مگنت-ستاره یک مربع

فینیان کانینگهام احتمال کودتا علیه ترامپ / خشن ترین حملات رسانه ای و نخبگانی بعد از دیدار با پوتین

گروه جهان الف،   3970428005 ۳ نظر، ۴ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

بقای سیاسی ترامپ در معرض خطری جدی قرار گرفته. احتمالا تنها چیزی که مانع از اقدامات بیشتر علیه او می شود، نگرانی از این است که شهروندان آمریکا در مقابل سرنگون کردن رهبر برگزیده شان چه واکنشی نشان خواهند داد.

فارس نوشت: همانطور که پیش بینی می شد، موج واکنش ها در آمریکا نسبت به دیدار ترامپ با رهبر روسیه ولادیمیر پوتین توفنده بود. هر هتاکی و اهانتی که تصورش می رود نسبت به او صورت گرفته است. اما نسبت «خائن» دادن به ترامپ، این رئیس جمهور را در معرض خطری موحش قرار می دهد.

دمکرات ها، جمهوریخواهان، سران اطلاعاتی دولت، رسانه های طرفدار بازها، رسانه های لیبرال؛ همگی موجی از حملات را به این دلیل علیه ترامپ به راه انداخته اند که او جرات به خرج داده و چند روز قبل در هلسینکی با پوتین دیدار کرده است.

واشنگتن پست او را به «تبانی علنی با رهبر جنایتکار یک قدرت خصومت پیشه» متهم کرد. لحظه ای اجازه دهید تا این واژگان سخت و خشن به خوبی ته نشین شود؛ معنی ضمنی این کلمات به شدت جدی است.

همچون دیگر سیاستمداران و رسانه ها، واشنگتن پست نوشت که رئیس جمهور با قرار گرفتن در کنار پوتین در انکار مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، به سرویس های اطلاعاتی آمریکا «خیانت کرده است.»

جان برنان رئیس پیشین سیا ترامپ را به عنوان «خائنی» که با ترتیب دادن نشستی دوستانه با پوتین «مرتکب بزرگ ترین جرایم» شده، تقبیح کرد.

دیگر تحریک آمیزتر از این امکان ندارد. ترامپ تقریبا از سوی کل تشکیلات سیاسی و رسانه ای در آمریکا به عنوان دشمن «خیانت پیشه» کشور تحقیر و بی اعتبار شده است.

با دنبال کردن این منطق، فقط به یک نتیجه گیری می توان رسید: تشکیلات آمریکا خواستار کودتایی برای برکناری چهل و پنجمین رئیس جمهور شده است. در یکی از مطالب واشنگتن پست به دنبال حملاتی سخت علیه رئیس جمهور، اولتیماتومی سخت داده شده است: «اگر برای ترامپ کار می کنید، همین الان دست از این کار بکشید.»

طبقه سیاسی آمریکا  حکم خود را مبنی بر دشمن کشور بودن ترامپ صادر کرده و علنا خواهان تمرد از کاخ سفید شده است.

بقای سیاسی ترامپ در معرض خطری جدی قرار گرفته است. احتمالا تنها چیزی که اکنون مانع از اقدامات بیشتر علیه او می شود، نگرانی آنها از این است که شهروندان عادی آمریکا در مقابل مانور دولت پنهان برای سرنگون کردن رهبر برگزیده شان چه واکنشی نشان خواهند داد.
با وجود هیستری سهمگینی که بر سر دیدار با پوتین در نخبگان سیاسی آمریکا به وجود آمده، به نظر می رسد که توده های شهروندان آمریکایی در قبال این تحول نسبتا خوشبین و امیدوار هستند. منصفانه است اگر بگوییم که تلاش ترامپ برای عادی سازی روابط با مسکو مورد تایید بسیاری از آمریکاییان است. چرا که این یکی از دلایل اصلی رای آنها به او برای ورود به کاخ سفید در سال 2016 بود محسوب می شد.

طبقه سیاسی آمریکا بی تاب خلاص شدن از شرّ ترامپ است، ولی  هنوز برای انجام حرکت تعیین کننده نهایی نگرانند، چرا که چنین حرکتی برای برکناری رئیس جمهور، می تواند خطر طغیان اجتماعی گسترده تری را علیه نخبگان به همراه داشته باشد. این احساس قدرتمند وجود دارد که جامعه آمریکا از دشواری های متعدد به ستوه آمده است. با وجود فقر و نابرابری اجتماعی شدید و نیز بیگانگی مردم از تشکیلات واشنگتن، اگر آنها بیش از اندازه تحریک شوند، همگی مستعد یک جنگ داخلی یا انقلاب بالقوه نیز هستند.

می توان پیش بینی کرد که کارزار رسانه ای برای به تصویر کشیدن ترامپ به عنوان یک خائن ظرف چند روز آینده تشدید خواهد شد، با این محاسبه از سوی دشمنان قدرتمندش درداخل دولت پنهان که به دلیل «خیانت او به آمریکا» با همدستی یک «دشمن خصومت پیشه»، می توان افکار عمومی را شدیدا علیه او بسیج کرد. اگر امکان این دستکاری درافکار عمومی برای آنها فراهم شود، آنگاه کار ترامپ را باید تمام شده دانست.

قبول است که ترامپ نقص های زیادی دارد و بخش عمده ای از سیاست خارجی اش همچنان هم راستا با رفتار جنایت بار امپریالیسم آمریکا است اما نکته ای که باید به نفع او گفت، این است که او – بر خلاف خیلی ها در تشکیلات آمریکا- نه در مسیر یک روسیه هراسی غیرمنطقی حرکت کرده و نه عزمی ویرانگر برای رویارویی با مسکو دارد.

معمولا خود ترامپ مقصر انتشار دادن اخبار کذب است اما یک کار درست که او انجام داده، رد کردن روایت «روسیه گیت» به عنوان یک جار و  جنجال مطبوعاتی است. تشکیلات آمریکا این مضحکه را به عنوان راهی برای تضعیف ترامپ و منصرف کردن او از نیت خود برای عادی سازی روابط با روسیه تولید کرده است.

به مدت دوسال است که دشمنان سیاسی ترامپ استعاره «روسیه در دمکراسی ما مداخله کرده» را به راه انداخته اند، بی آنکه هیچ سودی از آن برده باشند. در این جهت آخرین ترفند آنها اعلام جرم بی پایه و اساس علیه 12 تن از پرسنل اطلاعات نظامی روسیه تنها چند روز پیش از برگزاری نشست هلسینکی بود.

اگر بخواهیم انصاف را در حق ترامپ رعایت کنیم، این اقدام که برای برهم زدن برنامه نشست او با پوتین طراحی شده بود، او را از این کار منصرف نکرد اما تله گذاشته شده بود. همین که این نشست در هلسینکی به پایان رسید، گویی درهای جهنم گشوده شده و در جهت محکومیت ترامپ، تمام آتش آن از سوی  رسانه ها و سیاستمداران آمریکایی تحت کنترل دولت پنهان روانه او شد.

پوتین ادعاهای ملال آور مداخله روسیه در دمکراسی آمریکایی را «بزرگ ترین یاوه ای» که تاکنون گفته شده نامید. ترامپ گفت که با این ارزیابی پوتین موافق است. شاید خیلی از شهروندان عادی آمریکایی نیز قبول داشته باشند که کل این ماجرا، توسط نخبگانی ساخته و پرداخته شده که هیچگاه از اختیارات قانونی داده شده به ترامپ راضی و خوشحال نبوده اند.

ترامپ در رد این به اصطلاح ارزیابی اطلاعاتی آمریکایی  که مدعی است روسیه تحت حکومت پوتین دستور مداخله در انتخابات ریاست جمهوری را داده، محق است. پوتین در کنفرانس مطبوعاتی هلسینکی گفت که به منظور بهبود روابط دو جانبه، ترجیح می داده که ترامپ برنده انتخابات باشد. خب که چه؟ آیا رهبران خارجی حق ندارند در این باره که چه کسی در کشورهای رقیبشان به قدرت برسد نظری برای خود داشته باشند؟

طبقه سیاسی آمریکایی بیمار است. این طبقه به  یک بیماری روانی مبتلاست که مانع از درک واقعیت از سوی آنان می شود. زیستن در خفت و شرمساری انکار واقعیت  است که آنها را نسبت به این توهمات خود متقاعد کرده که روسیه یک دشمن خصومت پیشه است و ترامپ «عروسک دست نشانده کرملین».

مشکل تشکیلات سیاسی آمریکا این است که به نحوه کارکرد دمکراسی علاقه ای ندارد. مردم به نامزدی رای داده اند که خواهان احیای روابط با روسیه است. این نتیجه برای نخبگان غیرقابل پذیرش است و آنها هر حقه کثیفی را به کار بسته اند تا این روند دمکراتیک را وارونه کنند. کنایه آمیز آنکه آنها ادعا می کنند که روسیه تلاش داشته در دمکراسی آمریکایی خرابکاری کند، در حالی که این نخبگان منحط در واشنگتن و تشکیلات دولت پنهان هستند که در قانون اساسی کشور خرابکاری می کنند.

منافع شهروندان عادی آمریکا و همچنین توده های مردم در سراسر دنیا با خصومت بی منطق نسبت به روسیه تامین نمی شود. منافع ما در این است که با روسیه دیالوگی مسالمت آمیز  داشته باشیم و برای اجتناب از رویارویی های احتمالی  بین آمریکا و روسیه، به درکی متقابل با آنها برسیم.
احتمالا تنها همین گروه نخبه فاقد نمایندگی از سوی مردم است که خواهان خصومت ورزی است. جنگ و کشمکش  برای عده بسیار معدودی سودآور است. با این وجود این خط مشی در آمریکا و در میان متحدان اروپایی شان که روسیه هراسی و سودهای جنگی آن را به پیش می برد، بسیار پرقدرت است. آنها رسانه های جریان اصلی و سیاستمداران را با پول و دارایی های اطلاعاتی خود کنترل می کنند.

وقتی منافع نخبگان حاکم در آمریکا مورد تهدید قرار گیرد، امکان هر چیزی وجود دارد. در این صورت انجام ترورها و کودتاها برای این تاراج سالارها و عواملشان کاری امکان پذیر است.

واکنش خشم آگین نسبت به رفتار معقولانه ترامپ در قبال پوتین در هفته جاری- که واکنشی شریرانه و هماهنگ شده است- نشانه ای است شوم از اینکه نیروهای قدرتمند علیه رئیس جمهور دست به کار شده اند.

نویسنده: فینیان کانینگهام (Finian Cunningham)  نویسنده مطالب و مقالات بی شمار در زمینه امور بین الملل که به زبان های مختلف منتشر شده اند.
منبع: yon.ir/eCI3b

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷ فرود اضطراری چهار هواپیما در آمریکای لاتین درپی تهدید بمب گذاری
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷ترامپ: آمریکا برای آزادی کشیش محبوس، به ترکیه پولی نمی دهد
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷پنتاگون: بمب‌افکن‌های چین احتمالا حمله به مواضع آمریکا را تمرین می‌کنند
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟
۲۶ اَمرداد ۱۳۹۷سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷ترامپ: ترکیه مثل دوست رفتار نمی‌کند/منوشین: تحریم‌های ایران به خوبی پیش می‌رود
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷ترامپ محدودیت حملات سایبری علیه کشورهای دیگر را رفع کرد
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷مداخله‌جویی تکراری وزارت خارجه آمریکا در امور داخلی ایران
۲۵ اَمرداد ۱۳۹۷۳ دلیل که تبعیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناممکن می‌کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

سوسان۴۴۰۴۳۹۰۹:۰۳:۳۲ ۱۳۹۷/۴/۲۸
ترامپ اول و آخرش رفتنیه چون از سیاست هیچی نمیدونه و مثل یک گاو همه معاهدات رو خراب میکنه .تجارت و نفت و دلار براش مثل یک باغ یونجه است .ده سال طول میکشه تا خرابیهای این اوکوز در آمریکا و دنیا آباد بشه
نجیب۴۴۰۵۰۶۰۹:۵۱:۱۵ ۱۳۹۷/۴/۲۸
ان شاالله این موضوع مقدمه جنگ داخلی در آمریکا برای طولانی مدت بشود تا یک کمی بفهمند به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم یمن و سوریه و عراق و ایران چه مزه ای میده.
علی۴۴۰۸۱۷۱۲:۵۳:۰۲ ۱۳۹۷/۴/۲۸
تفاوت یک کشور دموکرات که دارای ازادی کامل در گردش اطلاعات و ابراز نظر رسانه ها برای کنترل سیاستمداران همچون امریکا و یک کشور با سیستم بسته تک صدایی که رسانه ها در زیر فشار و تهدید جرات ابراز نظر را ندارند مثل ایران در اینست که : رسانه ها ملاقات رییس جمهور امریکا که رهبری کشور را دارد را با شدید ترین الفاظ زیر سوال میبرند . در ایران یک وزیر امور خارجه سابق کهنسال در ملاقاتی خصوصی منافع کشور را با روسیه در اطاق در بسته مذاکره میکند و کسی جز چند نفر از ان بی اطلاع هستند و رسانه ها هم اجازه و جرات سوال را ندارند چه رسد به اعتراض .
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 2. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 5. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 6. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 7. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 8. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 9. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 10. گفتگو با پسر قاضی پور +فیلم   

 11. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 12. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 13. راغفر: برخی بانک‌های خصوصی کانون‌های فساد هستند/ دولت در تسخیر گروه‌های رانتی است/ بازار ثانویه باید تعطیل شود

 14. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 15. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 16. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 17. وعده سپاه به تروریست‌ها؛ نزدیک‌تر بیا، گلوله‌ها منتظرت هستند

 18. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 19. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 20. دادستان کل کشور: دادگاه مفسدان اقتصادی بصورت علنی از صدا و سیما پخش می‌شود

 21. ابوترابی فرد: کشور دیگر ظرفیت تکانه‌های ارزی را ندارد/ ضرورت اصلاح قانون پولی و بانکی از سوی مجلس و دولت

 22. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 23. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 24. ایران در رتبه دوم بالاترین تعرفه واردات خودرو در دنیا

 25. مدیری که 90 سکه طلا در میز توالت نگه داری می کرد

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 6. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 10. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 11. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 12. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 13. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. آخرین قیمت خودروها در بازار

 17. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 18. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 19. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 20. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 21. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 22. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 23. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 24. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 25. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 10. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 18. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 19. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 20. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های امروز

 1. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 2. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 3. ترکیه: آمریکا نمی‌تواند دوست را از دشمن تشخیص دهد

 4. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 5. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 6. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 7. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 8. وزیر خارجه چین: همکاری‌ها با ایران افزایش می‌یابد

 9. آمریکا برنامه 200 میلیون دلاری تثبیت اوضاع سوریه را لغو کرد

 10. «عمران‌خان» نخست‌وزیر پاکستان شد

 11. ۱۰ شهر برتر جهان برای زندگی را بشناسید

 12. نسخه رئیس پیشین موساد برای شکست حزب‌الله

 13. زارعی: سرمنشاء جنایات بی‌سابقه علیه یمن شورای امنیت است/ فرماندهی جنگ با آمریکاست

 14. «نتانیاهو» برای یازدهمین‌بار بازجویی شد

 15. ترکیه راه روسیه را در فروش دارایی‌های دلاری پیش گرفت

 16. دادگاه ترکیه سومین درخواست آزادی کشیش آمریکایی را رد کرد

 17. سعدالله زارعی: انصارالله قدرت ناامن کردن باب‌المندب را دارد

 18. آمریکا: درهای مذاکره با روسیه را باز گذاشته‌ایم

 19. ادعای توافق برای خروج ایران از سوریه صحت دارد؟

 20. پیشنهاد رشوه عروس ترامپ به اوماروسا در ازای حق السکوت

 21. تهدید آمریکا به تحریم چین برای واردات نفت ایران

 22. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 23. لیبرمن: منفعت اسرائیل در سرنگونی قدرت حماس است

 24. رژه نظامی مورد درخواست ترامپ به تعویق افتاد

 25. رهبر کره‌شمالی تحریم‌ها علیه کشورش را به «دزدی‌ دریایی» تشبیه کرد

پربحث‌های دیروز

 1. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 2. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 3. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 4. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 5. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

 6. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 7. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 8. اعتراض شدید ایران به وزارت امور خارجه گرجستان

 9. رئیس جمهور ونزوئلا به ۱۸ سال زندان محکوم شد

 10. محاسبات ناشیانه یک نخست وزیر

 11. فارن پالیسی: آمریکا درحال ارتکاب جنایات جنگی در یمن است

 12. ۳ دلیل که تبعیت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناممکن می‌کند

 13. اردوغان از امیر قطر به خاطر حمایت از ترکیه تشکر کرد

 14. روحانی به رئیس جمهوری ایتالیا تسلیت گفت

 15. آیا ترامپ برای خداحافظی از کاخ سفید آماده می شود؟

 16. ترامپ تاکنون چه کسانی را «سگ» خوانده است؟

 17. سفر مقام آمریکایی به آسیا برای جلب حمایت از تحریم‌ها علیه ایران

 18. چرا مذاکره با آمریکا ضرر دارد؟

 19. آتش زدن پرچم انگلیس و رژیم صهیونیستی در ایرلند شمالی

 20. ترامپ: ترکیه مثل دوست رفتار نمی‌کند/منوشین: تحریم‌های ایران به خوبی پیش می‌رود

 21. آمریکا ترکیه را به اعمال تحریم‌های جدید تهدید کرد

 22. موج دوم تحریم‌های ایران به این ۵ دلیل با مقاومت کشور‌ها روبرو می‌شود

 23. توجیه فواد معصوم درباره مواضع العبادی درباره ایران

 24. ترامپ محدودیت حملات سایبری علیه کشورهای دیگر را رفع کرد

 25. پس لرزه های سقوط شدید لیر/ پیش‌خرید طلا در ترکیه ۲ برابر شد

پربحث‌های هفته

 1. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 2. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 3. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 4. پرداخت غرامت جنگی عراق به کویت

 5. واکنش قاسمی به شایعات درخصوص تحدید حدود دریای خزر

 6. مردم ترکیه اینگونه در برابر آمریکا به کمک اردوغان رفتند  

 7. وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند

 8. طرفداران اردوغان آیفون‌های خود را شکستند

 9. بیانیه دفتر حیدرالعبادی در مورد روابط با ایران

 10. برنده و بازنده جدال اردوغان و ترامپ

 11. ظریف:کنوانسیون رژیم حقوقی خزر و 6 موافقتنامه در اجلاس سران در آکتائو امضا می‌شود

 12. مفتی اهل سنت عراق: نخستین مدافع ایران خواهم بود

 13. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 14. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 15. هتک حرمت مأموران گرجستانی به زنان ایرانی در فرودگاه تفلیس

 16. غیبت پنج ماهه ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس/ کاهش چشمگیر کشتی‌های آمریکایی در منطقه

 17. سیگنال خطرناک به جمهوری خواهان

 18. برگ برنده ترامپ برای انتخابات عقب نشینی ایران است/ رئیس جمهور آمریکا روی تاثیر تحریم ها حساب کرده/ آیا تهران از تصمیم خود مبنی بر مخالفت با مذاکره کوتاه می آید؟

 19. ناو فرانسه کشتی آمریکایی را در تنگه هرمز اسکورت کرد

 20. روحانی در دیدار با پوتین: تلاش کنیم خزر به دریای صلح و دوستی تبدیل شود

 21. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 22. نماینده ایران در سازمان ملل: دولت آمریکا فرصت خود برای دیدار با روحانی را از بین برد

 23. بلوف کره شمالی به ترامپ در مذاکرات هسته‌ای چه بود؟

 24. آلمان در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا سر تعظیم فرود آورد

 25. لیر از گور اقتصادی سر بلند کرد

آخرین عناوین