لاریجانی: بد و بیراه گفتن‌ها به یکدیگر موجب کُند شدن توسعه شده است

 16. ضرب‌الاجل به وزرای روحانی

 17. توکلی: شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می‌دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده

 18. علمای اهل سنت ربایش مرزبانان میرجاوه را محکوم کردند

 19. مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اقدام تروریستی میرجاوه را محکوم کرد

 20. روحانی در نامه‌ای به وزیر دفاع، از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد

 21. روحانی: امیدوارم حکم موقت دادگاه‌ لاهه بر رفتارهای غیرقانونی دولت آمریکا تأثیرگذار باشد

 22. نترسید، نترسید

 23. واکنش زاکانی به چشمک برجامی نعمتی

 24. رد پای عوامل نفوذی در ربوده شدن مرزبانان/ پاکستان نسبت به آزادی مرزبانان اقدام کند

 25. دریادار سیاری: همه تجهیزات نظامی را خودمان تامین می کنیم

پربحث‌های هفته

 1. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 2. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 3. دلار ۱۹ هزار تومانی کار دولت بود  

 4. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 5. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 6. آقای سیف لطفا فرافکنی نکنید!

 7. نرخ ارز را این ۴ سایت خارج‌نشین بالاوپایین می‌کنند

 8. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 9. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 10. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 11. آیا مسئولان به کشور خیانت می‌کنند؟/ چرا حکم انفصال از خدمت سیف اجرا نشد؟/ اظهارات بحث‌برانگیز سردار نقدی

 12. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 13. فرصت سوزی دولت در ترمیم کابینه و معرفی وزراء/ خبرهای ناخوشایند از معرفی گزینه های تکراری و ناکارآمد

 14. فراخوان رهبر انقلاب برای تکمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت

 15. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: گرانی کمر جامعه را شکسته؛ دولت در بالا و پایین رفتن نرخ ارز نقش دارد

 16. نقش FATF را در این توصیه نامه نمی‌بینید؟

 17. سامانه پدافند هوایی سعیر+ عکس

 18. ربوده شدن تعدادی از نیروهای بسیجی و هنگ مرزی میرجاوه

 19. تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

 20. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 21. حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

 22. رهبر انقلاب در جلسه دو ساعت و نیمه با سران قوا: برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال و تورم تصمیم‌های جدی بگیرید

 23. حمله بمب‌گذار انتحاری به سفارت ایران در ترکیه + توضیحات بهرام قاسمی

 24. ابوترابی: رئیس‌جمهوری قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد

 25. واکنش فتاح به احتمال حضورش در کابینه روحانی

آخرین عناوین