روایتی از عنایت امام رضا (ع) به زوج بودائی تازه مسلمان

گروه اجتماعی الف،   3970427169

روایتی از عنایت حضرت امام رضا (ع) که زندگی زوج بودائی تازه مسلمان را در کشور تایلند متحول کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از ستاد رسانه‌ای جشن‌های مردمی و بین‌المللی «زیر سایه خورشید»، مقابل باب الرضا (ع) که ایستاد کمی دور و برش را نگاه کرد. آرام آرام می‌گریست و نگاه می‌کرد. هر گوشه برایش یک نشانه داشت. انگار که قبلا هم اینجا بوده، از خوابی که دیده بود تصویری محو در ذهن داشت و این تصویر لحظه به لحظه جان می‌گرفت. لحظه به لحظه بیشتر می‌فهمید که چگونه و چرا پس از گذشت ۵ ماه و پشت سر گذاشتن ۶ هزار کیلومتر راه مقابل صحن جامع ایستاده و اذن دخول می‌خواند.

"تسنیم بوآ" زن تازه مسلمان تایلندی فهمید که تعبیر حقیقی رؤیایش چیست. او این مکان را با همین شکل ۵ ماه پیش در خواب دیده بود و امام رضا (ع) به او گفته بود که «پیش از زیارت من به دیدار مادر بودائی‌ات برو» او به دستور امام مهربانی عمل کرد و حالا رو به روی گنبد طلا سلام می‌داد که "السلام علیک یا امام الرئوف (ع).

لیاقت زیارت

"تسنیم بوآ" زن تازه مسلمان تایلندی است که به همراه همسرش هر دو مسلمان سنی بودند. اما پس از آغاز زندگی مشترکشان تحقیقات بیشتری را درباره دین اسلام آغاز کردند و مذهب خود را به تشیع تغییر دادند و مطالعاتشان باعث شد تا ارادت زیادی به ائمه اطهار (ع) و به‌ویژه امام حسین (ع) پیدا کنند.

این ارادت باعث می‌شود تا شوهر تسنیم دو بار به تنهایی توفیق سفر کربلا را پیدا کند و به زیارت امام حسین (ع) مشرف شود. او در همین رابطه می‌گوید که "همسرم از اینکه توفیق زیارت نصیبش نشده بود به‌شدت ناراحت بود و همیشه می‌گفت که لابد من لیاقت ندارم به زیارت اهل‌بیت (ع) بروم. پس کی نوبت من می‌شود؟ "

اتفاقی عجیب در سفر کاروان «زیر سایه خورشید» به کشور تایلند باعث می‌شود تا او ۶ هزار کیلومتر را پشت سر بگذارد و به مشهد بیاید. اتفاقی که تسنیم آن را معجزه امام رضا (ع) می‌داند.

شاید درک این اتفاق برای اغلب کسانی که مسلمان زاده می‌شوند سخت باشد. کسانی که از بدو تولد توفیق شیعه بودن را داشته‌اند ممکن است ارزش آنچه هستند را ندانند. چنان که بار‌ها خواندیم و نوشتیم آنان که کنار رودخانه‌اند ارزش آب را درک نمی‌کنند.

قبل از زیارت

اما داستان تسنیم بوآ فرق می‌کند او از دل ظلمت به سمت نور آمد. از شِرک به توحید و از شَک به یقین رسید. اشک‌های این زن تازه مسلمان برای زیارت نه کاسب‌کارانه و به امید بهشت و نه زاهدانه و از ترس جهنم بود، اشک او از روی عشق بود. فهم حرفی به این بزرگی را باید در احوال او جستجو کنیم. در حال و روز تسنیم وقتی که می‌گفت که "در خواب دیدم که به زیارت امام رضا (ع) رفتم، اما پیش از اینکه وارد حرم مطهر شوم، ندایی آمد و ایشان به من گفتند قبل از اینکه به زیارت من بیایی به دیدار مادرت برو".

مادری که بودائی است، مادری که ازدواج با مردی مسلمان را اشتباه می‌دانست و به همین خاطر با تسنیم قطع رابطه و قهر کرده بود. اما برای امام هشتم (ع) فرق نمی‌کند که مادر او مسلمان است یا خیر! امام مهربانی‌ها به شیعیانش فرموده است که «نیکى به پدر و مادر بر فرزند واجب است گر چه هر دو مُشرک باشند».

مادر این دختر تازه مسلمان در یکی از شهر‌های شمالی تایلند زندگی می‌کند که فاصله دوری از بانکوک، محل زندگی دختر خود دارد. با این وجود وقتی تسنیم خواب خود را برای همسرش تعریف می‌کند و می‌گوید که امام رضا (ع) به او فرموده است که «پیش از اینکه به زیارت من بیایی، به دیدار مادرت برو» هر دو تصمیم‌شان را می‌گیرند.

همین جملات برای تسنیم و همسرش کافی بود که به حدیث رضوی عمل کنند و به مادر بودایی پشت نکنند و به دیدارش بروند و او را خوشحال کنند. لطف امام رضا (ع) نور زندگی آن‌ها را بیشتر کرد، اما این هنوز تمام ماجرا نیست و امام مهربانی‌ها هدیه ویژه‌اش را وقتی به این زوج می‌دهد که آن‌ها از دیدار مادر به بانکوک بازمی‌گردند.

پرچم امام رضا (ع) را رها نمی‌کرد

تسنیم به همراه همسرش به بانکوک بازگشتند و به هیئت کوچک مذهبی‌شان دعوت شدند تا به استقبال کاروان خدام امام رضا (ع) بروند او باورش نمی‌شد که فرستاده‌های امام رضا (ع) اینقدر زود سراغ او بیایند.

حجت‌الاسلام جمال‌زاده مبلغ کاروان اعزامی «زیر سایه خورشید» به کشور تایلند در این رابطه می‌گوید: «در شهر بانکوک به یک هیئت خانگی دعوت شدیم که در آن جمعی از ارادتمندان اهل‌بیت (ع) حضور داشتند. وقتی پرچم وارد بخش خواهران هیئت شد مدت زیادی طول کشید، اما پرچم به قسمت برادران تحویل داده نمی‌شد. وقتی علت را پرسیدیم گفتند یکی از خانم اشک و آه زیادی دارد و حاضر نیست که از پرچم جدا شود که آن خانم تسنیم بوآ بود».

سلام بر پناه بی‌پناهان

از تسنیم یک قدم و از امام رضا (ع) چندین قدم. نه فقط تسنیم بلکه هر که به سمت رضا (ع) بیاید این گونه است فقط پنج ماه پس از اینکه این زوج تایلندی به دستور علی ابن موسی الرضا (ع) عمل کردند و به دیدار مادر خود رفتند امام رضا (ع) حاجت این زن تازه مسلمان را داد.

به همت مسئولان موسسه جوانان آستان قدس رضوی امکان زیارت برای این زوج تایلندی فراهم شد و آن‌ها به مشهد آمدند. از لحظه‌ای که پرواز ۷ ساعته بانکوک به سمت فرودگاه هاشمی‌نژاد آغاز شد، دلِ بی‌قرارِ تسنیم آرام شد.

آرامش دل او یعنی ناآرامی چشم و لرزش شانه‌هایش یعنی لحظه به لحظه بی‌تابی برای رسیدن به ملجاء پناه بی‌پناهان، یعنی حالی که این زن تازه مسلمان در مسیر فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد تا حرم مطهر رضوی داشت و می‌گفت: «اشک‌هایم را با پارچه‌ای پاک می‌کنم که در روضه‌های امام حسین (ع) هم از آن برای همین کار استفاده می‌کردم. این پارچه را نگه داشته بودم تا اگر روزی زیارت امام حسین (ع) قسمتم شد آن را به امام حسین (ع) نشان دهم، اما حالا زیارت امام رضا (ع) روزی‌ام شده و آن را به امام رضا (ع) نشان می‌دهم».

تعبیر یک رؤیا

وقتی تسنیم به همراه همسرش برای نخستین بار به زیارت امام رضا (ع) آمد و در آستانه ورودی صحن امام رضا (ع) قرار گرفت، بسیار بی‌تاب شد و اشک امانش را بُرید و بر زمین نشست، وقتی علت را از او پرسیدند گفت: «خوابی که پنج ماه پیش دیدم دقیقاً در همین مکان اتفاق افتاد. خواب دیدم به زیارت امام رضا (ع) آمدم در آستانه ورود به حرم بودم که صدای ایشان را شنیدم که به من گفتند ابتدا به دیدار مادرت برو و بعد به زیارت من بیا».

تسنیم بوآ و همسرش هم‌اکنون در شهر بانکوک زندگی می‌کنند و این روایت گوشه‌ای از معجزات حضرت رضا (ع) به واسطه حضور کاروان‌های زیرسایه خورشید به اقصی نقاط جهان است.

امام رضا (ع) فرمودند که «خدای متعال ما را به سپاسگزاری از خودش و پدر و مادر فرمان داده است، پس کسی که از پدر و مادرش سپاسگزاری نکند، خدا را شکر نکرده است».

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های اخیر

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 3. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 4. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 5. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 6. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 7. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 8. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 9. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 10. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 11. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 12. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 13. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 14. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 15. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 16. آخوندی رفت...  

 17. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 18. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

 19. کاهش قیمت دلار به ۱۳۸۰۰ تومان/ سکه ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد + جدول

 20. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 21. مطهری: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود

 22. لجاجت منتظری در برابر نصیحت‌های امام خمینی (ره)

 23. دودو کردن نمایندگان هنگام اعلام نام شریعتمداری/ مخالفت مجلس با وزیر پیشنهادی کار

 24. ماموریت لاریجانی به عارف برای حل مشکل اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد

 25. هشدارپوتین به آمریکا

پربحث‌های دیروز

 1. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 2. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 3. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

 4. گاف بزرگ مسیح علی‌نژاد، او را مجبور به عذرخواهی کرد!+ فیلم

 5. روحانی وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کرد/ شریعتمداری، دژپسند، رحمانی و اسلامی برای ۴وزارتخانه خالی

 6. جهانگیری: افزایش نرخ بنزین در شرایط فعلی شدنی نیست/ تورم را تک نرخی کردیم

 7. شریعتمداری: من را جای دیگر هم به کار نگیرید/ در چند ماه اخیر امتحان خوبی پس ندادیم

 8. سلطانی فراتر از سکه/ وحید مظلومین در یک قدمی اعدام   

 9. چرا آخوندی استعفا کرد؟

 10. دلار آمریکا واحد پول کدام کشورها است؟

 11. بسته اروپایی‌ها باید قبل از تحریم‌های ۱۳ آبان اجرایی شود/ موضوع برجام با FATF متفاوت است/ نمی‌توان به اظهارات مقامات اروپایی اطمینان داشت

 12. ضرغامی: موافق حضور زنان در استادیوم هستم/ معتقدم آقای روحانی محافظه‌کاری می‌کنند

 13. مجری‌هایی که ممنوع‌التصویر شدند

 14. تشریح برنامه جدید بانک مرکزی برای تعادل در بازار ارز

 15. اعتراف عربستان به قتل خاشقچی، تشدید اختلاف در کاخ سفید و برگ برنده اردوغان

 16. تذکر امام خمینی به حاج احمد درباره بیت جماران

 17. حاجی‌بابایی: CFT یعنی آمریکا در بانکها سیستمی نصب می‌کند که براحتی به گردش مالی ایرانی‌ها دسترسی پیدا کند

 18. آقای روحانی! ۹۷ درصد، معرفی شریعتمداری بعنوان وزیر کار را "توهین به شعور مردم" می‌دانند

 19. سوابق تحصیلی و کاری گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت صمت

 20. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 21. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 22. آخوندی رفت...  

 23. محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه را بهتر بشناسید

 24. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 25. آقای روحانی به مشکلات اقتصادی و مطالبات مردم بی‌توجهی می‌کند/ چرا وزیری که ناکارآمد است کنار گذاشته نمی‌شود/ امروز نیازمند فرمانده هستیم

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 3. عباس آخوندی استعفا داد + تصویر نامه

 4. تحلیل احمد توکلی از اثرات افزایش نرخ ارز بر اقتصاد ایران/ پول ملی در سه ماه ۱۰۰ درصد ارزش خود را از دست داد/ مهار بازار تنها کمتر از یک ماه ممکن است

 5. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 6. جایزه بی‌کفایت‌ترین وزیر جمهوری اسلامی   

 7. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 8. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 9. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 10. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 11. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 12. بنزین احتمالاً تا دو هفته آینده دو نرخی می‌شود

 13. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 14. فرزند وزیر آموزش و پرورش چه می‌کند؟ خبرنگار، سرباز، طلبه یا معاون؟

 15. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 16. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 17. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 18. نامه سرگشاده اساتید به شورای نگهبان درباره لایحه CFT

 19. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

 20. خداحافظی با وزیر پرحاشیه/ پشت پرده تلاش برای تخریب قالیباف/ سرانجام قباله اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان شناسنامه‌دار/ انتقاد زیباکلام از روحانی

 21. جلیلی: وعده هلو جواب نداد مردم را از لولو می‌ترسانند

 22. شوخی زشت سناتور آمریکایی: شاید دی‌ان‌ای من ایرانی باشد؛ وحشتناک است!

 23. وقتی مسئولان شعار شفافیت می‌دهند، اما مردم را محرم نمی‌دانند/ خبری از سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان و دسترسی مردم نیست!

 24. توکلی: FATF تحفظ پذیر نیست/ از ترس مرگ نباید خودکشی کرد

 25. آقای آخوندی کارنامه ۵ ساله وزارت خود را منتشر کنید/ عملکرد وزیر پرحاشیه؛ از هواپیماهای برجامی و مسکن اجتماعی تا اظهارنظرهای سیاسی/ آیا وزیر روحانی به خیابان بهشت می‌رود؟

علی بابا-AL97AB1گوشی شاپ

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 2. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 3. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 4. مطهری: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود

 5. آیت‌الله علوی گرگانی: درباره مشکلات مردم به مسوولان تذکر داده‌ام

 6. مراجعه 29 مسموم الکلی بندرعباس به بیمارستان/ 15 نفر ترخیص شدند

 7. پدر شهید ۴ ساله حمله تروریستی اهواز: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم

 8. خودداری رئیس شورای شهر از پاسخگویی به سوالات درباره وضعیت افشانی

 9. دولت یازدهم و دوازدهم یک قطره آب به زاینده رود نداد؛ غیر از آب سیاسی

 10. چه کسی جانشین فرمانده ناجا می‌شود

 11. تجمع تعدادی از رانندگان مینی‌بوس در مقابل شورای شهر تهران

 12. تعیین تکلیف بیمه تکمیلی فرهنگیان تا اول آبان/ بدهی ۲.۵ ماهه به شرکت بیمه‌‌ای

 13. تاکسی امدادگر در راه است

 14. شلمچه و چذابه تا فردا عصر بارانی هستند

 15. با این اینفوگرافیک، در عراق به سادگی عربی صحبت کنید!

 16. تحلیل چهل و پنج سال پیش حضرت آیت الله خامنه ای از پیاده روی اربعین  

 17. عارف: مشکل دانشجویان پذیرش شده پزشکی طی چند روز آینده حل می‌شود

 18. تمام مدارس استان ایلام نوبت صبح تعطیل شد

 19. تردد زوار از مسیر ایلام-مهران متوقف شد

 20. درب مساجد مهران به روی زائران باز شد

 21. گرد و غبار مهران را فرا گرفت

 22. جوانان روس با عبور از مرز آستارا عازم کربلا شدند

 23. برای جلوگیری از گرفتگی عضلات در پیاده روی اربعین چه کار کنیم؟

 24. نامه نمایندگان مجلس به هاشمی برای حل مشکلات دانشجویان پزشکی

 25. تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد یک ماه به تعویق افتاد

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 2. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 3. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 4. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 5. مطهری: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود

 6. مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟/ از قلم‌افتاده‌ها به بهزیستی و کمیته امداد بروند

 7. آیت‌الله علوی گرگانی: درباره مشکلات مردم به مسوولان تذکر داده‌ام

 8. مراجعه 29 مسموم الکلی بندرعباس به بیمارستان/ 15 نفر ترخیص شدند

 9. پدر شهید ۴ ساله حمله تروریستی اهواز: شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشتم

 10. خودداری رئیس شورای شهر از پاسخگویی به سوالات درباره وضعیت افشانی

 11. دولت یازدهم و دوازدهم یک قطره آب به زاینده رود نداد؛ غیر از آب سیاسی

 12. چه کسی جانشین فرمانده ناجا می‌شود

 13. تجمع تعدادی از رانندگان مینی‌بوس در مقابل شورای شهر تهران

 14. تعیین تکلیف بیمه تکمیلی فرهنگیان تا اول آبان/ بدهی ۲.۵ ماهه به شرکت بیمه‌‌ای

 15. شلمچه و چذابه تا فردا عصر بارانی هستند

 16. با این اینفوگرافیک، در عراق به سادگی عربی صحبت کنید!

 17. تحلیل چهل و پنج سال پیش حضرت آیت الله خامنه ای از پیاده روی اربعین  

 18. عارف: مشکل دانشجویان پذیرش شده پزشکی طی چند روز آینده حل می‌شود

 19. تمام مدارس استان ایلام نوبت صبح تعطیل شد

 20. تردد زوار از مسیر ایلام-مهران متوقف شد

 21. درب مساجد مهران به روی زائران باز شد

 22. گرد و غبار مهران را فرا گرفت

 23. جوانان روس با عبور از مرز آستارا عازم کربلا شدند

 24. برای جلوگیری از گرفتگی عضلات در پیاده روی اربعین چه کار کنیم؟

 25. نامه نمایندگان مجلس به هاشمی برای حل مشکلات دانشجویان پزشکی

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. آخوندی: ساخت خانه در بیابان مثل «مسکن مهر»، راه‌حل نیست

 3. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 4. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 5. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 6. تولد ۲۱۸۷ نوزاد لاکچری در تاریخ طلایی ۷مهر

 7. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 8. گزارش از پادگان 08 خاش/ سربازانی با ریش‌های سفید+ عکس

 9. حکم دادگاه بدوی پرونده راننده لندکروز صادر شد

 10. رئیس قرارگاه خاتم الانبیاء: شهرداری بدهی‌اش به سپاه را با املاک پرداخت کند

 11. جزئیات طرح «معلم تمام‌وقت»/ ابلاغ طرح از اوایل آبان‌ماه به استان‌ها

 12. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 13. وزیر کشور هم آمار نجومی داد؛ در دوران مسئولیت من ۷۰۰ هزار معتاد کم شد

 14. حضور زنان در ورزشگاه‌ها دغدغه عموم مردم ایران نیست

 15. امشب در سر شوری دارم !

 16. واکنش رئیس سازمان پدافند غیرعامل به احتمال تحریم اینترنت ایران از سوی آمریکا

 17. زائران اربعین چگونه "۱۰۰ هزار دینار" بانک ملی را دریافت کنند؟

 18. رشد علمی کشور تا ۶ سال پیش ۱۳ برابر میانگین دنیا بود

 19. محسن هاشمی: مدیریت شهری نتوانسته انتظار را تامین کند/ به گفته بعضی‌ها شهرداری آلوده به رانت است

 20. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 21. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 22. وقتی پای میلیاردها تومان پول در میان است/ چه کسی پای سلبریتی‌ها را به کرمانشاه باز کرد!

 23. بررسی چالشهای محله‌ای فراموش شده در مشهد / فروش اسلحه وینچستر در قلعه ساختمان

 24. مطهری: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهرداران نمی‌شود

 25. مشمولان بسته حمایتی دولت کدامند؟/ از قلم‌افتاده‌ها به بهزیستی و کمیته امداد بروند

آخرین عناوین